Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Όλα καλά θα πάνε δεν είναι τίποτα η μέθη μην σε ανχωνει εδώ θα γίνεις μανα η μέθη θα σε τρομοκρατήσει ! 

      @Jo1984 Μα η μέθη είναι το ωραίο της υπόθεσης!!!!  εγώ αυτή σκεφτόμουν α και έπαιρνα κουραγιο !!😝

      On 8/10/2024 at 10:26 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα κοριτσάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο,αύριο ξεκινάω τα σικλακουρ και σε δύο εβδομάδες θα πάμε για εμβρυομεταφορά,θα βάλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει❤️Ευχαριστω πολύ ❤️ 🥰 

      Σε μένα θα στείλεις το τεστ!!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα Δωρακι μπραβο ολα καλα με το καρδιογραφημα ηρεμησε τωρα κοριτσι μου.Αννα μια χαρα το στρουμφακι σου μπραβο.Καντυ πως εισαι σημερα? Με συγκινησε η κορη σου με το τραγουδι της.Μαμουλα μου νυκοκοιροκοριτσο πες μας το κολπακι και μας.Eviri ολο φαντασια η κορη σου στην μανουλα της μοιαζει.Για σημερα εχω φασολια μαυροματικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ναι τόνο κονσέρβα εννοώ αλλά επειδή δεν το έχω επιχειρήσει ξανά δεν μπορούσα να φανταστώ τι πηγαίνει...τι ελιές μπορώ να βάλω?ρωτάω μην κάνω καμιά βλακεία και πάει όλο το μπωλ για τις κότες...κρίμα είναι.

επίσης λέτε το καρότο ωμό πηγαίνει γιατί βρασμένο δεν το τρώει με τίποτα.λέω να το ξύσω.


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!

Σήμερα έχουμε υπέροχη λιακάδα.Πήρε ο Φούμπος τα παιδιά βόλτα κι έμεινα πίσω να κάνω καμιά δουλειά.καλες δουλίτσες

Σήμερα έρχεται και το ανήψι επιτέλους.Να το δούμε έστω κι απ'το παράθυρο γιατί κοντά δν πλησιάζουμε έτσι όπως είμαστε οικογενειακώς.με το καλο να το δεχτειτε

Αφροδίτη μου είσαι καλύτερα σήμερα?Τι ωραία που ξεμπέρδεψες με τις δουλίτσες.Κοίτα να ξεκουραστείς το σκ!σημερα ειμαι καλα ευτυχως. ποιος ειπε οτι ξεμπερδεψα???αμ δε.απλα εκανα καποια χοντρα που δεν θελω να τα εχω το σκ.αχ φουμπακι, ατελειωτες αυτες οι δουλειες. σημ ρεπο.αυριο παλι:rolleyes::rolleyes:

Πείτε καλέ αυτό το κόλπο με τη σόδα!βαζεις στη θηκη του απορρυπαντικου σοδα φαγητου και στου μαλακτικου λευκο ξιδι μπολικο και κανεις μια πλυσ, αφου πρωτα εχεις βγαλει τη θηκη και την εχεις πλυνει καλα

Και πείτε και καμιά συνταγή με πατάτες και τόνο.Κάτι τέτοιο μου ζήτησε ο άντρας μου αλλά δεν ξέρει κι εκείνος πως το θέλει.Καμιά ιδέα?

Ζωωωωωωωωπ που είσαι?

Καλημερα κοριτσια σημερα εχουμε ηλιο λεω να κανω καμια δουλιτσα να ξεβρωμισουμε χιιχιχι:tongue::tongue:,χτες με πηρε ο γυν.ολα καλα μου ειπε και το ζαχαρο και η οξονη ηταν επειδη ημουν νηστικη;) ειδε και το ιστορικο μου απο τις αλλες εγκυμοσυνες και ετσι σε 2-3εβδομαδες θα επαναλαβω το σακχαρο νηστειας..Σημερα μαγειρεψε η πεθερα γεμιστα και ετσι θα ειμαι χαλαρη απο μαγειρεμα
ειδες???ολα καλα:D:D
έβαλα σόδα μαγειρική στη θήκη του απορρυπαντικού κ το έδωσα μια πλύση στο σύντομο πρόγραμμα! έτσι λέει η κάντυ μας ότι καθαρίζουν τα σωθικά του. της το έχει πει μάστορης πλυντηρίων!ουπς, τωρα ειδα οτι τοχε γραψει και η φεφουλα

την πρώτη φορά το είχα κάνει με σόδα μαγειρική κ ξύδι λευκό. χθες βιαζόμουν, γιατί είχα φάει πολύ χρόνο στο να καθαρίζω τη θήκη...ηταν ένα μάτσο χάλι!-κ έτσι έβαλα μόνο σόδα που είχα στο παταράκι πάνω από το πλυντήριο. εκεί έχω τα απορρυπαντικά, σύνεργα καθαριότητας, στη μικρή τουαλέτα!

