Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλωωωωωωωωωωωως την!!!!!!!!Καλα κανατε κοριτσακι μου κι ευχαριστηθηκατε την Κυριακη σας!!!

Μαναρακι μου θα γελασατε!!!Τους εστειλε ολους ε???

Ακουστε τι παθαμε εμεις!!!

Εγω νευριασα πολυ!!!Ο μικρος της φιλης μου να κλαιει κι ο παπας να τον βουταει απο το κεφαλι και να τον παταει μεσα στην κολυμπηθρα!!!!

Αφου την γλυτωσε ο παπας,"ειχε Αγιο"!!!!!!!!!!

Δεν τα μπορω κατι τετοια!!!!Τρελενομαι!!!!

Εμενα παντως η φουρτουνα επειδη εκλαιγε απο πριν μπει στη κολυμβηθρα, μολις την εβαλε ο παππας μεσα αυτη εγινε μονοκοματη και δεν τον αφησε....να κανει τη δουλεια του (τετοιος που ηταν καλα να παθει) χιχιχιχχιχι....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμενα και αν με μπερδεψε σημερα που κοιμηθηκε 3 φορες μεσα στην ημερα που ειχε να το κανει πανω απο 2 μηνες. Αβυσσος η ψυχη τους!!!! χαχα! Απλα μου εκανε 3 υπνους μικροτερης διαρκειας επειδη ημασταν εξω και οσο να'ναι δε χαλαρωνε το ιδιο! Ρε συμπεθερα να σε ρωτησω κατι. Στις 2 προηγουμενες περιοδους ειχα πολυ πολυ αιμα τις 2 πρωτες μερες και απο την 3η μεχρι την 5η κοβοταν σταδιακα. Αυτη τη φορα εχω νορμαλ ροη που μειωνεται σταθερα που σημαινει οτι η περιοδος θα μου κρατησει περιπου 7 μερες και οχι 5 οπως οι 2 προηγουμενες (οι 7 μερες ειναι κ τα φυσιολογικα μου οπως πριν μεινω εγκυος) Παρολα αυτα οι γονιμες μου θα ειναι κανονικα απο την 12η ε?? Μετρωντας απο την 1η μερα περιοδου?

Μποτσακι μου!!!!!!!! Ε ρε τραβηγμα που χρειαζοταν ο παπας απο τα γενια! Εμενα ετσι με ειχε βουτηξει ο παπας και με ειχε πνιξει και στο λαδι, ακομα το λεει η νονα μου ποσο με ταλαιπωρησε εκεινος ο παπας!! Εγω ευτυχως δε θυμαμαι τιποτα:tongue::tongue::tongue:

Ναι καλε....οσο και να σου κραταει η περιοδος οι γονιμες ξεκινουν οπως ειπες απο την 12τη, μετρωντας την 1τη μερα της περιοδου. Θα επανελθει σιγα σιγα στα φυσιολογικα της με μια μικρη πιθανοτητα αλλαγης οσον αφορα την ποσοτητα και τη ροη λογω του τοκετου και γενικα της κυησης. Και εγω ακομα σκαμπανεβασματα εχω και διαπιστωσα μεγαλες διαφορες επειτα απο τον τοκετο.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως η φουρτουνα επειδη εκλαιγε απο πριν μπει στη κολυμβηθρα, μολις την εβαλε ο παππας μεσα αυτη εγινε μονοκοματη και δεν τον αφησε....να κανει τη δουλεια του (τετοιος που ηταν καλα να παθει) χιχιχιχχιχι....!!!!!!!

Καλα του εκανε!!!Εχουν ισοπεδωσει τα παντα κι αυτοι!!!Το παιδι να γκανιαζει απο το κλαμα και αυτος να του παταει το κεφαλι!!!

Ασε το αλλο που εχουν κανει μοδα!!!Δεν αφηνουν πλεον να ριχνουμε ρυζι στην εκκλησια,για να μην καθαριζουνε!!Να περιμενουμε λεει να βγει το ζευγαρι εξω!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!

Μωρε μπηκε ρυζι μεσα που ηταν ολο δικο τους!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλε....οσο και να σου κραταει η περιοδος οι γονιμες ξεκινουν οπως ειπες απο την 12τη, μετρωντας την 1τη μερα της περιοδου. Θα επανελθει σιγα σιγα στα φυσιολογικα της με μια μικρη πιθανοτητα αλλαγης οσον αφορα την ποσοτητα και τη ροη λογω του τοκετου και γενικα της κυησης. Και εγω ακομα σκαμπανεβασματα εχω και διαπιστωσα μεγαλες διαφορες επειτα απο τον τοκετο.

ναι τα σκαμπανεβασματα δε με ανησυχουν καθολου. Ουτε σταθερο κυκλο ειχα ποτε, αλλες φορες ποναω αλλες οχι... Και μου ειχε πει ο γιατρος οτι χρειαζεται λιγο διαστημα να στρωσουν τα οιστρογονα και ολο το συστημα εκει κατω!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα του εκανε!!!Εχουν ισοπεδωσει τα παντα κι αυτοι!!!Το παιδι να γκανιαζει απο το κλαμα και αυτος να του παταει το κεφαλι!!!

