Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Να προσέξετε φρεσκομανούλες τα αθλητικά παπούτσια!!! Στα πρώτα τους βηματάκια τα μωρά μας περπατάνε αβέβαια!!! Εμένα η κόρη μου έτρωγε γερές τούμπες, γλύστραγε προς τα πίσω με τα επώνυμα αθλητικά που της φορούσα στα πρώτα 2 χρόνια και δεν μιλάμε για να πατούσε νερά, έφευγε σφαίρα για τούμπα!!! Αφολυ είχα πάει σε τσαγκάρη να τροχίσει την σόλα του αθλητικου!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μα αυτο το παιδι με το που της τα εδωσα τα εβαλε κατευθειαν στο στομα...

Καλα ειναι, εβγαλε το δοντι που μας τυρανουσε και ησυχασαμε απο μυξες και γκρινια.

μπραβο της, μεχρι το Σεπτεμβρη το πολυ θα εχετε ξεμπερδεψει! Εμεις αυριο θα παμε στην παιδιατρο να δω τι θα μας πει και για δοντια, δε βλεπω τιποτα στον οριζοντα! Ενας φιλος μας που εχει διδυμα μας ειπε οτι οι κορες του εβγαλαν 16 μηνων το ενα πισω απο το αλλο χωρις γκρινια! Αλλοι μας λενε οτι οσο πιο μεγαλο τοσο χειροτερα επειδη σκληραινουν τα ουλα. Μαλλον ειναι σχετικο τελικα! Εσεις τωρα λογικα θα μπορειτε να φατε και τοστακι με τυρι σαν δεκατιανο ε?


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Να προσέξετε φρεσκομανούλες τα αθλητικά παπούτσια!!! Στα πρώτα τους βηματάκια τα μωρά μας περπατάνε αβέβαια!!! Εμένα η κόρη μου έτρωγε γερές τούμπες, γλύστραγε προς τα πίσω με τα επώνυμα αθλητικά που της φορούσα στα πρώτα 2 χρόνια και δεν μιλάμε για να πατούσε νερά, έφευγε σφαίρα για τούμπα!!! Αφολυ είχα πάει σε τσαγκάρη να τροχίσει την σόλα του αθλητικου!!!

Ναι και εγω τα φοβαμαι ετσι οπως τα ειδα, αυριο θα ψαξω και για αλλο ειδος παπουτσιου.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Να προσέξετε φρεσκομανούλες τα αθλητικά παπούτσια!!! Στα πρώτα τους βηματάκια τα μωρά μας περπατάνε αβέβαια!!! Εμένα η κόρη μου έτρωγε γερές τούμπες, γλύστραγε προς τα πίσω με τα επώνυμα αθλητικά που της φορούσα στα πρώτα 2 χρόνια και δεν μιλάμε για να πατούσε νερά, έφευγε σφαίρα για τούμπα!!! Αφολυ είχα πάει σε τσαγκάρη να τροχίσει την σόλα του αθλητικου!!!

ωχου σπινιαρε η μικρουλα??? χαχα!! εμας μας ειπε η παιδιατρος μουγερ ή geox και πηραμε geox. Οταν τα προβαρουμε θα σας πουμε!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

θαλεια να σας ζησει το μωρακι του παντα χαρουμενο!εκλαψε στην βαφιση???πολυ τα λυπαμαι τα καημένα...η ανηψια μου η μικρη ηταν αρρωστη στη βαφτιση της!!κλαμαααααααα δεν φανταζεστε σπαραξε!απο τότε με τοπου περναμε εξω απο την εκλησσια κλαιει!!

