Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Για να αλλαξω λίγο θεμα. Αυτές που είστε από Αθηνα το κατάστημα motherbaby το ερεται; Εχω βρει πολυ ωραια κουνια ακριβώς στην τιμή που ήθελα να κοιταξω και λέω να την παραγγείλω από εκεί. Εδώ στην πόλη μου οι πιο απλες κουνιες ξεκινανε από 300 ? η πιο φθηνή και απλη. Σκέτο ξύλο. Πως φαίνεται σαν κατάστημα; Επίσης με συμφέρει να την παραγγειλω γιατί δεν πληρώνω μεταφορικά. Στρώμα θα πάρω από δικό μου άνθρωπο που έχει εργοστάσιο και θα μου κανει και καλητερη τιμή.

εγω δεν το ξερω, αν και είμαι απο αθήνα!πέρίμενε και λίγο τις επτώσεις όμως!έχεις χρόνο μπροστά σου΄ίσως βρείς καλύτερες τιμές! η αλήθεια είναι οτι και εμείς που τα πήραμε και έψαξα αρκετά ήταν όλες γύρω στα 400!απλά εγω δεν είχα χρόνο έπρεπε να τα πάρω γιατι ο άντρας μου θα φύγει ταξίδι και θέλαμε να τα διαλέξουμε μαζί!όμως σίγουρα στις εκπ΄τωσεις θα βάλουν προσφορές

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Για να αλλαξω λίγο θεμα. Αυτές που είστε από Αθηνα το κατάστημα motherbaby το ερεται; Εχω βρει πολυ ωραια κουνια ακριβώς στην τιμή που ήθελα να κοιταξω και λέω να την παραγγείλω από εκεί. Εδώ στην πόλη μου οι πιο απλες κουνιες ξεκινανε από 300 ? η πιο φθηνή και απλη. Σκέτο ξύλο. Πως φαίνεται σαν κατάστημα; Επίσης με συμφέρει να την παραγγειλω γιατί δεν πληρώνω μεταφορικά. Στρώμα θα πάρω από δικό μου άνθρωπο που έχει εργοστάσιο και θα μου κανει και καλητερη τιμή.

δε το ξερω το καταστημα! επισης υπαρχει το stock της mothercare στην Αθηνα που εχει πολυ φθηνα πραγματα και κουνιες καμια φορα! Αν παιζει να πατε καθολου Αθηνα για μωρουδιακα να πατε οπωσδηποτε! Επισης στα ικεα οι κουνιες ξεκινανε απο 30 ευρω και ειναι μια χαρα! απλα δεν ειναι τοσο μεγαλες για να πεις οτι θα την εχεις μεχρι 2,5-3 χρονων!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

ΑγοροMummy τί δουλειά έχει ο αντρας σου;

Εγω είμαι χημικός, και δουλευα στον ποιοτικο ελεγχο εργοστασιου παραγωγής τυριών! Το γάλα περνάει από επεξεργασία για να φτασει στο σημείο να το πιούμε αλλά σίγουρα οταν παίζονται κεφάλαια επιχειρήσεων, δεν τηρούνται απόλυτα όλοι οι κανόνες!!! Όμως και να πάρεις γάλα από δικό σου άνθρωπο, πάλι έχει κινδύνους. Αυτός τηρεί τους κανόνες υγιεινής και χαμηλού μικροβιακού φορτίου στα αρμέγματά του; Θέλει βράσιμο ετσι και αλλιώς το γάλα για να το δώσεις να το πιει το παιδί και μετά πώς θα το διατηρήσεις; στη συντηρηση και ξανα βρασιμο;;; Δεν είναι ευκολο ή πρακτικό...

Εμείς στην κόρη μου μετα τον αποθηλασμό και λιγους μήνες σκόνης γαλακτος , την πήγα κατευθείαν σε φρεσκο αγελαδινό ΟΛΥΜΠΟΣ...Δεν της εχω δωσει κατσικισιο ακόμη αλλά δεν νομίζω να πειράζει πλέον...Ούτε της έδωσα ποτέ γάλα εβαπορέ.

σου στελνω πμ Ηλιοβασιλεμα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Οπως νομιζεις και νιωθεις καλυτερα! Απλα αν κανεις τετοιες υποχωρησεις απο τωρα ενω δεν εχετε καν παντρευτει ετοιμασου για μεγαλα γλεντια μετα! Μετα ή κατασταση θα παει στα ακρα! Οταν θα πατησεις γερα ποδι λογω του παιδιου τα ενδεχομενα ειναι δυο: ή θα γινουν πολυ χειροτερα τα πραγματα επειδη θα δουν μια αλλη Ελλη και οχι αυτη που θα εχουν μαθει να εκμεταλλευονται ή θα στρωσουν (πραγμα που συντριπτικα δε γινεται στις περισσοτερες περιπτωσεις) Στα λεω χυμα γιατι κι εγω ειμαι κοντα στην ηλικια σου και οταν παντρευτηκαμε με πολιτικο ημουν 22. Δεν ημουν εγκυος παρολα αυτα ολοι σεβαστηκαν την αποφαση μας! Ποσο μαλλον θα επρεπε να σεβαστουν εσενα! Σας φερονται σαν μωρα και οχι σαν ενηλικες!

