Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Ναι μποτσακι μου πηγαμε βολτιτσα και μολις θα εγραφα το ιδιο....για εσας...!!!!!

Εκανε δροσουλα, πηγαμε στο σουπερ μαρκετ, μετα στην παιδικη χαρα και λιγο στο πεζοδρομο που εχει καφετερειες και ταβερνακια, γυρισαμε την ταισα γαλα και τωρα κοιμαται...εν τω μεταξυ την ειχα κανει και μπανιο πριν βγουμε και τωρα που εχει και δροσουλα ειναι οτι πρεπει....!!!!!!

Οσες πηγατε βολτιτσα η θα πατε, καλα να περασετε. Οσες μεινετε σπιτακια σας οπως και εγω καλα να περασουμε....!!!!!

Θαλειτσα αυριο με το καλο να γινει η βαφτιση και μολις μπορεσεις να μας στειλεις νεα σου....!!! Το μωρακι σου να ειναι γερο, δυνατο και καλοφωτιστο...!!!!!!

Κοριτσακια μου δεν ξερω για τα μερη σας αλλα εδω τωρα παλι ο καιρος χαλασε, ετοιμαζεται για καταιγιδα.....!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπερα τωρα μπηκα στο θεμα σας ειμαι ηδη μαμα εωος αγοριου 28 μηνων και ειμαι στην 26η εβδ της κυησης!

Δυστηχως μετα απο ενα τροχαιο που ειχαμε το πασχα και απο την κουραση, γιατι δεν εχω βοηθεια ,το μωρο πηρε θεση εμπεδωθηκε στην λεκανη και αρχησαν συσπασεις και μαλιστα επωδηνες!

Παιρνω γιουτοπαρ και πηγαινω και μου βαζουν και ορο ειναι ηδη 7 εβδομαδες αυτη η κατασταση ειμαι ξαπλα και σηκωνομαι μονο για τα απαραιτητα!Εχουμε ξεπατωθει στα εξοδα γιατι δεν εχιουμε βοηθεια και ετσι πληρωνω κοπελα να ερχεται γιατι αλλιως δεν γινεται ,ο μικρος μου καταλαβαινει αλλα δεν αυτοεξυπηρετειται πληρως συν οτι δεν μπορει να τρωει ντελιβερι!

Εχω πολυ αγχος γιατι δεν νομιζω οτι θα γλιτωσω την προωροτητα απλα προσπαθω να την παρατεινω!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τωρα μπηκα στο θεμα σας ειμαι ηδη μαμα εωος αγοριου 28 μηνων και ειμαι στην 26η εβδ της κυησης!

Δυστηχως μετα απο ενα τροχαιο που ειχαμε το πασχα και απο την κουραση, γιατι δεν εχω βοηθεια ,το μωρο πηρε θεση εμπεδωθηκε στην λεκανη και αρχησαν συσπασεις και μαλιστα επωδηνες!

Παιρνω γιουτοπαρ και πηγαινω και μου βαζουν και ορο ειναι ηδη 7 εβδομαδες αυτη η κατασταση ειμαι ξαπλα και σηκωνομαι μονο για τα απαραιτητα!Εχουμε ξεπατωθει στα εξοδα γιατι δεν εχιουμε βοηθεια και ετσι πληρωνω κοπελα να ερχεται γιατι αλλιως δεν γινεται ,ο μικρος μου καταλαβαινει αλλα δεν αυτοεξυπηρετειται πληρως συν οτι δεν μπορει να τρωει ντελιβερι!

Εχω πολυ αγχος γιατι δεν νομιζω οτι θα γλιτωσω την προωροτητα απλα προσπαθω να την παρατεινω!

Καλως την...!!!!! Να χαιρεσαι το παιδακι σου και με το καλο το μωρακι σου....

Καλη μου λυπαμαι πολυ για ολα οσα σου συμβαινουν αλλα πρεπει να φανεις ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ για τη ζωουλα που κουβαλας μεσα σου.

Κανε υπομονη και κουραγιο μεχρι οσο ειναι αυτο εφικτο για να γλυτωσεις την προωροτητα που σου το ευχομαι ολοψυχα....!!!!! Ειναι δυσκολο ολο αυτο που περνας συν του οτι τρεχεις και για ολα τα υπολοιπα εχωντας ηδη ενα ακομα μωρακι που και αυτο σε χρειαζεται αλλα σκεψου οτι εφτασες μεχρι εδω.....παρολα τα προβληματα....οποτε με πολυ ΠΡΟΣΟΧΗ και ΤΥΧΗ ολα θα πανε καλα.

