Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , *Vasoula είπε:

      Αν είναι άσπρα μήπως είναι κάποιο υπόθετο??εγώ συγγνώμη κιόλας βάζω ένα cyclogest το βράδυ και το κατουραω όλη μερα μετά...

      Αλλά μπορεί και να είναι απλά κολπικά υγρα...με την εγκυμοσύνη αυξάνονται αυτά.. 

      Οχι δεν βάζει υποθετα

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

χαχαχαχαχα Εβιρι κιχ να μην βγαλεις που εισαι στην ηλιολουστη Γερμανια!!!εμεις εδω παει μουχλιασαμε!χωρις πλακα βρεχει 4μερες συνεχομενες.........................................

Αφροδιτη η τουρτα πρεπει να ηταν τελεια,αχ cookies...ο καθενας με τον πονο του χιχιχι!ευχομαι συντομα να αισθανθεις καλυτερα!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Kαλημερα.

Βρεχει.......τι πρωτοτυπο!!!!!!!!!!!!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes::tongue:

Αχ,εβλεπα κατι βιντεο στο ΥοuTube και απο τραγουδια που αρχικα εβλεπα,

κατεληξα να βλεπω βιντεο αφιερωμενα σε νεα παιδια που εφυγαν απο την ζωη!!!!!

Πλανταξα στο κλαμμα και η ψυχολογια στο πατωμα..........:-(:-(:-(

..............................................................................................

Τεσπα!

Σημερα μαγειρεψα μακαρονια με καλαμαρακια και κοτοπουλο με χυλοπιτρες για τον θησαυρο.......(Παλι θα παει στα σκουπιδια.......το φαι!!!!!:(:confused:)

ΖΩΠ,πηγες στον γιατρο;

Ποτε θα τα πουμε;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

βρε Δωρα τι καθεσαι κ βλεπεις,απαπαπαπαπαπα δεν το κανω με τιποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!βαλε στον υπολογιστη τα στρουμφακια κ χαμογελα,ολα ειναι ομορφα γυρω μας!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααααααα!!!!!σημερα θα φαμε ψαρακια,βεβαια ακομα δεν ξερω τι ψαρι μιας κ περιμενω την μανουλα να μου πει τι βρηκε!

γιάμι!ωραία τα ψαράκια!

καλημερα καλημερα, δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα και ουτε και ξυπνησα με καλη διαθεση. θα μου περασει...τι επαθες κοριτσάκι?ελπίζω ν'ανέηκε η διαθαση τώρα!κοψαμε τουρτασλουρπ!(cookies για την φεφη που ρωτησε) χθες αλλα μια φωτο της προκοπης δεν εχω να σας βαλω. σπανια ο χασμπυ βγαζει καλες φωτο!!!χαχχααα!!!απο δουλειες δεν προβλεπεται τπτ γιατι ο αντρας μου καλεσε κοσμο το μεσημερι και θα ψησουμε. εβαλα μια σκουπα και λιγο ξεσκονισμα. αυριο τα πιο πολλα. σημερα τρωμε ψητα κρεατα διαφορα και για τη μικρη θα ψησει ενα ψαρακι.

καντυ μου περαστικα σου. κατσε στον μωλο σου να γινεις καλα και ασε τις παληκαριες!!!μακια

φευγω παω φουρνο με την κορη μου. να κανω μια ερωτηση???οταν λεει ενα παιδι μια λεξη κακια, τι κανουμε??? αδιαφορουμε, το μαλωνουμε, του λεμε απλα μην την ξαναπεις???πως το κοβουμε??

καλο πρωινο σαββατου σε ολες...

τι να σου πω τώρα βρε Αφροδίτη μου.Εγώ στην αρχή αδιαφορώ,κάνω πως δεν άκουσα.Αν το επαναλάβει του εξηγώ πως δεν είναι ωραία κουβέντα και ο άλλος στεναχωριέται όταν την ακούει.Μετά αναλόγως την περίπτωση ή αδιαφορια μέχρι να του περάσει ή υπενθύμιση πως δεν είναι σωστό.Πάντως δεν μπορείς να τα αποφύγεις αυτα!

