Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Αν είναι άσπρα μήπως είναι κάποιο υπόθετο??εγώ συγγνώμη κιόλας βάζω ένα cyclogest το βράδυ και το κατουραω όλη μερα μετά...

      Αλλά μπορεί και να είναι απλά κολπικά υγρα...με την εγκυμοσύνη αυξάνονται αυτά.. 

      Οχι δεν βάζει υποθετα

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια μου.μαλλον καλησπερα!να σας ρωτησω ,εχω βγαλει κατι και με ανησυχησε λιγο.εβγαλα ενα πραγμα ''σαν'' σπυρι απο την αριστερη μερια στην κοιλια.ειναι σαν φουντουκι στο μεγεθος και ειναι μωβ-κοκκινο.συγνωμη που σας λεω τετοια μεσημεριατικα αλλα φοβηθηκα λιγο.εχει τυχει σε καμια??????!

Εγώ στην θέση σου θα πήγαινα σε δερματολόγο....

Εμεις σημερα πηγαμε στον γιατρο για θησαυρο,

Μας εδωσε σιροπι σιδηρο(για 3 μηνες ,παρακαλω....) και βιταμινουχο σιροπι για την ορεξη.

Αν και μας ειπε οτι λογικο ειναι το παιδι να μην τρωει αφου εχει μεγαλη ελλειψη σιδηρου.

Τωρα που θα πινει τα σιροπια θα ξανα ανοιξει η ορεξη του.

ΑΜΗΝ και ποτε λεω εγω!!!!

Λοιπόν θα στρώσει τώρα με το φαί του και θα ηρεμήσεις κι εσύ!

Τωρα στα δικα μου.

Βγηκαν τα αποτελεσματα για το θηροειδη...

ΑΡΝΗΤΙΚΑ!!!!!!!

Σε λιγο φευγω για καρδιολογο....και Ο Θεος βοηθος!!!!!!

Όλα καλά θα είναι και από εκεί:wink:

Η κόρη μου με έκανε αλοιφή:

Μιλάμε στο τηλ. με την πεθερούλα να την ρωτήσω πώς είναι τα παιδιά κλπ και με ζήταγε ήθελε να μου μιλήσει, παίρνει λοιπόν το ακουστικό κι αφού με ρώτησε αν είμαι καλά μου λέει "να πω ταγούδι μαμα μου ????" της απαντάω ναι...τί μου τραγούδησε

"Καλημέρα τί κάνεις να 'σαι πάντα καλά, κι όταν είσαι κοντά μου κι όταν είσαι μακριά,

να 'ναι κάθε σου μέρα μια καινούργια αρχή...

καλημέρα τί κάνεις ? Σ' αγαπάω πολύυυυυ "

Φυσικά με πήραν τα ζουμιά.... δεν θέλω και πολύ... όταν την ρώτησε πού το άκουσε αυτό το τραγούδι μου είπε "Λία μου" την δασκάλα της...:rolleyes:

Σκέτη γλύκα η Σεμίνα σου!

Λοιπόν χθες ο γιόκας μου έριξε ένα μαξιλάρι με κορδόνια στην πλάτη και έκοβε βόλτες στο σαλόνι...ξαφνικά με πλησιάζει και μου λεει...μήπως θες κανά σιντί?:shock:

αχχχχχ!υψηλες επαγγελματικές προσδοκίες που έχει το σπλάχνο μου!:rolleyes:

ΧΑχαχαχαχα!

ο άλλος πάλι ετοιμάζεται για τις δύσκολες μέρες που έρχονται...μάλλον διαβάζει κρυφά τον οδηγό του περιστεριού ,δεν εξηγείται διαφορετικά.Πάει και κρύβει τα μπισκότα του στα πιο απίθανα μέρη και μετά πάει και τα ξετρυπώνει,με αποτέλεσμα να είναι πάντα με ένα μπισκότο στο χέρι και να αναρωτιώμαστε όλοι που στο καλό το βρίσκει.Δεν ξέρω ποιο θα είναι το επόμενο μέρος που θα κάνει αποθήκη...

Χμ! Λαγωνικό ο γιόκας σου!!!

