Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Ναι προγιαγια....!!!!!! Ναι να την παω γιατι απεχει πολυ ωρα απο εδω το χωριο οπου μενει και απο τη αλλη εβδομαδα εχω παλι δουλεια (σχεδιο) στον υπολογιστη και λογικα δεν θα εχω χρονο ουτε για να ξυθω....αχαααχαχαχαχχα....,!!!!!!!

Αχ κολακι μου με πηρε ο υπνος στην καρεκλα!!!Παω κι ο Θεος βοηθος!!!

Καληνυχτα νερα'ιδουλες μου ομορφες,καλη ξεκουραση και φιλακια στα μωρακια σας!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ κολακι μου με πηρε ο υπνος στην καρεκλα!!!Παω κι ο Θεος βοηθος!!!

Καληνυχτα νερα'ιδουλες μου ομορφες,καλη ξεκουραση και φιλακια στα μωρακια σας!!!!!!

Καληνυχτα και καλη ξεκουραση. Ονειρα γλυκα και φιλακια στο μπεμπουλινο σου, πες τον ανδρα σου να τα δωσει γιατι εσυ δε φτανεις....!!!!! Ααχαχαχααχα....!!!!!!

Καληνυχτα σε ολες.....!!!!!!!!!

Τα λεμε αυριο, εγω μαλλον το μεσημερακι θα μπω.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καληνυχτα και καλη ξεκουραση. Ονειρα γλυκα και φιλακια στο μπεμπουλινο σου, πες τον ανδρα σου να τα δωσει γιατι εσυ δε φτανεις....!!!!! Ααχαχαχααχα....!!!!!!

Καληνυχτα σε ολες.....!!!!!!!!!

Τα λεμε αυριο, εγω μαλλον το μεσημερακι θα μπω.

χαχαχαχαχααααααααα!!!!!!!

θα το πω κοαλακι μου!!Δεν φτανω με τιποτα ομως!!!!Ονειρα γλυκα και καλο ξημερωμα!!!Ενα τρυφερο φιλακι στην Μαριαννουλα δωσε!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι από το τόπικ του cafe Οκτωβρίου 2013 αλλά σας διαβάζω τακτικά και είπα να μπω και εγώ στην όμορφη παρεούλα σας!!!

Είμαι μανούλα ενός αγοριού 32 μηνών και έγκυος στην κόρη μου στην 24η εβδομάδα. Γενικώς έχω ταλαιπωρηθεί πολύ σε αυτήν την εγκυμοσύνη μιας και είχα εμετούς μέχρι και την 22η εβδομάδα(σε σημείο που νοσηλεύτηκα με ορό στο νοσοκομείο) και με το που μου σταμάτησαν μου παρουσιάστηκε διαβήτης κύησης και κάνω αυστηρή διατροφή.

Έχω αγχωθεί πολύ με τον διαβήτη και επίσης έχω εξαντληθεί τόσους μήνες που δεν τρώω σαν άνθρωπος. Να φανταστείτε ξεκίνησα 56 κιλά την εγκυμοσύνη και τώρα είμαι 52. Αντί να παίρνω χάνω!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Εύχομαι να μην σας κούρασα!

Με το καλό όλες μας να έχουμε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάρες μουουουου!!! Εδώ είμαι!!! Επέστρεψα!!! Πέρασα ένα σκ όλο τσάρκες..τόσο πολύ που γυρνούσα το βράδυ σπίτι και ούτε να ξεντυθώ δεν προλάβαινα από την κούραση!! :tongue::tongue::tongue: αλλα...το ευχαριστήθηκα!!!! :D:D:D Είστε όλες καλά?

καλησπερα τωρα μπηκα στο θεμα σας ειμαι ηδη μαμα εωος αγοριου 28 μηνων και ειμαι στην 26η εβδ της κυησης!

Δυστηχως μετα απο ενα τροχαιο που ειχαμε το πασχα και απο την κουραση, γιατι δεν εχω βοηθεια ,το μωρο πηρε θεση εμπεδωθηκε στην λεκανη και αρχησαν συσπασεις και μαλιστα επωδηνες!