Αχ,εβλεπα κατι βιντεο στο ΥοuTube και απο τραγουδια που αρχικα εβλεπα,

κατεληξα να βλεπω βιντεο αφιερωμενα σε νεα παιδια που εφυγαν απο την ζωη!!!!!

Πλανταξα στο κλαμμα και η ψυχολογια στο πατωμα..........:-(:-(:-(

..............................................................................................

γιατί κοριτσάκι κάνεις βασανιστήρια στον εαυτό σου?Ακολούθα την συμβουλή της Αννας.Αρκετά προβλήματα έχουμε...μόνο ευχάριστα πράγματα να βλέπεις.Εγώ έχω κόψει κι απ'την τηλεόραση τα ψυχοπλακωτικά-και πρώτα απ'όλα τις ειδήσεις-μόνο σάτιρικές εκπομπές και κωμωδίες.

Εχω θέμα.Ρίξ'τε καμιά ιδέα.Εχω στο ψυγείο κοτόπουλο φιλέτο και πρέπει να το κάνω σήμερα.Πείτε καμιά ωραία συνταγη.Και γρήγορη αν γίνεται.Αυτά τα λίγα.

Εβίριιιιιιιιιιιιιιι!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

geia sas και απο μενα!

σημερα ειχαμε βολτα με την κορη, βαλαμε και τη καινουρια καπαρτινα μας και ηταν μια ,μουρλια.. οχι που ειναι παιδι μου δηλαδη αλλα ειναι για να το φας!!!!

α! θα μας μαγειρεψει η νονα, σημερα ριγκατονι με κοκκινη σαλτσα στο φουρνο, την σαλτσα την εχω κανει εγω απο χτες..

Επισης πηγαμε και εκκλησια χτες με την κορη.

Φιλια σε ολες καλο σκ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα, υπάρχουν πολλές παραλλαγές, εγώ κάνω αυτή : http://www.sintagespareas.gr/sintages/tiropita-eikoli.html?src=relsinpar

Φέτα εγώ βάζω περίπου μισό κιλό και λάδι το μισό απ' όσο λέει (γιατί ταγγίζει λίγο). Σε μικρό ταψάκι.

Την έφτιαξα και την έβαλα στο φούρνο. Αυτή τη στιγμή ψήνεται. Δεν πρόσεξα όμως το σχόλιο για το λάδι και έβαλα όσο λέει η συνταγή (μπουυυυ) (παρότι μου φάνηκε πολύ.... ουφ). Φέτα έβαλα ένα πακετάκι 200 γρ. Μου φάνηκε αρκετή. Σε 54 λεπτά θα ξέρουμε :-P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Και μένα μου λείπετε όταν δεν μπαίνω. Αλλά πολλές φορές έχω τρεξίματα και κάποιες άλλες φορές... μου χρειάζεται μια μικρή διακοπή.

Το μεσημέρι που τρώγαμε (υπόλοιπα από προηγούμενες μέρες κι έψησα και λουκάνικα) είχα τη κουβέντα σας. Έλεγα στο γιο μου και στον άντρα μου τι ωραία που θα ήταν το καλοκαίρι (αν είχαμε χρήματα και χρόνο) να κάναμε ένα τουρ και να σας γνώριζα όλες! Ξεκινώντας από Θεσσαλονίκη και φτάνοντας μέχρι τα Δωδεκάνησα!! Αααααχ, τι ωραία που είναι τα όνειρα...:D

Σήμερα ξύπνησα με αυχενικό-ημικρανία αλλά ευτυχώς με τα γιατροσόφια μου το πρόλαβα και δεν εξελίχτηκε σε κρίση. Μου έβγαλε και την ψυχή ο γιόκας μου για να διαβάσει, κόντεψα να κάνω έγκλημα!:shock: Αλλά μετά σκέφτηκα τις συμβουλές που δίνω η πολύξερη:rolleyes: και το πήρα αλλοιώς. Πάντως έσφιξα τόσο πολύ τα δόντια μου από τα νεύρα μου που μπορεί να έσπασα και κανένα!:roll: Τέλος πάντων... Το βραδάκι έχουμε ΠΑΛΙ παιδικό πάρτυ γενεθλίων (εντάξει, πολυαγαπημένου φίλου) κι αύριο οικογενειακή έξοδο (δεν ξέρω ακόμη αν θ' ακολουθήσω πατέρα και γιό ή θα κάτσω να κάνω καμιά δουλειά ή να χαλαρώσω).

