Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Τι κανετε κοριτσια; Εγώ όσο περνάει ο καιρός εχω αρχισρι να αγχώνομαι όλο και περισσότερο. Είναι πολύ άσχημο όταν αλλιώς τα περιμένεις και αλλιώς σου έρχονται.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τι κανετε κοριτσια; Εγώ όσο περνάει ο καιρός εχω αρχισρι να αγχώνομαι όλο και περισσότερο. Είναι πολύ άσχημο όταν αλλιώς τα περιμένεις και αλλιώς σου έρχονται.

Ellie μου το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι υπομονη!!!Κι εγω αγχωνομαι πολυ και ειδικα μετα απο μια αποβολη που ειχα,ομως αν το αφησω να με παρει απο κατω θα διαλυθω!!!Προσπαθω να σκεφτομαι θετικα,προσευχομαι,κανω ονειρα και περιμενω!!!Οτι πει ο Κυριος!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εδω το ιδιο!!Πολυ αερα μαναρακι!!!Φορεσα κι εγω μια παλιοφουστανα με μυτες και πρεπει να μου τραβηξανε του κοσμου τις φωτογραφιες......στο βρακι μου!!!χαχαχαχαχαχαααααααααα!!!!!!!

Κοαλακι εριξα δυο γυροβολιες με τη φιλεναδα μου!!Δεν πηραζει ε??

Η συμπεθερα σου μπορει να ειναι κι αυτη ταλαιπωρημενη κι ο μικρος επισης και να τον φροντιζει!!!

Η xrydim μπορει να ξεπορτισε καθοτι Κυριακηηηηη γιορτη και σχοληηηηηη να'ταν η βδομαδα οληηηηηη ηηηη ηηηη!!!!!!!!!!

Καθολου δεν πειραζει που εριξες 2 γυροβολιες. Εισαι μια κανονικη εγκυος χωρισ καμια επιπλοκη (αιμοραγιεσ κλπ) οποτε δεν εχεις κατι να φοβηθεις, κανουμε τα παντα με μετρο.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καθολου δεν πειραζει που εριξες 2 γυροβολιες. Εισαι μια κανονικη εγκυος χωρισ καμια επιπλοκη (αιμοραγιεσ κλπ) οποτε δεν εχεις κατι να φοβηθεις, κανουμε τα παντα με μετρο.

Να πω την αληθεια κρατηθηκα,αν και πεταγε η καρδουλα μου,απλως καποια στιγμη εβαλε τα δυο αγαπημενα της φιλης μου και θελησα σιγα σιγα να τη συνοδεψω!!!!Ε,μετα με εφαγε το αγχος!!!!χαχαχαχαααα!!!

Παντα μας δινεις κουραγιο κοαλακι μου!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να πω την αληθεια κρατηθηκα,αν και πεταγε η καρδουλα μου,απλως καποια στιγμη εβαλε τα δυο αγαπημενα της φιλης μου και θελησα σιγα σιγα να τη συνοδεψω!!!!Ε,μετα με εφαγε το αγχος!!!!χαχαχαχαααα!!!

Παντα μου δινεις κουραγιο κοαλακι μου!!!

Οταν ημουν εγκυος περιπου 3 μηνων σηκωθηκα να παω τουαλετα, μπηκα μεσα και ξαφνικα αρχισα να ζαλιζομαι και χωρις να το καταλαβω βρεθηκα στα πλακακια, ετσι οπως ημουν ορθια επεσα κατω με τον πωπο (αουτσ) προφανως λογω χαμηλης πιεσης επειδη σηκωθηκα αποτομα απο το κρεβατι. Χτυπησα τοοοοοσο ασχημα που οπως ηταν φυσικο ανησυχησα, πηρα αμεσως τον γιατρο τηλ ο οποιος μου ειπε οτι η φυση προνοει και δεν αφηνει τοσο ευκολα τα εμβρυακια να παθουν ζημια μεσα στη μητρα και μου ειπε να ξαπλωσω για να ηρεμησει η μητρα, εγω ομως πηγα εκανα και υπερηχο και ηταν ολα καλα.

Για 2 μηνες κυριολεκτικα πονουσε ο πωπος μου απο το πεσιμο, το μωρο ηταν μια χαρα ομως....!!!!!!!!!!

