Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Αφού δε κράτησε και δε σε ξαναπιασε μη σε αγχώνει καθόλου...όσο μεγαλώνει το φασολάκι τώρα θα έχεις συχνά τέτοια τραβηγματα και ενοχλήσεις!!!

      Να ρωτησω και κατι για την φιλη μου που και αυτη ειναι εγκυος με εμένα μαζι κάναμε εμβρυομεταφορα σήμερα πηγε τουαλετα και στα ούρα είδε κατι ασπροφοβηθηκε γιατι ειχε παλια αποβολη αλλα της ειπα να μην ανησυχει  

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ο άνθρωπος που γύρισε από την κουζίνα (πώς λέμε ο άνθρωπος που γύρισε από τη ζέστη στην ελληνική ταινία). Ουφ και γουφ, έφτιαξα ένα ελιόψωμο για τον Έβιρο (ε καλά θα τσιμπίσω κι εγώ). Μετά έφτιαξα ένα παντεσπάνι. Μετά έφτιαξα μια κρέμα, αλλά αυτή θα την πετάξω γιατί δε μου άρεσε καθόλου. Θα κάνω άλλη αύριο που θα πάρω κι άλλο βούτυρο. Πρόκειται να κάνω μια τουρτίτσα απλή και γι' αυτό ξεκίνησα από σήμερα να την έχω την Τετάρτη για το σχολείο να κεράσει η κόρη μου για τα γενέθλιά της. Είχα και απώλειες, αλλά ήταν μικρό το κακό.

Αχ τι ωραία!Το πόσο μου αρέσουν οι τούρτες το έχετε καταλάβει όλες...χιχιχι

Μην το συζητάς!!!! Θα μας κλάψουν οι ρέγγες.

Ασε δε λες που δεν έγινα και ρεζίλι αφού όλα κι όλα τα λεφτά μου ήταν 30 ευρώ.Απλά επειδή ήταν πέντε πραγματάκια χαμηλής αξίας δεν έκανα τον υπολογισμό πριν-μόνο τα καλαμαράκια κόστιζαν αρκετά.Βλακεία μου....

Εγώ έγω καταλήξει ότι το καλαμαράκι για να γίνει μαλακό πρέπει να έχει δύο στοιχεία. Το ένα είναι να έχουμε χοντρά καλαμαράκια κι όχι μικρούλια και λεπτά. Το άλλο είναι η δυνατή φωτιά. Όσο πιο μέτρια προς χαμηλή είναι η φωτιά τόσο πιο πολύ γίνονται πετσιά και ξεραίνονται.

Εχεις δίκιο.Εκανα το σταυρό μου και επέλεξα δυνατή φωτια.Ωραία βγήκαν μόνο που ο γιος μου δεν τα τίμησε και ιδιαίτερα.Μα τι συνήθεια αυτό το παιδάκι μου να τρωει μόνο σε ξένα σπίτια...:rolleyes:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Με πατάτες φούρνου. Δεν έβαλες μέσα στο ταψί; Αλλιώς κάνε ξεχωριστά ένα ταψί αύριο με κύβο λαχανικών που είναι η πιο ταιριαστή γεύση που μπορείς να τους δώσεις, αφού θα είναι ξεχωριστά. Ή διαφορετικά κάνε τηγανητές να ξεμπερδεύεις.

Δεν ήθελε ο Ζώπυρος να βάλω, τον πιάσανε οι ιδιοτροπίες του.:rolleyes: Τηγανητές σκεφθόμουνα κι εγώ.

Στην πρώτη ευκαιρία, δώσε σε παρακαλώ συνταγή για τσουρέκι!!

Ζωπ μου και σημερα ρομαντικα φαγαμε, αφου πρωτα τσακωθηκαμε γιατι κατα τη δικη του κριση ξοδευω πολλα λεφτα, χωρις να εχουμε...

