Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Κοαλακι μεγεια τα παπουτσακια, αλλα οπως λεει κ το Ηλιοβασιλεμα, προσεξε τα τα αθλητικά στα πρωτα περπατηματα! Εγω της ειχα παρει κατι καταπληκτικα τζεοξ για καλοκαιρι, πεδιλακια μπροστα, αλλα κλειστα πισω, που κρατουσαν πολυ καλα το ποδι!

Έλλη μου, χαιρομαι που βρήκες μικρη ανακουφιση μιλωντας μας, ευχομαι ολοψυχα για εσενα και το μωρακι σου, τα πραγματα να παρουν μια άλλη τροπή!

Δε μπορώ να διαφωνησω με τη Σοτσάφι, ιδιαιτερα στο οτι πρεπει να γινεις σκληρή κ κουφή! Μόνο τοτε εχεις πιθανοτητες να κερδισεις λίγο σεβασμό.

Με το κεφαλι σκυμμενο, θα βρουν το δρομο ανοιχτό και για άλλες προσβολές!

Πάντως, η πεθερα σου και τα κουνιαδια σου, μάλλον έχουν πολύ κακή παστα ανθρώπων και ευτυχως ο πεθερος κ ο άντρα σου διαφερουν! Θεωρώ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ να στεναχωρεις την ψυχή ενός νεότατου ανθρώπου, στο ξεκίνημα της ζωής του κσι ιδιαιτερως οταν ο άνθρωπος αυτός είναι και στην ευαίσθητη κατασταση της εγκυμοσύνης. Ντροπή πραγματικά!

Ηλιοβασίλεμα, αυτό που ειπες με τα αιμοπετάλια με προβληματισε λίγο. Εξετασεις για θρομβοφιλια εχεις κανει εσύ; Χτες που πηγα στο γιατρο κ μιλησαμε για αυτο το ενδεχόμενο, μου ειπε αφενος οτι η θρομβοφιλια ευθυνεται για δυσκολιες στη σύλληψη κ αφετερου κατι ανεφερε για αιμοπεταλια, δε θυμαμαι τι ακριβώς.

Μια ιδεα είπα. Μήπως να την ανεφερες στον καινουριο γιατρό;

Όσο για τη διατροφη μόνο καλό θα σου κάνει η σωστή διατροφή!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μουγερ και geox ειναι ιδιας κατηγοριας και σε τιμη και σε ποιοτητα απ'οτι λενε. Αναπνεουν και πολυ καλα, μια φιλη μου που επαιρνε μονο geox στους γιους της ηταν πολυ ευχαριστημενη. Μουγερ δεν εχουμε εδω και ελεγα να παραγγειλω απο ιντερνετ αλλα το απεφυγα για να ειμαι σιγουρη, να τα δω απο κοντα. Αχ ρε κοριτσια, πανακριβα τα μωρουδιακα, και τα φορανε για τοσο λιγο! Απλα ειναι σημαντικο για να διαμορφωθει το ποδαρακι τους! Εχω και κατι puma που του εφεραν δωρο αλλα ειναι για οταν παει τουλαχιστον 2,5 χρονων!

Εγώ ψωνίζω προκαταβολικά στις εκπτώσεις πιθανολογώντας το σωτό νούμερο!!! Είναι πανάκριβα τα παιδικά παπούτσια και δεν βγαίνω να τα πάρω στις αρχικές τους τιμές. Φυσικά μας παίρνει και η νονά της παπούτσια, οπότε καλύπτουμε τις ανάγκες της!!!


Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια να ρωτησω κατι? εχετε ρωτησει τις παιδιατρους σας για κατσικισιο γαλα στο μωρο? Θελω να τη ρωτησω αυριο αμα μπορουμε να δωσουμε στο μωρο κατσικισιο μετα το χρονο. Ειναι ενας συναδελφος του αντρα μου που του εχουμε απολυτη εμπιστοσυνη και βγαζει καθε μερα κατσικισιο γαλα. Ειναι πολυ καλυτερο απο τα αγοραστα σιγουρα!! Προσφατα περασε ενα σεμιναριο του ΕΦΕΤ ο αντρας μου λογω της δουλειας του και τι μαθαμε για αυτα που τρωμε, ΕΦΡΙΞΑ!!

Εγω δεν εχω ρωτησει για το κατσικισιο γαλα.

