Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Αφού δε κράτησε και δε σε ξαναπιασε μη σε αγχώνει καθόλου...όσο μεγαλώνει το φασολάκι τώρα θα έχεις συχνά τέτοια τραβηγματα και ενοχλήσεις!!!

      Να ρωτησω και κατι για την φιλη μου που και αυτη ειναι εγκυος με εμένα μαζι κάναμε εμβρυομεταφορα σήμερα πηγε τουαλετα και στα ούρα είδε κατι ασπροφοβηθηκε γιατι ειχε παλια αποβολη αλλα της ειπα να μην ανησυχει  

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ε αφού στον ανδροκρατούμενο κόσμο είναι η Γιώργαινα του Γιώργου ...εδώ που είναι γυναικοκρατούμενο φόρουμ ορθά αποκαλούνται έτσι...:cool::tongue:

Ο δικός μου πάντως από το Ρόζα που του είχε κολλήσει μια εποχή ο γιος μας μάλλον θα προτιμήσει το Φούμπος

Ρόζα?????? Φαντάζομαι σκηνή σε εξωτερικό χώρο να φωνάζει έτσι τον μπαμπά του:lol::lol::lol::lol:

Α κι εμένα αυτές οι απαντήσεις μου αρέσουν

:lol:

να είσαι η ομορφότερη!

κ να περάσεις τέλεια!

πολύ θα ήθελα να κάναμε κ εμείς κάτι αντίστοιχο...αλλά έχουμε χαθεί!

Ευχαριστώ! Κι εγώ δεν πίστευα ποτέ ότι θα οργάνωναν κάτι τέτοιο αλλά να που γίνεται!!!!

καλημέρα όλη μέρα. υγρασία στο φουλ, αλλά τουλάχιστον έβγαλε επιτέλους ήλιο!

Τυχερή!!!! Εμείς στην Αθήνα ακόμη μούχλα και συννεφιά:confused::confused::confused:

κοιμήθηκα σαν βόδι από τις 10 παρά 5! το να παίζεις με την σύσα είναι εξουθενωτικό μετά τη δουλειά! αλλά τουλάχιστον το απολαμβάνουμε εξίσου μάνα κ κόρη!

χθες όσο σιδέρωνα μαγείρευε φακές(αγαπημένο της φαγητό)!!!!είχε πάρει το κομπολόι του πατέρα της, ένα τασάκι (που δεν χρησιμοποιούμε) κ κάτι κλειδιά κ ανακάτευε στην κουζίνα της με άλλα κλαμπατσίμανα κ πηγαινοερχόταν σαλόνι-γραφείο (όπου σιδέρωνα) για να προσθέσει αλάτι, λάδι, πεπέρι! κ να μου δώσει να δοκιμάσω, κ όλα αυτά μιλώντας κ τραγουδώντας ακατάπαυστα!!!:)

Να χαρώ έγώ νοικοκυρούλα!

τί κρέμα προσώπου χρησιμοποιείτε; βάζετε κ ματιών; νύχτας; ορό;

Κρέμα προσώπου χρησιμοποιώ μια φαρμακευτική, λέγεται ureadin. Καλή είναι αν και δεν βάζω καθημερινά! Ματιών δεν έχω, νύχτας δεν βάζω, ούτε και ορό! Σε υποχρέωσα ε??????

ποιό άρωμα σας αρέσει;

Αγόρασα τα Χριστούγεννα το BODY της Burberry. Απλώς το λατρεύω!!!!!

κ μια τελευταία, χαριστική, εντελώς άσχετη.

για τη σαλάτα που κόβετε, έχετε υπόψη σας ένα ταπεράκι που γυρίζει το καπάκι του ώστε να διατηρούνται τα λαχανικά πιο φρέσκα για περισσότερο; η πεθερούλα μου έχει ένα από ικέα. αλλά δεν γουστάρω ούτε βόλτα στο ικέα.

δεν θα βρω λέτε σε μαγαζιά με κουζινικά;

αυτά τα ολίγα για αρχή...:rolleyes::lol:

μακια μούκια!