Κοριτσια εβραζα μεσα μου γιατι μου απαριθμουσε "2 φορεματα, 2 ζευγαρια παπουτσια, ενα ζευγαρι μποτες," , ξεχνωντας βεβαια οτι ειχα γενεθλια και ηταν ολα δωρα γενεθλιων απο αυτον και τη μαμα του. Ε αν ηταν τοσο προβλημα ας μην μου παιρνε τιποτα!Ασε που αν το καλοσκεφτω αυτα τα ξοδεψε εκεινος οχι εγω. Να σημειωσω οτι γενεθλια ειχα μεσα του Φεβρουαριου και εχουμε μεσα Μαρτη. Δεν ψωνισα κατι απο τοτε.

Ουφ, πολυ εχω συγχυστει. Δουλευω, δεν παιρνω και τιποτα για τον εαυτο μου, και τα ακουω κ απο πανω.

Ελένη... πριν από τα μέσα Φλεβάρη, πότε σου είχαν ξαναψωνίσει...?:roll:


Link to comment
Share on other sites

Ζωπ δεν ξέρω για τον μπακαλιάρο.Δεν έχω τον έχω φάει ποτέ έτσι...μμμμ τώρα που το είπες πεθύμησα τηγανητό!

Ελένη μήπως είχε δύσκολη μέρα και ξέσπασε εκεί?Πάντως μ'αρεσει που αν και τσακωμένοι θα φάτε ρομαντικά.Εγώ όταν τσακωθούμε θέλω να του φορέσω το πιάτο καπέλο...


Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελε ο Ζώπυρος να βάλω, τον πιάσανε οι ιδιοτροπίες του.:rolleyes: Τηγανητές σκεφθόμουνα κι εγώ.

Στην πρώτη ευκαιρία, δώσε σε παρακαλώ συνταγή για τσουρέκι!!

Ελένη... πριν από τα μέσα Φλεβάρη, πότε σου είχαν ξαναψωνίσει...?:roll:

Τα Χριστουγεννα Ζωπ μου...Ε μη μου πειτε τωρα οτι ξοδευω πολλα!

Φουμπι μου ευτυχως μετα απο λιγο ερχεται κ με ρωταει αν ειμαι καλα και τα ξαναβρισκουμε....

Γενικως εχει νευρα γτ τα οικονομικα μας δεν ειναι τελεια...αλλα δεν οφειλεται σε μενα αυτο..

Αληθεια εσεις τσακωνεστε συχνα?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως τα οικονομικά προβλήματα φέρνουν γκρίνια.Οσο και να μην το θες είναι αναπόφευκτο.Τόση ένταση και άγχος κάποια στιγμή σε κάνουν να ξεσπάς σε ανθρώπους που δεν σου φταίνε αλλά τους νιώθεις κοντά σου.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα Χριστουγεννα Ζωπ μου...Ε μη μου πειτε τωρα οτι ξοδευω πολλα!

Φουμπι μου ευτυχως μετα απο λιγο ερχεται κ με ρωταει αν ειμαι καλα και τα ξαναβρισκουμε....

Γενικως εχει νευρα γτ τα οικονομικα μας δεν ειναι τελεια...αλλα δεν οφειλεται σε μενα αυτο..

Αληθεια εσεις τσακωνεστε συχνα?

Δεν μπορώ να ξέρω αν ξοδεύεις πολλά. Από ότι λες όμως ψωνίζεις συχνά κι αρκετά πράγματα. Αυτό είναι πολύ ωραίο αλλά αν τα οικονομικά σας δεν είναι τέλεια, τότε (θα) αποτελεί πρόβλημα.

Για την ερώτηση που κάνεις στο τέλος...:mrgreen: και μιας και ψήθηκε κι ο μπακαλιάρος... διαλέγω την κουρτίνα 2:rolleyes: κι αποχωρώ για απόψε...:cool:

Εγώ όταν τσακωθούμε θέλω να του φορέσω το πιάτο καπέλο...

