Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Κοριτσαρες μου καλησπερααααααα!!! Τι κάνετε;; Χάθηκα και δεν πρόλαβα να διαβάσω τα νεα σας κατι που θα κανω άμεσα! Να ειναι καλα το κοαλακι που με ενημέρωσε!( δενσε ρώτησα καλη μου τι κανει η κορακλα σου) τι κανουν τα παιδάκια σας;; Εμεις αντιμετωπίσαμε δυσκολίες και γι αυτο χάθηκα. Ελπίζω πως θα βελτιωθούν ολα και θα ηρεμησουμε τελείως. Κορίτσια μου προσοχή στους παιδιατρους. Πασαρουν το ξένο γάλα με τη πρωτη ευκαιρια σε κανουν να νιώθεις απαίσια και αδιαφορούν για τον αγώνα που λέγεται θηλασμος.

Με πείραξε παρα πολυ γιατι τρεις μηνες πάλεψα παρα πολυ γι αυτο και αν δεν επαναστατουσα να παω σε άλλον γιατρο και άκουγα αυτόν και τον άντρα μου τωρα θα έδινα φόρμουλα στον μπεμπη. Οχι πως ειναι κακό αλλα αφου μπορούσα να συνεχίσω γιατι να μη το έκανα;; Μεγάλη ιστορία.

Ο μικρουλης ηταν συνεχεια κολλημενος επάνω μου. Κοιμόταν ελάχιστα και υπάρχον βραδια που κοιμόταν στην αγκαλια μου. Θηλασμος σχεδον ολη τη μερα. Πριν καποιες μερες ξεκίνησε να ξυπνάει τα βραδια ανα μια ωρα για να φάει. Ειχε μειώσει και τις λερωμενες πάνες οποτε αποφάσισα να παλέψω να αύξησω την παραγωγή όσο μπορούσα. Ταλαιπώρησα πολυ το μωρο με αποτελεσμα στήθος πετρωμενο και ο μικρός παλι να ξυπνάει συνεχεια για φαγητο. Εφτασα σε σημειο να Μη μπορω να περπατισω απο Ζαλαδα και εξαντληση. Πήγα σε αλλο γιατρο και μου έβγαλε τις θηλες που χρησιμοποιουσα τόσο καιρο ( γιατι υποτίθεται δεν έπιανε τη δική μου) και μου έδειξε τρόπους να βοηθήσω το μωρο να αδειάζει το στήθος(είχα παρει και μαια στο Σπιτι γι αυτο τον λογο και μου ειχε προτείνει τις θηλες και την υπομονη σαν λύση). Τωρα ο μικρουλης παλεύει να μάθει να τρώει διαφορετικά. Με εχει πληγώσει παρα πολυ γιατι ειχε μάθει να τρώει αλλιώς. Θέλω να πιστεύω πως θα πάρουμε βάρος και θα κερδίσουμε τον θηλασμο.

Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ. Βέβαια ήμασταν πανω απο την καμπύλη του ύψους και ισως αυτο να μπέρδεψε τον γιατρο αλλα το μωράκι μου θα ηταν ηρεμο και θα κοιμόταν τόσο καιρο οπως άρχισε να κανει τωρα.

Ελπίζω να βγαίνει νόημα απο αυτα που έγραψα γιατι γράφω απο το κινητο και δεν μπορω να το διαβάσω απο την αρχή.


Οταν σε πρωτοειδα κατάλαβα πως τόσα χρονια ήμουν μιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσιααααααααααααααα μουυυυυυυυυυυυ καλημερα-καλησπερα!!! Τι κανετε???

Εδω ο καιρος ειναι λιγο συννεφιασμενος και ενιοτε μα πς κανει κανει την τιμη και ο ηλιος!!!

Εμεις καλα ειμαστε, ξυπνησαμε 12 παρα 25 :shock::shock::shock: (οι βολτες τι κανουν ε???!!!), ηπιαμε γαλα, στο καπακι φρουτακι (για να μη χασουουμε γευμα) και τωρα παιζουμε!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο εμας!!!

πριν κανα μισαωρο ξυπνησαμε οι γυναικες..!!!χθες κοιμηθηκαμε στις 1 !!!!

Εφαγε η Δεσποινα μου 130 γραμμαρια και τωρα βλεπει Ντολτσε Βιτα!!!!

ο καιρος χαλια!!!!συννεφια αερα και κρυο!!!!!!!!

ππππφφφφ!!!ελεος!!!!!

τι κανετε βρε κορες?????????που εισαστε????

Αγχωμενη καλως ορισες και απο εδω!

ολα θα στρωσουνε μην αγχεσαι!

οσο μπορεις θηλασε το μπεμπακι σου!!!

Κοαλακι!!!!!!!!καλημεραααααααααα!!!!!!!!!καλα εισαστε ω ρε??παιζεται????

τι εχει το μενου σημερα???

εμεις ΣΠΕΤΖΟΦΑΙ!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έφτιαξα μαλλί εχθές τελικά... Πολύ ωραίο κούρεμα... και έβαλα βαφή σαν χρωμοσαμπουαν... φεύγει σε 20 μέρες το πολύ, αλλά δεν πειράζει... το πολύ πολύ να χρειαστεί να το περάσω αλλη μία φορά... και μετά θα τα βάψω κανονικά!!!!

