Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Δεν ειμαι προληπτικη στη ζωη μου και δεν ημουνα ποτε!!!

Ειμαι απλως τρομαγμενη με αυτο που μου συνεβη,αλλα θα περασει!!!!

Εχω και λιγουλακι βοηθεια κι ετσι μαζευω λεφτακια κι οτα ερθει η ωρα θα τα σηκωσω ολα απο τα μαγαζια!!!χιχιχιχιχιχιχιιιιιιιι!!!!

Κοριτσακια εγω παντως για τη γεννηση και για μετα πηρα πολλα εσωρουχακια (σελτεδακια, καλτσεσ, κορμακια) και οτι θα περιειχε η βαλιτσα εις διπλουν, γιατι με το που βγηκα απο το νοσοκομειο με περιμενε μια ντουλαπα μονο απο δωρα που ευτυχως η μαμα μου ειχε προλαβει να πλενει, αφου προχθες που πηγα στη πεθερα μου ακομα δωρα μαζευω. Απο ρουχαλακια, μπουφανακια, και οτι βαλει ο νους σας.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μια χαρα τα σκεφτεσαι εσυ κοριτσακι μου!!!Εμενα ειναι μοωο ψυχολογικο λογω της αποβολης που ειχα και θα το κανω οταν νιωσω πιο ανετα!!Φυσικα 8\9 μπαινω στον 7ο και αν βρω κατι στις εκπτωσεις θα το παρω!!Με ενδιαφερει πιο πολυ η ψυχολογια μου για να ειναι και το μωρακι μου καλα!!

Επισης θελω να δω και τι ειναι να παρω απο ξαδερφες,γιατι παρεπιπτοντως εχουν κανει ολες αγορακια τα 3 τελευταια χρονια!!4 στον αριθμο!!!

Εγώ δεν ξέρω αν θα μου δώσουν κάτι. Και δεν ξερω και αν θα τ δεχτώ. Γιατί ενω εμαθαν οτι ειμαι έγκυος ακομα καμία δεν πήρε να δει τι κανω. Ενώ εγω συνεχεια τις επαιρνα. Και δεν μπορώ να πω ότι δεν έχουν κάρτα και τέτοια. Έχουν και οι δύο συνδέσεις και μια χαρα στρωμενες δουλειες και αυτες και οι σύζυγοι. Απλώς με έχουν γραμμένη. Δηλαδη εγώ θα χαιρόμουν να με βοηθησουν αλλά ο αντρουλης μου έχει αλλη γνώμη. Του στυλ είμαστε φτωχοί όχι ζητιάνοι. Πολύ με νεθριαζει αυτό. Το ίδιο στυλ με τα βρακια περιπου. Οταν παω στα πανυγηρια και στις λαϊκές να ψωνησω (5 ? τα 4) τα σηκώνω να τα δω και τέτοια. Και φωναζει άντε τελείωνε δεν είναι σημαοα!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

αααααα αυτό που λέτε για κούνιες εγώ την είχα πάρει με έκπτωση από τα λητώ γύρω στα 350 νομίζω όλα.δλδ κούνια,αλαξιερα κ καρότσι κομπλέ(δλδ πορτ-μπεμπε , καθισματακι αυτοκίνητου κ το καρότσι,τα οποία εφαρμόζουν όλα επανω του).το πήρα τον αύγουστο που είχε εκπτώσεις κ γεννούσαν δεκέμβρη.προτιμούσα νωρίς παρά να γίνει κάτι κ να μην εχω.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι ολοκαινουρια ειμαι καλη μου να χαρεσαι και το μπεμπακι σου απο οτι ειδα εχει μικρουλη μωρακι!!!

ευχαριστώ μαρακι μου.ναι ο γιος μου είναι 6 κ κάτι μηνών.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βρε μποστακι μου συγνωμη δεν πηγαινε σε εσενα και δεν ξερω τι σου εχει συμβει!

ξερω πολλες κοπελες παντως που δεν θελουν να εχουν τιποτα μωρουδιακο στο σπιτι μεχρι αν γεννησουν!εμενα οι φιλεναδες μου μου την ειπαν τι θες και πας τοσο νωρις κλπ!αλλα με βολεβε!

τωρα δεν εχω ψωνισει τιποτα!

ρουχα θελω ,κουβερτακια ,πετσετες ,σεντονακια και κατι χαζομαρες !

με το καλο πηγαινε οποτε νοιωσεις ετοιμη!!ειναι νωρις ακομα ουτως η αλλως!

Πως σε καταλαβαινω!

<< είναι γρουσουζιά να ψωνιζεις πριν τον 6ο..>>

Ενω το να τρεχεις να τα προλάβεις όπα τελευταία στιγμη δεν πειράζει! Εσείς λέω στα δικά σας κάντε ότι θελετε. Αυτό είναι δικό κου..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια εγω παντως για τη γεννηση και για μετα πηρα πολλα εσωρουχακια (σελτεδακια, καλτσεσ, κορμακια) και οτι θα περιειχε η βαλιτσα εις διπλουν, γιατι με το που βγηκα απο το νοσοκομειο με περιμενε μια ντουλαπα μονο απο δωρα που ευτυχως η μαμα μου ειχε προλαβει να πλενει, αφου προχθες που πηγα στη πεθερα μου ακομα δωρα μαζευω. Απο ρουχαλακια, μπουφανακια, και οτι βαλει ο νους σας.

