Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Θάλεια, σωστά μιλησες!!! Η ΖΗΛΕΙΑ είναι κακό ελάττωμα!!!!!!

ζηλεια και εγωισμός....

Όμως η πλευρα του αντρα μου πιστευει οτι αυτη συμπεριφερεται σωστά , οτι μονο αυτοί έχουν σοβαρό προβλημα και οτι εγω ειμαι η ξενη, που τους πηρα το παιδί για ολες τις δουλειες, που ηταν καθηκον του να ζει μονο για τους γονεις του κλπ κλπ

Να δειτε τι μου ειχε γραψει στο ευχολογιο του γαμου μας η κουνιάδα μου: αδερφουλη μου σε χανω και...να περνας καλα!!! " ευχηθηκε μονο προς τον αδερφο της, νυφη δεν υπηρχε!!!

καλά δεν υπάρχει!!!!!!!αστα βραστα!!!!!!

μην το ψάχνεις γενικά πολλά συμβαίνουν που δεν αξίζει να ασχοληθείς!!!!!

αλλά κάπως έτσι για όλους τρέχει κ ο άντρας μου αλλά οκ το πράγμα έχει φτιάξει !!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εδω να σημειωσω πως ο πεθερος μου εχει συγχωρεθει και δεν αναφερομαι φυσικα στο ονομα του, αναφερομουξ στην πεθερα μου και στους λοιπους.

Μου λεει η πεθερα μου και οι λοιποι....οτι το μωρο ξενευει....και εγω απανταω πως με τα τοσα (δεν) που λεει η πεθερα μου για το παιδι που θα μεγαλωσει και ειναι ακομα βρεφος φυσικο και επομενο ειναι οχι απλα να ξενευει αλλα στασιακα να αποξενωνεται απο εσας.

Οποτε.....??????? δεν εχω παρα να τηρω και εγω τις αποστασεις μου......!!!!!!!

Οντως αρχισε το θαψιμο......!!!!!!!! Αχχααχαχχααχ.....,!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Και η αληθεια ειναι αν δεν σας περιγραψω ακριβως τα βαθυτερα αιτια, δεν θα καταλαβετε για τις σχεσεις μου με πεθερικά και κουνιαδους!!!

Οπότε ασε να μην τα ξανασκεφτομαι και φουντωνω!!!!!!

Αν δεν θελουν να μας εχουν στην ζωη τους οπως ειμαστε, ας μην μας εχουν καθολου! Δεν θα τους κυνηγησουμε!!!! Αυτοί χάνουν!!!!!! Το παιδί μου δοξα το θεο έχει από την δικη πλευρα και γιαγια και παππου και θειους και πλεον και ξαδερφακια!!!!!!!!!!


Link to comment
Share on other sites

Θάλεια, σωστά μιλησες!!! Η ΖΗΛΕΙΑ είναι κακό ελάττωμα!!!!!!

ζηλεια και εγωισμός....

Όμως η πλευρα του αντρα μου πιστευει οτι αυτη συμπεριφερεται σωστά , οτι μονο αυτοί έχουν σοβαρό προβλημα και οτι εγω ειμαι η ξενη, που τους πηρα το παιδί για ολες τις δουλειες, που ηταν καθηκον του να ζει μονο για τους γονεις του κλπ κλπ

Να δειτε τι μου ειχε γραψει στο ευχολογιο του γαμου μας η κουνιάδα μου: αδερφουλη μου σε χανω και...να περνας καλα!!! " ευχηθηκε μονο προς τον αδερφο της, νυφη δεν υπηρχε!!!

Ακουσον ακουσον......!!!!!!! Η νυφη σου θα μπερδεψε τις περιστασεις......(καταλαβαινεις τι εννοω). Ο χριστος και η παναγια.....!!!!!!!

Μα καλα αυτη μπερδεψε και το ευχολογιο με το βιβλιο παρακαταθηκων....,!!!!!!

