Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 8/7/2024 at 5:17 ΜΜ, Kirra είπε:

      Καλησπέρα στην ομάδα και εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες!!! Πρώτη φορά γράφω οπότε ζήτω συγγνώμη για το σεντόνι που ακολουθεί αλλά να πω και εγώ τον πόνο μου και ελπίζω να με βοηθήσετε! 39 εγώ 40 ο σύζυγος. Έκανα την πρώτη μου εξωσωματική τον Οκτώβριο/ Νοέμβριο του 23… 0 χοριακή. Ξανά προσπαθήσαμε τον Μάρτιο/ Απρίλιο που μας πέρασε πάλι 0 χοριακή. Και στις δυο περιπτώσεις ήταν άριστες, 2 έμβρυα 3ης ημέρας. 

      ΑΜΗ καλή αλλά θέματα υπάρχουν τα οποία είναι ρυθμισμένα, έχω υπερθυρεοειδισμό και τσιμπημένη Προλακτίνη και ακολουθώ την ελάχιστη δόση της αγωγής. Η σαλπιγγογραφια έδειξε ότι είναι ναι μεν βατές αλλά η μια πιο στενή από την άλλη. Το σπερμοδιαγραμμα δυστυχώς όχι δυνατό αλλά το παλεύουμε με βιταμίνες και επίσης στην εξωσωματική κάνουμε icsi οπότε διαλέγουν το καλύτερο. Το θέμα μου είναι το εξής. Μετά την δεύτερη προσπάθεια ο γυναικολόγος μου πρότεινε να κάνουμε έλεγχο του μικροβιωματος του ενδομητρίου. Δεν ξέρω αν την έχετε κάνει αλλά για μένα ήταν τραυματική εμπειρία! Άλλες την έχουν περάσει ανώδυνα. Το αποτέλεσμα δείχνει σταφυλόκοκκο και ότι οι γαλακτοβάκιλλοι ήταν λίγοι οπότε μου χορηγεί αντιβίωση για σχεδόν 40 μέρες. Ξανά πάω για επαναληπτική εξέταση (αναμένω από μέρα σε μετά την απάντηση) και ήταν ακόμη πιο τραυματική η εμπειρία μου αφού χρειάστηκε να μου κάνουν διάνοιξη κόλπου για να μου πάρουν δείγμα. Να πω εδώ πως μετά από αντιβιώσεις και την συγκεκριμένη εξέταση δεν ήθελα να με κοιτάξω ή να με ακουμπήσουν εκεί. Έκλαιγα γιατί πραγματικά ήταν τραυματική εμπειρία. Στη σκέψη πως έπρεπε να ξανά κάνω εξετάσεις έτρεμα. Α! Και λόγου των αντιβιώσεων έπαθα μυκητίαση «Candida glabrata». Ξανά αντιβίωση και εγώ και ο σύζυγος και δεν ξέρω και αν έφυγε!! Υποτίθεται πως θα ξανά κάναμε τώρα μια προσπάθεια αλλά πήγα σε μια αιματολόγο και μου πρότεινε να περιμένουμε να βγουν οι δικές τις εξετάσεις που θέλουν ένα μήνα και να κάνει ο σύζυγος επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα και συμφώνησα μαζί της. Επίσης χρειαζόμαστε αυτή την ξεκούραση σωματικά και ψυχικά…Το θέμα είναι πως τώρα η προσπάθεια θα πάει μετά τον Σεπτέμβριο οπότε και χάνουμε την προθεσμία της επιτροπής που καλύπτει ωοληψια και εμβρυομεταφορα, τα φάρμακα ευτυχώς τα έχω πάρει. 