Τωρα σκεφτομαι τα παπουτσακια, τι αλλο μπορω να παρω...????!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ δεν ξερω κοπελα μου, δε θα βγαλτε ακρη ετσι! Ουτε με σποντες ουτε να το παιζεις χαζη! Εχεις δικαιωματα, στην τελικη τωρα εχεις τη δικη σου οικογενεια, πραγμα δυσκολο να το αντιληφθουν οι υπολοιποι οταν μενετε στο ιδιο σπιτι. Τουλαχιστον οσον αφορα το γαμο βγαλε τα χαρτια με τον αντρα σου και πηγαινετε οι 2 σας με 2 μαρτυρες. Κακως ο αντρας σου δεν παταει ποδι!! Μιλησε του ηρεμα και θα τη βρειτε τη λυση!

Προτείνω έτσι κοπέλα μου. Δεν θέλω να εχω φασαρίες. Παντος για το παιδι εχω ήδη αρχίζει να βάζω όρια και μπορεί για αλλα να μην κιλαω αλλά είπα ξεκάθαρα ότι το παιδι κου θα το μεγαλωσω όπως θεωρω εγω σωστο. Ούτε όπως έκανε η μανα μου σε εμένα και στον αδερφο μου ουτε όπως έκανε αυτή με τα παιδιά της. Και δικαιολογιες του στυλ ειμαι μεγαλύτερη και εχω κανει τόσα παιδιά δεν πιάνουν σε μένα. Όλοι από το μηδεν ξεκιναμε.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Μay23 επειδή μου το ανέφεραν και οι δύο γυναικολόγοι που πηγα τελευταία, γι' αυτό πήγα σε αιματολόγο. Την ρώτησα αν πρέπει να κάνω εξετάσεις ή αν δημιουργεί πρόβλημα στη γονιμότητα κλπ και μου είπε όχι . Μου είπε φταίει η χαμηλή φεριτίνη και για αυτό εχω αυξημένα αιμοπετάλια. Μάλιστα, μου είπε, αν είχα εντάξει φεριτίνη και σίδηρο και τα αιμοπετάλια μου παρέμεναν υψηλά, τότε θα έπρεπε να ψαχτούμε αλλιώς!!! Τί να πώ; Μακάρι να έχει δίκιο!!!

Όσο για σωστή διατροφή,εκτός του καλού που θα κάνει για την υγεία μου, ελπίζω να χάσω μερικά κιλά γιατί άρχισα πάλι να παχαίνω και αν αδυνατίσω, θα ανέβει και λίγο η ψυχολογία μου!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά κανεις και λες τη γνώμη σου. Έτσι και αλλιώς γι'αυτό τα είπα. Όχι μόνο για να ξεσπασω αλλά και για να με στηρίξετε ψυχολογικά. Αν και το μήνυμα σου είναι όντως σκληρό και μόνο καλό δεν μου κάνει αλλα δεν θα πεσω να σε φάω. Ξέρεις γιατι; Επειδή δεν μπορείς να μπεις στο μυαλό μου για να καταλάβεις 100% τα συναισθήματα και τις σκέψεις μου αλλα ούτε εγώ μπορώ να μπω στο δικό σου για να δω πως το σκεφτεσαι. Είναι δυο διαφορετικες οπτικές γωνίες. Και ας πούμε ότι η το παιδί ήταν επιπόλαιο. Που επειδη σε κάποια πράγματα είμαι

εριεργη παντα ηθελα να κάνω παιδί σε μικρή ηλικία. Αλλά αυτό είναι σχετικό. Σε σχέση με το οικονομικό θέλω να πιστευω πως κουτσά στραβα θα τα βγάλω πέρα. Ίσως στερηθω πολλά αλλά το παιδί μου θα έχει όλα όσα χρειάζεται. Με την πεθερά μου όμως πως θα τα βγάλω πέρα; Αυτή ούτε μεγάλη είναι ούτε τίποτα. Και ειναι και σε ηλικία κλημακτηριου. Και σε λίγο εμμηνοπαυσης.

για αυτο σου είπα!σκληρή και κουφή!μόνο για εσένα και για το παιδί σου!κυρία του σπιτιού θα είσαι ακόμα και άν αυτό το σπίτι περιορίζετε στην κρεββατοκάμαρα σου!Καταλαβαίνει την αδυναμία σου και την ευαισθησία σου και για κάποιον ηλήθιο λόγο την εκμεταλεύετε!Δείξε την δύναμη σου!Αφού αποφάσισες να γίνεις μάνα και να παντρευτείς σε αυτή την ηλικία έχεις δύναμη...δείξτην!Αν η πεθερά σου κάνει πόλεμο πολέμησε και εσύ!Θα ζοριστείς αλλα θα τα καταφέρεις γιατί στην τελική έχεις δίκιο!Κάντη να καταλάβεις πως ότι και να λέει πέφτει σε τοίχο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω ρωτησει για το κατσικισιο γαλα.