Ελεοοοοοοοοοος.......!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακουσον ακουσον......!!!!!!! Η νυφη σου θα μπερδεψε τις περιστασεις......(καταλαβαινεις τι εννοω). Ο χριστος και η παναγια.....!!!!!!!

Μα καλα αυτη μπερδεψε και το ευχολογιο με το βιβλιο παρακαταθηκων....,!!!!!!

Ελεοοοοοοοοοος.......!!!!!!!!!

χα χα χα χα :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Βρε κορίτσια , την διαβαζα την ευχή και γελαγα και θυμωνα ταυτοχρονα!!!!!!!!!

Αν εσκιζα την σελιδα, εγω θα ημουν η κακιά;;;;;;

(διορθωση: Εγώ ειμαι η νυφη, αυτη ειναι η αδερφη του αντρα μου)


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χα χα χα χα :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Βρε κορίτσια , την διαβαζα την ευχή και γελαγα και θυμωνα ταυτοχρονα!!!!!!!!!

Αν εσκιζα την σελιδα, εγω θα ημουν η κακιά;;;;;;

(διορθωση: Εγώ ειμαι η νυφη, αυτη ειναι η αδερφη του αντρα μου)

Ναι η κουνιαδα σου ηθελα να γραψω.....!!!!!! Εγω δεν εχω απο αυτην ακομα και δεν τα παω καλα.......ακομα.....!!!!!!!!! Χαχααχαχαχαχαχχα.......!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ ηλιοβασίλεμά μου τι τραβάς.....μη σε νοιάζει καθόλου, η οικογένειά σου να είναι καλά, το παιδάκι σας και να είστε αγαπημένοι με τον αντρούλη σου και τα υπόλοιπα παλεύονται..μη στεναχωριέσαι!!

εγώ πιστεύω πως το μεγαλύτερο πρόβλημα με τις πεθερές και τις κουνιάδες είναι ότι δεν μπορούν να χωνέψουν πως ο γιος-αδερφός τους έχει κάνει πλέον τη δική του οικογένεια και έχει κάπως "απομακρυνθεί" από αυτές ( δεν το λέω με αρνητική έννοια..ο καθένας μας όταν ανοίγει δικό του σπίτι, εκ των πραγμάτων "φεύγει" από το πατρικο)

"ΟΧΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ...η οικογένεια του γιου σου-αδερφου σου είμαι πλέον εγώ και το παιδάκι που περιμένουμε..δεν είστε πλέον 10 ετών να τα κάνετε όλα, όλοι μαζί" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ ηλιοβασίλεμά μου τι τραβάς.....μη σε νοιάζει καθόλου, η οικογένειά σου να είναι καλά, το παιδάκι σας και να είστε αγαπημένοι με τον αντρούλη σου και τα υπόλοιπα παλεύονται..μη στεναχωριέσαι!!

εγώ πιστεύω πως το μεγαλύτερο πρόβλημα με τις πεθερές και τις κουνιάδες είναι ότι δεν μπορούν να χωνέψουν πως ο γιος-αδερφός τους έχει κάνει πλέον τη δική του οικογένεια και έχει κάπως "απομακρυνθεί" από αυτές ( δεν το λέω με αρνητική έννοια..ο καθένας μας όταν ανοίγει δικό του σπίτι, εκ των πραγμάτων "φεύγει" από το πατρικο)

"ΟΧΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ...η οικογένεια του γιου σου-αδερφου σου είμαι πλέον εγώ και το παιδάκι που περιμένουμε..δεν είστε πλέον 10 ετών να τα κάνετε όλα, όλοι μαζί" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

έτσι έτσι!!!!!!!!συμφωνώ απόλυτα!!!!!!!!!:-P:-P:-P:-P

σε οποίους αρεσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε!!!!!!!:-P:-P:-P:-P:-P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αχ ηλιοβασίλεμά μου τι τραβάς.....μη σε νοιάζει καθόλου, η οικογένειά σου να είναι καλά, το παιδάκι σας και να είστε αγαπημένοι με τον αντρούλη σου και τα υπόλοιπα παλεύονται..μη στεναχωριέσαι!!

