Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Εμένα αρρώστησε ο άντρας μου 10μέρες πριν γεννήσω με πυρετό 39!!! Τον είχα στην απομόνωση, χι χι δηλαδή στο παιδικό δωμάτιο στο καναπέ...

Μετά που γέννησα και γυρίσαμε σπίτι μας, ο αντρας μου ο εξυπνος μεσα εξω στο δωματιο της κλινικής και στο μπαλκόνι, κρύωσε!!! ΄Ημασταν και οι δύο με μάσκες για αρκετές μέρες, θήλαζα την μπουμπού με μάσκα και δεν την πήρε αγκαλιά μέχρι να του φύγει για καλά το κρύωμα!!!

Εγώ ακόμη και τώρα αν ξέρω ότι έχουμε να πάμε σε παρτυ και ειναι αρρωστα τα μικρά που μας καλούν, δεν την πάω την κόρη μου. Γιατί ντε και καλά πρεπει να την ταλαιπωρήσω με μια απρόοπτη αρρώστεια;

Ή αυτό που κάνουν ορισμένες μανάδες στους παιδικούς σταθμούς, να έχουν αδιάθετα τα παιδιά και να τα στελνουν σχολείο, είναι αρνητικό... μπορεί να μην έχουν άλλη λύση αλλά και πάλι τα υπόλοιπα παιδάκια την πληρώνουν!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναιιιιιιιι!!!!!!Θα βαλουμε τα κλαματα!!Μωρε τι μας λες???:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Και να τους εξηγω (μορφωμενοι ανθρωποι εν το μεταξυ) πως το μωρο δεν ειναι μονο βρεφος (ηταν 4 μηνων) αλλα εχει και φυσημα, ποιος ο λογος να κολησει ιωση και να επιβαρυνθει και αλλο η λειτουργια της καρδουλας του.....??????

Αλλα αυτοι οσο μορφωση εχουν, τοσο ανθρωπια τους λειπει....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Και να τους εξηγω (μορφωμενοι ανθρωποι εν το μεταξυ) πως το μωρο δεν ειναι μονο βρεφος (ηταν 4 μηνων) αλλα εχει και φυσημα, ποιος ο λογος να κολησει ιωση και να επιβαρυνθει και αλλο η λειτουργια της καρδουλας του.....??????

Αλλα αυτοι οσο μορφωση εχουν, τοσο ανθρωπια τους λειπει....!!!!!!!

εντελώς!!!!!αχχχχχχ τι να πω!!!!!!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και να τους εξηγω (μορφωμενοι ανθρωποι εν το μεταξυ) πως το μωρο δεν ειναι μονο βρεφος (ηταν 4 μηνων) αλλα εχει και φυσημα, ποιος ο λογος να κολησει ιωση και να επιβαρυνθει και αλλο η λειτουργια της καρδουλας του.....??????

Αλλα αυτοι οσο μορφωση εχουν, τοσο ανθρωπια τους λειπει....!!!!!!!

Δεν πανε καλα παιδι μου!!Μπροστα στη βολη τους δεν τους ενδιαφερει τιποτα!!!

Αλλο μορφωση,αλλο παιδεια!!!!Εχει μεγαλη διαφορα!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εσάς ο παιδίατρος δεν σας είπε ότι και το χειμώνα να το ντύνεται και να το βάζετε κουβερτουλα σκουφάκι και τα σχετικά και το βγάζετε για ένα τέταρτο με μισή ώρα στην βεράντα η μπροστά σε ένα ανοιχτό παράθυρο; Ο κρύος αέρας τα βοηθάει να αποκτήσουν αντισώματα και μαζί με το θηλασμό είναι ότι καλύτερο. Εδώ όλοι το λένε. Η μια η ξαδέρφη μου τους αποστειρωμένη όλους. Με αποτέλεσμα όταν το έβγαλε έξω κόντευε να χρονισει και αρρωστενε συνέχεια. Η παιδίατρος μόλις τα έμαθε της τα είπε ενα χεράκι γιατί δεν άφησε το παιδί να πάρει αντισώματα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εσάς ο παιδίατρος δεν σας είπε ότι και το χειμώνα να το ντύνεται και να το βάζετε κουβερτουλα σκουφάκι και τα σχετικά και το βγάζετε για ένα τέταρτο με μισή ώρα στην βεράντα η μπροστά σε ένα ανοιχτό παράθυρο; Ο κρύος αέρας τα βοηθάει να αποκτήσουν αντισώματα και μαζί με το θηλασμό είναι ότι καλύτερο. Εδώ όλοι το λένε. Η μια η ξαδέρφη μου τους αποστειρωμένη όλους. Με αποτέλεσμα όταν το έβγαλε έξω κόντευε να χρονισει και αρρωστενε συνέχεια. Η παιδίατρος μόλις τα έμαθε της τα είπε ενα χεράκι γιατί δεν άφησε το παιδί να πάρει αντισώματα.

