Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

      Και τι έδειξε η εξέταση την 1η φορά? Και ο δικός σου γιατρός σου είπε πως το μικροβιωμα μπορεί να επηρεάζει την εμφύτευση? Εμένα μου είπε πως το κόστος θα είναι 200€ αλλά δεν μου διευκρίνησε πως μπορεί να θέλει επανάληψη! 

       

      Εμένα παρ όλο που έχει απογευματινό ιατρείο στο νοσοκομείο θέλει μόνο πρωινά για να πηγαίνω στο τμήμα Εξωσωματικής. Είναι ένα θέμα το ωράριο καθώς δουλεύω μόνο πρωινά και δυστυχώς δεν μπορώ να λείπω συχνά! 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!! Καλά είστε φοβερές..κάθε φορά θέλω κανένα μισάωρο να τα διαβάσω όλα!!!!! Πρέπει να μπαίνω πιο συχνά!!!!!:tongue::tongue:

Καλά αν βγαίναμε σε πραγματικό καφέ θα γινόταν πανικός, ή θα μας έδιωχναν ή θα εκκένωναν όλο το οικοδομικό τετράγωνο!!!!!!!! :tongue::tongue:

Τι να πρωτοσχολιάσω τωρα???

Καταρχάς Μαρακι μου γλυκό, υπομονή και κουράγιο...ξέρω ότι θα μου πεις "εύκολο να το λες εσύ που κάνεις ότι θέλεις, πας όπου θέλεις και δεν έχεις και το άγχος" αλλά πραγματικά δες νομίζω ότι υπάρχει άλλος τρόπος..Σου εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου να πάνε τα πράγματα όσο το δυνατόν καλύτερα γίνεται, και το μωράκι σου όταν γεννηθεί θα σε ανταμείψει και με το παραπάνω! :) Εννοείται ότι περιμένουμε τα καλύτερα νέα από τη γιατρό σου!

Κοαλλάκι μου, πραγματικά ηρωίδα το Μαριαννάκι σου..έχει τσαγανό και φαινόταν από πριν γεννηθεί!! Χαρά στο κουράγιο σου κι εσένα μανούλα που τα περάσατε όλα αυτα...κοίτα να δεις ρε παιδί μου κάτι ανεύθυνοι άνθρωποι που θέλουν αν λέγονται και γιατροί...:evil::evil::evil:

Καλά αυτά που λέτε για τις μάρκες συμφωνώ απόλυτα...δεν υπάρχει μεγαλύτερη απάτη!! Απλά στα μαγαζιά ειδικά με βρεφικα ποντάρουν στο ότι ο γονιός θέλει το καλύτερο για το παιδι του και σου λεει δεν μπορεί θα πέσει στην παγίδα και θα του το πασάρω το ακριβω-φιρμάτο....αμ δε!!!!!!!!! Λες και είμαστε χαζές και δεν ξέρουμε τι παίζει έξω στην αγορά!!! ;););)

Τι μου κάνετε??? Μου είστε όλες καλά???????? Εγώ ρε κορίτσια δεν προλαβαίνω καθόλου να μπαίνω τα απογεύματα..δεν ξέρω ώρες ώρες μου φαίνεται ότι δε μου φτάνει η μέρα να κάνω όλα όσα θέλω..αναρωτιέμαι τι θα γίνει όταν έρθει και το μωράκι....:?:-?:?

καλημερουδια τι κανεις εσυ?εγω σημερα δεν ζεσταινομαι οπως εχτες και ειμαι λιγο καλυτερα!σε ευχαριστω για την συμπαρασταση!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαρακι μου υπομονη, τουλαχιστον να πατησεις καλα καλα τις 30 εβδομαδες, το ξερω οτι θελεις να αποφυγεις την προωροτητα αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ θα αποκτησεις το ΓΕΡΟ μωρακι σου οπως και να εχει....,!!!!!!!!!!

καλη μου να εισαι καλα βρε τι εχει περασει το μαριαννακι?προσπαθω να βρω που εχεις πει τι και δεν το βρισκω?

κανατε κατι για το φυσιμα?το ειχατε ανακαλυψει απο την κυηση?

Εχω και εγω φυσιμα (προπτωση μητροειδους)

το ραιβοκρανο αποι τι το επαθε το παιδι?

