Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσια καλημερα!ολες καλα? Θαλεια μου καλα αποτελεσματα και στον γαστρεντερολογο τωρα! Εμεις ξυπνησαμε απο νωρις και ξεπεταξα τις δουλιτσες μου! Κοριτσια πολυ στενοχωρια πηρα σημερα, μια γνωστη μου ειχε γεννησει διδυμακια προωρα πριν 1 εβδ και το ενα δεν αντεξε. Το αεροβαπτισαν και σημερα το κηδευουν... πολυ κλαμα κοριτσια,το ζευγαρι εχει δωσει τοσο αγωνα κ ειναι πολυ καλα παιδια!! με εξωσωματικη νομιζω τα εκαναν τελικα. ουφ...


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!ολες καλα? Θαλεια μου καλα αποτελεσματα και στον γαστρεντερολογο τωρα! Εμεις ξυπνησαμε απο νωρις και ξεπεταξα τις δουλιτσες μου! Κοριτσια πολυ στενοχωρια πηρα σημερα, μια γνωστη μου ειχε γεννησει διδυμακια προωρα πριν 1 εβδ και το ενα δεν αντεξε. Το αεροβαπτισαν και σημερα το κηδευουν... πολυ κλαμα κοριτσια,το ζευγαρι εχει δωσει τοσο αγωνα κ ειναι πολυ καλα παιδια!! με εξωσωματικη νομιζω τα εκαναν τελικα. ουφ...

Συμπεθερα μου εκανες την καρδια περιβολι.....!!!!!!!!

Πραγματικα κουραγιο στο ζευγαρι και ο Θεος να τους αξιωσει γρηγορα να αποκτησουν και αλλα παιδακια γερα, δυνατα χωρις κοπο και βασανα...


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρεεεεες μου γεια σας!!!!!!!!!!!!! Πωπωωωω πόσο γράψατε πάλι βρε αθεόφοβες!!!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue: Εγώ βγήκα χθες από νωρίς για φαγητό με τον αντρούλη μου και γυρίσαμε κατά τις 2 σπίτι..ντρέπομαι που το λέω αλλά δεν είχα κουράγιο να ανοίξω λάπτοπ εκείνη την ώρα..έπεσα κατευθείαν για ύπνο σαν κοτόπουλο!!!!!!! (μπορεί η αρχική υπνηλία που κοιμόμουν όλη μέρα να υποχώρησε λίγοι αλλά και πάλι κοιμάμαι αρκετές ώρες!! :oops::oops::oops: )

Λοιπόν λοιπόν τσούπρες....καταρχάς ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για τα υπέροχα νεάκια που μας φέρατε οι εγκυούλες από τους γιατρούς σας!!! χαλαρώστε και απολαύστε το τώρα!!! και κάντε κάτι να περάσουν οι μέρες γρήγορα να φτάσει 12.07 να πάω κι εγώ στο ραντεβού μου..δεν κρατιέμαι!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Όσο για τις ραγάδες όντως είναι θέμα κατασκευής και ποιότητας του δέρματος, έχω μια φίλη που αν και αδύνατη δεν τολμάει να χάσει ή να πάρει 2 κιλά αμέσως τσουπ να την η ραγάδα!!! Εγώ αν και γενικά δεν κάνω τόσο εύκολα (είχα αρκετά σκαμπανεβάσματα με τα κιλά στο παρελθόν αλλά σχεδόν καθόλου ραγάδες) έχω πάρει το λαδάκι το φυτικο της weleda και την κρέμα που είπε το κοαλλάκι της frezyderm..όποτε θυμάμαι τις βάζω!!!!:oops::oops::oops: Για τη βαζελίνη κι εγώ αυτό έχω ακούσει..δεν είναι ότι καλύτερο..η βρεφική είναι λίγο καλύτερη αλλά όχι και για καθημερινή χρήση!

