Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 36 λεπτά , ZetaK είπε:

      Εγώ την έχω κάνει ήδη μια φορά και τώρα την Πέμπτη θα την επαναλάβω μετά από ακόμη μια αποτυχία και έχω ξεκινήσει ήδη πάλι προβιοτικά έπειτα από 50 μέρες ! Για να μην χαθεί πολύς χρόνος! Τα αποτελέσματα θέλουν περίπου 2-3 εβδομάδες !

      Όσον αφορά τα κέντρα δεν το γνωρίζω σημασία έχει ο γυναικολόγος σου εάν θέλει και μπορεί να σε εξετάζει και στο ιατρείο του ! Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ακόμη και στο ιδιωτικό κέντρο πρωινά ζητάνε την εξέταση! Και με τις δουλειές μας υπάρχει όντως κάποια ανασφάλεια όσο αυτό καθυστερεί κιόλας !

      Και τι έδειξε η εξέταση την 1η φορά? Και ο δικός σου γιατρός σου είπε πως το μικροβιωμα μπορεί να επηρεάζει την εμφύτευση? Εμένα μου είπε πως το κόστος θα είναι 200€ αλλά δεν μου διευκρίνησε πως μπορεί να θέλει επανάληψη! 

       

      Εμένα παρ όλο που έχει απογευματινό ιατρείο στο νοσοκομείο θέλει μόνο πρωινά για να πηγαίνω στο τμήμα Εξωσωματικής. Είναι ένα θέμα το ωράριο καθώς δουλεύω μόνο πρωινά και δυστυχώς δεν μπορώ να λείπω συχνά! 

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Αγορομαμυυυυυυυυυυυ !!!!!!!!!Γιουυυυυυυυυυυυυυυ Χουυυυυυυυυυυυυυυ!!!!

Ηθελα να σε ρωτησω κατι προχθες το συζητουσαμε με το κοαλακι!!!

Μου ειπε ο γιατρος οτι ειδε δυο μικρες κυστουλες στο κεφαλακι του μωρου οι οποιες μετα την 26η εβδομαδα εξαφανιζονται απλα μου το ειπε επειδη θα μου το πουν και στην β'επιπεδου για να μην τρομαξω!!!Εμφανιζονται λεει πιο συχνα στα αγορακια αλλα δεν ειναι απολυτως τιποτα!!!

Ξερεις κι εσυ κατι γι'αυτο??

οχι δε μου ειχε τυχει μποτσακι μου! μου ειχε κανει ομως ο μικρος 2 ηχογενεις εστιες στην καρδουλα, κι εμενα σε αυτη τη φαση μου το ειχε πει ο γιατρος για να μην τρομαξω στη β'επιπ! Μεχρι να τον 7 μηνα ειχαν εξαφανιστει!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ποναω μεσα στην μερα καποιες ωρες εχω συσπασεις που συνοδευονται απο πονο εχω και συσπασεις χωρις πονο αλλα οταν ποναω δεν παλευεται απλα βεβαια καθομαι και περιμενω να με πιασουν τα φαρμακα!τωρα ειμαι λιγο καλυτερα !εχει και ζεστη και η κοιλια τουρλα και ιδρωνω !

Μαράκι τι περνάς και εσύ????? Τι να σου πω????? Εύχομαι όλος αυτός ο πόνος να μετατραπεί σε απέραντη ευτυχία μόλις γεννήσεις!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα και εγω αυτα εχω και το αντικουνουπικο τοο κριλεν το εχω 3 χροναι δεν λεει να τελειωσει αλλα δεν πλησιαζει κουνουπι....

για μετα το τσιμπημα ποια ειναι δεν την ξερω????

της frezyderm ειναι για μετα το τσιμπημα. μυριζει πολυ ωραια!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως απαντανε σε πολλα ατομα ταυτοχρονα αλλα σας ευχαριστω και τις 2!

να σας πω απλα οτι και αυτη η υπομονη εξαντλειται τι να κανω πονος ειναι αυτος

και μαλιστα ειναι κανονικες ωδινες τοκετου!