σε ενα τροχαιο που ειχα παθει πριν 5 χρονια επαθα ραιβοκρανο και δεν αντεχα τους πονους μουδιναν και παυσιπονα και μυοχαλαρωτικα και δεν ηρεμουσα!

απο τι το επαθε το παιδι ξεπεραστηκε?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Τhalia τον εκανα και εγω αυτον τον υπερηχο.Εμενα μου βρηκε λιγη αμμο στα νεφρα αλλα γενικα ταλαιπωρουμε πολυ με το εντερο.Ασβεστιο και σιδηρο παιρνεις? Εμενα το ασβεστιο μου το εκοψε.

όχι τα εχω κόψει από όταν σταμάτησα τον θηλασμό.εκτός όταν αδιαθετησα που πήρα λίγο σίδηρο γιατί είχα ζαλάδες.γιατι??????


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΟΝΤΑΡΙΝΑ Ή ΠΑΡΘΕΝΟΣ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ;

Λογω ωραρίων ανά περιόδους δικών μου αλλά και ωραρίων του συζύγου μου, προτιμούσα να κοιμηθεί γύρω στις 4-5. Πολλές φορές δεν κοιμάται καθόλου μεσημέρι, είναι ήσυχη γενικώς, παίζει στο δωμάτιό της και τότε 9,30 - 10 παρά θα κοιμηθεί. Τώρα που καλοκαίριασε, αν ξαπλώσω γυρω στις 4 και της λέω: ελα να κοιμηθούμε κλπ, καθυστερεί λίγο και ερχεται στο κρεβατι μου γυρω στις 5 με αποτέλεσμα να κοιμάται 5-6. Την αφήνω 1 ώρα και μετα το βράδυ ευτυχώς νυστάζει και κοιμάται γυρω στις 10.30

Ήταν να είναι Παρθένος και με την καισαρική βγήκε Λιονταρίνα στο παρά τσακ. Εμένα μπορεί ό,τι ώρα κοιμηθεί το βράδυ στις 8:00 να είναι όρθια αλλά το μεσημέρι θέλει λίγη ξεκούραση για να αναπληρώσει. Μετρημένα στα δάχτυλα είναι τα μεσημέρια που δεν έχει κοιμηθεί σε όλη την ζωή της. Είναι όμως καλό παιδάκι και μπορώ και συννενοούμαι άψογα ειδικά τώρα στην περίπτωσή μου. Για μένα αν και τυχαίως λειτουργεί μέχρι τώρα καλύτερα η διαφορά που θα έχουν.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το ραιβοκρανο στα αρχαια σημαινει στραβο κρανιο που δημιουργειτε ειτε απο εργωδη τοκετο ειτε απο μονιμη σταση του εμβρυου στη κοιλια της μαμας, εμεις ανηκουμε στη δευτερη κατηγορια.

Με λιγα λογια ειναι μια φλεγμωνη (που σε εμας κοντεψε να γινει οινομυωμα) και πρεπει να ακολουθηθει φυσικοθεραπεια προκειμενου να το αποροφησει ο οργανισμος μεσω του ιδρωτα και των ουρων. Στην ουσια η μαριαννα δεν μπορουσε να στηριξει το κεφαλακι της απο μονη της και επεφτε δεξια και αριστερα και ολα αυτα λογω της φλεγμωνης που ειχε στο λαιμο της.

Με το περας των φυσικοθεραπειων δυναμωσε σιγα σιγα και αρχισε να συγκρατει το κεφαλακι της απο μονη της χωρις να γερνει.

Σε περιπτωσεις οπου αργει να γινει διαγνωση η αμελειτε, συμβαινουν σοβαρεσ ονομοιομορφιεσ στο προσωπο, εχω δει και επαθα σοκ.

ή η εγγυμοσυνη μου προκαλει βλακεια ή μυωπια!

μες στα ματια μου και δεν το εβλεπα!

τωρα ειναι καλα το κοριτσακι σου?

το ξεπερασατε να υποθεσω?

οποτε εχω απορροιες μονο για το φυσημα!

Βρε παιδι μου τι εχετε περασει και εσεις φανταζομαι την αγωνια και τα δακρυα σου !

Αυτο ειναι μανα τελικα ομως βρε κοαλακι μου μου το ειχε πει η γιαιγια μου και την καιωσα οτι μανα θα νοιωσεις οταν το ξενυχτησεις αρρωστο!

