Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου κ φίλες μου!!

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

Σήμερα είμαι για την ώρα τελείως καθαρή, αλλά δεν βιάζομαι να χαρώ! Προς το παρόν κάνω υπομονή να περασει το Σκ για να επικοινωνησει ο γιατρος με την αιματολόγο κ να μου πει τι αποφάσισαν. Στη σκέψη οτι αυτό θα είναι η λύση του προβλήματος, φτιάχνει η διάθεση μου, που γενικώς δεν ήταν και η καλύτερη!

Ngn1980, δόξα το Θεό που σταμάτησε το αίμα κορίτσι μου!

Μαράκι μου, υπομονή και στην ξάπλα για σένα!

Κοαλάκι μου, εχω υποφερει πολλές φορές από κριθαράκι και αυτό που πάντα με βοηθάει ειναι οι κομπρέσσες με χαμομομήλι κ φυσικά και οι οφθαλμικες κρεμες του φαρμακείου.

Κούκλες οι άλλες τί κάνετε;;

Πολλες καλημερες κ καλά μπανάκια!!

Ευχαριστω επισης!

Μαυ επειδη εχω χασει επεισοδεια μου εξηγεις τι θα συνενοηθει ο γυναικολογος με την αιματολογο?η κορη σου τι κανει?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα! Χθες είδαμε τον κατά 98% γιο μου! Τελικά το ενστικτο της μάνας αλάνθαστο. Από όταν έμεινα έγκυος , από όταν το έμαθα δηλαδή , έλεγα ότι εχω αγόρι. Και μια φίλη μου το ίδιο. Και το φλυτζάνι που είχε βρει την εγκυμοσύνη μου το ίδιο! Β' επιπέδου θα κάνω 1η Αυγούστου. Από σήμερα θα παιρνω και δεύτερο σίδηρο. Επίσης μου βρήκε λίγο χαμηλή πιεση και μου είπε να παρω πιεσομετρο να μετριεμε 2 φορές τη βδομαδα. Για την ακράτεια που είχα εκείνο το βράδυ, για οποία θυμάται μου είπε πως θα μου τα κάνει κάτι τέτοια τωρα. Επισης για το στομάχι ότι είναι καθαρά θέμα των ορμωνων γιατί ήταν και το πρώτο μου συπτωμα. Όπως πίστευα και εγω. Αυτά!

Αγορομανα και εσυ με το καλο!Ολα καλα με την εξεταση να υποθεσω!!αντε μετα την β επιπεδου περναει γρηγορα ο καιρος!

εγω μεχρι να κρεβατωθω σε αυτη την εγγυμοσυνη δεν επαιρνα χαμπαρι πως περναγε ο καιρος τωρα νοιωθω σαν να μην περναν οι μερες ετσι ηταν και οταν ημουν εγγυος στο γιο μου!

κατα τα αλλα πως εισαι?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγορομανα και εσυ με το καλο!Ολα καλα με την εξεταση να υποθεσω!!αντε μετα την β επιπεδου περναει γρηγορα ο καιρος!

εγω μεχρι να κρεβατωθω σε αυτη την εγγυμοσυνη δεν επαιρνα χαμπαρι πως περναγε ο καιρος τωρα νοιωθω σαν να μην περναν οι μερες ετσι ηταν και οταν ημουν εγγυος στο γιο μου!

κατα τα αλλα πως εισαι?

