Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Τα υπόλοιπα που έχεις στην κατάψυξη είναι τρίτης ημέρας η πέμπτης? Εμείς έχουμε ένα πέμπτης,για κάποιο λόγο ο γιατρός μου είπε πως πρώτα περιμένουμε να γίνουν βλαστοκυστες και μετά τα βάζουμε κατάψυξη και πάμε για εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία και σε σένα,με το καλό🥰

      Όλα 3ης είναι. Τα κρυοσυντηρουμε 3ης ημέρας γιατί είχα μείνει έγκυος με 3ης οπότε θα ακολουθήσει το ίδιο ο γιατρός. 
      ευχαριστώ πολύ 🥰

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Ελα βρε συμπεθερααααα!! Κι εμεις κλαψαμε οταν ηταν να μετρηθουμε στο υψος, βαρος και οταν μας πασπαλισε το τσουτσουνακι μας!! Στην αρχη γελουσε και επαιζε με το στυλο της γιατρου μετα ομως τσιριζε κι αυτος!! Κοντεουμε τα 10 κιλα επιτελους και ειμαστε 77 εκατοστα! Νομιζω καλα, στις καμπυλες κανονικα φαινεται.

Yola μου μαλλον εχουμε το ιδιο παρκοκρεβατο και καρεκλακι!! Ολα μας τα πηραν δωρο αυτα αλλιως δε νομιζω να επαιρνα τοσο ακριβα (μονο το σετ του καροτσιου πηραμε εμεις)! Και το ριλαξ της chicco δωρο μας το εκαναν, γενικα εχουμε γινει σπονσορες της chicco! Μπιμπερο,καροτσι,καθισμα,πορτ μπεμπε,καρεκλακι,παρκο,ριλαξ,πιπιλες (τωρα εχουμε της nuk γιατι με τις chicco ειχαμε θεμα, χωρουσε στο στομα να την καταπιει και ας ηταν το νουμερο του) Καλα μη φανταστειτε οτι γενικα μου εκατσε σε ολα με φανατισμο, απλα εκατσε αρκετα ωστε να πω οτι δεν πηγαν χαμενα τα πραγματα σε καμια περιπτωση!! Σιγουρα ομως θα ειχα δωσει λιγοτερα για καροτσι και τετοια μιας και ειναι για τοσο λιγο καιρο. Αν βεβαια ερθει το δευτερο θα γινει καλη αποσβεση.


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Yola μου πολυτιμες και οι δικες σου συμβουλες!!!

Ξερεις παιζει ρολο και η ζεστη στις ζαλαδες!!!!!!!!

Ναι μποτσάκι μου έχεις δίκιο γιατί μόλις άναψα air-condition και ήπια λίγο χυμό συνήλθα κάπως ώστε να μπορέσω να οδηγήσω πίσω στο σπίτι μου από την δουλειά.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως την τσουπρα.....!!!!!!! Τι κανεις....?????

Και εμεις εδω εχουμε μπενετον, ψωνιζω κιολας και ειμαι ευχαριστημενη.

Συμπεθερουλα μας ειπε ο γιατρος για αντιηλιακο και εντομοαπωθητικο αλλα και καταπραυντικο, θα παρω της frezyderm.

ναι συμπεθερα ειμαι πολυ ευχαριστημενη! και οι αντικουνουπικες κρεμες και για μετα το τσιμπημα! αν τα παρεις ολα υπολογισε κοντα στο 50αρικο να δωσεις!! αλλα αξιζει και ειναι αρκετα ml! Να παρεις το αντιηλιακο το kids και οχι το baby αφου σε λιγο χρονιζει η φουρτουνιτσα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Μποτσακιιιιιιιιι!!! Τσαααααααα!!!

Αγορομαμυυυυυυυυυυυ !!!!!!!!!Γιουυυυυυυυυυυυυυυ Χουυυυυυυυυυυυυυυ!!!!

Ηθελα να σε ρωτησω κατι προχθες το συζητουσαμε με το κοαλακι!!!

Μου ειπε ο γιατρος οτι ειδε δυο μικρες κυστουλες στο κεφαλακι του μωρου οι οποιες μετα την 26η εβδομαδα εξαφανιζονται απλα μου το ειπε επειδη θα μου το πουν και στην β'επιπεδου για να μην τρομαξω!!!Εμφανιζονται λεει πιο συχνα στα αγορακια αλλα δεν ειναι απολυτως τιποτα!!!

Ξερεις κι εσυ κατι γι'αυτο??