Οσο για τα οικονομικα δυστυχως πολλοι ανθρωποι ερχονται αντιμετωποι με αυτο το προβλημα, ενα παραπανω εσυ που βιωνεις αυτη τη κατασταση.

Ολα ομως θα ομαλοποιηθουν και θα στρωσουν την καταλληλη στιγμη.

Σου ευχομαι τα καλυτερα....!!!!!!

Σου στελνουμε τη ΘΕΤΙΚΗ ΜΑΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΜΑΣ.....!!!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Τσουπριτσες μου αφαντες.........απαντες αποντες.....!!!!!!!!!!!

Ελπιζω να περνατε καλα.....!!!!!! Εδω εχει πολυ αστατο καιρο....!!!!!!

Θα σας καληνυχτισω καθοτι νυσταξα και θα τα πουμε αυριο....!!!!!!

Φιλιαααααααααααααααα...........!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γεια σας! Τι μου κάνετε;

Τα υγρά ήταν σαν αυτά που είχα στην αρχή. Και μιλάω για πολύ αρχη. Νομίζω μεχρι την 6η η 7η εβδομάδα. Τα γνωστα γαλακτωδη υγρά που υπάρχουν σε όλα τα σάιτ με τα συμπτώματα εγκυμοσύνης. Και λέω ήταν γιατί από εκείνη την ώρα δεν ξαναείδα. Άρα έτυχε! Αλλά στην αρχή φορούσα σερβιετακι για να μην αλλάζω συνεχεια εσώρουχο. Αυτά τα υγρά που μυρίζουν σπέρμα είναι τα υγρά του σακου (από τυχόν μικρόβιο,φτου φτου!) ηκάποια άλλη μόλυνση;

Αυτό για το αίμα που δεν είχε καθαρίσει το πέρασε η πεθερά μου. Λοιπόν αυτή η γυναίκα είχε τις καλύτερες εγκυμοσύνες. Καταλάβαινε ότι ήταν έγκυος απο την καθυστερηση. Το μόνο που είχε ότι πεινούσε συνεχεια. Όταν έμαθε οτι ήταν έγκυος στον αντρουλη μου είχε τον κουνιαδο μου 6 μηνών μωρό. Ήταν 4 μηνών και είχε περίοδο. Πήγε στο γιατρό γιατί της άνοιξε η όρεξη και να δει μηπως ήταν κάτι ορμονικο γιατί στρογγιλευε. Όταν της είπε ότι είναι έγκυος λέει αφού εχω περίοδο κανονικά! Και της είπε ο γιατρός ότι απλώς δεν είχε καθαρίσει καλά από τα λοχεια.

Αχ δεν περνάνε οι μέρες να δω το μωράκι μου!

Μαρία καλώς ήρθες. Υπομονή κοριτσάκι μου. Αφού τα κατάφερες μέχρι τώρα θα τα καταφερεις λίγο ακόμα. Μέχρι ποια βδομάδα βάλατε στόχο με το γιατρό να φτάσετε; Να χαιρεσε και το παιδάκι σου. Όσο για τα οικονομικά χάλια είμαι και εγώ. Σκέφτομαι μέχρι και το ευρώ μερικές φορές αλλά λέω για όλους έχει ο Θεος. Και όπως είπε και το κοαλακι σου στέλνουμε τη θευτικ μας ενέργεια και όλη μας την αγαπη!

Φιλάκια σε όλες τις μανούλες, τις κοιλιτσες, και τα παιδάκια που τρελενουν τις μανουλιτσες τους με ναζια! (και γκρίνια φαντάζομαι..) Καλό βράδυ σε όλες!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα τωρα μπηκα στο θεμα σας ειμαι ηδη μαμα εωος αγοριου 28 μηνων και ειμαι στην 26η εβδ της κυησης!

Δυστηχως μετα απο ενα τροχαιο που ειχαμε το πασχα και απο την κουραση, γιατι δεν εχω βοηθεια ,το μωρο πηρε θεση εμπεδωθηκε στην λεκανη και αρχησαν συσπασεις και μαλιστα επωδηνες!

Παιρνω γιουτοπαρ και πηγαινω και μου βαζουν και ορο ειναι ηδη 7 εβδομαδες αυτη η κατασταση ειμαι ξαπλα και σηκωνομαι μονο για τα απαραιτητα!Εχουμε ξεπατωθει στα εξοδα γιατι δεν εχιουμε βοηθεια και ετσι πληρωνω κοπελα να ερχεται γιατι αλλιως δεν γινεται ,ο μικρος μου καταλαβαινει αλλα δεν αυτοεξυπηρετειται πληρως συν οτι δεν μπορει να τρωει ντελιβερι!