ελλη μου, θα σου πω τη γνωμη μου οπωσ την σκεφτομαι και ας πεσετε να με φατε όλες!Η απόφαση σας για μωρο θεωρώ οτι ήταν επιπόλεη!ενώ ξέρατε όλα τα προβλήματα που έχετε, έπρεπε να σταθήτε λίγο στα πόδια σας να ανεξαρτητοποηθήτε και μετά! δόξα το θεό ειστε νεότατοι και οι δύο είχατε χρόνια μπροστά σας! Τέσπα ..τώρα που αποφασίσατε το μωρό σας και είναι στον δρόμο να έρθει οφείλετε να δείξετε μεγαλύτερη δύναμη κα εσύ και ο άντρας σου!τι παει να πει κλαις !να πάψεις να γίνεις σκληρή όπως έιναι η άλλοι μαζί σου!Πρέπει πλέον να προστατέψεις το μωρό σου και τον εαυτό σου και να διεκδικήσεις αυτά που πρέπει!Έχεις οικογένεια όπου και αν ζήτε με όποια οικονομικά και με όλες τις δυσκολίες έχεις πλέον οικογένεια απο ότι βλέπω αγαπάς τον άντρα σου και σε αγάπαέι και αυτός!Κάντε λοιπόν τα χαρτιά για το γάμο σας πλέον είστε μια ξεχωριστή οικογένεια και πρέπει κάποια πράγματα να τα αποφασίζετε μόνοι και απλά να τα ανακοινώνεις!Επειδή η πεθερά σου είναι δύσκολη και ζεις μαζί τους μάθε να έισαι σκληρή και κουφή!Μην λογαριάζεις κανέναν πέρα απο τον άντρα σου και το παιδί!Μην δείχνεις αδυναμία για να μάθει να σε σέβετε να σε φοβάτε και να ξέρει την δύναμη σου!Στο χέρι σου είναι είστε ίσες εισαι η γυναίκα του γιου της και η μάνα του εγγονού της και πρέπει να έχεις τον πρώτο λόγο στην οικογένεια σου!Καλά κάνεις και τους σέβεσε και σε τιμάει η υπομονή οσυ και οι αντοχές σου, αλλά τώρα πρέπει να γίνεις σκύλος που δαγκώνει!

συγνώμη αν είμαι σκληρή ή αν είπα πράγματα που δεν πρέπει, αλλα τα λέω απο αγάπη! είανι η προσωπική μου γνώμη αν ήμουν εγώ στην θέση σου αυτά θα έκανα!Μην με παρεξηγήσεις δεν σε κρίνω ...υποστηρίζω την απόφαση σου είναι δώρο ένα μωρό!και είσαι τυχερή που θα γίνεις μάνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπραβο της, μεχρι το Σεπτεμβρη το πολυ θα εχετε ξεμπερδεψει! Εμεις αυριο θα παμε στην παιδιατρο να δω τι θα μας πει και για δοντια, δε βλεπω τιποτα στον οριζοντα! Ενας φιλος μας που εχει διδυμα μας ειπε οτι οι κορες του εβγαλαν 16 μηνων το ενα πισω απο το αλλο χωρις γκρινια! Αλλοι μας λενε οτι οσο πιο μεγαλο τοσο χειροτερα επειδη σκληραινουν τα ουλα. Μαλλον ειναι σχετικο τελικα! Εσεις τωρα λογικα θα μπορειτε να φατε και τοστακι με τυρι σαν δεκατιανο ε?

Λογικα αφου αργησατε λιγουλακι να τα βγαλετε, μαλλον θα βγουν ολα μαζι. Εχει μια βαση το οτι τα ουλα σκληραινουν οσο πιο μεγαλα ειναι τα μωρακια αλλα μπορει τον δημητρακη να μην τον επηρεασει καθολου και να τα βγαλει αναιμακτα.

Θεωρω πως σιγουρα θα προσθεσουμε κατο σαν δεκατιανο, υποθετω πως το τοστακι ειναι μια καλη επιλογη.

Ηταν να παμε σημερα για εμβολιο και για παπουτσια αλλα ειχε πολλα παιδακια και δεν μας επαιρνε η ωρα οποτε φυγαμε.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελλη μου τι να πω τοτε, πολυ δυσκολα ολα. Το μονο που ευχομαι ολοψυχα ειναι να πανε ολα καλα και να γινετε μια ευτυχισμενη οικογενεια, μη δινετε σημασια!!! Βαλε ωτοασπιδες και ασε να λενε,γυρνα το στο χαβαλε εσυ γιατι ακρη δε θα βγαλεις!!

