Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλημερα σε ολες τις φιλεναδιτσες μου! Σας γραφω πολυ γρηγορα γιατι ο ταρζανακος μου δεν κρατιεται για πολυ στο παρκο! Ειμαστε πολυ καλα! Ελλη μου πολυ με στενοχωρει η ιστοριουλα σας! Ειναι πολυ δυσκολα αλλα δυστυχως δεν υπαρχει αλλη λυση! Καταλαβαινω οτι μαλλον ειστε σχετικα μικροι σε ηλικια για να πατησετε ποδι! ΥΠΟΜΟΝΗ και κρατα μονο τα θετικα!!! Οσο για την κουνια μην αγχωνεσαι!! Υπαρχει και το υπεροχο ΙΚΕΑ!!! Απο ερευνα αγορας εχω κανει εξαιρετικη στα πιο οικονομικα πραγματα και μπορω να σας διαφωτισω ολες!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εllie τον πολιτικό γάμο να τον κάνετε οι δύο σας χωρίς καμία πρωτύτερη εγκριση από πεθερικά!!!! Καλό είναι όταν αποκτήσετε το μωράκι σας, να είστε οικογένεια και υπό το νομικό πλαίσιο...

Εγώ είμαι 36, όλα αυτά που τα έμαθα στα 32 μου...Δεν μου πήγαινε στη καρδιά να εγκαταλείψω τον άνδρα μου, να τον αφήσω να συνεχισει να καταχρεωνεται, ακομη και να πάει φυλακή και εγώ να πλεύσω σε διαφορετικούς δρόμους...Το παιδί μας σίγουρα δεν έφταιγε και δεν φταίει σε τίποτα, να μην έχει και τους δυο γονείς του για χατήρι κανενός...

Απλά το παραπονο μου ειναι οτι ζουσα σε αλλο κόσμο και δεν ηξερα την πραγματικότητα του άντρα μου. Εκανα όνειρα, ότι μετά το γάμο, θα ακολουθούσε το παιδί και σιγά σιγά το σπίτι μας και μπουμ εσκασε η μπομπα των χρεών για χαρη του πατρικού του και πολλά όνειρα διεγράφησαν από μυαλό και καρδιά...


Link to comment
Share on other sites

Εllie τον πολιτικό γάμο να τον κάνετε οι δύο σας χωρίς καμία πρωτύτερη εγκριση από πεθερικά!!!! Καλό είναι όταν αποκτήσετε το μωράκι σας, να είστε οικογένεια και υπό το νομικό πλαίσιο...

Εγώ είμαι 36, όλα αυτά που τα έμαθα στα 32 μου...Δεν μου πήγαινε στη καρδιά να εγκαταλείψω τον άνδρα μου, να τον αφήσω να συνεχισει να καταχρεωνεται, ακομη και να πάει φυλακή και εγώ να πλεύσω σε διαφορετικούς δρόμους...Το παιδί μας σίγουρα δεν έφταιγε και δεν φταίει σε τίποτα, να μην έχει και τους δυο γονείς του για χατήρι κανενός...

Απλά το παραπονο μου ειναι οτι ζουσα σε αλλο κόσμο και δεν ηξερα την πραγματικότητα του άντρα μου. Εκανα όνειρα, ότι μετά το γάμο, θα ακολουθούσε το παιδί και σιγά σιγά το σπίτι μας και μπουμ εσκασε η μπομπα των χρεών για χαρη του πατρικού του και πολλά όνειρα διεγράφησαν από μυαλό και καρδιά...