Φεφούλα, η ειλικρίνεια και οι συγκρίσεις που αναφέρεις : Μου έλεγε ο γιος μου εχθές ότι γενικά η κοτόσουπά μου είναι τέλεια και παίρνει άριστα 10 αλλά της γιαγιάς του (πεθεράς μου) παίρνει απλά 500!! Αναλόγως μου έχει πει και για τα κεφτεδάκια της μάνας μου, κ.ο.κ. Τι να πω? Αλήθεια λέει το παιδί - είναι εξαιρετικές μαγείρισσες και οι δύο, εκτός συναγωνισμού!!

Φουμπάκι... ειλικρινά με συγκίνησες...

Αννούλα, θα συνεχίζω να το λέω : Σας παραδέχομαι που τρώτε τόσο συχνά ψάρι!!

Δωράκι μου, θα τα πούμε σύντομα! Πως είσαι σήμερα? Εννοώ, εκτός από τα λυπητερά που πας και βλέπεις...:?

Άννια, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου, πολύχρονος!! Και με το καλό το μωράκι σας!!

Μπίγκι μου, αυτή η τυρόπιτα γίνεται κάπως σαν τυρόψωμο. Κι εγώ στην αρχή έβαζα λίγη φέτα αλλά μετά αύξησα την ποσότητα, μιας και λατρεύω τα τυριά!!

Το Περιστεράκι που είναι?:confused::confused:


Link to comment
Share on other sites

ποσο γελαω με τις ατακες των παιδιων σας,εγω παντως σαν γνησιο μαμοθρεπτο παντα κ σε ολους ελεγα οτι τα φαγητα της μαμας μου ειναι τα καλυτερα,που ειναι δηλ χιχιχιχι!!!!!

Ζωπ κριμα που δεν σου αρεσει το ψαρι,εμεις οπως εχει καταλαβει τουλαχιστον 2φορες την βδομαδα το τμουμε!!!μας αρεσουν βεβαια ολα τα θαλασσινα,απλα τωρα με την εγκυμοσυνη τα μονο ψαρια που ανεχομαι ειναι σαρδελ κ μπακαλιαρακια,κ απο θαλσσινα γαριδες κ καλαμαρακια!γενικοτερα ομως τρωμε καθε τι που εχει σχεση με θαλασσα!!!!!!!!!!!!!!αχ που θα παει κοντα ειναι το καλοκαιρι χιχιχιχι!

κ οσο για το ονειρο σου θεικο,ειδικα αφου ξεκινας απο θεσσαλονικη ;)!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Ζωπυρουλα μου,τι ωραια που θα βγειτε,σας ζηλευωωωωω!!!!!

Εγω αν εξαιρεσεις τον κακοφαγο θησαυρο μου,που μαυριζει την ψυχη μου με την αφαγια :(:(:(:( του,ειμαι καλα.:roll::?

Και ερχομαι να συμφωνησω με την Αννουλα για το θεσπεσιο ονειρο σου.:P

Το Περιστερακι ειναι καλα,αλλα χαλασε το κομπιουτερ της και δεν μπορει να μπει.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα καλημερα, δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα και ουτε και ξυπνησα με καλη διαθεση. θα μου περασει...κοψαμε τουρτα(cookies για την φεφη που ρωτησε) χθες αλλα μια φωτο της προκοπης δεν εχω να σας βαλω. σπανια ο χασμπυ βγαζει καλες φωτο!!!χαχχααα!!!απο δουλειες δεν προβλεπεται τπτ γιατι ο αντρας μου καλεσε κοσμο το μεσημερι και θα ψησουμε. εβαλα μια σκουπα και λιγο ξεσκονισμα. αυριο τα πιο πολλα. σημερα τρωμε ψητα κρεατα διαφορα και για τη μικρη θα ψησει ενα ψαρακι.