Φυσικα και θα τον βγαλω εξω απο την αρχη μαναρακι μου,απλως θα ειμαι πολυ προσεκτικη γιατι αλλιως να ειναι καλοκαιρι κι αλλιως μεσα στην καρδια του χειμωνα!!!Δεν ειμαι καθολου υπερ αυτης της φοβιας!!!!

Θεωρω ομως οτι πρεπει να υπαρχει μετρο σε ολα!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

θαλεια να σας ζησει το μωρακι του παντα χαρουμενο!εκλαψε στην βαφιση???πολυ τα λυπαμαι τα καημένα...η ανηψια μου η μικρη ηταν αρρωστη στη βαφτιση της!!κλαμαααααααα δεν φανταζεστε σπαραξε!απο τότε με τοπου περναμε εξω απο την εκλησσια κλαιει!!

ελλη μου, θα σου πω τη γνωμη μου οπωσ την σκεφτομαι και ας πεσετε να με φατε όλες!Η απόφαση σας για μωρο θεωρώ οτι ήταν επιπόλεη!ενώ ξέρατε όλα τα προβλήματα που έχετε, έπρεπε να σταθήτε λίγο στα πόδια σας να ανεξαρτητοποηθήτε και μετά! δόξα το θεό ειστε νεότατοι και οι δύο είχατε χρόνια μπροστά σας! Τέσπα ..τώρα που αποφασίσατε το μωρό σας και είναι στον δρόμο να έρθει οφείλετε να δείξετε μεγαλύτερη δύναμη κα εσύ και ο άντρας σου!τι παει να πει κλαις !να πάψεις να γίνεις σκληρή όπως έιναι η άλλοι μαζί σου!Πρέπει πλέον να προστατέψεις το μωρό σου και τον εαυτό σου και να διεκδικήσεις αυτά που πρέπει!Έχεις οικογένεια όπου και αν ζήτε με όποια οικονομικά και με όλες τις δυσκολίες έχεις πλέον οικογένεια απο ότι βλέπω αγαπάς τον άντρα σου και σε αγάπαέι και αυτός!Κάντε λοιπόν τα χαρτιά για το γάμο σας πλέον είστε μια ξεχωριστή οικογένεια και πρέπει κάποια πράγματα να τα αποφασίζετε μόνοι και απλά να τα ανακοινώνεις!Επειδή η πεθερά σου είναι δύσκολη και ζεις μαζί τους μάθε να έισαι σκληρή και κουφή!Μην λογαριάζεις κανέναν πέρα απο τον άντρα σου και το παιδί!Μην δείχνεις αδυναμία για να μάθει να σε σέβετε να σε φοβάτε και να ξέρει την δύναμη σου!Στο χέρι σου είναι είστε ίσες εισαι η γυναίκα του γιου της και η μάνα του εγγονού της και πρέπει να έχεις τον πρώτο λόγο στην οικογένεια σου!Καλά κάνεις και τους σέβεσε και σε τιμάει η υπομονή οσυ και οι αντοχές σου, αλλά τώρα πρέπει να γίνεις σκύλος που δαγκώνει!

συγνώμη αν είμαι σκληρή ή αν είπα πράγματα που δεν πρέπει, αλλα τα λέω απο αγάπη! είανι η προσωπική μου γνώμη αν ήμουν εγώ στην θέση σου αυτά θα έκανα!Μην με παρεξηγήσεις δεν σε κρίνω ...υποστηρίζω την απόφαση σου είναι δώρο ένα μωρό!και είσαι τυχερή που θα γίνεις μάνα!

