Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

      Και τι έδειξε η εξέταση την 1η φορά? Και ο δικός σου γιατρός σου είπε πως το μικροβιωμα μπορεί να επηρεάζει την εμφύτευση? Εμένα μου είπε πως το κόστος θα είναι 200€ αλλά δεν μου διευκρίνησε πως μπορεί να θέλει επανάληψη! 

       

      Εμένα παρ όλο που έχει απογευματινό ιατρείο στο νοσοκομείο θέλει μόνο πρωινά για να πηγαίνω στο τμήμα Εξωσωματικής. Είναι ένα θέμα το ωράριο καθώς δουλεύω μόνο πρωινά και δυστυχώς δεν μπορώ να λείπω συχνά! 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Το ραιβοκρανο στα αρχαια σημαινει στραβο κρανιο που δημιουργειτε ειτε απο εργωδη τοκετο ειτε απο μονιμη σταση του εμβρυου στη κοιλια της μαμας, εμεις ανηκουμε στη δευτερη κατηγορια.

Με λιγα λογια ειναι μια φλεγμωνη (που σε εμας κοντεψε να γινει οινομυωμα) και πρεπει να ακολουθηθει φυσικοθεραπεια προκειμενου να το αποροφησει ο οργανισμος μεσω του ιδρωτα και των ουρων. Στην ουσια η μαριαννα δεν μπορουσε να στηριξει το κεφαλακι της απο μονη της και επεφτε δεξια και αριστερα και ολα αυτα λογω της φλεγμωνης που ειχε στο λαιμο της.

Με το περας των φυσικοθεραπειων δυναμωσε σιγα σιγα και αρχισε να συγκρατει το κεφαλακι της απο μονη της χωρις να γερνει.

Σε περιπτωσεις οπου αργει να γινει διαγνωση η αμελειτε, συμβαινουν σοβαρεσ ονομοιομορφιεσ στο προσωπο, εχω δει και επαθα σοκ.

Ευτυχώς που το προλάβατε και η Μαριάννα είναι καλά το παιδάκι σου!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλή βολτα Κοαλακι και Μαριάννα! Και εγώ προσπαθώ να ξυπνησω την υπναρού την κόρη μου που κοιμάται για μεσημέρι κοντα στις 6 το απόγευμα:oops: αλλά ευτυχώς το βραδυ κοιμάται μέχρι τις 11 παρά! Τώρα που είναι καλοκαίρι την αφήνω πιο χαλαρή.

Γιόλα, εσένα πότε κοιμάται το παιδί ; Είναι 1,5χρν μεγαλύτερο από την δική μου, έτσι δεν είναι; Η δικιά μου έγινε 4 τον Μάρτιο.

ΜΑΡΑΚΙ θα γίνει έξι τέλη Αυγούστου, τησ αρέσει η σειρά του Μπεζου και κοιμάται για μεσημέρι 4-6 και για βράδυ έντεκα παρα.Ταιριάζουν ε;


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το ραιβοκρανο στα αρχαια σημαινει στραβο κρανιο που δημιουργειτε ειτε απο εργωδη τοκετο ειτε απο μονιμη σταση του εμβρυου στη κοιλια της μαμας, εμεις ανηκουμε στη δευτερη κατηγορια.

Με λιγα λογια ειναι μια φλεγμωνη (που σε εμας κοντεψε να γινει οινομυωμα) και πρεπει να ακολουθηθει φυσικοθεραπεια προκειμενου να το αποροφησει ο οργανισμος μεσω του ιδρωτα και των ουρων. Στην ουσια η μαριαννα δεν μπορουσε να στηριξει το κεφαλακι της απο μονη της και επεφτε δεξια και αριστερα και ολα αυτα λογω της φλεγμωνης που ειχε στο λαιμο της.

Με το περας των φυσικοθεραπειων δυναμωσε σιγα σιγα και αρχισε να συγκρατει το κεφαλακι της απο μονη της χωρις να γερνει.

Σε περιπτωσεις οπου αργει να γινει διαγνωση η αμελειτε, συμβαινουν σοβαρεσ ονομοιομορφιεσ στο προσωπο, εχω δει και επαθα σοκ.

Παναγια μου, δοξα το Θεο που ολα ειναι καλα! Αυτη η φουρτουνα ηρωιδα απο την κοιλια της μανας της!! Πολυ πεισμα να τα καταφερει απο τη φυση της!! Ανατριχιασα, χαρα στο κουραγιο σου και τη δυναμη σου!

Συμπεθερα βγαινω σιγα σιγα. Σας αφηνω παω για νανι σιγα σιγα, θα τα πουμε το πρωι!! Φιλια πολλα στη Μαριαννα μας!

