Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

κοριτσια τρωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!θα μπω αργοτερα!!!λοιπον......σε 1 μηνα πηρα 4 κιλα!!!!!!!!!!!!74 εφτασα!!!!!!!!!!


 

Ηρθες στη ζωη μας ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ,στις 05/12/2013

ΣΕ ΛΑΤΡΥΟΥΜΕ ΠΕΙΝΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!

d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Το αμυγδαλελαιο από φαρμακείο θα το πάρω;

Όσο για την βαζελινη οι απόψεις διησταντε (από ορθογραφία σκιζω!) Άλλοι λένε ότι δεν πειράζει άλλοι λένε οτι πειράζει λογο του ότι είναι υποκατάστατο πετρελαιου. Αλλά αυτές που τη χρησιμοποίησαν ειπαν ότι είναι το καλύτερο. Υπάρχει ένα θέμα σχετικό στο parents στο δεύτερο τρίμηνο.

Ποτε θα ηρεμήσει το στομάχι μου; Πρέπει να σας πω ότι είμαι χάλια από την αρχή. Πρώτα άρχισε να με πονάει το στομάχι μου και μετά έμαθα ότι είμαι έγκυος. Και παρότι προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη ώρες ωρες απελπιζομαι. Το περισσότερο καιρό νιώθω άρρωστη και όχι έγκυος. Αλλά δεν μετανιώνω! Το λατρεύω το τερατακι μου!

Κι εγω απο το στομαχι μου καταλαβα την εγκυμοσυνη!!!Κι εγω στην αρχη και μεχρι πριν και καμια εβδομαδα ετσι ενιωθα,αλλα τωρα νιωθω πολυ καλυτερα!!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το αμυγδαλελαιο από φαρμακείο θα το πάρω;

Όσο για την βαζελινη οι απόψεις διησταντε (από ορθογραφία σκιζω!) Άλλοι λένε ότι δεν πειράζει άλλοι λένε οτι πειράζει λογο του ότι είναι υποκατάστατο πετρελαιου. Αλλά αυτές που τη χρησιμοποίησαν ειπαν ότι είναι το καλύτερο. Υπάρχει ένα θέμα σχετικό στο parents στο δεύτερο τρίμηνο.

Ποτε θα ηρεμήσει το στομάχι μου; Πρέπει να σας πω ότι είμαι χάλια από την αρχή. Πρώτα άρχισε να με πονάει το στομάχι μου και μετά έμαθα ότι είμαι έγκυος. Και παρότι προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη ώρες ωρες απελπιζομαι. Το περισσότερο καιρό νιώθω άρρωστη και όχι έγκυος. Αλλά δεν μετανιώνω! Το λατρεύω το τερατακι μου!

αμυγδαλελαιο εβαζε μια φιλη μου και αλλο ενα ελαιο που μου διαφευγει τωρα και ηταν ευχαριστημενη, απο φαρμακειο τα επαιρνε! τη βαζελινη νομιζω πως καλο ειναι να την αποφυγεις, για καθημερινη χρηση ειδικα δε νομιζω οτι ειναι ο,τι καλυτερο!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Μποτσακι είναι λογικό να μην τα νιώθουμε συνέχεια γιατι είναι μικρουλικα ακομα! Σήμερα δεν το ένιωσα όπως τις άλλες μερες. Αλλά θα κοιμάται γιατί είναι τεμπελικο σαν την μαμά!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον εχω ξανανιωσει η τουλαχιστον δεν εχω καταλαβει παλι,αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι σε 10 μερες με 2 εβδομαδες περιπου θα τον νιωσω και ισως οχι καθε μερα,να μην ανησυχησω!!!Απο τον αλλο μηνα θα το ακουω καθημερινα κι ολο και πιο πολυ!!!!!!!!!

Έτσι είναι! Όταν πρωτονιωθεις το μωρό νωρις όπως εσύ, δεν το καταλαβαίνεις καθημερινά! μεταξύ 18η-20ης αρχίζεις να καταλαβαίνεις πιο συχνά, πλεον καθημερινά το μωρό και είσαι σίγουρη οτι ειναι το μωρό και όχι το στομαχι!!!