Καλά είμαι! Αν εξαιρεσεις το στομάχι μου το οποίο από ότι κατάλαβα δεν θα μου περάσει μέχρι τέλους γιατί μου είπε πολλά και μικρά γεύματα γιατί τώρα ανεβαίνει η μήτρα και θα νιώθω χειρότερα. Δεν πειραζει! Υπομονή. Είμαι σχεδόν στα μισά! Το παιδί μου μια χαρά. Μεγαλώνει και κάνει κωλοτούμπες. Και κάπου πιο μπροστά ειχα γράψει ότι μου ειχε πει πως θα βγει ψηλό παιδί γιατί εχει μακριά άκρα και χθες μου το επιβεβαίωσε λεγοντας:" κοίτα κοίτα μακρύ χέρι που εχει. Και ποδαρες!" Αλλά οκ! Το περίμενα γιατι και εγώ και ο πατέρας του ψηλοί γεννηθήκαμε. 52 εκατοστά ο αντρουλης μου και 51 μισό εγώ. Άσχετως που μείναμε έτσι! 1,76 ο αντρουλης μου και 1,74 εγώ!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελλη μου αντε με το καλο το αγορακι σου.....!!!!!!!

2 αγορακια εχουμε για την ωρα στις κοιλιτσες....!!!!!!!

Μαυ μου αφου εισαι καθαρουλα, αυτο ειναι ευχαριστο....!!!!!!! Ολα θα ειναι καλα, θα σε παρει ο γιατρος τηλ θα σου πει τι πρεπει να κανεις και θα ανταμοιφθεις στο τελος με αυτα τα σκωτσεζικα ντουζ....!!!!!!!!

Μαρακι μου εσυ πως τα πας....?????

Οσο για το κριθαρακι το εχω πολλους μηνες και προσπαθω να το αποχωριστω, δεν ξερω ποσο καιρο θα μου παρει αλλα κανω και ζεστες κομπρεσες, βαζω σκορδο, βαζω αλοιφες και σταγονες και κανω και μαλαξεις, αλλα βρε κοριτσια δεν ξεπρηζεται με τιποτα......για την ωρα...!!!!! Μαυ μου ζεστο το χαμομηλι....με μια πετσετουλα το εκαμνες τοπικα στο ματι...?????

Μου το διαβασαν κιολας 3φορες αλλα δεν βλεπω κατι να εγινε...!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΑΛΑΚΙ, χλιαρό προς κρύο το χαμομηλάκι, όχι ζεστό. Αργεί να ξεπρηστεί το μάτι, κάνε υπομονή, ξαφνικά θα δεις βελτίωση..!!

ΕΛΛΗ, πολύ καλά τα νέα από το μωράκι σου! Με το καλό το αγοράκι σου κ με το καλό η β επιπέδου!! Ψηλοί γονείς, ψηλό παιδάκι!! Τέλεια!

ΜΑΡΑΚΙ, η ιστορια με την αιματολογο είναι οτι μετά τις εξετασεις θρομβοφιλιας που έκανα, βρεθηκα ετερόζυγη σε καποιες μεταλλάξεις και ο γιατρός θεωρει οτι αυτό είναι η αιτια που γινονται αυτες οι μικρες αποκολλησεις. Ετσι κατα πασα πιθανοτητα απο τη δευτερα θα ξεκινησω αντιπηκτική αγωγή και εύχομαι αυτό να λυσει το "σκωτσεζικο ντους" που τελεια περιεγραψε το κοαλακι, εδώ κ καιρό!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα κοριτσια τελικα τα αθλητικα τα κρατησα για λιγο πιο μετα γιατι ουτως η αλλως τα ειχα παρει λιιιιγο μεγαλυτερα και της πηρα ενα επιπλεον ζευγαρι kickers μπαρετα κλειστη με κουμπωμα, χρωμα σαπιο μηλο-ροζουλι. Τα δοκιμασαμε κιολας χωρις ιδιαιτερο προβλημα....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Αααα κοριτσια τα αθλητικα τα κρατησα για λιγο πιο μετα γιατι ουτως η αλλως τα ειχα παρει λιιιιγο μεγαλυτερα και της πηρα ενα επιπλεον ζευγαρι kickers μπαρετα κλειστη με κουμπωμα, χρωμα σαπιο μηλο-ροζουλι. Τα δοκιμασαμε κιολας χωρις ιδιαιτερο προβλημα....!!!!!!!

