Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

καλημερα Μαρακι!! Κι εμεις τον παμε σχεδον καθε Κυριακη και του αρεσει πολυ! πως τον λενε τον μπομπιρα σας?? κατα τ'αλλα τι κανεις?? πως εισαι?

Καλε κοριτσια η σφουγγαριστρα εχει γινει η προεκταση του χεριου μου!!!!!!! ατιμο μπουσουλημα!!!:D:D

τον μικρο τον λενε Αλεξανδρο το λεει και το τικερ μου!ειανι 28 μηνων!~

ποσο ειναι το δικο σου?πως τον λενε?εισαι και εγγυουλα?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

να ζησετε και να φτασετε και την χρυση επετειο και παραπανω!

α ρε γαμωτο και εμενα ελαφροισκιωτο ειναι αν τραβηξω καζανακι ξυπναει

ευχαριστουμε!!!!! ουου εμας να δεις ποσο αλαφροισκιωτο ηταν! δεν ειχε μαθει σε φασαρια γιατι δεν εχουμε γειτονες, ειναι ολα εξοχικα τα σπιτια τριγυρω! Τωρα που μαζευτηκαν οι γειτονες για καλοκαιρι τρομαζε οταν ακουγε βηματα και φωνες απεξω!! Τωρα ευτυχως συνηθισε, τον προπονησα να κοιμαται και στη φασαρια εξω γιατι αλλιως ουτε για μπανιο δε θα μπορουσαμε να παμε!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

τον μικρο τον λενε Αλεξανδρο το λεει και το τικερ μου!ειανι 28 μηνων!~

ποσο ειναι το δικο σου?πως τον λενε?εισαι και εγγυουλα?

αχ ναι καλε,δε το προσεξα το τικερακι!! Υπεροχο ονομα! Εμενα τον λενε Δημητρη και σε λιγες μερες θα κλεισει 11 μηνες! Δεν ειμαι εγκυος, θα βαλουμε τωρα μπροστα ομως λεμε για το δευτερο!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι καλε,δε το προσεξα το τικερακι!! Υπεροχο ονομα! Εμενα τον λενε Δημητρη και σε λιγες μερες θα κλεισει 11 μηνες! Δεν ειμαι εγκυος, θα βαλουμε τωρα μπροστα ομως λεμε για το δευτερο!

ωραια ευχομαι μεσα στο 2013 να πιασεις σπορακι στην κοιλιτσα σου με το καλο!ειναι μικρος και ο δικος σου σαν την μαριαννα απο το κοαλακι!βρε δεν ειναι μμικρουλια τα μωρα σας ειναι δυσκολο με πολυ μωρα να εσαι εγγυος!δεν τον αφηνεις να ξεπεταχτει να περπαταει για να μην εχεις προβληματα στο λεω εκ πειρας πλεον!ασε που οσο ποιο μικρα τοσο ποιο πολυ αγκαλια θελουν?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

ωραια ευχομαι μεσα στο 2013 να πιασεις σπορακι στην κοιλιτσα σου με το καλο!ειναι μικρος και ο δικος σου σαν την μαριαννα απο το κοαλακι!βρε δεν ειναι μμικρουλια τα μωρα σας ειναι δυσκολο με πολυ μωρα να εσαι εγγυος!δεν τον αφηνεις να ξεπεταχτει να περπαταει για να μην εχεις προβληματα στο λεω εκ πειρας πλεον!ασε που οσο ποιο μικρα τοσο ποιο πολυ αγκαλια θελουν?

Μαρια μου ετσι ειναι οπως τα λες απλα προτιμω κουραστω μαζεμενα! Επισης ο αντρας μου ειναι 42 κ δε θελουμε να περασει ο καιρος. Πιο πανω εχω αναφερει οτι τωρα μενουμε επαρχια και εχω βοηθεια οποτε χρειαστω τη μαμα μου ενω σε λιγα χρονια παιζει να φυγουμε με μεταθεση λογω δουλειας του αντρα μου και να μην εχουμε κανεναν. Οποτε οσο να'ναι τωρα θα τα ξεπεταξουμε πολυ καλυτερα και πιο ευκολα!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, καλό μήνα και καλή εβδομάδα.

Έλειπα το ΣΚ αλλά σας διάβαζα από το κινητό μόνο που μου είναι δύσκολο να γράφω από εκεί.

