Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Εγω δεν μπορω να καταλαβω που θα σε χρησιμευσει η παντα να πιανει ολο το κρεβατι, δεν θελεις να το χτυπαει φως η δεν θελεις να πεφτουν κατω πιπιλες κλπ....???????

Μαυ μου τι κανεις......???????

Εμενα με ειχε πει για ματακια απλο χλυαρο βραστο νερακι και για αφαλο οινοπνυεμα η ιωδιο με μεγαλη ΠΡΟΣΟΧΗ στη χρηση του λογω του οτι απο τον αφαλο πηγαινει αμεσως στο θυροειδη του μωρου η υπερβολικη και λαθοσ χρηση του ιωδιου.

Καλημερουδιααααα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσάκια μου καλημέρααααα!!!! Δε σας προλαβαίνω μωρέ πάλι!!!!! πωπωπωωω χαμός έγινε από χθες!!!

Μανουλίτσες που έχετε παιδίατρο..καλή επιτυχία και Καλό κουράγιο στα παιδάκια σας!! :)

Θάλεια μου, καλά αποτελέσματα από τον γιατρό σήμερα!

Κοαλλάκι, Ηλιοβασίλεμα, αγοροmummy, may τι ωραία που έχουμε και εσάς τις έμπειρες μανούλες και μας δίνετε τα φώτα σας!!! :D

Μια ερώτηση: τα ντυνουμε κρεμιδια;

Εγώ απο όσο ξέρω και άλλες που μου είπανε θα πάρω καλοκαιρινά εσώρουχα και χειμωνιάτικα φορμακια.

Ναι Ελλάκι κι εμένα έτσι μου είπαν να ντύσω το χειμωνιάτικο βλαστάρι μου!! :D

Βρε κορίτσια να πω κάτι αλλά δε θέλω να παρεξηγηθώ, μου έχουν πει (εγώ δεν έχω άποψη ακόμα γιατί δεν τα έχω δει) ότι τα φορμάκια του τζαμπο δεν είναι καθόλου καλής ποιότητας, είναι μεν βαμβακερά αλλά από κατώτερης ποιότητας βαμβάκι και έχουν παρατηρηθεί μέχρι και αλλεργίες στα νεογεννητα...Αν είναι όντως έτσι εγώ θα προτιμούσα πάντως να πάρω λιγότερα φορμάκια καλύτερης όμως ποιότητας.. Επίσης να σημειώσω ότι εγώ η ίδια έχω πολυυυυυυυυυυ ευαίσθητο δέρμα και συχνά ταλαιπωρούμαι από αλλεργίες και δερματίτιδες, ειδικά σε μικρότερη ηλικία, επομένως αν το μικράκι μου υπάρχει έστω και μία περίπτωση να κληρονομήσει το "κουσούρι" μου, δε θέλω να το ρισκάρω με δεύτερης ποιότητας φορμάκι που θα έρχονται σε άμεση επαφή με το δερματάκι του!

Μποτσάκι μου κι εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά δε μου κάνει να ψωνίσω ακόμα... σίγουρα δεν είμαι προληπτική (την εγκυμοσύνη μου την ανακοίνωσα σε γονείς, πεθερικά και κανα δυο κολλητούς στις 20 μέρες σχεδόν, την κατάλαβα νωρίς νωρίς όπως βλέπεις!!! :tongue::tongue::tongue:) Θα κάνω κάποια ψώνια τον Αύγουστο λόγω εκπτώσεων αλλά έχω βάλει σαν ορόσημο τη Β' επιπέδου στις 26.07 (θα μπαίνω και στον 6ο τότε)...μετά θα γίνει χαμόςςςςςςς!!!!!!! :D:D:D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαυ μου απορρω με την υπομονη σου βρε παιδι μου εγω ειμαι κρεβατωμενη ποναω αλλα δεν εχω αιμα αν εβλεπα εστω και λιγο θα τρελαινομουν καθε φορα!Ηρωιδα εισαι!