Πωπω ρε κοριτσια τι περνατε! Δε λεω, σε κανενα σπιτι δεν ειναι ολα ροδινα αλλα αυτα που περνατε θελουν πολυ δυναμη και αγαπη για τους αντρες σας! Ελλη μου πολυ με θλιβουν οι σκεψεις που κανεις για χωρισμο πριν καν γεννησεις, οχι οτι φταις, τα δεδομενα που εχεις σε κανουν να σκεφτεσαι ετσι! Καλος, χρυσος ο αντρουλης σου αλλα νομιζω πως δε σημαινει πως επειδη σας βοηθουν θα σας καβαλησουν κιολας! Στην τελικη οι γονεις δεν πρεπει να περιμενουν ανταλλαγμα απο τα παιδια τους, αν ειναι δυνατον!! Οφειλουν να βοηθουν απροσκοπτα και με χαρα!! Δεν ειναι υποχρεωμενοι, αλλα αφου το κανουν ας μη το βγαζουν ξινο! Αν δε τους το κανει απο τωρα λιανα θα ειναι πολυ δυσκολα τα χρονια που θα ακολουθησουν και ειναι πολυ πολυ κριμα για το παιδακι σας που θα μεγαλωσει σε ενα τετοιο περιβαλλον!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο βρε Ελλη μου, παιρνω το θαρρος να σε ρωτησω μιας και μας εμπιστευεσαι τοσο σημαντικα ζητηματα! Γιατι βιαστηκατε να βαλετε μπροστα για νινι αφου δεν ειχατε κανενα οικονομικο υποβαθρο? Αφου ειστε τοσο μικροι σε ηλικια γιατι δε νομιζω ο αντρας σου να περνα τα 30 συμφωνα με αυτα που μας περιγραφεις, δε σας πηραν τα χρονια εννοω. Ελπιζω να μη σε ενοχλει η ερωτηση μου!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!! Διάβαζα τόση ώρα νεα σας από την Κυριακή!

Τα δικα μου είναι οτι πήγα στο γιατρό, το μωρό ήταν μια χαρά, με εξετασε εξονυχιστικά, από κοιλιάς και κολπικά και δε βρήκε τίποτα!

Οπωσδηποτε μου ειπε υπαρχει καποιο αγγειακι που δινει αυτο το αίμα - χτες το βραδυ είχα πάλι ροζ έντονο- και μη σας τα πολυλογώ με έβαλε κ έκανα εξετασεις για θρομβοφιλία και ας μην εχω ιστορικό και ας έχω γεννησει ήδη ένα μωρό χωρίς προβλήματα. Θα βγουν την Παρασκευή!

Επισης θα μεινω 15 μερες αυστηρώς στο κρεβατι, μόνο τουαλετα..

Εχω απελπιστεί, να πω την αλήθεια...

YOLA, αυτην την εξεταση δεν την εχω κανει ποτε στην εγκυμοσυνη, και αφου σου εξηγησε ο γιατρος σου ετσι, μη σε αγχώνει τίποτα!

ΕΛΛΗ, το στομαχι σου ειναι απο αυτα που περνας! Κοιταξε να εισαι εσυ κ ο αντρας σου καλά και όλα θα γίνουν! Μην ξεχνας οτι εσύ θα είσαι η μάνα του παιδού και η κυρια του σπιτιου σου κ ασε τους άλλους να κουρευονται!

ΜΑΡΙΑ, σα να διαβαζω τα δικά μου, εσύ! Και μεις με τον άντρα μου έχουμε καταντησει αδερφια και δεν προβλεπω να αλλαζει κατι μεχρι να γεννησω με το καλό!

ΚΟΑΛΑΚΙ, ΑΓΟΡΟΜΑΜΥ, ΜΠΟΤΣΑΚΙ, ΠΑΤΟΥΣΙΤΣΑ, ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ, ΣΟΤΣΑΦΙ, XRYDIM, ποια να ξεχναω πάλι;; Ειστε καλά;;

Γεια σου γλυκια μου May!! Χαιρομαι που ολα πανε καλα!! Μαλλον οπως παθαινα εγω παθαινεις με τα αγγειακια απλα εσενα σου συμβαινει συχνοτερα!!!! Ολα να πανε καλα και με τις εξετασεις θρομβοφιλιας!!! Καλα αποτελεσματα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια μου ήρθα!!!!!!!!!!!!!καλησπέρα!!!!!!!!!

τώρα βρήκα χρόνο να σας γράψω.

είστε όλες καλά??????????