κοριτσακια μου μολις γυρισαμε,ολα καλαααααααααααααα!!!ειμαι τοσο ευτυχισμενη,ο μπεμπης ειναι σουπερ κ το ιδιο κ ο τραχηλος μου καθως κ ο πλακουντας ανεβηκε κ ειναι οπισθιος(αν τα γραφω σωστα)!!!!!!!εχουμε εναν ζωηροτατο μπεμπη γυρω στα 580γρ κ κατι μερες μεγαλυτρος!!!!!ουφ ξαλαφρωσα!!!!!!!!!!!!!!!σας ευχαριστω ολες μα ολες για τις ευχες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

΄

Σούπερ νέα!!!!!!!

Εμεις πηαγαμε στον καρδιολογο που μου εκανε καρδιογραφημα και ηταν οκ!

Μου ειπε οτι εχω πολυυυυυ αγχος και ισως οφειλετε κι εκει,

αλλα επειδη θελει να ειναι καλυμμένος θα μπουμε σε μια σειρα εξετασεων.

Αχ ξαλαφρωσα λιγακι.

Τωρα θα επικεντρωθω στη διατροφη του μικρου μου!!!!

Φιλια

Είδες λοιπόν που όλα είναι καλά? Κοίτα να ηρεμήσεις τώρα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

τα νεα μας απτον παιδιατρο???βρογχιολιτιδα!!!τι πρωτοτυπο???αντιβιωση 10 μερες και εισπνεομενα. ειχαμε 1 μηνα να παρουμε αντιβιωση!!αλπεπιστηκα παλι.πολυ αντιβιωση εχει παρει το μικρακι μου.....οοοουφφφφ. πρεπει να δω τ θα κανω αριο, ποιος να την κρατησει. πεθερικα αρρωστα αν και ειναι στην αναρρωση αλλα φοβαμαι και παλι. μουρχεται να βαλω τα κλαμματα..

Link to comment
Share on other sites

Φεφακι εχει δικιο η στρουμφομανα, και το γουοκ του Ικεα μια χαρα ειναι..

Την ζυμη απλα, εβαλα 2 καλες χουφτες αλευρι, ενα μπαλακι οσο ενα καρυδι περιπου μαγια νωπη (εχω μπολικη στην καταξυψη, απο φουρνο την παιρνω), λιγη ζαχαριτσα και αλατι και νερακι, ζυμωσα και αφησα να φουσκωσει.

Εβαλα λιγο λαδι σε αντικολλητικο και ανοιξα με το πλαστη γιατι με το χερι δεν απλωνοταν τοσο καλα. Ψησιμο για περιπου 20 λεπτα..

Link to comment
Share on other sites

τα νεα μας απτον παιδιατρο???βρογχιολιτιδα!!!τι πρωτοτυπο???αντιβιωση 10 μερες και εισπνεομενα. ειχαμε 1 μηνα να παρουμε αντιβιωση!!αλπεπιστηκα παλι.πολυ αντιβιωση εχει παρει το μικρακι μου......

Αφροδιτάκι μην στεναχωριέσαι, όλα λίγο πολύ στην ίδια κατάσταση είναι!

Να φανταστείς ότι η δικιά μου πήρε ή 3 ή 4 φορές φέτος αντιβίωση και λέω ότι πάει πολύ καλά!!!:rolleyes::rolleyes:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτάκι μην στεναχωριέσαι, όλα λίγο πολύ στην ίδια κατάσταση είναι!

Να φανταστείς ότι η δικιά μου πήρε ή 3 ή 4 φορές φέτος αντιβίωση και λέω ότι πάει πολύ καλά!!!:rolleyes::rolleyes:

και η δικια μου το ιδιο. ειναι η 4η η 5η φορα,τοση αντιβιωση ομως???μηπως τοση αντιβιωση στο μελλον τους κανει κακο???δεν ξερω...μπορει να λεω και βλακειες:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια σημερα εχουμε ηλιο λεω να κανω καμια δουλιτσα να ξεβρωμισουμε χιιχιχι:tongue::tongue:,χτες με πηρε ο γυν.ολα καλα μου ειπε και το ζαχαρο και η οξονη ηταν επειδη ημουν νηστικη;) ειδε και το ιστορικο μου απο τις αλλες εγκυμοσυνες και ετσι σε 2-3εβδομαδες θα επαναλαβω το σακχαρο νηστειας..Σημερα μαγειρεψε η πεθερα γεμιστα και ετσι θα ειμαι χαλαρη απο μαγειρεμα

καλά τα νέα σας λοιπόν Ιωάννα! Μην αγχώνεσαι πλέον!