Τι κανει η μικρη σου?

Τι απορείς με την υπομονή μου;;!! Χαχαχα, που την είδες;; Δεν έχω υπομονή και ας κάθομαι μόνο τόσο λίγο!! Η αλήθεια ειναι πως οταν βλεπω το αίμα, εκεινη την ώρα με πιάνει μια ταχυκαρδία και απογοητεύομαι πάρα πολύ, αλλά τώρα έχω αρχίσει να το συνηθίζω λίγο και να ελπίζω οτι κάποια στιγμή θα σταματήσει οριστικά. Αυτό που πάντα με λυπεί είναι η μειωμένη μου δραστηριότητα απεναντι στην κόρη μου και η ανυπομονησία μου να επανέλθω δίπλα της με τον τρόπο που ειχαμε συνηθίσει και οι δύο!

Εσύ τί κάνεις;;

Απορώ πως θυμάσαι με τόση λεπτομερεια τι ειχες αγοράσει! Χαχαχα! Μήπως τα εχεις γραμμένα;;😄😄

Κοαλάκι μου, εγώ ιώδιο δεν έβαζα στον αφαλό. Φοβόμουν και για κληρονομικότητα της χασιμότο στο μωρό, οπότε μόνο με οινόπνευμα.

Για τα ματάκια, ναι και το βραστό νεράκι ειναι μια χαρά!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανοιχτη για όλες τις γνώμες. Εξήγησε μου μήπως εκανα λαθος στα νούμερα!

- για τα λελτεδακια ας πούμε κάπου άκουσα ότι υπάρχουν να πιάνουν οπό το στρώμα. Λάθος κατάλαβα;

- όσο για τα ρουχαλάκια δεν παίρνω newborn επειδή θα τα πάρω από jumbo και διάβασα ότι είναι μικρά τα νούμερα. Μετά μου είπαν πως το μωρό πρέπει κάθε μερα να το αλλάζω ρουχαλάκια ακόμα κι αν δεν το λερωσε. Οπότε 2 εδώ. Και αν λερωθει να τρεις αλλαξιες (από κάποιες εχω ακούσει ότι μπορεί να υπάρχουν μέρες που θα το αλλάξουν και 5 φορεε). Αν πάρω 7-8 και φύγουν μόνο τρεις αλλαξιες θα εχω αλλά 4-5. Οπότε προληπτικά πάλι θα πρέπει να βάλω πλυντήριο. Οκ! Να ιμην πάρω 12. 10 όμως θα πάρω.

Πολλοί μου λένε ότι προτρεχω επειδή σε όλα σκέφτομαι πολύ και τι θα γίνει. Αλλά δεν θέλω να τρέχω τελευταία στιγμή! Και όπως είπα να,μην βάζω κάθε μερα πλυντήριο. Ποτε θα στεγνώνουν ποτε θα τα σιδερωνω.

-όσο για φορμακια έτσι όπως λες θα μπορούσα να πάρω 10 το 3,10 το 6 και 10 το 8 η 9 (πιο πάει μετά;) Ίσως επειδή είναι μικρά τα νούμερα. Αλλά πόσο μικρά;

Ηλιοβασίλεμα όπως βλέπεις με έβαλες σε προβληματισμό. Και ως συνήθως μέχρι να βρω άκρη θα αγχωθω παλι (δεν φταις εσυ!! απλώς όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι για όλα )

Εκτός από αυτά που έγραψα θα πάρω αποστειρωτη και 3-4 μπουκάλια.αΜάλλον 3 μεγάλα και ένα μικρο. 2-3 πιπιλες και ας είναι αχρείαστες, ψαλιδακι για τα ξυχακια (δεν μου αρεσουν οι νυχοκοπτες που κυκλοφορούν αλλά το θέμα είναι με τι βολεύεται η κάθε μανούλα σωστά; ), υγρό σαπούνι και βουρτσακι για μπιμπερό. Κουτάκια φύλαξης για τις πιπιλες και 2 από εκείνα τα πλαστικά που πιάνουν σαν κλιπ από τα μπλουζάκια για να μην πέφτει η πιπιλιτσα. Θέλω και ένα Κρεμαστό παιχνιδάκι με μουσική. Βασικά πιο πολύ για μένα το θέλω γιατί το εχω αποθυμενο! Αλλά πολλά τους αρέσει η μουσικουλα οπότε ελπίζω να βοηθήσει.

