Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Τα υπόλοιπα που έχεις στην κατάψυξη είναι τρίτης ημέρας η πέμπτης? Εμείς έχουμε ένα πέμπτης,για κάποιο λόγο ο γιατρός μου είπε πως πρώτα περιμένουμε να γίνουν βλαστοκυστες και μετά τα βάζουμε κατάψυξη και πάμε για εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία και σε σένα,με το καλό🥰

      Όλα 3ης είναι. Τα κρυοσυντηρουμε 3ης ημέρας γιατί είχα μείνει έγκυος με 3ης οπότε θα ακολουθήσει το ίδιο ο γιατρός. 
      ευχαριστώ πολύ 🥰

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

βρε σε καταλαβαινω απλα μη το θεωρεις περριτο γιαιτ αν σας πιασουν χωρις καθισματακι το προστιμο ειναι τεραστιο,επισης καταλαβαινω οτι τα 40 και το καθε ευρω ειναι πολυτιμο απλα το ειπα γιατι ξερω τι τιμες παιζουν και οτι τα καρεκλακια 0-18 τουλαχιστον τα εχεις 3 -3,5 χρονια οποτε μα αποσβεση την κανεις!και εμεις με ενα μισθο ειμαστε και η οικονομικη κριση δεν βοηθα!

ετσι κοριτσια εκοψα να μιλαω με μια ξαδερφη μου η οποια εκανε τον γιο της το 2002 τοτε που δεν ξεραμε τι σημαινε οικονομικη κριση και μου ελεγε ολλη την ωρα καλα κουνια πο ικεα?εμενα η κουνια μου στοιχησε 500 ευρω μετα μου την ελεγε για ολα για τα ρουχα τζαμπο πχ!

επισης η ειρωνια της μου την εδινε και της λεω καποια φαση οτι κοπελα μου εσυ οταν εκανες τα παιδια σου δεν υπηρχε οικονομικη κριση,δουλευατε και οι δυο και βαλαν λεφτα και τα πεθερικα σου και οι γονεις σου!αστε που οτν γεννησε μου εκανε εντυπωση το εξης ειχε κανει λιστα στο mothercare και οταν με πηρε να μου πει γεννησα ειμαι στο ταδε μαιευτηριο μου πεταει και την ατακα αν θες να παρεις κατι απο το μωρο πηγαινε mothercare εχω κανει λιστα αλλιως μην φερεις τπτ!μου εκανε τρελη εντυπωση!

Ναι. Το ξέρω αυτό. Το περνάω από διαφορους/ες τωρα τελευταια. Το σχόλιο ας πούμε όταν είπα ότι θα πάρουμε κλασικες χρυσες βέρες ήταν πως αυτές είναι γιαγιαδιστικες και καλύτερα να μην πάρουμε καθόλου αν είναι να πάρουμε αυτες.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

βρε σε καταλαβαινω απλα μη το θεωρεις περριτο γιαιτ αν σας πιασουν χωρις καθισματακι το προστιμο ειναι τεραστιο,επισης καταλαβαινω οτι τα 40 και το καθε ευρω ειναι πολυτιμο απλα το ειπα γιατι ξερω τι τιμες παιζουν και οτι τα καρεκλακια 0-18 τουλαχιστον τα εχεις 3 -3,5 χρονια οποτε μα αποσβεση την κανεις!και εμεις με ενα μισθο ειμαστε και η οικονομικη κριση δεν βοηθα!

ετσι κοριτσια εκοψα να μιλαω με μια ξαδερφη μου η οποια εκανε τον γιο της το 2002 τοτε που δεν ξεραμε τι σημαινε οικονομικη κριση και μου ελεγε ολλη την ωρα καλα κουνια πο ικεα?εμενα η κουνια μου στοιχησε 500 ευρω μετα μου την ελεγε για ολα για τα ρουχα τζαμπο πχ!

επισης η ειρωνια της μου την εδινε και της λεω καποια φαση οτι κοπελα μου εσυ οταν εκανες τα παιδια σου δεν υπηρχε οικονομικη κριση,δουλευατε και οι δυο και βαλαν λεφτα και τα πεθερικα σου και οι γονεις σου!αστε που οτν γεννησε μου εκανε εντυπωση το εξης ειχε κανει λιστα στο mothercare και οταν με πηρε να μου πει γεννησα ειμαι στο ταδε μαιευτηριο μου πεταει και την ατακα αν θες να παρεις κατι απο το μωρο πηγαινε mothercare εχω κανει λιστα αλλιως μην φερεις τπτ!μου εκανε τρελη εντυπωση!