Τωρα σκεφτομαι τα παπουτσακια, τι αλλο μπορω να παρω...????!!!!!!!

συμπεθερα βαλτην να τα περπατησει λιγο και αμα δεις οτι δεν εχει προβλημα δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να σκεφτεσαι για αλλα!! αν εκεινη τη βολεψουν και περπαταει σωστα και δε μυριζει το ποδαρακι της!! Αλλιως ρωτα και την παιδιατρο οταν πατε για το εμβολιο να σου προτεινει!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω ρωτησει για το κατσικισιο γαλα.

Τωρα σκεφτομαι τα παπουτσακια, τι αλλο μπορω να παρω...????!!!!!!!

Κοαλάκι τώρα που κάνει βηματα η Μαριάννα και είναι καλοκαίρι, θα της πάρεις ένα ζευγάρι ημικλειστα πέδιλα! Να είναι κλειστά τόσο όσο να προστατεύουν το ποδαράκι από τα χτυπήματα, να κρατούν σταθερό το πέλμα αλλά ανοιχτά τόσο όσο να παίρνει αέρα το ποδαράκι λόγω καλοκαιριού.

Ασε τα αθλητικά για φθινόπωρο. Πάρε και μπαλαρίνες με λουράκι στο κουτουπιέ για να το βρεις μπροστά σου προς το τελος του καλοκαιριού!!!


Link to comment
Share on other sites

συμπεθερα βαλτην να τα περπατησει λιγο και αμα δεις οτι δεν εχει προβλημα δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να σκεφτεσαι για αλλα!! αν εκεινη τη βολεψουν και περπαταει σωστα και δε μυριζει το ποδαρακι της!! Αλλιως ρωτα και την παιδιατρο οταν πατε για το εμβολιο να σου προτεινει!

Η αληθεια ειναι οτι εξαρχης και εγω τα ειδα καπως χοντροκομενα και σκεφτηκα πως θα περπαταει αλλα εδω δεν εχουμε geox η κατι αναλογο, το πιο κοντινο καταστημα ειναι στη θεσσαλονικη εκτος και αν μου διαφευγει κατι.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω έτσι κοπέλα μου. Δεν θέλω να εχω φασαρίες. Παντος για το παιδι εχω ήδη αρχίζει να βάζω όρια και μπορεί για αλλα να μην κιλαω αλλά είπα ξεκάθαρα ότι το παιδι κου θα το μεγαλωσω όπως θεωρω εγω σωστο. Ούτε όπως έκανε η μανα μου σε εμένα και στον αδερφο μου ουτε όπως έκανε αυτή με τα παιδιά της. Και δικαιολογιες του στυλ ειμαι μεγαλύτερη και εχω κανει τόσα παιδιά δεν πιάνουν σε μένα. Όλοι από το μηδεν ξεκιναμε.

Οπως νομιζεις και νιωθεις καλυτερα! Απλα αν κανεις τετοιες υποχωρησεις απο τωρα ενω δεν εχετε καν παντρευτει ετοιμασου για μεγαλα γλεντια μετα! Μετα ή κατασταση θα παει στα ακρα! Οταν θα πατησεις γερα ποδι λογω του παιδιου τα ενδεχομενα ειναι δυο: ή θα γινουν πολυ χειροτερα τα πραγματα επειδη θα δουν μια αλλη Ελλη και οχι αυτη που θα εχουν μαθει να εκμεταλλευονται ή θα στρωσουν (πραγμα που συντριπτικα δε γινεται στις περισσοτερες περιπτωσεις) Στα λεω χυμα γιατι κι εγω ειμαι κοντα στην ηλικια σου και οταν παντρευτηκαμε με πολιτικο ημουν 22. Δεν ημουν εγκυος παρολα αυτα ολοι σεβαστηκαν την αποφαση μας! Ποσο μαλλον θα επρεπε να σεβαστουν εσενα! Σας φερονται σαν μωρα και οχι σαν ενηλικες!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηλιοβασίλεμα και εγώ δεν πιστευω οτι θα εχεις θέμα, αλλά επειδή στην περιπτωση μου εχω απελπιστεί, πλεον τα ψαχνω όλα!!! Χτες ειχα παλι κοκκινο αιμα το βραδυ, λίγο όπως πάντα, αλλα σημερα είμαι πάλι καλά! Δεν υπαρχει αυτό που ζω!