Δεν το ξέρω αυτό το τραπεζάκι αλλά αν κάνεις μία σχετική αναζήτηση στο google ίσως βρεις κάτι!

Καλημερούδια και από μένα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

:lol:

μη νιώθεις! εσύ είσαι σε διακοπές διαρκείας εκεί που ζεις!

Θέλω να πάω στα μέρη του μπαμπάκα μου!Μόνο εκεί απολαμβάνω διακοπές.Η Ζωπ ξέρει!

εγώ χθες έκανα τυρόψωμο! αχ και δεν ήξερα τι ήταν αυτό που μύριζε υπέροχα!για δώσε συνταγή!μοσχομύρισε το σπίτι. σήμερα τρώμε γεμιστές που είχαν περισσέψει από το Σάββατο. για αύριο θα ξεπαγώσω ρεβύθια. άρα δεν έχω μαγείρεμα!

ντούπι!

χθες σιδέρωσα λίγα. έχω κ άλλα, αλλά το παιδί μου ήθελε να ντιαβάσουμε ιστορία! εννοεί παραμύθια! κ περιοδικά! κ βιβλία για γονείς που έχουν εικόνες παιδάκια!

απόλαυσα φεφόπαιδο! μόλις την έφερε η μάνα μου το απόγευμα μου ζητούσε τούρτα "η μαμά θα κάνει τούρτα, η μαμά θα κάνει τούρτα!!!"

μα ποιά είμαι; η φούμπι;;;;;:confused::rolleyes::lol::lol::lol::lol::lol:

στελτε τούρτα για το παιδί μου!!!

έφτασεεεεεεε!

για μας ισχύει αυτή η πρόσκληση; να ρθούμε του χρόνου δηλαδή!

ρωτας?εγώ μόνο έτσι ευχαριστιέμαι καλοκαίρι εδώ .όταν έχω κόσμο στο σπίτι.Είναι σαν να κάνω κι εγώ διακοπές μαζί τους!Το κακό είναι πως δεν μπορώ να σας βολέψω όλες μαζί να περάσουμε όνειρο.

κ εγώ θέλω δοκιμασμένη συνταγή για τσουρέκι! τρελαινόμαστε με την σύσα για τσουρέκι. το έχετε καταλάβει απο το βιντεάκι!!

Συσάκι θεά!

καλημέρα όλη μέρα. υγρασία στο φουλ, αλλά τουλάχιστον έβγαλε επιτέλους ήλιο! εδώ ρίχνει καρεκλοπόδαρα:-(

κοιμήθηκα σαν βόδι από τις 10 παρά 5! το να παίζεις με την σύσα είναι εξουθενωτικό μετά τη δουλειά! αλλά τουλάχιστον το απολαμβάνουμε εξίσου μάνα κ κόρη!

χθες όσο σιδέρωνα μαγείρευε φακές(αγαπημένο της φαγητό)!!!!είχε πάρει το κομπολόι του πατέρα της, ένα τασάκι (που δεν χρησιμοποιούμε) κ κάτι κλειδιά κ ανακάτευε στην κουζίνα της με άλλα κλαμπατσίμανα κ πηγαινοερχόταν σαλόνι-γραφείο (όπου σιδέρωνα) για να προσθέσει αλάτι, λάδι, πεπέρι! κ να μου δώσει να δοκιμάσω, κ όλα αυτά μιλώντας κ τραγουδώντας ακατάπαυστα!!!:)τρέλλα οι περιγραφές σου!

πήραμε κ τηλεφωνο τη νούνα!μίλησε το σπλάχνο μου το όμορφο!

έφαγε κ λιγάκι τυρόψωμο, ήπιαμε γάλα κ μετά κλασικά με ρώτησε "μαμά θέλεις νάνι;" κ φυσικά ενέδωσα!!!!!:cool:

σήμερα λέω να ξαποστείλω κάτι φλυτζανάκια του ελληνικού καφέ που μου πιάνουν χώρο στο ντουλάπι. έχω βάλει στο ματι κ άλλα πραγματάκια που δεν τα θέλω κ μάλλον έχω βρει πού θα πάνε!!!

