Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Καλημερααααααα τσαουσες......!!!!!!!!!

Τι κανετε....????? περασατε καλα εχθες.....??????

ΜΑΥ ΜΟΥ εφοσον το αιματακι εμφανιζεται και εξαφανιζεται δεν πρεπει να ειναι αποκολληση γιατι στην αποκολληση το αιμα ειναι συνεχες μεχρι να ξανα κολλησει ο πλακουντας και να παει στη σωστη του θεση και υψος εκτος και αν λογω του οτι κανεις αναγκαστηκα καποιες δουλιτσες δεν προλαβαινει να δεσει ο πλακουντας. Προφανως να ειναι κατι αλλο...!!!!!! Οτι και να ειναι μια χαρα θα τα πας....!!!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ οπως περασε και αυτη η νυχτα θα περασουν και οι υπολοιπες μεχρι να φτασεις στην επιθυμητη και προσβασιμη ηλικια κυησης-εμβρυου που εχετε θεσει με το γιατρο. Ολα καλα θα πανε....!!!!!!!!!!

Λοιπον εχουμε και λεμε....

Μποτσακι, σοτσαφι, θαλεια (να τον χαιρεσαι) ειχαν τραπεζι......ελπιζω να περασαν καλα....!!!!!!

Συμπεθερουλα πηγατε σε βαφτιση και ελπιζω να μην εκλαιγε το μωρακι σαν την φουρτουνα που σπαραξε...!!!!!

Γιολα, xrydim, πατουσιτσα, ηλιοβασιλεμα, ελλη εξαφανιστηκαν εχθες.....ελπιζω και εσεις να περασατε καλα....οτι και να κανατε.....!!!!!

Εγω εμεινα σπιτι, η μαριαννα και το βραδυ που μασ περασε κοιμηθηκε καλα και τωρα παιζει....!!!!!

ευχαριστω κοαλακι μου!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας γεια σας! Τι μου κάνετε;

Τα υγρά ήταν σαν αυτά που είχα στην αρχή. Και μιλάω για πολύ αρχη. Νομίζω μεχρι την 6η η 7η εβδομάδα. Τα γνωστα γαλακτωδη υγρά που υπάρχουν σε όλα τα σάιτ με τα συμπτώματα εγκυμοσύνης. Και λέω ήταν γιατί από εκείνη την ώρα δεν ξαναείδα. Άρα έτυχε! Αλλά στην αρχή φορούσα σερβιετακι για να μην αλλάζω συνεχεια εσώρουχο. Αυτά τα υγρά που μυρίζουν σπέρμα είναι τα υγρά του σακου (από τυχόν μικρόβιο,φτου φτου!) ηκάποια άλλη μόλυνση;

Αυτό για το αίμα που δεν είχε καθαρίσει το πέρασε η πεθερά μου. Λοιπόν αυτή η γυναίκα είχε τις καλύτερες εγκυμοσύνες. Καταλάβαινε ότι ήταν έγκυος απο την καθυστερηση. Το μόνο που είχε ότι πεινούσε συνεχεια. Όταν έμαθε οτι ήταν έγκυος στον αντρουλη μου είχε τον κουνιαδο μου 6 μηνών μωρό. Ήταν 4 μηνών και είχε περίοδο. Πήγε στο γιατρό γιατί της άνοιξε η όρεξη και να δει μηπως ήταν κάτι ορμονικο γιατί στρογγιλευε. Όταν της είπε ότι είναι έγκυος λέει αφού εχω περίοδο κανονικά! Και της είπε ο γιατρός ότι απλώς δεν είχε καθαρίσει καλά από τα λοχεια.

Αχ δεν περνάνε οι μέρες να δω το μωράκι μου!

Μαρία καλώς ήρθες. Υπομονή κοριτσάκι μου. Αφού τα κατάφερες μέχρι τώρα θα τα καταφερεις λίγο ακόμα. Μέχρι ποια βδομάδα βάλατε στόχο με το γιατρό να φτάσετε; Να χαιρεσε και το παιδάκι σου. Όσο για τα οικονομικά χάλια είμαι και εγώ. Σκέφτομαι μέχρι και το ευρώ μερικές φορές αλλά λέω για όλους έχει ο Θεος. Και όπως είπε και το κοαλακι σου στέλνουμε τη θευτικ μας ενέργεια και όλη μας την αγαπη!

