Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Όλα καλά θα πάνε δεν είναι τίποτα η μέθη μην σε ανχωνει εδώ θα γίνεις μανα η μέθη θα σε τρομοκρατήσει ! 

      @Jo1984 Μα η μέθη είναι το ωραίο της υπόθεσης!!!!  εγώ αυτή σκεφτόμουν α και έπαιρνα κουραγιο !!😝

      On 8/10/2024 at 10:26 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα κοριτσάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο,αύριο ξεκινάω τα σικλακουρ και σε δύο εβδομάδες θα πάμε για εμβρυομεταφορά,θα βάλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει❤️Ευχαριστω πολύ ❤️ 🥰 

      Σε μένα θα στείλεις το τεστ!!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αννακι τα ειπαμε, πολυ χαρηκα και χιλια μπραβο στον αντρακλα μας!!!

Εβιρακι εγω δεν εγραψα, μηπως μαστιχα?

Φουμπακι τι κανει ο ανηψιος?

Δωρακι μου ησυχασες τωρα, αντε βρε δεν ηταν τιποτα χαλαρωσε και ολα καλα θα πανε!

εμεις ειχαμε παει σε μια φιλη ετοιμογεννη σε διδυμα κοριτσια και νωριτερα εκοβα βολτες με την κορη μου, χορτασα περπατημα..

Για βραδυ δεν μαγειρεψα, εκανα τοστ του αντρουλη και εγω κουακερ με γαλα και μπανανα, μουρλια!

Λοιπον τα λεμε αυριο!!! φιλια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Milame κατουρήθηκα απο το γελιο!!!!!:lol::lol::lol:

Γερα να ειναι τα αγαρακια σου!!!!!!

Χμμμμμμμμμ............Κανελα;Πιπερι;Χυμο πορτοκαλι;

Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:p:p:p:p:p:p:p:p

Εμεις πηαγαμε στον καρδιολογο που μου εκανε καρδιογραφημα και ηταν οκ!

Μου ειπε οτι εχω πολυυυυυ αγχος και ισως οφειλετε κι εκει,

αλλα επειδη θελει να ειναι καλυμμένος θα μπουμε σε μια σειρα εξετασεων.

Αχ ξαλαφρωσα λιγακι.

Τωρα θα επικεντρωθω στη διατροφη του μικρου μου!!!!

Φιλια

πολυ χαρηκα δωρακι μου που ολα πηγαν καλα τελικα ολα το αγχος τα κανει κ η στεναχωρια...πριν χρονια που εχασα το παππου ειχα ταχυκαρδιες πολυ εντονες πηγα στο καρδιολογο κ μου ειπε ολα το αγχος κ η στεναχωρια κ μολις πηρα μισο λοξοτανιλ ολα περασαν...ολα ειναι το ψυχολογικο...

κοριτσακια μου μολις γυρισαμε,ολα καλαααααααααααααα!!!ειμαι τοσο ευτυχισμενη,ο μπεμπης ειναι σουπερ κ το ιδιο κ ο τραχηλος μου καθως κ ο πλακουντας ανεβηκε κ ειναι οπισθιος(αν τα γραφω σωστα)!!!!!!!εχουμε εναν ζωηροτατο μπεμπη γυρω στα 580γρ κ κατι μερες μεγαλυτρος!!!!!ουφ ξαλαφρωσα!!!!!!!!!!!!!!!σας ευχαριστω ολες μα ολες για τις ευχες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μπραβο αννουλα μου αδικα ανησυχουσες ειδες ολα καλα ηταν κ συ κ το στρουμφακι σου... :D;):D

Καλησπέρα !!!!!

Εβίρι μου,

ευχαριστώ για την συμβουλή το ξέρω κι εγω αυτό το κόλπο :wink: έκανα εντριβες, έχω πιει και bisolvon βέβαια και σήμερα ανέβασα το 39άρι μου το πρωί...

περιμένω τον γιατρό σε λίγο να δω αν θα μου γράψει άδεια...

Η κόρη μου με έκανε αλοιφή:

Μιλάμε στο τηλ. με την πεθερούλα να την ρωτήσω πώς είναι τα παιδιά κλπ και με ζήταγε ήθελε να μου μιλήσει, παίρνει λοιπόν το ακουστικό κι αφού με ρώτησε αν είμαι καλά μου λέει "να πω ταγούδι μαμα μου ????" της απαντάω ναι...τί μου τραγούδησε

"Καλημέρα τί κάνεις να 'σαι πάντα καλά, κι όταν είσαι κοντά μου κι όταν είσαι μακριά,

να 'ναι κάθε σου μέρα μια καινούργια αρχή...

καλημέρα τί κάνεις ? Σ' αγαπάω πολύυυυυ "

Φυσικά με πήραν τα ζουμιά.... δεν θέλω και πολύ... όταν την ρώτησε πού το άκουσε αυτό το τραγούδι μου είπε "Λία μου" την δασκάλα της...:rolleyes:

Αυτά για την ώρα... 2 μέρες έχω κάτσει σπίτι και μου έχουν φανεί αιώνας ... φιλάκια σε όλες !