Παιρνω γιουτοπαρ και πηγαινω και μου βαζουν και ορο ειναι ηδη 7 εβδομαδες αυτη η κατασταση ειμαι ξαπλα και σηκωνομαι μονο για τα απαραιτητα!Εχουμε ξεπατωθει στα εξοδα γιατι δεν εχιουμε βοηθεια και ετσι πληρωνω κοπελα να ερχεται γιατι αλλιως δεν γινεται ,ο μικρος μου καταλαβαινει αλλα δεν αυτοεξυπηρετειται πληρως συν οτι δεν μπορει να τρωει ντελιβερι!

Εχω πολυ αγχος γιατι δεν νομιζω οτι θα γλιτωσω την προωροτητα απλα προσπαθω να την παρατεινω!

Μαράκι μου καλώς ήρθες!! Μη φοβάσαι κοριτσάκι μου..όλα θα πάνε καλά, πίστεψέ το και θα γίνει... η μανούλα σου και ο Θεούλης σε προστατεύουν και θα σου φέρουν το κοριτσάκι σου γερό στην αγκαλιά σου.. Τα καλύτερα σου εύχομαι.. <3

Η xrydim μπορει να ξεπορτισε καθοτι Κυριακηηηηη γιορτη και σχοληηηηηη να'ταν η βδομαδα οληηηηηη ηηηη ηηηη!!!!!!!!!!

λαλαλαλαλαλαλααααααααααα είσαι φοβερή μποτσάκι μου!!!!! Είσαι σίγουρη ότι είσαι 38?????? :tongue::tongue: Η ενέργειά σου δείχνει 20άρα!!!

Τι κανετε κοριτσια; Εγώ όσο περνάει ο καιρός εχω αρχισρι να αγχώνομαι όλο και περισσότερο. Είναι πολύ άσχημο όταν αλλιώς τα περιμένεις και αλλιώς σου έρχονται.

Ελλάκι μου λοιπόν έχουμε και λέμε!!!!! :tongue:

Ο πόνος που ανέφερες, χαμηλά με το μούδιασμα στο πόδι, σε συνδυασμό με το ότι δεν ένιωθα καθόλου το μωρό ενώ είχα αρχίσει δειλά δειλά να το αισθάνομαι, με οδήγησε την προηγούμενη βδομάδα στο γιατρό μου για έκτακτο ραντεβού γιατί είχα τρομοκρατηθεί και καταγχωθεί... Για τον πόνο, ενώ βεβαιώθηκε ότι δεν είναι σκωληκοειδήτις (το σκότωσα????) μου είπε ότι τα μωράκια μας πάνε και κάθονται σε διάφορα σημεία και πατάνε νεύρα, πρακτικά οι παλιές μαμάδες λένε ότι αν τα χαιδέψεις λίγο ή αν αλλάξεις στάση, μετακινούνται και περνάει ο πόνος!

Σχετικά με την ακράτεια ισχύει..η στάση του μωρού σου μπορεί να σου την προκαλέσει!

Υγρά πολλά έχω κι εγώ..είχαν σταματήσει για ένα διάστημα και ξαναεμφανίστηκαν όπως λες. Επίσης εγώ ιδρώνω και πάρα πολυ πλέον και ιδρώνω παντού..οπότε πολλές φορές ξυπνάω με το εσώρουχο μούσκεμα ή γυρίζω από έξω και είμαι μούσκεμα! Για αυτήν την περίπτωση η μαία με την οποία συναντιέμαι μου είπε να έχω πάντα ένα καθαρό εσώρουχο μαζί μου για να μπορώ να αλλάζω με την πρώτη ευκαιρία! Αυτά!! Ελπίζω να βοήθησα!! Α! Εγώ είμαι 27!!! (άσχετο!!!!!!) :tongue::tongue:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι από το τόπικ του cafe Οκτωβρίου 2013 αλλά σας διαβάζω τακτικά και είπα να μπω και εγώ στην όμορφη παρεούλα σας!!!

Είμαι μανούλα ενός αγοριού 32 μηνών και έγκυος στην κόρη μου στην 24η εβδομάδα. Γενικώς έχω ταλαιπωρηθεί πολύ σε αυτήν την εγκυμοσύνη μιας και είχα εμετούς μέχρι και την 22η εβδομάδα(σε σημείο που νοσηλεύτηκα με ορό στο νοσοκομείο) και με το που μου σταμάτησαν μου παρουσιάστηκε διαβήτης κύησης και κάνω αυστηρή διατροφή.