θα ανασάνει η κουζίνα μου!

τί κρέμα προσώπου χρησιμοποιείτε; βάζετε κ ματιών; νύχτας; ορό;

εγώ τίποτα!εχω φυσική ομορφιά και δεν θέλω να την αλλοιώσω...χαχαχαχαχαχα.

ποιό άρωμα σας αρέσει; είμα ισε αναζήτηση για αγορά. προσεχώς.

κ μια τελευταία, χαριστική, εντελώς άσχετη.

για τη σαλάτα που κόβετε, έχετε υπόψη σας ένα ταπεράκι που γυρίζει το καπάκι του ώστε να διατηρούνται τα λαχανικά πιο φρέσκα για περισσότερο; η πεθερούλα μου έχει ένα από ικέα. αλλά δεν γουστάρω ούτε βόλτα στο ικέα.

δεν θα βρω λέτε σε μαγαζιά με κουζινικά;

αυτά τα ολίγα για αρχή...:rolleyes::lol:

μακια μούκια!

εννοείς αυτό που στρίβει και στραγγίζει τα λαχανικα?μου είχαν φέρει δώρο ένα απ'το cook shop νομιζω ήταν

Αγγελική μου να περάσεις ωραία στο ριγιουνιον!Δεν πρόλαβαινα χθες να κάνω το κόλπο του αντρούλη σου αλλά θα το δοκιμάσω την επόμενη φορά.

Αφροδίτη πως είναι το παιδί?


Link to comment
Share on other sites

α μια κ λεμε για κρεμες εγω βαζω μονο ενυδατικη του κορε με ροδι!την φοραω ολη μερα κ μου ειναι μια χαρα!το καλοκαιρι βαζω κ μια για τον ηλιο με καρπουζι(παλι κορε).γενικα δεν βαζω πολλα πραγματα,ουτε για τα ματια,ουτε ορο!ομως κανω καθε βδομαδα μασκα προσωπου απο κορρε(εχω κολλημα οπως βλεπετε χιχιχιχι) κ πλενω το προσωπο μου με σαπουνακι νταβ κ ανα δυο μερες με μια κρεμα που κανει απολεπιση!αυτα!!!

Φεφη για το ταπερακι που λες εχει κ αλλου,εγω το ειχα παρει απο Βικο!

Αγγελικη να περασεις τελεια στην συναντηση!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!σημερα θα φαμε κοτοπουλο στο φουρνο σκετο για μενα με πατατουλες για τον αντρουλη κ αν βρει η μανουλα θα μου βρασει κ μπροκολο!κανονικα θα τρωγαμε ψαρι σημερα αλλα η μανουλα δεν βρηκε κατι καλο,κ οτι να ναι στο στρουμφακι δεν φτιαχνει με τιποτα χιχιχιχι!!!!

είναι μαμούλα!

Ζωπ εμεις διακοπες φετος μονο χαλκιδικη στο εξοχικο κ αυτες λιγες,γενναω με το καλο τελη ιουνιου οποτε μεχρι να 40σω θα μαι θεσσαλονικη κ μετα τελη αυγουστου λεμε να παμε για κανενα 10μερο στο σπιτι στην χαλκιδικη!θα δουμε,οτι ειναι καλυτερο για το στρουμφακι!η γιαγια του παντως μετα το πασχα θα παει να βαψει το σπιτι κ να βαλει σιτες ωστες ολα να ειναι σουπερ για τον εγγονο χαχαχαχαχαχα!

με το καλό!

Φεφη κ εμας εδω για ηλιο το παει,αλλα ακομα δεν τον ειδαμε!στειλε μας λιγο απο το λουλουδισταν!

φιλακια σε ολες!

έφτασε!

μάκια!

Δεν το ξέρω αυτό το τραπεζάκι αλλά αν κάνεις μία σχετική αναζήτηση στο google ίσως βρεις κάτι!

