Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Αν είναι άσπρα μήπως είναι κάποιο υπόθετο??εγώ συγγνώμη κιόλας βάζω ένα cyclogest το βράδυ και το κατουραω όλη μερα μετά...

      Αλλά μπορεί και να είναι απλά κολπικά υγρα...με την εγκυμοσύνη αυξάνονται αυτά.. 

      Οχι δεν βάζει υποθετα

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα και καλη εβδομαδα.

τι κανετε??εγω οχι και τοσο καλα. η κορη μου εχει απο χθες βηχα και πυρετο και τον αντρα μου τον ποναει το γονατο του. τους αφησα σπιτι μαζι για να την παει στην παιδιατρο αργοτερα. ξεκιναμε αντιβιωση παλι!!!:rolleyes::rolleyes:οσο για τον χαμπυ για ακομη μια φορα δεν θελει να παμε στον γιατρο, θα περασει λεει. εδω και 2 χρονια τα ιδια!!!

κατα ταλλα ησυχα. ψηνοταν το πουλακι μου ολο το βραδυ!!!παραμειλουσε απτον πυρετο!!!

ζωπ πηγαινε καλη μου στον γιατρο επιτελους??καντυ πως εισαι?? αννια να χαιρεσαι τον αντρα σου. δεν θυμαμαι κατι αλλοα. ειμαι και αυπνη , συγχωρεστε με. φιλακια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια απο την μουντη(παλιιιιιιι) θεσσαλονικη!λιγο ηλιο βρε παιδιαααααααααα!!!!σημερα θα φαμε κοτοπουλο με φρεσκα μανιταρια κ κρεμα γαλακ(λαιτ) μαζι με μακαρονια!σεφ θα ειναι ο αντρουλης,μιλαμε το περιμενω πως κ πως γιατι ειναι θεικο φαγητο!!!!!!!!

φιλακια σε ολες,ελπιζω οι αρρωστουλες να ειναι περδικια πλεον!

τί ωραίο φαγάκι κ τί άξιος μπαμπάς! σκόρδα!

καλημερα σε ολες!

τι κανετε? εμεις μια χαρα, ξημερωσαμε με βροχη αλλα δεν πειραζει, θα αναψουμε τζακακι και θα χουχουλιασουμε τα τρια μας αγκαλιτσα..

Για σημερα μαγειρευω μοσχαρακι κοκκινιστο αλλα δεν ξερω τι θα βαλω συνοδευτικο..

Χτες εκανα κατι μπαρες βρωμης με μελι, πολυ ωραιες βγηκαν αν και λιγο γλυκες αλλα νοστιμες.

Φεφακι ειναι το πεθερικο σου στη Γερμανια?

καλη Κυριακη να εχουμε!!!

το γουόκ προσαρμόζεται στην κουζίνα;:confused: έχω μια ξανθιά τούφα...καλά κρυμμένη...

η κουνιάδα είναι εκεί, τελειώνει μεταπτυχιακό κ συζεί με γερμανό, καλό παιδί!

γράψε συνταγή για μπάρες!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα θα σας κάνω παρέα στον καιρό. Έχει ένα μουντό ουρανό με ελαφριά ομίχλη και μόλις τώρα άρχισε να ρίχνει κάτι σαν χιονόνερο. Βέβαια η θερμοκρασία είναι καλή, έχουμε 9 βαθμούς.

Κατά τα άλλα σήμερα θα φτιάξει ο Έβιρος θράψαλα τηγανητά και εκείνες τις θεϊκές πατάτες με πάπρικα.

τί άντρες άξιοι!

έμαθα κ για τα μοσχάκια κ τα θράψαλα!

εβίρι είσαι εγκυκλοπαίδεια!

ετσι κ μας ερθει ο ηλιο σημαινει τερμα τα δανεικα:tongue::tongue::tongue::tongue:

:lol:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πού για τις ευχές..Αχ εδώ έχει πολύ κρύο και ετοιμάζετε για βροχή,ήθελα να κάνω κοκκινιστό με πουρέ αλλά δεν έχω μοσχάρι και έτσι θα κάνω μακαρόνια με κιμά

κ αυτό νόστιμο φαγάκι είναι!