Δεν ξέρεις οτι αυτοί που έχουν οικονομική άνεση, είναι σφιχτοχέρηδες; Οι περισσότεροι δηλαδή, όχι όλοι... Μου έλεγε προχθές η ξαδέρφη μου ότι προσέχει ένα παιδάκι και συγυρίζει και το σπίτι (από δική της πρωτοβουλία :?) και της δίνουν 2,5? την ώρα οι γονείς του παιδιού που έχουν 3 σουπερ μαρκετ, ενώ το ψυγειο του σπιτιου τους το έχουν άδειο!!!

Εγώ όταν γεννησα αλλά και στον γαμο, βασιστηκαμε στις δικές μας οικονομίες!!! Εκανα παραγγελιες σε δωρα σε πολυ δικούς μου ανθρώπους, αν με ρωτούσαν θα τους έλεγα δηλαδη τι θέλω αλλά τα περισσότερα ήταν δικές μας αγορές.


Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως αν σας πιασουν χωρις καθισματακο κοβουν και ραβουν (ο ανδρας μου τουλαχιστον ετσι κανει), επιτρεπουν μονο το μωρο να βρισκεται στην αγκαλια και αυτο μεχρι καποιους μηνες, μετα ΜΟΝΟ καθισματακι. Οτι εχει να κανει με την ασφαλεια των μωρων προς αποφυγη ατυχηματων ειναι ΚΑΘΕΤΟΣ.

Εγω παλι αντιμετωπιζω το αλλο.....οοοοολοι μου λενε (απο το σοι του ανδρα μου ) να παιρνω τα καλυτερα, μαρκες και χιλιες 2 τετοιες βλακειες, που απεχθανομαι.

Και αυτο οι ανεγκεφαλοι που ηθελαν να ερθουν επισκεψη με παιδακι αρρωστο ηταν απο το σοι του ανδρα μου τωρα που το θυμηθηκα.

Παω τη μαριαννα βολτα.......


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή βολτα Κοαλακι και Μαριάννα! Και εγώ προσπαθώ να ξυπνησω την υπναρού την κόρη μου που κοιμάται για μεσημέρι κοντα στις 6 το απόγευμα:oops: αλλά ευτυχώς το βραδυ κοιμάται μέχρι τις 11 παρά! Τώρα που είναι καλοκαίρι την αφήνω πιο χαλαρή.

Γιόλα, εσένα πότε κοιμάται το παιδί ; Είναι 1,5χρν μεγαλύτερο από την δική μου, έτσι δεν είναι; Η δικιά μου έγινε 4 τον Μάρτιο.


Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως αν σας πιασουν χωρις καθισματακο κοβουν και ραβουν (ο ανδρας μου τουλαχιστον ετσι κανει), επιτρεπουν μονο το μωρο να βρισκεται στην αγκαλια και αυτο μεχρι καποιους μηνες, μετα ΜΟΝΟ καθισματακι. Οτι εχει να κανει με την ασφαλεια των μωρων προς αποφυγη ατυχηματων ειναι ΚΑΘΕΤΟΣ.

Εγω παλι αντιμετωπιζω το αλλο.....οοοοολοι μου λενε (απο το σοι του ανδρα μου ) να παιρνω τα καλυτερα, μαρκες και χιλιες 2 τετοιες βλακειες, που απεχθανομαι.

Και αυτο οι ανεγκεφαλοι που ηθελαν να ερθουν επισκεψη με παιδακι αρρωστο ηταν απο το σοι του ανδρα μου τωρα που το θυμηθηκα.

Παω τη μαριαννα βολτα.......

Καλη βολτουλα κοαλακι μου!!!Θα σε περιμενουμε!!!Φιλια στο Μαριαννακι!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε σε καταλαβαινω απλα μη το θεωρεις περριτο γιαιτ αν σας πιασουν χωρις καθισματακι το προστιμο ειναι τεραστιο,επισης καταλαβαινω οτι τα 40 και το καθε ευρω ειναι πολυτιμο απλα το ειπα γιατι ξερω τι τιμες παιζουν και οτι τα καρεκλακια 0-18 τουλαχιστον τα εχεις 3 -3,5 χρονια οποτε μα αποσβεση την κανεις!και εμεις με ενα μισθο ειμαστε και η οικονομικη κριση δεν βοηθα!