Οι μανούλες που ψωνιζεται από τζαμπο ξερεται αν έχει παντα για όλο το κρεβάτι κι όχι για το μισό; Αν δεν βρω θα πάρω 2 μισες. Ίδιες εννοείτε.

τα νουμερα που σου εγραψα πιο πριν δεν ειναι πολλα να ξερεις για παραδειγμα τα ρουχαλακια τα αλλαζεις επειδη το πιανουμε με τα χερια μας και το εχουμε πανω στα ρουχα μας για να το βαλουμε για υπνο το αλλαζουμε,επισης το αλλαζουμε αν λερωθει ,εγω δεν το επαθα ποτε αλλα μιας φιλη μου ολο εβγαιναν τα κακα απο την πανα και επειδη δεν μπορεις να βαζεις πλυντηριο ρουχων για 1 φορμακι και 1 πετσετα οποτε πρεππει αν εχει ενα αριθμο απο φορμακι αν μην ξεμεινεις αλλα να προλαβαινεις να τα πλυνεις και να τα στεγνωσεις και να τα σιδερωσεις!Στα τζαμπο παιζουν τα νουμερα και εχει ανα 2 νουμερα 0-3 για παραδειγμα εμενα που ηταν ψηλος καποια τα εβαλε1 μηνα και καποια 2 μηνες αναλλογα με την κοψια!μπαντα δεν υπαρχει να κλεινει ολο το κρεβατι για να μπορεις να βλεπεις το μωρο!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσο για υμαντες καλα θα κανεις να παρεις, ειναι πολυ χρησιμοι.

Τι είναι οι υμάντες??????? (Συγνώμη για την ασχετοσύνη μου.....:oops::oops::oops::oops: )

Είπα καλημέρα πριν??? Καλημέραααααα!!!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι απορείς με την υπομονή μου;;!! Χαχαχα, που την είδες;; Δεν έχω υπομονή και ας κάθομαι μόνο τόσο λίγο!! Η αλήθεια ειναι πως οταν βλεπω το αίμα, εκεινη την ώρα με πιάνει μια ταχυκαρδία και απογοητεύομαι πάρα πολύ, αλλά τώρα έχω αρχίσει να το συνηθίζω λίγο και να ελπίζω οτι κάποια στιγμή θα σταματήσει οριστικά. Αυτό που πάντα με λυπεί είναι η μειωμένη μου δραστηριότητα απεναντι στην κόρη μου και η ανυπομονησία μου να επανέλθω δίπλα της με τον τρόπο που ειχαμε συνηθίσει και οι δύο!

Εσύ τί κάνεις;;

Απορώ πως θυμάσαι με τόση λεπτομερεια τι ειχες αγοράσει! Χαχαχα! Μήπως τα εχεις γραμμένα;;😄😄

Κοαλάκι μου, εγώ ιώδιο δεν έβαζα στον αφαλό. Φοβόμουν και για κληρονομικότητα της χασιμότο στο μωρό, οπότε μόνο με οινόπνευμα.

Για τα ματάκια, ναι και το βραστό νεράκι ειναι μια χαρά!!

οχι απλα ειμαι πολυ οργανωτικη και εχω και το θεμα οτι δεν ηθελα να αστοχησω γιαιτ δεν εχω βοηθεια αν κατι ελειπε και δεν το ειχα θα επρεπε να σβερκωσω το μωρο ακι να παρω τους δρομους και το φιλοσοφησα!επισης οι φιλες μου που με ξερουν οτι ειμαι σαικο με την οργανωση μου ζητιουσαν τι να παρουν και τους ελεγα τι πηρα εγω!

