Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 21/9/2024 at 10:22 ΠΜ, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλησπέρα καλή επιτυχία εύχομαι 🥰 επιτρέπεται να μας πείτε ποιος σας ανάλαβε στο Έλενα και με ποιο τρόπο ενδεχομένως γίνεται η παραπομπή ; Πόσο καιρό σας πήρε για να ξεκινήσουν την διαδικασία ; 

      Σας είχαν αναφέρει σπερματεχγυση ; Η απευθείας εξωσωματικη ;

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Μπραβοοοοοο και σε εσενα μποτσακι μου......!!!!!!

Τωρα θα ηρεμησεις ΚΑΙ ΕΣΥ για να απολαυσεις ΚΑΙ ΕΣΥ το ταξιδι προς τη μητροτητα.....!!!!!!!!

Κοριτσια πολυυυυυυυυυυυυ με συγκινησατε......!!!!!!!!!

Να ειστε καλααααααα.....!!!!!!!!!!!!

Ναι κοαλακι μου,ηρεμησα!!!Ειχα τρομερο αγχος η μαυρη!!!

Ο γιατρος ηρθε στο ιατρειο μονο για μενα σημερα,ειχε ακυρωσει ολα τα ραντεβου για καποιο λογο,εμενα οχι φυσικα γιατι παω απο μακρια,και ειχαμε πολυ χρονο,και το ειδαμε κοντα κοντα!!!Εν τω μεταξυ το βγαζει καθε φορα τετραδιαστατη φωτο και φαινεται πεντακαθαρο!!!!Σημερα μου εδωσε το προσωπακι του που ειχε γυρισει προφιλ!!!

Αγορι ειναι,δεν χωραει αμφιβολια φαινεται καθαρα πια!!!!

Επισης θα βγει πανω απο 3500kg και ψηλος μας ειπε!!!

Του ειπα για διατροφη,μου ειπε να κανω αυτο που με κανει να νιωθει καλυτερα εμενα,γιατι η κατατομη του σωματος μου,ειναι τετοια που τα κιλα παιρνονται ευκολα και δεν φαινονται!!!

Και τον ρωτησα για κρεμα μου ειπε να βαζω,και οτι πολυ καλες ειναι τηs Frezyderm,Fissan και επισης και το αμυγδαλελαιο,αλλα δεν με φοβαται γιατι το δερμα δενδειχνει προδιαθεση για ραγαδες!!!!!!!!

Κοαλακι θελω να μου ξαναπεις την κρεμα σου γιατι μαλλον εκεινη θα χρησιμοποιησω!!!

Αααα!!Τι κανει το φουρτουνακι μας???


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι κοαλακι μου,ηρεμησα!!!Ειχα τρομερο αγχος η μαυρη!!!

Ο γιατρος ηρθε στο ιατρειο μονο για μενα σημερα,ειχε ακυρωσει ολα τα ραντεβου για καποιο λογο,εμενα οχι φυσικα γιατι παω απο μακρια,και ειχαμε πολυ χρονο,και το ειδαμε κοντα κοντα!!!Εν τω μεταξυ το βγαζει καθε φορα τετραδιαστατη φωτο και φαινεται πεντακαθαρο!!!!Σημερα μου εδωσε το προσωπακι του που ειχε γυρισει προφιλ!!!

Αγορι ειναι,δεν χωραει αμφιβολια φαινεται καθαρα πια!!!!

Επισης θα βγει πανω απο 3500kg και ψηλος μας ειπε!!!

Του ειπα για διατροφη,μου ειπε να κανω αυτο που με κανει να νιωθει καλυτερα εμενα,γιατι η κατατομη του σωματος μου,ειναι τετοια που τα κιλα παιρνονται ευκολα και δεν φαινονται!!!

Και τον ρωτησα για κρεμα μου ειπε να βαζω,και οτι πολυ καλες ειναι τηs Frezyderm,Fissan και επισης και το αμυγδαλελαιο,αλλα δεν με φοβαται γιατι το δερμα δενδειχνει προδιαθεση για ραγαδες!!!!!!!!

Κοαλακι θελω να μου ξαναπεις την κρεμα σου γιατι μαλλον εκεινη θα χρησιμοποιησω!!!

Αααα!!Τι κανει το φουρτουνακι μας???