χθες ξεκίνησα με ποτήρι πλαστικό της τάπεργουέρ, αλλά δεν είναι ειδικό.

το καλοκαίρι είχα δοκιμάσει καλαμάκι, αλλά βουτάει το χέρι της στο νερό ή το χυμό.....πότε θα συνέλθει γιατρέ μου; στις πόσες επαναλήψεις;:o

Φέφι, παλιότερα η τάπερ είχε ποτηράκαι πλαστικά με καπάκι που είχε τρυπούλα για το καλαμάκι. Εγώ τέτοια πήρα και έτσι πίνει νεράκι και χυμό ο Χρήστος.

!!

Αφροδιτούλα μου να τα εκατοστήσεις και από εμενα!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

και η δικια μου το ιδιο. ειναι η 4η η 5η φορα,τοση αντιβιωση ομως???μηπως τοση αντιβιωση στο μελλον τους κανει κακο???δεν ξερω...μπορει να λεω και βλακειες:rolleyes::rolleyes:

Μωρε βλακείες δεν λες καθόλου αλλά και τι να κάνεις; Να το αφήσεις να χειροτερέψει και να κάνει και καμιά πνευμονία μετά;

Δυστηχώς επιλογές δεν έχουμε οπότε αναγκαστικά δίνουμε αντιβιώσεις...:(

Για ομοιοπαθητική το έψαξες καθόλου;

Ή κάποια φυτικά σιροπάκια που είναι για την ενίσχυση του ανοσοποιητικού;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!

Μου λείψατε.

Επέστρεψα χτες. Χόρτασα μανούλα μπαμπούλη αδερφούλα αδερφούλη νυφούλα και φυσικά μπεμπούλα.

Η μπουμπού μας είναι τέλεια. Πολύ γλυκό μωρό και χαρούμενο. Χτές χόρευε η αδερφή μου και τραγούδαγε(της έκανε καραγκιοζιλίκια δηλ.) και αυτή να κουνάει χέρια πόδια να γελάει και να βγάζει φωνούλες.

Εκατσα χτες και σας διάβασα αλλά είναι αδύνατον να σχολιάσω.

Να ευχηθώ στον άντρα της Αννιας να είναι πολύχρονος. Περαστικά στα άρρωστα και στους άρρωστους. Πολύ χάλια αυτή η ίωση. Εγώ εχω ακόμα βήχα.

Φέφη χτες είδα και ένα όνειρο που είδες πριν μέρες, είδα ακριβώς το ίδιο την Πέμπτη.

Σήμερα θα κάνω μακαρόνια με σάλτσα. Ευτυχώς δεν έχω δουλειές τα έκανε ο άντρας μου το ΣΚ. Εχω μόνο λίγο σίδερο.

Ξέχασα να ευχηθώ και στη Φούμπι. Να σας ζήσει ο μπέμπης. Να είναι γερός και καλότυχος. Καλό σαραντισμό να έχει η αδερφούλα σου.

Φιλάκια


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

φευγω παω φουρνο με την κορη μου. να κανω μια ερωτηση???οταν λεει ενα παιδι μια λεξη κακια, τι κανουμε??? αδιαφορουμε, το μαλωνουμε, του λεμε απλα μην την ξαναπεις???πως το κοβουμε??

καλο πρωινο σαββατου σε ολες...

Την πρώτη φορά που θα την πει δεν λέω τίποτα γιατί είναι πιθανό να μην την επαναλάβει. Αν το ξανακάνει τότε εξηγώ πως αυτή η λέξη δεν πρέπει να λέγεται γιατί στενοχωρεί αυτούς που την ακούν.