Μόνο...?:confused:

Μην ξεχάσετε τη συνταγή για τσουρέκι (που λατρεύω). Εξάλλου, πρέπει να πάρω την εκδίκησή μου. Ο Ζώπυρος ακόμα με κοροιδεύει... μμμ... (εμοτικον που ξυνίζει μούτρα και σηκώνει φρύδι):tongue:

Καληνύχτα σε όλες μας!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόνο...?:confused:

χαχαχα!εννοείς μόνο το πιάτο και όχι όλο το τραπέζι ας πούμε? Μιλάω μόνο για την ώρα του φαγητού.Κατα καιρούς έχω σκεφτεί πολυ΄χειρότερα αλλά δεν είναι της παρούσης:rolleyes:

Μην ξεχάσετε τη συνταγή για τσουρέκι (που λατρεύω). Εξάλλου, πρέπει να πάρω την εκδίκησή μου. Ο Ζώπυρος ακόμα με κοροιδεύει... μμμ... (εμοτικον που ξυνίζει μούτρα και σηκώνει φρύδι):tongue:

Καληνύχτα σε όλες μας!!

αααααα!αχάριστος άνθρωπος.Εμ απέκτησε δωρεάν εξοπλισμό για τένις εμ γκρινιάζει κι από πάνω?

Καληνύχτα κοριτσάκι.Καλή ξεκούραση


Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολύ αστεία τα ονόματα με τα οποία αποκαλούμε εδώ τους άντρες μας? αχαχαχαχαχαχα!:lol::lol::lol:

Καληνύχτααααααααααααααα!!

Ε αφού στον ανδροκρατούμενο κόσμο είναι η Γιώργαινα του Γιώργου ...εδώ που είναι γυναικοκρατούμενο φόρουμ ορθά αποκαλούνται έτσι...:cool::tongue:

Ο δικός μου πάντως από το Ρόζα που του είχε κολλήσει μια εποχή ο γιος μας μάλλον θα προτιμήσει το Φούμπος

Ζωπ απο οσα ειπα, σωστη απαντηση ηταν "ΟΟΟχι Ελενη μου δεν ξοδευεις πολλα!";)

Καληνυχτα, φιλια.

Α κι εμένα αυτές οι απαντήσεις μου αρέσουν


Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη μου,

Έχω κι εγώ γουόκ και δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ όμως !!! Φέφη το θες ????????????????

ναι, στείλτο να το δοκιμάσω!

Επίσης, έχω να πω ότι η Φέφη είναι νορμάλ άνθρωπος πχ βλέπει όνειρο ότι κάνει διακοπές στο νησί με βόλτα, ποτάκια, άνευ τέκνου κοκ --- εγώ πάλι... δεν είμαι : είδα όνειρο χθες πως ήμουν λέει σε μεγάλο σούπερ μάρκετ (δεν αναγνώρησα σε ποιό) και ήθελα να ψωνήσω για Παραμονή Πρωτοχρονιάς, Χριστουγέννων κάτι ήταν όμως σε μεγάλο φαγοπότι... πω πω τί είχαν βρε παιδιά πάνω αυτά τα ράφια πόσο τα ζήλεψα όλα τα προϊόντα δεν μπορώ να σας πω... υπήρχαν πράγματα που δεν κυκλοφορούν όντως αλλά εγώ κοίταζα σαν παιδί και είχα μείνει με το στόμο ανοιχτό ! Αφού όταν ξύπνησα το έλεγα στον άντρα μου και γέλαγε... μάλλον έχει να πέσει πείνα που μόνο στον ύπνο μας θα βλέπουμε έστω και το ράφι, όχι το ... ταμείο ! :rolleyes:

:lol:

πάντως μου άρεσε που σε ειδα έστω κ στο όνειρο!

μου έλλειψες!

ασε καλυτερα τον φεφο καρντια μου!!!

αυτό κάνουμε έτσι κ αλλιως λόγω έλλειψης χρόνου! στην οικονομική διαχείριση του έχω τυφλή εμπιστοσύνη πλέον!

καλη ορεξη.