Μπορεί να μην μιλάω παντα αλλά σε ότι λέω ειμαι καθετη. Οσο για την αλλη Έλλη που θα δουν ας με σεβαστούν σε ότι αφορά το παιδι μου και ούτε γατα ουτε ζημιά. Μπορεί για εμενα να μην με νοιάζει αλλά για το παιδί μου ήδη εχω αρχισει να βαράω κατακέφαλα. Η μάνα μου μια φορά παρεξηγηθηκε. Ξύδι λέω. Το όνομα δεν με νοιάζει. Θα το δώσω. Γιατι για μένα σημασια δεν έχει το όνομα αλλά να είναι καλά το παιδι μου. Στο κατω κατω οσο θα μεγαλωνει θα καταλάβει αν την θέλουνε τη μαμα η όχι. Εγω παντος το κατάλαβα για τη δικη μου τη γιαγια και την έβαζα στη θέση της πριν προλάβει να μιλήσει η μάνα μου. Και ας ειχα το ονομα της.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο site της μουγερ εχει ποδομετρητη!!! το τυπωνεις,μετρας και το παραγγελνεις μεσω ιντερνετ! ετσι εκαναν κατι φιλοι μας στο κοριτσακι τους εδω και μια χαρα ηταν το νουμερο. Κι εμεις πεδιλακι οχι και πολυ ανοιχτο βεβαια για να κρατα καλα και το πολυ πολυ αμα περπατησει απο Σεπτεμβρη του το φοραω και με καλτσουλα, εδω το καλοκαιρι κρατα μεχρι το Νοεμβριο! Μπορει να με πουν κακογουστη μανα αλλα απο το να δωσουμε αλλα λεφτα μετα δεν πειραζει!!! χιχιχιχι!!

Ολες οι μανάδες έτσι κάνουν!!!καλτσάκια με πεδιλακι στις μεταβατικές εποχές!!!Άσε που προστατευει το πόδι από ιδρώτα και όταν εχει πρόβλημα με δερματιτιδα, βοηθαει η κάλτσα !!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν μπεις στο site της μουγερ εχει ποδομετρητη!!! το τυπωνεις,μετρας και το παραγγελνεις μεσω ιντερνετ! ετσι εκαναν κατι φιλοι μας στο κοριτσακι τους εδω και μια χαρα ηταν το νουμερο. Κι εμεις πεδιλακι οχι και πολυ ανοιχτο βεβαια για να κρατα καλα και το πολυ πολυ αμα περπατησει απο Σεπτεμβρη του το φοραω και με καλτσουλα, εδω το καλοκαιρι κρατα μεχρι το Νοεμβριο! Μπορει να με πουν κακογουστη μανα αλλα απο το να δωσουμε αλλα λεφτα μετα δεν πειραζει!!! χιχιχιχι!!

Για να κανω μια προσπαθεια...στο σαιτ...!!!!!

Οσο για κουνια εγω αυτη που διαλεξα κοστισε 170? με στρωμα, πολυ ελαφρυα σε καφε και μπεζ, εχει επανω της και παιδικες παραστασεις.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω δωσει ποτε κατσικισιο. Η αληθεια δε μπορώ ούτε να το μυρίσω, οποτε δεν μπηκα καν στη διαδικασια να δωσω. Και μεις κατευθειαν φρεσκο αγελαδινό.

May μου κι εγω το σιχαινομαι ομολογω! Αλλα αν κανει τοσο καλο οσο λενε μακαρι να το μαθει ο μικρος! Εγω ουτε καν κατσικι δε τρωω, οχι να πιω το γαλα του μπλιαχ!! Τον μικρο ομως τον εμαθα να τρωει το κατσικακι και του αρεσει πολυ!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


May μου κι εγω το σιχαινομαι ομολογω! Αλλα αν κανει τοσο καλο οσο λενε μακαρι να το μαθει ο μικρος! Εγω ουτε καν κατσικι δε τρωω, οχι να πιω το γαλα του μπλιαχ!! Τον μικρο ομως τον εμαθα να τρωει το κατσικακι και του αρεσει πολυ!

Εγω δυστυχως τα γαλακτοκομικα ιδιαιτερα τα τοσο άσπρα δε μπορω ουτε να τα μυρισω. Ουτε κατσικισια, ουτε προβεις γιαουρτια, ουτε φετα, ουτε ανθοτυρα, τιποτα! Και δεν τα εμαθε ουτε η κορη μου- δυστυχως! Φετα μπορει να φαει λίγο, αλλα βλεπω της φαινεται ξενη γευση!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσουν από τα ΙΚΕΑ. Δεν θέλω σκέτη κουνια. Θελω να εχει το κατιτίς επάνω. Και υπολογίζω γυρω στα 500 ? κούνια και καρότσι. Καρότσι θα ψάξω εδώ τον άλλο μήνα στις εκπτώσεις. Αλλά κούνια είπα. Η πιο φθηνη σκετο ξύλο 300 ?. Και μια παρόμοια με αυτή που σας έδειξα πολύ ομορφη με τιμή 450 ? παρακαλώ. Μου έχουν φυγει τα μάτια!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...