κοριτσια καλησπερα στα γρηγορα κανω δουλιτσες γιατι σημερα εχει γενεθλια ο συζυξ και ολο και καποιος θα ρθει!!!σημερα θα κανω σπανακορυζο!!!

Να τα εκατοστήσει Ιωάννα! Να τον χαίρεστε και να σας χάιρεται κι εκείνος!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια κι από μένα.

Έφτιαξα αρακά με πατάτες λεμονάτο.

εγω οχι και τοσο καλα. η κορη μου εχει απο χθες βηχα και πυρετο και τον αντρα μου τον ποναει το γονατο του. τους αφησα σπιτι μαζι για να την παει στην παιδιατρο αργοτερα. ξεκιναμε αντιβιωση παλι!!!

Περαστικά και στα δύο μέλη της οικογένειάς σου Αφροδίτη.

έμαθα κ για τα μοσχάκια κ τα θράψαλα!

εβίρι είσαι εγκυκλοπαίδεια!

χαχαχαχαχα

το απόγευμα έχω σιδέρωμα πάλι!!!! με τέτοιο καιρό δεν στεγνώνουν τα τούχια!=ρούχα.

πώς λέμε το μπαούλο;;; είναι εύκολο!;)

το μπούυυυυυυυλο!!!!:lol::cool:

χαχαχαχαχαχαχα

Περάσαμε καλά 4 μερούλες στα Γιάννενα με τον αντρούλη μου!

Μπράβο Αγγελική πολύ χαίρομαι.

.

από εδώ και στο εξής μπορείτε να με φωνάζετε και.... Λάζαρο !

χαχαχαχα γεια σου Λάζαρε.

Παρε μπαρες να εχεις!!!

Πωπω τι ωραία πράματα είναι αυτά. Ορίστε, μέχρι και μπάρες θα έχουμε σ' αυτό το μαγειροκαφέ. Αμ πώς!!!!!!!!!

μας τελείωσες!!!!!!μάστερ σεφ!

έλεν;;;;γιο ρ α τσεκ μασίν!!!!:lol:

χαχαχαχαχα κι εμένα μ' αρέσει αυτή η διαφήμιση.

τα νεα μας απτον παιδιατρο???βρογχιολιτιδα!!!

Μη στενοχωριέσαι, αφού αυτές οι ιώσεις είναι τόσο μα τόσο επίμονες και δύσκολες, δεν μπορούσε να γίνει αλλιώς, έπρεπε να πάρει αντιβίωση το παιδί. Μέχρι τέλος του μήνα θα έχουν σταματήσει όλες οι αρρώστιες. Θ' αρχίσει να πιάνει καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτάκι μου είμαι γαϊδούρα το ξέρω....περαστικά στην μικρούλα μας.Οσο για τις αντιβιώσεις κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι.Και τις έχει φάει όσο δεν πάει ο μικρός.

Καγκλυ ,μας έλειψες!!!!!Να χαιρόσαστε την ανηψούλα!Πόσο είναι τώρα?

Ελένη πες για τα σιρόπια,μ ενδιαφέρουν.

Εγώ μόλις γύρισα από σούπερ.Καλά που γύρισα να λέτε και δεν έμεινα στο ταμείο.Κόντεψα να πάθω.Πέντε πραγματάκια 21 ευρώ.Πού θα πάει αυτή η κατάσταση μου λέτε?


Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα.

τι κανετε??εγω οχι και τοσο καλα. η κορη μου εχει απο χθες βηχα και πυρετο και τον αντρα μου τον ποναει το γονατο του. τους αφησα σπιτι μαζι για να την παει στην παιδιατρο αργοτερα. ξεκιναμε αντιβιωση παλι!!!:rolleyes::rolleyes:οσο για τον χαμπυ για ακομη μια φορα δεν θελει να παμε στον γιατρο, θα περασει λεει. εδω και 2 χρονια τα ιδια!!!