μάκια σου!

γιούτι!!!!!ντούπι η δικιά μου!!!:lol:σιδέρωμα έχω ελάχιστα...

αλλά από υποχρεώσεις φουλ!καλο κουραγιο φεφακι μου

θα βράσεις πατατούλες, θα βάλεις τόνο, κρεμμύδι φρέσκο ή κ ξερό, κ αναλόγως την όρεξη προσθέτεις...από μαγιονέζα ή γιαούρτι με μουστάρδα, από κασέρια, αλλαντικά ώς κάππαρη, ελιές, πιπεριές, ό,τι θέλεις!

πείνασα πάλι!;)

και εγω καπως ετσι την κανω. βαλε φαντασια και προσθεσε οτι εχεις στο ψυγειο. οσον αφορα την κουζινα, και μενα ο φουρνος μου θελει επειγοντως καθαρισμα , ειναι χαλια.το σαββατο γιατι θελει χρονο. τα μεσα τωρα τα κανω καλα μια φορα το χρονο. βεβαια κατα διαστηματα τα τακτοποιω, οποτε εχω αναλαμπες.

αρχισε να βρεχει παλι....μακιααα

Δε σας είπα ότι μαγειρεύω σήμερα φασόλια μπαρμπούνια.

Φυσικά, της είπα ότι είναι πολύ ωραίος. Αλλά της είπα να μη μου ξαναβάλει για να μην καταπιώ κανένα κομμάτι και πνιγώ. :):):)

και πολυ καλα εκανες!!!

φιλια και στο σμαρτακι, το μαρακι. η περιστερω μας που ειναι σημερα???

Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχεις Δωρα, θα στρώσει και με το σιρόπι θα του ανοίξει η όρεξη και δεν θα τον προλαβαίνεις!!! Δοκιμασμένο και πετυχημένο!

Exεις δωσει κι εσυ στα παιδια;Ποιο αν επιτρεπετε;

Ειδες διαφορα;Σε ποσο χρονικο διαστημα;

Σε ζαλισα........:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Αφού είναι όλα καλά το άγχος θα το παλέψεις!

Επίσης αν πίνεις νες καφε κόψτον!!!! Κανεί πολλές ταχυπαλμίες!

Ελα που κι αυτο δεν παλευετε.......ευκολα...:rolleyes:

Για σήμερα έκανα συκωτάκια πουλιών με κους κους και σαλάτα μπρόκολο!

Ωραιο φαγακι.......αλλα νηστευω...........κι ολο αμαρτανω με τα φαγακια σας........;):mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Λοιπόν θα σας πω τι μου έβαλε στον καφέ το καμάρι μου για τον κάνει καλύτερο. Το ήξερα ότι δε θα το βρείτε.

Έβαλε κορνφλέιξ (αυτά τα τρεσόρ τα τετράγωνα που είναι γεμιστά με σοκολάτα) τον είχε ανακατέψει πολύ ώρα, τόσο που αυτά έλιωσαν, διαλύθηκαν κι έγιναν κομματάκια μαλακά σαν σβωλάκια από κακάο. Το σούρωσα, αλλά να σας πω την αλήθεια η γεύση ήταν εντελώς διαφορετική και δε μου άρεσε. Έτσι έφτιαξα άλλο.

Καλα τελειο!!!!:lol::lol::lol::lol: Δεν μου πηγε καθολου το μυαλλο,φιντανι η μικρη σου......Σπιρτο!!!!!!

Χελοου!!!!

Σημερα ο καιρος ειναι και παλι βροχερος...γμτ.....

Ξυπνησα το πρωι με εναν φοβερο πονο στην πλατη και ειχα τασεις εμετου........Τι σκ@τ@........

Τωρα ειμαι καλυτερα.

Το μενου για σημερα εχει μπαμιες και το θησαυρακι μου θα το

δωσω μοσχαρακι με γλυκο τραχανα.....μιας και του αρεσει....για να δουμε,θα φαει;

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι;

Εχω απο τις 2 του μηνος που αδιαθετησα,στην αρχη με μικρη ροη και τωρα μια μικρη μια αρκετα μεγαλη ροη......

