Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!!!καλα εισαστε?????χαμενη ειμαι αυτες της μερες.....τωρα καθησα μπηκα να σας στειλω!!!!!!!!εγω καλα ειμαι,και το μπεμπακι μου μια χαρουλα!!!ολη τη μερα κοριτσια ειμαστε για ψωνια στα μαγαζια με τη μανα μου,μου κανει ουλειες στο σπιτι,μαγειρευει η μανουλα μου....και ολα τα χω στα χερια!!!!ποσο μου λειψε αυτο!!!!!

ο συηγος κρητη,επιστρεφει 17 ιουλιου!!!!

αααααααα!!!καλο μηνα κοριτσια!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας τσουπρες μου!!!! ολες καλα μου εισαστε?? εμεις μια χαρα,βολταραμε, ειδαμε πολλα παιδακια, καναμε κουνια και τσουληθρα και ξετρελαθηκαμε!!

Μποτσακι μου κι εγω δεν ψωνισα πριν τον 7 αν εξαιρεσεις κατι μπιμπερο στον 5 που δε τα χρειαστηκα κιολας τελικα!! Δε το εκανα απο προληψη,απλα δε μου εβγαινε καθολου το ενστικτο να ψωνισω!! Ελεγα επισης τι να τα κανω απο τωρα μεσα στο σπιτι αφου οταν τα παρω θελω να τα πλυνω απευθειας να ειναι φρεσκα για το μωρο! Νομιζω ειναι υπεραρκετοι 2 μηνες να ετοιμασεις τα πραγματα!!! και ενας μηνας πες στη χειροτερη αν γεννησεις με το που μπεις στον 9!! Συμφωνω με τη συμπεθερα (koalaki) κι εμεις μια απο τα ιδια! Μονο απο τα δωρα εχουμε ντυθει σχεδον,δε φανταζεστε ποσα πραγματα δεν εχω προλαβει να του φορεσω καθολου! εχω ηδη μαζεψει 3 μεγαλες κουτες πραγματα συν 2 μεγαλες σακουλες τζαμπο που χαρισα σε αλλα παιδακια! Μονο τα δωρα που μου εφεραν στο μαιευτηριο γεμισαν 2 αυτοκινητα! Δοξα το Θεο γλιτωσαμε παρα πολλα εξοδα!

Καλα το θεμα με τους αρρωστους αστα να πανε, κυκλοφορει μεγαλη αναισθησια! Ευτυχως δε χρειαστηκε να ερθω σε δυσκολη θεση και οι περισσοτεροι γυρω μου εχουν παιδια και καταλαβαιναν. Βεβαια ειναι κ στον ανθρωπο, δε το συζηταμε!! Αλλο το παιδι να ερθει σε επαφη με μικροβια που υπαρχουν σε μια βολτα για παραδειγμα στη φυση και αλλο να προκαλουμε την τυχη μας! Οπως ειπε και η συμπεθερα ξυδι!! Μονο οταν ημουν εγκυος γινομουν πολυ σκυλα επειδη δεν ειχα αντισωματα στον IGM και περνουσε απο ανακριση οποιος ερχοταν!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!!!καλα εισαστε?????χαμενη ειμαι αυτες της μερες.....τωρα καθησα μπηκα να σας στειλω!!!!!!!!εγω καλα ειμαι,και το μπεμπακι μου μια χαρουλα!!!ολη τη μερα κοριτσια ειμαστε για ψωνια στα μαγαζια με τη μανα μου,μου κανει ουλειες στο σπιτι,μαγειρευει η μανουλα μου....και ολα τα χω στα χερια!!!!ποσο μου λειψε αυτο!!!!!

ο συηγος κρητη,επιστρεφει 17 ιουλιου!!!!

αααααααα!!!καλο μηνα κοριτσια!!!!!!!!!

Πατουσιτσα μου γλυκια ποσο μου ελειψαν τα γλυκα σου τικερακια απο την οθονη!! Τυχερουλα εχεις τη μανουλα σου, ευχαριστησου το!!! Την ξεφραγκισες τη μανα??? Καλα της εκανες, χαχαχα!!!:tongue::tongue::tongue:


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως τις τσουπρες....!!!!!!

