Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

      Και τι έδειξε η εξέταση την 1η φορά? Και ο δικός σου γιατρός σου είπε πως το μικροβιωμα μπορεί να επηρεάζει την εμφύτευση? Εμένα μου είπε πως το κόστος θα είναι 200€ αλλά δεν μου διευκρίνησε πως μπορεί να θέλει επανάληψη! 

       

      Εμένα παρ όλο που έχει απογευματινό ιατρείο στο νοσοκομείο θέλει μόνο πρωινά για να πηγαίνω στο τμήμα Εξωσωματικής. Είναι ένα θέμα το ωράριο καθώς δουλεύω μόνο πρωινά και δυστυχώς δεν μπορώ να λείπω συχνά! 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Σε ιδιωτικο θα γεννησω,απλως μου ειπανε οτι ειναι πιο ακινδυνη αλλα τωρα που μπηκα να ριξω μια ματια δεν μου φανηκεκαι τοσο απλο,γιατι εκτος των αλλων,απο την ωρα λεει που θα βγεις απο το χειρουργειο δεν πρεπει για 24 ωρες να κουνησεις καθολου το κεφαλι σου!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σε ιδιωτικο θα γεννησω,απλως μου ειπανε οτι ειναι πιο ακινδυνη αλλα τωρα που μπηκα να ριξω μια ματια δεν μου φανηκεκαι τοσο απλο,γιατι εκτος των αλλων,απο την ωρα λεει που θα βγεις απο το χειρουργειο δεν πρεπει για 24 ωρες να κουνησεις καθολου το κεφαλι σου!!!

Ακριβως γιαυτον τον λογο σου εγραψα για την μετεγχειρητικη πορεια, απλα δεν ηθελα να σε τρομαξω.......,!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ψάξει πολύ το θέμα. Το 2009 που γέννησα εγώ απλά, μου έσπασαν τα νερά στις 12 το βράδυ και πήγα να γεννήσω στην ιδιωτική κλινική. Δεν είχα καθόλου διαστολή για αρκετές ώρες και μου έκαναν καισαρική. Τότε τους είπα θέλω επισκληρίδιο, ο γυναικολόγος μου δεν εξέφρασε γνώμη και μπήκα χειρουργείο...Γέννησα ένα υγιές κορίτσι, το οποίο βγήκε στα 5 λεπτά από το χειρουργείο και πήγε στον μπαμπά της και εγώ ανυπομονούσα να με τακτοποιήσουν και να βγω εξω! Μου την έκαναν πρωί κατά τις 9πμ και το απόγευμα δοκίμασα να σηκωθώ, ζαλίστηκα και ξαναξάπλωσα. Σηκώθηκα το επόμενο πρωί και άρχισα το περπάτημα στους διαδρόμους...


Link to comment
Share on other sites

Ακριβως γιαυτον τον λογο σου εγραψα για την μετεγχειρητικη πορεια, απλα δεν ηθελα να σε τρομαξω.......,!!!!!!!!

Ναι,κοαλακι μου το διαβασα!!!!Εχω ενα θεμα και με την γεννα επισης,την σκεφτομαι απο 10 χρονων!!!

Τα χειρουργεια και οι γιατροι με τρελαινουν,εδω ομως ειναι διαφοερετικα τα πραγματα!!Δεν γινεται κατι αλλο!!Να φανταστειτε η πρωτη ναρκωση που εφαγα με υπνο κανονικα ηταν της αποξεσης!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι,κοαλακι μου το διαβασα!!!!Εχω ενα θεμα και με την γεννα επισης,την σκεφτομαι απο 10 χρονων!!!

Τα χειρουργεια και οι γιατροι με τρελαινουν,εδω ομως ειναι διαφοερετικα τα πραγματα!!Δεν γινεται κατι αλλο!!Να φανταστειτε η πρωτη ναρκωση που εφαγα με υπνο κανονικα ηταν της αποξεσης!!