Καλημερούδια και από μένα!

όχι τραπεζάκι. ταπεράκι.

το μπόντυ της μπέρμπερυ είναι γλυκό άρωμα; μπορείς να κάνεις περιγραφή; τιμή με εμ ελ; άρωμα ή edt;

με την ενυδατική είσαι ευχαριστημένη; κ εγώ από φαρμακείο θα πάρω. σκεφτόμουν για μια απλή της φρέζυ ντερμ.

Αγγελική να σου στείλω την κόρη μου; θα κάνει χαρούλες με τις φακές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρωμα ένα είχα πολυαγαπημένο αλλά καταργήθηκε...το tender της burberry.

Τωρα έχω για καλοκαιρινό το coolwater της davidof που είναι ανάλαφρο και για χειμωνιάτικο το fragile του gaultier.Εχω και κάτι άλλα -παλιά είχα μανία με τ'αρώματα-αλλα έχω κολλήσει μ'αυτά τα δύο.


Link to comment
Share on other sites

εννοείς αυτό που στρίβει και στραγγίζει τα λαχανικα?μου είχαν φέρει δώρο ένα απ'το cook shop νομιζω ήταν

πόσο στοιχίζει ρε κόρες; θα το αναζητήσω στο γκούγκλ!

τί άλλο μου έγραψες;;;;;

μαρή όντως έχεις φυσική ομορφιά, αλλά να βάζεις κρεμούλα!

άρωμα;

αν κάποια στιγμή καταφέρουμε να έρθουμε στα μερη σου θα μας βρεις μέρος να μείνουμε κάπου κοντά σου κ θα πηγαίνουμε βολταρίες μαζί!

αυτό εννούσα!

πανάκριβα τα αεροπορικά! εκεί είναι το πρόβλημα!

α μια κ λεμε για κρεμες εγω βαζω μονο ενυδατικη του κορε με ροδι!την φοραω ολη μερα κ μου ειναι μια χαρα!το καλοκαιρι βαζω κ μια για τον ηλιο με καρπουζι(παλι κορε).γενικα δεν βαζω πολλα πραγματα,ουτε για τα ματια,ουτε ορο!ομως κανω καθε βδομαδα μασκα προσωπου απο κορρε(εχω κολλημα οπως βλεπετε χιχιχιχι) κ πλενω το προσωπο μου με σαπουνακι νταβ κ ανα δυο μερες με μια κρεμα που κανει απολεπιση!αυτα!!!

Φεφη για το ταπερακι που λες εχει κ αλλου,εγω το ειχα παρει απο Βικο!

μερσί αννούλα.

άρωμα δεν μου έγραψες!

εγώ τελευταί είχα της μιράκλ κ νωρίτερα το μανιφίκ. κ τα δύο της λανκόμ. γενικώς έχω μια τάση στα γλυκά αρώματα! πιο παλιά το τζαστ του καβάλι. μύριζε βανίλια, αλλά δεν αρέσει στο αγοράκι μου.

Link to comment
Share on other sites

όχι τραπεζάκι. ταπεράκι.

Α καλα! Με γειά τα μάτια! Και να φανταστείς πριν 10 μέρες πήγα οφθαλμίατρο!!!

το μπόντυ της μπέρμπερυ είναι γλυκό άρωμα; μπορείς να κάνεις περιγραφή; τιμή με εμ ελ; άρωμα ή edt;

Είναι σχετικά γλυκό και σου δίνει την άισθηση ότι έχεις βγει από το μπάνιο. Τιμή δεν θυμάμαι, πάντως πήρα την μικρή συσκευασία. Νομίζω ότι είναι άρωμα.

με την ενυδατική είσαι ευχαριστημένη; κ εγώ από φαρμακείο θα πάρω. σκεφτόμουν για μια απλή της φρέζυ ντερμ.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη και να σκεφτείς ότι όπως σου είπα δεν την φοράω καθημερινά. Την απορροφάει γρήγορα το δέρμα και δεν αφήνει αυτήν την αίσθηση λιπαρότητας που αφήνουν άλλες.

