Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

ναι ρε γ@μωτο ποναω και ευτυχως τωρα με τα παραπανω φαρμακα νοιθω καλυτερα!

εσυ ποτε ειδες το αιμα καλε?

αποκοληση ειναι?

καισαρικη εκανες και στον Γιωργακη σου?

ε,κοντα στις 2 εβδ διαφορα εχουμε!

προσεχε τωρα ελπιζω να μην παιρνεις αγκαλια τον γιο σου?

Χθες το πρωί είδα αίμα και είμαι κρεβατωμένη. Την Δευτέρα θα πάω στον γιατρό να δούμε τι είναι.

Καισαρική έκανα γιατί δεν έβγαινε με τίποτα. Ήταν 3800 και εγώ έχω πολύ στενή λεκάνη. Δεν έκανα καθόλου διαστολή.

Τον γιο μου έχω να τον πάρω αγκαλιά από τότε που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου. Ευτυχώς έχω την μαμά μου που μένει από πάνω και τον άντρα μου που σκίζονται. Είχα και μια αποβολή τον Οκτώβριο και πρόσεχα πάρα πολύ. Και πάλι όμως όλα μου έχουν συμβεί...!!!!:(:(:(:(:(:(:(


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αγορομάμμυ εσύ είσαι που είσαι από Κορινθία;;;

Τώρα μιλούσα τηλεφωνικά με μία φίλη μου που εργάζεται στο Κιάτο και μένει σε παραθαλάσσιο δρόμο προς το Ξυλόκαστρο. Χθες βράδυ μπήκαν στο διαμερισμα της κλέφτες και της πήραν την τηλεόραση και το λαπτοπ, από ανοιχτό παράθυρο σαλονιού. Η φιλενάδα μου κοιμόταν ημίγυμνη και δεν τους κατάλαβε...Ευτυχώς που δεν της έκαναν και τίποτα!!!

Και εμείς εδώ συνέχεια τις μπαλκονόπορτες με την σίτα τις αφήνουμε...:?


Link to comment
Share on other sites

Χθες το πρωί είδα αίμα και είμαι κρεβατωμένη. Την Δευτέρα θα πάω στον γιατρό να δούμε τι είναι.

Καισαρική έκανα γιατί δεν έβγαινε με τίποτα. Ήταν 3800 και εγώ έχω πολύ στενή λεκάνη. Δεν έκανα καθόλου διαστολή.

Τον γιο μου έχω να τον πάρω αγκαλιά από τότε που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου. Ευτυχώς έχω την μαμά μου που μένει από πάνω και τον άντρα μου που σκίζονται. Είχα και μια αποβολή τον Οκτώβριο και πρόσεχα πάρα πολύ. Και πάλι όμως όλα μου έχουν συμβεί...!!!!:(:(:(:(:(:(:(

Μην ανησυχείς τα ουτοτζεστάν κάνουν την δουλειά τους παρά τις παρενέργειες...

Δεν το συζητάς για φυσιολογικό τοκετό μετά την καισαρική; Δεν επιτρέπεται στη περίπτωσή σου;


Link to comment
Share on other sites

Ήρθα πάλι όχι όμως για πολύ! Εμένα τα utrogestan δεν μου έφερναν υπνηλία. Αλλά ίσως φταιει που τα έπαιρνα σε χαπια και όχι υποθετα. Ξεκίνησα τα μικρά και πολλά γεύματα όπως ειπε ο γιατρός. Ήπια το μαγνησιο, μετά από μισή ώρα λίγο φαγητό, μετά ήπια το ασβέστιο, μετά από μια ώρα ήπια το σιδηρο, κατά τις 5:30 μμ έφαγα μια ντομάτα με μια φέτα ψωμί και σε λίγο θα πιω και το άλλο Σίδερο. Μου είπε να μην κάθομαι πολύ μετά το σίδηρο (θέλει μια ώρα κανονικά) γιατι με πειράζει.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πίνω 2 σιδήρους λόγω σιδηροπενίας αν και δεν είμαι έγκυος... Ο σίδηρος φέρνει δυσκοιλιότητα και υποφέρω από αιμοραϊδες:oops::cry: (που δημιουργηθηκαν από την εγκυμοσύνη και τη μετέπειτα κακή διατροφή...) και τα χάπια που παίρνω λόγω πολυκυστικών φέρνουν διάρροιες!!! Γενικώς ένα θέμα με το γαστρεντερικό το έχω η κακομοίρα!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εχω πάλι μικρή "διαρροή", ροζέ...

Μιλάμε δεν υπαρχει αυτό που μου συμβαίνει και είμαι σχεδόν τελείως ακίνητη!

Έβαλα δύο ουτροτζεστάν τώρα και περιμένω πάλι να σταματήσει...


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το στομάχι μου όπως ξαναειπα το εχω από την αρχή της εγκυμοσύνης. Ήταν το πρώτο σύμπτωμα που είχα διαφορετικό από αυτά που μοιάζουν με την περίοδο. Μετά είχα και τους εμετούς. Αλλά το σίδηρο το ερεθίζει το στομάχι μου αν είμαι πολύ ώρα νυστικη. Όσο για το έντερο εγώ παθαίνω κολικούς. Η θα εχω διάρροια η θα κάνω 5 μέρες να πάω τουαλέτα! Μέχρι τώρα το σίδηρο παντός δεν άλλαξε τίποτα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς τα ουτοτζεστάν κάνουν την δουλειά τους παρά τις παρενέργειες...

Δεν το συζητάς για φυσιολογικό τοκετό μετά την καισαρική; Δεν επιτρέπεται στη περίπτωσή σου;

Στην αρχή το σκεφτόμουν για φυσιολογικό αλλά από τότε που μου βγήκε το ζάχαρο κύησης και κάνω αυστηρή διατροφή θέλω να γεννήσω πριν τις 40 εβδ.