Αν με ήξερες θα καταλάβαινες τι θα πει χαβαλές. Όλοι με λένε γελαδερη! Υπάρχουν μέρες που γελάω από την ώρα που θα ξυπνησω μέχρι να πάω για ύπνο. Καλά ότι το πόσο χαζή το παίζω. Και αν πετάξω καμία σπόντα κοιτάνε δεξιά και αριστερά να δουν από που τους ήρθε.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν με ήξερες θα καταλάβαινες τι θα πει χαβαλές. Όλοι με λένε γελαδερη! Υπάρχουν μέρες που γελάω από την ώρα που θα ξυπνησω μέχρι να πάω για ύπνο. Καλά ότι το πόσο χαζή το παίζω. Και αν πετάξω καμία σπόντα κοιτάνε δεξιά και αριστερά να δουν από που τους ήρθε.

Αχ δεν ξερω κοπελα μου, δε θα βγαλτε ακρη ετσι! Ουτε με σποντες ουτε να το παιζεις χαζη! Εχεις δικαιωματα, στην τελικη τωρα εχεις τη δικη σου οικογενεια, πραγμα δυσκολο να το αντιληφθουν οι υπολοιποι οταν μενετε στο ιδιο σπιτι. Τουλαχιστον οσον αφορα το γαμο βγαλε τα χαρτια με τον αντρα σου και πηγαινετε οι 2 σας με 2 μαρτυρες. Κακως ο αντρας σου δεν παταει ποδι!! Μιλησε του ηρεμα και θα τη βρειτε τη λυση!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαντάζεστε βρε κορίτσια, πήγαινε να περπατήσει η κόρη μου και έχανε το έδαφος από τα πόδια της! Ανησηχούσα για να μην χτυπήσει στο κεφάλι!!!

Αλλά εμείς σαν κορίτσια, θέλαμε πολύ φουστες και φορέματα, οπότε παπούτσια της φορούσα μπαλαρίνες με λουράκι ή ημικλειστα πέδιλα και λιγότερο τα αθλητικά σύνολά μας για να αποφεύγουμε τις τούμπες!!!

Πρώτο παπούτσι της είχα πάρει όταν περπάτησε στα Papagalino αλλά δεν έχω ξαναπαρει!!! Δημιουργούσε απαίσια μυρωδιά στα ποδαράκια της!!!

Έπειτα έχω βρει κάποιες μάρκες που ψωνίζω στις εκπτώσεις από 70-80? στα μισά λεφτά για να τα βρω μπροστά μου. Για φέτος της πήρα σανδάλι δερμάτινο χρωματιστό με λουράκι χωρίς σκρατς αυτοκόλλητο γιατί και αυτά τα αυτοκόλλητα της δημιουργούν ξηροδερμία στο πόδι (ατοπική δερματιτιδα)!!!

Τα geox τα εχω ακούσει, αλλά δεν τα εχω πετυχει σε καλες τιμες σε εκπτώσεις και δεν τα εχω παρει ακόμη... Μούγερ εχω ψωνισει, καλά ποιοτικά και αντέχουν στα γδαρσίματα!!!


Link to comment
Share on other sites

Λογικα αφου αργησατε λιγουλακι να τα βγαλετε, μαλλον θα βγουν ολα μαζι. Εχει μια βαση το οτι τα ουλα σκληραινουν οσο πιο μεγαλα ειναι τα μωρακια αλλα μπορει τον δημητρακη να μην τον επηρεασει καθολου και να τα βγαλει αναιμακτα.

Θεωρω πως σιγουρα θα προσθεσουμε κατο σαν δεκατιανο, υποθετω πως το τοστακι ειναι μια καλη επιλογη.

Ηταν να παμε σημερα για εμβολιο και για παπουτσια αλλα ειχε πολλα παιδακια και δεν μας επαιρνε η ωρα οποτε φυγαμε.