Αγχωμενη εγώ είμαι τυχερη γιατί γέννησα στο αρεταίειο και βοηθάνε απίστευτα με τον θηλασμό. Η αλήθεια είναι ότι με ζόρισαν πολύ στο μαιευτήριο... και ήμουν από καισαρική... αλλά αφότου γύρισα στο σπίτι δεν είχα κανένα πρόβλημα...

Για αυτό στεναχωριέμαι που θα περιορίσω το θηλασμό τόσο νωρίς...αλλά τι να κάνω!! Πάντως μην νομίζεις ότι δεν ξυπνάει το βράδυ η μικρή... ξυπνάει κάθε 2-3 ώρες για να φάει και σίγουρα κάνει κακά γύρω στις 5... επίσης τις τελευταίες 2 μέρες ξυπνάει και κλαίει όταν χάσει την πιπίλα της!!! Καινούριο αυτό!!!!:confused::confused::confused::confused::confused:


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα,

Έφτιαξα μαλλί εχθές τελικά... Πολύ ωραίο κούρεμα... και έβαλα βαφή σαν χρωμοσαμπουαν... φεύγει σε 20 μέρες το πολύ, αλλά δεν πειράζει... το πολύ πολύ να χρειαστεί να το περάσω αλλη μία φορά... και μετά θα τα βάψω κανονικά!!!!

Αγχωμενη εγώ είμαι τυχερη γιατί γέννησα στο αρεταίειο και βοηθάνε απίστευτα με τον θηλασμό. Η αλήθεια είναι ότι με ζόρισαν πολύ στο μαιευτήριο... και ήμουν από καισαρική... αλλά αφότου γύρισα στο σπίτι δεν είχα κανένα πρόβλημα...

Για αυτό στεναχωριέμαι που θα περιορίσω το θηλασμό τόσο νωρίς...αλλά τι να κάνω!! Πάντως μην νομίζεις ότι δεν ξυπνάει το βράδυ η μικρή... ξυπνάει κάθε 2-3 ώρες για να φάει και σίγουρα κάνει κακά γύρω στις 5... επίσης τις τελευταίες 2 μέρες ξυπνάει και κλαίει όταν χάσει την πιπίλα της!!! Καινούριο αυτό!!!!:confused::confused::confused::confused::confused:

Καλησπερα μαναρι!!!

με γειαααααααααα το μαλλακι σου!!!!ωραιο????

μαρη να σε πω...εχεις τριχοπτωση????

εγω παρα πολυυυυυ!!!!

κουρουπα με βλεπω!!!!!

Αχ κοριτσιααααα κουραγιο!!!!βαστατε γεραααααααα!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααααααααα κι απο μας!!!!!!

Τι κανετε μαναρακια μου?Εμεις καλα ειμαστε αν και ειχαμε παλι ενα δεκαλεπτο ξυπνηματακι κατα τις 4 μαλλον απο ζορισματακι αλλα μετα κοιμηθηκαμε κανονικοτατα!!!!!Σηκωθηκαμε στις 8 και μετα στις 12 και μολις ετοιμαστηκαμε να παμε βολτα αρχισε να ψιχαλιζει.Ο καιρος δεν ειναι κρυος ουτε αερα εχει αλλα εχει ελαφρια συννεφια οποτε ξαναμπηκαμε μεσα και τωρα φυσικα εχει βγαλει ηλιο.Φτουυυυυυυυυυυ!!!!!!!

Το απογευμα κατα τις 5 μπορει να βγουμε μια γρηγορη μεχρι το φαρμακειο να παρουμε και γαλατακι!!!!!!!Αντε να φτιαξει ο καιρος να αλλαξει και η ωρα και να σουρτουκεψουμε!!!!!!!!

Το μενου σημερα σαλατα!!!!!!!!αχαχαχαχαχαχαχα!!!!!11

ΚΟΑΛΑΚΙ μου τι κανετε?Δεν πηγαμε βολτιτσα σημερα?

ΑΓΧΩΜΕΝΗ μου καλως ορισες!!!!!Τι κανει το μπεμπακι σου?Μην στεναχωριεσαι.Αφου βρηκατε τη λυση οσο μπορεις θηλασε το μωρακι σου!!!!

ΧΡΗΣΤΝΑΚΙ μου τι κανετε?Η μπουμπου?Με γεια τα μαλλακια μαναρακι μου!Ανανεωθηκες κι εσυ ε?

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ μαρηηηηηηηηηη ωραιο φαγακι εχετε!!!!!!!

Τι κανει το πυργοΔεσποινακι μας????????

Ασε κι εμενα τα μαλλια τουφες.Μονο στην εγκυμοσυνη δεν επεφτε τριχα!!!!!!!!Μας βλεπω με περουκααααααααααα!!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχααχαχχαχααχχα!!!

Συμπεθερααααααααα!!!τελιακα εκανα μακαροναδα ορφανη!!!!

εσυ σαλατα....μια χαρα!!!!!