Περαστικά σας βρε κοριτσάκι μου! Αμάν πία φέτος, μας τσάκισε όλους ο χειμώνας! :confused::confused::confused:

Καλημερα σε ολες.Καντυ χαρηκα που εισαι καλυτερα αλλα μην παιρνεις θαρρος να προσεχεις.Αφροδιτη περαστικα στην μικρη σου αμαν πια με αυτες τις ιωσεις αυτος ο καιρος φταιει.Για σημερα εχω χταποδι με κοφτο μακαρονακι.Μαμουλα μου τι κανεις?Φουμπι τι κανει το μπεμπε?Eleni ωραιο φαγητο ειχες χθες.Αγγελικη γεμισες μπαταριες?

γέμισα μπαταρίες και έχω εφεδρεία τώρα για κάμποσο καιρό!

τα νεα μας απτον παιδιατρο???βρογχιολιτιδα!!!τι πρωτοτυπο???αντιβιωση 10 μερες και εισπνεομενα. ειχαμε 1 μηνα να παρουμε αντιβιωση!!αλπεπιστηκα παλι.πολυ αντιβιωση εχει παρει το μικρακι μου.....οοοουφφφφ. πρεπει να δω τ θα κανω αριο, ποιος να την κρατησει. πεθερικα αρρωστα αν και ειναι στην αναρρωση αλλα φοβαμαι και παλι. μουρχεται να βαλω τα κλαμματα..

Μην απελπίζεσαι κοριτσάρα μου! Όλος ο κόσμος άρρωστος είναι! Πάντως πιστεύω πως αφού ξεκιίνησε αντιβίωση δεν θα ξανακολλήσει από τα πεθερικά.

Κοριτσάκια καλημέρα!!!

Μου λείψατε.

Κι εμάς!

Επέστρεψα χτες. Χόρτασα μανούλα μπαμπούλη αδερφούλα αδερφούλη νυφούλα και φυσικά μπεμπούλα.

Η μπουμπού μας είναι τέλεια. Πολύ γλυκό μωρό και χαρούμενο. Χτές χόρευε η αδερφή μου και τραγούδαγε(της έκανε καραγκιοζιλίκια δηλ.) και αυτή να κουνάει χέρια πόδια να γελάει και να βγάζει φωνούλες.

Δεν είσια καθόλου χαζοθεία ε??????

Φιλάκια

Τι μαραθώνιος διαβάσματος ήταν αυτός.......:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ούτε εξετάσεις να έδινα!!!!!

Ευτυχώς που σήμερα είναι χαλαρή μέρα στην δουλειά γιατί αλλιώς θα μου έδειχναν την έξοδο!!!!

Σήμερα τα παιδιά τρώνε σπανακόρυζο με σπανάκι που έφερα από το χωριό κι εμείς δεν ξέρω....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σμαρτάκι μου μια χαρά είναι το μπεμπέ μας μόνο που δεν το βλέπουμε.Είναι ακόμα χάλια το δικό μου και φοβάμαι να πάω μην μεταφέρουμε τπτ.

Τι ωραίο φαγάκι έφτιαξες!Εγώ μαλλον καλαμαράκια θα κάνω.Ζήλεψα απ'την Εβίρι.

Ο γιος σου πως είναι?

Καλα ειναι μιλησα με την γραματεια του γιατρου ζητησε συγνωμη εκ μερους του γιατην ταλαιπωρια της προηγουμενης εβδομαδας και κλεισαμε για την επομενη Τεταρτη.Περαστικα στον μικρο σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι μιλησα με την γραματεια του γιατρου ζητησε συγνωμη εκ μερους του γιατην ταλαιπωρια της προηγουμενης εβδομαδας και κλεισαμε για την επομενη Τεταρτη.Περαστικα στον μικρο σου.

Ευχαριστώ!

Αντε να ξεμπερδέψετε και μ'αυτό να ηρεμήσετε πια!Ολα να πάνε τέλεια!

Ερώτηση:

ο μικρός τώρα τελευταία δοκίμασε καλαμαράκι τηγανητό και του άρεσε.Πήρα κατεψυγμένα να φτιάξω αλλά δεν ξέρω πως να τα κάνω μαλακά.Οι εστίες μου πάνε μέχρι το 9.Που πρέπει να τα τηγανίσω?


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...