Έχω αγχωθεί πολύ με τον διαβήτη και επίσης έχω εξαντληθεί τόσους μήνες που δεν τρώω σαν άνθρωπος. Να φανταστείτε ξεκίνησα 56 κιλά την εγκυμοσύνη και τώρα είμαι 52. Αντί να παίρνω χάνω!!!!:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Εύχομαι να μην σας κούρασα!

Με το καλό όλες μας να έχουμε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά!!!

Καλημέρτα κορίτσι μου...καλώς ήρθες κι εσύ στο παρεάκι!! :) Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και σου εύχομαι ένα καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης..Κάνε λίγη υπομονή και με τις οδηγίες του γιατρού σου όλα θα πάνε τέλεια θα δεις!!!

Θάλεια μου να σας ζήσει το αντράκι σας!! Γερό, καλοφώτιστο και ευλογημένο να είναι!!!!

May μου είσαι καλύτερα?? σήμερα δε θα πήγαινες στο γιατρό??? Περιμένουμε νεάκια!!!

Νομίζω δε μου ξέφυγε τίποτα...όσο να'ναι την κάλυψα την απουσία μου!!! Κοαλλάκι μου, αγοροmummy μου, sotsafi μου, yola μου, πατουσίτσα μου καλημέρες όμορφες!!!!!

Καλο μήνα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααα!!!!! Καλο μηναααααααα!!!!!!!!! Τι μου κανετε??? Εμεις ξυπνησαμε στις 10, κοιμηθηκε παααρα πολυ καλα το βραδυ ευτυχως, ξυπνησε μονο μια φορα επειδη καποιος καγκουρας εκανε γκαζιες με το αυτοκινητο 4 30 το ξημερωμα και τρομαξε ο μικρος!!! Σημερα εχω επετειο με τον αντρουλη μου, την επετειο της σχεσης οχι του γαμου! 8 χρονακια!! και ειναι σα να μην περασε μια μερα!!

Καλως ηρθες ngn1980!! με το καλοοοο!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Μποτσακι μου κριμα για τον πεθερο σου! Κι εμεις χασαμε τον πεθερο μου λιγες μερες πριν γεννηθει ο μπεμπης. Και ο καημενος το περιμενε πως και πως, ηταν το πρωτο του εγγονακι, μου χαιδευε την κοιλια και οποτε εβαζε το χερι του ο μικρος κουνιοταν απο μεσα!! Τον αγαπουσα τοσο πολυ, ηταν ο αγνοτερος ανθρωπος που εχω γνωρισει! Δεν ξερω τι αμαρτιες πληρωσε αυτος ο ανθρωπος και δεν προλαβε να γνωρισει το εγγονακι του... Πολλες φορες τον σκεφτομαι πως θα εκανε για το μωρο και κλαιω! Ευχομαι ο μικρος μου να εχει παρει πολλα απο εκεινον!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

τι σνιφ καλε??? σνιφ θα λεγατε αν δεν ειχατε μωρακια!!!! αφου οι κοιλιτσες σας εχουν κατοικο μια χαρα ειστε!! Ολα τ'αλλα ειναι μονο αριθμοι αν εσεις νιωθετε καλα και δυνατες για τα παιδακια σας!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 μηνων????Πολυ μικρο ε??Απαπαπαπαπαα!!!!Με τιποτα πιστευω δεν θα το εκανα!!!