εγώ πιστεύω πως το μεγαλύτερο πρόβλημα με τις πεθερές και τις κουνιάδες είναι ότι δεν μπορούν να χωνέψουν πως ο γιος-αδερφός τους έχει κάνει πλέον τη δική του οικογένεια και έχει κάπως "απομακρυνθεί" από αυτές ( δεν το λέω με αρνητική έννοια..ο καθένας μας όταν ανοίγει δικό του σπίτι, εκ των πραγμάτων "φεύγει" από το πατρικο)

"ΟΧΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ...η οικογένεια του γιου σου-αδερφου σου είμαι πλέον εγώ και το παιδάκι που περιμένουμε..δεν είστε πλέον 10 ετών να τα κάνετε όλα, όλοι μαζί" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φυσικά και δεν παραδεχονται οτι τους πειραξε ο γιος της/αδερφος τους ( δηλαδή ο αντρας μου) που αποφασισε να κανει δικη του οικογενεια και να δώσει προτεραιότητα σε αυτή την νεα οικογενεια!

" καλά κανετε και παντρευοσαστε, αυτο πρεπει!" και από πίσω μας τρώγανε...

Δεν λεω να τους ξεγραψει, αλλά βρε κορίτσια και εγω μενω πανω κατω με το δικο μου πατρικό και ουτε μια φορά δεν εχουν ενοχλησει ή διαχωρίσει τον γαμπρο τους από την υπόλοιπη οικογενεια.

Ο σεβασμος δεν εξαγοραζεται! Εμενα δεν με σεβονται και αυτό δεν το επιτρεπω πλεον...Εχω τοσα προβληματα διαβιωσης που κανενας τους δεν αναγνωρίζει ή δεν συμμεριζεται, ε, πόσο υπομονή να κάνω;;;

Στον περιβοητο γαμο που δεν πηγαμε περσυ και εγινε η εντονη συζητηση τηλεφωνικη με πεθερά, της ειπα οτι δεν παμε λογω οικονομικών, της ειχαμε στειλει σε αυτη το δωρο μας για τον γαμο και δεν ηθελε ουτε καν να παει το δωρο. Μου είχε μιλησει ειρωνικά 'Να ερθει ο γιος μου εστω για το δωρο και δεν πραττει σωστά" και της απαντησα και εγω "εσυ στο γαμο του αδερφου μου δεν εστειλες το δωρο με τον αντρα μου; εσυ γιατι δεν ηρθες; ή ο αλλος σου ο γιος είναι σωστός που δεν εχει παρει καν τηλεφωνο για ευχές τον δικό μου αδερφό στο γαμο του και ουτε δωρο του εστειλε;;; Ο γιος σου (ο αντρας μου) είναι παντρεμενος και δεν κανει μόνο λαθη αυτός αλλά και τα αλλα σου τα παιδιά" Και όλα αυτα τα ειπε στα παιδια της και επιτρεπει τετοια συμπεριφορά!!!

Και στο ενδιαμεσο τα χριστουγεννα, δεν ηρθε η εργενισσα κουνιαδα μου στο χωριο στις διακοπες της (δασκαλα) γιατι δεν ειχε λεφτά!!!! Δεν ειχε λεφτα και αυτη δικαιολογειται, ενω εμεις δεν ειχαμε αλλα κατακριθηκαμε που δεν πηγαμε σε ενα ρημαδογαμο...

Αλλά δικιο εχει η μανα μου, οτι η πεθερα μου και χιλια αδικο να εχει η κορη της , αυτη θα υποστηριζει!!!!!!!!!! Και να μην της ξαναμιλησω!!! Και κρατιέμαι.................:evil:

Αλλά με τον αντρα μου, οι λογοι τσακωμού μας πηγαζουν από το σόι του!!! και μας φθιρρει...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον τσουχτρες ηρθα και παω για υπνο γιατι τρεμουν τα ποδια μου!!!!

Α!!!!!Σας διαβασα ομως,δεν μπορω να πω!!!!