Έκανα τις καθιερωμένες εξετάσεις αίματος και ούρων, βγήκαν όλες πολύ καλές αλλά μία που δεν ήξερα τί είναι με κοψοχόλιασε. Ήταν το CRP ποσοτικό (High Sensitive) που μου βγήκε παραπάνω από διπλάσια από το ανώτατο όριο. Δηλαδή 11,6 με ανώτατο το 5. Μπήκα στο google διάβασα τρελάθηκα ότι δείχνει το ποσοστό προωρότητας λόγω λοίμωξης της μητέρας και μετά πήρα τον γιατρό μου πανικόβλητη ότι οι έγκυες μπορούν να έχουν μέχρι 15 επειδή το έμβρυο είναι για τον οργανισμό κάτι ξένο σαν λοίμωξη... Ήρθε η καρδιά στην θέση της αλλά το σοκ μου είχα προλάβει να το πάθω. Την κάνετε αυτή την εξέταση εσείς οι εγκυούλες;

Να ζήσει το αγοράκι της Θάλειας. Δεν είδα πουθενά νέα της οπότε αναμένουμε.

Για τις κοπέλες με τα προβλήματα κύησης τί άλλο από υπομονή να περάσουν μαζί με μία τελειόμηνη γέννα.

Εγώ χτες είχα αρκετά πονάκια και σήμερα όταν σηκώνομαι από το γραφείο. Είμαι σε σημείο διερεύνησής του γιατί δεν είναι συχνά.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, καλό μήνα και καλή εβδομάδα.

Έλειπα το ΣΚ αλλά σας διάβαζα από το κινητό μόνο που μου είναι δύσκολο να γράφω από εκεί.

Έκανα τις καθιερωμένες εξετάσεις αίματος και ούρων, βγήκαν όλες πολύ καλές αλλά μία που δεν ήξερα τί είναι με κοψοχόλιασε. Ήταν το CRP ποσοτικό (High Sensitive) που μου βγήκε παραπάνω από διπλάσια από το ανώτατο όριο. Δηλαδή 11,6 με ανώτατο το 5. Μπήκα στο google διάβασα τρελάθηκα ότι δείχνει το ποσοστό προωρότητας λόγω λοίμωξης της μητέρας και μετά πήρα τον γιατρό μου πανικόβλητη ότι οι έγκυες μπορούν να έχουν μέχρι 15 επειδή το έμβρυο είναι για τον οργανισμό κάτι ξένο σαν λοίμωξη... Ήρθε η καρδιά στην θέση της αλλά το σοκ μου είχα προλάβει να το πάθω. Την κάνετε αυτή την εξέταση εσείς οι εγκυούλες;

Να ζήσει το αγοράκι της Θάλειας. Δεν είδα πουθενά νέα της οπότε αναμένουμε.

Για τις κοπέλες με τα προβλήματα κύησης τί άλλο από υπομονή να περάσουν μαζί με μία τελειόμηνη γέννα.

Εγώ χτες είχα αρκετά πονάκια και σήμερα όταν σηκώνομαι από το γραφείο. Είμαι σε σημείο διερεύνησής του γιατί δεν είναι συχνά.

Yola μου καλησπερα!! Αυτη την εξεταση αν θυμαμαι την εκανα καθε μηνα! θα κοιταξω αργοτερα τις εξετασεις μου και θα σου πω τι ποσοστα επαιζαν!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μου ετσι ειναι οπως τα λες απλα προτιμω κουραστω μαζεμενα! Επισης ο αντρας μου ειναι 42 κ δε θελουμε να περασει ο καιρος. Πιο πανω εχω αναφερει οτι τωρα μενουμε επαρχια και εχω βοηθεια οποτε χρειαστω τη μαμα μου ενω σε λιγα χρονια παιζει να φυγουμε με μεταθεση λογω δουλειας του αντρα μου και να μην εχουμε κανεναν. Οποτε οσο να'ναι τωρα θα τα ξεπεταξουμε πολυ καλυτερα και πιο ευκολα!!!

μωρε εγω στο ειπα γιαιτ τα εχω περασει και ο μικρος μου οταν εμαθα οτι ειμαι εγγυος ηταν 22 μηνων περπαταγε ,μιλαγε συνενοουμαστε και παρολα αυτα θελει αγκαλιες κλπ!

αν εχεις βοηθεια ομως παω πασο!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

μωρε εγω στο ειπα γιαιτ τα εχω περασει και ο μικρος μου οταν εμαθα οτι ειμαι εγγυος ηταν 22 μηνων περπαταγε ,μιλαγε συνενοουμαστε και παρολα αυτα θελει αγκαλιες κλπ!

αν εχεις βοηθεια ομως παω πασο!