Το γλιτωσε το τσιμπιματακι η φουρτουνα για σημερα ε??? Καλυτερα, να συνελθει απο το δοντακι μη της ερθουν ολα μαζι της καημενουλας!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν φαντάζεστε βρε κορίτσια, πήγαινε να περπατήσει η κόρη μου και έχανε το έδαφος από τα πόδια της! Ανησηχούσα για να μην χτυπήσει στο κεφάλι!!!

Αλλά εμείς σαν κορίτσια, θέλαμε πολύ φουστες και φορέματα, οπότε παπούτσια της φορούσα μπαλαρίνες με λουράκι ή ημικλειστα πέδιλα και λιγότερο τα αθλητικά σύνολά μας για να αποφεύγουμε τις τούμπες!!!

Πρώτο παπούτσι της είχα πάρει όταν περπάτησε στα Papagalino αλλά δεν έχω ξαναπαρει!!! Δημιουργούσε απαίσια μυρωδιά στα ποδαράκια της!!!

Έπειτα έχω βρει κάποιες μάρκες που ψωνίζω στις εκπτώσεις από 70-80? στα μισά λεφτά για να τα βρω μπροστά μου. Για φέτος της πήρα σανδάλι δερμάτινο χρωματιστό με λουράκι χωρίς σκρατς αυτοκόλλητο γιατί και αυτά τα αυτοκόλλητα της δημιουργούν ξηροδερμία στο πόδι (ατοπική δερματιτιδα)!!!

Τα geox τα εχω ακούσει, αλλά δεν τα εχω πετυχει σε καλες τιμες σε εκπτώσεις και δεν τα εχω παρει ακόμη... Μούγερ εχω ψωνισει, καλά ποιοτικά και αντέχουν στα γδαρσίματα!!!

Μουγερ και geox ειναι ιδιας κατηγοριας και σε τιμη και σε ποιοτητα απ'οτι λενε. Αναπνεουν και πολυ καλα, μια φιλη μου που επαιρνε μονο geox στους γιους της ηταν πολυ ευχαριστημενη. Μουγερ δεν εχουμε εδω και ελεγα να παραγγειλω απο ιντερνετ αλλα το απεφυγα για να ειμαι σιγουρη, να τα δω απο κοντα. Αχ ρε κοριτσια, πανακριβα τα μωρουδιακα, και τα φορανε για τοσο λιγο! Απλα ειναι σημαντικο για να διαμορφωθει το ποδαρακι τους! Εχω και κατι puma που του εφεραν δωρο αλλα ειναι για οταν παει τουλαχιστον 2,5 χρονων!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι η αλήθεια είναι οτι το παπούτσι είναι το μόνο που πρέπει να είναι ποότητας κια σωστό....έτσι αναγκατηκά ακριβό!!μούγερ και εγώ απο τις ανηψιές μου ξέρω είναι πολύ καλά!

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια να ρωτησω κατι? εχετε ρωτησει τις παιδιατρους σας για κατσικισιο γαλα στο μωρο? Θελω να τη ρωτησω αυριο αμα μπορουμε να δωσουμε στο μωρο κατσικισιο μετα το χρονο. Ειναι ενας συναδελφος του αντρα μου που του εχουμε απολυτη εμπιστοσυνη και βγαζει καθε μερα κατσικισιο γαλα. Ειναι πολυ καλυτερο απο τα αγοραστα σιγουρα!! Προσφατα περασε ενα σεμιναριο του ΕΦΕΤ ο αντρας μου λογω της δουλειας του και τι μαθαμε για αυτα που τρωμε, ΕΦΡΙΞΑ!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

θαλεια να σας ζησει το μωρακι του παντα χαρουμενο!εκλαψε στην βαφιση???πολυ τα λυπαμαι τα καημένα...η ανηψια μου η μικρη ηταν αρρωστη στη βαφτιση της!!κλαμαααααααα δεν φανταζεστε σπαραξε!απο τότε με τοπου περναμε εξω απο την εκλησσια κλαιει!!