ο πυρετος καλα κρατει. 39,1!!!!ποσο το λυπαμαι το ψυχουλακι μου:rolleyes:

η ψυχολογια μου στα πατωματα. ωρες ωρες λεω δεν μπορει, κατι κανω λαθος. δεν ξερω, απελπισια με πιανει ρε κοριτσια.συνεχεια αρρωστη. και να πω οτι την παραταω και δεν την προσεχω.εχω και τυψεις που δεν μπορω να κατσω ολες τις μερες που ειναι αρρωστη μεχρι να αναρρωσει και το ταλαιπωρω και αυτο το κακομοιρο!!!:(κατι τετοιες στιγμες λεω οτι νιωθω απαισια και θα προτιμουσα να μην δουλευω

τα ίδια περνάμε όλες πάνω κάτω!

να μην νιώθεις τύψεις. κάνεις το καλύτερο για την οικογένειά σου!

εύχομαι σήμερα να είναι καλύτερα η χιονάτη σου!

Τι καλά, τι καλά!!!

Μόλις με ειδοποίησε η κολλητή μου πως το Σάββατο έχουμε reunion η γενιά μου του Λυκείου!

Κόρες σας αφήνω σχολάω!

Φιλάκια!!!!

να είσαι η ομορφότερη!

κ να περάσεις τέλεια!

πολύ θα ήθελα να κάναμε κ εμείς κάτι αντίστοιχο...αλλά έχουμε χαθεί!

Καλησπέρα!

Μια μικρή παράνοια... σήμερα στο μενού της ζωπυροοικογένειας : Κουνουπίδι βραστό, πιλάφι κόκκινο και κάτι υπόλοιπα από καλαμάρια.:cool:

μια χαρά!

Έχω τρέξιμο μέχρι το βράδυ, όρεξη καθόλου αλλά τι να κάνω...?

Αφροδίτη, μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου. Εμείς για 2-3 χρόνια είχαμε άρρωστο τον μικρό, τουλάχιστον μια φορά τον μήνα. Αφού από την απελπισία μου, είχα ανοίξει και σχετικό θέμα δίπλα.

Εντωμεταξύ, συμφωνώ ότι η καλή/σωστή διατροφή είναι το φάρμακο για το δυνατό ανοσοποιητικό, μόνο που σε μας δεν ίσχυε. Έχω ένα παιδί που ευτυχώς έμοιασε στον πατέρα του και τρώει τα πάντα και σε καλές ποσότητες. Οπότε, η διατροφή δεν ήταν το πρόβλημά μας.

Τον ξεσκονίσαμε και στις εξετάσεις, δεν του βρήκαμε τίποτα άσχημο, παρά μόνο μια πολύ δύσκολη ιγμορίτιδα (αιτία για να κατέβει το κρύωμα προς το λαιμό/αναπνευστικό). Πάνω που είχαμε αρχίσει να συζητάμε την λύση του χειρουργείου, το παιδί δυνάμωσε (?) κι εδώ κι ένα χρόνο αρρωσταίνει φυσιολογικά (πέφτει ο τελευταίος από την τάξη του αλλά πέφτει όμως και άλλα κρυώματα τα περνάει στο πόδι, όπως την προηγούμενη Παρασκευή που μου έκανε έναν πυρετό και τίποτα άλλο ή και τώρα που είναι πάλι συναχωμένος αλλά το παλεύει δυνατά και δεν έχει κρεβατωθεί).

Οπότε φροντίζουμε την μύτη όσο μπορούμε και κάνουμε τον σταυρό μας...

Κάποια στιγμή βέβαια, τα πήρα και στο κρανίο με γιατρούς/φάρμακα, έτσι πήρα λίγο την κατάσταση στα χέρια μου και βοήθησε λίγο κι αυτό. Όσο για την δουλειά, δεν παίζει... Η κόρη της κολλητής μου (που δουλεύει σαν σκυλί) δεν έχει αρρωστήσει σχεδόν ποτέ...

Εύχομαι γρήγορα περαστικά στη κορούλα σου!!

Ποιό καλέ?

τα περί αλλαγής επαγγελματικού προσανατολισμού κ νέων επιχειρήσεων. πολύ γενικά!