Αχ πόσες ωραιες αναμηνησεις μου φερνουν οι κουβεντες μας!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι κοριτσια!! εγω το αισθανθηκα ξεκαθαρα στη 18η εβδομαδα και το ξαναενιωσα 1 εβδομαδα μετα, και μετα απο 2 μερες και μετα καθε μερα και σιγα σιγα οοοοολη μερα! αισθανομουν το παραμικρο!! ειχε συχνα λοξυγκα, αισθανομουν καθε σημειο του σωματος του που ακουμπουσε στην κοιλια μου και γελουσε ο γιατρος που πριν βαλει τον υπερηχο του ελεγα "εδω ειναι ο αγκωνας και εδω το γονατο" και ειχα δικιο!!! ειδικα στο τελος φαινοταν στην κοιλια μου κατι να πηγαινοερχεται, ηταν φοβερο κοριτσια!!!! η κοιλια μου ειχε πολυ λεπτο στρωμα και φαινοταν το παραμικρο. Ο γιατρος εβγαζε τετρασδιαστατες φωτο το μωρο και κοιταζω τωρα τους υπερηχους και η φατσουλα του ηταν οπως τωρα!!! οι φωτο του ομως δεν ηταν τοσο καθαρες γιατι ο πλακουντας ηταν μπροστα στο προσωπακι του!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Αμυγδαλελαιο θα πάρω. Και θα το βάζω πριν πεσω για νανακια. Και απλως θα φοραω τα πιο παλιά νυχτικακια μου γιατί καπου πηρε το μάτι μου ότι αφήνουν στάμπες.

Να σας πω τι έπαθα να μου πειτε τη γνώμη σας; Από όταν έμαθα ότι είμαι εγκυος έπαιρνα για τα πόδια την αποτριχωτικη κρέμα της veet. Αλλά επειδή με τσίμπησαν κουνούπια (βρικόλακες!) και ξυθηκα δεν μπόρεσα να την χρησιμοποιήσω οπότε χρησιμοποίησα ξυραφακι. Αλλά παντα λόγο του ότι ερεθιζοταν τα πόδια κου εβαζα Johnson's baby oil! Αλλά από χθες που εβαλα έχω χειρότερη φαγούρα μου φαίνεται. Οπότε η απορια μου είναι:εμφανίζουμε και ηλίθιες αλλεργίες στην εγκυμοσύνη; Γιατί και το ξυραφακι ήταν καινούριο και το λαδάκι το είχα παρει το μήνα που έμεινα έγκυος. (μαζί με δύο πακέτα σερβιετες που έμειναν στο ντουλαπι!)


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι κοριτσια!! εγω το αισθανθηκα ξεκαθαρα στη 18η εβδομαδα και το ξαναενιωσα 1 εβδομαδα μετα, και μετα απο 2 μερες και μετα καθε μερα και σιγα σιγα οοοοολη μερα! αισθανομουν το παραμικρο!! ειχε συχνα λοξυγκα, αισθανομουν καθε σημειο του σωματος του που ακουμπουσε στην κοιλια μου και γελουσε ο γιατρος που πριν βαλει τον υπερηχο του ελεγα "εδω ειναι ο αγκωνας και εδω το γονατο" και ειχα δικιο!!! ειδικα στο τελος φαινοταν στην κοιλια μου κατι να πηγαινοερχεται, ηταν φοβερο κοριτσια!!!! η κοιλια μου ειχε πολυ λεπτο στρωμα και φαινοταν το παραμικρο. Ο γιατρος εβγαζε τετρασδιαστατες φωτο το μωρο και κοιταζω τωρα τους υπερηχους και η φατσουλα του ηταν οπως τωρα!!! οι φωτο του ομως δεν ηταν τοσο καθαρες γιατι ο πλακουντας ηταν μπροστα στο προσωπακι του!

Αααααααχ κοριτσια τι αξεχαστες στιγμες.....!!!!!! ασυγκριτες...!!!!!!

Εγω εχω και βιντεακι τραβηγμενο που η κοιλια μου παει σαν τη βαρκουλα στο γιαλο.....!!!!!!! Πραγματικα το κατι αλλο....!!!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Αμυγδαλελαιο θα πάρω. Και θα το βάζω πριν πεσω για νανακια. Και απλως θα φοραω τα πιο παλιά νυχτικακια μου γιατί καπου πηρε το μάτι μου ότι αφήνουν στάμπες.

Να σας πω τι έπαθα να μου πειτε τη γνώμη σας; Από όταν έμαθα ότι είμαι εγκυος έπαιρνα για τα πόδια την αποτριχωτικη κρέμα της veet. Αλλά επειδή με τσίμπησαν κουνούπια (βρικόλακες!) και ξυθηκα δεν μπόρεσα να την χρησιμοποιήσω οπότε χρησιμοποίησα ξυραφακι. Αλλά παντα λόγο του ότι ερεθιζοταν τα πόδια κου εβαζα Johnson's baby oil! Αλλά από χθες που εβαλα έχω χειρότερη φαγούρα μου φαίνεται. Οπότε η απορια μου είναι:εμφανίζουμε και ηλίθιες αλλεργίες στην εγκυμοσύνη; Γιατί και το ξυραφακι ήταν καινούριο και το λαδάκι το είχα παρει το μήνα που έμεινα έγκυος. (μαζί με δύο πακέτα σερβιετες που έμειναν στο ντουλαπι!)

