Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακιααααααα καλησπερα, τι κανετε....??????

Μαυ μου εξαιρετικα τα νεα σου....!!!!!!

Ελλη μου υπομονη και αυτα που σου εγραψα, θεωρω οτι εγω ετσι θα επρατα...!!!!

Ηλιοβασιλεμα μου υπομονη για χαρη του ανδρα σου και του παιδιου σου (δεν ξερω για ποσο ακομα μπορεις να κανεις υπομονη).

Θαλειτσα μου να σου ζησει ο γιοκας, καλοφωτιστος.....!!!!!!!

Ολες οι αλλες τσουπρες καλα ειναι.....???????

Εμεις κατεβηκαμε σημερα στη πολη να παρω παπουτσακια ανατομικα στη μαριαννα, γυρισαμε και τωρα κοιμαται....!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο βρε Ελλη μου, παιρνω το θαρρος να σε ρωτησω μιας και μας εμπιστευεσαι τοσο σημαντικα ζητηματα! Γιατι βιαστηκατε να βαλετε μπροστα για νινι αφου δεν ειχατε κανενα οικονομικο υποβαθρο? Αφου ειστε τοσο μικροι σε ηλικια γιατι δε νομιζω ο αντρας σου να περνα τα 30 συμφωνα με αυτα που μας περιγραφεις, δε σας πηραν τα χρονια εννοω. Ελπιζω να μη σε ενοχλει η ερωτηση μου!!

Δεν πειράζει που Ρωτάς. Όλες φαντάζομαι έχετε την ίδια απορια. Όπως είπα και σε άλλο μήνυμα αλλιώς τα περιμέναμε και αλλιώς μας ήρθαν. Είχαμε και κάτι λεφτά στην άκρη τα οποία επειδή δεν υπήρχε τίποτα το χειμώνα τα χαλασαμε για το σπίτι. Υπάρχουν και αλλά πράγματα στο παρασκήνιο τα οποία προτιμώ να μην αναφέρω. Τελικά όταν έμεινε έγκυος η κουνιαδα μου σταμάτησα πλέων να μετράω μέρες και σταμάτησε το εντατικό. Και τέλος τον μήνα που έμεινα έγκυος δεν το περιμενα με τίποτα. Είχαμε όλο το μήνα 4 επαφές. Εγώ βοηθουσα να καθαρίσουμε την κοπριά να την στρωσουμε στον κήπο, να φυτέψουμε τα λαχανικά, έβαζα λουλούδια και δεν μπορείς να φανταστείς τι βάρος σήκωνα. Αφού είχα καθυστέρηση και έλεγα ότι δεν ερχόταν επειδή κουράστηκα. Περίμενα Δευτέρα να μου έρθει και πήγα την άλλη Δευτέρα για χοριακη. Και τέλος παντον ήο αντρουλης μου ήταν σιγουρος πως η μάνα του θα ηρεμήσει. Και μου φαίνεται αυτός χάρηκε περισσότερο αν και εγώ το ήθελα περισσότερο. Μετά έτσι όπως είναι τα πράγματα δεν έχουμε αυταπάτες. Δεν θα μπορέσουμε να φτιάξουμε το σπίτι μας όπως ονειρευομασταν. Οπότε είπαμε σιγά σιγά να ξεκινήσουμε την οικογένεια μας. Αν και η πεθερά μου τις περισσότερες φορές δεν μιλούσε. Νομίζω δεν θέλει να παραδεχτεί ότι ο γιος της θα παντρευτεί. Μετά εχω και έναν κουνιαδο που είναι μεγαλύτερος. Την ζοριζει ότι θα παντρευτεί ο μικρότερος και ο άλλος θα είναι έτσι.

Παντός εχω ηρεμησει. Και συγνωμη αν σας επριξα αλλά μου έκανε καλό που τα είπα. Ευχαριστώ που με ακούσατε.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοαλάκι καλό μεσημέρι! Η Μαριάννα πήρε τα πρώτα της παπούτσια; τί της πήρες;

Μόλις έφαγα και θα καθήσω λίγο στο ιντερνετ να χαζολογίσω...

Ξεκίνησα από σήμερα διατροφή βάζοντας σταδιακά στο διατροφολόγιό μου σωστές τροφές γιατί με τα άγχη και τις στεναχωριες, η αλήθεια είναι ότι δεν με προσέχω καθόλου!!!

Πήγα χθες σε αιματολογο στη Πάτρα. Τα τελευταία χρόνια είχαν αυξηθεί πολύ τα αιμοπετάλιά μου και έλεγα οτι ειναι τυχαίο, ότι μπορεί να ημουν κρυωμένη κλπ. Αλλά όλοι οι γιατροί (παθολόγος, γυναικολόγος, ενδοκρινολόγος) ζητούσαν να πάω σε αιματολόγο... Πήγα λοιπόν, και μου είπε ότι φταίει η σιδηροπενία... Πίνω 1 σίδηρο την ημέρα 3 μηνες τώρα και η φεριτίνη από 5 πήγε στο 9 (με κατωτατο όριο τα 10!!!). Από σήμερα 2 σίδηρο/μερα και τον Σεπτέμβρη επανέλεγχο γεν. αιματος και φεριτίνη αλλά σίγουρα θα ξαναπιω μέχρι και Οκτώβρη...Και μου τόνισε και η αιματολόγος την σωστή διατροφή!!!

Οπότε από σήμερα αρχίζω να προσέχω και να σταματήσω τα πολλά γλυκά και τα σουβλάκια με τηγ. πατάτες... Από μικρή είμαι γλυκατζού, αφού προτιμώ ενα γλυκό από φαγητό...


Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ελλη μου 2 παιζουν......