ετσι κοριτσια εκοψα να μιλαω με μια ξαδερφη μου η οποια εκανε τον γιο της το 2002 τοτε που δεν ξεραμε τι σημαινε οικονομικη κριση και μου ελεγε ολλη την ωρα καλα κουνια πο ικεα?εμενα η κουνια μου στοιχησε 500 ευρω μετα μου την ελεγε για ολα για τα ρουχα τζαμπο πχ!

επισης η ειρωνια της μου την εδινε και της λεω καποια φαση οτι κοπελα μου εσυ οταν εκανες τα παιδια σου δεν υπηρχε οικονομικη κριση,δουλευατε και οι δυο και βαλαν λεφτα και τα πεθερικα σου και οι γονεις σου!αστε που οτν γεννησε μου εκανε εντυπωση το εξης ειχε κανει λιστα στο mothercare και οταν με πηρε να μου πει γεννησα ειμαι στο ταδε μαιευτηριο μου πεταει και την ατακα αν θες να παρεις κατι απο το μωρο πηγαινε mothercare εχω κανει λιστα αλλιως μην φερεις τπτ!μου εκανε τρελη εντυπωση!

Εμενα αν μου λεγανε ετσι,θα στεναχωριοντουσαν πολυ!!!Διοτι δεν μπορω να κρατησω το παλιοστομα κλειστο σε τετοιες περιπτωσεις!!!Θα επαιρνα του μωρου οτι ηθελα κι αυτην θα την επαιρνε ο αγερας!!!!!!

Κι εμεις ακομα δεν μπορω να πω,εχουμε τους μισθους μας και ειναι και πολυ καλοι για τις εποχες που ζουμε,αλλα δεν τα πεταω τα λεφτα!!!Απο ξαδερφες ολες εχουν γεννησει και ειμαστε πολλες!!Οτι μου δωσουν και μπορω να χρησιμοποιησω θα το παρω!!Δεν καταλαβα δηλαδη,με αυτα τα κολληματα πια!!!Αυτα μας φαγανε!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε σε καταλαβαινω απλα μη το θεωρεις περριτο γιαιτ αν σας πιασουν χωρις καθισματακι το προστιμο ειναι τεραστιο,επισης καταλαβαινω οτι τα 40 και το καθε ευρω ειναι πολυτιμο απλα το ειπα γιατι ξερω τι τιμες παιζουν και οτι τα καρεκλακια 0-18 τουλαχιστον τα εχεις 3 -3,5 χρονια οποτε μα αποσβεση την κανεις!και εμεις με ενα μισθο ειμαστε και η οικονομικη κριση δεν βοηθα!

ετσι κοριτσια εκοψα να μιλαω με μια ξαδερφη μου η οποια εκανε τον γιο της το 2002 τοτε που δεν ξεραμε τι σημαινε οικονομικη κριση και μου ελεγε ολλη την ωρα καλα κουνια πο ικεα?εμενα η κουνια μου στοιχησε 500 ευρω μετα μου την ελεγε για ολα για τα ρουχα τζαμπο πχ!

επισης η ειρωνια της μου την εδινε και της λεω καποια φαση οτι κοπελα μου εσυ οταν εκανες τα παιδια σου δεν υπηρχε οικονομικη κριση,δουλευατε και οι δυο και βαλαν λεφτα και τα πεθερικα σου και οι γονεις σου!αστε που οτν γεννησε μου εκανε εντυπωση το εξης ειχε κανει λιστα στο mothercare και οταν με πηρε να μου πει γεννησα ειμαι στο ταδε μαιευτηριο μου πεταει και την ατακα αν θες να παρεις κατι απο το μωρο πηγαινε mothercare εχω κανει λιστα αλλιως μην φερεις τπτ!μου εκανε τρελη εντυπωση!

