Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Yola μου καλησπερα!!!Εγω αυτη την εξεταση την εκανα τωρα τελευταια που ειχα το θεματακι με τον σκωλ. και με οριο το 20 μου βγηκε 24.Ομως η μικροβιολογος μου ειπε πριν την κανω οτι μπορει και ναβγει λιγο ανεβασμενη λογω εγκυμοσυνης αλλα δεν ειναι κατι.Κι αυτο μου το επιβεβαιωσε κι ο γιατρος μου και μου ειπε οτι ακριβως και σε σενα!!Οποτε μην ανησυχεις!!Εκεινο το ιντερνετ πια!Ετσι κανω κι εγω και τρελενομαι μετα!!Επισης δεν σε ξεχασα ειμαστε οι δυο μεγαλυτερες,σιγα την διαφορα που εχουμε!!:D:D:D:D:D:D:DΠοτε θα το δεις το ζουζουνακι σου??

Θα το δω στις 11/7 την επόμενη εβδομάδα (μετά από ένα μήνα) και ανυπομονώ! Εσείς θα πάτε σε ένα μήνα πάλι; Πονάκια έχεις όπως σηκώνεσαι, σκύβεις ή στο τέλος της μέρας αν δεν έχεις ξαπλώσει αρκετά; Δυό μέρες τώρα με πονάει και λίγο η μέση μου.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Είσαι σίγουρη ότι βλέπεις αυτό και όχι κάτι σαν τον κυτταρομεγαλοιό;

Γιατί αυτό είναι με αριθμητικό ποσό και όχι αρνητικό ή θετικό.

Yola μου αν διαβασεις πιο κατω την εκανα κι εγω!Μην ανησυχεις!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Θα το δω στις 11/7 την επόμενη εβδομάδα (μετά από ένα μήνα) και ανυπομονώ! Εσείς θα πάτε σε ένα μήνα πάλι; Πονάκια έχεις όπως σηκώνεσαι, σκύβεις ή στο τέλος της μέρας αν δεν έχεις ξαπλώσει αρκετά; Δυό μέρες τώρα με πονάει και λίγο η μέση μου.

Ναι εχω!!!Οταν ταλαιπωρουμαι πιο πολυ τα εχω και αρκετες φορες τα εχω και χωρις να κανω τιποτα!!!

Αντε Yolitsa μου!!!!!!Σε 10 μερες!!:D:D:D:D:D:D

Εγω θα παω στις 18 και στις 29 θα κανω την β'επιπεδου κι ο Θεος βοηθος!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω!!!Οταν ταλαιπωρουμαι πιο πολυ τα εχω και αρκετες φορες τα εχω και χωρις να κανω τιποτα!!!

Αντε Yolitsa μου!!!!!!Σε 10 μερες!!:D:D:D:D:D:D

Εγω θα παω στις 18 και στις 29 θα κανω την β'επιπεδου κι ο Θεος βοηθος!!!

Αχ με το καλό. Πολύ πιο σύντομα από εμένα. Εγώ θα την κάνω μετά τις 25/8. Θα το κλείσω το ραντεβού την επόμενη εβδομάδα. Είναι πολύ σημαντικό. Τελικά άμνιο δεν θα κάνεις έτσι;


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ με το καλό. Πολύ πιο σύντομα από εμένα. Εγώ θα την κάνω μετά τις 25/8. Θα το κλείσω το ραντεβού την επόμενη εβδομάδα. Είναι πολύ σημαντικό. Τελικά άμνιο δεν θα κάνεις έτσι;

Ο γιατρος μου ειπε οτι θα με στειλει σε εναν κορυφαιο γιατρο για την β'επιπεδου ο οποιος κανει και μια επιπλεον εξεταση για χρωμοσωματα!!Αν αυτη η εξεταση δειξει κατι τοτε θα το συζητησουμε και αν πρεπει θα την κανω!!Αν οχι,δεν υπαρχει κανενας λογος να μπω σε αυτη τη διαδικασια!!

Ετσι μου ειπε!!Τωρα,θα δειξει!!Εσυ??


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ακριβώς κάθε ένα μήνα πάτε για επίσκεψη; Εκτός των καθιερωμένων εννοώ..

O δικός μου γιατρός επειδή ήταν χρόνια Αγγλία είναι πιο χαλαρός με τα ραντεβού. Πχ. όταν έκανα την αυχενική επειδή ήταν παρών μου είπε θα τα πούμε σε ένα μήνα στο ιατρείο μου. Οπότε θα κάνω να πάω πάνω από ενάμιση μήνα σε εκείνον συνολικά. Βέβαια πάντα τον πληρώνω ενώ άλλες γνωστές μου που πάνε πιο συχνά δεν πληρώνουν πάντα.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

O δικός μου γιατρός επειδή ήταν χρόνια Αγγλία είναι πιο χαλαρός με τα ραντεβού. Πχ. όταν έκανα την αυχενική επειδή ήταν παρών μου είπε θα τα πούμε σε ένα μήνα στο ιατρείο μου. Οπότε θα κάνω να πάω πάνω από ενάμιση μήνα σε εκείνον συνολικά. Βέβαια πάντα τον πληρώνω ενώ άλλες γνωστές μου που πάνε πιο συχνά δεν πληρώνουν πάντα.

Εσενα σου ειπε για αμνιο Yola μου?


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα το δω στις 11/7 την επόμενη εβδομάδα (μετά από ένα μήνα) και ανυπομονώ! Εσείς θα πάτε σε ένα μήνα πάλι; Πονάκια έχεις όπως σηκώνεσαι, σκύβεις ή στο τέλος της μέρας αν δεν έχεις ξαπλώσει αρκετά; Δυό μέρες τώρα με πονάει και λίγο η μέση μου.

Θα σου πει και τι ειναι τωρα???


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τζααααααα.......ξυπνησαμεεεεεε.....!!!!!!

Τι κανετε πολυλογουδες....?????

Μποτσακι μου αυτη η προγιαγια δεν ειναο σαν την γιαγια, αυτη ειναι στον κοσμο της (με την καλη εννοια).....αχαχαχαχαχα!!!!!!!!

Εμενα μου εδωσαν ενα σωρο πακετα με διαφορα βρεφικα πραγματα στο νοσοκομειο χωρις να στειλω πουθενα και τιποτα.

Εγω κοριτσια αν εξαιρεσεις τον ενα μηνα που πηγα 3 φορες για υπερηχο, κατα τα αλλα μια φορα τον μηνα πηγαινα.....!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Τζααααααα.......ξυπνησαμεεεεεε.....!!!!!!

Τι κανετε πολυλογουδες....?????

Μποτσακι μου αυτη η προγιαγια δεν ειναο σαν την γιαγια, αυτη ειναι στον κοσμο της (με την καλη εννοια).....αχαχαχαχαχα!!!!!!!!

Εμενα μου εδωσαν ενα σωρο πακετα με διαφορα βρεφικα πραγματα στο νοσοκομειο χωρις να στειλω πουθενα και τιποτα.

Εγω κοριτσια αν εξαιρεσεις τον ενα μηνα που πηγα 3 φορες για υπερηχο, κατα τα αλλα μια φορα τον μηνα πηγαινα.....!!!!!!!!!!

Δεν το πιστευω!!!!!Αυτη ειναι τηλεπαθεια!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...