Μποτσακι μου εγω τον βαφτισα πριν κλεισει τους 3!!!! Ειναι σχετικο! Εμας η παιδιατρος μας ειχε πει πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα αρκει να ειναι ζεστο το νερο στην κολυμπηθρα. Ηταν πολυ ευκολη η διαδικασια γιατι ο μικρος καθοταν ανετα στην αγκαλια ολη την ωρα, δεν ειχε το νου του να μπουσουλησει κ να γκρινιαξει αφου ηταν μικρος! Εκλαψε μονο στο 1 μπλουμ, απο το δευτερο τιποτα, μονο κοιτουσε και μετα εκλαψε λιγο στο ντυσιμο αλλα αυτο μου το εκανε και στο σπιτι παντα! Μετα κοιμηθηκε και ολα μια χαρα! Αμα το παρουμε με βαση τη θρησκεια κανονικα πρεπει να τα βαφτιζουμε 40 ημερων! Καλα, ουτε κι εγω φανταζομουν οτι θα το βαφτιζαμε τοσο μικρο αλλα εφευγε η νονα μας για Αγγλια απο τη μια, απο την αλλη σκεφτηκαμε οτι μετα θα επρεπε να περιμενουμε το καλοκαιρι να ζεστανει ο καιρος (και ααααν θα ερχοταν η νονα μας) και υπολογιζαμε οτι αν βαφτιζοταν καλοκαιρι θα περνουσε πιο πολυ ταλαιπωρια επειδη θα ειχε ζωηρεψει! Και τωρα που τον βλεπω με τιποτα δε θα κρατιοταν αν τον βαφτιζαμε τωρα! Επισης επειδη ειχε πεθανει προσφατα ο πεθερος μου ειπαμε να τον βαφτισουμε μικρο να χαρει και η οικογενεια, πηρε και το ονομα του πεθερου, ηταν και λιγο αφορμη το πενθος για κλειστη βαφτιση! Ημασταν μονο 15 ατομα περιπου, πολυ αξιοπρεπης τελετη, χωρις υπερβολες, απλα,λιτα,οικογενειακα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι 6 χρονων....???? ξεχασε να το βαφτισει...????? αντε να ξεχασεις 1 χρονο, αντε 2 αλλα 6....??????? αν ειναι δυνατον....!!!!!!!!

χαχαχαχα!!!! καλε αφου δεν πηγε μονο του να δηλωθει στο ληξιαρχειο παλι καλα!! νομιζω μεχρι τον χρονο τα μικρα πρεπει να βαφτιζοτναι!! Θα πω κατι στεναχωρο που ειναι η αληθεια ομως βρε παιδια, αμα παθει κατι το μωρο (χτυπα ξυλο Παναγια μου) συμβαινει αυτο που λεμε "παει αδιαβαστο"... Εξαρταται απο 'κει και περα ποσο πιστευει κανεις στο Θεο. Ουτε κι εγω ειμαι φανατικη, ειναι ομως ο αντρας μου οποτε δεν εχω προβλημα να ακολουθουμε τις διαδικασιες! Αν ηταν μονο στο χερι μου ισως και να περιμενα το καλοκαιρι να τον βαφτισω, τωρα που ειδα ομως τις διαφορες αναμεσα στις ηλικιες χιλιες φορες μικρος!!!

Θαλεια μου που εισαι να μας πεις για τον μικρουλη Παναγιωτη μας???


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια δεν σας προλαβαινω!

καλο μηνα!

Ευχαριστω για το καλωσορισμα ολα τα κοριτσια και για τις ευχες σΑς!

και εμεις 3 μηνων τον βαφτισαμε τον γιο μου γιατι ηθελα να τον κοινωναω!

νομιζω ειναι πιο ευκολο οταν ειναι μικρα!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια δεν σας προλαβαινω!

καλο μηνα!

Ευχαριστω για το καλωσορισμα ολα τα κοριτσια και για τις ευχες σΑς!

και εμεις 3 μηνων τον βαφτισαμε τον γιο μου γιατι ηθελα να τον κοινωναω!

νομιζω ειναι πιο ευκολο οταν ειναι μικρα!

καλημερα Μαρακι!! Κι εμεις τον παμε σχεδον καθε Κυριακη και του αρεσει πολυ! πως τον λενε τον μπομπιρα σας?? κατα τ'αλλα τι κανεις?? πως εισαι?

Καλε κοριτσια η σφουγγαριστρα εχει γινει η προεκταση του χεριου μου!!!!!!! ατιμο μπουσουλημα!!!:D:D


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααα!!!!! Καλο μηναααααααα!!!!!!!!! Τι μου κανετε??? Εμεις ξυπνησαμε στις 10, κοιμηθηκε παααρα πολυ καλα το βραδυ ευτυχως, ξυπνησε μονο μια φορα επειδη καποιος καγκουρας εκανε γκαζιες με το αυτοκινητο 4 30 το ξημερωμα και τρομαξε ο μικρος!!! Σημερα εχω επετειο με τον αντρουλη μου, την επετειο της σχεσης οχι του γαμου! 8 χρονακια!! και ειναι σα να μην περασε μια μερα!!

Καλως ηρθες ngn1980!! με το καλοοοο!!!

να ζησετε και να φτασετε και την χρυση επετειο και παραπανω!

α ρε γαμωτο και εμενα ελαφροισκιωτο ειναι αν τραβηξω καζανακι ξυπναει


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...