Αγγελική να σου στείλω την κόρη μου; θα κάνει χαρούλες με τις φακές!

Πες μου τι ώρα θα φτάσει να πάω να την πάρω!!!!!!!!;)


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

το τυρόψωμο γίνεται όπως το ψωμί.

απλά αφού φουσκώσει, βάζεις λαδάκι μπόλικο στο ταψί, ρίχνεις τυρί με΄σα στο ζυμάρι κ το πλάθεις ζυμώνεις, να γίνει ένα!

το ψήνεις αφού το απλώσεις στο ταψί.

πάω για γκουγκλάρισμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγγελική μου να περάσεις ωραία στο ριγιουνιον!Δεν πρόλαβαινα χθες να κάνω το κόλπο του αντρούλη σου αλλά θα το δοκιμάσω την επόμενη φορά.

Αγγελικη να περασεις τελεια στην συναντηση!

Ευχαριστώ κορίτσια! Θα σας πω τα νέα της συνάντησης την Δευτέρα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

τί άλλο μου έγραψες;;;;;

μαρή όντως έχεις φυσική ομορφιά, αλλά να βάζεις κρεμούλα!έχω πολύ λιπαρό δέρμα και βγάζω σπυράκια όταν βάζω κρέμα.Είχα πάθει μεγάλη ζημιά κάποτε γι'αυτό έγινε έτσι το δέρμα μου με κηλίδες.:-(

άρωμα;Σου έγραψα μετα

αν κάποια στιγμή καταφέρουμε να έρθουμε στα μερη σου θα μας βρεις μέρος να μείνουμε κάπου κοντά σου κ θα πηγαίνουμε βολταρίες μαζί!

αυτό εννούσα!

πανάκριβα τα αεροπορικά! εκεί είναι το πρόβλημα!

Λοιπόν τα αεροπορικά θα τα κλείσεις πριν καιρό όταν κάνουν τις προσφορές.Για τα υπόλοιπα να κόψεις τις βλακείες.Πάρτε το απόφαση εσείς και το σπίτι μας είναι πάντα ανοιχτό!

ρε άσχετο.θυμόμουν να σε ρωτήσω και ξέχασα.Είχα την εντύπωση πως ήταν μοναχοπαίδι ο Φέφος.Νόμιζα πως ήσουν σε καλύτερη μοίρα .χαχα!


Link to comment
Share on other sites

μερσί αννούλα.

άρωμα δεν μου έγραψες!

εγώ τελευταί είχα της μιράκλ κ νωρίτερα το μανιφίκ. κ τα δύο της λανκόμ. γενικώς έχω μια τάση στα γλυκά αρώματα! πιο παλιά το τζαστ του καβάλι. μύριζε βανίλια, αλλά δεν αρέσει στο αγοράκι μου.

αρωμα κ εκει κολληματα εχω,λοιπον πλεον εχω 3κλασσικες αξιες

1.burberry beat

2.DKNY Be Delicious (το πρασινο μηλo)

3.DKNY red delicious


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Τι λετε παλι βρε γλωσουδες;:tongue:

Φεφη,αρωματα εχω πολλα,εχω κολλημα....

αλλα χρησιμοποιω περισσοτερο το κασμιρ,μου το εφερε η αδερφη μου απο εξω.

Κρεμα κι εγω της κορε εχω και μια απλη της τζονσον.

Ορο και νυχτας δεν φόρεσα ποτε,δεν βαζω πολλα πολλα....τα βαριεμαι ειναι η αληθεια.

Καμια μασκουλα κανω που και που και μια χαρα.

Σημερα θα ρεβυθια,οχι οτι τρελαινομαι κι ολας αλλα και τι να φαμε παλι.:rolleyes:

Για τον θησαυρο εβγαλα κιμα....δεν αποφασησα πως θα τον κανω.

Παω να του κανω φρουτοκρεμα και να αρχισει πολεμος!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::confused::confused::confused::confused:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...