καντυ μου περαστικα σου. κατσε στον μωλο σου να γινεις καλα και ασε τις παληκαριες!!!μακια

φευγω παω φουρνο με την κορη μου. να κανω μια ερωτηση???οταν λεει ενα παιδι μια λεξη κακια, τι κανουμε??? αδιαφορουμε, το μαλωνουμε, του λεμε απλα μην την ξαναπεις???πως το κοβουμε??

καλο πρωινο σαββατου σε ολες...

Μα τιποτα δεν κανουν καλο πια αυτοι οι αντρες? Και ο δικος μου χαλια φωτος βγαζει...

Τελικα ειχε δικιο μια φιλη μου που ελεγε οτι οι αντρες για δυο πραγματα ειναι καλοι να τους εχεις στο σπιτι. Να μαστορευουν , και για σεξ..:tongue:

γιάμι!ωραία τα ψαράκια!

τι να σου πω τώρα βρε Αφροδίτη μου.Εγώ στην αρχή αδιαφορώ,κάνω πως δεν άκουσα.Αν το επαναλάβει του εξηγώ πως δεν είναι ωραία κουβέντα και ο άλλος στεναχωριέται όταν την ακούει.Μετά αναλόγως την περίπτωση ή αδιαφορια μέχρι να του περάσει ή υπενθύμιση πως δεν είναι σωστό.Πάντως δεν μπορείς να τα αποφύγεις αυτα!

γιατί κοριτσάκι κάνεις βασανιστήρια στον εαυτό σου?Ακολούθα την συμβουλή της Αννας.Αρκετά προβλήματα έχουμε...μόνο ευχάριστα πράγματα να βλέπεις.Εγώ έχω κόψει κι απ'την τηλεόραση τα ψυχοπλακωτικά-και πρώτα απ'όλα τις ειδήσεις-μόνο σάτιρικές εκπομπές και κωμωδίες.

Εχω θέμα.Ρίξ'τε καμιά ιδέα.Εχω στο ψυγείο κοτόπουλο φιλέτο και πρέπει να το κάνω σήμερα.Πείτε καμιά ωραία συνταγη.Και γρήγορη αν γίνεται.Αυτά τα λίγα.

Εβίριιιιιιιιιιιιιιι!

Φουμπακι εγω τα φιλετα κοτοπουλο τα φτιαχνω με κρεμα γαλακτος!

> Κοβεις τα φιλετα κομματακια

> Τα σωταρεις με λαδακι σ ενα τηγανι. Αν θελεις βαλε μισο λαδι μισο βουτυρο, οχι ομως πανω απο 4 κουταλιες το λιπος/ελαιον

> Ριχνεις κρεμμυδακι ψιλοκομμενο και το σωταρεις

> Ριχνεις μια σκελιδα σκορδο ψιλοκομμενη

> Ριχνεις 1 ντοματα κομμενη κυβακια (αν δεν εχεις δεν πειραζει)

> Ριχνεις μια πιπερια σε κυβακια, και ενα κουτι μανιταρια ψιλοκομμενα

> Τα σβηνεις με κρασι

>Προσθετεις καλαμποκι, και ελιες ψιλοκομμενες.

> Βραζεις μακαρονια βιδες η' πεννες η' οτι σου αρεσει.

Σ ενα πυρεξ ανακατευεις το μειγμα με κρεμα γαλακτος και ψιλοκομμενο μαιντανο και μακαρονακια πεννες η' βιδες βρασμενα

ριχνεις οτι τυρι σου αρεσει απο πανω και το ψηνεις μεχρι να ροδισει.

Δεν ειναι αναγκη να προσθεσεις ολα τα υλικα , πχ μανιταρια, καλαμποκικλπ. Μπορεις να τα παραλειψεις η' να τα αντικαταστησεις με μπεικον, ζαμπον, κολοκυθακια, αρακα...