έλλη μου λυπάμαι πολύ για τις δυσκολίες που περνάς αλλά σαν συμβουλή σ λέω να κάνετε πάντα εκείνο που θέλετε εσείς!!!!!!!!κ κανένας να μην σας επιβάλει τίποτα!!!!!

εμείς όλα καλά με την βάπτιση.δεν έκλαψε σχεδόν καθόλου!!!!!!όλο χαμόγελα ήτανε!!!!!εγώ έκλαψα πιο πολύ από τον παναγιωτακη μου πλεον.επίσης κοινονισαμε πάλι ήταν ήσυχος!!!!γενικά όλα καλά!!!!!θα ανεβάσω όταν πάρω φωτό στο φασεβοοκ.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

να ζησει ο Παναγιωτακης μας! Σου εγραψα και στο facebook! Καλε ποια αλλη τσουπρα εχει facebook να τη βρω??

ευχαριστώ πολύ!!!!αμα βρεις καμία μου λες κ μένα!!!!!

μάη μου μπράβο που είστε καλά κ εσυ κ το μωρακι σου!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου γλυκια μου May!! Χαιρομαι που ολα πανε καλα!! Μαλλον οπως παθαινα εγω παθαινεις με τα αγγειακια απλα εσενα σου συμβαινει συχνοτερα!!!! Ολα να πανε καλα και με τις εξετασεις θρομβοφιλιας!!! Καλα αποτελεσματα!

Αγορομάμμυ μου σε ευχαριστώ. Απλά εμένα γίνεται πλεον τόσο συχνά που έχω γίνει δυσλειτουργική! Φοβάμαι τοσο πολύ, που πανω που παω να βρω ενα ρυθμό στις δραστηριότητες μου, βλεπω το αίμα και κρεβατώνομαι! Θα ήθελα τόσο να μη μου ξανασυμβεί! Θεωρώ απιθανο να βγει κατι απο τις εξετασεις γιαυτό πηρα αποφαση να κατσω 15 μερες ακίνητη για να μηδενίσω τελειως και το ενδεχόμενο της ξαναάποκόλλησης λογω κουρασης..


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου ήρθα!!!!!!!!!!!!!καλησπέρα!!!!!!!!!

τώρα βρήκα χρόνο να σας γράψω.

είστε όλες καλά??????????

έλλη μου λυπάμαι πολύ για τις δυσκολίες που περνάς αλλά σαν συμβουλή σ λέω να κάνετε πάντα εκείνο που θέλετε εσείς!!!!!!!!κ κανένας να μην σας επιβάλει τίποτα!!!!!

εμείς όλα καλά με την βάπτιση.δεν έκλαψε σχεδόν καθόλου!!!!!!όλο χαμόγελα ήτανε!!!!!εγώ έκλαψα πιο πολύ από τον παναγιωτακη μου πλεον.επίσης κοινονισαμε πάλι ήταν ήσυχος!!!!γενικά όλα καλά!!!!!θα ανεβάσω όταν πάρω φωτό στο φασεβοοκ.

Θάλεια μου, να ζήσει ο νεοφώτιστος Παναγιωτάκης! Να τον καμαρώσεις και γαμπρό! Και εγω ειχα συγκινηθεί πολύ στη βάφτιση της κορης μου!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να ζησει ο Παναγιωτακης μας! Σου εγραψα και στο facebook! Καλε ποια αλλη τσουπρα εχει facebook να τη βρω??

εγώ έχω φβ στείλε μου σε π.μ. αν θέλεις το όνομά σου να σε βρώ ..είμαι συνδεδεμένη!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Θάλεια μου, να σας ζήσει ο Παναγιωτάκης σας!! Γερός και ευλογημένος να είναι!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω φβ στείλε μου σε π.μ. αν θέλεις το όνομά σου να σε βρώ ..είμαι συνδεδεμένη!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Θάλεια μου, να σας ζήσει ο Παναγιωτάκης σας!! Γερός και ευλογημένος να είναι!!

θα σ στείλω κ εγώ το όνομα μου.

ευχαριστώ φιλάκια πολύ κορίτσια φιλάκια μου για τις ευχές!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...