      Όσο για τον γυναικολόγο δυστυχώς νιώθω πως δεν με καταλαβαίνει, όταν τον ενημέρωσα πως άλλαξα γνώμη και δεν θέλω να κάνω τώρα προσπάθεια κατευθείαν μετά από όλα αυτά που πέρασα και με την παρότρυνση της αιματολόγου νιώθω ότι θίχτηκε, αν αυτό βγάζει νόημα. Επειδή τον ενημέρωσα δυο μέρες πριν από την περίοδο μου ότι δεν θα προχωρήσουμε για τους παραπάνω λόγους γύρισε και μου είπε ότι τον απασχολώ ώρες εκτός υπηρεσίας!!!! (Πηγαίνω σε δημόσιο Νοσοκομείο για εξωσωματική, Αθήνα) και ότι τα ψαχουλεύω όλα επειδή τον ρωτάω αν αυτο μπορεί να ευθύνεται και μήπως να κοιτάξω αυτο και με κατηγόρησε ότι κοιμάμαι και ξυπνάω σκεπτόμενη την εξωσωματική. Νιώθω πως δεν έχει ενσυναίσθηση. Και δυστυχώς είμαι σε αδιέξοδο γιατί λεφτά δεν έχω για να παω ιδιωτικά και ΑΝ αλλάξω γυναικολόγο ΙΣΩΣ θα είναι πάλι στο Δημόσιο Νοσοκομείο στο ίδιο τμήμα και δεν ξέρω αν έχουν κλίκες εκεί και αν θα θελήσουν να με αναλάβουν.. μην γυρίσει και πει αυτή τα ψαχουλεύει όλα και κάνω πολλές ερωτήσεις. Δεν θελω η 3η μας προσπάθεια να είναι πάλι μηδενική, εννοείται πως θα κάνουμε ότι μπορούμε… 

      Έχει καμία σας εμπειρία από IVF σε Δημόσιο Νοσοκομείο;;; Από έλεγχο του μικροβιωματος; Από γιατρό χωρίς ενσυναισθηση; Σε ιδιωτική κλινική μέσω ΕΟΠΥΥ; 

       

      Ευχαριστώ!! 

      καλησπερα, ειχα κανει κυκλο ivf στο αττικο μεσα στην χρονια. ειχα εξαιρετικο γιατρο, ασχετου αποτελεσματος.

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Κοριτσακια καλημερα! Εμείς ξημερώσαμε καλά. Η Μ εχει πολύ μύξα αλλα σε σχεση με χτες εχει κάπως πήξει. Το πρωί γέμισα τρία ανταλλακτικά μύτης για να την αδειασω κ πάλι γεμίζει. Ευτυχως ειναι απυρετη αλλά σήμερα της εχει αρχίσει ενας υγρός βήχας και θα παρω το γιατρό να με καθοδηγήσει. Λόγω του βήχα έβγαλε κ το μισό πρωινό γάλα κ δεν προλαβαίνω να αλλάζω ρούχα... Βρε τί με βρήκε..... Ευτυχως όμως το κοριτσάκι μου αποδεικνυει πάλι οτι είναι δυνατο παιδί!

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ μου για τις βαφες κατα την κυηση κ το θηλασμό, οι απόψεις διιστανται. Ο δικός μου επετρεπε κανονικά κ εγω ειχα βαψει τα μαλλια μου στην κυηση απο την αρχη. Ωστόσο αν δεν επιτρεπει ρωτησε τον για καποιο φυτικό χρωμοσαμπουάν ΄η φυτική βαφή. Καλύπτονται τα ασπρα με τα φυτικά; Αν ναι, ρωτα μήπως σε αφήνει.

Κοριτσάκια οι αλλες τι μου κάνετε; Θα βγειτε καμια βολτούλα σήμερα; Εδω εχρι αραιή συννεφιά αλλά οχι κρύο.


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μουυυυυυυυυυυ καλησπερα, τι κανετε???

Εμεις καλα, εγω σηκωθηκα το πρωι πηγα στη πολη και αφησα τη φμ με τον μπαμπα της, γυρισα αλλα δεν τελειωσα τις δουλειες μου και μαλλον θα παω και το απογευμα παρεα με τη φμ. Πηγα και στο μαρκετ να παρω πανες libero αλλα δεν βρηκα ουτε 1 συσκευασια :( ευτυχως ομως ειχα αποθεμα στην αποθηκη, και η πλακα ειναι οτι τις ειχα αγορασμενες απο την προσφορα των χριστουγεννων και εχουν επανω χριστουγεννιατικα δεντρα :mrgreen:.

ΜΑΥ ΜΟΥ αντε μια χαρουλα θα τα πατε!!! Λιγο-λιγο θα γινετε καλα!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ εγω δεν θα απαντησω γιατι ουτε θηλασα (παρα μονο 10 μερες) αλλα ουτε και ηθελα να βαψω μαλλια αμεσα, γιατι περιμενα να κατεβει καπως η ριζα για να τα εχω ετοιμα στη βαφτιση σε αλλο χρωμα. Εχω ομως την εντυπωση οτι ισχυει αυτο που λεει η ΜΑΥ, οι αποψεις των γιατρων περι του θεματος διαφερουν, τι πρωτοτυπο αλλωστε??? :rolleyes:

Σημερα φαγαμε κοτοσουπααα!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τσαπερδονες μου!!!Τι κάνετε???