Ο γιος σου καλά περναει και μπραβο του!!!

Είχα ακούσει και για βαζελινη για τις ραγαδες! Εγω δεν εβαζα συστηματικά και ευτυχώς δεν εκανα ραγαδες. Μετα την γεννα ομως, με το ανακατεβασμα των κιλων, ΄κρεμασε" χαλαρωσε η κοιλια μου:oops::oops::oops: Ευτυχως που ο αντρας μου με θελει οπως ειμαι!!!


Link to comment
Share on other sites

Ναι κοαλακι μου,ηρεμησα!!!Ειχα τρομερο αγχος η μαυρη!!!

Ο γιατρος ηρθε στο ιατρειο μονο για μενα σημερα,ειχε ακυρωσει ολα τα ραντεβου για καποιο λογο,εμενα οχι φυσικα γιατι παω απο μακρια,και ειχαμε πολυ χρονο,και το ειδαμε κοντα κοντα!!!Εν τω μεταξυ το βγαζει καθε φορα τετραδιαστατη φωτο και φαινεται πεντακαθαρο!!!!Σημερα μου εδωσε το προσωπακι του που ειχε γυρισει προφιλ!!!

Αγορι ειναι,δεν χωραει αμφιβολια φαινεται καθαρα πια!!!!

Επισης θα βγει πανω απο 3500kg και ψηλος μας ειπε!!!

Του ειπα για διατροφη,μου ειπε να κανω αυτο που με κανει να νιωθει καλυτερα εμενα,γιατι η κατατομη του σωματος μου,ειναι τετοια που τα κιλα παιρνονται ευκολα και δεν φαινονται!!!

Και τον ρωτησα για κρεμα μου ειπε να βαζω,και οτι πολυ καλες ειναι τηs Frezyderm,Fissan και επισης και το αμυγδαλελαιο,αλλα δεν με φοβαται γιατι το δερμα δενδειχνει προδιαθεση για ραγαδες!!!!!!!!

Κοαλακι θελω να μου ξαναπεις την κρεμα σου γιατι μαλλον εκεινη θα χρησιμοποιησω!!!

Αααα!!Τι κανει το φουρτουνακι μας???

Πολυ ωραια τα ειπε ο γιατρος......!!!!!!!!! Οποτε δεν εχεις παρα να ακολουθησεις ολα οσα σου ειπε.....!!!!!!!!!

Η κρεμα λεγεται prevenstria της frezyderm.

Μια χαρα ειναι το φουρτουνακι, κοιμαται....!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Ellie μου καλως ηρθες στην τρελη αλλα γεματη αγαπη παρεουλα μας!!!Εδω στηριζουμε η μια την αλλη απο την πρωτη στιγμη που συναντηθηκαμε και η θετικη μας ενεργεια ειναι απλα απιστευτη!!!

Επισης ειμαστε πολυ τυχερες που εχουμε φρεσκιες μανουλες που μας στηριζουν και μας βοηθανε με τις γνωσεις τους και τις εμπειριες τους!!!

Οσον αφορα τα κιλα,εχω παρει 9 απο τα οποια θα χασω τα 5,και να σου πω την αληθεια απο την στιγμη που ειναι ολα καλα,οσα κι αν παρω θα ταχασω!!!!

Σου ευχομαι τα καλυτερα και μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!!

Yola μουυυυυ!!!!!Καλως ορισες!!Ειδα τα περασες τελεια!!!Μπραβο κοριτσακι μου!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

