Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Γυρίσαμε και εμείς!

May ξεκουρασου και πάρε αδεια αν μπορείς! Μονο τουαλετα και αν σου ειπε για ουτροτζεσταν , παρτα χωρίς να τα ξεχνας! Καλη δυναμη!

Η εντύπωση που μου έκανε ο νεος γιατρός ηταν καλή! Μου ανεφερε οτι πηρε την ενδοκρινολογο (και φίλη του) και μιλησαν για μενα και το εκτιμησα που πηρε να ρωτησει την περιπτωση μου πριν ακομη παω για πρωτη φορά επίσκεψη στο ιατρείο του. Μου είπε λίγο πολύ να χαλαρώσω και να διωξω το άγχος γιατί από την στιγμή που έκανα το παιδάκι μου, δεν χρειαζεται να οδευω τροχαδην προς εξωσωματική!

Για να δούμε...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μποτσακι μου μονα μειναμε, απαντες αποντες......!!!!!!!!

Φευγω παω για νανι, αντε να συμπληρωθει το απουσιολογιο.

Καληνυχτα καλο μου μποτσακι, φιλακια ατο μωρουλινι σου.

Και εσεις τσουπρες φιλακια στα μωρουλινια σας....!!!!!!!!

Αμα σας πω τι επαθα!!!Εκατσα λιγο στο καναπε με τον αντρα μου και μας πηρε ο υπνος!!!

Παω κι εγω κοαλακι μου γιατι σερνομαι σημερα!!!!

Καληνυχτα ομορφο μου κοαλακι!!!Φιλακια στην πριγκηπισσα!!!!Ραντεβου αυριο!!!

Καληνυχτα και σε ολες τις νεραιδουλες και τα πλασματακια!!!!!

Σας φιλωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Το αίμα ήταν καφέ, μέχρι την ώρα που είχα παει στο γιατρό. Όταν γύρισα έγινε κατακόκκινο και τηλεφώνησα στον δικό μου. Του είπα οτι πήγα και έκανα αλλού υπέρηχο επειδή έλειπε και δε μου είπαν κάτι κ μου απάντησε οτι μπορεί η αποκόλληση να μην ειναι ανιχνεύσιμη. Αυτό όμως δε λεει κάτι, εφόσον υπάρχει κόκκινο αίμα. Θα πάρω άδεια απο τη δουλειά, αλλά εκτός από τον άντρα μου που γυρναει το απογευμα και τον παππου της μικρης που την κραταει τα πρωινα, δεν έχω άλλον να βοηθήσει. Η μητερα μου δουλευει κ τα πεθερικά μου ειναι μακρυα τωρα. Επιπλεον το σπιτι μου είναι μεζονετα.. Κουζίνα πάνω και κρεβατοκάμαρα κάτω...

Ηλιοβασίλεμα καλή επιτυχία με το νεο γιατρό!!

Ευχομαι να σας φερει γούρι!

Και ευχαριστώ κ όλες σας για το ενδιαφερον. ❤❤❤❤


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλημέρα!!!!!!!

εμείς καλά είμαστε!!!εσείς καλά όλες?????

μάη μου περαστικουλια κ ξεκουράσου όσο μπορείς κ εννοείται όχι βάρος!!!!!!!!! φιλάκια θα τα πούμε μετά.

σε καμία ώρα εχω να φτιάξω τα νύχια μου πάνω κάτω!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τσουπριτσες......!!!!!!!!

Πως ειστε????? κοιμηθηκατε καλα....??????

Εμεις κοιμηθηκαμε πολυυυυυυ καλααααααα......η μαριαννα για ΠΡΩΤΗ φορα στη ζωη της κοιμηθηκε στις 9 και ξυπνησε το πρωι στις 5 χωρις να χρειαστει να με σηκωσει ΟΥΤΕ 1 ΦΟΡΑ, ενω οοοολες τις προηγουμενες μερες ημουν ΒΕΓΓΟΣ ΣΕ ΑΡΓΗ ΚΙΝΗΣΗ..!!!!! ααχααχχαχχαχαχ.....!!!!!!!!! Ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι αποδειχθηκε οτι το παιδακι μου ειναι καλα παθολογικα (γιαυτο ανησυχουσα) τοσους μηνες. Τωρα δεν ξεεω για ποσο θα κρατησει αλλα εγω το "μηνυμα" που μου εστειλε το ιδιο μου το μωρο το ελαβα. Μετα ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 8μιση, τελικα αυτο ισχυει σε εμας τουλαχιστον οσο πιο νωρις τοσο πιο καλα και πιο πολυ υπνο.

Καλη μου μαυ θα μασ βρισεις στο τελος αλλα ξαπλαααααα, οσο για τη μεζονετα ναι ειναι καπως δυσκολο το πραγμα στη παρουσα φαση αλλα οσο μπορεις να μην ανεβαινεις επανω.