Ω ναιιιιιιιιιιι.....!!!!!!! Η φαγουρα ειναι απο την εγκυμοσυνη....!!!!!!!!!

Μια χαρα βλεπω τα πας.....!!!!!!! Αχχααχαχαχ....!!!!!!!!!

Ναι αφηνει λεκεδες το αμυγδαλελαιο καθοτι ελαιο....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αααααααχ κοριτσια τι αξεχαστες στιγμες.....?????? ασυγκριτες...!!!!!!

Εγω εχω και βιντεακι τραβηγμενο που η κοιλια μου παει σαν τη βαρκουλα στο γιαλο.....!!!!!!! Πραγματικα το κατι αλλο....!!!!!!!!!!

αχ κι εγω εχω ενα βιντεακι αλλα ηταν ακομα στον 5 μηνα οπου ηταν ηπια! η χαζη ξεχασα να βγαλω οταν πηγαινε σαν στρωμα γεμισμενο με νερο!! καλα εσενα σαν βαρκουλα στο γιαλο θα πηγαινε με τετοια φουρτουνα μεσα!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κι εγω εχω ενα βιντεακι αλλα ηταν ακομα στον 5 μηνα οπου ηταν ηπια! η χαζη ξεχασα να βγαλω οταν πηγαινε σαν στρωμα γεμισμενο με νερο!! καλα εσενα σαν βαρκουλα στο γιαλο θα πηγαινε με τετοια φουρτουνα μεσα!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Ααχαχααχχαχχα.....!!!!!!!! εγω το τραβηξα το βιντεακι λιγες μερες πριν γεννησω, πραγματικα τωρα που το βλεπω λες και ειμαι σε τρικυμια.....!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Αααααααχ κοριτσια τι αξεχαστες στιγμες.....!!!!!! ασυγκριτες...!!!!!!

Εγω εχω και βιντεακι τραβηγμενο που η κοιλια μου παει σαν τη βαρκουλα στο γιαλο.....!!!!!!! Πραγματικα το κατι αλλο....!!!!!!!!!!

Ααααααααααα!!!!!!!!!!Τι ωραια!!!!

Θα βγαλω κι εγω βιντεακι μονο που δεν ξερω αν θα χωραει την κοιλαρα μου!!!!!!!!!Μαλλον σαν μαουνα θα πηγαινει η δικη μου!!!!!!!!χαχαχαχαχααχαααααααααα!!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ααχαχααχχαχχα.....!!!!!!!! εγω το τραβηξα το βιντεακι λιγες μερες πριν γεννησω, πραγματικα τωρα που το βλεπω λες και ειμαι σε τρικυμια.....!!!!!!!!

Ειδες λοιπον?Οπως λεει και η συμπεθερα σου,φουρτουνα μαλλον ητανε!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα τρελοκομεια!!!!!! βγαινω να ταισω το αγγελουδακι μου που αυτη τη στιγμη κοιμαται ανασκελα με τα χερια και τα ποδια απλωμενα κατα πολυ περιεργο τροπο!! Κατι φορες τον βρισκω να κοιμαται με το κεφαλι σφινωμενο στη γωνια της κουνιας,τα γονατα λυγισμενα και τον πωπο στον αερα!! τι βλεπουν αραγε στον υπνο τους?? μια φορα τον ειχα βρει να κοιμαται γονατιστος με το προωπο ακουμπισμενο στα καγκελα, μαλλον ειχε ξυπνησει και σηκωνοταν να κλαψει αλλα το ξανασκεφτηκε και τον πηρε ο υπνος σχεδον ορθιο!!! πολυ πλακα!!

Καληνυχτα σε ολες κοριτσια μου,θα τα πουμε αυριο καποια στιγμη!!! Αααα ξεκινησα filicine και pregnacare! Εκοψα και τον ενα καφε, σταματησα και τα πολλα γλυκα, ειπαμε οργανωτικη μεχρι και για να γκαστρωθω!! Το γελιο ειναι οτι οταν γεννουσα ειχα ραντεβου με προκληση στις 8 το πρωι αλλα τελικα σπασαν μονα τους τα νερα στις 5 παρα 10 το ξημερωμα. Και στελνω μηνυμα στην κολλητη μου οτι τελικα παμε για μαιευτηριο και μου απανταει "πωπω, αμαν αυτο το παιδι, ιδιος εσυ ειναι, νωριτερα απο το ραντεβου εφτασε!!"

Παλι πολυλογω..... χαχα!! Καληνυχτα κοριτσακια μου!! Ονειρα γλυκα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...