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Και μένα μου λείπετε όταν δεν μπαίνω. Αλλά πολλές φορές έχω τρεξίματα και κάποιες άλλες φορές... μου χρειάζεται μια μικρή διακοπή.

Το μεσημέρι που τρώγαμε (υπόλοιπα από προηγούμενες μέρες κι έψησα και λουκάνικα) είχα τη κουβέντα σας. Έλεγα στο γιο μου και στον άντρα μου τι ωραία που θα ήταν το καλοκαίρι (αν είχαμε χρήματα και χρόνο) να κάναμε ένα τουρ και να σας γνώριζα όλες! Ξεκινώντας από Θεσσαλονίκη και φτάνοντας μέχρι τα Δωδεκάνησα!! Αααααχ, τι ωραία που είναι τα όνειρα...:D

Σήμερα ξύπνησα με αυχενικό-ημικρανία αλλά ευτυχώς με τα γιατροσόφια μου το πρόλαβα και δεν εξελίχτηκε σε κρίση. Μου έβγαλε και την ψυχή ο γιόκας μου για να διαβάσει, κόντεψα να κάνω έγκλημα!:shock: Αλλά μετά σκέφτηκα τις συμβουλές που δίνω η πολύξερη:rolleyes: και το πήρα αλλοιώς. Πάντως έσφιξα τόσο πολύ τα δόντια μου από τα νεύρα μου που μπορεί να έσπασα και κανένα!:roll: Τέλος πάντων... Το βραδάκι έχουμε ΠΑΛΙ παιδικό πάρτυ γενεθλίων (εντάξει, πολυαγαπημένου φίλου) κι αύριο οικογενειακή έξοδο (δεν ξέρω ακόμη αν θ' ακολουθήσω πατέρα και γιό ή θα κάτσω να κάνω καμιά δουλειά ή να χαλαρώσω).

Φεφούλα, η ειλικρίνεια και οι συγκρίσεις που αναφέρεις : Μου έλεγε ο γιος μου εχθές ότι γενικά η κοτόσουπά μου είναι τέλεια και παίρνει άριστα 10 αλλά της γιαγιάς του (πεθεράς μου) παίρνει απλά 500!! Αναλόγως μου έχει πει και για τα κεφτεδάκια της μάνας μου, κ.ο.κ. Τι να πω? Αλήθεια λέει το παιδί - είναι εξαιρετικές μαγείρισσες και οι δύο, εκτός συναγωνισμού!!

Φουμπάκι... ειλικρινά με συγκίνησες...

Αννούλα, θα συνεχίζω να το λέω : Σας παραδέχομαι που τρώτε τόσο συχνά ψάρι!!

Δωράκι μου, θα τα πούμε σύντομα! Πως είσαι σήμερα? Εννοώ, εκτός από τα λυπητερά που πας και βλέπεις...:?

Άννια, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου, πολύχρονος!! Και με το καλό το μωράκι σας!!

Μπίγκι μου, αυτή η τυρόπιτα γίνεται κάπως σαν τυρόψωμο. Κι εγώ στην αρχή έβαζα λίγη φέτα αλλά μετά αύξησα την ποσότητα, μιας και λατρεύω τα τυριά!!

Το Περιστεράκι που είναι?:confused::confused:

Ζωπ, εγω την κοτοσουπα τη φτιαχνω με το ρωσικο τροπο οπως την εφτιαχνε μια φιλη μου που εβαζε πατατα κυβακια, μαιντανο, κρεμμυδακι στη σουπα και ειναι πολυ αρωματικη! αληθεια τι γιατροσοφι εχεις για ημικρανια?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω θέμα.Ρίξ'τε καμιά ιδέα.Εχω στο ψυγείο κοτόπουλο φιλέτο και πρέπει να το κάνω σήμερα.Πείτε καμιά ωραία συνταγη.Και γρήγορη αν γίνεται.Αυτά τα λίγα.