Θαλειτσα ετοιμαζεσαι για αυριο....?????? ολα καλα να ειναι....!!!!! Ο μπεμπης καλα ειναι.....??????? κανεις νυχακια ε...???? ομορφη μαμα.....!!!!!!

Συμπεθεεεεερα τι κανετε....???? που χαθηκες καλε εχθες....????? ο δημητρακης τι κανει....?????? φιλακια να του δωσεις.....πολλα και ρουφηχτα....!!!!!!!!

Ηλιοβασιλεμα καλα σου τα ειπε ο γιατρος, εφοσον εκανες παιδακι φυσιολογικα καλο θα ηταν να ηρεμησεις, να αποβαλεις το αγχος σου και ισως ερθει και το 2ρο πιο ευκολα και γρηγορα απο οσο πιστευεις......!!!!!!!!

Ολες οι εγκυομανουλες καλα ειναι........???????? φιλακια στα τοσοδουλικα σας (μποτσακι, πατουσιτσα, xrydim, σοτσαφι, ελλη) και οι ηδη μανουλεσ στα παιδακια σας (μαυ, γιολα)......!!!!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koalaki, είσαι γλύκα! Για όλους εχεις μια γλυκιά κουβεντούλα! Δε σε βρίζω καλέ, ξέρω οτι εχεις δίκιο, αλλά μου είναι τόσο δύσκολο, όσο περιεργο και αν ακούγεται αυτό.. Θα το κάνω όμως, αφού απαιτείται!

Η κόρη σου θα στρώσει στον ύπνο θα το δεις. Είναι ακόμα μικρή. Και εμενα ήταν πολύ δύσκολο παιδί στον ύπνο κ τωρα έχει στρώσει φούλ!

Θάλεια με το καλό η βάφτιση σας αύριο!!

Όλα να σασ πάνε τέλεια!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!!!!!!! Ξυπνησα με πονολαιμο ελαφρύ γιατι χθες στο καραγκιοζη είχε αεράκι και ξυλιασα μεχρι να ερθει να μας μαζεψει ο αντρας μου! Αλλά δεν πτοουμαι, αργά το απογευματακι θα φυγουμε εκδρομη και μάλλον θα γυρισουμε Δευτέρα βραδάκι :D:D:D Θελω να αλλαξω παραστασεις!!!!!!!!!!

May, η μεζονετα σε δυσκολευει αλλά κανε υπομονη. Και το παιδάκι παρτο αγκαλιά ξαπλωτή και προσεχτικά!!! Φαντάζομαι πώς νιώθεις, να εχεις ενα παιδάκι που του χαρίζεις όλη σου την αγάπη και να είσαι έγκυος στο 2ο και να πρέπει να αποστασοποιηθείς από τα πάντα! Υπομονή!!!!

Θάλεια με το καλό η βάπτιση του μπεμπέ σου!!! Τι θα φοράς; Να το χαρείτε και να είστε όλοι καλά!!!Θα τα πούμε ή μαλλον θα διαβάσω τα κατεβατά σας την Δευτέρα το βράδυ που θα ξαναμπω στο ιντερνετ!!!!!!!;)


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

May υπομονή. Όλα καλά θα πάνε. Ξαπλαρε στην κραβαταρα σου και ρίξε υπβο χωρίς αγχος. Θα δεις πως δεν είναι τίποτα. Και εγώ είχα δει λίγο αίμα στην αρχη και πήρα το γιατρό και με περίμενε στο ιατρείο. Και μόλις με είδε λέει ότι και τίποτα να μην είναι θα το κάνω εγώ από το άγχος. Μόλις είδα το σακουλάκι μου με το σποτάκι μου χαλαρωσα. Βέβαια εγώ δεν είχα πολυ αίμα. Λιγο κόκκινο είδα Κυριακη βράδυ στο χαρτί. 31 Μαρτίου. 1η Απριλίου το πρωί έκανα χοριακη. Πηγα στο γιατρό και είδαμε σακουλάκι. Την Τρίτη το βραδάκι (2 Απριλίου) πήγα τουαλέτα και οπως σκουπιστικα είδα λιγο ροζ στο χαρτί. Με έλουσε κρύος ιδρώτα ότι από το λίγο γίνεται πολύ. Δεν είχα τίποτα βέβαια. Απλως ενώ την πρωτη μερα μου είπε να πίνω ένα ουτροτζεσταν μετά μου τα έκανε δύο την μέρα.

Κοριτσια εχεται κολπικα υγρά; Εγώ είχα στην αρχή κάποια αλλά σταμάτησαν. Σήμερα όμως είδα λίγα πάλι. Είναι φυσιολογικό; Όπως αυτά που είχα στην αρχή είναι.