Τώρα που το σκεφτομαι παλι ποναωωωω, ετσι για να το διακομωδησουμε λιγο.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οταν ημουν εγκυος περιπου 3 μηνων σηκωθηκα να παω τουαλετα, μπηκα μεσα και ξαφνικα αρχισα να ζαλιζομαι και χωρις να το καταλαβω βρεθηκα στα πλακακια, ετσι οπως ημουν ορθια επεσα κατω με τον πωπο (αουτσ) προφανως λογω χαμηλης πιεσης επειδη σηκωθηκα αποτομα απο το κρεβατι. Χτυπησα τοοοοοσο ασχημα που οπως ηταν φυσικο ανησυχησα, πηρα αμεσως τον γιατρο τηλ ο οποιος μου ειπε οτι η φυση προνοει και δεν αφηνει τοσο ευκολα τα εμβρυακια να παθουν ζημια μεσα στη μητρα και μου ειπε να ξαπλωσω για να ηρεμησει η μητρα, εγω ομως πηγα εκανα και υπερηχο και ηταν ολα καλα.

Για 2 μηνες κυριολεκτικα πονουσε ο πωπος μου απο το πεσιμο, το μωρο ηταν μια χαρα ομως....!!!!!!!!!!

Τώρα που το σκεφτομαι παλι ποναωωωω, ετσι για να το διακομωδησουμε λιγο.

χαχαχαχαχαααααααααα!!!!!!!!!

Κι εμενα ο γιατρος που τον ρωτησα για το ξυρισμα για διαφορες κινησεις για τις δουλειες σπιτιου και για κουραση,μου ειπε ακριβως το ιδιο!!!Οτι δεν ειναι τοσο ευκολο να συμβει κατι!!Τοτε ολες με το παραμικρο θα ηταν ξαπλα!!!Πρεπει να υπαρχει προδιαθεση!!!

Αλλα ξερεις....μας τρωει το αγχος καθε φορα!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαααααααααα!!!!!!!!!

Κι εμενα ο γιατρος που τον ρωτησα για το ξυρισμα για διαφορες κινησεις για τις δουλειες σπιτιου και για κουραση,μου ειπε ακριβως το ιδιο!!!Οτι δεν ειναι τοσο ευκολο να συμβει κατι!!Τοτε ολες με το παραμικρο θα ηταν ξαπλα!!!Πρεπει να υπαρχει προδιαθεση!!!

Αλλα ξερεις....μας τρωει το αγχος καθε φορα!!

Ειναι να μη σε τρωει το αγχος.....?????? 3 υπερηχους εκανα μεσα σε ενα μηνα γιατι ειχα κρυωσει ασχημα. Τρελη για δεσιμο...!!!!! Αμ το αλλο που επειδη δεν ειχα εμετους και τετοια παρα μονο ναυτεις νομιζα οτι κατι δεν παει καλα.....το μονο που δεν πηγαινε καλα οπως αποδειχθηκε ηταν το μυαλο μου, αλλα δεν περασα και λιγα για να μπορω να ειμαι ησυχη. Απο την πρωτη κιολας εξεταση (χοριακη) μου ειπαν τα χιλια μυρια, ειναι να μην τρελαθεις μετα.....!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααα!! Καλησπερουδια!! Μου ειναι αδυνατον να τα διαβασω ολα, στο περιπου μονο!!!! Ειμαστε πολυ καλα, το εχουμε ριξει στη βολτα και μαζευτηκαμε στις 7 30 το απογευμα απο το πρωι!

Συμπεθερουλα η βαφτιση πολυ ωραια και το μωρο δεν εκλαψε ουτε δευτερολεπτο γιατι δεν ηταν καθολου μωρο!!! Ηταν 2,5 χρονων, καθυστερησαν πολυ τη βαφτιση γιατι ειχαν συμβει διαφορες αναποδιες στην οικογενεια. Ο μικρος κυριος, του ειπαν να γδυθει, γδυθηκε και αρχισε να φωναζει "θελω τσισα" τρεχει κατουραει και γυρισε να κανει το μπλουμ!!! Κωμικοτραγικο!!!! χαχαχα!! Ειχε κανει προπονηση ο παπας!!