καντυ μου περαστικουλια .....να χαιρεσαι τα παιδακια σου ...εμ λογικο ειναι να σε παρουν τα ζουμια κ ειδικα οταν σε τραγουδανε κ σου λενε σαγαπω λοιωνεις...


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μάλλον αύριο θα σας το αποκαλύψω, για να συμμετέχουν και τα άλλα κορίτσια και να έχουμε περισσότερο γέλιο.

χαχαχαχαχα δεν μας αποκαλυψες ομως μπορεσες κ το πιες???

εγω οταν ημουν μικρη ηθελα να φτιαχνω καφε στους δικους μου κ εβαζα αντι για ζαχαρη αλατι..:lol:


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!

τι κανετε?

σημερα εχω ξυπνησει απο τις 8, πεινουσε η περδικα και μετα εγω δεν μπορουσα να ξανακοιμηθω, δεν πειραζει ομως εχω ηδη βαλει το φαγητο του παιδιου και ετοιμασα και το σπιτ, ξερετε σκουπισμα, στρωσιμο κρεβατιων κ.α.

Μολις ξυπνησει και η νονα μας που εχει ρεπο σημερα θα παμε βολτα..

εχει μεινει κιμας απο χτες, θα κανω κεφτεδακια και σαλατουλα και φαμε μια χαρα.

καλη μερα να εχουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέραααααα!!!! Παρασκευή τι ωραία μέρα!!!!

Μέσα στην μούχλα και πάλι βέβαια, αλλά που θα πάει... Θα τον διώξουμε αυτόν τον αρρωστημένο καιρό!;)

Τωρα που θα πινει τα σιροπια θα ξανα ανοιξει η ορεξη του.ΑΜΗΝ και ποτε λεω εγω!!!!

Μην ανυσηχεις Δωρα, θα στρώσει και με το σιρόπι θα του ανοίξει η όρεξη και δεν θα τον προλαβαίνεις!!! Δοκιμασμένο και πετυχημένο!

Η κόρη μου με έκανε αλοιφή:

τί μου τραγούδησε

"Καλημέρα τί κάνεις να 'σαι πάντα καλά, κι όταν είσαι κοντά μου κι όταν είσαι μακριά,

να 'ναι κάθε σου μέρα μια καινούργια αρχή...

καλημέρα τί κάνεις ? Σ' αγαπάω πολύυυυυ "

Φυσικά με πήραν τα ζουμιά.... δεν θέλω και πολύ... όταν την ρώτησε πού το άκουσε αυτό το τραγούδι μου είπε "Λία μου" την δασκάλα της...:rolleyes:

Ψυχούλα μου..... Τι παιδιά έχουμε καλέ!

Μεταξάκι εμένα κόντεψαν να με πάρουν τα ζουμια...

Λοιπόν χθες ο γιόκας μου έριξε ένα μαξιλάρι με κορδόνια στην πλάτη και έκοβε βόλτες στο σαλόνι...ξαφνικά με πλησιάζει και μου λεει...μήπως θες κανά σιντί?:shock:

αχχχχχ!υψηλες επαγγελματικές προσδοκίες που έχει το σπλάχνο μου!:rolleyes:

χαχαχαχαααα!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Πάει και κρύβει τα μπισκότα του στα πιο απίθανα μέρη και μετά πάει και τα ξετρυπώνει,

:lol::lol::lol:Ξέρει το παιδί τι κάνει!!! Προσέχει για να έχει!!!! Σου λέει δεν ξέρουμε τι μας περιμένει αυριο οπότε ας κάνω κι εγώ την καβατζα μου!!!:tongue::tongue:

κοριτσακια μου μολις γυρισαμε,ολα καλαααααααααααααα!!!ειμαι τοσο ευτυχισμενη,ο μπεμπης ειναι σουπερ κ το ιδιο κ ο τραχηλος μου καθως κ ο πλακουντας ανεβηκε κ ειναι οπισθιος(αν τα γραφω σωστα)!!!!!!!εχουμε εναν ζωηροτατο μπεμπη γυρω στα 580γρ κ κατι μερες μεγαλυτρος!!!!!ουφ ξαλαφρωσα!!!!!!!!!!!!!!!σας ευχαριστω ολες μα ολες για τις ευχες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέλεια!!!!!! Μπράβο Αννούλα!!!;)

το face δεν με πιστευει οτι ειμαι εγω κ με μπλοκαρε οποτε θα σας στειλω αιτημα για να γινουμε ξανα φιλες ως Τζούλια Ν....ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΧΙΧΙΧΙΧΙ!!!

Κι ελεγα κι εγώ ποια μου την έπεσε!!!!:lol:

Εμεις πηαγαμε στον καρδιολογο που μου εκανε καρδιογραφημα και ηταν οκ!

Μου ειπε οτι εχω πολυυυυυ αγχος και ισως οφειλετε κι εκει,

αλλα επειδη θελει να ειναι καλυμμένος θα μπουμε σε μια σειρα εξετασεων.

