Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Εγω τα λεω ιμαντες, εννοω τα πλαστικα κλιπς που βαζουμε τις πιπιλες για να μην πεφτουν.

Κοριτσια καλα τα λετε για τα μαγαζια που εχουν ιδιες τιμες με του τζαμπο απλα εμεις εδω στη δραμα δεν εχουμε τοσα πολλα μαγαζια οπως στην αθηνα, οποτε η τζαμπο η τοπικα που ειναι ομως πανακριβα,το λεω για εμας που δεν μας πειραξε η ποιοτητα, αν μας πειραζε σαφως και δεν θα κοιτουσα τα χρηματα.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Η παντα για μένα είναι το πιο χρήσιμο. Ενταξει οταν είναι μικρό αλλά καθώς μεγαλώνει κάνει γύρω γύρω στο κρεβάτι και δεν θέλω να ακούω ντουπ ντουπ. Επίσης θελω μια όχι πολύ χοντρη και να πιάνει μέχρι τη μέση το κάγκελο όχι μέχρι επάνω. Όσο για την παντα μόνο εσείς μου το λέτε αυτό. Αλλά όπως εχω ξαναπεί οτι βολεύει την κάθε μια.

Ξερω ότι τα πετσετακια τα μικρά λέγονται λαβετες! Αλλά προτιμώ να τα λέω πετσετακια..

Αλλαξιερα δεν θα πάρω. Το κραβατι μου είναι ψηλό οπότε με το σελτε μια χαρά θα το αλλάζω.

Νόμιζα πως κάπου έγραφε σιροπακι! Μη με παρεξηγητε σήμερα ξύπνησα νυσταγμενη!

Φορμακι εξοδου δεν θα πάρω. Θεωρώ πως εν ειναι ντυμένο καλα και τυλιγμένο με χοντρπυλα κουβερτουλα δεν χρειάζεται. Θυμάμαι τον αδερφό μου που ήταν κάπου στα 4 με τη φόρμα εξόδου και ήταν σαν ρομποτακι.

Πάνες εμένα η μπειμπιλινο μου έστειλε το 2 νουμερο 3-6 κιλά. Το προηγούμενο είναι 2-5. Το πολυ πολύ περνω και ένα πακέτο νουμερο 1 αλλα νομίζω ότι στο 2 θα πάμε γρήγορα.

Όσο για τα φορμακια κατέληξα (λόγω και των νουμερων του τζαμπο):

- 5 με 6 νουμερο 0-3

- γύρω στα 10 νούμερο 3-6

- και το ίδιο νούμερο 6-8

Εσωρουχακια το ίδιο.

- γύρω στις 10 λαβετες

- 2-3 πετσετουλες με σκουφάκι

- κουβερτουλες όπως είχα πει. 2 βελουτέ και μια λίγο πιο χοντρή. Εχω και μια που έχει κρατημενη η μάνα μου

- σεντονακια 4-5 για την κουνια

- γύρω στις 10 σαλιαριτσες

- 2-3 μεγάλους σελτεδες για την κουνια

- 5-6 για αλλαγμα

- 5-6 ζευγάρια καλτσακια

- την κουνουπιερα

- παντα είπαμε

Ριλαξ δεν παίρνω. Επίσης μέχρι να πέσει ο αφαλος προτιμω να το πλένω τοπικά με μια πετσετουλα και ζεστό νεράκι.

Ξέχασα να αναφέρω πως ο γιατρός μου είπε ότι θα βγει ψηλό παιδί και πως έχει μακριά άκρα η κάτι τέτοιο.

Θεωρώ πως αναφέρθηκε και κάτι άλλο που το ξέχασα.

κοιτα οπως σε βολευει απλα την νφοπρμα εξοδου εγω την βολευτηκα γιατι λογο ελλειψης βοηθειας τον εβαζα μαρσιπο και πηγαινα για ψωνια και γεννησα φλεβαρη και ειχε κρυο!

ο γιος μου ηταν και ειναι παντα εκτος καμπυλων αναπτυξης γεννηθηκε 58 εκατοστα και του εκανε το 0-3 απλα αλλαζαμε πιο γρηγορα νουμερα απο τα αλλα παιδακια οπως και παππουτσια τωρα φοραει το 28 και οι φιλοι του το 23!

