Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Οχι,δεν το ειχα και φοβηθηκα η μαυρουλα αλλα το χερακι μου ολο εκει παει!!!

Βασικα μου εκανε απο την αρχη εντυπωση γιατι τον πλενω παντα πολυ καλα τον αφαλουλι μου!!

Λες να μου πεταχτει βρε κοαλακι μου??

Ναι ετοιμαζεται να μετακινηθει ο αφαλος. Ειτε να βγει εντελως εξω ειτε να κλεισει την τρυπουλα του αφαλου.

Σε εμενα μονο προλαβε να κλεισει, οχι να φουσκωσει.

Ελλη μου ναι το μωρακι σου ήταν, ειναι ακομα μικρο και εχει πολυυυυ χωρο, οποτε οτι κινηση και να κανει εσυ την αισθανεσαι.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δηλαδη?????

Δεν ξερω βεβαια αν ισχύει για όλες τις εγκυουλες αλλα μερικες οσο περνάνε οι μηνες ο αφαλος βγαινει προς τα έξω.. Τίποτα το ανησυχητικό. Φυσιολογικο θεωρείται. Ειναι νομιζω λογο της πίεσης που ασκεί η μήτρα καθώς μεγαλώνει. Διορθωστε με αν κάνω λαθος!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετοιμαζεται να μετακινηθει ο αφαλος. Ειτε να βγει εντελως εξω ειτε να κλεισει την τρυπουλα του αφαλου.

Σε εμενα μονο προλαβε να κλεισει, οχι να φουσκωσει.

Ελλη μου ναι το μωρακι σου ήταν, ειναι ακομα μικρο και εχει πολυυυυ χωρο, οποτε οτι κινηση και να κανει εσυ την αισθανεσαι.

Αλήθεια; Αχ τι καλά! Απλώς μου φάνηκε περίεργο που ένιωσα το ανακάτεμα να το πω στο χερι. Δεν ηταν κάτι παραπάνω! Ο αντρουλης μου παντός ήταν σίγουρος πως ήταν το παιδί του.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 22 και μισό!

Άσχετο αλλά υπάρχει περίπτωση να καταλαβαίνω από τώρα το μωρο με το χερι; Δεν είναι νωεις Αλλά ειχα το χερι μου στην κοιλιά έτσι όπως είμαι ανάσκελα και έπιασα σαν κάτι να κουνιέται. Είπα αποκλυεται και είπα στον αντρουλη μου να βαλει το χέρι του και κατάλαβε το ιδιο. Όχι εξτριμ πραγματα απλα σαν κατι να υπάρχει!

Οποτε εσυ εισαι ηρεμη αυτο ειναι εκει για να σου δωσει να καταλαβεις οτι ειναι καλα (ενστικτο) και οποτε εσυ εισαι σε δραστηριοτητα αυτο νανουριζεται.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετοιμαζεται να μετακινηθει ο αφαλος. Ειτε να βγει εντελως εξω ειτε να κλεισει την τρυπουλα του αφαλου.

Σε εμενα μονο προλαβε να κλεισει, οχι να φουσκωσει.

Ελλη μου ναι το μωρακι σου ήταν, ειναι ακομα μικρο και εχει πολυυυυ χωρο, οποτε οτι κινηση και να κανει εσυ την αισθανεσαι.

Εμενα μαλλον θα φτασει απεναντι,καθοτι χαβουζουλα!!!!!!!!;););););)


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξερω βεβαια αν ισχύει για όλες τις εγκυουλες αλλα μερικες οσο περνάνε οι μηνες ο αφαλος βγαινει προς τα έξω.. Τίποτα το ανησυχητικό. Φυσιολογικο θεωρείται. Ειναι νομιζω λογο της πίεσης που ασκεί η μήτρα καθώς μεγαλώνει. Διορθωστε με αν κάνω λαθος!

Οχι δεν ειναι λογω ασκησης πιεσης απο τη μητρα, απλα οσο φουσκωνει η κοιλια τοσο το δερμα τεντωνεται με αποτελεσμα να συμπαρασερνει την ελαστικοτητα του και να κανει τον αφαλο βουναλακι συνηθως. Σε εμενα δεν εγινε βουνο, θαλασσα ηταν.......χααχχααχχααχχαχα.....!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το Μαριαννακι μας βλεπει ονειρακια???

Αχα.....!!!!!! Ναι το παιδακι μου κοιμαται και σε λιγο θα παω και εγω.

Αυριο το πρωι θα την παω στη γιαγια του ανδρα μου που ηρθε απο τη γερμανια να τη δει.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχα.....!!!!!! Ναι το παιδακι μου κοιμαται και σε λιγο θα παω και εγω.

Αυριο το πρωι θα την παω στη γιαγια του ανδρα μου που ηρθε απο τη γερμανια να τη δει.

Προγιαγια ετσι??Ωραιαααααα!!!

Κι εμενα κλεινουν τα ματια μου απο τις εννεα,αλλα το παλευω να περασει λιγο η ωρα μπας και τα καταφερω αποψε,γιατι ειμαι και πολυ κουρασμενη!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Προγιαγια ετσι??Ωραιαααααα!!!

Κι εμενα κλεινουν τα ματια μου απο τις εννεα,αλλα το παλευω να περασει λιγο η ωρα μπας και τα καταφερω αποψε,γιατι ειμαι και πολυ κουρασμενη!!!!

Ναι προγιαγια....!!!!!! Ναι να την παω γιατι απεχει πολυ ωρα απο εδω το χωριο οπου μενει και απο τη αλλη εβδομαδα εχω παλι δουλεια (σχεδιο) στον υπολογιστη και λογικα δεν θα εχω χρονο ουτε για να ξυθω....αχαααχαχαχαχχα....,!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...