Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Καλημερα κορίτσια σήμερα ειμαι χαρούμενη είχα απελπιστει ειναι η 11 μέρα της εμβρυομεταφορας αύριο θα κάνω την χοριακη μου και κακωε καλώς εκανα ενα τεστ εγκυμοσύνης βγήκε η δεύτερη γραμμή αχνη αλλα αυτο ειναι καλό πιστευω;

      Φυσικά και είναι καλό....συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!να πάνε όλα καλά σου εύχομαι και μια μεγάλη χοριακή να έχεις!!!!🥰

      13 ώρες πρίν, ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Η υστεροσκοπηση από μόνη της είναι ελάχιστα επεμβατικη....αλλά όπως ακριβώς είπε και η Λίνα υπάρχει και η διαγνωστική...Ωστόσο δεν αναιρω το γιατρό σου εκείνος θα ξέρει σίγουρα...αλλά εφόσον έχεις κάποιες αποτυχίες και θέλεις να το ψάξεις παραπάνω μην το αφήσεις..δυστηχως κορίτσι μου πάντα εμείς που "καιγόμαστε " πρέπει να τα κυνηγαμε όλα...κάποιες φορές οι γιατροί όσο καλοί και να ειναι δεν δίνουν και τόση σημασία...

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλημέρα Κοαλάκι!!!! Η κόρη σου την έφαγε την κρέμα της;;;

May, σορρυ, έκανα γκάφα ε;;;; Νόμιζα ότι είχες γιο και περιμένεις κόρη!!! Είμαστε πολλές στην παρέα και έχω και μια ηλικία και ξεχνάω!!!!!!!!!!!

Ορμονικές έκανα γιατί είχα καιρό να κάνω... Ψάχνομαι γενικώς...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα Κοαλάκι!!!! Η κόρη σου την έφαγε την κρέμα της;;;

May, σορρυ, έκανα γκάφα ε;;;; Νόμιζα ότι είχες γιο και περιμένεις κόρη!!! Είμαστε πολλές στην παρέα και έχω και μια ηλικία και ξεχνάω!!!!!!!!!!!

Ορμονικές έκανα γιατί είχα καιρό να κάνω... Ψάχνομαι γενικώς...

Είμαστε πολλές και έχουμε μπλέξει τα μπούτια μας!!!'

😄😄😄😄😄😄


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κοαλάκι!!!! Η κόρη σου την έφαγε την κρέμα της;;;

May, σορρυ, έκανα γκάφα ε;;;; Νόμιζα ότι είχες γιο και περιμένεις κόρη!!! Είμαστε πολλές στην παρέα και έχω και μια ηλικία και ξεχνάω!!!!!!!!!!!

Ορμονικές έκανα γιατί είχα καιρό να κάνω... Ψάχνομαι γενικώς...

Την καταβροχθισε, την εβαλα πεπονι, νεκταρινι, μπανανα.

Γενικα δεν ειχα κανενα προβλημα με το φαγητο της, τρωει πολυ και χωρις καμια δυσκολια σε σημειο που εχω ρωτησει τον παιδιατρο αν πειραζει που τρωει τοσο γρηγορα και τοσο πολυ και δεν μιλαω φυσικα για ελαφρυα γευματα οπως φρουτα η γιαουρτι αλλα για κρεατοσουπες κλπ.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Την καταβροχθισε, την εβαλα πεπονι, νεκταρινι, μπανανα.

Γενικα δεν ειχα κανενα προβλημα με το φαγητο της, τρωει πολυ και χωρις καμια δυσκολια σε σημειο που εχω ρωτησει τον παιδιατρο αν πειραζει που τρωει τοσο γρηγορα και τοσο πολυ και δεν μιλαω φυσικα για ελαφρυα γευματα οπως φρουτα η γιαουρτι αλλα για κρεατοσουπες κλπ.

Μην ανησυχείς για το φαγητό. Την ξεκίνησες καθόλου κομματάκια ή μισοαλεσμένο για να μαθαίνει; Τότε θα δεις, θα παραξενευτεί η Μαριάννα και μπορεί να μην τρώει την ίδια ποσότητα μέχρι να συνηθίσει!


Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς για το φαγητό. Την ξεκίνησες καθόλου κομματάκια ή μισοαλεσμένο για να μαθαίνει; Τότε θα δεις, θα παραξενευτεί η Μαριάννα και μπορεί να μην τρώει την ίδια ποσότητα μέχρι να συνηθίσει!

Μισοαλεσμενα τρωει την ιδια ποσοτητα...κομματακια που τη δινω παλι τρωει πολυ....!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!

Μόλις έλαβα στο φορουμ του parents ένα προσωπικό μήνυμα!!!!!!!!!!!!! Λέω να διαβάσω να δω ποιος είναι και τί έγραφε βρε παιδιά;;;

Γεια σου, είμαι ο Χ, είμαι 45 και παντρεμενος και ΑΘήνα...κλπ κλπ και θελω γνωριμία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Του απάντησα: "δεν με ενδιαφερουν τετοιου ειδους γνωριμιες!!!"