Φιλάκια σε όλες τις μανούλες, τις κοιλιτσες, και τα παιδάκια που τρελενουν τις μανουλιτσες τους με ναζια! (και γκρίνια φαντάζομαι..) Καλό βράδυ σε όλες!

Ελλη ευχαριστω και με το καλο το μωρακι σου!

Τι ειναι αυτα τα υγρα που λες?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλως την...!!!!! Να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο το μωρακι σου....

Καλη μου λυπαμαι πολυ για ολα οσα σου συμβαινουν αλλα πρεπει να φανεις ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ για τη ζωουλα που κουβαλας μεσα σου.

Κανε υπομονη και κουραγιο μεχρι οσο ειναι αυτο εφικτο για να γλυτωσεις την προωροτητα που σου το ευχομαι ολοψυχα....!!!!! Ειναι δυσκολο ολο αυτο που περνας συν του οτι τρεχεις και για ολα τα υπολοιπα εχωντας ηδη ενα ακομα μωρακι που και αυτο σε χρειαζεται αλλα σκεψου οτι εφτασες μεχρι εδω.....παρολα τα προβληματα....οποτε με πολυ ΠΡΟΣΟΧΗ και ΤΥΧΗ ολα θα πανε καλα.

Οσο για τα οικονομικα δυστυχως πολλοι ανθρωποι ερχονται αντιμετωποι με αυτο το προβλημα, ενα παραπανω εσυ που βιωνεις αυτη τη κατασταση.

Ολα ομως θα ομαλοποιηθουν και θα στρωσουν την καταλληλη στιγμη.

Σου ευχομαι τα καλυτερα....!!!!!!

Σου στελνουμε τη ΘΕΤΙΚΗ ΜΑΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΜΑΣ.....!!!!!!!!!!!!

Σε ευχαριστω πολυ για ολα να εισαι καλα?

να ρωτησω κατι επειδη δε σας ξερω εσυ εχεις παιδακι ή περιμενεις?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τσουχτρες μου,φιλες μου αγαπημενες!!!Οοοοολες καλα???

Εγω εχθες γυρισα αργα και δεν μπηκα γιατι νυσταζα και σε μια ωρα εχουμε τον γαμο!!!

Mαρια μου καλως ηρθες στην ομορφη παρεουλα μας!!!Εδω θα περασει πολυ γρηγορα ο καιρος και ομορφα και θα στηριζουμε η μια την αλλη οπως θα δεις,γι'αυτο μην ανησυχεις!!!Ολες με την θετικη μας ενεργεια δεν θα σε αφησουμε να καταλαβεις πως θα φτασει η ωρα που θα παρεις το μπεμπε σου αγκαλιτσα!!!!

May μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα,βαλε κι εσυ τα δυνατα σου,τα εχουμε βαλει κι εμεις για σενα!!!Εχθες σου εγραψα δυο περιπτωσεις δικων μου ανθρωπων,δεν ξερω αν το ειδες,που ειχαν τα ιδια περιπου με σενα κι ολα πηγαν τελεια!!!Υπομονη και ξαπλα!!!

Ελλη μου μην σε ανησυχουν τα υγρα!!Και σε σενα εγραψα!!Κι εγω σημερα επειδη ταλαιπωρηθηκα εχθες λιγο ειμαι σαν κατουρημενη και γενικα εχω παρα πολλα!!Αν δεν εχουν οσμη και τσουξιμο η φαγουρα μην φοβασαι!!

Κοαλακιιιιιιιιιιιιιιιιι μουυυυυυ!!!!Πηγατε βολτιτσα εχθες??Φανταζομαι χαρα το φουρτουνακι μας!!!!

Αγορομαμυ μου??Περασατε ομορφα??Ο ινδιανος μας τι κανει??

Πατουσιτσα μου νανακια με το ζουζουνακι σου??Εχει ερθει η μανουλα να σε χαρει κοριτσακι μου??Δωσε ομως οταν ευκαιρησεις κι ενα στιγμα γιατι θα μας πιασουν παλι οι ανησυχιες μας!!!!χιχιχιχχιχιχιιιιι!!!