Εγω εχω συνηθως 4 ημερες περιοδο και αυτη την φορα εχω σημερα 8 και ακομα δεν με εχει σταματησει......

εχει συμβει σε καμια;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλά είμαι ασυγχώρητη!τώρα το είδα στο φμπ!

Αφροδιτάκι χρόνια πολλά!!!!!να είσαι ευτυχισμένη και γερή!να σε χαίρεται η οικογένεια σου!

Να ζήσεις Αφροδίτη και χρόνια πολλά

μεγάλη να γίνεις με ασπρα μαλλιά

παντού να σκορπίζεις της γνώσης το φως

και όλοι να λένε να μία στο φως!!!!!!!!

και εδώ σπάμε τη λάμπα όπως λέει και η Αγγελική!


Link to comment
Share on other sites

Δωράκι μου εμείς τα έχουμε πάρει σχεδόν όλα.Τελευταία έπινε το χεμαφερ.Είδαμε αισθητή διαφορά στο τρίμηνο αλλά να φανταστείς πως ο δικός μας δεν έτρωγε σχεδόν καθόλου κρέας.Μόνο σιτηρά,γαλακτοκομικά και φρούτα.Ιδιαίτερα τα γαλακτοκομικά δεν ευνοούν την απορρόφηση του σιδήρου.Πρόσπάθησε να του δίνεις κανένα πορτοκαλάκι μαζί με το σίδηρο για να το βοηθήσει να απορροφηθεί καλύτερα.Ολα θα πάνε καλά, μην αγχώνεσαι!


Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη εχεις γενεθλια σημερα???Χρονια πολλα πολυχρονη να χαιρεσαι την οικογενεια σο κοπελα μου!!!
ευχαριστω πολυ αννια μου, με το καλο το μπεμπακι σου
Ωραιο φαγακι.......αλλα νηστευω...........κι ολο αμαρτανω με τα φαγακια σας........;):mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Τωρα ειμαι καλυτερα.

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι;

Εχω απο τις 2 του μηνος που αδιαθετησα,στην αρχη με μικρη ροη και τωρα μια μικρη μια αρκετα μεγαλη ροη......

Εγω εχω συνηθως 4 ημερες περιοδο και αυτη την φορα εχω σημερα 8 και ακομα δεν με εχει σταματησει......

εχει συμβει σε καμια;

μηπως ειναι απο το αγχος???
Αφροδιτη χρονια πολλα να τα εκατοστησεις να χαιρεσαι την οικογενεια σου κουκλα μου.
ευχαριστω πολυ σμαρτακι μου
καλά είμαι ασυγχώρητη!τώρα το είδα στο φμπ!

Αφροδιτάκι χρόνια πολλά!!!!!να είσαι ευτυχισμένη και γερή!να σε χαίρεται η οικογένεια σου!

Να ζήσεις Αφροδίτη και χρόνια πολλά

μεγάλη να γίνεις με ασπρα μαλλιά

παντού να σκορπίζεις της γνώσης το φως

και όλοι να λένε να μία στο φως!!!!!!!!

και εδώ σπάμε τη λάμπα όπως λέει και η Αγγελική!

ευχαριστω φουμπακι ...το ποσο γελασα με το φως δεν λεγεται!!!!και φωναχτα!!αφου μου λεει η κοπελα στο διπλανο γραφειο τι επαθα!!!να ανεβω στο φως η να το σπασω απο κατω???:D:D:D

η κορη μου ακουσε το μπαμπα που μου ειπε να σε χαιρομαι αγαπη και λεει:να χαιομαι α(γ)απη μαουλα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φουμπακι ...το ποσο γελασα με το φως δεν λεγεται!!!!και φωναχτα!!αφου μου λεει η κοπελα στο διπλανο γραφειο τι επαθα!!!να ανεβω στο φως η να το σπασω απο κατω???:D:D:D

η κορη μου ακουσε το μπαμπα που μου ειπε να σε χαιρομαι αγαπη και λεει:να χαιομαι α(γ)απη μαουλα:lol::lol::lol:

χμ...ο ποιητής μάλλον θα εννοούσε με καμιά σφεντόνα...δεν τον έχω ρωτήσει η αλήθεια είναι...περίμενε να σου δώσω οδηγίες τώρα που θα γυρίσει απ΄την βόλτα του!