Εγω ειμαι ξαπλα 8 εβδομαδες τωρα δεν την παλευω εχουν αρχισει να σπαν τα νευρα μου!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Xrydim μου καλημερααα.....!!!!!

Εγω προσωποκα δεν ειχα το παραμικρο προβλημα με τα κορμακια του τζαμπο, αλλα ειναι θεμα ευαισθησιας δερματος, αν εχεις εσυ θεμα με το δερματακι σου και φοβασαι για το μωρο το βλεπεις και αναλογα πρατεις.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι οι υμάντες??????? (Συγνώμη για την ασχετοσύνη μου.....:oops::oops::oops::oops: )

Είπα καλημέρα πριν??? Καλημέραααααα!!!!

Τα πλαστικα που βαζεις τις πιπιλες για να μην πεφτουν και δενονται στα ρουχαλακια.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι καλημερααααα......πως τα πας....????? τι κανει το παιδακι σου...?????

ο γιος μου σημερα δερνει το πουλι του γιατι κατουρηθηκε εχω κανει κατι γελια!δεν εχει κατουρηθει απο τοτε που εκοψε την πανα και σημερα ειχε αποβλακωθει στον υπολογιστη με κατι παιδικα τραγουδακια και ξεχαστηκε οποτε ξεκινησε να παει στο γιο γιο και αρχησαν να του φευγουν εγω κυρια δνε ειπα τπτ!

αυτος ομως παρεξηγηθηκε και αρχησε να λεει "ποτε πανω μου ,ποτε τσισα πανω μου,οχι καλο πουλι μου τιμιια(τιμωρια)" και βαραγε το που λι του!

του ειπα παιδακι μου δεν πειραζει ηρεμησε και και εκεινος εκει!

εγω ειμαι μαι απο τα ιδια περιμενω την παρασκευη να παω για υπερηχο!!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οχι απλα ειμαι πολυ οργανωτικη και εχω και το θεμα οτι δεν ηθελα να αστοχησω γιαιτ δεν εχω βοηθεια αν κατι ελειπε και δεν το ειχα θα επρεπε να σβερκωσω το μωρο ακι να παρω τους δρομους και το φιλοσοφησα!επισης οι φιλες μου που με ξερουν οτι ειμαι σαικο με την οργανωση μου ζητιουσαν τι να παρουν και τους ελεγα τι πηρα εγω!

Εγω ειμαι ξαπλα 8 εβδομαδες τωρα δεν την παλευω εχουν αρχισει να σπαν τα νευρα μου!

8 εβδομάδες, είναι απελπισία! Και ας εχω ακούσει για εγκυμοσυνες, 9 μηνες στο κρεβατι, και εγω απο τον τυπο μου δε μπορω το καθισιό. Εγω εχω κατσει σύνολο τρεις, αλλά διακεκομενες. Μόνο την πρωτη έκατσα σερί και φυσικά αυτή τη φορά σκοπευω να το τηρήσω!

Εχεις δίκιο, στο ότι όταν είσαι μόνος σου, πρεπει να εχεις μεγαλυτερη προνοητικότητα! Αλλιώς τρεχεις κ δε φτάνεις! Η λιστα σου ειναι μια χαρά να την μοιραζουν σε καταστήματα βρεφικών! 😄😄

ΧRydim Καλημέρα!! Και εγώ δεν ξερω τί είναι οι ιμάντες........


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρααααα!!!! Δε σας προλαβαίνω μωρέ πάλι!!!!! πωπωπωωω χαμός έγινε από χθες!!!

Μανουλίτσες που έχετε παιδίατρο..καλή επιτυχία και Καλό κουράγιο στα παιδάκια σας!! :)

Θάλεια μου, καλά αποτελέσματα από τον γιατρό σήμερα!