Εβίριιιιιιιιιιιιιιι!

Τώρα τι να πω, τέτοια ώρα τέτοια λόγια. Μακάρι να το έβλεπα όταν το ανάρτησες. Βγήκαμε για καφεδάκι με άλλη μία οικογένεια να παίξουν και τα παιδιά μας και δεν ξεκολλούσαμε. Φαντάζομαι ότι τέτοια ώρα που μπήκα ό,τι ήταν να φτιάξεις το 'χεις φτιάξει.

κοριτσια καλησπερα στα γρηγορα κανω δουλιτσες γιατι σημερα εχει γενεθλια ο συζυξ και ολο και καποιος θα ρθει!!!!

Χρόνια του πολλά να τα χιλιάσει με υγεία.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα στα γρηγορα κανω δουλιτσες γιατι σημερα εχει γενεθλια ο συζυξ και ολο και καποιος θα ρθει!!!σημερα θα κανω σπανακορυζο!!!

Να τον χαιρόσαστε!

α! θα μας μαγειρεψει η νονα, σημερα ριγκατονι με κοκκινη σαλτσα στο φουρνο, την σαλτσα την εχω κανει εγω απο χτες..

Επισης πηγαμε και εκκλησια χτες με την κορη.

και πως την πήγες είναι το θέμα...χρυσοχέρα μαμα!!!!

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Και μένα μου λείπετε όταν δεν μπαίνω. Αλλά πολλές φορές έχω τρεξίματα και κάποιες άλλες φορές... μου χρειάζεται μια μικρή διακοπή.

Να την κάνεις αλλά να μας προειδοποιείς!!!!:tongue::D

Το μεσημέρι που τρώγαμε (υπόλοιπα από προηγούμενες μέρες κι έψησα και λουκάνικα) είχα τη κουβέντα σας. Έλεγα στο γιο μου και στον άντρα μου τι ωραία που θα ήταν το καλοκαίρι (αν είχαμε χρήματα και χρόνο) να κάναμε ένα τουρ και να σας γνώριζα όλες! Ξεκινώντας από Θεσσαλονίκη και φτάνοντας μέχρι τα Δωδεκάνησα!! Αααααχ, τι ωραία που είναι τα όνειρα...:D

Α ρε Ζωπ

Σήμερα ξύπνησα με αυχενικό-ημικρανία αλλά ευτυχώς με τα γιατροσόφια μου το πρόλαβα και δεν εξελίχτηκε σε κρίση. Μου έβγαλε και την ψυχή ο γιόκας μου για να διαβάσει, κόντεψα να κάνω έγκλημα!:shock: Αλλά μετά σκέφτηκα τις συμβουλές που δίνω η πολύξερη:rolleyes: και το πήρα αλλοιώς. Πάντως έσφιξα τόσο πολύ τα δόντια μου από τα νεύρα μου που μπορεί να έσπασα και κανένα!:roll:

Ωρε μάνα μου τι μας περιμένει!

Τέλος πάντων... Το βραδάκι έχουμε ΠΑΛΙ παιδικό πάρτυ γενεθλίων (εντάξει, πολυαγαπημένου φίλου) κι αύριο οικογενειακή έξοδο (δεν ξέρω ακόμη αν θ' ακολουθήσω πατέρα και γιό ή θα κάτσω να κάνω καμιά δουλειά ή να χαλαρώσω).

Φεφούλα, η ειλικρίνεια και οι συγκρίσεις που αναφέρεις : Μου έλεγε ο γιος μου εχθές ότι γενικά η κοτόσουπά μου είναι τέλεια και παίρνει άριστα 10 αλλά της γιαγιάς του (πεθεράς μου) παίρνει απλά 500!! χαχαχα!ωραίος ο γιος σου!Αναλόγως μου έχει πει και για τα κεφτεδάκια της μάνας μου, κ.ο.κ. Τι να πω? Αλήθεια λέει το παιδί - είναι εξαιρετικές μαγείρισσες και οι δύο, εκτός συναγωνισμού!!

Φουμπάκι... ειλικρινά με συγκίνησες...