μεγαλυτερα απο 3-6 δεν ειναι ανγκη να βιαστεις να παρεις γιατι θα ξανα πας για ψωνια θα εχει ξεπεταχτει μεχρι να του κανει το 6-8 και μπορει να εχει αλλαξει η εποχη δεν μπορω να σε υπολογισω και ποτε γεννας!

με ζεστο νερο δνε κανει να κανεις τον αφαλο του μωρου θα αναπτυξει μικροβια θα αργησει να δεσει και να πεσει και θα τρεχεις επιτρεπεται μονο το οινοπνευμα των 95 βαθμων με αποστειρωμενη γαζα ή το πολυ πολυ βαμβακι!αυτο θα στο πουν και σοτ μαιευτηριο!

ποτε θα πας για ψωνια?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και εμενα και σε αυτη και στην προηγουμενη δεν με εχει παει καλα!εμαθα οτι ειμαι εγγυος 1 εβδ πριν την καθυστερηση ημουν 3 εβδ λογω εμετων και οτι δεν ηθελα να πλησιασω τσιγαρο!απο την ωρα που καταλαβα οτι ειμαι εγγυος ημουν ενα κινουμενο ρακος μεχρι τις 18 εβδ οπου εκανα εμετους ειχα ιλλιγους καουρες και ζαλαδες οποτε δεν πολυ εβγαινα γιαιτι φοβομουν μην λυποθημησω

την εβδομαδα που αρχισα να βγαινω με κρεβατωσε η γιατρος λογο των γνωστων προβληματων οποτε δεν εχω πολυ βγει απλα κρεβατωμενη κρεβατωμενη ειμαι ηδη 8 εβδομδεςςςςςς

Σε έχει πάει και σένα περίφημα βλέπω, τέλεια...

Και πολύ νωρίς οι ναυτίες σου ξεκίνησαν και σένα. Και εμένα 5,5 εβδομάδων ήμουνα θυμάμαι, 29 απριλίου, η πρωτη μερα που αρχισα να βγαζω τα εντερα μου και μέχρι τωρα δεν έχω πλήρως συνέλθει. Δλδ σκεψου κ σημερα το πρωι, έκανα εμετό. Τωρα είμαι καλυτερα. Και καούρες και απ΄όλα!

Εσύ είχες και στο αγοράκι σου τα ίδια συμπτώματα;


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

ο γιος μου σημερα δερνει το πουλι του γιατι κατουρηθηκε εχω κανει κατι γελια!δεν εχει κατουρηθει απο τοτε που εκοψε την πανα και σημερα ειχε αποβλακωθει στον υπολογιστη με κατι παιδικα τραγουδακια και ξεχαστηκε οποτε ξεκινησε να παει στο γιο γιο και αρχησαν να του φευγουν εγω κυρια δνε ειπα τπτ!

αυτος ομως παρεξηγηθηκε και αρχησε να λεει "ποτε πανω μου ,ποτε τσισα πανω μου,οχι καλο πουλι μου τιμιια(τιμωρια)" και βαραγε το που λι του!

του ειπα παιδακι μου δεν πειραζει ηρεμησε και και εκεινος εκει!

εγω ειμαι μαι απο τα ιδια περιμενω την παρασκευη να παω για υπερηχο!!!!

Ένα θα σου πω: φαντάζομαι το σκηνικό και κλαιω απο τα γέλια! Μέχρι τώρα το πιο αστείο που είχα δει ηταν σκηνικό από ξαδερφακι μου (ούτε 4 δεν έγινε ακομα)

Πήγε στη μανα του και την τραβουσε και φωναζε μαμά δωράκι μαμα δωρακι. Καλα της λέω τι δωρακι λέει το παιδί; Θα δεις λέει. Οπότε τον πάει στο δωμάτιο και ξεκινάει να τον αλλάζει. Κατάλαβα τι εννοούσε όταν ελεγε δωρακι!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα λεω ιμαντες, εννοω τα πλαστικα κλιπς που βαζουμε τις πιπιλες για να μην πεφτουν.

Κοριτσια καλα τα λετε για τα μαγαζια που εχουν ιδιες τιμες με του τζαμπο απλα εμεις εδω στη δραμα δεν εχουμε τοσα πολλα μαγαζια οπως στην αθηνα, οποτε η τζαμπο η τοπικα που ειναι ομως πανακριβα,το λεω για εμας που δεν μας πειραξε η ποιοτητα, αν μας πειραζε σαφως και δεν θα κοιτουσα τα χρηματα.