1το κρατουμενο...η πεθερα δεν θελει να παραδεχτει (πλεον) οτι εχει χασει τον γιο της.

2 τα κρατουμενα... Ο κουνιαδος ζηλευει που αν και μικροτερος ο αδερφος του ειναι πλεον στην τελικη ευθεια για να αποκατασταθει.

Οποτε....?????

Ας καταλαβουν πεθερα και κουνιαδος πως δεν ερχεται η αποκατασταση ηλικιακα αλλα με βαση την ωριμοτητα του αλλου και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ας κοπει ο ομφαλιος λωρος.......!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστες οι συμβουλες περι διατροφης, γιατι το α και το ω στο ανοσοποιητικο ειναι η διατροφη και εκει πανω θα στηριχθει και το αναπραγωγικο-γυναικολογικο.

Της πηρα κλειστα ανατομικα αθλητικα adidas.

Ολα τα υπολοιπα που εχουμε ηταν περπατουρας εκτος απο τα βαφτηστικα μας που ειναι πεδιλακια κλειστα δερματινα αλλα ειναι λιγο μεγαλουτσικα για την ωρα.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

καλως τη συμπεθερα!!! με γεια τα παπουτσακια, να τα λιωσει η φουρτουνιτσα!! Κι εμεις του πηραμε παπουτσακια παρολο που δεν περπαταει επειδη ηρθε η νονα του για λιγες μερες απο Αγγλια και ηθελε οπωσδηποτε να του παρει τα πρωτα του παπουτσια!! Τι κανει η φουρτουνιτσα μας??? Πως της φαινονται τα νεα της παπουτσακια??


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον ελλη μου 2 παιζουν......

1το κρατουμενο...η πεθερα δεν θελει να παραδεχτει (πλεον) οτι εχει χασει τον γιο της.

2 τα κρατουμενα... Ο κουνιαδος ζηλευει που αν και μικροτερος ο αδερφος του ειναι πλεον στην τελικη ευθεια για να αποκατασταθει.

Οποτε....?????

Ας καταλαβουν πεθερα και κουνιαδος πως δεν ερχεται η αποκατασταση ηλικιακα αλλα με βαση την ωριμοτητα του αλλου και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ας κοπει ο ομφαλιος λωρος.......!!!!!!!!

Δεν με ενδιαφέρει και πολυ η γνώμη του κουνιαδου μου. Ο καθένας κοιτάει τη δουλειά του. Εσης αν και δεν σας το ανάφερα δεν τους είπαμε οτι προσπουσαμε γογια παιδί. Ηταν ένα τυχαίο λάθος! Φαντάζεστε τι θα γινόταν έτσι; και οποτε το συζητάμε μεταξύ μας ο αντρουλης μου μου λέει "ετυχε" και γελάνε και τα μουστάκια του. Επισης μου λέει να μην στενοχωριέμαι για τίποτα και πως όλα θα γίνουν και αν δεν θέλει να ειναι στο γάμο χεστηκαμε! Οπως είπα θα αφήσω λίγο καιρό χωρίς να το αναφέρω. Αρκετά κουραστηκα και εκλαψα. Και έκανα και εμετό απ'το άγχος και νευριασα γιατι το παιδάκι μου δεν φταίει σε τιποτα. Οπότε πήγα και του πήρα παγωτό να το γλυκανω..!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελλη μου τι να πω τοτε, πολυ δυσκολα ολα. Το μονο που ευχομαι ολοψυχα ειναι να πανε ολα καλα και να γινετε μια ευτυχισμενη οικογενεια, μη δινετε σημασια!!! Βαλε ωτοασπιδες και ασε να λενε,γυρνα το στο χαβαλε εσυ γιατι ακρη δε θα βγαλεις!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ελλη μου 2 παιζουν......

1το κρατουμενο...η πεθερα δεν θελει να παραδεχτει (πλεον) οτι εχει χασει τον γιο της.

2 τα κρατουμενα... Ο κουνιαδος ζηλευει που αν και μικροτερος ο αδερφος του ειναι πλεον στην τελικη ευθεια για να αποκατασταθει.

Οποτε....?????

Ας καταλαβουν πεθερα και κουνιαδος πως δεν ερχεται η αποκατασταση ηλικιακα αλλα με βαση την ωριμοτητα του αλλου και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ας κοπει ο ομφαλιος λωρος.......!!!!!!!!

Εμένα ο άντρας μου είναι στη μεση ηλικιακά με τα αδέρφια του. Σας πληροφορώ ότι και τα 2 ζηλεύουν την δημιουργία σωστής οικογένειας αποκολλημένης ή ανεξάρτητης από αυτής του πατρικού τους σπτιού.

Και το κακό είναι όταν η μάνα ξεχωρίζει τα παιδιά της...Εμένα εντάξει να το καταλάβω ειμαι η νύφη (η μοναδική ή έστω η πρώτη που της εχω χαρίσει εγγόνα με το όνομά της μάλιστα), δεν με θεωρούν οικογένειά τους άλλο αν υποκρίνονται στα σόγια...


Link to comment
Share on other sites

καλως τη συμπεθερα!!! με γεια τα παπουτσακια, να τα λιωσει η φουρτουνιτσα!! Κι εμεις του πηραμε παπουτσακια παρολο που δεν περπαταει επειδη ηρθε η νονα του για λιγες μερες απο Αγγλια και ηθελε οπωσδηποτε να του παρει τα πρωτα του παπουτσια!! Τι κανει η φουρτουνιτσα μας??? Πως της φαινονται τα νεα της παπουτσακια??

Μα αυτο το παιδι με το που της τα εδωσα τα εβαλε κατευθειαν στο στομα...

Καλα ειναι, εβγαλε το δοντι που μας τυρανουσε και ησυχασαμε απο μυξες και γκρινια.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...