Εμείς καλα είμαστε απλά έχουμε όπως σας είπα και το βράδυ κάτι ζορισματακια!!!Τώρα τι είναι αυτά δεν ξέρω!!;!!!!!

Τώρα παμε βόλτα στο χωριό να παμε κάτι πράγματα στην πεθερά μου και θα γυρίσουμε!!!!

Ο καιρός είναι με αεράκι και συννεφιά αλλά δεν κάνει τοσο κρύο!!

ΜΑΥ μου άντε κοριτσάκι μου θα περάσει πιστεύω!!!Αφού δεν έκανε πάλι πυρετό μια χαρά!!Άλλωστε το έχουμε ξαναπεί!!!Αυτή η μικρή δεν μασάει με τίποτα!!

ΧΡΗΣΤΙΝΑΚΙ μου κι εγώ αυτό ξέρω για τις βαφές!!Να ρωτήσεις αυτό που σου λέει η Μαυ.Εμενα ς πούμε ο γιατρός μου μετά τον 6ο αφήνει!!Να σου πω νομίζω πως είχε πει και η αγοριμαμυ ότι μπορείς να το διατηρείς το γάλα στην καταψηξη!!

Καλεεεεεεεεεε!!!!Οι άλλες που ειστεεεεεεεε???

ΣΥΜΠΕΘΕΡΕΕΕΕΕΕΕΣ!!!!ΑΣΤΕΡΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρηηηηηηηηη ΜΠΟΤΣΑΚΙ ΜΟΥ τι κανετε??? ο χρησταρας μας???

Ναι συμφωνω και εγω, για μερικες ωρες μπαινει στο ψυγειο και για πολυ περισσοτερο μπαινει στην καταψυξη το γαλα, αλλα και εδω οι αποψεις παλι διαφερουν (απο γιατρο σε γιατρο), αλλα δεν εχουν μεγαλες αποκλισεις!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοοοορες!!!!!!!

σερνομαι σημεραααα...απαπαπαπαπαπααααααα!!!!!!!!

πολυ κουραση απο το πρωι!!!

η Δεσποινουλα μου καλα ειναι!!!!τωρα ξυπνησε.15 λετα υπνος!

μες την ενεργεια ειναι!!!

καλε κορες να σας πω...ποιο αφρολουτρο και κρεμες σωματος χρησιμοποιειται

στα καμαρια σας???

ειχα της αντρερμα,μετα τα αλλαξαπηρα της φρεζυντερμ και τωρα πηρα

της προδερμ!

ειναι καλοοοοοο???


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα τσαπερδονες μου!!!Τι κάνετε???

Εμείς καλα είμαστε απλά έχουμε όπως σας είπα και το βράδυ κάτι ζορισματακια!!!Τώρα τι είναι αυτά δεν ξέρω!!;!!!!!

Τώρα παμε βόλτα στο χωριό να παμε κάτι πράγματα στην πεθερά μου και θα γυρίσουμε!!!!

Ο καιρός είναι με αεράκι και συννεφιά αλλά δεν κάνει τοσο κρύο!!

ΜΑΥ μου άντε κοριτσάκι μου θα περάσει πιστεύω!!!Αφού δεν έκανε πάλι πυρετό μια χαρά!!Άλλωστε το έχουμε ξαναπεί!!!Αυτή η μικρή δεν μασάει με τίποτα!!

ΧΡΗΣΤΙΝΑΚΙ μου κι εγώ αυτό ξέρω για τις βαφές!!Να ρωτήσεις αυτό που σου λέει η Μαυ.Εμενα ς πούμε ο γιατρός μου μετά τον 6ο αφήνει!!Να σου πω νομίζω πως είχε πει και η αγοριμαμυ ότι μπορείς να το διατηρείς το γάλα στην καταψηξη!!

Καλεεεεεεεεεε!!!!Οι άλλες που ειστεεεεεεεε???

ΣΥΜΠΕΘΕΡΕΕΕΕΕΕΕΣ!!!!ΑΣΤΕΡΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!

Συμπεθερααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!δεν τελειωνουν ποτε οι δουλεις μαρηηηη!!!

ασεεεε!!!!!εδω συννεφια και κρυο!!!!