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με πεθερικα,γιατι πολυ απλα ζει μονο η πεθερα μου,ο πεθερος μου εχει πέθανει και αδερφια δεν υπαρχουν!!!

Ααααααα!!!Ειναι πολυ καλη,ειναι στο χωριο,μιαωρα δρομος,δεν μιλαει,δεν ασχολειται,στην κοσμαρα της!!!!!Με το σοι του δεν εχει και πολλα γιατι λεει τους συγγενεις δεν τους επιλεγουμε,μας τους φερνουν ετοιμους!!!

Για μενα φυσικα ειναι οτι καλυτερο!!Ο αντρας μου παει 2 φορες την εβδομαδα της ψωνιζει της φτιαχνει τον κηπο,και φυσικα δεν θα ηθελα με τιποτα να μην πηγαινει στην μητερα του,κι εγω παω επισκεψη 1 φορα τον μηνα,αλλα τωρα δεν μπορω γιατι "ζαλιζομαι'!!!!

Δεν με ενοχλει δεν την ενοχλω!!!

Και απο την πολη που εμενα με τους γονεις μου εφυγα και μενω ενα τεταρτακι με το αυτοκινητο μακρια!!!!

Απο μακρια κι αγαπημενοι,ευτυχως και οι δικοι μου ειναι πολυ διακριτικοι και αγαπουν τον αντρα μου σαν παιδι τους,αλλιω θα στεναχωριοντουσαν απο μενα!!!!

Αυτααααααααααααα!!!!Παω να ξαπλωσω!!!Θα τα πουμε το απογευμα!!!!!!!

Φιλακιαααααααααααααααα!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα ποιότητας ανθρώπου..αυτό πιστεύω!! Ο γονιός θα πρέπει να ενθαρρύνει το παιδι του να δώσει προτεραιότητα στη νέα του οικογένεια και όχι να το φορτώνει τύψεις και προβλήματα..(λες και στην εποχή μας δεν έχουμε αρκετά άλλα προβλήματα!!! )

Το μόνο αρνητικό κορίτσι μου σε όλα αυτά είναι ότι οι τεταμένες αυτές σχέσεις ίσως επηρεάζουν εσένα και τον αντρούλη σου...Εγώ με όλη μου την αγάπη λέω να προσπαθείτε μεταξύ σας να είστε καλά και όλοι οι υπόλοιποι ας μπουν σε δεύτερη μοίρα αφού δεν καταλαβαίνουν τα αυτονόητα...γιατί για αυτονόητα πρόκειται!!!!!!!!!!!!!!

άντε γιατί αρχίζω να τα παίρνω με αυτά που ακούω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-P :-P :-P


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν παραδεχονται οτι τους πειραξε ο γιος της/αδερφος τους ( δηλαδή ο αντρας μου) που αποφασισε να κανει δικη του οικογενεια και να δώσει προτεραιότητα σε αυτή την νεα οικογενεια!

" καλά κανετε και παντρευοσαστε, αυτο πρεπει!" και από πίσω μας τρώγανε...

Δεν λεω να τους ξεγραψει, αλλά βρε κορίτσια και εγω μενω πανω κατω με το δικο μου πατρικό και ουτε μια φορά δεν εχουν ενοχλησει ή διαχωρίσει τον γαμπρο τους από την υπόλοιπη οικογενεια.

Ο σεβασμος δεν εξαγοραζεται! Εμενα δεν με σεβονται και αυτό δεν το επιτρεπω πλεον...Εχω τοσα προβληματα διαβιωσης που κανενας τους δεν αναγνωρίζει ή δεν συμμεριζεται, ε, πόσο υπομονή να κάνω;;;