Εχω πολυ αγχος γιατι δεν νομιζω οτι θα γλιτωσω την προωροτητα απλα προσπαθω να την παρατεινω!

Μαρία, καλωσόρισες στην παρέα μας! Κάνε κουράγιο για αυτήν την περιπετεια που περνάς. Ξερω οτι είναι πολύ δύσκολα επειδή έχεις και άλλο παιδάκι, (ακριβώς το ίδιο εγραφα και γω για την κόρη μου 29 μηνών, οτι ναι μεν καταλαβαίνει αλλα δεν αυτοεξυπηρετειται), είμαι και εγώ ανα περιόδους στο κρεβατι γιατί εχω παρουσιασει τρεις φορες αίμα, αλλά όλες τις φορες σηκώνομαι πριν την ώρα μου γιατί έχω το παιδί. Η κοπέλα ήταν αναγκαία λύση για σας όπως τα περιγράφεις, γιατί αν δεν εχεις κανεναν, πραγματι τι θα φαει το παιδί!!

Με τα γιουτοπάρ οι συσπασεις ελέγχονται;

Μακαρι να πανε όλα τέλεια και να περασει ο καιρος γρήγορα για σένα!

Ποιος είναι ο στόχος να φτάσετε με το γιατρό;

Κορίτσια υπόλοιπα τι κανετε?

Τραπέζια πήγατε/κάνατε διαβάζω, περάσατε καλά;

Θάλεια με το καλό η βάφτιση του γιου σας σήμερα! Η περιγραφή του φορέματος που θα βάλεις ακούγεται τέλεια! Να μην κλάψει καθόλου το μανάρι μου!!

Εγώ παραμενω ξάπλα, μόνο τουαλετα κ είμαι πάλι πολύ καλυτερα! Τι σκατά είναι αυτό που κρατάει μόνο τοσο λίγο, και μετα ξαναεμφανίζεται;;


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααααα τσαουσες......!!!!!!!!!

Τι κανετε....????? περασατε καλα εχθες.....??????

ΜΑΥ ΜΟΥ εφοσον το αιματακι εμφανιζεται και εξαφανιζεται δεν πρεπει να ειναι αποκολληση γιατι στην αποκολληση το αιμα ειναι συνεχες μεχρι να ξανα κολλησει ο πλακουντας και να παει στη σωστη του θεση και υψος εκτος και αν λογω του οτι κανεις αναγκαστηκα καποιες δουλιτσες δεν προλαβαινει να δεσει ο πλακουντας. Προφανως να ειναι κατι αλλο...!!!!!! Οτι και να ειναι μια χαρα θα τα πας....!!!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ οπως περασε και αυτη η νυχτα θα περασουν και οι υπολοιπες μεχρι να φτασεις στην επιθυμητη και προσβασιμη ηλικια κυησης-εμβρυου που εχετε θεσει με το γιατρο. Ολα καλα θα πανε....!!!!!!!!!!

Λοιπον εχουμε και λεμε....

Μποτσακι, σοτσαφι, θαλεια (να τον χαιρεσαι) ειχαν τραπεζι......ελπιζω να περασαν καλα....!!!!!!

Συμπεθερουλα πηγατε σε βαφτιση και ελπιζω να μην εκλαιγε το μωρακι σαν την φουρτουνα που σπαραξε...!!!!!

Γιολα, xrydim, πατουσιτσα, ηλιοβασιλεμα, ελλη εξαφανιστηκαν εχθες.....ελπιζω και εσεις να περασατε καλα....οτι και να κανατε.....!!!!!

Εγω εμεινα σπιτι, η μαριαννα και το βραδυ που μασ περασε κοιμηθηκε καλα και τωρα παιζει....!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κοαλακι όταν είμαι καλύτερα με το στομάχι μου σηκώνομαι να κανω και καμμια δουλεια. Αλλιώς τη βγάζω ξαπλα και όλη μερα - σχεδον - στο ίντερνετ.

Σήμερα είμαι χάλια. Είχα ηρεμήσει από τους εμετούς αλλα σήμερα με το που έφαγα το πρωινό μου έρχεται να το βγαλω. Ίσως επειδή ειμαι στην αλλαγή βδομάδας.