Αφου ξέρεις μπορεί να μην μιλάμε πολύ αλλά είσαι μέσα στην καρδιά μου

Αννούλα, θα συνεχίζω να το λέω : Σας παραδέχομαι που τρώτε τόσο συχνά ψάρι!!

Φουμπακι εγω τα φιλετα κοτοπουλο τα φτιαχνω με κρεμα γαλακτος!

> Κοβεις τα φιλετα κομματακια

> Τα σωταρεις με λαδακι σ ενα τηγανι. Αν θελεις βαλε μισο λαδι μισο βουτυρο, οχι ομως πανω απο 4 κουταλιες το λιπος/ελαιον

> Ριχνεις κρεμμυδακι ψιλοκομμενο και το σωταρεις

> Ριχνεις μια σκελιδα σκορδο ψιλοκομμενη

> Ριχνεις 1 ντοματα κομμενη κυβακια (αν δεν εχεις δεν πειραζει)

> Ριχνεις μια πιπερια σε κυβακια, και ενα κουτι μανιταρια ψιλοκομμενα

> Τα σβηνεις με κρασι

>Προσθετεις καλαμποκι, και ελιες ψιλοκομμενες.

> Βραζεις μακαρονια βιδες η' πεννες η' οτι σου αρεσει.

Σ ενα πυρεξ ανακατευεις το μειγμα με κρεμα γαλακτος και ψιλοκομμενο μαιντανο και μακαρονακια πεννες η' βιδες βρασμενα

ριχνεις οτι τυρι σου αρεσει απο πανω και το ψηνεις μεχρι να ροδισει.

Δεν ειναι αναγκη να προσθεσεις ολα τα υλικα , πχ μανιταρια, καλαμποκικλπ. Μπορεις να τα παραλειψεις η' να τα αντικαταστησεις με μπεικον, ζαμπον, κολοκυθακια, αρακα...

Ωραία συνταγή θα την έχω στα υπόψιν.Ευχαριστώ Ελεν!

Τώρα τι να πω, τέτοια ώρα τέτοια λόγια. Μακάρι να το έβλεπα όταν το ανάρτησες. Βγήκαμε για καφεδάκι με άλλη μία οικογένεια να παίξουν και τα παιδιά μας και δεν ξεκολλούσαμε. Φαντάζομαι ότι τέτοια ώρα που μπήκα ό,τι ήταν να φτιάξεις το 'χεις φτιάξει.

Περάσατε ωραία Εβίρι μου?Εγώ εφτιαξα τελικά κάτι σαν τηγανιά δικής μου εμπνευσεως με πατάτες τηγανιτές αλλά στον φούρνο.

Τελικά δουλειες δεν έκανα.Μ'επιασε το καλλιτεχνικό μου και δημιούργησα πάλι:mrgreen:.Ευτυχώς καθάρισε λίγο ο άντρας μου την αυλή και θα συνεχίσω αυριο εγώ το καθάρισμα.

Καληνύχτα!!!!


Link to comment
Share on other sites

Περάσατε ωραία Εβίρι μου?

Ναι ήταν πολύ καλά. Πήγαμε για καφέ αλλά κάτσαμε αρμένικα, από τις 4 μέχρι τις 7 η ώρα. Αφού περνούσε η σερβιτόρα, μας κοιτούσε και μας ξανακοιτούσε που δε φεύγαμε ενώ είχαμε πληρώσει. Αφού όταν σηκωθήκαμε λέει ο άντρας μου: "Βρε μπας και μας έριξαν αλάτι πίσω μας;" Έπαιξαν τα παιδιά μπροστά από την καφετέρια που υπήρχε γρασίδι και κάτι σαν πάρκο με δέντρα κι εμείς οι μεγάλοι με κουβεντούλα και γέλιο περάσαμε πολύ ευχάριστα.

Μ'επιασε το καλλιτεχνικό μου και δημιούργησα πάλι:mrgreen:.

Ωωωωω ό,τι και να 'φτιαξες θα πρέπει να είναι πολύ ωραίο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...