και πολυ αερααα!!!

καλα να περασατε μαναρααααααα!!!!!!!!

Χρηστινακι μου,εμενα ο ντοκ με αφηνε να βαψω μαλλι κατα τη διαρκεια του

θηλασμου!ειναι στο γιατρο....με φυτικες βαφες πιστευω οτι δεν θα εχεις θεμα!

Μαυ μουυυυυ!!!!!!!πως ειναι οι κορακλες σου????καλυτερα???

αδερφηηηηηηηηηηηηηη ακομη δεν μπηκες μαρηηηη????

αστερωωωωωωωωωωωωωωω????????που σαι και συ μαρηηη????


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοοοορες!!!!!!!

σερνομαι σημεραααα...απαπαπαπαπαπααααααα!!!!!!!!

πολυ κουραση απο το πρωι!!!

η Δεσποινουλα μου καλα ειναι!!!!τωρα ξυπνησε.15 λετα υπνος!

μες την ενεργεια ειναι!!!

καλε κορες να σας πω...ποιο αφρολουτρο και κρεμες σωματος χρησιμοποιειται

στα καμαρια σας???

ειχα της αντρερμα,μετα τα αλλαξαπηρα της φρεζυντερμ και τωρα πηρα

της προδερμ!

ειναι καλοοοοοο???

Ελα μαρηηηηηηηη!!!!Κωλοπηλαλααααααα???

Από δω και πέρα μου φαίνεται τα καμάρια μας όλη μέρα θα κοιμούνται δεκαπενταλεπτα!!!!

Μάρη κι εγώ προδερμ του βάζω μετά την αντερμα αλλά μου είπε η παιδίατρος να του βάζω μόνο φισαν το μπανετο και τώρα θα παω να πάρω αυτό!!!!Τι να κανω η γυναίκα!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα τα βάψω αύριο με φυτική... και ότι βγει... :-)

Επίσης αύριο θα κατέβουμε Αθήνα για βαφτιστικά.

Εγώ χρησιμοποιούσα της προδέρμ και τώρα έχω της φρεζυντερμ... αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα καμία από τις δύο... άσε που στη φρεζυντερμ εχω άλλο αφρόλουτρο άλλο σαμπουάν... Το τέλειο στην προδερμ ειναι το μπουκάλι με τον δοσομετρητή... βολεύει πάρα πολύ!!!

Φισσαν βάζω κρέμα συγκάματος την 5 σε 1... είναι πολύ καλη!!!

Μποτσάκι εσύ χρησιμοποιείς φισαν για το μπάνιο??? δεν την ξέρω αυτή που λες... είναι καλή?


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα τα βάψω αύριο με φυτική... και ότι βγει... :-)

Επίσης αύριο θα κατέβουμε Αθήνα για βαφτιστικά.

Εγώ χρησιμοποιούσα της προδέρμ και τώρα έχω της φρεζυντερμ... αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα καμία από τις δύο... άσε που στη φρεζυντερμ εχω άλλο αφρόλουτρο άλλο σαμπουάν... Το τέλειο στην προδερμ ειναι το μπουκάλι με τον δοσομετρητή... βολεύει πάρα πολύ!!!

Φισσαν βάζω κρέμα συγκάματος την 5 σε 1... είναι πολύ καλη!!!

Μποτσάκι εσύ χρησιμοποιείς φισαν για το μπάνιο??? δεν την ξέρω αυτή που λες... είναι καλή?

ελα Χρηστινακι μου προδερμ χρησιμοποιουσα αλλα μου ειπε η παιδιατρος οχι.Μονο φισαν bagneto!Οποτε τωρα που τελειωνει θα παρω φισαν!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααααα μουυυυυυυυυ ηρθα και εγωωω, τι κανετε???

Εμεις πηγαμε στη πολη το απογευμα και γυρισαμε, ηπιαμε γαλα και τωρα νανι. Εδω εχει αερα αλλα στη πολη "εκοβε" και ετσι ευχαριστηθηκαμε τη βολτα μας. Πηγαμε στο μαρκετ και για να ησυχασει στο καροτσι η φμ την εδωσα 2 σοκολατες, τις οποιες ανοιξε με το στομα και της εφαγε :mrgreen: ευτυχως την προλαβα πριν γινει εντελως χαλια και τις πηρα (ασχετα που μας ακουσε ολο το μαρκετ :twisted:).