Χθες ένιωθα σαν να εχω ενα μικρό βαρακι στην κοιλιά το βράδυ. Ξύπνησα για τουαλέτα και είχα ακράτεια. Το εσώρουχο το άλλαξα. Ένιωθα το μωρό πολύ χαμηλά. Για λίγο το ένιωθα λες και θα βγει απο τον κόλπο μου. Τι διάολο λέω, τόσο χαμηλά έκατσε; Αυτό για κάνα πεντάλεπτο. Μετά από λίγο με πιάνει ενας πόνος στο νεύρο στο ισχυο απο το δεξί πόδι μεχρι κάτω! Μουδιασε ολο το ποδι μου! Αν ήμουνα όρθια θα έλεγα οτι ειναι από τη μέση μου. Η μέση όμως δεν με πονούσε και εγώ προσπαθούσα να κοιμηθώ στο κρεαβατακι μου! Δεν μπορώ να βρω άλλη δικαιολογία. ο εσωρουχο έγινε μούσκεμα αφότου πηγα τουαλετα και μετα αλλιώς θα ελεγα ότι κατουρηθηκα στον ύπνο μου.. Μπορείτε να μου το εξηγήσετε αλλιώς;

Κατά τα αλλα εσείς τι κάνετε;


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελλη μου αυτο που νιωθεις κατω χαμηλα στην κοιλια σου και η ακρατεια ειναι διοτι πιεζεται η ουροδοχος κυστη απο το εμβρυο. Εισαι σε ηλικια κυησης που αν μι τι αλλο θα τα νιωθεις και αυτα, ειναι φυσιολογικα.

Εγω την πατησα ετσι στον υπνο μου νομιζωντας οτι εχουν σπασει τα νερα αλλα με καθησυχασε η μαμα και ο γιατρος μου που τον πηρα τηλ. Ξυπνησα στον υπνο μου με το εσωρουχο βρεγμενο, δεν ηταν τιποτα αλλο παρα απο την ακρατεια που προκαλει η ασκηση πιεσης απο το εμβρυο που με τη σειρα του πιεζει τη μητρα με συνεπεια να απελευθερωνει τα ουρα που εχει κρατησει η κυστη μεσα της.

Οσο για το ποδι σου πλεον μεγαλωνει η λεκανη και σου μετατοπιζει τα οστα, οποτε και αυτο ειναι φυσιολογικο. Μπορει να αποδειχθει επιπονο οπως εγινε με εμενα αλλα ειναι καθαρα θεμα μετατοπισης των οστων της λεκανης.

Το στομαχακι σου το νιωθεις ετσι γιατι τωρα το εμβρυο και η μητρα ειναι περιπου στο υψος του αφαλου δλδ ειναι λιγο ψηλα, με αποτελεσμα οτι εσυ τρως να το αισθανεσαι περιτο και να θελεις να το βγαλεις γιατι η μητρα εχει παρει τη θεση του στομαχιου και το στομαχι εχει παει πολυ πιο ψηλα απο εκει που ειναι εκτος εγκυμοσυνης.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έλλη καλημερα! Ίσως ήταν νευρόπονος αυτό που αισθάνθηκες;

Περίεργο ακούγεται, αλλά αφού πέρασε Δόξα το Θεό!

Μήπως έπαθες καμία κράμπα στην κοιλιά; Εγώ πάθαινα συνεχεια στην πρώτη μου κύηση. Έπαιρνα από νωρίς μαγνήσιο.

Όσο για τις ναυτίες, δεν ξερω τί να σου πω. Και εγώ εκεί που λεω απαλλαχτηκα, να και ξαναεμφανίζονται. Απλά τώρα, αντί να τις έχω 24 ώρες, τις έχω κάποιες ώρες της ημερας.. Απαίσιο συναίσθημα.

Κοαλάκι μου, εγώ δύο υποθεσεις κάνω..

Είτε από εκείνη την πρωτη αποκόλληση, λόγω που δεν έκατσα όσο έπρεπε, δεν έγινε σωστή δουλειά και εκτοτε ανοίγει συχνά στο ίδιο σημείο,

είτε είναι κάτι άλλο, που δεν ξέρω τί!

Και πιστευω πως ούτε ο γιατρός θα ξερει να μου απαντησει με βεβαιότητα!

Να μας φιλήσεις τη Μαριάννα σου!

Νομίζω πως από χτες ένιωσα λίγο το μωρό.

Την κόρη μου την ένιωσα 19 εβδομαδων αλλά λένε οτι το δευτερο το καταλαβαινεις νωρίτερα, και το ίδιο ένιωσα κ σημερα το πρωί.

Καλημέρα να εχουμε όλες!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όντως να ήταν λογο μετατόπισης των οστών. Για την ακράτεια παντός ότι πίεζε αυτό ημουν σίγουρη!

