Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Ναι ΜΑΥ ΜΟΥ οντως και το ουρεοπλασμα δημιουργει αιμοραγιες και εφοσον ειχες στην πρωτη εγκυμοσυνη θεωρω απαραιτητο να το πεις στο γιατρο αν δεν το εχεις κανει ηδη.

ΠΑΤΟΥΣΙΤΣΑ ΜΟΥ καλως την δεχτηκες τη μανουλα σου.....!!!!!!!

Εισαι καλα....???????


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Από οτι περιγράφεις, βοηθάει αρκετά η κοπέλα! Τουλάχιστον εσύ δεν ασχολεισαι καθόλου με το σπίτι και ο μικρός σου έχει εκπαιδευτεί άριστα!! Αυτό είναι πολύ σημαντικό και θα σου βγει και σε καλό, όταν με το καλό γεννήσεις και το κοριτσάκι σου!

Αφού ο σύζυγος σου δουλευει τόσες ώρες, δεν είχες καμία άλλη επιλογή, τι να λέμε τώρα! Όσο και να πιέζεστε οικονομικά, εφόσον είχατε αυτήν την περπέτεια, έπρεπε να βρεθεί κάποια λύση! Και ευτυχώς που βρήκες αυτήν την κοπέλα, ελπίζω να είναι γενικώς καλή και να μην την έχεις από ανάγκη!

Η δική μου πρώτη αιμορραγία, έδειξε μικρή αποκόλληση πλακούντα. Στην αυχενική διαφανεια, 11,5 εβδομαδων όλα ήταν καλά, δε βρέθηκε καμία αποκόλληση και σε τρεις μερες είχα πάλι αίμα. Την Παρασκευή έκανα έναν υπέρηχο, όλα ήταν τέλεια, και δυο ώρες μετά, πάλι τα ίδια. Σε όλες τις περιπτώσεις, το αίμα κρατάει ελάχιστα και μετά γίνεται καφέ ΄η σταματάει.

Βρε κορίτσια, είμαι τόσο προβληματισμένη..

Ψάχνοντας στο ιντερνετ και σε ξενα σαιτ, διάβασα οτι και το ουρεόπλασμα ΜΠΟΡΕΙ να κανει ελαφριά αιμόρροια. Περιμένω αυριο την απάντηση από την καλλιεργεια που εχω κανει και θα το αναφερω στο γιατρό μου!

Στην πρωτη εγκυμοσυνη είχα πάλι κ ειχα παρει αντιβίωση, αλλα τωρα είχα αμελησει να κάνω. Το έχετε ακουσει αυτό;

κοιτα θελει κυνηγι η κοπελα αν δεν της λεω τι να κανει καθεται και με κοιταει ασε που και αν το πω ειναι λιγο με το πασο της!της εβγαλα προγραμμα και το εβαλα στο ψυγειο σε μαγνητακι και δεν το κοιταει ερχεται και πινει καφε και μετα απο κανα μισαωρο αρχιζει!ναι η αληθεια ειναι οτι ειναι φτηνη παιρνει 4 ευρω την ωρα οποτε δεν λεω να την αλλαξω ελπιζω οτι θα εγκλιματιστει σιγα σιγα!κανει πολλα δεν λεω αλλα εγω δεν ειναι να παιζω με αυτο που συμβαινει το παραμικρο μπορει να προκαλεσει τοκετο και προς το παρον δεν ξερουν αν το εμβρυο ειναι βιωσιμο αν θα καταφερει να επιζησει!

Ειμαι χαλια ψυχολογικα γιατι δεν κανω κατι ιδιαιτερο και ασε που δεν εχω παρει για το μωρο ουτε ενα φορμακι τπτ

Το ουρεοπλασμα ειναι πολυ της μοδας αλλα σου συνηστω να μη ν ψαχνεις βλακειες και αγχωνεσαι!

Ο γιατρος σου δεν σου κανει κολπικη καλλιεργεια καθε 3μηνο?

εμενα μου εκανε με το που εμαθα οτι ειμαι εγγυος μετα στον 3ο μηνα και θα παω ξανα κανω για μυκητες -μυκοπλασμα - ουρεοπλασμα!