βρε το συγκεκριμενο παραγγελνεις και μεσω νετ!αλλα ουτως η αλλως τα τζαμπο νομιζω απο εμπειρια το λεω δεν εχουν θεμα με την ποιοτητα στο βαμβακι αλαλ με τις ραφες εμενα μου ξυλονοντουσαν αλλα εκανα την δουλεια μου!συγνωμη και τι χαλια ειναι αυτα με τις τιμες οικονομικη κριση την εχει νοιωσει κανενας?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλε δεν εννοώ τον αφαλό με ζεστό νερό! Για τον αφαλο ξέρω μόνο με καθαρό οινόπνευμα και αποστηρωμενες γατούλες! Εννοώ το παιδί να πλένω τοπικά με ζεστό νεράκι για να εχω το κεφάλι μου υσηχο για να μην πάει νερό στον αφαλό!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

βρε το συγκεκριμενο παραγγελνεις και μεσω νετ!αλλα ουτως η αλλως τα τζαμπο νομιζω απο εμπειρια το λεω δεν εχουν θεμα με την ποιοτητα στο βαμβακι αλαλ με τις ραφες εμενα μου ξυλονοντουσαν αλλα εκανα την δουλεια μου!συγνωμη και τι χαλια ειναι αυτα με τις τιμες οικονομικη κριση την εχει νοιωσει κανενας?

Ναι και σε μενα οι ραφες ειναι το προβλημα...αλλα τα ραβω οταν ξυλωνω τις ετικετες τις σκληρες που ενδεχομενως να ενοχλουν το μωρο.

Ελλη μου ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ μονο νερακι στον αφαλο γιατι οπως ειπε και η μαρια θα αναπτυξει μικροβια, ειναι ακρως επικυνδυνο να μην τηρησεις τους κανονες υγιεινης στη περιοχη του ΑΦΑΛΟΥ....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλε δεν εννοώ τον αφαλό με ζεστό νερό! Για τον αφαλο ξέρω μόνο με καθαρό οινόπνευμα και αποστηρωμενες γατούλες! Εννοώ το παιδί να πλένω τοπικά με ζεστό νεράκι για να εχω το κεφάλι μου υσηχο για να μην πάει νερό στον αφαλό!

Αααααα πες μας ετσι και μας τρομαξες....!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τα εσώρουχα δεν είμαι 100% σίγουρη ότι θα τα παρω από jumbo. Τώρα που θα πάω σεντονακια και τέτοια θα πάρω για αρχή. Θα δω τις τιμές και θα κοιτάξω και στα αλλά καταστήματα στις εκπτώσεις.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε έχει πάει και σένα περίφημα βλέπω, τέλεια...

Και πολύ νωρίς οι ναυτίες σου ξεκίνησαν και σένα. Και εμένα 5,5 εβδομάδων ήμουνα θυμάμαι, 29 απριλίου, η πρωτη μερα που αρχισα να βγαζω τα εντερα μου και μέχρι τωρα δεν έχω πλήρως συνέλθει. Δλδ σκεψου κ σημερα το πρωι, έκανα εμετό. Τωρα είμαι καλυτερα. Και καούρες και απ΄όλα!

Εσύ είχες και στο αγοράκι σου τα ίδια συμπτώματα;

Στον γιο μου ειχα εμετους μεχρι την 20η εβδομαδα αλλα δεν ειχα κατι αλλο οπως αυτο ζαλαδες ,λιποθυμιες,ιλλιγους και καουρες!και οταν ξεκινησαν οι καουρες ημουν 30 εβδ μαλλιστα θυμαμαι την γιαγιακα μου ,ο Θεος να την αναπαυσει,μου ελεγε εχει μαλλι το κοπελι για αυτο εχεις καουρες!και ειχε δικιο μιλαμε για γοριλλακι!!!

και κρεβατωθηκα με συσπασεις σε αυτον απο την 26η εβδ μεχρρι την 37η!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλε δεν εννοώ τον αφαλό με ζεστό νερό! Για τον αφαλο ξέρω μόνο με καθαρό οινόπνευμα και αποστηρωμενες γατούλες! Εννοώ το παιδί να πλένω τοπικά με ζεστό νεράκι για να εχω το κεφάλι μου υσηχο για να μην πάει νερό στον αφαλό!