Κοαλλάκι, Ηλιοβασίλεμα, αγοροmummy, may τι ωραία που έχουμε και εσάς τις έμπειρες μανούλες και μας δίνετε τα φώτα σας!!! :D

Ναι Ελλάκι κι εμένα έτσι μου είπαν να ντύσω το χειμωνιάτικο βλαστάρι μου!! :D

Βρε κορίτσια να πω κάτι αλλά δε θέλω να παρεξηγηθώ, μου έχουν πει (εγώ δεν έχω άποψη ακόμα γιατί δεν τα έχω δει) ότι τα φορμάκια του τζαμπο δεν είναι καθόλου καλής ποιότητας, είναι μεν βαμβακερά αλλά από κατώτερης ποιότητας βαμβάκι και έχουν παρατηρηθεί μέχρι και αλλεργίες στα νεογεννητα...Αν είναι όντως έτσι εγώ θα προτιμούσα πάντως να πάρω λιγότερα φορμάκια καλύτερης όμως ποιότητας.. Επίσης να συμειώσω ότι εγώ η ίδια έχω πολυυυυυυυυυυ ευαίσθητο δέρμα και συχνά ταλαιπωρούμαι από αλλεργίες και δερματίτιδες, ειδικά σε μικρότερη ηλικία, επομένως αν το μικράκι μου υπάρχει έστω και μία περίπτωση να κληρονομήσει το "κουσούρι" μου, δε θέλω να το ρισκάρω με δεύτερης ποιότητας φορμάκι που θα έρχονται σε άμεση επαφή με το δερματάκι του!

Μποτσάκι μου κι εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά δε μου κάνει να ψωνίσω ακόμα... σίγουρα δεν είμαι προληπτική (την εγκυμοσύνη μου την ανακοίνωσα σε γονείς, πεθερικά και κανα δυο κολλητούς στις 20 μέρες σχεδόν, την κατάλαβα νωρίς νωρίς όπως βλέπεις!!! :tongue::tongue::tongue:) Θα κάνω κάποια ψώνια τον Αύγουστο λόγω εκπτώσεων αλλά έχω βάλει σαν ορόσημο τη Β' επιπέδου στις 26.07 (θα μπαίνω και στον 6ο τότε)...μετά θα γίνει χαμόςςςςςςς!!!!!!! :D:D:D

Καλημερα κουκλα μου σου εχω λυση αν φοβασαι του τζαμπο ειναι ενα καταστημα motherbaby λεγεται και μπορεις να παραγγειλεις απο ιντερνετ εχει με 5 ευρω φορμακια και ειναι καταπληκτηκη η ποιοτητα πολυ καλο βαμβακι!και γενικα εχει καλη ποιοτητα και καλες τιμες!θα ψαξω το λινκ να δεις

Εμενα του τζαμπο δεν του εκαναν κατι αλλωστε τα πλενεις και τα σιδερωνεις αλλα οι τιμες ειναι ιδιες με το αλλο που σου ειπα και στα τζαμπο παει 5-6 ευρω το ενα


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Η παντα για μένα είναι το πιο χρήσιμο. Ενταξει οταν είναι μικρό αλλά καθώς μεγαλώνει κάνει γύρω γύρω στο κρεβάτι και δεν θέλω να ακούω ντουπ ντουπ. Επίσης θελω μια όχι πολύ χοντρη και να πιάνει μέχρι τη μέση το κάγκελο όχι μέχρι επάνω. Όσο για την παντα μόνο εσείς μου το λέτε αυτό. Αλλά όπως εχω ξαναπεί οτι βολεύει την κάθε μια.

Ξερω ότι τα πετσετακια τα μικρά λέγονται λαβετες! Αλλά προτιμώ να τα λέω πετσετακια..

Αλλαξιερα δεν θα πάρω. Το κραβατι μου είναι ψηλό οπότε με το σελτε μια χαρά θα το αλλάζω.