δεν τα ενωνουμε μαρη να φαμε ενα πληρες γευμα?????

εδω τωρα εχει λικαδα αλλα πολυ αερα!!!!!!!

Λεω κατα τις 6 να παω να εμφανησω φωτογραφιες της

Δεσποινιως!!!!!

και να ξεσκασω η μαυρη!!!!!!!!!!!!!!!

θα παει η περουκα συννεφοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!

αχχαχχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααααααααα κι απο μας!!!!!!

Τι κανετε μαναρακια μου?Εμεις καλα ειμαστε αν και ειχαμε παλι ενα δεκαλεπτο ξυπνηματακι κατα τις 4 μαλλον απο ζορισματακι αλλα μετα κοιμηθηκαμε κανονικοτατα!!!!!Σηκωθηκαμε στις 8 και μετα στις 12 και μολις ετοιμαστηκαμε να παμε βολτα αρχισε να ψιχαλιζει.Ο καιρος δεν ειναι κρυος ουτε αερα εχει αλλα εχει ελαφρια συννεφια οποτε ξαναμπηκαμε μεσα και τωρα φυσικα εχει βγαλει ηλιο.Φτουυυυυυυυυυυ!!!!!!!

Το απογευμα κατα τις 5 μπορει να βγουμε μια γρηγορη μεχρι το φαρμακειο να παρουμε και γαλατακι!!!!!!!Αντε να φτιαξει ο καιρος να αλλαξει και η ωρα και να σουρτουκεψουμε!!!!!!!!

Το μενου σημερα σαλατα!!!!!!!!αχαχαχαχαχαχαχα!!!!!11

ΚΟΑΛΑΚΙ μου τι κανετε?Δεν πηγαμε βολτιτσα σημερα?

ΑΓΧΩΜΕΝΗ μου καλως ορισες!!!!!Τι κανει το μπεμπακι σου?Μην στεναχωριεσαι.Αφου βρηκατε τη λυση οσο μπορεις θηλασε το μωρακι σου!!!!

ΧΡΗΣΤΝΑΚΙ μου τι κανετε?Η μπουμπου?Με γεια τα μαλλακια μαναρακι μου!Ανανεωθηκες κι εσυ ε?

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ μαρηηηηηηηηηη ωραιο φαγακι εχετε!!!!!!!

Τι κανει το πυργοΔεσποινακι μας????????

Ασε κι εμενα τα μαλλια τουφες.Μονο στην εγκυμοσυνη δεν επεφτε τριχα!!!!!!!!Μας βλεπω με περουκααααααααααα!!!!!!!!!!!

Η νυφρα σου μαρη τωρα ξυπνησε!!!!!!!

ο γαμπρουλακος μου κοιμαται????????

αντε να ηρεμησει το πουλακι μου!!!!!!!!!!

δεν την ξυπνησα σημερα τη Δεσποινα!ασε.....δεν θα παρω!!!!

οταν ερθει η ωρα της κρεμας τοτε θα την ξυπναω!

βλεπω να μου το πεταει στη μουρη!!!!!!!!

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Ναι πηγαινε να παρεις γαλατακια μαρηηηηη!!!!!

να εχεις!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το μαλλί!!! Ανανεωθηκα... Μήπως σας λείπει σίδηρος? Εγώ έκανα εξετάσεις και πρώτη φορά έχω τόσο ψηλό :-) :-)....

Έκανα και πεντικουρ και αποτρίχωση σήμερα.. οπότε έστρωσα η γυναίκα!

Σε ετοιμότητα για το γραφείο.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μποτσάκι, γάλα γιατί δεν παίρνεις από το super market. Τα φαρμακεία το πουλάνε πολύ ακριβά!!! Πίνετε κάτι ιδιαίτερο???

Χρηστινακι μου πινουμε το αντικολικο ακομα κι απο οτι καταλαβα για πολυ ακομα!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Η νυφρα σου μαρη τωρα ξυπνησε!!!!!!!

ο γαμπρουλακος μου κοιμαται????????

αντε να ηρεμησει το πουλακι μου!!!!!!!!!!

δεν την ξυπνησα σημερα τη Δεσποινα!ασε.....δεν θα παρω!!!!

οταν ερθει η ωρα της κρεμας τοτε θα την ξυπναω!

βλεπω να μου το πεταει στη μουρη!!!!!!!!

:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Ναι πηγαινε να παρεις γαλατακια μαρηηηηη!!!!!

να εχεις!!!!!

Ελα μαρηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!Τωρα γυρισαμε.Εστρωσε ο καιρος λιακαδα η θαλασσα λαδι και πηγαμε παρεουλα με τον γαμπρουκο σου να παρουμε γαλα και γυρισαμε και φτου κι απο την αρχηηηηη!!!!!!

Μαρηηηηηηηηηηηηη σου στελνω σαλατα στειλε το μακαρονικο!!!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχαααααααααααααααα!!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Απαπαπαπααπααααααα!!!!

πολλα κακα σημερααααα!!!!

αχαχχαχαχαχααχαχχα!!!!!!!!!!!

ΔΩΣΕ ΠΡΑΜΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...