ηρωιδα μου!!!!να την χαιρεσαι και να την καμαρωσεις μια γερη και ομορφη κοπελαρα!!!

ποτε εχει γενεθλια?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη μου να εισαι καλα βρε τι εχει περασει το μαριαννακι?προσπαθω να βρω που εχεις πει τι και δεν το βρισκω?

κανατε κατι για το φυσιμα?το ειχατε ανακαλυψει απο την κυηση?

Εχω και εγω φυσιμα (προπτωση μητροειδους)

το ραιβοκρανο αποι τι το επαθε το παιδι?

σε ενα τροχαιο που ειχα παθει πριν 5 χρονια επαθα ραιβοκρανο και δεν αντεχα τους πονους μουδιναν και παυσιπονα και μυοχαλαρωτικα και δεν ηρεμουσα!

απο τι το επαθε το παιδι ξεπεραστηκε?

καλημέρα σε όλη την κοριτσοπαρεα !!!!!!!!!

αχχχχχχχ αυτό το άγχος δύσκολο όταν έχεις παιδί!!!!!!! τι να κάνουμε!!!!!!!!

κοαλακι τι έχει το μαριαννακι σου?????για το φύσημα ξέρω για το άλλο δεν ξέρω?????????????


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ήταν να είναι Παρθένος και με την καισαρική βγήκε Λιονταρίνα στο παρά τσακ. Εμένα μπορεί ό,τι ώρα κοιμηθεί το βράδυ στις 8:00 να είναι όρθια αλλά το μεσημέρι θέλει λίγη ξεκούραση για να αναπληρώσει. Μετρημένα στα δάχτυλα είναι τα μεσημέρια που δεν έχει κοιμηθεί σε όλη την ζωή της. Είναι όμως καλό παιδάκι και μπορώ και συννενοούμαι άψογα ειδικά τώρα στην περίπτωσή μου. Για μένα αν και τυχαίως λειτουργεί μέχρι τώρα καλύτερα η διαφορά που θα έχουν.

Γιολα μου ετσι ειναι ο γιος μου οτι ωρα και να τον παω για υπνο θα ξυπνησει 7.30 -8.00 το πρωι αλλα το μεσιμερι κοιμαται οπωσδηποτε!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

καλη μου να εισαι καλα βρε τι εχει περασει το μαριαννακι?προσπαθω να βρω που εχεις πει τι και δεν το βρισκω?

κανατε κατι για το φυσιμα?το ειχατε ανακαλυψει απο την κυηση?

Εχω και εγω φυσιμα (προπτωση μητροειδους)

το ραιβοκρανο αποι τι το επαθε το παιδι?

σε ενα τροχαιο που ειχα παθει πριν 5 χρονια επαθα ραιβοκρανο και δεν αντεχα τους πονους μουδιναν και παυσιπονα και μυοχαλαρωτικα και δεν ηρεμουσα!

απο τι το επαθε το παιδι ξεπεραστηκε?

Το φυσημα το ανακαλυψε ο εξωτερικος παιδιατρος που πηγα το μωρο για την πρωτη μας επισκεψη μετα την γεννα, καθως επισης και το ραιβοκρανο, κοριτσια μολις μου ανακοινωσε ο γιατρος οτι το μωρο εχει φυσημα 3-4/6 και ραιβοκρανο εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου, δεν ηξερα με πιο απο τα 2 να ξεκινησω τις ερωτησεις-αποριες που μου δημιουργηθηκαν αμεσως μετα το ακουσμα των διαγνωσεων. Εγω πηγα με την καλυτερη διαθεση στη πρωτη επισκεψη (καθοτι οι νοσοκομειακοι παιδιατροι με διαβεβαιωσαν πως το μωρο αν και ελλειποβαρες χαιρει ακρας υγειας) αλλα φυσικα δεν ισχυε κατι τετοιο και να ειναι καλα ο εξωτερικος μας παιδιατρος.

Δεν φαινοταν ουτε το φυσημα ουτε το ραιβοκρανο στους υπερηχους απλα με την ακροαση θωρακος ο παιδιατρος ανακαλυψε το φυσημα και επειτα ψηλαφισε το λαιμουδακι της και διεγνωσε φλεγμωνη (η οποια δημιουργηθηκε απο την μονιμη σταση στη κοιλια μου), οποτε εκεινη την ημερα μας εστειλε αμεσως στον παιδοκαρδιολογο και επειτα απο λιγες μερες στον φυσικοθεραπευτη.