Νόμιζα πως κάπου έγραφε σιροπακι! Μη με παρεξηγητε σήμερα ξύπνησα νυσταγμενη!

Φορμακι εξοδου δεν θα πάρω. Θεωρώ πως εν ειναι ντυμένο καλα και τυλιγμένο με χοντρπυλα κουβερτουλα δεν χρειάζεται. Θυμάμαι τον αδερφό μου που ήταν κάπου στα 4 με τη φόρμα εξόδου και ήταν σαν ρομποτακι.

Πάνες εμένα η μπειμπιλινο μου έστειλε το 2 νουμερο 3-6 κιλά. Το προηγούμενο είναι 2-5. Το πολυ πολύ περνω και ένα πακέτο νουμερο 1 αλλα νομίζω ότι στο 2 θα πάμε γρήγορα.

Όσο για τα φορμακια κατέληξα (λόγω και των νουμερων του τζαμπο):

- 5 με 6 νουμερο 0-3

- γύρω στα 10 νούμερο 3-6

- και το ίδιο νούμερο 6-8

Εσωρουχακια το ίδιο.

- γύρω στις 10 λαβετες

- 2-3 πετσετουλες με σκουφάκι

- κουβερτουλες όπως είχα πει. 2 βελουτέ και μια λίγο πιο χοντρή. Εχω και μια που έχει κρατημενη η μάνα μου

- σεντονακια 4-5 για την κουνια

- γύρω στις 10 σαλιαριτσες

- 2-3 μεγάλους σελτεδες για την κουνια

- 5-6 για αλλαγμα

- 5-6 ζευγάρια καλτσακια

- την κουνουπιερα

- παντα είπαμε

Ριλαξ δεν παίρνω. Επίσης μέχρι να πέσει ο αφαλος προτιμω να το πλένω τοπικά με μια πετσετουλα και ζεστό νεράκι.

Ξέχασα να αναφέρω πως ο γιατρός μου είπε ότι θα βγει ψηλό παιδί και πως έχει μακριά άκρα η κάτι τέτοιο.

Θεωρώ πως αναφέρθηκε και κάτι άλλο που το ξέχασα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

8 εβδομάδες, είναι απελπισία! Και ας εχω ακούσει για εγκυμοσυνες, 9 μηνες στο κρεβατι, και εγω απο τον τυπο μου δε μπορω το καθισιό. Εγω εχω κατσει σύνολο τρεις, αλλά διακεκομενες. Μόνο την πρωτη έκατσα σερί και φυσικά αυτή τη φορά σκοπευω να το τηρήσω!

Εχεις δίκιο, στο ότι όταν είσαι μόνος σου, πρεπει να εχεις μεγαλυτερη προνοητικότητα! Αλλιώς τρεχεις κ δε φτάνεις! Η λιστα σου ειναι μια χαρά να την μοιραζουν σε καταστήματα βρεφικών! 😄😄

ΧRydim Καλημέρα!! Και εγώ δεν ξερω τί είναι οι ιμάντες........

κοιτα και εμενα και σε αυτη και στην προηγουμενη δεν με εχει παει καλα!εμαθα οτι ειμαι εγγυος 1 εβδ πριν την καθυστερηση ημουν 3 εβδ λογω εμετων και οτι δεν ηθελα να πλησιασω τσιγαρο!απο την ωρα που καταλαβα οτι ειμαι εγγυος ημουν ενα κινουμενο ρακος μεχρι τις 18 εβδ οπου εκανα εμετους ειχα ιλλιγους καουρες και ζαλαδες οποτε δεν πολυ εβγαινα γιαιτι φοβομουν μην λυποθημησω

την εβδομαδα που αρχισα να βγαινω με κρεβατωσε η γιατρος λογο των γνωστων προβληματων οποτε δεν εχω πολυ βγει απλα κρεβατωμενη κρεβατωμενη ειμαι ηδη 8 εβδομδεςςςςςς


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...