Στον περιβοητο γαμο που δεν πηγαμε περσυ και εγινε η εντονη συζητηση τηλεφωνικη με πεθερά, της ειπα οτι δεν παμε λογω οικονομικών, της ειχαμε στειλει σε αυτη το δωρο μας για τον γαμο και δεν ηθελε ουτε καν να παει το δωρο. Μου είχε μιλησει ειρωνικά 'Να ερθει ο γιος μου εστω για το δωρο και δεν πραττει σωστά" και της απαντησα και εγω "εσυ στο γαμο του αδερφου μου δεν εστειλες το δωρο με τον αντρα μου; εσυ γιατι δεν ηρθες; ή ο αλλος σου ο γιος είναι σωστός που δεν εχει παρει καν τηλεφωνο για ευχές τον δικό μου αδερφό στο γαμο του και ουτε δωρο του εστειλε;;; Ο γιος σου (ο αντρας μου) είναι παντρεμενος και δεν κανει μόνο λαθη αυτός αλλά και τα αλλα σου τα παιδιά" Και όλα αυτα τα ειπε στα παιδια της και επιτρεπει τετοια συμπεριφορά!!!

Και στο ενδιαμεσο τα χριστουγεννα, δεν ηρθε η εργενισσα κουνιαδα μου στο χωριο στις διακοπες της (δασκαλα) γιατι δεν ειχε λεφτά!!!! Δεν ειχε λεφτα και αυτη δικαιολογειται, ενω εμεις δεν ειχαμε αλλα κατακριθηκαμε που δεν πηγαμε σε ενα ρημαδογαμο...

Αλλά δικιο εχει η μανα μου, οτι η πεθερα μου και χιλια αδικο να εχει η κορη της , αυτη θα υποστηριζει!!!!!!!!!! Και να μην της ξαναμιλησω!!! Και κρατιέμαι.................:evil:

Αλλά με τον αντρα μου, οι λογοι τσακωμού μας πηγαζουν από το σόι του!!! και μας φθιρρει...

κοίταξε την οικογένεια σπύρος κ τον άντρα σου κ του άλλους αστους !!!!!!!!!!:-P:-P:-P:-P

άντε καλή ξεκούραση !!!!!!φιλάκια!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τσουχτρες ηρθα και παω για υπνο γιατι τρεμουν τα ποδια μου!!!!

Α!!!!!Σας διαβασα ομως,δεν μπορω να πω!!!!

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με πεθερικα,γιατι πολυ απλα ζει μονο η πεθερα μου,ο πεθερος μου εχει πέθανει και αδερφια δεν υπαρχουν!!!

Ααααααα!!!Ειναι πολυ καλη,ειναι στο χωριο,μιαωρα δρομος,δεν μιλαει,δεν ασχολειται,στην κοσμαρα της!!!!!Με το σοι του δεν εχει και πολλα γιατι λεει τους συγγενεις δεν τους επιλεγουμε,μας τους φερνουν ετοιμους!!!

Για μενα φυσικα ειναι οτι καλυτερο!!Ο αντρας μου παει 2 φορες την εβδομαδα της ψωνιζει της φτιαχνει τον κηπο,και φυσικα δεν θα ηθελα με τιποτα να μην πηγαινει στην μητερα του,κι εγω παω επισκεψη 1 φορα τον μηνα,αλλα τωρα δεν μπορω γιατι "ζαλιζομαι'!!!!

Δεν με ενοχλει δεν την ενοχλω!!!

Και απο την πολη που εμενα με τους γονεις μου εφυγα και μενω ενα τεταρτακι με το αυτοκινητο μακρια!!!!

Απο μακρια κι αγαπημενοι,ευτυχως και οι δικοι μου ειναι πολυ διακριτικοι και αγαπουν τον αντρα μου σαν παιδι τους,αλλιω θα στεναχωριοντουσαν απο μενα!!!!

Αυτααααααααααααα!!!!Παω να ξαπλωσω!!!Θα τα πουμε το απογευμα!!!!!!!

Φιλακιαααααααααααααααα!!!!!!!!!!

καλή ξεκούραση μποτσακι μου!!!!!φιλάκια!!!!!!

κορίτσια εμείς θα τα πούμε το βράδυ γιατί θα παω να δω για φουστάνι για τον γάμο της αδερφής μου που είναι τον οκτώβρη.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...