τα περί αντιβιώσεων... τα θυμάμαι!

Καλησπερα.

Σημερα με επιασε το μαγειρικο μου....

Εφτιαξα τραχανα μρε κοτοπουλο για το θησαυρακι μου,φασολακια για μας,

Μια μπατζινουλα,μαρεγκακια με γκαναζ σοκολατας και κρεμ μπρουλε!!!!!

Α,εκανα και απογευματινο για τον θησαυρο,τορτελινια με φετα.....!

Οπως καταλαβατε αρχισαμε να τρωμε γαλακτοκομικα.Νηστεια μονο στο κρεας μεχρι μεγαλη εβδομαδα που θα νηστευουμε γενικα.

Εσεις που δωσατε στα παιδια σας βιταμινες και σιδηρο,για πειτε μου ποτε αρχισαν να τρωνε ξανα;

Εμεις εχουμε 4η μερα σηαμερα που τα πινουμε αλλα ακομα τιποτα απο ορεξη....

να σκεφτείτε οτι οταν βλεπει κουταλι τον πιανει αναγουλα και πολλες φορες βγαζει γουλιες εμετο.

Δλδ εχει παραγινει το κακο!!!!!

Οτι τρωγετε με πιρουνι η ακομα και με το χερι,αργει να το μασησει με αποτελεσμα να τρωει μικροποσοτητες!!!

Εχω τρελαθει...η ανορεξια στα μεγαλια της!!!!!!!!

Εν το μεταξυ,εχω απο το σαββατο που σταματησε η ας πουμε,περιοδος μου και εχω πολλα πονακια χαμηλα στην κοιλια μου,λες και περιμενω να αδιαθετισω παλι.

Αυτες τις μερες εχω κανονισει να παω για τεστ Παπ και θα πω του γιατρου μου να κανω εναν υπερηχο.....κατι δεν μου αρεσει σε ολη την φαση...:rolleyes:

Φιλια σε ολες σας.

σιγά σιγά θα ανακτήσει την όρεξή του ο αγαπούλης. κουράγιο μανούλα!

να πας καλή μου στο γυναικολόγο κ να το δείτε!

τί ωραία φαγάκια έκανες συμπεθερούλα μου!

τα ίδια θα κάνεις κ όταν τον καλοπαντρέψεις με την κορούλα μου;;)

Καλησπέρα κόρες. Που είσαστε χαμένες? Ξέρετε τι έπαθα? Έχω βάλει το φαγητό και γίνεται αλλά δεν μπορώ να περιμένω... νυστάζω!:shock:

Άντε μπράβο! Αν και νομίζω ότι δεν έχεις κάτι σωματικό, απλά είσαι υπό μεγάλη πίεση...

Φιλενάδες, μη με βαρέσετε αλλά... έχετε αρχίσει να σχεδιάζετε τις καλοκαιρινές σας διακοπές...? Κάποιοι από τους φίλους μου, ναι...

διακοπές δεν θα κάνουμε τελικά φέτος. έχουμε μετακόμιση γραφείου καλοκαιριάτικα κ στο καπάκι την επέμβαση για το παιδί. οπότε το πολύ κανά τριήμερο κ αυθημερόν στα παράλια του λουλουδιστάν! κ πάλι ευτυχισμένοι θα είμαστε.

πέρισυ που πήγαμε χαλκιδική το σκυλομετάνιωσα. δεν άξιζε καθόλου την ταλαιπωρία! κ ήταν κ μάπα το ξενοδοχείο κ το πλήρωσα κ ολ ινκλούζιβ. απορώ τί της είχε αρέσει της αδερφής μου που είχε πάει την προηγούμενη χρονιά!

χάλια φαγητό, χάλια μέρος, το κοντινό χωριό δεν είχε τίποτα για ταβέρνα της προκοπής, μόνο φούρνο! μια παιδική χαρά που ήταν η χαρά του ανώμαλου ... τί να σας λέω!

αγιόκαμπος κ πάλι αγιόκαμπος! βελίκα, κουτσουπιά, ...