Κι εγω καπως ετσι το σκεφτομαι!!!

Προτιμω να παρω κορμακια φανελακια,πυτζαμακια καλτσουλες και τετοια γιατι πιστευω οσο θα ειναι τοσο μικρουλη αυτα θα χρησιμοποιησω και θα με βολεψουν πιο πολυ!!!

Εν τω μεταξυ θα ειναι και χειμωνας και θα αργησουμε να βγουμε εξω αν και δεν ξερω!!!Απλα υποθετω αν κανει κρυο!!!

Ασε που εχουν αρχισει οι δικοι μου και η φιλη μου να ψωνιζει απο τωρα!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξανά κορίτσια!

Εγώ είχα κάνει μια ερευνα αγοράς όταν ημουν 5-6 μηνών. Όλα όσα χρειάστηκα από ρούχα έως κούνια, καρότσια, τα πάντα τα αγοράσαμε μόνοι μας. Γέννησα 15/3 και αρχές Φεβρουαρίου παρήγγειλα τα βαριά αντικείμενα κούνια, καρότσι, πορτ μπεμπε, λικνο, καθισμα ιχ με παράδοση αρχές Μαρτίου!!! Την βαλίτσα για την κλινική την είχα ετοιμάσει πριν τον 8ο...

Προληπτική λίγο ήμουν, του τύπου να μην ανακοινώσω σε όλους από την αρχή την εγκυμοσύνη, για καλά στερεώματα αλλά για τις αγορές περίμενα τις χειμωνιάτικες εκπτώσεις...

Τώρα βέβαια στο δεύτερο, αν με το καλό μείνω έγκυος, δεν χρειάζομαι τίποτα και αν με το καλό είναι και το ίδιο φύλο που το εύχομαι, δεν θα θέλω ούτε πολλά ρούχα... Αλλά πλεον έχω και ανηψιούς οπότε θα βρω αγοριστικα από τις νύφες μου (έτσι νομίζω δηλαδή!)


Link to comment
Share on other sites

βρε μποστακι μου συγνωμη δεν πηγαινε σε εσενα και δεν ξερω τι σου εχει συμβει!

ξερω πολλες κοπελες παντως που δεν θελουν να εχουν τιποτα μωρουδιακο στο σπιτι μεχρι αν γεννησουν!εμενα οι φιλεναδες μου μου την ειπαν τι θες και πας τοσο νωρις κλπ!αλλα με βολεβε!

τωρα δεν εχω ψωνισει τιποτα!

ρουχα θελω ,κουβερτακια ,πετσετες ,σεντονακια και κατι χαζομαρες !

με το καλο πηγαινε οποτε νοιωσεις ετοιμη!!ειναι νωρις ακομα ουτως η αλλως!

Καλεεεεεεεεεεεε!!!Δεν πηραζει!!!Σιγα!!!

Απλως ειμαι λιγο τρομαγμενη!!!!Οσον αφορα την γρουσουζια δεν με απασχολησε ποτε για κανενα θεμα,γιατι πολυ απλα δεν την πιστευω!!!Αυτοι που εχουν αρνητικη ενεργεια γυριζει ολη πανω τους γιατι πολυ απλα η δικη μου ειναι μονο θετικη!!!Απλα λεω πως το σκεφτομαι Μαρακι μου γλυκο!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω καπως ετσι το σκεφτομαι!!!

Προτιμω να παρω κορμακια φανελακια,πυτζαμακια καλτσουλες και τετοια γιατι πιστευω οσο θα ειναι τοσο μικρουλη αυτα θα χρησιμοποιησω και θα με βολεψουν πιο πολυ!!!

Εν τω μεταξυ θα ειναι και χειμωνας και θα αργησουμε να βγουμε εξω αν και δεν ξερω!!!Απλα υποθετω αν κανει κρυο!!!

Ασε που εχουν αρχισει οι δικοι μου και η φιλη μου να ψωνιζει απο τωρα!!!!!!!

Εγω γεννησα 27ιουλιου και μεχρι τον σεπτεμβριο-οκτωβριο την εβγαζα, επειτα απο εκει μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις (γιατρο) και επισκεψεις σε σπιτια λιγες χωρις παιδακια και αρρωστους, οταν τυχαινε να αρρωστησω εγω κυκλοφορουσα ΜΟΝΟ με μασκα για την αποφυγη μεταδοσης μικροβιων στο μωρο.

Ετυχε να θελουν να μας επισκεφθουν με παιδακι 4 ετων και κρυωμενο, οχι μονο δεν το επετρεψα αλλα θυμωσαν κιολας......ξυδι.....!!!!!!!!