Να σας πω τι έπαθα να μου πειτε τη γνώμη σας; Από όταν έμαθα ότι είμαι εγκυος έπαιρνα για τα πόδια την αποτριχωτικη κρέμα της veet. Αλλά επειδή με τσίμπησαν κουνούπια (βρικόλακες!) και ξυθηκα δεν μπόρεσα να την χρησιμοποιήσω οπότε χρησιμοποίησα ξυραφακι. Αλλά παντα λόγο του ότι ερεθιζοταν τα πόδια κου εβαζα Johnson's baby oil! Αλλά από χθες που εβαλα έχω χειρότερη φαγούρα μου φαίνεται. Οπότε η απορια μου είναι:εμφανίζουμε και ηλίθιες αλλεργίες στην εγκυμοσύνη; Γιατί και το ξυραφακι ήταν καινούριο και το λαδάκι το είχα παρει το μήνα που έμεινα έγκυος. (μαζί με δύο πακέτα σερβιετες που έμειναν στο ντουλαπι!)

Ελλάκι μου γεια σου!! Η αλλεργία όντως εμφανίζεται στην εγκυμνοσύνη..εγώ έβγαλα έκζεμα στο πόδι και ενώ μου είπαν ότι κάποιες κρέμες είναι ασφαλείς επιμένω να μη βάζω τπτ..που θα πάει θα περάσει (τρελή φαγούρα λέμε όμως!!!!!!! :evil::evil::evil:)

Πωωωω με έπιασε πολυλογία κι εμένα!!!!! Καλημέρεεεεεεεεες όμορφές μου φιλινάδες!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!ολες καλα? Θαλεια μου καλα αποτελεσματα και στον γαστρεντερολογο τωρα! Εμεις ξυπνησαμε απο νωρις και ξεπεταξα τις δουλιτσες μου! Κοριτσια πολυ στενοχωρια πηρα σημερα, μια γνωστη μου ειχε γεννησει διδυμακια προωρα πριν 1 εβδ και το ενα δεν αντεξε. Το αεροβαπτισαν και σημερα το κηδευουν... πολυ κλαμα κοριτσια,το ζευγαρι εχει δωσει τοσο αγωνα κ ειναι πολυ καλα παιδια!! με εξωσωματικη νομιζω τα εκαναν τελικα. ουφ...

πωπωωωω να είναι καλά τα παιδιά και κυρίως να είναι δυνατοί γιατί έχουν ακόμα ένα μωράκι που τους χρειάζεται και τους χρειάζεται καλά....Ο Θεός να τους δίνει δύναμη..μακάρι να μη συνέβαιναν τέτοια πράγματα.... :cry::cry:


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσιαααααα!!!Τσουχτρεεεεεεες!!!!!Καλημέρα σε όλη την τρελοπαρεααααα!!!!Είμαι στο μαγαζί της φίλης μου και παλεύω μια ώρα να σύνδεση το ίντερνετ με το κινητό,καθ'οτι σκραπας,και μετά από φιλότιμες προσπάθειες και αρκετά μπινελίκια..........ναι,ναι,ναιιιιιιιιι!!!Τα κατάφερα!!!!Βάζω και τόνους!!!Αυτό πάλι,πως το κατάφερα δεν ξέρω!!!!!χαχαχαχαχαααααα!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααα!!!Τσουχτρεεεεεεες!!!!!Καλημέρα σε όλη την τρελοπαρεααααα!!!!Είμαι στο μαγαζί της φίλης μου και παλεύω μια ώρα να σύνδεση το ίντερνετ με το κινητό,καθ'οτι σκραπας,και μετά από φιλότιμες προσπάθειες και αρκετά μπινελίκια..........ναι,ναι,ναιιιιιιιιι!!!Τα κατάφερα!!!!Βάζω και τόνους!!!Αυτό πάλι,πως το κατάφερα δεν ξέρω!!!!!χαχαχαχαχαααααα!!!!!

Καλως την τσουπραααααα.....καλημερααααααα.....!!!!!!!!!

Πως εισαι ιντερνοεγκυουλα με τον γιο.....???????


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααα!!!Τσουχτρεεεεεεες!!!!!Καλημέρα σε όλη την τρελοπαρεααααα!!!!Είμαι στο μαγαζί της φίλης μου και παλεύω μια ώρα να σύνδεση το ίντερνετ με το κινητό,καθ'οτι σκραπας,και μετά από φιλότιμες προσπάθειες και αρκετά μπινελίκια..........ναι,ναι,ναιιιιιιιιι!!!Τα κατάφερα!!!!Βάζω και τόνους!!!Αυτό πάλι,πως το κατάφερα δεν ξέρω!!!!!χαχαχαχαχαααααα!!!!!

χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Μια χαρά τα κατάφερες όμως μποτσάκι μου..και με το παραπάνω!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοαλακι μου τι κάνετε?Δουλιτσες από το πρωί??? Αγορομαμυ μου εσείς?Θα κάνετε μπανάκι σημερα?Λυπάμαι πολύ για τους φίλους σου!!!Ο θεος να τους δίνει δυναμη!!! Θαλειτσα μου?Ετοιμάζεις τον πριγκηπα σου για μπλούμ??Με το καλό!!! Πατουσίτσα μου νανακια??? Σοτσαφι μου δουλίτσα? May μου,Yola μου,xrydim μου,Ellie μου????Όλες καλα?? Ηλιοβασίλεμα μου τι ομορφα θα περάσετε σημερα??Να μας πεις τα νεα από τον γιατρό!!!Θα περιμενουμε!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλως την τσουπραααααα.....καλημερααααααα.....!!!!!!!!!

Πως εισαι ιντερνοεγκυουλα με τον γιο.....???????

Καλα είμαι,εδω νυστάζω λίγο,αλλά καλό μου κάνει για να αρχισω να δραστηριοποιουμαι γιατί σκουριασα,δεν μπορώ άλλο!!!Μήπως καταφέρω κι αλαξω λίγο το προγραμα μου!!!Καλα το μεσημέρι ούτε λόγος ότι θα κοιμηθώ!!!χαχαχαχαααα!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Μια χαρά τα κατάφερες όμως μποτσάκι μου..και με το παραπάνω!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Αχαχαχαχαχαααααααα!!!!Ναι,μια χαρά!!!Όμως αν δείτε ότι αργώ να απαντησω,ότι γράφω σαν μεθυσμένη και καμία περίεργη λέξη,δεν είναι επειδή τα χοντροδαχτυλα μου δεν βολεύονται σε τούτο το ρημαδοκινητο που είναι τατσ!!!ΟΧΙ,ΟΧΙ,ΟΧΙ!!!!Είναι επειδή τα καταφέρνω μια χαρά!!!!!χαχαχαχαχαχαχααααααααααααααααααα!!Πως μπαίνουν βρε παιδί μου οι τόνοι?Από μόνοι τους??


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα είμαι,εδω νυστάζω λίγο,αλλά καλό μου κάνει για να αρχισω να δραστηριοποιουμαι γιατί σκουριασα,δεν μπορώ άλλο!!!Μήπως καταφέρω κι αλαξω λίγο το προγραμα μου!!!Καλα το μεσημέρι ούτε λόγος ότι θα κοιμηθώ!!!χαχαχαχαααα!!!!!!

Ναι καλο θα σου κανει να αλλαξεις το προγραμμα που εχεις, καποτε πολυ πριν την εγκυμοσυνη ειχα και εγω τετοιο χουι, εφτανα σε σημειο να κοιμαμαι 5-6 το πρωι αλλα μεχρι τις 10 σηκωνομουνα (το πρωι ε), αλλα μετα λεω δεν παει αλλο πρεπει να γινω ανθρωπος.....χαχαχαχα και το αλλαξα σε πιο νορμαλ ωρες για ανθρωπους....!!!!! Και οοοοοοχι δεν με ξενυχτησατε εχθες (τωρα που το θυμηθηκα) ετσι για να μην ξεχνιομαστε......!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχαααααααα!!!!Ναι,μια χαρά!!!Όμως αν δείτε ότι αργώ να απαντησω,ότι γράφω σαν μεθυσμένη και καμία περίεργη λέξη,δεν είναι επειδή τα χοντροδαχτυλα μου δεν βολεύονται σε τούτο το ρημαδοκινητο που είναι τατσ!!!ΟΧΙ,ΟΧΙ,ΟΧΙ!!!!Είναι επειδή τα καταφέρνω μια χαρά!!!!!χαχαχαχαχαχαχααααααααααααααααααα!!Πως μπαίνουν βρε παιδί μου οι τόνοι?Από μόνοι τους??

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα όχι όχι δε φταις εσύ!!!! το κινητο θα φταίει...βάζει και μόνο του τόνους..παίρνει πρωτοβουλίες!!!!!!!!!!!


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...