άντε κ προς βόλο μεριά..καλά νερά, αλμυρός, ...

Ζωπ μην παίζεις με τον πόνο μου.Δηλ υπάρχουνε ακόμα άνθρωποι που πάνε διακοπές?Νιώθω σαν εξωγήινη

μη νιώθεις! εσύ είσαι σε διακοπές διαρκείας εκεί που ζεις!

Γεια σας κοριτσια! Τι κανετε?

Μηπως δηλαδη ειναι καμμια ορμονικη διαταραχη και χρειαζεται να κανεις ενα πληρη αιματολογικο ελεγχο που συμπεριλαμβανει ορμονες.

α παρεπιπτοντως..τι ειναι η μπατζινουλα?

συμφωνώ για πλήρη αιματολογικό με ορμονικό έλεγχο. κοστίζει βέβαια η εξέταση. την έκανα κ εγώ τον Οκτώβριο-Νοέμβριο. είχε γίνει η περίοδός μου τιραμόλα! ευτυχώς ήταν θεμα άγχους!

μπατζίνα είναι ένας χυλός με αλεύρι, κολοκυθάκια, γάλα, αυγά, τυρί που ψήνεται σε ταψί κ είναι πολύ νόστιμο. γίνεται σαν πίτα, χωρίς φύλλα!

εγώ χθες έκανα τυρόψωμο! μοσχομύρισε το σπίτι. σήμερα τρώμε γεμιστές που είχαν περισσέψει από το Σάββατο. για αύριο θα ξεπαγώσω ρεβύθια. άρα δεν έχω μαγείρεμα!

ντούπι!

χθες σιδέρωσα λίγα. έχω κ άλλα, αλλά το παιδί μου ήθελε να ντιαβάσουμε ιστορία! εννοεί παραμύθια! κ περιοδικά! κ βιβλία για γονείς που έχουν εικόνες παιδάκια!

απόλαυσα φεφόπαιδο! μόλις την έφερε η μάνα μου το απόγευμα μου ζητούσε τούρτα "η μαμά θα κάνει τούρτα, η μαμά θα κάνει τούρτα!!!"

μα ποιά είμαι; η φούμπι;;;;;:confused::rolleyes:

στελτε τούρτα για το παιδί μου!!!

να του κάνεις έτσι :tongue: και να τους πεις πως εσύ έχεις δωρεάν κατάλυμμα και ανοιχτή πρόσκληση για Νότιο Αγαίο;)

για μας ισχύει αυτή η πρόσκληση; να ρθούμε του χρόνου δηλαδή!

Μαγειροπούλες μου, να σας πω : Θέλω καλή, δοκιμασμένη συνταγή για τσουρέκι (σλουρπ!). Μια φορά παλιά το επιχείρησα και το ρίξαμε στις ρακέτες...

Και το φαγητό δεν λέει να τελειώσει... ΝΥΣΤΑΖΩ!

κ εγώ θέλω δοκιμασμένη συνταγή για τσουρέκι! τρελαινόμαστε με την σύσα για τσουρέκι. το έχετε καταλάβει απο το βιντεάκι!!

Ο άνθρωπος που γύρισε από την κουζίνα (πώς λέμε ο άνθρωπος που γύρισε από τη ζέστη στην ελληνική ταινία). Ουφ και γουφ, έφτιαξα ένα ελιόψωμο για τον Έβιρο (ε καλά θα τσιμπίσω κι εγώ). Μετά έφτιαξα ένα παντεσπάνι. Μετά έφτιαξα μια κρέμα, αλλά αυτή θα την πετάξω γιατί δε μου άρεσε καθόλου. Θα κάνω άλλη αύριο που θα πάρω κι άλλο βούτυρο. Πρόκειται να κάνω μια τουρτίτσα απλή και γι' αυτό ξεκίνησα από σήμερα να την έχω την Τετάρτη για το σχολείο να κεράσει η κόρη μου για τα γενέθλιά της. Είχα και απώλειες, αλλά ήταν μικρό το κακό.

είσαι δημαρχέσα, τέλος!