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι μποτσάκι μου έχεις δίκιο γιατί μόλις άναψα air-condition και ήπια λίγο χυμό συνήλθα κάπως ώστε να μπορέσω να οδηγήσω πίσω στο σπίτι μου από την δουλειά.

Κι εγω σηκωθηκα και σερνομουνα απο τη ζεστη!!!Εχω ηδη πιει 3 λιτρα νερο!!

Εσυ που κυκλοφορεις αυτες τις ωρες να προσεχεις κοριτσακι μου!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αγορομαμυυυυυυυυυυυ !!!!!!!!!Γιουυυυυυυυυυυυυυυ Χουυυυυυυυυυυυυυυ!!!!

Ηθελα να σε ρωτησω κατι προχθες το συζητουσαμε με το κοαλακι!!!

Μου ειπε ο γιατρος οτι ειδε δυο μικρες κυστουλες στο κεφαλακι του μωρου οι οποιες μετα την 26η εβδομαδα εξαφανιζονται απλα μου το ειπε επειδη θα μου το πουν και στην β'επιπεδου για να μην τρομαξω!!!Εμφανιζονται λεει πιο συχνα στα αγορακια αλλα δεν ειναι απολυτως τιποτα!!!

Ξερεις κι εσυ κατι γι'αυτο??

Ναι μποτσακι μου ειναι κυστουλες ακινδυνες και αποροφησιμες απο τον ιδιο τον οργανισμο μετα το περας των 26 εβδομαδων συνηθως (δεν θυμαμαι αν αυτο το ειχα γραψει τις προαλες).

Παντως κοριτσια τωρα που εγραψε η συμπεθερα να παρω το kids πολυ μου κακοφανηκε που σε λιγο δεν θα εχουμε μωρα αλλα παιδια...,!!!!

Μηπως ηρθε η ωρα μου για το δευτερο....?????? χαχαχαχααχχαχα....πλακα κανω....!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι μποτσακι μου ειναι κυστουλες ακινδυνες και αποροφησιμες απο τον ιδιο τον οργανισμο μετα το περας των 26 εβδομαδων συνηθως (δεν θυμαμαι αν αυτο το ειχα γραψει τις προαλες).

Παντως κοριτσια τωρα που εγραψε η συμπεθερα να παρω το kids πολυ μου κακοφανηκε που σε λιγο δεν θα εχουμε μωρα αλλα παιδια...,!!!!

Μηπως ηρθε η ωρα μου για το δευτερο....?????? χαχαχαχααχχαχα....πλακα κανω....!!!!!!!!!

Αχ σε ευχαριστω καλο μου κοαλακι!!!Απο την ταραχη μου δεν θυμαμαι ουτε κι εγω!!!

Ειδες πως περναει ο καιρος?

Αντε λοιπον!!!!!Βουυυυυυυυυυυυυυρ για δευτερο φουρτουνακι!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

μαρακι τι έχεις αγόρι ή κορίτσι?????έχεις γεννήσει???ή όχι??????

Θαλεια μου γλυκια σορυ τωρα ειδα το μην δεν σας προλαβαινω παλιοκοτσομπολες!χιχιχι

Λοιπον εχω ενα αγορακι 28 μηνων και ειμαι εγγυος σε κοριτσι στην 26η εβδ ,εχω προβλημα και ειμαι κρεβατωμενη απο την 18η εβδ,εχω επιπονες συσπασεις και το μωρο εχει εμπεδωθει στην λεκανη και ο τραχηλος ειναι οριακα πριν την περιδεση!αυτα τα ωραια απο εμενα!

εσυ εχεις ενα μωρακι απον τι ειδα και νομιζω το βαπτισες?

Αν ναι καλοφωτιστο και καλος/η χριστιστιανος/η καιο να το καμαρωσεις οπως επιθυμεις!!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι συμπεθερα ειμαι πολυ ευχαριστημενη! και οι αντικουνουπικες κρεμες και για μετα το τσιμπημα! αν τα παρεις ολα υπολογισε κοντα στο 50αρικο να δωσεις!! αλλα αξιζει και ειναι αρκετα ml! Να παρεις το αντιηλιακο το kids και οχι το baby αφου σε λιγο χρονιζει η φουρτουνιτσα!

καλα και εγω αυτα εχω και το αντικουνουπικο τοο κριλεν το εχω 3 χροναι δεν λεει να τελειωσει αλλα δεν πλησιαζει κουνουπι....

για μετα το τσιμπημα ποια ειναι δεν την ξερω????