Σοτσαφι μου,Yola μου,ηλιοβασιλεμα μου,xyrdim μου???Οοοοολες καλα με τα ζουζουνακια σας??


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κοαλακι όταν είμαι καλύτερα με το στομάχι μου σηκώνομαι να κανω και καμμια δουλεια. Αλλιώς τη βγάζω ξαπλα και όλη μερα - σχεδον - στο ίντερνετ.

Σήμερα είμαι χάλια. Είχα ηρεμήσει από τους εμετούς αλλα σήμερα με το που έφαγα το πρωινό μου έρχεται να το βγαλω. Ίσως επειδή ειμαι στην αλλαγή βδομάδας.

Χθες ένιωθα σαν να εχω ενα μικρό βαρακι στην κοιλιά το βράδυ. Ξύπνησα για τουαλέτα και είχα ακράτεια. Το εσώρουχο το άλλαξα. Ένιωθα το μωρό πολύ χαμηλά. Για λίγο το ένιωθα λες και θα βγει απο τον κόλπο μου. Τι διάολο λέω, τόσο χαμηλά έκατσε; Αυτό για κάνα πεντάλεπτο. Μετά από λίγο με πιάνει ενας πόνος στο νεύρο στο ισχυο απο το δεξί πόδι μεχρι κάτω! Μουδιασε ολο το ποδι μου! Αν ήμουνα όρθια θα έλεγα οτι ειναι από τη μέση μου. Η μέση όμως δεν με πονούσε και εγώ προσπαθούσα να κοιμηθώ στο κρεαβατακι μου! Δεν μπορώ να βρω άλλη δικαιολογία. ο εσωρουχο έγινε μούσκεμα αφότου πηγα τουαλετα και μετα αλλιώς θα ελεγα ότι κατουρηθηκα στον ύπνο μου.. Μπορείτε να μου το εξηγήσετε αλλιώς;

Κατά τα αλλα εσείς τι κάνετε;

Ελλη μου δεν ειναι τιποτα,μαλλον ειναι αυτο που λεει το κοαλακι και μπορει και να ειναι το εντερακι σου!!Εμενα τις προαλλες που ειχα πονο στο παχυ εντερο δεξια μου ειχε μουδιασει το δεξι ποδι και μολις πηγαινα να σηκωθω εμενα απο τον πονο!!Αφου πηγα στον γιατρο γιατι νομιζα οτι ηταν σκωλ.


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω για το καλωσορισμα και με το καλο το μωρακι σου!

Η γιατρος μου λεει οτι καθε εβδομαδα και καθε μερα παραμονης του μωρου στην μητρα ειναι υπερ μας μου λεει οτι αν τα καταφερουμε να πιασουμε ττις 34 εβδ το μωρο θα χρειαστει πολυ λιγο θερμοκιτιδα αλλα εκεινη επιμενει οτι πρεπει αν μεινω στο κρεβατι μεχρι τελου δλδ μου ειπε οτι αν δεν εχω γεννησει θα με αφησει να σηκωθω στις 37 εβδ οπου πλεον δδεν υφισταται προωροτητα!

το κακο ειναι οτι οι συσπασεις ειναι συσπασεις τοκετου οταν με πιανουν ποναω παρα πολυ βεβαια δεν ειναι του χαρακτηρα μου να γκρινιαζω αλλα με κατλααβαινουν οτι κατι δεν παει καλα!

Εσυ ποσο εβδ εισαι?

Κοντα ειναι τα μικρα μας εμενα ο μικρος εχει γενεθλια 28/02/2011!

Εσενα η μικρη?

Η μικρή μου γεννήθηκε 25-01-11, πραγματι, είναι πολύ κοντά!

Τώρα είμαι ακόμα 14,5.

Πράγματι αυτο που λεει η γιατρος σου είναι πολύ σωστό, κάθε ώρα που περναει είναι υπερ σου!! Όλα θα πάνε καλά θα δεις!!

Μποτσάκι μου διάβασα όλα τα μηνύματα, γιατί δεν τα είδα;;;;

Κάτσε να τα τσεκαρω πάλι!!

Σε ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου γεννήθηκε 25-01-11, πραγματι, είναι πολύ κοντά!

Τώρα είμαι ακόμα 14,5.

Πράγματι αυτο που λεει η γιατρος σου είναι πολύ σωστό, κάθε ώρα που περναει είναι υπερ σου!! Όλα θα πάνε καλά θα δεις!!