Εγώ έγω καταλήξει ότι το καλαμαράκι για να γίνει μαλακό πρέπει να έχει δύο στοιχεία. Το ένα είναι να έχουμε χοντρά καλαμαράκια κι όχι μικρούλια και λεπτά. Το άλλο είναι η δυνατή φωτιά. Όσο πιο μέτρια προς χαμηλή είναι η φωτιά τόσο πιο πολύ γίνονται πετσιά και ξεραίνονται.

εγκυκλοπαίδεια!

Δεν είναι πολύ αστεία τα ονόματα με τα οποία αποκαλούμε εδώ τους άντρες μας? αχαχαχαχαχαχα!:lol:

Καληνύχτααααααααααααααα!!

όντως!!!!!!

Ε αφού στον ανδροκρατούμενο κόσμο είναι η Γιώργαινα του Γιώργου ...εδώ που είναι γυναικοκρατούμενο φόρουμ ορθά αποκαλούνται έτσι...:cool::tongue:

Ο δικός μου πάντως από το Ρόζα που του είχε κολλήσει μια εποχή ο γιος μας μάλλον θα προτιμήσει το Φούμπος

:lol:

καλημέρα όλη μέρα. υγρασία στο φουλ, αλλά τουλάχιστον έβγαλε επιτέλους ήλιο!

κοιμήθηκα σαν βόδι από τις 10 παρά 5! το να παίζεις με την σύσα είναι εξουθενωτικό μετά τη δουλειά! αλλά τουλάχιστον το απολαμβάνουμε εξίσου μάνα κ κόρη!

χθες όσο σιδέρωνα μαγείρευε φακές(αγαπημένο της φαγητό)!!!!είχε πάρει το κομπολόι του πατέρα της, ένα τασάκι (που δεν χρησιμοποιούμε) κ κάτι κλειδιά κ ανακάτευε στην κουζίνα της με άλλα κλαμπατσίμανα κ πηγαινοερχόταν σαλόνι-γραφείο (όπου σιδέρωνα) για να προσθέσει αλάτι, λάδι, πεπέρι! κ να μου δώσει να δοκιμάσω, κ όλα αυτά μιλώντας κ τραγουδώντας ακατάπαυστα!!!:)

πήραμε κ τηλεφωνο τη νούνα!μίλησε το σπλάχνο μου το όμορφο!

έφαγε κ λιγάκι τυρόψωμο, ήπιαμε γάλα κ μετά κλασικά με ρώτησε "μαμά θέλεις νάνι;" κ φυσικά ενέδωσα!!!!!:cool:

σήμερα λέω να ξαποστείλω κάτι φλυτζανάκια του ελληνικού καφέ που μου πιάνουν χώρο στο ντουλάπι. έχω βάλει στο ματι κ άλλα πραγματάκια που δεν τα θέλω κ μάλλον έχω βρει πού θα πάνε!!!

θα ανασάνει η κουζίνα μου!

τί κρέμα προσώπου χρησιμοποιείτε; βάζετε κ ματιών; νύχτας; ορό;

ποιό άρωμα σας αρέσει; είμα ισε αναζήτηση για αγορά. προσεχώς.

κ μια τελευταία, χαριστική, εντελώς άσχετη.

για τη σαλάτα που κόβετε, έχετε υπόψη σας ένα ταπεράκι που γυρίζει το καπάκι του ώστε να διατηρούνται τα λαχανικά πιο φρέσκα για περισσότερο; η πεθερούλα μου έχει ένα από ικέα. αλλά δεν γουστάρω ούτε βόλτα στο ικέα.

δεν θα βρω λέτε σε μαγαζιά με κουζινικά;

αυτά τα ολίγα για αρχή...:rolleyes::lol:

μακια μούκια!

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξυ,εχω απο το σαββατο που σταματησε η ας πουμε,περιοδος μου και εχω πολλα πονακια χαμηλα στην κοιλια μου,λες και περιμενω να αδιαθετισω παλι.