Ειναι ελλειψη παιδειας για εμενα να πας με αρρωστο παιδακι καπου που ολοι ειδικα ενα βρεφος ειναι καλα.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω γεννησα 27ιουλιου και μεχρι τον σεπτεμβριο-οκτωβριο την εβγαζα, επειτα απο εκει μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις (γιατρο) και επισκεψεις σε σπιτια λιγες χωρις παιδακια και αρρωστους, οταν τυχαινε να αρρωστησω εγω κυκλοφορουσα ΜΟΝΟ με μασκα για την αποφυγη μεταδοσης μικροβιων στο μωρο.

Ετυχε να θελουν να μας επισκεφθουν με παιδακι 4 ετων και κρυωμενο, οχι μονο δεν το επετρεψα αλλα θυμωσαν κιολας......ξυδι.....!!!!!!!!

Ειναι ελλειψη παιδειας για εμενα να πας με αρρωστο παιδακι καπου που ολοι ειδικα ενα βρεφος ειναι καλα.

Ντροπή.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξανά κορίτσια!

Εγώ είχα κάνει μια ερευνα αγοράς όταν ημουν 5-6 μηνών. Όλα όσα χρειάστηκα από ρούχα έως κούνια, καρότσια, τα πάντα τα αγοράσαμε μόνοι μας. Γέννησα 15/3 και αρχές Φεβρουαρίου παρήγγειλα τα βαριά αντικείμενα κούνια, καρότσι, πορτ μπεμπε, λικνο, καθισμα ιχ με παράδοση αρχές Μαρτίου!!! Την βαλίτσα για την κλινική την είχα ετοιμάσει πριν τον 8ο...

Προληπτική λίγο ήμουν, του τύπου να μην ανακοινώσω σε όλους από την αρχή την εγκυμοσύνη, για καλά στερεώματα αλλά για τις αγορές περίμενα τις χειμωνιάτικες εκπτώσεις...

Τώρα βέβαια στο δεύτερο, αν με το καλό μείνω έγκυος, δεν χρειάζομαι τίποτα και αν με το καλό είναι και το ίδιο φύλο που το εύχομαι, δεν θα θέλω ούτε πολλά ρούχα... Αλλά πλεον έχω και ανηψιούς οπότε θα βρω αγοριστικα από τις νύφες μου (έτσι νομίζω δηλαδή!)

Κι εγω ψαχνω για να ξερω τι μου γινεται,απλως το αφηνω για οταν νιωσω οτι πρεπει!!!

Εγω απο την αρχη της πρωτης εγκυμοσυνης το ειπα σε ολους και επειδη απεβαλα μετα μου ειπαν να μην το πω!!!!

Κρατηθηκα λιγο καιρο μονο για εναν λογο και ΟΧΙ για γρουσουζια!!!

Γιατι αν συνεβαινε κατι μετα ολοι σε ρωτανε γιατι και πως και δεν ηθελα να ξαναμπω στη διαδικασια να τα ζω παλι,γιατι οπως και νατ ο κανουμε ποναει λιγουλακι!!!!Μονο γι'αυτο δεν το ειπα!!Κια υτο μεχρι τον 3ο περιπου γιατι μετα ετσι κι αλλιως φαινοτανε!!!!!χιχιχιχιχιχιιιι!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα 27ιουλιου και μεχρι τον σεπτεμβριο-οκτωβριο την εβγαζα, επειτα απο εκει μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις (γιατρο) και επισκεψεις σε σπιτια λιγες χωρις παιδακια και αρρωστους, οταν τυχαινε να αρρωστησω εγω κυκλοφορουσα ΜΟΝΟ με μασκα για την αποφυγη μεταδοσης μικροβιων στο μωρο.

Ετυχε να θελουν να μας επισκεφθουν με παιδακι 4 ετων και κρυωμενο, οχι μονο δεν το επετρεψα αλλα θυμωσαν κιολας......ξυδι.....!!!!!!!!

Ειναι ελλειψη παιδειας για εμενα να πας με αρρωστο παιδακι καπου που ολοι ειδικα ενα βρεφος ειναι καλα.

στο συγκεκριμένο θέμα έχεις δίκιο!!!!και εγώ οποίος ήταν κρυωμένος δεν τον άφηνα να έρθει.αλλά ευτυχώς οι περισσότεροι το καταλάβαιναν από μόνοι τους.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω γεννησα 27ιουλιου και μεχρι τον σεπτεμβριο-οκτωβριο την εβγαζα, επειτα απο εκει μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις (γιατρο) και επισκεψεις σε σπιτια λιγες χωρις παιδακια και αρρωστους, οταν τυχαινε να αρρωστησω εγω κυκλοφορουσα ΜΟΝΟ με μασκα για την αποφυγη μεταδοσης μικροβιων στο μωρο.

Ετυχε να θελουν να μας επισκεφθουν με παιδακι 4 ετων και κρυωμενο, οχι μονο δεν το επετρεψα αλλα θυμωσαν κιολας......ξυδι.....!!!!!!!!

Ειναι ελλειψη παιδειας για εμενα να πας με αρρωστο παιδακι καπου που ολοι ειδικα ενα βρεφος ειναι καλα.

Βεβαια!!Καλα δεν σκεφτονται οι ανεγκεφαλοι βρε παιδι μου??


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...