Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Οκ τοτε....!!!!!! Θυμασαι που σου ελεγα προχθες για τα ευτραπελα της εγκυμοσυνης μου....????? ο γιατρος που ειπε οτι εχω 2σακουσ δλδ διδυμα και το ενα δεν ειναι καθολου καλα τελικα δεν ηταν σακος ο 2ρος αλλα μια κυστη εξω απο τον σακο που την δημιουργησε ο οργανισμος και ειναι ανευ σημασιας......δεν μας επηρεαζει, δεν την πειραζουμε και απλα στον επομενο υπερηχο του κανονικου γιατρου μου δεν υπηρχε τιποτα, γιαυτο και ο καψερος προσπαθουσε να με καθησυχασει οτι εχω ενα μωρο και καθολου μυαλο.....αχχαχαχααχχαχα........!!!!!!!!!

Κυστη ειναι ανευ σημασιας, οντως εξαφανιζεται μονη της και συμβαινει πολυ συχνα στις κυησεις....!!!!!!! Μην ανησυχεις....!!!!!!!!!!

Ο αντρας μου θυμαται οτι μας ειπε οτι ηταν στο κφαλακι!!!Δεν ξερω μηπως δεν θυμαμαι καλα επειδη ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι απολυτως τιποτα!!Κι απ'οτι καταλαβα μου το ειπε μονο και μονο επειδη θα μου το πουνε και θα τα κανω επανω μου!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καληνύχτα κοριτσακια! Πάω για νανακια..

καλησπερα ellie μου!!!!:D:D:D:D:D

και καλως ορισες στην παρεουλα μας!!!!!!!!!!!

τωρα σε ειδα!:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

δεν διαβασα νεακια σας σημερα!!!!!!!

θα τα πουμε αυριο με την ησυχια μας!!!!!!!!!!

καλο ξημερωμα να εχετε!!!!!!!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες μου πω για νανακια.......πηρα και το ουτροτζεσταν.....και ειμαι γα υπνο.....βρε τι επαθα η γυναικα....!!!αχαααχαχαχαχ!!!

θα τα πουμε αυριο κοριτσια μου ναι??????????/καλο ξημερωμα να εχουμε!!!!!!!!!!!!φιλακια στα μωρακια σας και στην Μαριαννα μας!!!!!!!!!!!!!!!!

Καληνυχτα πατουσιτσα μου,καληνυχτα Ελη μου,καλο ξημερωμα!!!!

Πατουσιτσα ωραιο πραγμα να μη δυσκολευεσαι στον υπνο!Να τα εχουμε υπ'οψην μας τα χαπακια!!!χαχαχχααααααααααα!!!!!

Φιλακιαααααααααα!!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο αντρας μου θυμαται οτι μας ειπε οτι ηταν στο κφαλακι!!!Δεν ξερω μηπως δεν θυμαμαι καλα επειδη ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι απολυτως τιποτα!!Κι απ'οτι καταλαβα μου το ειπε μονο και μονο επειδη θα μου το πουνε και θα τα κανω επανω μου!!!!

Ακομα και καλα να θυμαται ο συζυγος σου, δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.

Συμβαινει και αυτο πολλες φορες στις κυησεις, δημιουργουνται κυστουλες σε διαφορα σημεια-οργανα του μωρου οι οποιες εμαφανιζονται και εξαφανιζονται με τον ιδιο τροπο, ειναι εξισου ακινδυνες και απλα τις δημιουργει ο ιδιος ο οργανισμος μεσα στα πλαισια της αναπτυξης του εμβρυου. Συνηθως τις αποροφαει ο οργανισμος μετα απο καποιες εβδομαδες.

Ειναι συνηθες φαινομενο στα αγορακια, υπαρχουν και αλλα τετοια περιεργα που δημιουργουνται στα αγορακια παρα στα κοριτσακια.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακομα και καλα να θυμαται ο συζυγος σου, δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.

Συμβαινει και αυτο πολλες φορες στις κυησεις, δημιουργουνται κυστουλες σε διαφορα σημεια-οργανα του μωρου οι οποιες εμαφανιζονται και εξαφανιζονται με τον ιδιο τροπο, ειναι εξισου ακινδυνες και απλα τις δημιουργει ο ιδιος ο οργανισμος μεσα στα πλαισια της αναπτυξης του εμβρυου. Συνηθως τις αποροφαει ο οργανισμος μετα απο καποιες εβδομαδες.

Ειναι συνηθες φαινομενο στα αγορακια, υπαρχουν και αλλα τετοια περιεργα που δημιουργουνται στα αγορακια παρα στα κοριτσακια.

Δεν ανησυχησα ιδιαιτερα,επειδη ο γιατρος απλα μας το ανεφερε!!Δεν εδωσε και πολυ βαση αλλα η γνωμη σου παντα μετραει κοαλακι μου!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανησυχησα ιδιαιτερα,επειδη ο γιατρος απλα μας το ανεφερε!!Δεν εδωσε και πολυ βαση αλλα η γνωμη σου παντα μετραει κοαλακι μου!!!!!!

Ωραια τοτε, ολα ειναι μια χαρα και συνεχιζουμε....!!!!!!!! Ερχεται ο μπεμπαρος.....!!!!!!!

Μποτσακι μου θα σε αφησω, θα παω να ξαπλωσω γιατι νυσταξααα αλλα και εσυ να πας γιατι κοιμηθηκες αργα, σηκωθηκες νωρις και εκανες και ταξιδακι για το μωρακι....!!!!

Χαρηκα παρα μα παρα πολυ που ειχατε καλα αποτελεσματα και ηρεμησατε...!!!!