γεια σαςςς...χθες κοιμηθηκα 6 η ωρα!ειχα αυπνες απιστευτες!και ξυπνησα 12:oops::oops:ο Σ δουλευει,τις δουλειες τις εκανα φαγητο δεν εχω οποτε ειπα να γινω γαιδουρα!!!εκανα πιτσα εχθες.και γαλακτομπουρεκο.ζηλεψα απο εδω:lol:πρωτη φορα το εκανα και βγηκε πολυ καλο!!!εκανα και μια τυροπιτα!δηλαδη μπομποτα!πηρα την γιαγια και μου εδωσε την συνταγη της.την εκανα 2 φορες γιατι την πρωτη εκανα το χυλο το εψησα και ξεχασα να βαλω την φετα μεσα:lol::lol:...πολλα μεσημεριανα φιλια σε ολες

συτναγή γιαγιάς τώρα!!!!!

Εντωμεταξύ, οι φίλοι μου με πειράζουν που συμμετέχω σε δημόσιο φόρουμ ΑΛΛΑ μ' έχουν βάλει ν' ανοίξω ένα σωρό θέματα που τους ενδιαφέρουν!:mrgreen:

κ εμένα με ενδιαφέρει...

αλλά αν απολυθώ μάλλον θα το ρίξω στο ιδιαίτερο μάθημα...

σκέφτομαι δηλαδή σε τί είμαι καλή:confused:

να διαβάζω, να καθαρίζω. ε, αυτά θα έκανα. θα κρατουσα παιδάκια, θα διάβαζα παιδάκια ή θα καθάριζα σπίτια!

δεν θα άνοιγα επιχείρηση.

οι επιχειρήσεις εστίασης είναι πολλές. αυτό που ίσως θα έσωζε την κατάσταση θα ήταν να προσφέρει κάτι διαφορετικό π.χ. φαγητό καφέ στη δουλειά σε χαμηλή τιμή κ σε διαφορετικό κόνσεπτ από τα συνηθισμένα! όπερ μεθερμηνευόμενο=αργή απόσβεση μέχρι να δημιουργήσεις σταθερή πελατεία-φήμη!

για το άλλο...πολύ γενικά το γράφεις ζωπ μου!

σήμερα τρώμε σπανακόρυζο.

το απόγευμα έχω σιδέρωμα πάλι!!!! με τέτοιο καιρό δεν στεγνώνουν τα τούχια!=ρούχα.

πώς λέμε το μπαούλο;;; είναι εύκολο!;)

το μπούυυυυυυυλο!!!!:lol::cool:

αφροδίτη περαστικά κ στα δυο σου αγαπάκια, ιδίως την πεντάμορφη χιονάτη σου!

χθες ονειρεύτηκα την κάντυ με την οικογένειά της! ήμασταν μαζί διακοπές...:-)

φιλούρες σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!παλι βροχερη μερα κ εχουμε,μα δεν εχει σταματησει καθολου να βρεχει,αν ειναι δυνατον!!!!!!!!!!!!

σημερα θα φαμε μπιφτεκια με σαλατουλα!

Φεφι το γουοκ το βαζεις κανονικα πανω στα ματια της κουζινας!να φανταστεις εγω εχω ενα οτι να ναι απο ΙΚΕΑ κ κανει απιστευτη δουλεια,πραγματικα μαγειρευεις γρηγοροτερα λογω σχηματος!

φιλια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολη την παρεα απο την βροχερη Καλαματα!!

για σημερα θα φαμε σπανακορυζο..

Χτες το βραδυ εκανα πιτσα με αλευρι ολικης, πολυ ωραια εγινε!

Αφροδιτακι ειναι καλυτερα η μικρη?

Μαράκι μου, έχω ξεχάσει να ρωτήσω : Τακτοποιήσατε την βάφτιση

Ζωπ εχουμε κλεισει εκκλησια, εχουμε βρει μαγαζι και τωρα μενει αν θα αποφασισουμε να κανουμε κλειστη ή ανοιχτη? Μαλλον προς το κλειστη παμε γιατι money γιοκ!

το γουόκ προσαρμόζεται στην κουζίνα;:confused: έχω μια ξανθιά τούφα...καλά κρυμμένη...

η κουνιάδα είναι εκεί, τελειώνει μεταπτυχιακό κ συζεί με γερμανό, καλό παιδί!

γράψε συνταγή για μπάρες!

εχω ενα γουκ απο cook shop το εχω παρει, που εχει πατο για κεραμικη..ειναι πολυ καλο!

Παρε μπαρες να εχεις!!!

Μπαρες Βρωμης

Υλικα:

150γρ βουτυρο(σε θερμοκρασια δωματιου, εχω το ελιωσα..)