ελλη μου, θα σου πω τη γνωμη μου οπωσ την σκεφτομαι και ας πεσετε να με φατε όλες!Η απόφαση σας για μωρο θεωρώ οτι ήταν επιπόλεη!ενώ ξέρατε όλα τα προβλήματα που έχετε, έπρεπε να σταθήτε λίγο στα πόδια σας να ανεξαρτητοποηθήτε και μετά! δόξα το θεό ειστε νεότατοι και οι δύο είχατε χρόνια μπροστά σας! Τέσπα ..τώρα που αποφασίσατε το μωρό σας και είναι στον δρόμο να έρθει οφείλετε να δείξετε μεγαλύτερη δύναμη κα εσύ και ο άντρας σου!τι παει να πει κλαις !να πάψεις να γίνεις σκληρή όπως έιναι η άλλοι μαζί σου!Πρέπει πλέον να προστατέψεις το μωρό σου και τον εαυτό σου και να διεκδικήσεις αυτά που πρέπει!Έχεις οικογένεια όπου και αν ζήτε με όποια οικονομικά και με όλες τις δυσκολίες έχεις πλέον οικογένεια απο ότι βλέπω αγαπάς τον άντρα σου και σε αγάπαέι και αυτός!Κάντε λοιπόν τα χαρτιά για το γάμο σας πλέον είστε μια ξεχωριστή οικογένεια και πρέπει κάποια πράγματα να τα αποφασίζετε μόνοι και απλά να τα ανακοινώνεις!Επειδή η πεθερά σου είναι δύσκολη και ζεις μαζί τους μάθε να έισαι σκληρή και κουφή!Μην λογαριάζεις κανέναν πέρα απο τον άντρα σου και το παιδί!Μην δείχνεις αδυναμία για να μάθει να σε σέβετε να σε φοβάτε και να ξέρει την δύναμη σου!Στο χέρι σου είναι είστε ίσες εισαι η γυναίκα του γιου της και η μάνα του εγγονού της και πρέπει να έχεις τον πρώτο λόγο στην οικογένεια σου!Καλά κάνεις και τους σέβεσε και σε τιμάει η υπομονή οσυ και οι αντοχές σου, αλλά τώρα πρέπει να γίνεις σκύλος που δαγκώνει!

συγνώμη αν είμαι σκληρή ή αν είπα πράγματα που δεν πρέπει, αλλα τα λέω απο αγάπη! είανι η προσωπική μου γνώμη αν ήμουν εγώ στην θέση σου αυτά θα έκανα!Μην με παρεξηγήσεις δεν σε κρίνω ...υποστηρίζω την απόφαση σου είναι δώρο ένα μωρό!και είσαι τυχερή που θα γίνεις μάνα!

Καλά κανεις και λες τη γνώμη σου. Έτσι και αλλιώς γι'αυτό τα είπα. Όχι μόνο για να ξεσπασω αλλά και για να με στηρίξετε ψυχολογικά. Αν και το μήνυμα σου είναι όντως σκληρό και μόνο καλό δεν μου κάνει αλλα δεν θα πεσω να σε φάω. Ξέρεις γιατι; Επειδή δεν μπορείς να μπεις στο μυαλό μου για να καταλάβεις 100% τα συναισθήματα και τις σκέψεις μου αλλα ούτε εγώ μπορώ να μπω στο δικό σου για να δω πως το σκεφτεσαι. Είναι δυο διαφορετικες οπτικές γωνίες. Και ας πούμε ότι η το παιδί ήταν επιπόλαιο. Που επειδη σε κάποια πράγματα είμαι

εριεργη παντα ηθελα να κάνω παιδί σε μικρή ηλικία. Αλλά αυτό είναι σχετικό. Σε σχέση με το οικονομικό θέλω να πιστευω πως κουτσά στραβα θα τα βγάλω πέρα. Ίσως στερηθω πολλά αλλά το παιδί μου θα έχει όλα όσα χρειάζεται. Με την πεθερά μου όμως πως θα τα βγάλω πέρα; Αυτή ούτε μεγάλη είναι ούτε τίποτα. Και ειναι και σε ηλικία κλημακτηριου. Και σε λίγο εμμηνοπαυσης.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...