ευχαριστώ πολύ σοτσαφι μου!!!!!!δεν έκλαψε ισα ισα για το γούρι.ασε γέλιο...αφού ο πάπας είχε πλάκα.γιατί επειδή με είχαν πάρει τα ζουμια μ λέει 'που να πάει κ φαντάρος', μετά μου λέει ' άντε κρατά κ αυτό(το σκουφάκι το από μέσα)για να μην κλαις.κ στο τέλος είπε σαν τον παναγιώτη κ να εχω κάνω 10 βαπτίσεις!!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εσάς ο παιδίατρος δεν σας είπε ότι και το χειμώνα να το ντύνεται και να το βάζετε κουβερτουλα σκουφάκι και τα σχετικά και το βγάζετε για ένα τέταρτο με μισή ώρα στην βεράντα η μπροστά σε ένα ανοιχτό παράθυρο; Ο κρύος αέρας τα βοηθάει να αποκτήσουν αντισώματα και μαζί με το θηλασμό είναι ότι καλύτερο. Εδώ όλοι το λένε. Η μια η ξαδέρφη μου τους αποστειρωμένη όλους. Με αποτέλεσμα όταν το έβγαλε έξω κόντευε να χρονισει και αρρωστενε συνέχεια. Η παιδίατρος μόλις τα έμαθε της τα είπε ενα χεράκι γιατί δεν άφησε το παιδί να πάρει αντισώματα.

Συμφωνω για το εξω, απλα το μεσα με αρρωστους ειναι οτι χειροτερο.

Επιπλεον το δικο μου μωρο ειχε φυσημα οποτε το προσεχα ιδιαιτερα, βολτες πηγα, σε σπιτια πηγα, εξω την εβγαλα αλλα ποτε μεσα με αρρωστους και το παιδακι μου κοντευει να χρονησει και δεν επαθε ΤΙΠΟΤΑ απολυτως μεχρι τωρα, ουτε βηχαλακι, ουτε ακροαστικα, ουτε δεκατα, ουτε καν φτερνισμα, μονο καταροη απο τα δοντια. Δεν χρειαστηκε να παρει παυσιπονο καμια φορα πλην των δοντιων 2-3φορες δλδ, ουτε αντιβιωση εχουμε παρει, ευτυχως.....!!!!!!

Και απο αντισωματα.......οοοοοοσα θες.....το χαλι μασουλαει, τα πλακακια γλυφει και δεν επαθε τιποτααααααα......!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εσάς ο παιδίατρος δεν σας είπε ότι και το χειμώνα να το ντύνεται και να το βάζετε κουβερτουλα σκουφάκι και τα σχετικά και το βγάζετε για ένα τέταρτο με μισή ώρα στην βεράντα η μπροστά σε ένα ανοιχτό παράθυρο; Ο κρύος αέρας τα βοηθάει να αποκτήσουν αντισώματα και μαζί με το θηλασμό είναι ότι καλύτερο. Εδώ όλοι το λένε. Η μια η ξαδέρφη μου τους αποστειρωμένη όλους. Με αποτέλεσμα όταν το έβγαλε έξω κόντευε να χρονισει και αρρωστενε συνέχεια. Η παιδίατρος μόλις τα έμαθε της τα είπε ενα χεράκι γιατί δεν άφησε το παιδί να πάρει αντισώματα.

κοίτα εγώ επειδή γέννησα 23 δεκεμβρίου κ είχε κρύο δεν το έκανα αυτό αλλά αεριζα πολύ καλά το σπίτι.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοίτα εγώ επειδή γέννησα 23 δεκεμβρίου κ είχε κρύο δεν το έκανα αυτό αλλά αεριζα πολύ καλά το σπίτι.

Και εγώ ΠΗΤ εχω 2 Δεκεμβρίου. Μπορεί να φοβάμαι νεογέννητο να το βγάζω έξω. Αλλα μπορεί να καθόμαστε στο παράθυρο για 5 λεπτσ. Επειτα λόγο που εχω σομπα με ξύλα στο δωμάτιο η μπαλκονοπορτα διπλα στη σομπα θα είναι συνεχως λίγο ανοιχτή πρώτον για να ανανεώνεται συνεχώς ο αερας και δεύτερων για να εχω σταθερη θερμοκρασία στο δωμάτιο γιατί ως γνωστόν η σόμπα φέρνει πολύ ζέστη.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...