τετοια ταλαιπωρια!το μονο που παρακαλω ειναι να μην παει χαμενη και τουλαχιστον να γλιτωσουμε την προωροτητα!

εσεις κοριτσια τι κανετε?

Σιγουρα εξαντλειτε διοτι ειναι πονοι που δεν τους προκαλεις εσυ....!!!!!!! Οποτε ποση υπομονη να εχεις.....ακομα......????? απλα ειπαμε υπομονη για το μωρακι σου, αυτο τα αξιζει ολα....και την υπομονη που ΔΕΝ θα εχεις πλεον για αυτο το πλασματακι θα την βρεις και θα αντιμετωπισεις τα παντα....!!!!!!!!

Εμεις καλα ειμαστε, η μαριαννα κοιμαται και η μαμα της μαριαννας καθεται και βλεπει τηλεραση.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εξαντλειτε διοτι ειναι πονοι που δεν τους προκαλεις εσυ....!!!!!!! Οποτε ποση υπομονη να εχεις.....ακομα......????? απλα ειπαμε υπομονη για το μωρακι σου, αυτο τα αξιζει ολα....και την υπομονη που ΔΕΝ θα εχεις πλεον για αυτο το πλασματακι θα την βρεις και θα αντιμετωπισεις τα παντα....!!!!!!!!

Εμεις καλα ειμαστε, η μαριαννα κοιμαται και η μαμα της μαριαννας καθεται και βλεπει τηλεραση.

τι βλεπεις ?εγω εχω βαρεθει μονο επαναληψεις εχει πλεον!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαράκι τι περνάς και εσύ????? Τι να σου πω????? Εύχομαι όλος αυτός ο πόνος να μετατραπεί σε απέραντη ευτυχία μόλις γεννήσεις!!!!

σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα με το καλο και εσυ να ερθει το μωρακι σου!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλεεεεεε ποσα γραφετε!! Ας σχολιασω ενα-ενα!

Καταρχην αυτο με τις μαρκες ρε κοριτσια ελεος!! Δε λεω,οταν μου εχουν φερει επωνυμο δωρακι εχει αλλη χαρη σε σχεση με καποια πιο φθηνα αλλα γενικα τα θεωρω πεταμενα λεφτα!! Εδω για εμενα αποφευγω τις μαρκες τουλαχιστον στα καθημερινα!! Οταν ημουν εγκυος πηγα στα λητω να παρω παντα γιατι στα τζαμπο δεν ειχαν. Και με αρχιζει η μανταμ "εχουμε αυτη την παντα aslanis 180 ευρω" κατι πιο οικονομικο λεω εγω?? "εχουμε αυτην guy laroche 160 ευρω" και της λεω στο τελος θελω κατι που να ειναι βαμβακερο,οικονομικο ανεξαρτητως μαρκας! Και τι μου δινει η τυπισσα ρε κοριτσια??? Ειχαν προσφορα παντα-κουνουπιερα-παπλωμα-σετ σεντονια βαμβακερα 70 ευρω οοοολα!!! Δηλαδη επρεπε να της δειξω οτι ειμαι ετοιμη να φυγω για να μου πει το οικονομικοτερο!! Εκμεταλλευση σκετη!

Συμπεθερα μου οτι επιτρεπεται το μωρο οταν ειναι μικρο στην αγκαλια δε το γνωριζα!! Παντως ασχετως με προστιμα κλπ εγω ποτε δε τον εχω κρατησει στα χερια, φοβαμαι παρα πολυ γιατι σε ενα τροχαιο που θα βρεθει η μανα και που το μωρο?? Τουλαχιστον εγω ειμαι πολυ φοβιτσιαρα με αυτα και δε μου εχω εμπιστοσυνη οτι σε ενα φρεναρισμα θα καταφερω να κρατησω και τον εαυτο μου κ το μωρο. Τον εβαζα στο πορτ μπεμπε που δενοταν με τις ζωνες του αυτοκινητου και ημουν καπως πιο σιγουρη!