Πατουσιτσααααα τι κανεις καλε...???? χαθηκες με την μανουλα σου...!!!!

Συμπεθερα και εγω την πηγα βολτα αλλα τελικα ηρθαμε νωρις γιατι φυσουσε κρυος αερας, την εκανα λιγο κουνια εδω στο σπιτι στο κιοσκι που κοβει και ηταν μια χαρα, την ταισα και κοιμηθηκε.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τελικά δεν βγήκαμε, καθήσαμε κάτω στην αυλή μας και ζωγραφίσαμε με την κόρη μου. Αδιαθέτησα το μεσημέρι και δεν είχα όρεξη για βόλτα...

Πέρασε λίγο η ώρα και ανεβήκαμε ξανά σπίτι για τα συνηθισμένα; βραδινό, γάλα, λιγο τηλεοραση και υπνο της μικρής. Και τώρα η σειρά μας!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μανουλιτσες μου βγαινω κι εγω! παω για νανι! αυριο εχουμε παιδιατρο και πρεπει να σημειωσω και τις δεκαδες αποριες μου παλι!! Φιλια πολλα και καληνυχτα!!

Καληνυχτα συμπεθερα, αυριο τα 4 μας παιδιατρο.....!!!!!!!!

Θα μας ακουσετε μεχρι εκει......!!!!!!!! Κλαιμε πολυυυυυ.....!!!!!

Καλη ξεκουραση.....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τελικά δεν βγήκαμε, καθήσαμε κάτω στην αυλή μας και ζωγραφίσαμε με την κόρη μου. Αδιαθέτησα το μεσημέρι και δεν είχα όρεξη για βόλτα...

Πέρασε λίγο η ώρα και ανεβήκαμε ξανά σπίτι για τα συνηθισμένα; βραδινό, γάλα, λιγο τηλεοραση και υπνο της μικρής. Και τώρα η σειρά μας!!!

Καλα ηταν φανταζομαι και στην αυλη ε.....??????

Τελικα θα παω τα παπουτσια πισω και θα παρω μεγαλυτερο νουμερο για του χρονου και για τωρα θα παρω αλλα. Ειναι πολυ χοντροκομενα καθοτι αθλητικα και φοβαμαι πολυ για το κεφαλακι οπως εγραψες και εσυ.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα ηταν φανταζομαι και στην αυλη ε.....??????

Τελικα θα παω τα παπουτσια πισω και θα παρω μεγαλυτερο νουμερο για του χρονου και για τωρα θα παρω αλλα. Ειναι πολυ χοντροκομενα καθοτι αθλητικα και φοβαμαι πολυ για το κεφαλακι οπως εγραψες και εσυ.

Δεν πάνε χαμένα τα αθλητικά... ότι νούμερο και να τα πάρεις θα τα φορέσει το παιδί ανεξαρτήτως εποχής! Απλά για την φάση που είστε τώρα, θέλει πιο σταθερό παπούτσι!

Ευτυχώς που έχουμε αυλή και ταράτσες γιατί δεν θα άντεχα όλη μέρα μέσα σε ενα διαμέρισμα!!!;)


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια έγινε θαύμα! Τελικά δεν άντεξα και την επιασα και της μίλησα της πεθεράς μου. Δεν τσακωθηκα απλά είπα τα γεγονότα όπως είναι. Και της έδωσα και επιχειρήματα. Και στο τέλος ξερεται τι μου είπε; Ότι εχω δίκιο. Αν καθόταν και με άκουγε από την αρχή πόσο καλύτερα θα ήταν αλλά είναι τόσο ισχυρογνομων που νομίζει ότι τα ξέρει όλα.

Όσο για το τι θα πάρω:

-12 ζιπουνακια 0-3

-12 ζιπουνακια 3-6

-12 φορμακια 0-3

-12 φορμακια 3-6

-4 σετ σεντονακια

-παντα

-2 σελτεδακια μεγάλα για ην κουνια

-4 με 5 για αλλαγμα

-2 κουβερτουλες για να το σκεπαζω και μια πιο χοντρη και ας βρίσκεται

-πετσετουλες για το ρέψιμο

-πετσετουλες και μπουρνουζακι για το μπάνιο

-καλτσακια σκουφακια γαντακια

-κάνα 2 ζακετακια

Θεωρώ ότι σαλιαρες δεν χρειαζονται από τώρα.