170γρ νιφαδες βρωμης

100γρ μελι

70γρ καστανη ζαχαρη

100γρ μαυρες σταφιδες

κανελα

Ανακατευουμε ολα τα υλικα μαζι, αδειαζουμε σε ενα ταψακι 20χ20 περιπου αφου προηγουμενως τοποθετησουμε αντικολλητικο χαρτι.

Ψηνουμε για 35 λεπτα στους 170βαθμους. Αφου κρυωσει καλα το κοβουμε σε μπαρες.

Καλη Επιτυχια!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΖΑ!

Να ΄μαι κι εγώ!!!!

Τι κάνετε μαγειρισσούλες μου? Δεν έχω διαβάσει τα νέα σας ακόμη και ούτε ξέρω πόσες σελίδες έχω να διαβάσω! Θα ξεκινήσω σιγά σιγά!

Περάσαμε καλά 4 μερούλες στα Γιάννενα με τον αντρούλη μου! Βέβαια είχαμε και κάποιες δουλειές και κυρίως ο άντρας μου ο οποίος ψόφησε στην κούραση αλλά το ευχαριστηθήκαμε!

Λοιπόν ξεκινάω την ανάγνωση......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα! Έχουμε μουλιάσει με τόσο νερό αλλά που θα πάει....θα δούμε ήλιο!!!!;)

Χθες έκανα θράψαλα τηγανητά, γαρίδες σαγανάκι,μυδια σαγανάκι και κολοκυθοκεφτέδες γιατί ουζάραμε με τα κουμπαράκια μας, οπότε έχει φαγητο και για σήμερα!

οξεία τραχειίτιδα ευτυχώς δεν μου το γύρισε σε πνευμονία. Ξεκίνησα αντιβίωση 7ήμερη με ένα ακόμη ρινικό σπρέυ και 2 πονσταν την ημέρα ... μου είπε να με ξαναδεί μόνο αν ξανακάνω πυρετό την Δευτέρα....

Περαστικά κάντυ μου! Ζόρικο ακούγεται αλλά δεν σε φοβάμαι εσένα!

Είσαι κρητικάτσι!!!!;)

οταν λεει ενα παιδι μια λεξη κακια, τι κανουμε??? αδιαφορουμε, το μαλωνουμε, του λεμε απλα μην την ξαναπεις???πως το κοβουμε??

Εγώ αυτό που κάνω είναι να της εξηγήσω πως αυτή είναι κακιά λέξη και δεν την λέμε και τις πιο πολλές φορέ μ'ακούει! Αν δεν πιάσει αδιαφορώ, την λέει καμιά 20 φορές και μετά βλέπει ότι δεν αντιδράμε και το ξεχνάει!

σημερα εχει γενεθλια ο συζυξ

Να τον χαίρεσαι αννια μου και με το καλό το μωράκι σας!

Σήμερα ξύπνησα με αυχενικό-ημικρανία αλλά ευτυχώς με τα γιατροσόφια μου το πρόλαβα και δεν εξελίχτηκε σε κρίση.

Για πες τίποτα γιατί πάσχουμε οικογενειακώς....

εκανα και μια τυροπιτα!δηλαδη μπομποτα!πηρα την γιαγια και μου εδωσε την συνταγη της.την εκανα 2 φορες γιατι την πρωτη εκανα το χυλο το εψησα και ξεχασα να βαλω την φετα μεσα:lol::lol:...πολλα μεσημεριανα φιλια σε ολες

χαχαχα!!! Δεν πειράζει, έκανες ψωμάκι!!!:tongue:

Για δώσε συνταγή!

Τι έκανες με αυτό που είχες βγάλει; Πήγες στο γιατρό;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα.

τι κανετε??εγω οχι και τοσο καλα. η κορη μου εχει απο χθες βηχα και πυρετο και τον αντρα μου τον ποναει το γονατο του. τους αφησα σπιτι μαζι για να την παει στην παιδιατρο αργοτερα. ξεκιναμε αντιβιωση παλι!!!:rolleyes::rolleyes:οσο για τον χαμπυ για ακομη μια φορα δεν θελει να παμε στον γιατρο, θα περασει λεει. εδω και 2 χρονια τα ιδια!!!

κατα ταλλα ησυχα. ψηνοταν το πουλακι μου ολο το βραδυ!!!παραμειλουσε απτον πυρετο!!!