δεν νομιζω οτι ειναι κατι και αφου ειναι καλα το μωρο σου και ξεκιναν αιμοραγιες που σταματαν εγω πιστευω οτι ειναι λογο κουρασης !με την μικρη και το σπιτι στις πλατες σου λογικο ειναι να κουραζεσαι οποτε μαλλον ειναι καποια αποκολλησουλα που ενεργοποιειται με την κουραση προσπαθησε να κανει οτι πιο ανγκαιο και αν θες την γνωμη καλυτερα να πληρωνεις μια φορα την εβδομαδα μια κοπελα να κανει τα πολλα παρα να κρεβατωθεις και να την θες καθε μερα!

προσεχε!η μικρη σου συνεργαζεται?

εμενα το παιδακι μου οσο το εχω κατηγορησει με αντμοιβει εχω ρηξει ξενυχτια και κλαμα για 9 μηνες αποκλειστικου θηλασμου που εκλαιγε ολη μερα και ολη νυχτα και ειναι και υπερκινητικος!αλλα τωρα ξαφνικα δεν ξερω λες και ο Θεος εβαλε το χερι του και μες στην κατασταση αυτη εγινε συνεργασιμος!

Λεω καμια φορα λες η μαμα μου απο εκει που ειναι να του βαζει μυαλο με ταλαιπωρει στο ελαχιστο η ψυχουλα μου!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου μπορει ακομα να μην ξερεις αν το εμβρυο ειναι βιωσιμο αλλα κανε λιγο ακομα κουραγιο, παρε δυναμη απο τον γιο σου για να φτασεις σε ενα σημειο οπου το εμβρυο θα ειναι ΣΙΓΟΡΑ ΒΙΩΣΙΜΟ και αυτο το σημειο πλησιαζει. Θα ξεπερασεις την 30τη εβδομαδα και θα ειναι σαφως ασφαλεστερο το νινακι σου.

Ευχομαι να φτασεις μεχρι και την 37η που εξαλειφεται πλεον ο κινδυνος προωροτητας.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου μπορει ακομα να μην ξερεις αν το εμβρυο ειναι βιωσιμο αλλα κανε λιγο ακομα κουραγιο, παρε δυναμη απο τον γιο σου για να φτασεις σε ενα σημειο οπου το εμβρυο θα ειναι ΣΙΓΟΡΑ ΒΙΩΣΙΜΟ και αυτο το σημειο πλησιαζει. Θα ξεπερασεις την 30τη εβδομαδα και θα ειναι σαφως ασφαλεστερο το νινακι σου.

Ευχομαι να φτασεις μεχρι και την 37η που εξαλειφεται πλεον ο κινδυνος προωροτητας.

αχ τι καλη που εισαι να εισαι καλα!δεν ξερετε αλλα λογικα σαν μανουλες ή μελλουσες μανουλες καταλαβαινετε!απο 19 εβδ κλαιω καθε μερα!αρνουμε να αποκαλω το μωρο με το φυλο του, δεν συζηταω την υπαρξη του και προσπαθω να αποφυγω συζητηση γυρω απο το θεμα μωρο!

ο αντρας μου μου λεει πες μου απο που να ψωνισω να παρω 2ωρη να παω ενα πρωι και του λεω αστο καλυτερα!

φοβαμαι στην ιδεα οτι κατι θα συμβει!

Ενα πραγμα με κραταει οτι πιστευω στο Θεο και επειδη την εχω ταξει στην Αγια Αννα πιστευω οτι η Αγια και ο Θεος θα μου την χαρισουν γερη!

Η γυναικολογος μου αποφευγει να με ενημερωνει για οτιδηποτε τα συζητα μονο με τον Σωτηρη(τον αντρα μου) αλλα στο ΙΑΣΩ που πηγαινω συχνα για εξετασεις και για να βαλω ορο για τις συσπασεις ενας γιατρος με κατατρομαξε!

Μου λεει κοπελα μου μην το παιρνεις χαλαρα αν γεννηθει τωρα δεν σου εγγυωμαστε τπτ!