Εγω κοριτσακια αφρολουτρο χρησιμοποιω το προδερμ αλλα λεω να το αλλαξω, και κρεμα συγκαματος τη sudocream (σε επωδυνες καταστασεις) και καθημερινα τη fissan (μπλε σωληναριο).


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπεραααααααα!!!!!!Τι κανετε?Εμεις καλα ειμαστε!Μας πηρε ο μπαμπας για υπνο κι εγω τα κλασσικα.Μαζεματα κτλ.

Βρε κοριτσια εχει τωρα λιγες μερες ο μικρος που βγαζει μεγαλες γουλιες ακομα και 3 ωρες μετα το φαγητο!!!

Η παιδιατρος μου ειπε οτι βαρυστομαχιαζει και να του δινω αυστηρα 180 και να δουμε!!!!!Ειμαι να σκασω....

ΚΟΑΛΑΚΙ μουυυυυ!!!!!!!Ωραια βολτιτσα κανατε?Τις κατασπαραξε μαρη τις σοκολατες η φμ μας?:tongue::tongue::tongue:


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραααααααα!!!!!!Τι κανετε?Εμεις καλα ειμαστε!Μας πηρε ο μπαμπας για υπνο κι εγω τα κλασσικα.Μαζεματα κτλ.

Βρε κοριτσια εχει τωρα λιγες μερες ο μικρος που βγαζει μεγαλες γουλιες ακομα και 3 ωρες μετα το φαγητο!!!

Η παιδιατρος μου ειπε οτι βαρυστομαχιαζει και να του δινω αυστηρα 180 και να δουμε!!!!!Ειμαι να σκασω....

ΚΟΑΛΑΚΙ μουυυυυ!!!!!!!Ωραια βολτιτσα κανατε?Τις κατασπαραξε μαρη τις σοκολατες η φμ μας?:tongue::tongue::tongue:

Μαρηηηηηηηηηηη και εμενα εβγαζε, αφου θυμαμαι την ειχα παντα μια πανουλα απο κατω της γιατι ολα τα λερωνε!!! Ακου τη γιατρο σας και ολα θα ειναι καλα!!!

Ναι μαρηηηηηηηηηηηηη τις κατασπαραξε, αλλα σφιχτηκενη καρδια μου που τις πηρα απο τα χερις της :(. Ποναει η ψυχη μου με κατι τετοια, αλλα δεν θελω να τρωει πολλα γλυκα, τωρα θα μου πεις ειναι μωρο, αλλα και παλι δεν ειναι και οτι καλυτερο για τον οργανισμο της, ομως εγω νιωθω τυψεις!!!!!!!!!!!!!!! Κακουργα που ειμαι!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρηηηηηηηηηηη και εμενα εβγαζε, αφου θυμαμαι την ειχα παντα μια πανουλα απο κατω της γιατι ολα τα λερωνε!!! Ακου τη γιατρο σας και ολα θα ειναι καλα!!!

Ναι μαρηηηηηηηηηηηηη τις κατασπαραξε, αλλα σφιχτηκενη καρδια μου που τις πηρα απο τα χερις της :(. Ποναει η ψυχη μου με κατι τετοια, αλλα δεν θελω να τρωει πολλα γλυκα, τωρα θα μου πεις ειναι μωρο, αλλα και παλι δεν ειναι και οτι καλυτερο για τον οργανισμο της, ομως εγω νιωθω τυψεις!!!!!!!!!!!!!!! Κακουργα που ειμαι!!!!!!!!!!

Ατιμηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!Μοιαζει σε σενα το παιδι!!!!Μοναντεροοοοοοοοοο!!!!!!

Να σου πω θυμασαι ποσο γαλα της εδινες τεσσαρων μηνων?


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ατιμηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!Μοιαζει σε σενα το παιδι!!!!Μοναντεροοοοοοοοοο!!!!!!

Να σου πω θυμασαι ποσο γαλα της εδινες τεσσαρων μηνων?

Της εδινα 150-180, συνηθως ομως εκανα 150 και 30 επιπλεον που τις περισσοτερες φορες τα επινε!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Της εδινα 150-180, συνηθως ομως εκανα 150 και 30 επιπλεον που τις περισσοτερες φορες τα επινε!!!

Α οκ.!Κι εγω μονιμα με ενα πανακι στρωμενο απο κατω.Και στο καροτσι και στο κρεβατακι του!Εσενα ποτε σταματησε αυτο?


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...