ζωπ πηγαινε καλη μου στον γιατρο επιτελους??καντυ πως εισαι?? αννια να χαιρεσαι τον αντρα σου. δεν θυμαμαι κατι αλλοα. ειμαι και αυπνη , συγχωρεστε με. φιλακια σε ολες

Ωχ ωχ ωχ, περαστικά στο πουλάκι μου ! Τί στο καλό ????? Μας έχουν ματιάσει ???? :-(

.......

σήμερα τρώμε σπανακόρυζο.

το απόγευμα έχω σιδέρωμα πάλι!!!! με τέτοιο καιρό δεν στεγνώνουν τα τούχια!=ρούχα.

πώς λέμε το μπαούλο;;; είναι εύκολο!;)

το μπούυυυυυυυλο!!!!:lol::cool:

ναι, μάλιστα γιατί ο μπούλος :tongue::tongue::tongue: έχει πλάκα !!!! αμαζόοοοοονα μου ! να μου την φιλήσεις !!!!!

αφροδίτη περαστικά κ στα δυο σου αγαπάκια, ιδίως την πεντάμορφη χιονάτη σου!

χθες ονειρεύτηκα την κάντυ με την οικογένειά της! ήμασταν μαζί διακοπές...:-)

φιλούρες σε όλες!

Ζήλεψα σπανακόρυζο και το όνειρό σου... για πες για πες... είμασταν λέει μαυρισμένες με κορμί φιδίσιο ????? και ποιό θέρετρο είχε την τιμή να μας δεχθεί ????

ωραία όνειρα βρε Φέφη !!!! Μου 'φτιαξες την διάθεση !;)

Είμαι η Κάντυ και είμαι καλά ! Βέβαια, εσείς, από εδώ και στο εξής μπορείτε να με φωνάζετε και.... Λάζαρο ! χα χα !

όχι μια χαρά η αντιβίωση το έκαμε το θαυμα της...

Σήμερα το πρωί βέβαια τα παιδιά μου δεν το δέχτηκαν και τόσο ευχάριστα το γεγονός ότι έπρεπε να πάνε σχολείο.. δεν βαριέσαι !

Δεν ξέρω τί να μαγειρέψω... θα ήθελα κάτι σε πιλάφι με θαλασσινά κλπ θα δω !

Φιλάκια !

Link to comment
Share on other sites

είμαι με 39.5 πυρετό από εχθές, έχω λιώσει λέμε...και το αριστερό μου μάτι είναι κατακόκκινο και τρέχει τρέχει... χρόνια είχα να πέσω έτσι στο κρεββάτι και σκέφτομαι πόσο πολύ ταλαιπωρούνται τα μικρά μας όταν αρρωσταίνουν !

Τα παιδιά ευτυχώς είναι απύρετα. Το πρωί έριξαν από μια ρουκέτα έκαστος αλλά έχουν πολύ βήχα.Ευτυχώς ήρθε ο παππούς και τα πήρε, αύριο να μην πάνε σταθμό μπας και ισιώσουμε !

Ελπίζω σήμερα να είσαι καλά Μεταξάκι μου!

Αγγελική 2,

Καλά να περάσετε τυχερούλα !

Καλά περάσαμε και το είχα πραγματικά ανάγκη να ξφύγω λίγο!

Καλημέρα!

Κολλήσαμε οικογενειακώς!Πωπω γλέντια!Ξεκίνησε απ'το μπεμπε,μετά πήρε η μπάλα τον μπαμπά μας και τώρα το πρωί ξυπνήσαμε εγώ και ο μικρός με συνάχι και πονόλαιμο.Ελπίζω να μείνει εκεί και να μην χειροτερέψουμε.Δεν μπορώ να πάω να δω και το μπεμπεδάκι μας.

Ελπίζω κι εσείς σήμερα να είστε όλοι καλά!

Κάντυ περαστικα!Ελπίζω να είσαι καλυτερα σήμερα κοριτσάκι!

Αγγελική έφυγες?Καλά να περάσεις.

Έφυγα όπως είπα και πριν, καλά πέρασα αλλά και κουραστήκαμε λιγάκι με κάτι δουλειές στο σπίτι που είχαμε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Κάντυ πού χάρηκα που είσαι καλύτερα.

Αγγελική τι ωραία που περάσατε καλα!!!!