Ητταν σκληρος αλλα με εβαλε στη θεση μου γιαιτ ολο και κατι εκανα σηκωνομουν και επλαινα τα πιατα ,επαιρνα τον γιο μου αγκαλια!

τεσπα ελπιζω οτι πραγματικα θα τα καταφερω!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου το μωρακι μου το λενε μαριαννα,το μαρια απο την πεθερα μου και το αννα απο ταμα στην αγια αννα που ειχα κανει, γιατι την ημερα που βγηκε το τεστ θετικο ηταν της αγιας αννας.

Θα τα καταφερεις καλη μου....το μωρακι σου ειναι στην κοιλιτσα σου, υπαρχει και θα υπαρχει ακομα για πολυ ωσπου θα γεννηθει και τοτε ολα θα ξεπεραστουν και θα γιανουν. Μπορει να σου φαινεται μακρυνο και ισως απιαστο το ονειρο αλλα σκεψου οτι πριν απο 7εβδομαδες ησουν σε πολυ χειροτερη κατασταση αλλα, περασαν αυτες οι εβδομαδες και το μωρακι σου παραμενει στη κοιλιτσα σου, σιγα-σιγα θα περασει ο καιρος και ουτε θα το καταλαβεις μπορει και να μην το πιστευεις, σιγουρα ομως θα το ΖΗΣΕΙΣ.......και τοτε θα ειναι η στιγμη που απλα θα τα εχεισ καταφερει........!!!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι μου το μωρακι μου το λενε μαριαννα,το μαρια απο την πεθερα μου και το αννα απο ταμα στην αγια αννα που ειχα κανει, γιατι την ημερα που βγηκε το τεστ θετικο ηταν της αγιας αννας.

Θα τα καταφερεις καλη μου....το μωρακι σου ειναι στην κοιλιτσα σου, υπαρχει και θα υπαρχει ακομα για πολυ ωσπου θα γεννηθει και τοτε ολα θα ξεπεραστουν και θα γιανουν. Μπορει να σου φαινεται μακρυνο και ισως απιαστο το ονειρο αλλα σκεψου οτι πριν απο 7εβδομαδες ησουν σε πολυ χειροτερη κατασταση αλλα, περασαν αυτες οι εβδομαδες και το μωρακι σου παραμενει στη κοιλιτσα σου, σιγα-σιγα θα περασει ο καιρος και ουτε θα το καταλαβεις μπορει και να μην το πιστευεις, σιγουρα ομως θα το ΖΗΣΕΙΣ.......και τοτε θα ειναι η στιγμη που απλα θα τα εχεισ καταφερει........!!!!!!!!!!!!

Αχ και εμενα ο αντρας μου μολις του ειπα οτι την εταξα μου ειπε να την βγαλουμε Μαριαννα αλλα εγω δεν θελω ,την μαμα μου δεν αντεχω να την βγαλω ασε που θελω να ακουγεται το Αννα την πεθερα μου την λενε Ελενη και ειναι υπεροχος ανθρωπος οποτε λεω να την πουμε Αννα Ελενη και να την φωναζουμε Ελεαννα!

Αχ σε ευχαριστω πολυ παντως!

Το ζουζουνι σου σε τι φαση ειναι περπαταει, μπουσουλαει?τρωει το φαι της?

εμενα αν ετρωγε θα ηταν τελειος αλλα δεν τρωει!

Σημερα πηρε ρεπο ο μπαμπας του και τον πηγε για μπανιο τους οπηρα τηλ και μου ειπε οτι δεν εχει φαει τπτ και εδω ηπιε μονο το γαλα και εφαγε μισο βερυκοκο!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο κα το ελεαννα...

Η μαριαννα μου περπαταει και τρωει οοοοοολο το φαι της.

Το μονο προβλημα που ειχα ηταν με τον υπνο της, απο νεογεννητο καταφερε να κοιμηθει κανονικα και να μην ξυπνησει ουτε μια φορα μολις προχθες.