μποτσακι της frezyderm ειναι τα καλυτερα προιοντα!!! και για τον μικρο ολες του οι κρεμουλες ειναι frezyderm (αντικουνουπικα, κρεμα για τα τσιμπηματα, αντιηλιακο) αν και ειναι λιγο ακριβουτσικες αλλα αξιζει!!! Στην εγκυμοσυνη εγω εβαζα την κλασικη vaseline γιατι μου ειχε πει ο γιατρος οτι αν το δερμα εχει προδιαθεση δε τη γλιτωνει απο τις κρεμες, αντε να γλιτωσει ελαχιστες!! Οποτε μου ειχε πει να βαζω vaseline ή nivea για να μην πληρωνω και πολλα!! Ο,τι και αν παρεις να βαζεις οπωσδηποτε εκτος απο την κοιλια και στο στηθος και στα μπουτια!! κοριτσια εμενα το στηθος μου εχει γινει σαν πατσουρογριας!!!! οχι απο ραγαδες, αλλα μετα το αποτομο ξεφουσκωμα του θηλασμου!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλεεεεε χαμος απο κοσμο το μαγαζακι μας σημερα, και καινουργια προσωπα!!! χαχαχα!! καλως ηρθες ellie με το καλο το μπουμπουκακι σου!!!! μποτσακι και πατουσιτσα μπραβο που ειναι ολα καλα! ειδικα απο εδω και περα δεν εχετε να φοβαστε τιποτα! Τα οργανα των μωρων σας ειναι πληρως σχηματισμενα και το μονο που εχετε να κανετε ειναι να ειστε ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΣ,ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!! Να κανετε οτι σας ειπαν οι γιατροι σας και δε θα εχετε κανενα προβλημα!!!! εχετε μπει για τα καλα στο β τριμηνο!!!!

Αγγορομαμυυυυυυυυυ μου!!!Ολα καλα!!Ευχαριστουμε πολυ!!!!!!

Εχουμε κι εσας και δεν φοβομαστε τιποτα!!;);););););)

Τι κανει ο Ινδιανος μας???


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια τα ειπε ο γιατρος......!!!!!!!!! Οποτε δεν εχεις παρα να ακολουθησεις ολα οσα σου ειπε.....!!!!!!!!!

Η κρεμα λεγεται prevenstria της frezyderm.

Μια χαρα ειναι το φουρτουνακι, κοιμαται....!!!!!!!

Ναι αυτη θα παρω,απλα ειχα χασει το χαρτακι που την ειχα σημειωσει!!!

Ναι αγορομαμυ μου,βαζω και στο στηθος το οποιο το φοβαμαι πιο πολυ απ'ολα κι ας μην κανω ευκολα!!Πριν 5 χρονια εχασα 25 κιλα σε 3 μηνες και δεν εκανα ουτε μια!!!

Πριν τον υπνο θα την βαζω,ετσι???????


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αγγορομαμυυυυυυυυυ μου!!!Ολα καλα!!Ευχαριστουμε πολυ!!!!!!

Εχουμε κι εσας και δεν φοβομαστε τιποτα!!;);););););)

Τι κανει ο Ινδιανος μας???

πολυ καλα ειναι το μαναρακι μου, δεν ξερω τι εχω παθει και καθε μερα τον ερωτευομαι περισσοτερο!!! αχ!! εκανε το απογευματινο του μπανακι στη θαλασσα και ελπιζω απο την κουραση να κοιμηθει σερι! εχθες μου ξυπνησε 2 φορες για πιπιλα!! για πες, ειπες στον γιατρο οτι ενιωσες τον μικρουλη?? τον νιωθεις συχνα απο τοτε??


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη θα παρω,απλα ειχα χασει το χαρτακι που την ειχα σημειωσει!!!

Ναι αγορομαμυ μου,βαζω και στο στηθος το οποιο το φοβαμαι πιο πολυ απ'ολα κι ας μην κανω ευκολα!!Πριν 5 χρονια εχασα 25 κιλα σε 3 μηνες και δεν εκανα ουτε μια!!!

Πριν τον υπνο θα την βαζω,ετσι???????

ναι και κατα προτιμηση μετα το μπανιο για να ενυδατωνεσαι πιο καλα!! επισης η frezyderm εχει και καλα αντιηλιακα να παρεις να βαζεις!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη θα παρω,απλα ειχα χασει το χαρτακι που την ειχα σημειωσει!!!

Ναι αγορομαμυ μου,βαζω και στο στηθος το οποιο το φοβαμαι πιο πολυ απ'ολα κι ας μην κανω ευκολα!!Πριν 5 χρονια εχασα 25 κιλα σε 3 μηνες και δεν εκανα ουτε μια!!!

Πριν τον υπνο θα την βαζω,ετσι???????