Αυτο ειναι στη κριση σου.....ξερεις τα πλεονεκτηματα του φυσιολογικου τοκετου, παρολαυτα ακομα ειναι νωρις για να τα σκεφτεσαι, ισως τωρα φοβασαι αλλα ισως αργοτερα αλλαξεις γνωμη αν εχεισ αποφασισει ηδη.

Η καισαρικη γινοταν κατα βαση με 2 τροπους, ειτε ολικη ναρκωση ειτε ραχιαια απο τη μεση και κατω δλδ, αλλα τα σημεια που "πιανει" ξεκινουν απο την απο τα ποδια και φτανουν μεχρι τον αυχενα απλα ξυπνητη. Η επισκληρηδιος ειναι στην ουσια μεθοδος αναισθησιας που λαμβανει και αυτη χωρα στην καισαρικη (ειδικα τα τελευταια χρονια) εφοσον επιλεχθει και εν ολιγεισ αδρανοποιει "μουδιαζει" τους μυς που πονανε οταν η μητρα κανει συσπασεις.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτο ειναι στη κριση σου.....ξερεις τα πλεονεκτηματα του φυσιολογικου τοκετου, παρολαυτα ακομα ειναι νωρις για να τα σκεφτεσαι, ισως τωρα φοβασαι αλλα ισως αργοτερα αλλαξεις γνωμη αν εχεισ αποφασισει ηδη.

Η καισαρικη γινοταν κατα βαση με 2 τροπους, ειτε ολικη ναρκωση ειτε ραχιαια απο τη μεση και κατω δλδ. Η επισκληρηδιος ειναι στην ουσια μεθοδος αναισθησιας που λαμβανει και αυτη χωρα στην καισαρικη (ειδικα τα τελευταια χρονια) εφοσον επιλεχθει και εν ολογεισ αδρανοποιει "μουδιαζει" τους μυς που πονανε οταν η μητρα κανει συσπασεις.

Ναι καταλαβα!!!Απλως ξερω και περιπτωσεις φυσιολογικου που δεν ηταν και τοσο ακινδυνες και για την μαμα και για το μωρο,και στο τελος εγινε και επισκληριδιος!!

Οπως ειπες ομως εχουμε καιρο!!Χιλιαδες γυναικες στον κοσμο γεννανε και φυσικα θα γεννησω κι εγω!!

Βασικα το τραυμα μου ειναι οταν 4 χρονων εκανα χειρουργειο κρεατακια ΧΩΡΙΣ ΝΑΡΚΩΣΗ και φυσικα θυμαμαι τα παντα!!Απο τοτε εχω θεμα σε οτι αφορα γιατρους κτλ.,ομως αρχιζω σιγα σιγα και το δουλευω και ηδη πριν 1,5 χρονο εφτιαξα τα υπεροχα δοντακια μου που τα ειχα αφησει λογω φοβου!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα!!!Απλως ξερω και περιπτωσεις φυσιολογικου που δεν ηταν και τοσο ακινδυνες και για την μαμα και για το μωρο,και στο τελος εγινε και επισκληριδιος!!

Οπως ειπες ομως εχουμε καιρο!!Χιλιαδες γυναικες στον κοσμο γεννανε και φυσικα θα γεννησω κι εγω!!

Βασικα το τραυμα μου ειναι οταν 4 χρονων εκανα χειρουργειο κρεατακια ΧΩΡΙΣ ΝΑΡΚΩΣΗ και φυσικα θυμαμαι τα παντα!!Απο τοτε εχω θεμα σε οτι αφορα γιατρους κτλ.,ομως αρχιζω σιγα σιγα και το δουλευω και ηδη πριν 1,5 χρονο εφτιαξα τα υπεροχα δοντακια μου που τα ειχα αφησει λογω φοβου!