Εγκυουλες μου ολες καλα?? Θαλεια μου εκανε το μπλουμ ο μπουμπουκος σας??


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Maria1106 καλωσορισες!! Να σου ζησει το παιδακι σου και με το καλο το επομενο!! Ευχομαι ολοψυχα να συνεχισουν ολα καλα και να ερθει το μωρακι σου στον κοσμο υγιεστατο!!! Θελει πολυ υπομονη και δυναμη το να μεινεις ακινητη τοσο καιρο, αλλα φυσικα θα εχεις το πολυτιμοτερο ανταλλαγμα...!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααα!! Καλησπερουδια!! Μου ειναι αδυνατον να τα διαβασω ολα, στο περιπου μονο!!!! Ειμαστε πολυ καλα, το εχουμε ριξει στη βολτα και μαζευτηκαμε στις 7 30 το απογευμα απο το πρωι!

Συμπεθερουλα η βαφτιση πολυ ωραια και το μωρο δεν εκλαψε ουτε δευτερολεπτο γιατι δεν ηταν καθολου μωρο!!! Ηταν 2,5 χρονων, καθυστερησαν πολυ τη βαφτιση γιατι ειχαν συμβει διαφορες αναποδιες στην οικογενεια. Ο μικρος κυριος, του ειπαν να γδυθει, γδυθηκε και αρχισε να φωναζει "θελω τσισα" τρεχει κατουραει και γυρισε να κανει το μπλουμ!!! Κωμικοτραγικο!!!! χαχαχα!! Ειχε κανει προπονηση ο παπας!!

Εγκυουλες μου ολες καλα?? Θαλεια μου εκανε το μπλουμ ο μπουμπουκος σας??

Αντε καλε και ανησυχησαμεεεεεεεεε.......!!!!!!!!! Αφου βολταριζατε τοτε καλα κανατε......!!!!!!! Κοιμηθηκε ο δημητρακης.....??????


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι τον ταισα και κοιμηθηκε! προσπαθω τωρα να τον ταιζω πριν τον υπνο για να μη τον ξυπναω στις 11 30. Ευτυχως παει καλα και δεν ξυπναει νωριτερα το πρωι να φαει αν εξαιρεσεις σημερα που τον ταισα στις 6 το πρωι γιατι ηταν πολυ ανησυχος ολη τη νυχτα και ηπιε μισο μπουκαλι για να χαλαρωσει και κοιμηθηκε. Δεν ειχε κανει καθολου κακα εχθες ολη μερα, απο την αλλη εχθες και σημερα ολη μερα δαγκωνει το χερι του, ουτε την πιπιλα δε θελει οποτε ισως του εφταιγαν και τιποτα υποψηφια δοντια!! Η φουρτουνιτσα μας τι κανει??


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι τον ταισα και κοιμηθηκε! προσπαθω τωρα να τον ταιζω πριν τον υπνο για να μη τον ξυπναω στις 11 30. Ευτυχως παει καλα και δεν ξυπναει νωριτερα το πρωι να φαει αν εξαιρεσεις σημερα που τον ταισα στις 6 το πρωι γιατι ηταν πολυ ανησυχος ολη τη νυχτα και ηπιε μισο μπουκαλι για να χαλαρωσει και κοιμηθηκε. Δεν ειχε κανει καθολου κακα εχθες ολη μερα, απο την αλλη εχθες και σημερα ολη μερα δαγκωνει το χερι του, ουτε την πιπιλα δε θελει οποτε ισως του εφταιγαν και τιποτα υποψηφια δοντια!! Η φουρτουνιτσα μας τι κανει??

Καλα ειναι και αυτη κοιμαται. Εμενα ξανακοιμαται παντως τον ενδιαμεσο για 1 ωρα σημερα ομως μιση ωρα κοιμηθηκε αλλα ξυπνησε 9 παρα 20 το πρωι που εμεις ξυπνουσαμε 7μιση. Δεν ξερω, εχω μπερδευτει....,!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααα!! Καλησπερουδια!! Μου ειναι αδυνατον να τα διαβασω ολα, στο περιπου μονο!!!! Ειμαστε πολυ καλα, το εχουμε ριξει στη βολτα και μαζευτηκαμε στις 7 30 το απογευμα απο το πρωι!