καλά έλιωσα με την μικρή σου!κάτι τέτοια με κάνουν αλοιφή.Να την χαιρόσαστε!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλά είμαι ασυγχώρητη!τώρα το είδα στο φμπ!

Αφροδιτάκι χρόνια πολλά!!!!!να είσαι ευτυχισμένη και γερή!να σε χαίρεται η οικογένεια σου!

Να ζήσεις Αφροδίτη και χρόνια πολλά

μεγάλη να γίνεις με ασπρα μαλλιά

παντού να σκορπίζεις της γνώσης το φως

και όλοι να λένε να μία στο φως!!!!!!!!

και εδώ σπάμε τη λάμπα όπως λέει και η Αγγελική!

ΧΑ ΧΑ ΧΑ να εισαι καλα με εκανες και γελασα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαμουλα μου νυκοκοιροκοριτσο πες μας το κολπακι και μας.Για σημερα εχω φασολια μαυροματικα.

το φαγητό σου μου το ζητάει μέρες τώρα ο φέφος!

στείλε για τον πατέραααα!

το κολπάκι το έγραψα, αλλά κ η αφροδίτη το έγραψε καλύτερα!

όσο για νοικοκυροκόριτσο...τί να σε πω!

ναι τόνο κονσέρβα εννοώ αλλά επειδή δεν το έχω επιχειρήσει ξανά δεν μπορούσα να φανταστώ τι πηγαίνει...τι ελιές μπορώ να βάλω?ρωτάω μην κάνω καμιά βλακεία και πάει όλο το μπωλ για τις κότες...κρίμα είναι.

επίσης λέτε το καρότο ωμό πηγαίνει γιατί βρασμένο δεν το τρώει με τίποτα.λέω να το ξύσω.

μια χαρά θα είναι, απλά όσο πιο λεπτό τόσο καλύτερα, για να δένει με τα υπόλοιπα...

στείλε ταπεράκι κ εσύ!

ειδες???ολα καλα:D:D

και εγω καπως ετσι την κανω. βαλε φαντασια και προσθεσε οτι εχεις στο ψυγειο. οσον αφορα την κουζινα, και μενα ο φουρνος μου θελει επειγοντως καθαρισμα , ειναι χαλια.το σαββατο γιατι θελει χρονο. τα μεσα τωρα τα κανω καλα μια φορα το χρονο. βεβαια κατα διαστηματα τα τακτοποιω, οποτε εχω αναλαμπες.

αρχισε να βρεχει παλι....μακιααα

και πολυ καλα εκανες!!!

φιλια και στο σμαρτακι, το μαρακι. η περιστερω μας που ειναι σημερα???

το περιστεράκι μας είναι καλά. το περιστερόπουλο όμως είναι με ίωση μάλλον, το ίδιο κ ο η/υ, γι' αυτό κ δεν μπορεί να μπει να μας τα πει η ίδια! το πρωί με πήρε κ μιλήσαμε! σαν να μιλάω με ξαδερφούλα μου νιώθω κάθε φορά που μιλάμε!:D

Χελοου!!!!

Σημερα ο καιρος ειναι και παλι βροχερος...γμτ.....

Ξυπνησα το πρωι με εναν φοβερο πονο στην πλατη και ειχα τασεις εμετου........Τι σκ@τ@........

Τωρα ειμαι καλυτερα.

Το μενου για σημερα εχει μπαμιες και το θησαυρακι μου θα το

δωσω μοσχαρακι με γλυκο τραχανα.....μιας και του αρεσει....για να δουμε,θα φαει;

Ρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι;

Εχω απο τις 2 του μηνος που αδιαθετησα,στην αρχη με μικρη ροη και τωρα μια μικρη μια αρκετα μεγαλη ροη......

Εγω εχω συνηθως 4 ημερες περιοδο και αυτη την φορα εχω σημερα 8 και ακομα δεν με εχει σταματησει......

εχει συμβει σε καμια;

στο γυναικολόγο τηλέφωνο!

κ δεν θα πω αυτό που σκεφτόμουν...όχι! δεν θα το πω!!!:rolleyes:;):lol:

και όλοι να λένε να μία στο φως!!!!!!!!

και εδώ σπάμε τη λάμπα όπως λέει και η Αγγελική!

:lol:θεά!