Μεχρι και προχθες κυριολεκτικα δεν κοιμοταν, γυρνουσε ανα 5 λεπτα και δεν ησυχαζε με τιποτα. Ειχα απελιστει γιατι αφενος εβαζα στο μυαλο μου χιλια 2, αφετερου τη μεγαλωνω μονη μου και ειχα ψοφησει, ωσπου προχθες και εχθες κοιμηθηκε χωρις να κανει κιχ μεχρι το πρωι.

Εστω και το γαλατακι που ηπιε κατι ειναι και αυτο, εστω και το μισο βερικοκο.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο κα το ελεαννα...

Η μαριαννα μου περπαταει και τρωει οοοοοολο το φαι της.

Το μονο προβλημα που ειχα ηταν με τον υπνο της, απο νεογεννητο καταφερε να κοιμηθει κανονικα και να μην ξυπνησει ουτε μια φορα μολις προχθες.

Μεχρι και προχθες κυριολεκτικα δεν κοιμοταν, γυρνουσε ανα 5 λεπτα και δεν ησυχαζε με τιποτα. Ειχα απελιστει γιατι αφενος εβαζα στο μυαλο μου χιλια 2, αφετερου τη μεγαλωνω μονη μου και ειχα ψοφησει, ωσπου προχθες και εχθες κοιμηθηκε χωρις να κανει κιχ μεχρι το πρωι.

Εστω και το γαλατακι που ηπιε κατι ειναι και αυτο, εστω και το μισο βερικοκο.

9 μηνες μου προσθεσαν 40 κιλα!

πως?

Ειμαι ολομοναχη στην εγκυμοσυνη εβαλα; μονο 8 κιλακια και ετσι μετα ημουν μοντελακι ασε που πριν μεινω εγγυος ειχα λιγο πωπω αλα τζει λο και μετα τπτ

αποκλειστικος θηλασμος και αποκλειστικα ολα επανω μου με συνεχομεη αυπνια....

δεν κοιμοταν ,κοιμοταν και θηλαζε ανα 20 λεπτα την μερα και ανα 1 ωρα την νυχτα καθε θηλασμος συνοδευοταν με χεσιμο αρα επρεπ να το ξεσκατισω να το πλυνω να το αλλαξω να το βαλω για υπνο και μετα απο λιγο ξανα ουα

με το που ηπιε ξενο γαλα ηρεμησαμε αλλα παλι ξυπναγε οποτε πηρα ενα βιβλιο και ελυσα το προβλημα μου σε πολλα!

τον υπνο και γενικα σε πολλα θεματα δινει συμβουλες πως τα εκπαιδευεις!

τα κιλα τα πηρα γιατι για να μεινω ξυπνια δεν ετρωγα ολη μερα ουτε νυχτα αλλα ακατεβασα ολη την βιομηχανια της αμιατα μοτιον επινα 10λιτρα την ημερα ενοιωθα οτι με κραταει ξυπνια,επινα και κατι συμπληρωματα για το γαλα με πολλες θερμιδες και εγινα σαν βουβαλι το κακο ειναι οτι ειχα προλαβει να χασω μονο τα 20 κιλα πριν μεινω εγγυος οποτε τωρα ζοριζομαι!

Γιατι την μεγαλωνεις μονη σου?

Το κουκλι μου τρωει ολο της το φαγακι μπραβο!φτου φτου!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλωνω μονη μου γιατι ο συζυγος μου ζει και εργαζεται σε αλλη πολη (ερχεται καθε 10-15 μερες για 1-2 24ωρα), εχω τους γονεις μου εδω αλλα εργαζονται 15 ωρες καθε μερα οποτε δεν θελω να τουσ κουραζω επιπλεον.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλωνω μονη μου γιατι ο συζυγος μου ζει και εργαζεται σε αλλη πολη (ερχεται καθε 10-15 μερες για 1-2 24ωρα), εχω τους γονεις μου εδω αλλα εργαζονται 15 ωρες καθε μερα οποτε δεν θελω να τουσ κουραζω επιπλεον.

τι λες τωρα και πως την παλευεις?