ναι ειναι βασικος παραγντας η βοηθεια αλλα κ παλι θα ζοριστω! αλλα καμια σχεση με το να φυγουμε και να ειμαι σε αλλη πολη...


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσιααααααα καλησπερα.....!!!!!!

Ngn καλως ορισες, να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλοτο μωρακι σου....!!!!!!

Συμπεθερακιιιιιιι να ζησετεεεεε....!!!!!! Γεροι, δυνατοι και ευτυχισμενοι....!!!!!!

Θαλειτσαααααα που εισαι καλε να μας πεις νεα σου....???????

Xrydim καλα εκανες και περασες το σκ σου ομορφα με βολτες.

Μαρακι και μαυ μου ελπιζω να ειστε καλα εστω και ξαπλωμενες....!!!!!!

Μποτσακι, πατουσιτσα, γιολα, σοτσαφι, ελλη ειστε καλααααα.....???????

Καλεεεεε χαθηκε το ηλιοβασιλεμα....!!!!!!!!!

Εμεις τωρα γυρισαμε, ειχα παει το μωρο στη γιαγια του ανδρα μου να τη δει που ηρθε απο γερμανια.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααα καλησπερα.....!!!!!!

Ngn καλως ορισες, να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλοτο μωρακι σου....!!!!!!

Συμπεθερακιιιιιιι να ζησετεεεεε....!!!!!! Γεροι, δυνατοι και ευτυχισμενοι....!!!!!!

Θαλειτσαααααα που εισαι καλε να μας πεις νεα σου....???????

Xrydim καλα εκανες και περασες το σκ σου ομορφα με βολτες.

Μαρακι και μαυ μου ελπιζω να ειστε καλα εστω και ξαπλωμενες....!!!!!!

Μποτσακι, πατουσιτσα, γιολα, σοτσαφι, ελλη ειστε καλααααα.....???????

Καλεεεεε χαθηκε το ηλιοβασιλεμα....!!!!!!!!!

Εμεις τωρα γυρισαμε, ειχα παει το μωρο στη γιαγια του ανδρα μου να τη δει που ηρθε απο γερμανια.

καλως τες!!!!!!!! ααα και στην προγιαγια η φουρτουνα! κι εμενα ζουν οι γιαγιαδες!! χαιρονται για το δισεγγονο!! :D:D:D


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααα καλησπερα.....!!!!!!

Ngn καλως ορισες, να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλοτο μωρακι σου....!!!!!!

Συμπεθερακιιιιιιι να ζησετεεεεε....!!!!!! Γεροι, δυνατοι και ευτυχισμενοι....!!!!!!

Θαλειτσαααααα που εισαι καλε να μας πεις νεα σου....???????

Xrydim καλα εκανες και περασες το σκ σου ομορφα με βολτες.

Μαρακι και μαυ μου ελπιζω να ειστε καλα εστω και ξαπλωμενες....!!!!!!

Μποτσακι, πατουσιτσα, γιολα, σοτσαφι, ελλη ειστε καλααααα.....???????

Καλεεεεε χαθηκε το ηλιοβασιλεμα....!!!!!!!!!

Εμεις τωρα γυρισαμε, ειχα παει το μωρο στη γιαγια του ανδρα μου να τη δει που ηρθε απο γερμανια.

καλα ειμαι εδω ξαπλα απλα ποναω λιγο εσεις καλα?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι βασικος παραγντας η βοηθεια αλλα κ παλι θα ζοριστω! αλλα καμια σχεση με το να φυγουμε και να ειμαι σε αλλη πολη...

εαν εχεις βοηθεια τοτε βουρ!στο ευχομαι και ναι ξεπεταγονται πιο ευκολα οταν ειναι μικρα!

εμενα εαν ολα πανε δεξια και γεννηθει τελος σεπτεμβρη η μικρη θα εχουν 30 μηνες διαφορα ακριβως 2,5 χρονια το θεωρω οκ αν και ηδη εχει ξεφυγει ο γιος μου απο την μπεμπε φαση και ειναι λιγο περιεργο εχω κακομαθει γιαιτ συνεννοουμε μαζι του στο μωρο τι θα λεω μισο λεπτο ερχομαι!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

καλα ειμαι εδω ξαπλα απλα ποναω λιγο εσεις καλα?

Καλα ειμαστε και εμεις. Μαρακι μου δεν παιρνεις κανενα φαρμακακι εκτος youtopar για να σε ηρεμει λιγο απο τον πονο.....?????????


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...