ευχαριστω φουμπακι ...το ποσο γελασα με το φως δεν λεγεται!!!!και φωναχτα!!αφου μου λεει η κοπελα στο διπλανο γραφειο τι επαθα!!!να ανεβω στο φως η να το σπασω απο κατω???:D:D:D

η κορη μου ακουσε το μπαμπα που μου ειπε να σε χαιρομαι αγαπη και λεει:να χαιομαι α(γ)απη μαουλα:lol::lol::lol:

χρόνια πολλά κ γλυκά, με υγεία, αγάπη κ κάθε ευτυχία για σένα κ την οικογένειά σου!

πολλά φιλάκια στα μαγουλάκια κ αγκαλίτσα σφιχτή!!!!

πιο σφιχτή αγκαλίτσα στην Τ σου! κ άπειρα θορυβώδη φιλάκια στο λαιμουδάκι της!:)

έχω ώρα που θέλω να τσιμπήσω κάτι, αλλά έχω κόσμο τρόϋρα:cool:

αν ακουστεί ο στομάχης μου δεν θα σκιαχτούν να φύγουν;; τί στο καλό!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά θα είναι, απλά όσο πιο λεπτό τόσο καλύτερα, για να δένει με τα υπόλοιπα...

στείλε ταπεράκι κ εσύ!

λέω να το ξύσω στον τρίφτη...κρύα τρωγεται να υποθέσω!στέλνω μόλις ετοιμάσω!!!!

το περιστεράκι μας είναι καλά. το περιστερόπουλο όμως είναι με ίωση μάλλον, το ίδιο κ ο η/υ, γι' αυτό κ δεν μπορεί να μπει να μας τα πει η ίδια! το πρωί με πήρε κ μιλήσαμε! σαν να μιλάω με ξαδερφούλα μου νιώθω κάθε φορά που μιλάμε!:D

αντε να φτιαχτεί το πισι...μας έλειψε!περαστικά στο περιστερόπουλο!

και μια και λέμε για τηλέφωνα ,σήμερα ανακάλυψα πως το Φουμπόπαιδο έβγαλε την πρίζα του τηλ.Δεν ξέρω πόσο καιρό έχει που το έκανε...γι'αυτό επικρατούσε τόση ησυχία:rolleyes:

άντε θα σας πω και το άλλο πετυχημένο που έκανα.ξεψυχησε το κιν.μου από μπαταρία και απ'την βαρεμάρα μου δεν είχα αλλάξει το πιν να το θυμάμαι.Ο Φούμπος μάλλον πέταξε καταλάθος το χαρτάκι με τα πιν και τώρα πρέπει να πάρω πάλι καινούριο αριθμό.Τι ωραία!Πάντως έχει ησυχάσει το κεφάλι μου τόσο καιρό τώρα,με είχαν πρήξει απ'την τράπεζα..μόνο με τα μικρά όταν πάω κάπου φοβάμαι που δεν έχω κινητό...κατά τ'αλλα ωραία είναι!

:lol:θεά!

α εγώ κλοπιράιτ απ'τον γιο μου έκανα...σ'εκείνον αξίζουν τα εύσημα:D


Link to comment
Share on other sites

Και πείτε και καμιά συνταγή με πατάτες και τόνο.Κάτι τέτοιο μου ζήτησε ο άντρας μου αλλά δεν ξέρει κι εκείνος πως το θέλει.Καμιά ιδέα?

Eγώ βράζω τις πατάτες και βάζω μόνο τον τόνο, μαγιονέζα,λεμονάκι και αλατοπίπερο.

Αν δεν σε δεσμέυουν οι πατάτες εναλλακτικά μπορείς να το κάνεις με ρύζι και κρεμμυδι.

έβαλα σόδα μαγειρική στη θήκη του απορρυπαντικού κ το έδωσα μια πλύση στο σύντομο πρόγραμμα! έτσι λέει η κάντυ μας ότι καθαρίζουν τα σωθικά του. της το έχει πει μάστορης πλυντηρίων!

Τι ποσότητα σόδα και πόσο ξύδι; Σόρυ που σε πρήζω...

Φυσικά, της είπα ότι είναι πολύ ωραίος. Αλλά της είπα να μη μου ξαναβάλει για να μην καταπιώ κανένα κομμάτι και πνιγώ. :):):)

Τι γλυκό ομως αυτό που έκανε.... Λιώνω με τα κορίτσια λέμε!!!!

Εχω απο τις 2 του μηνος που αδιαθετησα,στην αρχη με μικρη ροη και τωρα μια μικρη μια αρκετα μεγαλη ροη......

Εγω εχω συνηθως 4 ημερες περιοδο και αυτη την φορα εχω σημερα 8 και ακομα δεν με εχει σταματησει......