Ωραια η ξαδερφη.Εγω παντως απο αντιδραση θα της επαιρνα απο το μαιευτηριο δωρο. :tongue: Κοριτσια μην το ψαχνετε.Τωρα με την κριση ολοι λενε οτι τους βολευει.Εχω φιλους που στα δωρα ειναι εντελως γυφτοι αλλα για τον εαυτουλη τους μες στη μαρκα και την καλοπεραση.Ασε που μερικους σκεφτομαι στη βαφτιση να τους βαλω Χ για να τελειωνουμε...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το ξέρω αυτό. Το περνάω από διαφορους/ες τωρα τελευταια. Το σχόλιο ας πούμε όταν είπα ότι θα πάρουμε κλασικες χρυσες βέρες ήταν πως αυτές είναι γιαγιαδιστικες και καλύτερα να μην πάρουμε καθόλου αν είναι να πάρουμε αυτες.

και εμενα οι κλασσικες χρυσες βερες μου αρεσουν αλλα δεν διαλεξα εγω βερες χαχα!εμενα τις διαλεξε ο αντρας μου και γενικα ολα εκεινος τα διαλεξε ολα και δεν ηξερα οτι παντρευομασταν!αλλα αληθεια και τι δεν θα εδινα να εχω κανονικες απλες βερες!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραια η ξαδερφη.Εγω παντως απο αντιδραση θα της επαιρνα απο το μαιευτηριο δωρο. :tongue: Κοριτσια μην το ψαχνετε.Τωρα με την κριση ολοι λενε οτι τους βολευει.Εχω φιλους που στα δωρα ειναι εντελως γυφτοι αλλα για τον εαυτουλη τους μες στη μαρκα και την καλοπεραση.Ασε που μερικους σκεφτομαι στη βαφτιση να τους βαλω Χ για να τελειωνουμε...

καλα εγω ουτως η αλλως ειμαι πολυ επιλεκτικη στο γαμο οπως προειπα δεν ηξερα τπτ και ειμασταν εμεις και κατι φιλοι σε ενα νησι!στην βαπτιση του γιου μου την εκανα Αμφιλοχια με 80 ατομα γιαιτ τα πεθερικα μου δεν ειναι ευκολα σε μετακινησεις και τωρα δνε ξερω αλλα μαλλον δεν θα ξεπερασω τους στενους φιλους και τους στενους συγγενεις!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αν μου λεγανε ετσι,θα στεναχωριοντουσαν πολυ!!!Διοτι δεν μπορω να κρατησω το παλιοστομα κλειστο σε τετοιες περιπτωσεις!!!Θα επαιρνα του μωρου οτι ηθελα κι αυτην θα την επαιρνε ο αγερας!!!!!!

Κι εμεις ακομα δεν μπορω να πω,εχουμε τους μισθους μας και ειναι και πολυ καλοι για τις εποχες που ζουμε,αλλα δεν τα πεταω τα λεφτα!!!Απο ξαδερφες ολες εχουν γεννησει και ειμαστε πολλες!!Οτι μου δωσουν και μπορω να χρησιμοποιησω θα το παρω!!Δεν καταλαβα δηλαδη,με αυτα τα κολληματα πια!!!Αυτα μας φαγανε!!!!

α εγω δεν ειμαι κομπλεξικη ισα ισα που θεωρω αυτους που ειναι κολλημενη με το μπραντ ναμε ανεξαρτητως τιμης και ποιοτητας κομπλεξικοτατους!

εγω δεν μπορω τους φιγουρατζηδες που απο την φιγουρα χρωστανε και στις πετρες γιαιτ ναι να χρωστας για να παρεις φαγητο το καταλαβαινω αλλα να χρωστας για να παρεις guy la rosche k lapin κλπ δεν το καταλαβαινω!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια μου!!!!!τι μου κάνετε??????

εμείς καλά!!!πηγα στο γιατρό κ τελικά εχω ερεθισμενο το έντερο πολύ κ το παχύ κ το λεπτό πιο πολύ.θα κάνω υπερηχογραφημα άνω κοιλίας κ νεφρών την δευτέρα κ θα δούμε.προς το παρόν χάπι θα πάρω κ να μην τρώω τα γαλακτοκομικά κ τα χορταρικα.