Αλλά μου φαίνεται περίεργο που ξαναεμφανηστικαν.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

elle δεν εχω ιδεα για τα υγρα!αλλα δεν πιστευω να ειναι κατι κακο!μην ανυσηχεις!

may δυσκολη φάση !προσπαθησε να περιοριστεις σε εναν οροφο για τις ωρες που είσαι μόνη τουλάχιστον! πόσο είναι το παιδακι σου? οσο μπορεις λιγοτερα πραγματα οταν εισαι μονη και τις ωρες που ειναι καποιος μαζι σου ακινησια!και εγω στην αρχη ειχα καφε για δυο τρεις βδομαδες... ο γιατρος μου ηταν ξεκαθαρος τιποτα δεν βοηθαει περισσοτερο απο την ξαπλα!ακόμα και η καθημερινότητα μπορεί να είναι πολυ!! ακους τα ιδια και τα ιδια το ξερω αλλα το κοκκινο αιμα θελει προσοχη!

Link to comment
Share on other sites

Ελλη μου αυτα τα υγρα που εχεις προερχονται απο τον τραχηλο, κατα διαστηματα θα ερχονται και θα εξαφανιζονται, ειναι απολυτως φυσιολογικα οχι μονο στην εγκυμοσυνη αλλα και γενικα.

Θα ανησυχησεις μονο αν αυτα τα υγρα ειναι κιτρινοπρασινα, εχουν δυσοσμη μυρωδια και σου προκαλουν τσουξιμο η φαγουρα.

Ιδιαιτερη ΠΡΟΣΟΧΗ στα διαυγη, αραια υγρα που μυριζουν "σπερμα".


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να'μαστε κι εμεις!! χαθηκαμε ε?? εχθες κοριτσια πηγαμε για μπανιο, γυρισαμε, ετοιμαστηκαμε και παλι βολτα! το πρωι παλι μπανιο, γυρισαμε και ο μικρος τωρα κοιμηθηκε επιτελους, δεν κοιμηθηκε ενδιαμεσο! Παει να μου αλλαξει το προγραμμα, να κανει εναν μεγαλο υπνο το μεσημερι! Ακομα καλυτερα ετσι γιατι και εχθες που εκανε ετσι κοιμηθηκε καλυτερα το βραδυ. Εκμεταλλευτηκα και τη διαθεση του για αλλαγες και κανω μερικες μετατροπες και στα ωραρια του φαγητου του που ευτυχως φαινονται να πηγαινουν θαυμασια!!

Καλε συμπεθερα τι παθολογικο να ειχε το παιδι??? Ειναι λογικο στην ηλικια που ειναι να μην κανει και τοσο σταθερο υπνο ακομα, ειδικα η φουρτουνα που ειναι ζωηρη! Δοντια, περπατημα, ζωηραδα, τι αλλο να κανει το παιδι???

May μου ευχομαι ολοψυχα να ειναι ολα καλα! Κι εγω ειχα αιμα 2 φορες στην εγκυμοσυνη και τη μια μαλιστα ποταμια στην 33η εβδομαδα και δεν ηταν απολυτως τιποτα. Ηταν αγγεια που εσπαγαν και λογω ζεστης. Ελπιζω να ειναι κατι απλο και για εσενα!

Οι υπολοιπες τσουπρες ολες καλα βλεπω ε??


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο μυαλο μου την παλλινδρομηση-οισοφαγιτιδα γαιυτο και ανεφερθηκα σε παθολογικο.

Εμενα κοιμηθηκε τον ενδιαμεσο και τωρα παλι κοιμαται για μεσημερι....!!!!!

Κοριτσια εδω ο καιρος ειναι επιεικως.....ΧΑΛΙΑ!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκεφτομουνα σημερα το μωρο να το παω βολτα εκτος χωριου (παρκο, παιδικη χαρα, πεζοδρομο) αλλα ο καιρος χαλασε και μας τα χαλασε......εχει και πολυ ωραια μερη στη πολη εν συγκρισει παντα με το χωριο και απεχει μολις ενα τεταρτο απο εδω.

Καλα να περασετε στη βαφτιση....!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σκεφτομουνα σημερα το μωρο να το παω βολτα εκτος χωριου (παρκο, παιδικη χαρα, πεζοδρομο) αλλα ο καιρος χαλασε και μας τα χαλασε......εχει και πολυ ωραια μερη στη πολη που απεχει μολις ενα τεταρτο απο εδω.

Καλα να περασετε στη βαφτιση....!!!!!

ελπιζω να στρωσει αυριο τουλαχιστον, θα ειναι και Κυριακη και θα εχει παντου παιδακια!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...