εχει συμβει σε καμια;

Μηηηηπως, λέω εγώ τώρα, να έκανες ένα τεστάκι;;;;;;;;

Δώρα εγώ της έδινα το minadex και είδα θεαματικά αποτελέσματα!

Να φανταστείς έτρωγε ένα κιντεράκι τη μέρα και κάναμε πάρτυ, και μετά με το σιροπάκι είχε τον ασταμάτητο!!! Ανοίγει πολύ την όρεξη!

Αφροδιτάκι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

images?q=tbn:ANd9GcRN_WzaQ5pRddg0cdDEetapgEY3Wl4oRH3nzZ7Y_zmo9204yxgV


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

α εγώ κλοπιράιτ απ'τον γιο μου έκανα...σ'εκείνον αξίζουν τα εύσημα:D

:)

Eγώ βράζω τις πατάτες και βάζω μόνο τον τόνο, μαγιονέζα,λεμονάκι και αλατοπίπερο.

Αν δεν σε δεσμέυουν οι πατάτες εναλλακτικά μπορείς να το κάνεις με ρύζι και κρεμμυδι.

σωστό!!!! δεν το έχω κάνει!πώς φαίνεται η χρυσοχέρα!

Τι ποσότητα σόδα και πόσο ξύδι; Σόρυ που σε πρήζω...

δεν με πρήζεις. κατάλληλη θα ήταν η κάντυ μας. εγώ με το ματι το έβαλα 2 κουταλιες της σούπας σίγουρα. ξύδι, αν θέλεις βάζεις. ένα μικρο καπάκι.

Τι γλυκό ομως αυτό που έκανε.... Λιώνω με τα κορίτσια λέμε!!!!

κ εγώ! είμαι μαθημένη στα θηλυκά!

Μηηηηπως, λέω εγώ τώρα, να έκανες ένα τεστάκι;;;;;;;;

φανταστείτε ότι εγώ δεν μίλησα!

Δώρα εγώ της έδινα το minadex και είδα θεαματικά αποτελέσματα!

Να φανταστείς έτρωγε ένα κιντεράκι τη μέρα και κάναμε πάρτυ, και μετά με το σιροπάκι είχε τον ασταμάτητο!!! Ανοίγει πολύ την όρεξη!

να μου επιτρέψετε να τοποθετηθώ αν κ ελαφρώς άσχετη στο θέμα όρεξη..

όταν δίνετε γαριδάκια, σοκολατες, μερέντα, πατατάκια, έστω μια στο τόσο, ένα παιδί που έχει θέμα με την όρεξή του το δελεάζεις να σου πει όχι στη γεύση του φυσικού φαγητού, της φυσικής τροφής!

γιατί να του αρέσει το φαγητό, όταν το άλλο είναι τίγκα στα πρόσθετα γεύσης, στις χρωστικές, όταν το γαριδάκι κάνει κριτς, κριτς κλπ!

μαχαίρι τα κίντερ κ τα γαριδάκια! τέλος.

βάλτε σπιτικά κουλουράκια, σουσαμένια κουλούρια στα σπίτια σας, κομματια κέηκ, τυροπιτάκια, σε χρωματιστά μπολ, σε διάφορα μέρη στο σπίτι, να τα βρίσκουν τα παιδιά εύκολα κ μόνα τους! κόψτε καροτάκια σε σχήμα ζουλιέν, αγγουράκια.

βάλτε σε ωραίο δίσκο κομμένη μπανάνα με το πηρουνάκι που αγαπάει δίπλα! δεν θα φάει;

χυμό με πολλά καλαμάκια χρωματιστά! (το δικό μου ακόμα σε μπιμπερό...)

θέλω να βοηθήσω κ τα γράφω αυτά, όχι να κάνω την έξυπνη που δεν είμαι ούτε την παριστάνω.

κ μια ερώτηση για το αποτελείωμα: μετά το μπιμπερό ποιό ποτηράκι έπιασε το παιδί σας; μάρκα;

τα έχω δει όλα κ σκέφτομαι να της αγοράσω-παραγγείλω τάπεργουέρ.

Δώρα τώρα το θυμήθηκα. έχεις δοκιμάσει κατσικίσιο γάλα στον θησαυρό; κάνει πολύ καλό για το αίμα του-σίδηρο!!!!!! δοκίμασε εβόλ! σε παρακαλώ κ ρώτα κ τον αιματολόγο για επιβεβαίωση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...