Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

      Και τι έδειξε η εξέταση την 1η φορά? Και ο δικός σου γιατρός σου είπε πως το μικροβιωμα μπορεί να επηρεάζει την εμφύτευση? Εμένα μου είπε πως το κόστος θα είναι 200€ αλλά δεν μου διευκρίνησε πως μπορεί να θέλει επανάληψη! 

       

      Εμένα παρ όλο που έχει απογευματινό ιατρείο στο νοσοκομείο θέλει μόνο πρωινά για να πηγαίνω στο τμήμα Εξωσωματικής. Είναι ένα θέμα το ωράριο καθώς δουλεύω μόνο πρωινά και δυστυχώς δεν μπορώ να λείπω συχνά! 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

εχουν σπασει τα νευρα μου κανουν κατι εργα και την μια εχω ιντερνετ την αλλη οχι!ασε που ειδα και επαθα να ξεκολησω τον γιο μου απο το youtube!

Εγώ Μαράκι σώθηκα από τότε που κατεβάζω από youtube παιδικές ταινίες και επεισόδια στον Η/Υ και μετά με φλασάκι τα περνώ στη τηλεόραση και τα βλέπει από εκεί!!! Μου μένει και μενα το λαπτοπ και δεν έχω κολλημένη την μικρή στον υπολογιστή!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ποσα κιλα ειχες παρει μαναρακι μου??

Είχα πάρει 12 κιλά και βγήκα από το μαιευτήριο με 1,5. Ήταν όλα το μωρό και τα υγρά. Και να φανταστείτε οτι τα πήρα όλα στο τελευταίο τρίμηνο γιατί μέχρι και την 22η εβδομάδα είχα εμετούς. Τώρα ούτε 5 δεν θα πάρω!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει 12 κιλά και βγήκα από το μαιευτήριο με 1,5. Ήταν όλα το μωρό και τα υγρά. Και να φανταστείτε οτι τα πήρα όλα στο τελευταίο τρίμηνο γιατί μέχρι και την 22η εβδομάδα είχα εμετούς. Τώρα ούτε 5 δεν θα πάρω!

Μπραβο σου!!Μια χαρα!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου!!Μια χαρα!!!

Τι μια χαρά??????? Χάλια να λες! Μου βγήκε η πίστη με τους εμετούς όπως και τώρα που ξανά μου σταμάτησαν στην 22η εβδομάδα σε σημείο που νοσηλεύτηκα στο νοσοκομείο και στις 2 εγκυμοσύνες μου. Τώρα μου παρουσιάστηκε και ζάχαρο κύησης και κοντεύω να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο. Είμαι 6 μηνών και έχω χάσει 4 κιλά και με την αυστηρή διατροφή που κάνω αποκλείεται να πάρω πάνω από 5.

Κορίτσια ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!

Θα τα πάρω όλα μετά μαζεμένα όπως και στον γιο μου που θήλαζα!!!!!

Άντε να έρθει αυτή η ώρααααααααααααααααα!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι μια χαρά??????? Χάλια να λες! Μου βγήκε η πίστη με τους εμετούς όπως και τώρα που ξανά μου σταμάτησαν στην 22η εβδομάδα σε σημείο που νοσηλεύτηκα στο νοσοκομείο και στις 2 εγκυμοσύνες μου. Τώρα μου παρουσιάστηκε και ζάχαρο κύησης και κοντεύω να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο. Είμαι 6 μηνών και έχω χάσει 4 κιλά και με την αυστηρή διατροφή που κάνω αποκλείεται να πάρω πάνω από 5.

Κορίτσια ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!

Θα τα πάρω όλα μετά μαζεμένα όπως και στον γιο μου που θήλαζα!!!!!

Άντε να έρθει αυτή η ώρααααααααααααααααα!!!!!

Ειπα μια χαρα γιατι εγω λογω θυρ. και καποιων ορμονικων προβληματων εχω παρει ηδη δεκα!Τωρα αρχιζω και σταθεροποιουμαι και μαλλον θα παω σε διατροφολογο γιατι δεν με βλεπω καλα!Πεινας πολυ με την διατροφη??


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι μια χαρά??????? Χάλια να λες! Μου βγήκε η πίστη με τους εμετούς όπως και τώρα που ξανά μου σταμάτησαν στην 22η εβδομάδα σε σημείο που νοσηλεύτηκα στο νοσοκομείο και στις 2 εγκυμοσύνες μου. Τώρα μου παρουσιάστηκε και ζάχαρο κύησης και κοντεύω να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο. Είμαι 6 μηνών και έχω χάσει 4 κιλά και με την αυστηρή διατροφή που κάνω αποκλείεται να πάρω πάνω από 5.

Κορίτσια ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!

Θα τα πάρω όλα μετά μαζεμένα όπως και στον γιο μου που θήλαζα!!!!!

Άντε να έρθει αυτή η ώρααααααααααααααααα!!!!!

Είχα κάνει και εγώ σάκχαρο κύησης προς τον 7ο-8ο μήνα της εγκυμοσύνης...Μέχρι να βρω να πάω σε ενδοκρινολόγο για συμβουλές, μπήκα στο μήνα μου. Ευτυχώς και εγώ δεν είχα πάρει παρά 5,5-6 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη και βγήκα από κλινική με - 1,5κιλό και όταν σαράντισα είχα χάσει 17κιλά...Μετά όμως πήρα πάλι τα κιλά λόγω ορμονικών θεμάτων...