Ξέρεις τι είναι να μην φας γλυκό για 4 μήνες?????????????????????:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σήμερα κλείνω 1 μήνα που δεν έχω μυρίσει καν γλυκό!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω πάλι μικρή "διαρροή", ροζέ...

Μιλάμε δεν υπαρχει αυτό που μου συμβαίνει και είμαι σχεδόν τελείως ακίνητη!

Έβαλα δύο ουτροτζεστάν τώρα και περιμένω πάλι να σταματήσει...

Αχ κοριτσάκι μου τι περνάμε??????? Μας έχει γονατίσει αυτή η εγκυμοσύνη. Εύχομαι να είναι για όλες μας κάτι περαστικό και να πάνε όλα καλά!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλως τα ΄δεχτηκες λοιπόν, καλά κάνεις,κοίτα να χαρείς τη μανούλα σου.

Ουφ,μακάρι γιατι αναρωτιέμαι κάθε μέρα τι γίνεται άραγε εκει μέσα(στην κοιλιά μου):tongue: εχω κ το αγχος προηγουμενης παλινδρομης κ καταλαβαίνεις.

Παντως αν κ αδύνατη το κοιλάκι μου εχει γινει μυτερό κ ψιλοφαίνεται!!!:)

ολα καλα θα πανε!!!!ολα τελειαααααααα!!!!!σε καταλαβαινω...ειχα και εγω πριν 1 χρονο μια ατυχη εγκυμοσυνη!παλινδρομη στην 8η εβδομαδα!οποτε σε καταλαβαινω απολυτα!!!!

ολα θα ειναι τελεια!!!!!!!!

και μενα η κοιλιτσα μου φαινεται!μπροστα ειναι μυτερη!χαχαχααχχαχααχ!!!!!!:D:D:D:D


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή το σκεφτόμουν για φυσιολογικό αλλά από τότε που μου βγήκε το ζάχαρο κύησης και κάνω αυστηρή διατροφή θέλω να γεννήσω πριν τις 40 εβδ.

Ξέρεις τι είναι να μην φας γλυκό για 4 μήνες?????????????????????:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σήμερα κλείνω 1 μήνα που δεν έχω μυρίσει καν γλυκό!!!!

Μην της λες της γλυκατζούς για γλυκά!!!!!!! Ομοιοπαθούσα στην εγκυμοσύνη... Αλλά και εκτός εγκυμοσύνης προτιμώ τα γλυκά από το φαγητό!!! Λόγω πολυκυστικών και αντίσταση στην ινσουλίνη, πρέπει να διατρέφομαι όπως οι διαβητικοί και παίρνω μόνιμα από το 2011, εδώ και 2 1/2 χρόνια τα glucophage όπως οι διαβητικοί!!! Είναι θέμα υγείας δηλαδή η απώλεια βάρους και η σωστή διατροφή ωστε να μην παθω διαβήτη!!!!!!!!!!

Οπότε το γλυκό το τρώω και με τρώει!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Link to comment
Share on other sites

Είμαστε στο Μεσολόγγι Αιτ/νίας απέναντι από Πάτρα!!!

Πήγαμε θάλασσα και παρόλο την αρχική συννεφιά, είχε ωραία νερά και έβγαλε και ήλιο!!!

Aχ ναι μου το ειχες ξαναπει οτι μενειες μεσολογγι τοτε που λεγαμε για τα κουνουπια!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πρωί είδα αίμα και είμαι κρεβατωμένη. Την Δευτέρα θα πάω στον γιατρό να δούμε τι είναι.

Καισαρική έκανα γιατί δεν έβγαινε με τίποτα. Ήταν 3800 και εγώ έχω πολύ στενή λεκάνη. Δεν έκανα καθόλου διαστολή.

Τον γιο μου έχω να τον πάρω αγκαλιά από τότε που έμαθα για την εγκυμοσύνη μου. Ευτυχώς έχω την μαμά μου που μένει από πάνω και τον άντρα μου που σκίζονται. Είχα και μια αποβολή τον Οκτώβριο και πρόσεχα πάρα πολύ. Και πάλι όμως όλα μου έχουν συμβεί...!!!!:(:(:(:(:(:(:(

οποτε δ3εν ξερεις γιατι συνεβη?

προσεχε γενικα και αφοπυ εχεις βοηθεια καλα εισαι!με τα χαπια σταματησε η αιμοραγια?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην της λες της γλυκατζούς για γλυκά!!!!!!! Ομοιοπαθούσα στην εγκυμοσύνη... Αλλά και εκτός εγκυμοσύνης προτιμώ τα γλυκά από το φαγητό!!! Λόγω πολυκυστικών και αντίσταση στην ινσουλίνη, πρέπει να διατρέφομαι όπως οι διαβητικοί και παίρνω μόνιμα από το 2011, εδώ και 2 1/2 χρόνια τα glucophage όπως οι διαβητικοί!!! Είναι θέμα υγείας δηλαδή η απώλεια βάρους και η σωστή διατροφή ωστε να μην παθω διαβήτη!!!!!!!!!!

Οπότε το γλυκό το τρώω και με τρώει!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οπότε με νιώθεις!!!!!! Όλα τα είχα αυτό μου έλειπε! Σε αυτήν την εγκυμοσύνη όλο υπομονή κάνω για τα πάντα. Γι'αυτό μετράω τις μέρες και δεν περνάνε με τίποτα. Παναγιά μου να γεννήσω με το καλό και θα φάω σαν ζώο. Όλα τα κιλά τότε θα τα πάρω!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...