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας ξανά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κοιμούνται ο άντρας μου με το παδί και σηκώθηκα από το κρεβάτι για να μπω στο ιντερνετ.

Βρε κορίτσια έχω σιδέρωμα 3 πλυντηρια και βαριέμαι..............:oops::oops::oops:

Εγω πάντως πιστευω ότι αν τώρα ημουν πρώτη φορά έγκυος, σε αυτή την οικονομική κατάσταση, με 1 μισθό στο σπίτι κλπ κλπ θα αγοραζα λιγότερα πράγματα και σίγουρα θα έψαχνα για μεταχειρισμένα από φίλες, κουμπαρες, ξαδερφες, και γνωστές...


Link to comment
Share on other sites

καλα και εγω αυτα εχω και το αντικουνουπικο τοο κριλεν το εχω 3 χροναι δεν λεει να τελειωσει αλλα δεν πλησιαζει κουνουπι....

για μετα το τσιμπημα ποια ειναι δεν την ξερω????

Εδώ που ζούμε εμείς, κανένα αντικουνουπικό δεν πιάνει τα λεφτά του!!!!!! Μεσολόγγι = κουνούπι ....

Το βράδυ ξενυχτώ για να σκοτώνω τα κουνούπια που τρυπώνουν τα άτιμα απ' όπου βρουνε!!!


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξανά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κοιμούνται ο άντρας μου με το παδί και σηκώθηκα από το κρεβάτι για να μπω στο ιντερνετ.

Βρε κορίτσια έχω σιδέρωμα 3 πλυντηρια και βαριέμαι..............:oops::oops::oops:

Εγω πάντως πιστευω ότι αν τώρα ημουν πρώτη φορά έγκυος, σε αυτή την οικονομική κατάσταση, με 1 μισθό στο σπίτι κλπ κλπ θα αγοραζα λιγότερα πράγματα και σίγουρα θα έψαχνα για μεταχειρισμένα από φίλες, κουμπαρες, ξαδερφες, και γνωστές...

κοιτα εγω το πηγα οσο ποιο οικονομικα μπορουσα την πρωτη φορα αλλα βλεπεις ειμαι και ατυχη ολες οι φιλες και ξαδερφες καναν παιδια μετα απο εμενα εγω τους δανειζα εκεινες οχι τωρα του ειπα αν μοπυ επιστρεψουν σιγουρα τα δικα μου και οποια εχει ευχαρηστηση και κατ5ι δικο της!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ σε ευχαριστω καλο μου κοαλακι!!!Απο την ταραχη μου δεν θυμαμαι ουτε κι εγω!!!

Ειδες πως περναει ο καιρος?

Αντε λοιπον!!!!!Βουυυυυυυυυυυυυυρ για δευτερο φουρτουνακι!!

Τι ευχαριστεις καλεεεεε.....ουτε και εγω θυμαμαι τι γραφω αλλα ειδα την ερωτηση σου προς την συμπεθερα και θυμηθηκα οτι γνωριζω και αυτο, αλλα δεν θυμαμαι αν στο εγραψα τις προαλες με τα υπολοιπα περι κυστεων.

Αραγε βρε κοριτσια αν ειμασταν σε κανονικο καφε.....θα μας εδιωχναν κλωτσιδον.....!!!!!??????? πολυ πολυλογουδες βρε παιδι μου....!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Κοιμήθηκα λίγο και τώρα νιώθω χάλια. Παντα όταν κοιμάμαι το μεσημέρι νιώθω πιο κουρασμενη. Πως γίνεται αυτό; Και εγώ έλεγα να πάρω καθησματακι αλλά μεσα στο χειμώνα δεν θα το χρησιμοποιήσω και δεν θέλω να δώσω τόσα λεφτά. Ξέρω ότι είναι πιο ασφαλες αλλά απο το νοσοκομείο μέχρι το χωριό δεν είναι πάνω από 20-25 λεπτά. Θα πάρω αργότερα το μεγαλυτερο γιατί θα είναι και πιο ανυσηχο τότε και δεν θελω να το εχω στα χερια. Μετα μοορει να είναι μέχρι 9 κιλά αλλά τα περισσότερα είναι μέχρι τα παιδιά να φτάσουν 60 εκατοστά. Αν βγαίνει πολύ ψηλά το κεφαλάκι η πολύ έξω τα ποδαράκια απαγορεύεται. Είναι σαν να μην κανείς τίποτα. Να πω ότι ήταν άνοιξη η καλοκαίρι θα το έπαιρνα να κάναμε καμμια.βολτουλα με το αμάξι!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...