Και μου ειπαν στο κεντρο που τις εκανα, οτι δεν εχει σημασια αν ειχα μια εγκυμοσυνη φυσιολογική.. Γιαυτό σου το είπα. Βεβαια, αφου μιλησες με το αρμόδιο άτομο- αιματολογος- νομίζω δεν εχεις κανενα θέμα!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξω λίγο θεμα. Αυτές που είστε από Αθηνα το κατάστημα motherbaby το ερεται; Εχω βρει πολυ ωραια κουνια ακριβώς στην τιμή που ήθελα να κοιταξω και λέω να την παραγγείλω από εκεί. Εδώ στην πόλη μου οι πιο απλες κουνιες ξεκινανε από 300 ? η πιο φθηνή και απλη. Σκέτο ξύλο. Πως φαίνεται σαν κατάστημα; Επίσης με συμφέρει να την παραγγειλω γιατί δεν πληρώνω μεταφορικά. Στρώμα θα πάρω από δικό μου άνθρωπο που έχει εργοστάσιο και θα μου κανει και καλητερη τιμή.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εξαρχης και εγω τα ειδα καπως χοντροκομενα και σκεφτηκα πως θα περπαταει αλλα εδω δεν εχουμε geox η κατι αναλογο, το πιο κοντινο καταστημα ειναι στη θεσσαλονικη εκτος και αν μου διαφευγει κατι.

Αν μπεις στο site της μουγερ εχει ποδομετρητη!!! το τυπωνεις,μετρας και το παραγγελνεις μεσω ιντερνετ! ετσι εκαναν κατι φιλοι μας στο κοριτσακι τους εδω και μια χαρα ηταν το νουμερο. Κι εμεις πεδιλακι οχι και πολυ ανοιχτο βεβαια για να κρατα καλα και το πολυ πολυ αμα περπατησει απο Σεπτεμβρη του το φοραω και με καλτσουλα, εδω το καλοκαιρι κρατα μεχρι το Νοεμβριο! Μπορει να με πουν κακογουστη μανα αλλα απο το να δωσουμε αλλα λεφτα μετα δεν πειραζει!!! χιχιχιχι!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξω λίγο θεμα. Αυτές που είστε από Αθηνα το κατάστημα motherbaby το ερεται; Εχω βρει πολυ ωραια κουνια ακριβώς στην τιμή που ήθελα να κοιταξω και λέω να την παραγγείλω από εκεί. Εδώ στην πόλη μου οι πιο απλες κουνιες ξεκινανε από 300 ? η πιο φθηνή και απλη. Σκέτο ξύλο. Πως φαίνεται σαν κατάστημα; Επίσης με συμφέρει να την παραγγειλω γιατί δεν πληρώνω μεταφορικά. Στρώμα θα πάρω από δικό μου άνθρωπο που έχει εργοστάσιο και θα μου κανει και καλητερη τιμή.

Έλλη μου, πρωτη φορά το ακούω αυτό το μαγαζί. Γιατι;;;;; Θα ψαξω στο ιντερνετ να δω!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑγοροMummy τί δουλειά έχει ο αντρας σου;

Εγω είμαι χημικός, και δουλευα στον ποιοτικο ελεγχο εργοστασιου παραγωγής τυριών! Το γάλα περνάει από επεξεργασία για να φτασει στο σημείο να το πιούμε αλλά σίγουρα οταν παίζονται κεφάλαια επιχειρήσεων, δεν τηρούνται απόλυτα όλοι οι κανόνες!!! Όμως και να πάρεις γάλα από δικό σου άνθρωπο, πάλι έχει κινδύνους. Αυτός τηρεί τους κανόνες υγιεινής και χαμηλού μικροβιακού φορτίου στα αρμέγματά του; Θέλει βράσιμο ετσι και αλλιώς το γάλα για να το δώσεις να το πιει το παιδί και μετά πώς θα το διατηρήσεις; στη συντηρηση και ξανα βρασιμο;;; Δεν είναι ευκολο ή πρακτικό...

Εμείς στην κόρη μου μετα τον αποθηλασμό και λιγους μήνες σκόνης γαλακτος , την πήγα κατευθείαν σε φρεσκο αγελαδινό ΟΛΥΜΠΟΣ...Δεν της εχω δωσει κατσικισιο ακόμη αλλά δεν νομίζω να πειράζει πλέον...Ούτε της έδωσα ποτέ γάλα εβαπορέ.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...