ναι ρε κοπελια με τρομαξες λεω η παλαβη θα παπαριασει τον αφαλο του μωρου!χιχι

επισης μαλλον εννοεις γαζουλες ε?για γατουλες ουτε λογως!:o:p:p:p:p:p:p


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε κοπελια με τρομαξες λεω η παλαβη θα παπαριασει τον αφαλο του μωρου!χιχι

επισης μαλλον εννοεις γαζουλες ε?για γατουλες ουτε λογως!:o:p:p:p:p:p:p

Ωχ! Τώρα το είδα. Χαχαχα! Γαζουλες εννοώ ναι αλλά μερικές φορές το λεξικό του κινητού γράφει ότι θέλει. Άκου εκεί γατούλες! Χαχαχα:D:D


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα πλαστικα που βαζεις τις πιπιλες για να μην πεφτουν και δενονται στα ρουχαλακια.

ααααααα υμάντες τα λένε???? και εγώ τόσο καιρό τα λέω "αυτά-που-δένονται-στα-ρούχα-για-να-μην-πέφτει-η-πιπίλα" !!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλημερα κουκλα μου σου εχω λυση αν φοβασαι του τζαμπο ειναι ενα καταστημα motherbaby λεγεται και μπορεις να παραγγειλεις απο ιντερνετ εχει με 5 ευρω φορμακια και ειναι καταπληκτηκη η ποιοτητα πολυ καλο βαμβακι!και γενικα εχει καλη ποιοτητα και καλες τιμες!θα ψαξω το λινκ να δεις

Εμενα του τζαμπο δεν του εκαναν κατι αλλωστε τα πλενεις και τα σιδερωνεις αλλα οι τιμες ειναι ιδιες με το αλλο που σου ειπα και στα τζαμπο παει 5-6 ευρω το ενα

Καλάαααα ναι δεν το συζητώ..εννοείται ότι τα πλένεις και τα σιδερώνεις!!! Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας κοριτσάκια μου..μου είναι πολύ χρήσιμες!!! :D:D

ναι ρε κοπελια με τρομαξες λεω η παλαβη θα παπαριασει τον αφαλο του μωρου!χιχι

επισης μαλλον εννοεις γαζουλες ε?για γατουλες ουτε λογως!:o:p:p:p:p:p:p

ΧΑχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα όχι όχι γατούλες με τίποτα!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στον γιο μου ειχα εμετους μεχρι την 20η εβδομαδα αλλα δεν ειχα κατι αλλο οπως αυτο ζαλαδες ,λιποθυμιες,ιλλιγους και καουρες!και οταν ξεκινησαν οι καουρες ημουν 30 εβδ μαλλιστα θυμαμαι την γιαγιακα μου ,ο Θεος να την αναπαυσει,μου ελεγε εχει μαλλι το κοπελι για αυτο εχεις καουρες!και ειχε δικιο μιλαμε για γοριλλακι!!!

και κρεβατωθηκα με συσπασεις σε αυτον απο την 26η εβδ μεχρρι την 37η!

Άρα τον εχεις ξαναπεράσει τον γολγοθά, απλά για λιγότερο χρόνο! Και φυσικά, πόσο διαφορετικά, αν δεν έχεις μωρό! Και εγώ σκέφτομαι δε μπορούσα όλα αυτά να τα εχω την πρώτη φορά που δεν είχα υποχρεώσεις;;

Αλλά δυστυχώς, αυτά δεν τα διαλέγεις..


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοαλακι σε καταλαβαίνω. Και εγώ σε επαρχιακή πόλη δίπλα μένω και ξέρω ότι οι τιμές είναι χάλια.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: το motherbaby θα είναι κλειστό από 11 έως 31 Αυγούστου.

Για τις τιμές που έλεγα, ήθελα μετά την αυχενικη να παρω ένα φορμακι έτσι για το καλό! Δεν θα πήγαινα απο τότε στα τζαμπο γιατί είναι σε διπλανή πόλη και δεν αξιζε για ενα φορμακι μονο! Οποτε πηγα σε ενα τοπικο και βλέπω νια τιμή 15 ? ! Τόσο παίρνω τις δικές μου τις μπλούζες! Το άφησα. Λέω σημάδι είναι γιατί αν ξεκινήσω με ένα θα θέλω κι αλλά και είναι αρχή.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...