Συμπεθερουλα η βαφτιση πολυ ωραια και το μωρο δεν εκλαψε ουτε δευτερολεπτο γιατι δεν ηταν καθολου μωρο!!! Ηταν 2,5 χρονων, καθυστερησαν πολυ τη βαφτιση γιατι ειχαν συμβει διαφορες αναποδιες στην οικογενεια. Ο μικρος κυριος, του ειπαν να γδυθει, γδυθηκε και αρχισε να φωναζει "θελω τσισα" τρεχει κατουραει και γυρισε να κανει το μπλουμ!!! Κωμικοτραγικο!!!! χαχαχα!! Ειχε κανει προπονηση ο παπας!!

Εγκυουλες μου ολες καλα?? Θαλεια μου εκανε το μπλουμ ο μπουμπουκος σας??

Καλωωωωωωωωωωωως την!!!!!!!!Καλα κανατε κοριτσακι μου κι ευχαριστηθηκατε την Κυριακη σας!!!

Μαναρακι μου θα γελασατε!!!Τους εστειλε ολους ε???

Ακουστε τι παθαμε εμεις!!!

Εγω νευριασα πολυ!!!Ο μικρος της φιλης μου να κλαιει κι ο παπας να τον βουταει απο το κεφαλι και να τον παταει μεσα στην κολυμπηθρα!!!!

Αφου την γλυτωσε ο παπας,"ειχε Αγιο"!!!!!!!!!!

Δεν τα μπορω κατι τετοια!!!!Τρελενομαι!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι να μη σε τρωει το αγχος.....?????? 3 υπερηχους εκανα μεσα σε ενα μηνα γιατι ειχα κρυωσει ασχημα. Τρελη για δεσιμο...!!!!! Αμ το αλλο που επειδη δεν ειχα εμετους και τετοια παρα μονο ναυτεις νομιζα οτι κατι δεν παει καλα.....το μονο που δεν πηγαινε καλα οπως αποδειχθηκε ηταν το μυαλο μου, αλλα δεν περασα και λιγα για να μπορω να ειμαι ησυχη. Απο την πρωτη κιολας εξεταση (χοριακη) μου ειπαν τα χιλια μυρια, ειναι να μην τρελαθεις μετα.....!!!!!!

Ακριβως ετσι ειμαστε ολες κοαλακι μου!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι και αυτη κοιμαται. Εμενα ξανακοιμαται παντως τον ενδιαμεσο για 1 ωρα σημερα ομως μιση ωρα κοιμηθηκε αλλα ξυπνησε 9 παρα 20 το πρωι που εμεις ξυπνουσαμε 7μιση. Δεν ξερω, εχω μπερδευτει....,!!!!!!!

Εμενα και αν με μπερδεψε σημερα που κοιμηθηκε 3 φορες μεσα στην ημερα που ειχε να το κανει πανω απο 2 μηνες. Αβυσσος η ψυχη τους!!!! χαχα! Απλα μου εκανε 3 υπνους μικροτερης διαρκειας επειδη ημασταν εξω και οσο να'ναι δε χαλαρωνε το ιδιο! Ρε συμπεθερα να σε ρωτησω κατι. Στις 2 προηγουμενες περιοδους ειχα πολυ πολυ αιμα τις 2 πρωτες μερες και απο την 3η μεχρι την 5η κοβοταν σταδιακα. Αυτη τη φορα εχω νορμαλ ροη που μειωνεται σταθερα που σημαινει οτι η περιοδος θα μου κρατησει περιπου 7 μερες και οχι 5 οπως οι 2 προηγουμενες (οι 7 μερες ειναι κ τα φυσιολογικα μου οπως πριν μεινω εγκυος) Παρολα αυτα οι γονιμες μου θα ειναι κανονικα απο την 12η ε?? Μετρωντας απο την 1η μερα περιοδου?

Μποτσακι μου!!!!!!!! Ε ρε τραβηγμα που χρειαζοταν ο παπας απο τα γενια! Εμενα ετσι με ειχε βουτηξει ο παπας και με ειχε πνιξει και στο λαδι, ακομα το λεει η νονα μου ποσο με ταλαιπωρησε εκεινος ο παπας!! Εγω ευτυχως δε θυμαμαι τιποτα:tongue::tongue::tongue:


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...