εγω τον βλεπω το βραδυ τουλαχιστον!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φιλεναδιτσες μου καλησπερα!!!!!!!

Τι μου κανετε???Τα ζουζουνακια σας??

Εγω γυρισα κατα τις 18.30 και ξαπλωσα μιση ωρα να ισιωσει το κορμι της μπετονιερας!!!

Πατουσιτσα μουυυυυυ!!!!!Καλως την δεχτηκες την μανουλα σου!!!!Απολαυσε τη κοριτσακι μου!!!

Μay μου!!Πως εισαι καλη μου??

Μαρια μου!!!!Εδω ειμαστε κι εμεις κοντα σου!!Μη φοβασαι τιποτα!!Ολες μαζι θα τα καταφερουμε!!!

Κοαλακι μου!!!Βολτιτσα σημερα δεν θα κανετε με τη φουρτουνιτσα σου?

Οοοοοοοοολα τα αλλα κοριτσακια μας????Εισαστε καλααααααα????


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μποτσακι είδα τι μου έγραψες για τα υγρά και απαντησα κιόλας! Απλά το βράδυ ήταν ακράτεια 100%. Νομίζω ότι φαινεται η διαφορα.

Ναι καλη μου,για την ακρατεια δεν γνωριζω γιατι δεν μου εχει τυχει ακομα,αλλα για τα υγρα ειχες ρωτησει εχθες το μεσημερι αν εχουμε,γι'αυτο και σου εγραψα!!!

Εδω ειμαστε να τα συζηταμε και ειδικα εμεις οι πρωτομανουλες να μαθαινουμε απο τις πιο εμπειρες που μας βοηθανε και μας στηριζουνε πολυ!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδιτσες μου καλησπερα!!!!!!!

Τι μου κανετε???Τα ζουζουνακια σας??

Εγω γυρισα κατα τις 18.30 και ξαπλωσα μιση ωρα να ισιωσει το κορμι της μπετονιερας!!!

Πατουσιτσα μουυυυυυ!!!!!Καλως την δεχτηκες την μανουλα σου!!!!Απολαυσε τη κοριτσακι μου!!!

Μay μου!!Πως εισαι καλη μου??

Μαρια μου!!!!Εδω ειμαστε κι εμεις κοντα σου!!Μη φοβασαι τιποτα!!Ολες μαζι θα τα καταφερουμε!!!

Κοαλακι μου!!!Βολτιτσα σημερα δεν θα κανετε με τη φουρτουνιτσα σου?

Οοοοοοοοολα τα αλλα κοριτσακια μας????Εισαστε καλααααααα????

Μποτσακιιιιιι μου τι κανεις....??????

Αχ οχι δεν θα την παω τελικα βολτα τη φουρτουνα γιατι εχει πολυ κρυο και αερα, οποτε μεσα θα κατσουμε......!!!!!!!!

Καλεεεεεεε η συμπεθερα μου και η xrydim που εξαφανιστηκαν............???????


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Μποτσακιιιιιι μου τι κανεις....??????

Αχ οχι δεν θα την παω τελικα βολτα τη φουρτουνα γιατι εχει πολυ κρυο και αερα, οποτε μεσα θα κατσουμε......!!!!!!!!

Καλεεεεεεε η συμπεθερα μου και η xrydim που εξαφανιστηκαν............???????

Κι εδω το ιδιο!!Πολυ αερα μαναρακι!!!Φορεσα κι εγω μια παλιοφουστανα με μυτες και πρεπει να μου τραβηξανε του κοσμου τις φωτογραφιες......στο βρακι μου!!!χαχαχαχαχαχαααααααααα!!!!!!!

Κοαλακι εριξα δυο γυροβολιες με τη φιλεναδα μου!!Δεν πηραζει ε??

Η συμπεθερα σου μπορει να ειναι κι αυτη ταλαιπωρημενη κι ο μικρος επισης και να τον φροντιζει!!!

Η xrydim μπορει να ξεπορτισε καθοτι Κυριακηηηηη γιορτη και σχοληηηηηη να'ταν η βδομαδα οληηηηηη ηηηη ηηηη!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...