Φέφη τι γέλιο ο μπουλος! Οσο για τις ιδέες κι εγώ είμαι στην αναζήτηση να αξιοποιήσω κατι απάυτά που κάνω καλά.Προς το παρόν ξεκίνησα μ'αυτές τις μπομπο που σας είχα βάλει το λινκ και σκεφτόμαστε με τον σύζυγο και κάποια άλλα πράγματα .Θα σας τα πω όταν τελικά το αποφασίσουμε.Πάντως η αλήθεια είναι πως δουλευει μόνο όποιος δίνει σε χαμηλές τιμές αλλά θέλει το χρόνο του.

Ζωπ, για πες για τις ημικρανίες γιατί κι εγώ υποφέρω. Τα αλλα θα στα πω στο δίπλα.

Μαράκι θα δοκιμάσω σίγουρα τη συνταγή για τις μπάρες .Φαίνεται τέλεια.

Θα επανέλθω να σχολιάσω τα υπόλοιπα.Φιλια

ΠΕΡΙΣΤΕΡΆΚΙ ΜΟΥ ΈΛΕΙΨΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!!!!!!!!


Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.Καντυ χαρηκα που εισαι καλυτερα αλλα μην παιρνεις θαρρος να προσεχεις.Αφροδιτη περαστικα στην μικρη σου αμαν πια με αυτες τις ιωσεις αυτος ο καιρος φταιει.Για σημερα εχω χταποδι με κοφτο μακαρονακι.Μαμουλα μου τι κανεις?Φουμπι τι κανει το μπεμπε?Eleni ωραιο φαγητο ειχες χθες.Αγγελικη γεμισες μπαταριες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.Καντυ χαρηκα που εισαι καλυτερα αλλα μην παιρνεις θαρρος να προσεχεις.Αφροδιτη περαστικα στην μικρη σου αμαν πια με αυτες τις ιωσεις αυτος ο καιρος φταιει.Για σημερα εχω χταποδι με κοφτο μακαρονακι.Μαμουλα μου τι κανεις?Φουμπι τι κανει το μπεμπε?Eleni ωραιο φαγητο ειχες χθες.Αγγελικη γεμισες μπαταριες?

Σμαρτάκι μου μια χαρά είναι το μπεμπέ μας μόνο που δεν το βλέπουμε.Είναι ακόμα χάλια το δικό μου και φοβάμαι να πάω μην μεταφέρουμε τπτ.

Τι ωραίο φαγάκι έφτιαξες!Εγώ μαλλον καλαμαράκια θα κάνω.Ζήλεψα απ'την Εβίρι.

Ο γιος σου πως είναι?


Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!παλι βροχερη μερα κ εχουμε,μα δεν εχει σταματησει καθολου να βρεχει,αν ειναι δυνατον!!!!!!!!!!!!

σημερα θα φαμε μπιφτεκια με σαλατουλα!

Φεφι το γουοκ το βαζεις κανονικα πανω στα ματια της κουζινας!να φανταστεις εγω εχω ενα οτι να ναι απο ΙΚΕΑ κ κανει απιστευτη δουλεια,πραγματικα μαγειρευεις γρηγοροτερα λογω σχηματος!

φιλια σε ολες!

θα το ψάξω κ εγώ για γουόκ. ευχαριστώ αγάπη!

ωραίο φαγητό!

καλημερα σε ολη την παρεα απο την βροχερη Καλαματα!!

για σημερα θα φαμε σπανακορυζο..

Χτες το βραδυ εκανα πιτσα με αλευρι ολικης, πολυ ωραια εγινε!

γίνεται καλή; δηλαδή πώς την κάνεις τη ζύμη; συνταγή.

εχω ενα γουκ απο cook shop το εχω παρει, που εχει πατο για κεραμικη..ειναι πολυ καλο!

τώρα με σκλάβωσες! κ εγώ αναρωτιόμουν αν ταιριάζει σε κεραμική.

Παρε μπαρες να εχεις!!!

Μπαρες Βρωμης

Υλικα:

150γρ βουτυρο(σε θερμοκρασια δωματιου, εχω το ελιωσα..)

170γρ νιφαδες βρωμης

100γρ μελι

70γρ καστανη ζαχαρη

100γρ μαυρες σταφιδες

κανελα

Ανακατευουμε ολα τα υλικα μαζι, αδειαζουμε σε ενα ταψακι 20χ20 περιπου αφου προηγουμενως τοποθετησουμε αντικολλητικο χαρτι.

Ψηνουμε για 35 λεπτα στους 170βαθμους. Αφου κρυωσει καλα το κοβουμε σε μπαρες.

Καλη Επιτυχια!!!!