Μαρια μου τι περνας!! Καλη δυναμη!!!! Υπομονη και θα περασει ο καιρος και ολα θα τελειωσουν μια χαρα!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

τι βλεπεις ?εγω εχω βαρεθει μονο επαναληψεις εχει πλεον!

Εγω εχω ανοιχτη τη τηλεοραση και απλά χαζεύω και έχω και το λαπτοπ on line. Βλέπουμε για λίγο τον Μπέζο γιατί αρέσει στην κόρη μου.

Πήγαμε βόλτα με τα ποδήλατα, της πήρα μαζί και το βραδυνό της και καθίσαμε στο λιμάνι, σε παγκάκι και το έφαγε ρεμβάζοντας το ηλιοβασίλεμα και τα ψάρια που χοροπηδούσαν! Κορίτσια η βόλτα στην φύση ηρεμεί και χαλαρώνει!!!!!

Βέβαια μου λείπει να βολτάρω και για ποτάκι με τον άντρα μου, αλλά δεν περισσεύει μία...:oops:


Link to comment
Share on other sites

τι βλεπεις ?εγω εχω βαρεθει μονο επαναληψεις εχει πλεον!

Εβλεπα ευτιχισμενοι μαζι και τωρα εχει 50-50, ναι ολο επαναληψεις εχει αλλα δεν εχω κατι αλλο να κανω που ειμαι μονη μου.....?????? αργοτερα διαβαζω και κανενα βιβλιο, ολη την υπολοιπη μερα ειμαι στον υπολογιστη, ειτε για τη δουλεια μου (που απαιτει πολλες ωρες σχεδιο) ειτε ταυτοχρονα μιλαω με εσας, ευτυχως εχω τη μαριαννα που καθεται και παιζει ενω εγω δουλευω αλλα εχω και το πλεονεκτημα του ελευθερου ωραριου καθοτι δουλευω απο το σπιτι.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

α εγω δεν ειμαι κομπλεξικη ισα ισα που θεωρω αυτους που ειναι κολλημενη με το μπραντ ναμε ανεξαρτητως τιμης και ποιοτητας κομπλεξικοτατους!

εγω δεν μπορω τους φιγουρατζηδες που απο την φιγουρα χρωστανε και στις πετρες γιαιτ ναι να χρωστας για να παρεις φαγητο το καταλαβαινω αλλα να χρωστας για να παρεις guy la rosche k lapin κλπ δεν το καταλαβαινω!

πωπω ρε Μαρια η ξαδερφη νουμερο μου φαινεται!! Καπως ετσι ειναι η κουμπαρα μου, η μαμα της βαφτιστηρας μου! Οταν ειναι να ψωνισουμε για τη μικρη μας προτεινε να της παιρνουμε παντα τα ακριβοτερα (nike,adidas,μουγερ,lapin κλπ). Στα γενεθλια, στη γιορτη, το Πασχα, τα Χριστουγεννα, την 1η μερα στο σχολειο...τουλαχιστον 50 ευρω τη φορα Οταν γεννησα μου εφερε μονο 2 φορμακια τζαμπο πολυεστερικα αξιας ουτε 10 ευρω και τα 2 μαζι! Επαναλαμβανω τα περισσοτερα που ψωνιζω του μικρου ειναι τζαμπο απλα το σχολιαζω επειδη η συγκεκριμενη κουμπαρα μου ηθελε να ξεφραγκιζομαστε για τη μικρη και οταν γεννησα εγω ισυχαν αλλα!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συμπεθερα μου μπορει να ειναι νομιμη η αγκαλια μεχρι καποιους μηνες αλλα σαφως ειναι επικυνδυνη απο οτι τα καρεκλακια και τα πορτ μπεμπε που εχουν σχεδιαστει για την ασφαλη μετακινηση ενος μωρου, απλα εγω μιλουσα για περιπτωσεις που για καποιον λογο δεν μπορει το μωρο να κατσει οπουδηποτε αλλου εκτος αγκαλιας, για παραδειγμα οταν η μαριαννα ειχε το ραιβοκρανο και επρεπε να κανει φυσικοθεραπειες δεν υπηρχε περιπτωση να την αφησω εκτος αγκαλιας γιατι δεν μπορουσε να στηριξει το κεφαλακι της, οποτε αναγκαστηκα την επαιρνα αγκαλια. Μετα ομως δεν το συζητω, καρεκλακι αυτοκινητου αφου αποκατασταθηκε το προβλημα.