Ναι φυσικα υπαρχουν και φυσιολογικοι τοκετοι που για καποιο λογο ενεχουν κινδυνους η παρουσιαζουν επιπλοκες, απλα η "φυση" μας επλασε για τον φυσικο τροπο γεννησης ενος ανθρωπου, αλλα επειδη υπαρχουν και εξαιρεσεις ειτε ιατρικης φυσεως ειτε απλα απο επιλογη, τοτε λαμβανουν χωρα οι τροποι που προαναφερθηκαν για να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου. Ειτε ετσι ειτε αλλιως το παν ειναι μαμα και μωρο να ειναι καλα....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα υπαρχουν και φυσιολογικοι τοκετοι που για καποιο λογο ενεχουν κινδυνους η παρουσιαζουν επιπλοκες, απλα η "φυση" μας επλασε για τον φυσικο τροπο γεννησης ενος ανθρωπου, αλλα επειδη υπαρχουν και εξαιρεσεις ειτε ιατρικης φυσεως ειτε απλα απο επιλογη, τοτε λαμβανουν χωρα οι τροποι που προαναφερθηκαν για να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου. Ειτε ετσι ειτε αλλιως το παν ειναι μαμα και μωρο να ειναι καλα....!!!!!!!

To βασικοτερο ειναι αυτο κοαλακι μου!!!!Να ειναι και οι δυο καλα,που ειναι δεμενοι με αυτο το θαυμα!!!

Δεν θα πατε βολτουλα σημερα??


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

To βασικοτερο ειναι αυτο κοαλακι μου!!!!Να ειναι και οι δυο καλα,που ειναι δεμενοι με αυτο το θαυμα!!!

Δεν θα πατε βολτουλα σημερα??

Ναι θα παμε....τωρα θα την ντυσω και οξωωωωωωωω.......!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Και εγώ είμαι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα στον γιο μου. Ήταν 3800 και δεν έκανα καθόλου διαστολή. Παρολαυτά ανεχόμουν τις οδύνες για ώρες μπας και γλυτώσω την καισαρική αλλά μάταια. Τώρα θα μπω με προγραμματισμένη καισαρική γύρω στην 38η εβδομάδα!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Και εγώ είμαι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα στον γιο μου. Ήταν 3800 και δεν έκανα καθόλου διαστολή. Παρολαυτά ανεχόμουν τις οδύνες για ώρες μπας και γλυτώσω την καισαρική αλλά μάταια. Τώρα θα μπω με προγραμματισμένη καισαρική γύρω στην 38η εβδομάδα!

Δεν πειραζει καλη μου....!!!!!

Δεν γινεσαι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ μαμα με τον φυσιολογικο τοκετο, ουτε ΛΙΓΟΤΕΡΟ με την καισαρικη.....!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο το κοαλακι μας!!!

Σημασια εχει μαμα και μωρο να ειναι καλα!!Τιποτε αλλο!!

Κι εγω παω να κανω μπανακι για να κτεβω να περπατησω λιγο και να παρω και την κρεμουλα που μου ειπες κοαλακι μου,και θα τα πουμε μετα κοριτσακια!!Σας φιλωωωω!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Και εγώ είμαι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα στον γιο μου. Ήταν 3800 και δεν έκανα καθόλου διαστολή. Παρολαυτά ανεχόμουν τις οδύνες για ώρες μπας και γλυτώσω την καισαρική αλλά μάταια. Τώρα θα μπω με προγραμματισμένη καισαρική γύρω στην 38η εβδομάδα!

Ποσα κιλα ειχες παρει μαναρακι μου??


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

εχουν σπασει τα νευρα μου κανουν κατι εργα και την μια εχω ιντερνετ την αλλη οχι!ασε που ειδα και επαθα να ξεκολησω τον γιο μου απο το youtube!

Μαρακι μου ξερεις τι διαβασα στο μηνυμα σου??"εχουν σπασει τα νερα μου"και μου κοπηκανε τα ποδια!!!

Εχω και μια ηλικια,μη με παρεξηγειτε την δολια μανα!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...