-μπανακι

-ένα θερμόμετρο νερού και ένα για να βάλω στο δωμάτιο

-κουνουπιερα

Εντάξει τα υπόλοιπα ψαλιδακια και τέτοια απλώς παραλειπω να τα αναφέρω.

Ας πάρω εγώ αυτά που χρειάζομαι και από κει και πέρα τα δώρα χαμένα δεν θα πάνε. Δεν εχω και τόσο πολύ σοι.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια έγινε θαύμα! Τελικά δεν άντεξα και την επιασα και της μίλησα της πεθεράς μου. Δεν τσακωθηκα απλά είπα τα γεγονότα όπως είναι. Και της έδωσα και επιχειρήματα. Και στο τέλος ξερεται τι μου είπε; Ότι εχω δίκιο. Αν καθόταν και με άκουγε από την αρχή πόσο καλύτερα θα ήταν αλλά είναι τόσο ισχυρογνομων που νομίζει ότι τα ξέρει όλα.

Μακάρι να το εννοεί το "ναι εχεις δίκιο" !!! Και να προσπαθήσει να αλλάξει...

Όσο για το τι θα πάρω:

-12 ζιπουνακια 0-3

-12 ζιπουνακια 3-6

-12 φορμακια 0-3

-12 φορμακια 3-6

-4 σετ σεντονακια

-παντα

-2 σελτεδακια μεγάλα για ην κουνια

-4 με 5 για αλλαγμα

-2 κουβερτουλες για να το σκεπαζω και μια πιο χοντρη και ας βρίσκεται

-πετσετουλες για το ρέψιμο

-πετσετουλες και μπουρνουζακι για το μπάνιο

-καλτσακια σκουφακια γαντακια

-κάνα 2 ζακετακια

Θεωρώ ότι σαλιαρες δεν χρειαζονται από τώρα.

-μπανακι

-ένα θερμόμετρο νερού και ένα για να βάλω στο δωμάτιο

-κουνουπιερα

Εντάξει τα υπόλοιπα ψαλιδακια και τέτοια απλώς παραλειπω να τα αναφέρω.

Ας πάρω εγώ αυτά που χρειάζομαι και από κει και πέρα τα δώρα χαμένα δεν θα πάνε. Δεν εχω και τόσο πολύ σοι.

  • Μην πάρεις τόσα πολλά ζιπουνάκια και φορμάκια 0-3 μηνών γιατί τα μπεμπέ μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!! Μπορείς να πάρεις 6-8 τμχ 0-3 μηνών και 10-12 τμχ 3-6 μηνών.

  • Σελτεδάκια πάρε τουλάχιστον 6 μεγάλα και κανά 2 μεσαία (εβαζα στη κουνια 3 μεγάλα ανάμεσα από στρώμα και σεντόνι) και τα υπόλοιπα τα ειχα για αλλαγή μωρού και για αλλαγή της κούνιας σε περίπτωση που βρεχόταν με τσιτσα ή καμιά γουλιά...
  • 3-4 σεντόνια αγοραστά ή από γιαγιάδες κεντημένα μεγάλα για κούνια και κανά 2 μικρά για καρότσι ή καλαθούνα, πορτ μπεμπέ...
  • πετσετούλες για ρεψιμο
  • σαλιερες για σαλιάκια χρειάζονται και αγορασε τα να τα εχεις γιατι δεν θα βρισκεις χρονο μετά και δεν είναι κάτι που στο φέρνουν δωρο συνηθως...
  • κουβερτες ανάλογα της εποχής. Πότε γεννάς; Χρειάζεται βελουτέ κουβερτα και φλις αν γεννας χειμώνα.
  • Μπουρνουζι δεν χρησιμοποιησα ουτε και τωρα... 3-4 Πετσετες μπεμπε με σκουφάκι για νεογεννητο βολευουν.