Με έπιασε ταχυπαλμία βρε κορίτσια....

Να τα πάρει είδηση ο άντρας μου και να γίνει τουρκος!!!!!!!!!!! :evil:

Ε, ρε τί ξύλο θέλουν ορισμένοι άντρες!!!!!!!!


Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μίλησα με τον γιατρό μου. Μου είπε να κάτσω ξάπλα, να ξεκινήσω ουτροτζεστάν κάθε 8 ώρες και να τον πάρω τηλ. στις 7 πάλι για να μην με βάλει από τώρα στο νοσοκομείο γιατί δεν θα έχει νόημα. Τα ίδια θα μου κάνει και εκεί. Λέτε στις 7 να μου πει μάζεψέ τα και έλα????????????:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μίλησα με τον γιατρό μου. Μου είπε να κάτσω ξάπλα, να ξεκινήσω ουτροτζεστάν κάθε 8 ώρες και να τον πάρω τηλ. στις 7 πάλι για να μην με βάλει από τώρα στο νοσοκομείο γιατί δεν θα έχει νόημα. Τα ίδια θα μου κάνει και εκεί. Λέτε στις 7 να μου πει μάζεψέ τα και έλα????????????:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Κάνε ότι σου είπε ο γιατρός και περίμενε μέχρι το απόγευμα. Μένεις κοντά στο νοσοκομείο; στην ίδια πόλη; Σκέψου θετικά και σου ευχόμαστε όλες να πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!!


Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι σου είπε ο γιατρός και περίμενε μέχρι το απόγευμα. Μένεις κοντά στο νοσοκομείο; στην ίδια πόλη; Σκέψου θετικά και σου ευχόμαστε όλες να πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!!

Όχι. Είμαι 1 ώρα τουλάχιστον μακριά από το νοσοκομείο. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και να μην κάνω σενάρια στο μυαλό μου. Έτσι κι αλλιώς οτι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν πρόκειται να το γλυτώσω. Οπότε προσπαθώ να είμαι χαλαρή.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ, τι λές!! Μα καλά και στα γυναικεία φόρουμ κυκλοφορούν ανώμαλοι;;!! Εγώ μπορεί να μην απαντούσα κάν, αλλά στην τελική του έκοψες και τον αέρα! Αι σιχτίρ, την όρεξή τους έχουμε!!

NGN1980, πιστευω οτι μεχρι το απόγευμα θα σου εχει σταματήσει, αλλά πρεπει να μεινεις ξάπλα όπως σου είπε. Λογικά θα εχεις πάθει κάποια μικρή αποκόλληση και θα χρειαστεί ανάπαυση για να ξανακολλήσει.

Αυτά τα ουτροτζεστάν ρε γμτ, ειλικρινά δεν έχω καταλάβει γιατί τα παίρνουμε, ιδιαιτερα τις μεγάλες εβδομάδες της κύησης. Και εμενα ο γιατρός μου επιμένει να βαζω ενα το βραδυ και εγω όλο το ξεχνάω.. :oops::oops::oops:

Μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά!

ΚΟΑΛΑΚΙ μου μεγάλη υπόθεση το "ευκολο" παιδί στο φαγητό!

Η δικια μου ήταν το ακριβώς αντίθετο, από νεογέννητη μέχρι σήμερα. 2,5 χρονών, βία 11,5 κιλά, αλλα βεβαια είναι και αεικίνητη!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε συ ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ, τι λές!! Μα καλά και στα γυναικεία φόρουμ κυκλοφορούν ανώμαλοι;;!! Εγώ μπορεί να μην απαντούσα κάν, αλλά στην τελική του έκοψες και τον αέρα! Αι σιχτίρ, την όρεξή τους έχουμε!!

NGN1980, πιστευω οτι μεχρι το απόγευμα θα σου εχει σταματήσει, αλλά πρεπει να μεινεις ξάπλα όπως σου είπε. Λογικά θα εχεις πάθει κάποια μικρή αποκόλληση και θα χρειαστεί ανάπαυση για να ξανακολλήσει.

Αυτά τα ουτροτζεστάν ρε γμτ, ειλικρινά δεν έχω καταλάβει γιατί τα παίρνουμε, ιδιαιτερα τις μεγάλες εβδομάδες της κύησης. Και εμενα ο γιατρός μου επιμένει να βαζω ενα το βραδυ και εγω όλο το ξεχνάω.. :oops::oops::oops:

Μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά!

ΚΟΑΛΑΚΙ μου μεγάλη υπόθεση το "ευκολο" παιδί στο φαγητό!

Η δικια μου ήταν το ακριβώς αντίθετο, από νεογέννητη μέχρι σήμερα. 2,5 χρονών, βία 11,5 κιλά, αλλα βεβαια είναι και αεικίνητη!!