Τα μωρα απο 0-6 μηνων δεν εχουν αναπτυξει μυικη δυναμη ουτε εχουν ολοκληρωσει οστικη μαζα, οποτε για αυτον τον λογο εχουν επιτρεψει την "αγκαλια" μεχρι να ολοκληρωθει η βρεφικη ηλικια, η οποια βεβαια ενεχει αλλους κινδυνους αλλα παρολαυτα τοσο η αγκαλια για τα βρεφη οσο και και το καθισματακι θεωρουνται προσβασιμα απο (κατασκευαστες, παιδιατρους, ορθοπεδικους και κινησιολογους).


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθερα μου μπορει να ειναι νομιμη η αγκαλια μεχρι καποιους μηνες αλλα σαφως ειναι επικυνδυνη απο οτι τα καρεκλακια και τα πορτ μπεμπε που εχουν σχεδιαστει για την ασφαλη μετακινηση ενος μωρου, απλα εγω μιλουσα για περιπτωσεις που για καποιον λογο δεν μπορει το μωρο να κατσει οπουδηποτε αλλου εκτος αγκαλιας, για παραδειγμα οταν η μαριαννα ειχε το ραιβοκρανο και επρεπε να κανει φυσικοθεραπειες δεν υπηρχε περιπτωση να την αφησω εκτος αγκαλιας γιατι δεν μπορουσε να στηριξει το κεφαλακι της, οποτε αναγκαστηκα την επαιρνα αγκαλια. Μετα ομως δεν το συζητω, καρεκλακι αυτοκινητου αφου αποκατασταθηκε το προβλημα.

εννοειται πως υπαρχουν εξαιρεσεις, τι ειναι το ραιβοκρανο? αχ αυτη η φουρτουνιτσα τι εχει περασει ρε συμπεθερα??:cry:


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως υπαρχουν εξαιρεσεις, τι ειναι το ραιβοκρανο? αχ αυτη η φουρτουνιτσα τι εχει περασει ρε συμπεθερα??:cry:

Εκανα συμπληρωση κειμενου αλλα τωρα την εβγαλε στο μηνυμα.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ραιβοκρανο στα αρχαια σημαινει στραβο κρανιο που δημιουργειτε ειτε απο εργωδη τοκετο ειτε απο μονιμη σταση του εμβρυου στη κοιλια της μαμας, εμεις ανηκουμε στη δευτερη κατηγορια.

Με λιγα λογια ειναι μια φλεγμωνη (που σε εμας κοντεψε να γινει οινομυωμα) και πρεπει να ακολουθηθει φυσικοθεραπεια προκειμενου να το αποροφησει ο οργανισμος μεσω του ιδρωτα και των ουρων. Στην ουσια η μαριαννα δεν μπορουσε να στηριξει το κεφαλακι της απο μονη της και επεφτε δεξια και αριστερα και ολα αυτα λογω της φλεγμωνης που ειχε στο λαιμο της.

Με το περας των φυσικοθεραπειων δυναμωσε σιγα σιγα και αρχισε να συγκρατει το κεφαλακι της απο μονη της χωρις να γερνει.

Σε περιπτωσεις οπου αργει να γινει διαγνωση η αμελειτε, συμβαινουν σοβαρεσ ονομοιομορφιεσ στο προσωπο, εχω δει και επαθα σοκ.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...