Link to comment
Share on other sites

λαδακι προδερμ λεμα;2101403]

  • Μην πάρεις τόσα πολλά ζιπουνάκια και φορμάκια 0-3 μηνών γιατί τα μπεμπέ μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!! Μπορείς να πάρεις 6-8 τμχ 0-3 μηνών και 10-12 τμχ 3-6 μηνών.

  • Σελτεδάκια πάρε τουλάχιστον 6 μεγάλα και κανά 2 μεσαία (εβαζα στη κουνια 3 μεγάλα ανάμεσα από στρώμα και σεντόνι) και τα υπόλοιπα τα ειχα για αλλαγή μωρού και για αλλαγή της κούνιας σε περίπτωση που βρεχόταν με τσιτσα ή καμιά γουλιά...
  • 3-4 σεντόνια αγοραστά ή από γιαγιάδες κεντημένα μεγάλα για κούνια και κανά 2 μικρά για καρότσι ή καλαθούνα, πορτ μπεμπέ...
  • πετσετούλες για ρεψιμο
  • σαλιερες για σαλιάκια χρειάζονται και αγορασε τα να τα εχεις γιατι δεν θα βρισκεις χρονο μετά και δεν είναι κάτι που στο φέρνουν δωρο συνηθως...
  • κουβερτες ανάλογα της εποχής. Πότε γεννάς; Χρειάζεται βελουτέ κουβερτα και φλις αν γεννας χειμώνα.
  • Μπουρνουζι δεν χρησιμοποιησα ουτε και τωρα... 3-4 Πετσετες μπεμπε με σκουφάκι για νεογεννητο βολευουν.

ΠΗΤ εχω 2 Δεκεμβρίου. Μήπως μπερδευω τα νούμερα; 0-3 εννοω αυτά που ειξαι μεχρι 3ων μηνων και τα αλλα μέχρι 6 μηνών.Σίγουρα και κάτι θα μας φερουν. Δεν θα μπορώ να βαζω κάθε μερα πλυντηριο γι'αυτό είπα για τόσα. Θα παρω και δύο πάνες ααπιας. Χάσε νομίζω λέγονται οι πιο χοντρές! Τα ρουχαλάκια τα υπολογίζω να μας βγάλουν έστω μέχρι Φεβρουάριο. Θα έχει ξεπεταχτει λίγο οπότε θα μπορώ να το πάρω βόλτα να παω να ψωνισω στα γρήγορα. Η το πολύ πολύ το αφήνω στην πεθερά μου. Αλλά οκ να πάρω και 3-4 πιο μεγάλα. Απλώς δεν θέλω να χαλάσω περοττα λεφτά. Την κουνουπιερα τη θέλω γιατι το χειμώνα εχουμε πολλές μύγες. Και το καλοκαίρι πολλα κουνουπια. Δεν θα πάρω καλαθουνα. Γι'αυτό θα πάρω δύο πάνες αντί για μικρά σαντονακια γιατί είναι και χειμώνας οπότε θα κρατάνε περισσότερο ζεστά. Σελτεδες για το κρεβάτι θα πάρω τους μεγαλύτερους που θα βρω. Προίκα δεν παίρνω γιατί δεν αξιζει. Δεν με νοιάζει αν θα είναι ασορτι η οχι. Καλά που από όσο ξέρω το πάπλωμα απαγορεύεται τον πρώτο χρόνο. Τα εχω όλα στο μυαλό μου από ότι κατάλαβες. Αλλά έλεγα να μην πάρω σαλιαρες από τώρα. Ίσως να έπαιρνα καμία πετσετουλα παραπάνω που να είναι συνεχώς δίπλα στο μωρό. Όσο για τα δώρα εδω κυριαρχεί η κουβερτουλα, φορμακια και ζιπουνακια παντα μεγαλύτερο νούμερο, και σετ σαλιαρες και σελτεδακια σκουφακια. Μια γέννησε και της πήγαν παπουτσακια για ενός χρόνων.

Όσο για την πεθερά μου θα δούμε στην πορια

Πάω για νάνι. Φιλάκια!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...