Μποτσάκι μου διάβασα όλα τα μηνύματα, γιατί δεν τα είδα;;;;

Κάτσε να τα τσεκαρω πάλι!!

Σε ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!!

Θα τα δεις αγαπη μου,ειναι στην χθεσινη σελιδα!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα μποτσακι μου......!!!!!!!!! Ετοιμαζεσαι για το γαμο.....????

Ναι ναι πηγαμε βολτα εχθες και σημερα εχει πανηγυρι εδω στο χωριο λογω εορτησ αγιων αναργυρων οπουε θα την παω το βραδακι να χαζεψει λιγο.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τσουχτρες μου,φιλες μου αγαπημενες!!!Οοοοολες καλα???

Εγω εχθες γυρισα αργα και δεν μπηκα γιατι νυσταζα και σε μια ωρα εχουμε τον γαμο!!!

Mαρια μου καλως ηρθες στην ομορφη παρεουλα μας!!!Εδω θα περασει πολυ γρηγορα ο καιρος και ομορφα και θα στηριζουμε η μια την αλλη οπως θα δεις,γι'αυτο μην ανησυχεις!!!Ολες με την θετικη μας ενεργεια δεν θα σε αφησουμε να καταλαβεις πως θα φτασει η ωρα που θα παρεις το μπεμπε σου αγκαλιτσα!!!!

May μου χαιρομαι που εισαι καλυτερα,βαλε κι εσυ τα δυνατα σου,τα εχουμε βαλει κι εμεις για σενα!!!Εχθες σου εγραψα δυο περιπτωσεις δικων μου ανθρωπων,δεν ξερω αν το ειδες,που ειχαν τα ιδια περιπου με σενα κι ολα πηγαν τελεια!!!Υπομονη και ξαπλα!!!

Ελλη μου μην σε ανησυχουν τα υγρα!!Και σε σενα εγραψα!!Κι εγω σημερα επειδη ταλαιπωρηθηκα εχθες λιγο ειμαι σαν κατουρημενη και γενικα εχω παρα πολλα!!Αν δεν εχουν οσμη και τσουξιμο η φαγουρα μην φοβασαι!!

Κοαλακιιιιιιιιιιιιιιιιι μουυυυυυ!!!!Πηγατε βολτιτσα εχθες??Φανταζομαι χαρα το φουρτουνακι μας!!!!

Αγορομαμυ μου??Περασατε ομορφα??Ο ινδιανος μας τι κανει??

Πατουσιτσα μου νανακια με το ζουζουνακι σου??Εχει ερθει η μανουλα να σε χαρει κοριτσακι μου??Δωσε ομως οταν ευκαιρησεις κι ενα στιγμα γιατι θα μας πιασουν παλι οι ανησυχιες μας!!!!χιχιχιχχιχιχιιιιι!!!

Σοτσαφι μου,Yola μου,ηλιοβασιλεμα μου,xyrdim μου???Οοοοολες καλα με τα ζουζουνακια σας??

Μποστακι μου σε ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα και τα ωραια λογια ,ενας λογος που ειπα να μπω ειναι για να εχω παρεα κρεβατωμενη ειμαι αλλωστε και δεν περναει ευκολα ο χρονος!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Μποτσακι μου ξέρω οτι δεν είναι από το έντερο γιατί εχω πρόβλημα. Έτρεχα αρκετό καιρό γιατί είχα ένα διάστημα πονουσα παντού. Νεφρά χολή . Κάποια στιγμή με έπιασε και στον σκωληκοειδιτη και εκεί λεω να τι είναι. Πήγα για εξετασεις και μου είπαν ότι είναι ερεθισμενο το έντερο μου και επηρεάζει ολη την κοιλιακή χώρα. Όντως ο έντονος πόνος και πριξημο που είχα ήταν ακριβως κάτω από τον αφαλό από δεξιά μέχρι αριστερά. Και λόγο αυτού μπορεί να πάω τουαλέτα μια φορά τη βδομάδα η μια φορα την ώρα! Οπότε το ξεχωρίζω. Γι'αυτό και ήξερα από την αρχη ότι αυτό που ένιωσα ήταν το τερατακι μου και όχι κάτι άλλο!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...