Το φυσημα το ξεπερασαμε καθως εκλεισε ικανοποιητικα, απλα εχουμε επανελεγχο οταν παμε σχολειο, το ραιβοκρανο χρειαστηκε πολυ καιρο θεραπεια (ακουγα επι 4 μηνες τη μαριαννα να σπαραζει στο κλαμα) οχι γιατι πονουσε αλλα γιατι δεν μπορουσε να ανεχτει τιποτα στην περιοχη του λαιμου, ποσο μαλλον τα χερια του φυσικοθεραπευτη.

Ευτυχως τα ξεπερασαμε αλλα πανω απο ολα τα προλαβαμε......!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

κοαλακι μου μόλις τώρα διάβασα κ το άλλο δεν το ηξερα!!!!περαστικουλια κ όλα καλά θα πάνε!!!!!!!τι εννοείς όταν λες έγερνε??????δλδ ότι δεν μπορούσε να κάτσει καθιστει που είναι μετά τους 6 μήνες κ γερνουν ????


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


27 ιουλιου του αγιου παντελεημωνος γεννηθηκε η φουρτουνα μου....!!!!!!!

Βρε παιδι μου αυτο το παιδι σου τελικα ομως εχεις ποσους αγιους γυρω της!Εμαθες οτι εισαι εγγυος της Αγιας Αννας γεννησες του Αγιου Παντελεημονως!

Ευχομαι να την προστατευουν στην υπολοιπη ζωη της και το ραιβοκρανο να ειναι το τελευταιο βασανο που περασε το παιδακι σου!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Το φυσημα το ανακαλυψε ο εξωτερικος παιδιατρος που πηγα το μωρο για την πρωτη μας επισκεψη μετα την γεννα, καθως επισης και το ραιβοκρανο, κοριτσια μολις μου ανακοινωσε ο γιατρος οτι το μωρο εχει φυσημα 3-4/6 και ραιβοκρανο εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου, δεν ηξερα με πιο απο τα 2 να ξεκινησω τις ερωτησεις-αποριες που μου δημιουργηθηκαν αμεσως μετα το ακουσμα των διαγνωσεων. Εγω πηγα με την καλυτερη διαθεση στη πρωτη επισκεψη (καθοτι οι νοσοκομειακοι παιδιατροι με διαβεβαιωσαν πως το μωρο αν και ελλειποβαρες χαιρει ακρας υγειας) αλλα φυσικα δεν ισχυε κατι τετοιο και να ειναι καλα ο εξωτερικος μας παιδιατρος.

Δεν φαινοταν ουτε το φυσημα ουτε το ραιβοκρανο στους υπερηχους απλα με την ακροαση θωρακος ο παιδιατρος ανακαλυψε το φυσημα και επειτα ψηλαφισε το λαιμουδακι της και διεγνωσε φλεγμωνη (η οποια δημιουργηθηκε απο την μονιμη σταση στη κοιλια μου), οποτε εκεινη την ημερα μας εστειλε αμεσως στον παιδοκαρδιολογο και επειτα απο λιγες μερες στον φυσικοθεραπευτη.

Το φυσημα το ξεπερασαμε καθως εκλεισε ικανοποιητικα, απλα εχουμε επανελεγχο οταν παμε σχολειο, το ραιβοκρανο χρειαστηκε πολυ καιρο θεραπεια (ακουγα επι 4 μηνες τη μαριαννα να σπαραζει στο κλαμα) οχι γιατι πονουσε αλλα γιατι δεν μπορουσε να ανεχτει τιποτα στην περιοχη του λαιμου, ποσο μαλλον τα χερια του φυσικοθεραπευτη.

Ευτυχως τα ξεπερασαμε αλλα πανω απο ολα τα προλαβαμε......!!!!!!!!!!

ευτυχώς κοριτσάκι μου που όλα είναι μια χαρά!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια μου, ναι εχει πολλους αγιους διπλα της.

Μακαρι να ειναι ολα τα μωρακια καλα......για να γινουν παιδακια και μετα μεγαλοι ανθρωποι...,!!!!!!