Αυτες τις μερες εχω κανονισει να παω για τεστ Παπ και θα πω του γιατρου μου να κανω εναν υπερηχο.....κατι δεν μου αρεσει σε ολη την φαση...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Μήπως έχεις αρπάξει κρυολογηματάκι? Όπως και να έχει να πας στον γιατρό!

Φιλια σε ολες σας.

Φιλενάδες, μη με βαρέσετε αλλά... έχετε αρχίσει να σχεδιάζετε τις καλοκαιρινές σας διακοπές...? Κάποιοι από τους φίλους μου, ναι...:cool:

Θα κάνουμε ότι κάνουμε εδώ και 10 χρόνια, θα πάμε Βόρεια Εύβοια στο σπίτι που νοικιάζουν με το χρόνο οι γονείς μου! Εκεί κάθονται τα παιδιά μαζί με τους παππούδες από τον Ιούνιο μέχρι τον Αύγουστο και πηγαίνω κι εγώ για 2 εβδομάδες στην άδειά μου!

Τον Αύγουστο πάμε στην άλλη γιαγιά στα Γιάννενα μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία!

Ζωπ μου και σημερα ρομαντικα φαγαμε, αφου πρωτα τσακωθηκαμε γιατι κατα τη δικη του κριση ξοδευω πολλα λεφτα, χωρις να εχουμε...

Κοριτσια εβραζα μεσα μου γιατι μου απαριθμουσε "2 φορεματα, 2 ζευγαρια παπουτσια, ενα ζευγαρι μποτες," , ξεχνωντας βεβαια οτι ειχα γενεθλια και ηταν ολα δωρα γενεθλιων απο αυτον και τη μαμα του. Ε αν ηταν τοσο προβλημα ας μην μου παιρνε τιποτα!Ασε που αν το καλοσκεφτω αυτα τα ξοδεψε εκεινος οχι εγω. Να σημειωσω οτι γενεθλια ειχα μεσα του Φεβρουαριου και εχουμε μεσα Μαρτη. Δεν ψωνισα κατι απο τοτε.

Ουφ, πολυ εχω συγχυστει. Δουλευω, δεν παιρνω και τιποτα για τον εαυτο μου, και τα ακουω κ απο πανω.

Περνάμε ζόρικες μέρες και εκνευριζόμαστε με τα πάντα. Μην δίνεις σημασία:wink:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!σημερα θα φαμε κοτοπουλο στο φουρνο σκετο για μενα με πατατουλες για τον αντρουλη κ αν βρει η μανουλα θα μου βρασει κ μπροκολο!κανονικα θα τρωγαμε ψαρι σημερα αλλα η μανουλα δεν βρηκε κατι καλο,κ οτι να ναι στο στρουμφακι δεν φτιαχνει με τιποτα χιχιχιχι!!!!

Ζωπ εμεις διακοπες φετος μονο χαλκιδικη στο εξοχικο κ αυτες λιγες,γενναω με το καλο τελη ιουνιου οποτε μεχρι να 40σω θα μαι θεσσαλονικη κ μετα τελη αυγουστου λεμε να παμε για κανενα 10μερο στο σπιτι στην χαλκιδικη!θα δουμε,οτι ειναι καλυτερο για το στρουμφακι!η γιαγια του παντως μετα το πασχα θα παει να βαψει το σπιτι κ να βαλει σιτες ωστες ολα να ειναι σουπερ για τον εγγονο χαχαχαχαχαχα!

Δωρακι παιζει να ναι απο το αγχος σου,το χα παθει κ εγω αλλα αφου θα πας για τεστ θα στα πει κ ο γιατρος!

Αφροδιτη περαστικα σας,ελπιζω να ειστε καλυτερα!

δεν θυμαμαι ποια με ρωτησε αν αλλαζει κ η γευση με το γουοκ,δεν ειδα διαφορα,το ιδιο νοστιμα γινονται!

Φεφη κ εμας εδω για ηλιο το παει,αλλα ακομα δεν τον ειδαμε!στειλε μας λιγο απο το λουλουδισταν!

φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...