Ναι πριν την κατακλυση και αμεσως μολις βγεις απο το μπανιο, ακομα καλυτερα ειναι να την βαζεις οσο βρισκεσαι μεσα στο μπανιο, γιατι λογω υδρατμων θα γινεται καλυτερη αποροφηση δεδομενου οτι ανοιγουν οι ποροι του δερματος καλυτερα εκεινη την ωρα...!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πολυ καλα ειναι το μαναρακι μου, δεν ξερω τι εχω παθει και καθε μερα τον ερωτευομαι περισσοτερο!!! αχ!! εκανε το απογευματινο του μπανακι στη θαλασσα και ελπιζω απο την κουραση να κοιμηθει σερι! εχθες μου ξυπνησε 2 φορες για πιπιλα!! για πες, ειπες στον γιατρο οτι ενιωσες τον μικρουλη?? τον νιωθεις συχνα απο τοτε??

Δεν τον εχω ξανανιωσει η τουλαχιστον δεν εχω καταλαβει παλι,αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι σε 10 μερες με 2 εβδομαδες περιπου θα τον νιωσω και ισως οχι καθε μερα,να μην ανησυχησω!!!Απο τον αλλο μηνα θα το ακουω καθημερινα κι ολο και πιο πολυ!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν τον εχω ξανανιωσει η τουλαχιστον δεν εχω καταλαβει παλι,αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι σε 10 μερες με 2 εβδομαδες περιπου θα τον νιωσω και ισως οχι καθε μερα,να μην ανησυχησω!!!Απο τον αλλο μηνα θα το ακουω καθημερινα κι ολο και πιο πολυ!!!!!!!!!

Και θα τον ερωτευεσαι ολο και πιο πολυ οπως η συμπεθερα τον δικο της....!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Το αμυγδαλελαιο από φαρμακείο θα το πάρω;

Όσο για την βαζελινη οι απόψεις διησταντε (από ορθογραφία σκιζω!) Άλλοι λένε ότι δεν πειράζει άλλοι λένε οτι πειράζει λογο του ότι είναι υποκατάστατο πετρελαιου. Αλλά αυτές που τη χρησιμοποίησαν ειπαν ότι είναι το καλύτερο. Υπάρχει ένα θέμα σχετικό στο parents στο δεύτερο τρίμηνο.

Ποτε θα ηρεμήσει το στομάχι μου; Πρέπει να σας πω ότι είμαι χάλια από την αρχή. Πρώτα άρχισε να με πονάει το στομάχι μου και μετά έμαθα ότι είμαι έγκυος. Και παρότι προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη ώρες ωρες απελπιζομαι. Το περισσότερο καιρό νιώθω άρρωστη και όχι έγκυος. Αλλά δεν μετανιώνω! Το λατρεύω το τερατακι μου!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Το αμυγδαλελαιο από φαρμακείο θα το πάρω;

Όσο για την βαζελινη οι απόψεις διησταντε (από ορθογραφία σκιζω!) Άλλοι λένε ότι δεν πειράζει άλλοι λένε οτι πειράζει λογο του ότι είναι υποκατάστατο πετρελαιου. Αλλά αυτές που τη χρησιμοποίησαν ειπαν ότι είναι το καλύτερο. Υπάρχει ένα θέμα σχετικό στο parents στο δεύτερο τρίμηνο.

Ποτε θα ηρεμήσει το στομάχι μου; Πρέπει να σας πω ότι είμαι χάλια από την αρχή. Πρώτα άρχισε να με πονάει το στομάχι μου και μετά έμαθα ότι είμαι έγκυος. Και παρότι προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη ώρες ωρες απελπιζομαι. Το περισσότερο καιρό νιώθω άρρωστη και όχι έγκυος. Αλλά δεν μετανιώνω! Το λατρεύω το τερατακι μου!

Εχει και στα φαρμακεια και στα καταστηματα με βιολογικα προιοντα.....!!!!

Δεν ξερω καλη μου ποτε θα σταματησει το στομαχακι σου, ελπιζω ομως συντομα, γιαυτο σου εγραψα το απογευμα οτι η συμπτωματολογια απο γυναικα σε γυναικα διαφερει, αλλες δεν νιωθουν τιποτα και (ανησυχουν) και αλλες παλι νιωθουν περισσοτερο ασχημα και καταληγουν να νιωθουν οπως λες αρρωστες παρα εγκυες.

Υπομονηηηηηη και θα περασουν ολα....!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...