Κοριτσια καληνυχτες σε ολες, εγκυουλες, μελλουσες εγκυουλες και ηδη μανουλες σας φιλω γλυκα!!!!!:D:D:D:D


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που το προλάβατε και η Μαριάννα είναι καλά το παιδάκι σου!

Η διπλανη μου που οταν ειχα γεννησει δεν το ειχε διαγνωσει η παιδιατρος στην πρωτη επισκεψη οποτε η κοπελα οταν ξαναπηγε περιπου στους 2 μηνες τοτε καταλαβε η γιατρος οτι κατι εχει το μωρο στο λαιμο, την εστειλε στον στον φυσικοθεραπευτη που πηγαινα εγω απο 3εβδομαδων που ηταν το μωρο και μολις το ειδα κοριτσια επαθα σοκ, ειχε στραβωσει η μια πλευρα του προσωπου του μωρου και το μαγουλο ειχε κατεβει στο σαγονι, ενω η δικη μας περιπτωση με βαση τιν φυσικοθεραπευτη ηταν δυσκολοτερη χρειαστηκαμε 4 μηνες θεραπεια αλλα την πηγα εγκαιρως, ενω το αλλο μωρακι ηταν πιο ηπια τα πραγματα αλλα χρειαστηκε μισο χρονο θεραπεια γιατι η ηλιθια παιδιατρος δεν το πηρε χαμπαρι εγκαιρως.

Για τους παιδιατρους του νοσοκομειου δεν θα αναφερω τιποτα, ειναι αναξιοι, αλλωστε εχω αναφερει οτι παραπονο απο γυναικολογους νοσοκομειακους δεν ειχα αλλα απο παιδιατρους ειχα και με το παραπανω, γιαυτο απευθυνθηκα σε εξωτερικο απο πριν γεννησω ακομα.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΑΚΙ θα γίνει έξι τέλη Αυγούστου, τησ αρέσει η σειρά του Μπεζου και κοιμάται για μεσημέρι 4-6 και για βράδυ έντεκα παρα.Ταιριάζουν ε;

ΛΙΟΝΤΑΡΙΝΑ Ή ΠΑΡΘΕΝΟΣ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ;

Λογω ωραρίων ανά περιόδους δικών μου αλλά και ωραρίων του συζύγου μου, προτιμούσα να κοιμηθεί γύρω στις 4-5. Πολλές φορές δεν κοιμάται καθόλου μεσημέρι, είναι ήσυχη γενικώς, παίζει στο δωμάτιό της και τότε 9,30 - 10 παρά θα κοιμηθεί. Τώρα που καλοκαίριασε, αν ξαπλώσω γυρω στις 4 και της λέω: ελα να κοιμηθούμε κλπ, καθυστερεί λίγο και ερχεται στο κρεβατι μου γυρω στις 5 με αποτέλεσμα να κοιμάται 5-6. Την αφήνω 1 ώρα και μετα το βράδυ ευτυχώς νυστάζει και κοιμάται γυρω στις 10.30


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παναγια μου, δοξα το Θεο που ολα ειναι καλα! Αυτη η φουρτουνα ηρωιδα απο την κοιλια της μανας της!! Πολυ πεισμα να τα καταφερει απο τη φυση της!! Ανατριχιασα, χαρα στο κουραγιο σου και τη δυναμη σου!

Συμπεθερα βγαινω σιγα σιγα. Σας αφηνω παω για νανι σιγα σιγα, θα τα πουμε το πρωι!! Φιλια πολλα στη Μαριαννα μας!

Κοριτσια καληνυχτες σε ολες, εγκυουλες, μελλουσες εγκυουλες και ηδη μανουλες σας φιλω γλυκα!!!!!:D:D:D:D

Καληνυχτα και καλη ξεκουραση, φιλια στο δημητρακη σου.....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιτσες μου πριν απο λιγο εφυγε η παρεουλα μας!!!

Αραξαμε στο μπαλκονι στη δροσουλα,αλλο πραγμα!!!

Και τωρα μπηκα να σας καληνυχτισω και να παω να ξαπλωσω!!

Καληνυχτα σε ολες τις μανουλες και τις εγκυουλες!!!

Ονειρα γλυκα και φιλακια στα ζουζουνακια σας!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακιαααααααααα καλημερουδιαααααα....!!!!!! Πως κοιμηθηκατε....??????

Εμεις ξυπνησαμε, ηπιαμε γαλα, αλλαχτηκαμε και τωρα θα νοικοκυρεψουμε λιγο το σπιτι μας, ευτυχως εχω και βοηθο τη μαριαννα....τι αλλο θελω....!!!!!!!

Αντε τα λεμε μετα....!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακιαααααααααα καλημερουδιαααααα....!!!!!! Πως κοιμηθηκατε....??????

Εμεις ξυπνησαμε, ηπιαμε γαλα, αλλαχτηκαμε και τωρα θα νοικοκυρεψουμε λιγο το σπιτι μας, ευτυχως εχω και βοηθο τη μαριαννα....τι αλλο θελω....!!!!!!!