Καληνυχτα, ονειρα γλυκα, καλη ξεκουραση και θα τα πουμε αυριο....!!!!!!

Σας φιλω ολες.....!!!!!!! Και τα μωρακια σας επισης....!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τοτε, ολα ειναι μια χαρα και συνεχιζουμε....!!!!!!!! Ερχεται ο μπεμπαρος.....!!!!!!!

Μποτσακι μου θα σε αφησω, θα παω να ξαπλωσω γιατι νυσταξααα αλλα και εσυ να πας γιατι κοιμηθηκες αργα, σηκωθηκες νωρις και εκανες και ταξιδακι για το μωρακι....!!!!

Χαρηκα παρα μα παρα πολυ που ειχατε καλα αποτελεσματα και ηρεμησατε...!!!!

Καληνυχτα, ονειρα γλυκα, καλη ξεκουραση και θα τα πουμε αυριο....!!!!!!

Σας φιλω ολες.....!!!!!!! Και τα μωρακια σας επισης....!!!!!!!!

Ενταξει κοαλακι μου ομορφο!!!Σε ξενυχτησαμε αποψε!!!χιχιχχιχιιιιι!!!

Κι εγω θα παω να ξαπλωσω γιατι το πρωι πρεπει να κρατησω το μαγαζι της φιλης μου και ειμαι πολυ κουρασμενη!!!!Το ξερω κοαλακι μου οτι χαρηκες και μας περιμενες με αγωνια!!!!Το ενιωθα!!!!

Καληνυχτα καλη μου φιλη ,ονειρα γλυκα και ενα φικλι για καληνυχτα στην πριγκηπισσουλα σου!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσοεγκυομανουλες καλημερααααααααααααααααα........!!!!!!!!!!!

Τι κανετε....???? πως κοιμηθηκατε....????? ξεκουραστηκατε εγκυουλες και μη...????

Θαλειτσααα μου αυριο κανετε μπλουυυυμ...!!!!! Με το καλο και καλοφωτιστο...!!!!!!

Μποτσακι μου, πατουσιτσα μου, xrydim μου, ellie μου, sotsafi μου, yiola μου, may μου......πωπω εγκυουλες που μαζευτηκατε......???????? μπραβο μπραβο μπραβο....!!!!!!!!!

Συμπεθερακι μου τι κανει το παλικαρακι μας....???? τελικα το almiron θα συνεχισετε....?????

Ηλιοβασιλεμακι μου τι κανει η μικρη σου...?????

Φευγωωωω, παωωωω για δουλιτσες του σπιτιου......!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα τί έχει η μερα σας;

Εγώ θα πάω σε καμιά ώρα την κόρη στο ΙΚΑ για εμβόλιο και μετά θα ψωνίσουμε τα συνηθισμένα: ψωμί, γάλα, τυρί κλπ. Καταναλώνουμε πολύ φέτα , δεν έχετε ιδέα!!! :D

Για μπανακι δεν θα παμε ούτε σήμερα γιατί δρόσισε ο καιρός και το απόγευμα θα παω στον 2ο γυναικολόγο και μετά το βραδάκι στο θεατράκι για καραγκιόζη!!!

Ακούτε μανάδες και μέλλουσες μανούλες: τα βλαστάρια μας κανονίζουν το πρόγραμμά μας (μπάνια, παιδότοπο, επίσκεψη σε φίλους, θέατρο παιδικό, καραγκιοζη ή παιδικά στη τηλεοραση ή στον υπολογιστή κλπ κλπ!!!). Δεν με πειράζει καθόλου αλλά πάνε οι εποχές που λογαριάζαμε χωρίς τον ξενοδόχο!!!!!!!!!!!!

Από Σεπτέμβρη πάμε προνήπιο!!! Η μαθήτριά μου!!!!!!!!!! Και μάλλον θα την στειλω και σε κανα εξωσχολικό: ίσως παραδοσιακούς χορούς ή ωδείο μουσικοκινητική. Για μπαλέτο δεν το συζητώ, είναι πανάκριβα!


Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια μου τι μου κάνετε??????

εμείς καλά είμαστε την κυριακή είναι το μπλουμ του μπεμπη μου κοαλακι μου.:-P:-P:-P

αααααα...οι εξετάσεις καλές βρήκαν οπότε θα παω σε γαστρεντερολογο από βδομάδα γιατί συνεχίζει ο πόνος!!!!

να καλώς ορίσω την έλλη μας!!!!!!:-P:-P:-Pκαλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!!

κορίτσια δεν πρόλαβα να διαβάσω τα νεακια σας όλα,πατουσιτσα,μποτσακι κ σοτσαφι νομίζω όλα καλά με τις εξετάσεις?????????

παω να καθαρίσω γιατί εχω δουλειές με φούντες!!!!!!!!!!τα λέμε μετά φιλάκια!!!!!!:-P:-P:-P:-P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σοτσαφι μου, καλα ειμαστε. Εσεις???? αντε καλη δουλιτσα...

Ηλιοβασιλεμα μου εγω την κορη μου την βγαζω μολις δροσισει βολτα κατα τις 8 το βραδακι αλλα αυτες τις μερες κανει "ψυχρουλα"τη βγαζω και 7. Δυστυχως εμεις δεν εχουμε τοοοοοσες επιλογες οπως εσεις αλλα ευτυχως εχουμε παρκα, παιδικες χαρες, πλατειες, ζαχαροπλαστεια κλπ. Αλλωστε ακομα το μωρο μου ειναι πολυ μωρο για να την παω οπουδηποτε αλλου....!!!!!!!!

Ειμαστε ευχαριστημενοι ομως....!!!!!!!

Οσο για εσας μια χαρα σας κοβω, εμβολιακι, βολτουλα...ετσι πρεπει....!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...