Το κακό είναι οτι συνεχίζω να βλέπω λίγο αίμα στο σκούπισμα κάθε φορά που πάω τουαλέτα και επίσης με πονάει και η κοιλιά μου λίγο χαμηλά σαν να θέλω να αδιαθετήσω. Τι να πω???? Θα δούμε τώρα μπας και σταματήσει με τα ουτροτζεστάν.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι οτι συνεχίζω να βλέπω λίγο αίμα στο σκούπισμα κάθε φορά που πάω τουαλέτα και επίσης με πονάει και η κοιλιά μου λίγο χαμηλά σαν να θέλω να αδιαθετήσω. Τι να πω???? Θα δούμε τώρα μπας και σταματήσει με τα ουτροτζεστάν.

Φυσικά κ βλεπεις ακόμα αίμα. Αν έγινε κάποια αποκόλληση, αυτό το αίμα δε χύνεται με τη μία έξω απο τον κόλπο και τελειώνει. Φεύγει λίγο λίγο και μπορεί να κάνει και μερες να φυγει όλο. Απλώς είναι καλό απο τη δευτερη ας πουμε μερα, να μην είναι τόσο κόκκινο, να γινει πιο αχνό, τοζ, καφέ, μεχρι να σταματήσει. Εγω την πρωτη φορα που επαθα αποκόλληση είχα 2 εβδομαδες καφέ, αλλά το κόκκινο ειχε σταματησει το πρωτο βράδυ.

Τα ουτροτζεσταν κάνουν χαλάρωση στους μυες της μήτρας κ μειώνουν τις συσπασεις. Μαγνήσιο παίρνεις;


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή μου την εγκυμοσύνη βλέπω πρώτη φορά αίμα.

Το είδα στο χαρτί όταν σκουπίστηκα και τώρα που ξαναπήγα και σκουπίστηκα πάλι είδα. Επίσης με πονάει και λίγο η κοιλιά μου χαμηλά σαν να περιμένω να αδιαθετήσω.

maeve με το καλό το μωράκι σου!

Όχι. Είμαι 1 ώρα τουλάχιστον μακριά από το νοσοκομείο. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και να μην κάνω σενάρια στο μυαλό μου. Έτσι κι αλλιώς οτι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν πρόκειται να το γλυτώσω. Οπότε προσπαθώ να είμαι χαλαρή.

Πρωτον να εισαι ηρεμη.Επειδη την προηγουμενη βδομαδα ειχα και εγω τετοιους πονους και μαλιστα ειχα δει μια γραμμη αιμα στο σκουπισμα και νομιζα οτι θα αδιαθετησω κανε οτι σου ειπε τωρα ο γιατρος αλλα σκεψου μηπως κρυωσες απο τη θαλασσα και παρ'τον να του πεις και αυτο το ενδεχομενο.Εμενα μου ειπε να σταματησω τα μπανια για λιγο καιρο.Βλεπω να τα καταργω να εχω το κεφαλι μου ησυχο.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ βλεπεις ακόμα αίμα. Αν έγινε κάποια αποκόλληση, αυτό το αίμα δε χύνεται με τη μία έξω απο τον κόλπο και τελειώνει. Φεύγει λίγο λίγο και μπορεί να κάνει και μερες να φυγει όλο. Απλώς είναι καλό απο τη δευτερη ας πουμε μερα, να μην είναι τόσο κόκκινο, να γινει πιο αχνό, τοζ, καφέ, μεχρι να σταματήσει. Εγω την πρωτη φορα που επαθα αποκόλληση είχα 2 εβδομαδες καφέ, αλλά το κόκκινο ειχε σταματησει το πρωτο βράδυ.

Τα ουτροτζεσταν κάνουν χαλάρωση στους μυες της μήτρας κ μειώνουν τις συσπασεις. Μαγνήσιο παίρνεις;

Όχι δεν παίρνω μαγνήσιο. Όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου είχα πάθει αποκόλληση στην αρχή γιατί δεν ήξερα οτι ήμουν έγκυος και γυμναζόμουν και έκατσα στο κρεβάτι 3 εβδομάδες. Μετά είδα αίμα στην 12η εβδομάδα και έκατσα 2 μέρες στο κρεβάτι αλλά δεν ήταν τίποτα απολύτως. Σε τόσο μεγάλη κύηση όμως δεν είχα δει ποτέ αίμα γι'αυτό ανησυχώ.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και όμως, η αποκόλληση με τη σωστή έννοια, σε αυτες τις εβδομαδες παρατηρείται! Στην 7η κ 8η εβδομάδα δεν νοείται κάν, η έννοια του πλακούντα και ουσιαστικά το χρησιμοποιούν οι γιατροί ως μεσο επικοινωνίας με την έγκυο.

Όπως και να χει, δε θα ειναι τιποτα και εφοσον μεχρι το απογευμα στις 7 που θα ξαναμιλήσετε σου εχει μειωθεί, πιστευω δε θα σου πει καν να πας στο νοσοκομείο.

Τη Δευτερα που εχετε το ραντεβού, θα σε κοιτάξει.


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...