Οι εμετοί εχουν ελαττωθεί αλλά οι αναγουλες δεν σταμάτησαν ποτε ούτε ο στομαχοπονος. Νομιζω παντός ότι εχω αρχίσει να το παίρνω απόφαση οτι μέχρι να γεννήσω θα ειμαι έτσι. Δεν με νοιάζει ομως! Μου αρκεί που είναι γερό το μωράκι μου.

May κράμπες εχω ακόμα από την αρχή. Νιώθω την μήτρα μου σαν να ξεχειλωνει ωρες ώρες. Αλλά τις εχω κάθε Κυριακη-Δευτερα-Τριτη. Και μια δύο φορές τη μερα. Ο γιατρός μου είπε ότι τις νιωθω επειδη τις Δεύτερες αλλάζω βδομάδα και λόγο του ότι είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν εχει αρκετη ελλαστικοτητα η μήτρα μου. Βέβαια δεν το νιώθουν όλες! Και εγώ παίρω μαγνήσιο. Βασικά από όλα περνώ. Ένα μαγνήσιο,ενα ασβέστιο, ένα σίδηρο και φυλικο οξύ.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το μωρό λογικο είναι. Παντα το δεύτερο λένε το νιώθεις πιο νωρίς. Εκτος από εξαιρέσεις. Οπως και εγώ ειμαι εξετεση που παρότι είναι το πρωτο μου το ενιωσα καπου στη 15η εβδομαδα το πρώτο σκιρτισμα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το μωρό λογικο είναι. Παντα το δεύτερο λένε το νιώθεις πιο νωρίς. Εκτος από εξαιρέσεις. Οπως και εγώ ειμαι εξετεση που παρότι είναι το πρωτο μου το ενιωσα καπου στη 15η εβδομαδα το πρώτο σκιρτισμα.

Εγω το ενιωσα στην 14τη εβδομαδα, λιγο μετα την αυχενικη.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρία, καλωσόρισες στην παρέα μας! Κάνε κουράγιο για αυτήν την περιπετεια που περνάς. Ξερω οτι είναι πολύ δύσκολα επειδή έχεις και άλλο παιδάκι, (ακριβώς το ίδιο εγραφα και γω για την κόρη μου 29 μηνών, οτι ναι μεν καταλαβαίνει αλλα δεν αυτοεξυπηρετειται), είμαι και εγώ ανα περιόδους στο κρεβατι γιατί εχω παρουσιασει τρεις φορες αίμα, αλλά όλες τις φορες σηκώνομαι πριν την ώρα μου γιατί έχω το παιδί. Η κοπέλα ήταν αναγκαία λύση για σας όπως τα περιγράφεις, γιατί αν δεν εχεις κανεναν, πραγματι τι θα φαει το παιδί!!

Με τα γιουτοπάρ οι συσπασεις ελέγχονται;

Μακαρι να πανε όλα τέλεια και να περασει ο καιρος γρήγορα για σένα!

Ποιος είναι ο στόχος να φτάσετε με το γιατρό;

Κορίτσια υπόλοιπα τι κανετε?

Τραπέζια πήγατε/κάνατε διαβάζω, περάσατε καλά;

Θάλεια με το καλό η βάφτιση του γιου σας σήμερα! Η περιγραφή του φορέματος που θα βάλεις ακούγεται τέλεια! Να μην κλάψει καθόλου το μανάρι μου!!

Εγώ παραμενω ξάπλα, μόνο τουαλετα κ είμαι πάλι πολύ καλυτερα! Τι σκατά είναι αυτό που κρατάει μόνο τοσο λίγο, και μετα ξαναεμφανίζεται;;

ευχαριστω για το καλωσορισμα και με το καλο το μωρακι σου!

Η γιατρος μου λεει οτι καθε εβδομαδα και καθε μερα παραμονης του μωρου στην μητρα ειναι υπερ μας μου λεει οτι αν τα καταφερουμε να πιασουμε ττις 34 εβδ το μωρο θα χρειαστει πολυ λιγο θερμοκιτιδα αλλα εκεινη επιμενει οτι πρεπει αν μεινω στο κρεβατι μεχρι τελου δλδ μου ειπε οτι αν δεν εχω γεννησει θα με αφησει να σηκωθω στις 37 εβδ οπου πλεον δδεν υφισταται προωροτητα!

το κακο ειναι οτι οι συσπασεις ειναι συσπασεις τοκετου οταν με πιανουν ποναω παρα πολυ βεβαια δεν ειναι του χαρακτηρα μου να γκρινιαζω αλλα με κατλααβαινουν οτι κατι δεν παει καλα!

Εσυ ποσο εβδ εισαι?

Κοντα ειναι τα μικρα μας εμενα ο μικρος εχει γενεθλια 28/02/2011!

Εσενα η μικρη?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...