την εκτύπωσα! μερσί μπια!

οι σταφίδες μου λείπουν. θα πεταχτώ σούπερ μάρκετ!:)

αν έκανα από την αρχή την βάφτιση δεν θα καλλούσα παρά μόνο 20 άτομα.- αυτά θα είχα κ στο τραπέζι.

ΤΖΑ!

Να ΄μαι κι εγώ!!!!

Τι κάνετε μαγειρισσούλες μου? Δεν έχω διαβάσει τα νέα σας ακόμη και ούτε ξέρω πόσες σελίδες έχω να διαβάσω! Θα ξεκινήσω σιγά σιγά!

Περάσαμε καλά 4 μερούλες στα Γιάννενα με τον αντρούλη μου! Βέβαια είχαμε και κάποιες δουλειές και κυρίως ο άντρας μου ο οποίος ψόφησε στην κούραση αλλά το ευχαριστηθήκαμε!

Λοιπόν ξεκινάω την ανάγνωση......

χαίρομαι που πέρασες όμορφα!

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα! Έχουμε μουλιάσει με τόσο νερό αλλά που θα πάει....θα δούμε ήλιο!!!!;)

Χθες έκανα θράψαλα τηγανητά, γαρίδες σαγανάκι,μυδια σαγανάκι και κολοκυθοκεφτέδες γιατί ουζάραμε με τα κουμπαράκια μας, οπότε έχει φαγητο και για σήμερα!

μας τελείωσες!!!!!!μάστερ σεφ!

έλεν;;;;γιο ρ α τσεκ μασίν!!!!:lol:

Εγώ αυτό που κάνω είναι να της εξηγήσω πως αυτή είναι κακιά λέξη και δεν την λέμε και τις πιο πολλές φορέ μ'ακούει! Αν δεν πιάσει αδιαφορώ, την λέει καμιά 20 φορές και μετά βλέπει ότι δεν αντιδράμε και το ξεχνάει!

σωστό!

Ζήλεψα σπανακόρυζο και το όνειρό σου... για πες για πες... είμασταν λέει μαυρισμένες με κορμί φιδίσιο ????? και ποιό θέρετρο είχε την τιμή να μας δεχθεί ????

ωραία όνειρα βρε Φέφη !!!! Μου 'φτιαξες την διάθεση !;)

Είμαι η Κάντυ και είμαι καλά ! Βέβαια, εσείς, από εδώ και στο εξής μπορείτε να με φωνάζετε και.... Λάζαρο ! χα χα !

όχι μια χαρά η αντιβίωση το έκαμε το θαυμα της...

Σήμερα το πρωί βέβαια τα παιδιά μου δεν το δέχτηκαν και τόσο ευχάριστα το γεγονός ότι έπρεπε να πάνε σχολείο.. δεν βαριέσαι !

Δεν ξέρω τί να μαγειρέψω... θα ήθελα κάτι σε πιλάφι με θαλασσινά κλπ θα δω !

Φιλάκια !

το λεπόν. δεν το θυμάμαι καλά. θυμάμαι ότι ήσουν πολύ χαρούμενη κ ο συζυγάτος σου πολύ τρυφερός μαζί σου! μου είχε μείνει αυτό!

βγαίναμε βραδάκι για ποτά...ναι καλάαααααα:rolleyes:

κατά τα άλλα θυμάμαι ότι ήμασταν σε νησί! κ πηγαίναμε κ σε κοντινά νησιά!

παιδιά δεν θυμάμαι να είχαμε μαζί...;)!:tongue::lol:

είχε μακρύνει το μαλλί σου, ήσουν πολύ όμορφη. (αυτό είναι πολύ καλό, κατι καλό θα σου συμβεί μανίτσα)!

δύσκολη η δευτέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

κοράκλα μου καλά είμαι, βαριέμαι. σήμερα έχετε επίσκεψη στο γιατρό; όλα καλά θα είναι! το χταπόδι με το κοφτό μακαρονάκι ήταν η χαριστική βολή! πεινάω!

φούμπι μου, εσύ να ασχοληθείς με τα γλυκά!!!!είσαι ταλεντο!

κ η λίτσα μας τρέλανε με την τούρτα!!!

νιώθω εντελώς άχρηστη κοντά σας, αλλά ευελπιστώ να με σώσει η φιλία μου μαζί σας, δηλαδη σε ελεύθερη μετάφραση=θα μου τα στέλνετε ετοιμα βρε, μην αγχώνεστε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...