Ασε το αλλο που εχουν κανει μοδα!!!Δεν αφηνουν πλεον να ριχνουμε ρυζι στην εκκλησια,για να μην καθαριζουνε!!Να περιμενουμε λεει να βγει το ζευγαρι εξω!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!

Μωρε μπηκε ρυζι μεσα που ηταν ολο δικο τους!!

Πως ηταν ο γαμος μποτσακι μου....????? το μωρακι ποσο ειναι...???


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως ηταν ο γαμος μποτσακι μου....????? το μωρακι ποσο ειναι...???

Ομορφα ηταν!!!Απλα πραγματα και ζεστα!!!Ηταν απο τους γαμους που εκτος απο οικογενεια μαζευεται η γειτονια στο σπιτι,πεφτουν πιστολιες κτλ.Να φανταστειτε εχθες βγηκαν απο την αυλη και χορευανε στον δρομο!!!Ευτυχως καποια πραγματα ακομα υπαρχουν!!!!Το μωρακι ηταν 9 μηνων μωρε!!Μικρουλι το καημενο!!Μετα ηταν τοσο εξαντλημενο,το λυπηθηκα!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι τα σκαμπανεβασματα δε με ανησυχουν καθολου. Ουτε σταθερο κυκλο ειχα ποτε, αλλες φορες ποναω αλλες οχι... Και μου ειχε πει ο γιατρος οτι χρειαζεται λιγο διαστημα να στρωσουν τα οιστρογονα και ολο το συστημα εκει κατω!!

Ακριβως αυτο.....που σου ειπε. Θα επανελθει σιγα σιγα...

Το συνηθες ειναι μετα το 9μηνο και προς το χρονο αρχιζουν να ομαλοποιουνται τα οιστρογονα και να ερχονται στα κανονικα τους επιπεδα.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου θα σας αφησω! ειμαι νυσταγμενη, παω να ξεκουραστω γιατι ο μικρουλης εχει αγριεψει και απο αυριο θα ειμαστε μεσα το πρωι οποτε εχω κυνηγι μεσα στο σπιτι!! σας φιλω οοοολες γλυκα! ενα εξτρα φιλακι στη φουρτουνιτσα μας!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κι εμενα πηγαν οι γονεις μου σημερα σε ενα "γαμοβαφτησι" (χαριν συντομιας χαχα)! το μωρακι 3 μηνων πολυ κλαμα το καημενο!

3 μηνων????Πολυ μικρο ε??Απαπαπαπαπαα!!!!Με τιποτα πιστευω δεν θα το εκανα!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου θα σας αφησω! ειμαι νυσταγμενη, παω να ξεκουραστω γιατι ο μικρουλης εχει αγριεψει και απο αυριο θα ειμαστε μεσα το πρωι οποτε εχω κυνηγι μεσα στο σπιτι!! σας φιλω οοοολες γλυκα! ενα εξτρα φιλακι στη φουρτουνιτσα μας!!

Αντε να πας να ξεκουραστεις, καληνυχτα και ονειρα γλυκα....!!!!!

Ευχαριστουμε για το φιλακι και φυσικα ανταποδιδουμε....!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσια;

Εχω αλλά πράγματα που με αγχωνουν. Αλλά ειμαι σίγουρη πως το παιδακι μου είναι μια χαρά. Αν και χθες και σημερα δεν το άκουσα. Λίγο χθες το μεσημέρι και το βραδινό περιστατικό. Αλλά ξέρω πως είναι μικρούλη οπότε είναι φυσικό!

Όσο για τις βαφτίσεις όντως μερικοί παπάδες είναι λιγο "γκαου". Αλλά δεν έχετε ακουσει ότι είναι καλό το παιδί να κλαίει όταν το βαφτίζουν; Εμένα το έλεγαν όλες οι παλιές στο χωριό. Όχι όμως να κλαίει απο πνίξιμο, έτσι; Όσο για κλάμα το κοριτσάκι μιας ξαδερφης μου (εχω αρκετες!) έπαιζε όταν το ξεντυσαν έκανε ναζια στο νονό και στον παπά, έσκασε στα γέλια στο νεράκι. Αφου πλατσουριζε και μιλαμε για έξι μηνων μωράκι. Ε όταν πήγαν να την ντύσουν πλανταξε. Δεν ήθελε με τιποτα. Τα ιδια έκανε και στο σπιτι. Να τραβάει την πάνα να την βγάλει!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Μικρό καλέ 3ων μηνων. Για μενα η καλυτερη ηλικία είναι 6-8 μηνών. Όχι όπως τον αδερφό μου 18 μηνών που φώναζε μέσα στην εκκλησία "μαμά βοηθεια"!

Και 2,5 χρόνων δεν είναι τίποτα. Ένας εδω στο χωριό το βάφτισε 6 χρόνων!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικο ειναι να αγχωνεσαι ελλη μου σαν πρωτομανουλα αλλα πιστεψε με αυτο το ρημαδοαγχος δεν θα το ξεφορτωθουμε ποτε.....οποτε εκει που πρεπει να ειμαστε χαλαραααααα......!!!!!! Οχι σαν και εμενα την τρελη, που επειδη αισθανομουνα καλα σονι και καλα κατι ειχε το μωρο μου, το μυαλο μου κατι ειχε....χαχααχαχααχχαχχ......!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...