Αντε τα λεμε μετα....!!!!!!

καλημερα και εμεις ξυπνησαμε στις 8.30 ηπιαμε γαλα ,πλυναμε δοντακια ,μουτρακια και τωρα βλεπουμε Ντιεγκο!

εγω ειμαι λιγο καλυτερα σημερα προς το παρον ,το βραδυ ημουνχαλια γιατι ποναγα!αυριο το πρωι θα παω στην γυναικολογο μου!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και εμεις ξυπνησαμε στις 8.30 ηπιαμε γαλα ,πλυναμε δοντακια ,μουτρακια και τωρα βλεπουμε Ντιεγκο!

εγω ειμαι λιγο καλυτερα σημερα προς το παρον ,το βραδυ ημουνχαλια γιατι ποναγα!αυριο το πρωι θα παω στην γυναικολογο μου!!!

Μαρακι μου υπομονη, τουλαχιστον να πατησεις καλα καλα τις 30 εβδομαδες, το ξερω οτι θελεις να αποφυγεις την προωροτητα αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ θα αποκτησεις το ΓΕΡΟ μωρακι σου οπως και να εχει....,!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!! Καλά είστε φοβερές..κάθε φορά θέλω κανένα μισάωρο να τα διαβάσω όλα!!!!! Πρέπει να μπαίνω πιο συχνά!!!!!:tongue::tongue:

Καλά αν βγαίναμε σε πραγματικό καφέ θα γινόταν πανικός, ή θα μας έδιωχναν ή θα εκκένωναν όλο το οικοδομικό τετράγωνο!!!!!!!! :tongue::tongue:

Τι να πρωτοσχολιάσω τωρα???

Καταρχάς Μαρακι μου γλυκό, υπομονή και κουράγιο...ξέρω ότι θα μου πεις "εύκολο να το λες εσύ που κάνεις ότι θέλεις, πας όπου θέλεις και δεν έχεις και το άγχος" αλλά πραγματικά δες νομίζω ότι υπάρχει άλλος τρόπος..Σου εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου να πάνε τα πράγματα όσο το δυνατόν καλύτερα γίνεται, και το μωράκι σου όταν γεννηθεί θα σε ανταμείψει και με το παραπάνω! :) Εννοείται ότι περιμένουμε τα καλύτερα νέα από τη γιατρό σου!

Κοαλλάκι μου, πραγματικά ηρωίδα το Μαριαννάκι σου..έχει τσαγανό και φαινόταν από πριν γεννηθεί!! Χαρά στο κουράγιο σου κι εσένα μανούλα που τα περάσατε όλα αυτα...κοίτα να δεις ρε παιδί μου κάτι ανεύθυνοι άνθρωποι που θέλουν αν λέγονται και γιατροί...:evil::evil::evil:

Καλά αυτά που λέτε για τις μάρκες συμφωνώ απόλυτα...δεν υπάρχει μεγαλύτερη απάτη!! Απλά στα μαγαζιά ειδικά με βρεφικα ποντάρουν στο ότι ο γονιός θέλει το καλύτερο για το παιδι του και σου λεει δεν μπορεί θα πέσει στην παγίδα και θα του το πασάρω το ακριβω-φιρμάτο....αμ δε!!!!!!!!! Λες και είμαστε χαζές και δεν ξέρουμε τι παίζει έξω στην αγορά!!! ;););)

Τι μου κάνετε??? Μου είστε όλες καλά???????? Εγώ ρε κορίτσια δεν προλαβαίνω καθόλου να μπαίνω τα απογεύματα..δεν ξέρω ώρες ώρες μου φαίνεται ότι δε μου φτάνει η μέρα να κάνω όλα όσα θέλω..αναρωτιέμαι τι θα γίνει όταν έρθει και το μωράκι....:?:-?:?


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα xrydim μου....καλα ειμαστε....!!!!!!!

Ναι η αληθεια ειναι οτι το μαριαννακι περασε πολλα και με το φυσημα και με το ραιβοκρανο, απλα το αντιμετωπισαμε ΑΜΕΣΑ και αποδειχθηκε η τακτικη του γιατρου-ων και στις 2 περπτωσεις ΣΩΤΗΡΙΑ, με πρωτοστατη τον παιδιατρο μας.

Ισως ο χρονος να μη σου φτανει γιατι δεν εχεις ρουτινα και προγραμμα, μολις ομως ερθει το μωρακι θα θελεις να τα κανεις ολα μαζι του και θελωντας και μη θα μπεις σε προγραμμα και τοτε ο χρονος θα καταμεριζεται, μπορει παλι να μη σου αρκει αλλα θα ειναι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟΣ........αυτος ο χρονος με το μωρακι σου....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...