Σε παρακολουθεί ενδοκρινολόγος για το σάκχαρο κύησης; Μετριέσαι καθημερινά 3 φορές;


Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει και εγώ σάκχαρο κύησης προς τον 7ο-8ο μήνα της εγκυμοσύνης...Μέχρι να βρω να πάω σε ενδοκρινολόγο για συμβουλές, μπήκα στο μήνα μου. Ευτυχώς και εγώ δεν είχα πάρει παρά 5,5-6 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη και βγήκα από κλινική με - 1,5κιλό και όταν σαράντισα είχα χάσει 17κιλά...Μετά όμως πήρα πάλι τα κιλά λόγω ορμονικών θεμάτων...

Σε παρακολουθεί ενδοκρινολόγος για το σάκχαρο κύησης; Μετριέσαι καθημερινά 3 φορές;

Ναι, με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος και μετριέμαι 4 φορές την μέρα. Εγώ έχω τουλάχιστον 3 μήνες ακόμα μπροστά μου και θα με φάει η πείνα. Αφήστε που έχω ήδη 1 μήνα να φάω γλυκό και μέχρι να γεννήσω δεν θα τα δω ούτε ζωγραφιστά...:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Πίκρα κορίτσια και να φανταστείτε οτι είμαι μόλις 52 κιλά. Που θα φτάσω???? Έχω απογοητευτεί!!!:(:(:(:(

Μποτσάκι μου φάει οτι σου κάνει κέφι από την στιγμή που δεν έχεις κάποιο πρόβλημα και θα τα χάσεις σιγά σιγά. Εγώ μακάρι να μπορούσα να φάω και ας έπαιρνα και 30 κιλά!!!1


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος και μετριέμαι 4 φορές την μέρα. Εγώ έχω τουλάχιστον 3 μήνες ακόμα μπροστά μου και θα με φάει η πείνα. Αφήστε που έχω ήδη 1 μήνα να φάω γλυκό και μέχρι να γεννήσω δεν θα τα δω ούτε ζωγραφιστά...:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Πίκρα κορίτσια και να φανταστείτε οτι είμαι μόλις 52 κιλά. Που θα φτάσω???? Έχω απογοητευτεί!!!:(:(:(:(

Μποτσάκι μου φάει οτι σου κάνει κέφι από την στιγμή που δεν έχεις κάποιο πρόβλημα και θα τα χάσεις σιγά σιγά. Εγώ μακάρι να μπορούσα να φάω και ας έπαιρνα και 30 κιλά!!!1

Καλεεεεεεεεεεεεε!!!

Εγω αν παρω 30 θα φτασω 100 η αμοιρη!!Θα θελουν κλαρκ για να με μεταφερουν!!Εν τω μεταξυ εκοψα και το τσιγαρο αποτομα!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλεεεεεεεεεεεεε!!!

Εγω αν παρω 30 θα φτασω 100 η αμοιρη!!Θα θελουν κλαρκ για να με μεταφερουν!!Εν τω μεταξυ εκοψα και το τσιγαρο αποτομα!!

Φάε και για μένα μποτσάκι μου και μην ακούς κανένα. Είναι μαρτύριο έγκυος γυναίκα να πεινάει και να ζηλεύει. Μετά θα τα χάσεις. Κοίτα να την ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου. Σε ζηλεύω...!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φάε και για μένα μποτσάκι μου και μην ακούς κανένα. Είναι μαρτύριο έγκυος γυναίκα να πεινάει και να ζηλεύει. Μετά θα τα χάσεις. Κοίτα να την ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη σου. Σε ζηλεύω...!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Ταλαιπωρεισαι μαναρακι μου ε???

Δεν φοβαμαι οτι δεν θα τα χασω!Οποτε θελω ναχασω κιλα το παιρνω αποφαση και ταχανω!!Απλως δεν ειναι και τοσο υγιες βρε παιδι μου να παιρνεις τοσα κιλα!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ταλαιπωρεισαι μαναρακι μου ε???

Δεν φοβαμαι οτι δεν θα τα χασω!Οποτε θελω ναχασω κιλα το παιρνω αποφαση και ταχανω!!Απλως δεν ειναι και τοσο υγιες βρε παιδι μου να παιρνεις τοσα κιλα!!!

Όσο δεν επηρεάζει το έμβρυο και φυσικά εσένα δεν υπάρχει πρόβλημα. Σιγά. Σάμπως πολλές φορές στην ζωή μας είμαστε έγκυες??????

Εγώ πάντα ήμουν λιγούρα αλλά ποτέ δεν ξεπέρασα τα 56 κιλά γιατί γυμναζόμουν. Δεν ξέρω αλλά για μένα το φαγητό πάντα ήταν ιεροτελεστία. Το ευχαριστιόμουν βρε παιδί μου. Δεν έτρωγα απλώς για να φάω. Γι'αυτό μου έχει στοιχίσει πολύ τώρα.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο δεν επηρεάζει το έμβρυο και φυσικά εσένα δεν υπάρχει πρόβλημα. Σιγά. Σάμπως πολλές φορές στην ζωή μας είμαστε έγκυες??????

Εγώ πάντα ήμουν λιγούρα αλλά ποτέ δεν ξεπέρασα τα 56 κιλά γιατί γυμναζόμουν. Δεν ξέρω αλλά για μένα το φαγητό πάντα ήταν ιεροτελεστία. Το ευχαριστιόμουν βρε παιδί μου. Δεν έτρωγα απλώς για να φάω. Γι'αυτό μου έχει στοιχίσει πολύ τώρα.

Ειναι και στο σωμα βρε παιδι μου τι να πω!!!Τα τελεια κιλα για μενα ειναι 68-70.Στα 65 δεν βλεπομαι!!Ειναι λες και ειμαι 50 κι εχω υψος 1.70.


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...