Μεγειά στη Μαριάννα!! Αυτό το χρώμα παει με όλα!! Τα kickers τα τιμάμε και μεις πολύ!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά στη Μαριάννα!! Αυτό το χρώμα παει με όλα!! Τα kickers τα τιμάμε και μεις πολύ!!

Της τα φορεσα με καλτσακι για να παρει τη φορμα, τα κουμπωσα και την εβαλα να περπατησει, αμεσως καταλαβε οτι ειναι κατι πρωτογνωρο για αυτην και η αληθεια ειναι καπως παραξενευτηκε, αλλα μετα απο λιγο περπατησε κανονικα.

Και με αυτα χρειαζεται προσοχη γιατι η καημενουλα παρολο που της πηρα το νουμερο 19 (το μικροτερο) φαινεται σαν "παπουτσωμενος γατος"...!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Της τα φορεσα με καλτσακι για να παρει τη φορμα, τα κουμπωσα και την εβαλα να περπατησει, αμεσως καταλαβε οτι ειναι κατι πρωτογνωρο για αυτην και η αληθεια ειναι καπως παραξενευτηκε, αλλα μετα απο λιγο περπατησε κανονικα.

Και με αυτα χρειαζεται προσοχη γιατι η καημενουλα παρολο που της πηρα το νουμερο 19 (το μικροτερο) φαινεται σαν "παπουτσωμενος γατος"...!!!!!!!

Ίσως ειναι πιο δυσκολο για τη Μαριανούλα σου επειδή είναι καλοκαιρινό κ οπωσδηποτε όχι τοσο σταθερό όσο τα χειμερινα παπουτσια.

Εμας, επειδή τα πρωτα βηματα γίνονταν χειμωνα, ειχαμε τα κλασσικα ανατομικα μποτακια της μουγερ που κραταει γερα όλο το πόδι και σιγουρα διναν μεγαλυτερη αισθηση σταθεροτητας.

Καλα κανεις κ της τα φορας με κάλτσα. Αν ειναι κ λιγο πιο μεγαλλα όπως λες, την αγκαλιαζουν καλυτερα με την κάλτσα!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ellie2013 συνονόματη με το καλό το αγοράκι σου κ εγώ αγοράκι περιμένω,αλλα είμαι ακόμα στην αρχή.

Αμααααν....!!!!!! να διορθωσω τη λιστα...!!!!!!3 αγορακια ειναι στις κοιλιτσες...!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ειναι πιο δυσκολο για τη Μαριανούλα σου επειδή είναι καλοκαιρινό κ οπωσδηποτε όχι τοσο σταθερό όσο τα χειμερινα παπουτσια.

Εμας, επειδή τα πρωτα βηματα γίνονταν χειμωνα, ειχαμε τα κλασσικα ανατομικα μποτακια της μουγερ που κραταει γερα όλο το πόδι και σιγουρα διναν μεγαλυτερη αισθηση σταθεροτητας.

Καλα κανεις κ της τα φορας με κάλτσα. Αν ειναι κ λιγο πιο μεγαλλα όπως λες, την αγκαλιαζουν καλυτερα με την κάλτσα!

Επειδη η μπαρετα αγκαλιαζει το ποδαρακι καλυτερα απο τα πεδιλα και επειδη λογω καλοκαιριου δεν μπορω να της παρω μποτακια δεν θελω με τιποτα να παει η αναπτυξη της πισω εφοσον περπατει κανονικα, οποτε θα της τα βαζω και θα την κανω να περπαταει....!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχεις φτιάξει λίστα;;; Που ειναι;;

Οχι λιστα κανονικη.....δεν θυμομουν απο ολες σας τις πητ και επιπλεον δεν ηξερα αλο ολες φυλο, απλα εγραψα σε ενα μηνυμα πιο κατω οτι περιμενουμε 2 αγορακια και τωρα το διορθωσα.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...