μαρακι τι να πω για την ξαδερφη σ!!!!αστα!!!!!πάντως για τα ρουχα εγώ του παίρνω από τα τσαμπο γιατί θεωρώ ότι επειδή μεγαλώνει γρήγορα δεν βολεύει να παίρνω από μαγαζιά.αν κ τώρα μου φερανε μπόλικα ρούχα οπότε μισό χαρά !!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλα εγω ουτως η αλλως ειμαι πολυ επιλεκτικη στο γαμο οπως προειπα δεν ηξερα τπτ και ειμασταν εμεις και κατι φιλοι σε ενα νησι!στην βαπτιση του γιου μου την εκανα Αμφιλοχια με 80 ατομα γιαιτ τα πεθερικα μου δεν ειναι ευκολα σε μετακινησεις και τωρα δνε ξερω αλλα μαλλον δεν θα ξεπερασω τους στενους φιλους και τους στενους συγγενεις!

Κι εγω ετσι ειμαι Μαρακι μου,δεν τους μπορω τους δηθεν και τις φαμφαρες!!!Απλα κι ωραια πραγματακια για να μπορεις να τα απολαμβανεις κι εσυ και οι υπολοιποι!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου!!!!!τι μου κάνετε??????

εμείς καλά!!!πηγα στο γιατρό κ τελικά εχω ερεθισμενο το έντερο πολύ κ το παχύ κ το λεπτό πιο πολύ.θα κάνω υπερηχογραφημα άνω κοιλίας κ νεφρών την δευτέρα κ θα δούμε.προς το παρόν χάπι θα πάρω κ να μην τρώω τα γαλακτοκομικά κ τα χορταρικα.

μαρακι τι να πω για την ξαδερφη σ!!!!αστα!!!!!πάντως για τα ρουχα εγώ του παίρνω από τα τσαμπο γιατί θεωρώ ότι επειδή μεγαλώνει γρήγορα δεν βολεύει να παίρνω από μαγαζιά.αν κ τώρα μου φερανε μπόλικα ρούχα οπότε μισό χαρά !!!

Ειδες Θαλειτσα το παλιοεντερο??Τι περναμε!Ειναι ατιμο πραγμα και ατιμος πονος!!Θελει συνεχεια προσοχχη στη διατροφη και οχι αγχος!!!

Χαιρετα μου τον πλατανο δηλαδη!!!!Αλλα με χαπακι να ξερεις θα ηρεμησει και καλο ειναι να πινεις και προβιοτικα που ειναι βιταμινες για την χλωριδα του εντερου!!!Εμενα με σωσανε!!Να το συζητησεις με τον γιατρο!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι κι αλλιως δεν οδηγώ για να πάρω το παιδί και να κοψω περα που λεβε! Αλλα και γενικως ειμαι Σπιτόγατος και σπανια φεύγω. Για εμένα και τα 40 ? ειναι πολλά. Αυτο έλεγα και για το ικεα. Η Λάρισα είναι σχεδόν 1,5 ώρα και το αυτοκίνητο δεν καιει νερό και εχω μπει σε σκεψεις. Μετράω και το ? που θα το χαλάσω.

Ελλη για κοιτα αυτο το site.Το εχει βαλει μια κοπελα στον Οκτωβρη και σε σκεφτηκα οπως χαζευα. http://irokids.gr/p/906/nek-baby-sirtariera


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια μου!!!!!τι μου κάνετε??????

εμείς καλά!!!πηγα στο γιατρό κ τελικά εχω ερεθισμενο το έντερο πολύ κ το παχύ κ το λεπτό πιο πολύ.θα κάνω υπερηχογραφημα άνω κοιλίας κ νεφρών την δευτέρα κ θα δούμε.προς το παρόν χάπι θα πάρω κ να μην τρώω τα γαλακτοκομικά κ τα χορταρικα.

μαρακι τι να πω για την ξαδερφη σ!!!!αστα!!!!!πάντως για τα ρουχα εγώ του παίρνω από τα τσαμπο γιατί θεωρώ ότι επειδή μεγαλώνει γρήγορα δεν βολεύει να παίρνω από μαγαζιά.αν κ τώρα μου φερανε μπόλικα ρούχα οπότε μισό χαρά !!!

περαστικα σου και εγω μια απο τα ιδια ειμαι με το εντερο μοπυ και βασανιζομαι με την εγκυμοσυνη πολυ γιατι τυμπανιζεται και πιεζει το μωρο και αυτο αρχιζει και κλωτσαει σαν τρελο και ξεκιναν οι συσπασεις


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...