Θαλεια μου καλημερα.....τι κανει το μωρακι σου...??????

Δεν μπορουσε να στριψει το κεφαλακι της δεξια και αριστερα, το ειχε μονο ισια αλλα εγερνε και δημιουργουσε τοξο, εγω την ειχα στο ρηλαξ και πηγαινα απο την αντιθετη πλευρα που κοιτουσε οσο ηταν ξαπλωμενη για να γυρναει προς το μερος μου και να δυναμωσουν οι μυς.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα xrydim μου....καλα ειμαστε....!!!!!!!

Ναι η αληθεια ειναι οτι το μαριαννακι περασε πολλα και με το φυσημα και με το ραιβοκρανο, απλα το αντιμετωπισαμε ΑΜΕΣΑ και αποδειχθηκε η τακτικη του γιατρου-ων και στις 2 περπτωσεις ΣΩΤΗΡΙΑ, με πρωτοστατη τον παιδιατρο μας.

Ισως ο χρονος να μη σου φτανει γιατι δεν εχεις ρουτινα και προγραμμα, μολις ομως ερθει το μωρακι θα θελεις να τα κανεις ολα μαζι του και θελωντας και μη θα μπεις σε προγραμμα και τοτε ο χρονος θα καταμεριζεται, μπορει παλι να μη σου αρκει αλλα θα ειναι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΣ........αυτος ο χρονος με το μωρακι σου....!!!!!!!

Ναι κι εγώ το πιστεύω αυτό..όταν έρθει το μωράκι μου σίγουρα δε θα με νοιάζει. Ίσως είναι και η δουλειά που μου τρώει πολύ χρόνο και ενέργεια ακόμα (υπάρχουν μέρες που τελειώνω και στις 6 το απόγευμα από τις 8 το πρωι..δε μου είναι και τόσο ευκολο!!) τι να πρωτοκάνω μετα? να μαγειρέψω κάτι να φάμε? Να συγυρίσω λίγο το σπίτι? Να βρω λίγο χρόνο για τον άντρα μου? 11 το βράδυ σέρνομαι....

Σημασία έχει ότι το κοριτσάκι σου σήμερα είναι απολύτως καλά...και πλησιάζουν και τα γεννεθλιάκια σας...!!!!

καλημερουδια τι κανεις εσυ?εγω σημερα δεν ζεσταινομαι οπως εχτες και ειμαι λιγο καλυτερα!σε ευχαριστω για την συμπαρασταση!!!

Μια χαρά είμαι κοριτσάκι μου.. Τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να πω ότι έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με τη ζέστη γιατί όλο το πρωί ειμαι στο γραφείο με το κλιματιστικό και με το που νυχτώνει βγάζει καλή δροσούλα εδώ, οπότε κοιμόμαστε καλά το βράδυ.. βέβαια έχω αρχίσει ήδη να μη βολεύομαι στον υπνο και στρυφογυρίζω αλλά τι να κάνουμε..υπομονή!!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!! Κοριτσια εμεις ειχαμε λιγο ανησυχο βραδυ,ξυπνησε 2 φορες για λιγη αγκαλιτσα ενω 3 βραδια συνεχομενα δεν ξυπνησε ουτε μια φορα! Και το πρωι λιγο σαν φοβισμενος και οποτε ακουγε την εξωπορτα που μπαινοεβγαιναν οι γειτονες φωναζε "μπαμπα", μαλλον κατι εβλεπε στον υπνο του και ειχε ανησυχησει! Ουτε τη φρουτοκρεμα εφαγε! Του εδωσα γιαουρτι και τωρα ειναι πολυ χαρουμενος!! Συμπεθερουλα μου τι κανει η φουρτουνιτσα?? Ειλικρινα δακρυσα τωρα που διαβασα παλι μαζεμενα τι εχει περασει! Και που να σας ηξερα απο κοντα! Παντα ημουν ευαισθητη με τα μωρακια αλλα τωρα εχει παραγινει η ευαισθησια μου!!

Θαλεια μου εισαι καλυτερα? Ο Παναγιωτακης μας τι κανει?

Οι υπολοιπες τι μου κανετε? Μαρακι ευχομαι ολα να ειναι καλα αυριο!! Ειπαμε Αθηνα μενεις?


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...