Αφού είναι όλα καλά το άγχος θα το παλέψεις!

Επίσης αν πίνεις νες καφε κόψτον!!!! Κανεί πολλές ταχυπαλμίες!

Εβιρι μήπως κάποιο ποτό,παγωτο, κανέλλα;

Για σήμερα έκανα συκωτάκια πουλιών με κους κους και σαλάτα μπρόκολο!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

μαρια ελπιδα και περιστερακι μπραβο σας για τοθηλασμο. εγω θηλασα μονο 50μερες, το παλεψα με διαφορους τροπους αλλα δεν...στο επομενο θα προσπαθησω περ/ρο.

δωρακι καλα αποτελεσματα να εχεις αποτον γιατρο και ολα καλα θα πανε με τον θυσαυρουλη. σας αφηνω να μαζευτω σιγα σιγα γαι να σχολασω. παω να χωθω στην αγκαλια της λατρειας μου... μακια.φεφη σχολασες και δεν χαιρετησες?????

σχόλασα κ δεν χαιρέτησα. το συνηθίζω η γαϊδούρα;)

για το θηλασμό...ένα θα σας πω έχω απωθημένα!

πάντως τα υπόλοιπα στο φ.μπ.

αμ δεν μου φαινεται βρε Φεφη οτι τρωω απο ολα??:tongue::tongue:

τρωω καλη μου, απο ολα, τις πρωτες 40 μερες ειχα λιγο προσεξει τα πολλα πρασινα και δεν ετρωγα ντοματα και οσπρια επισης, αλλα μετα μια χαρα, ετρωγα απο ολα απλα οχι τοσο συχνα.

Ενταξει κοριτσια εγω ειχα ευκολο θηλασμο αλλα και παλι πιστευω πως ηταν η θεληση μου τοσο ισχυρη ετσι ωστε εκανε την διαδικασια τοση απλη και δεν ειχα και αγχος, ειμουν χαλαρη..

Δεν με αγχωνε το ποσο βαρος θα παρει η μικρη ή αν θα κοιμηθει παραπανω..

γενικα εγω ειμαι και εκ φυσεως μη αγχωδης και ηρεμος χαρακτηρας και πολυ αισιοδοξη...

και δεν ακουγα κανεναν παραεξω...

Υ.Γ η μικρη γεννηθηκε 2950... σαμιαμιδι..

δεν σου φαίνεται Μαράκι μου!

Κορίτσια, σας έχω καινούργιο κουίζ. Τις τελευταίες μέρες η κόρη μου τρελλαίνεται να μου φτιάχνει απογευματινό καφέ. Δε με αφήνει να πιάσω το μπρίκι γιατί της αρέσει να παίρνει μπράβο γι' αυτό που φτιάχνει. Σήμερα λοιπόν για να μ' ευχαριστήσει αποφάσισε να βάλει κάποια καινούργια γεύση στο νεσκαφέ που μου έφτιαξε. Μαντέψτε τι .....(αν και αμφιβάλλω αν θα το βρείτε) ένα θα σας πω για βοήθεια, δε μου άρεσε καθόλου.

αλάτι!

Καλησπέρα !!!!!

Εβίρι μου,

ευχαριστώ για την συμβουλή το ξέρω κι εγω αυτό το κόλπο :wink: έκανα εντριβες, έχω πιει και bisolvon βέβαια και σήμερα ανέβασα το 39άρι μου το πρωί...

περαστικά μάτια μου!

περιμένω τον γιατρό σε λίγο να δω αν θα μου γράψει άδεια...

Η κόρη μου με έκανε αλοιφή:

Μιλάμε στο τηλ. με την πεθερούλα να την ρωτήσω πώς είναι τα παιδιά κλπ και με ζήταγε ήθελε να μου μιλήσει, παίρνει λοιπόν το ακουστικό κι αφού με ρώτησε αν είμαι καλά μου λέει "να πω ταγούδι μαμα μου ????" της απαντάω ναι...τί μου τραγούδησε

"Καλημέρα τί κάνεις να 'σαι πάντα καλά, κι όταν είσαι κοντά μου κι όταν είσαι μακριά,

να 'ναι κάθε σου μέρα μια καινούργια αρχή...

καλημέρα τί κάνεις ? Σ' αγαπάω πολύυυυυ "

Φυσικά με πήραν τα ζουμιά.... δεν θέλω και πολύ... όταν την ρώτησε πού το άκουσε αυτό το τραγούδι μου είπε "Λία μου" την δασκάλα της...:rolleyes:

Αυτά για την ώρα... 2 μέρες έχω κάτσει σπίτι και μου έχουν φανεί αιώνας ... φιλάκια σε όλες !

Σ=άγγελος!:D αστέρι μου!

Λοιπόν χθες ο γιόκας μου έριξε ένα μαξιλάρι με κορδόνια στην πλάτη και έκοβε βόλτες στο σαλόνι...ξαφνικά με πλησιάζει και μου λεει...μήπως θες κανά σιντί?:shock:

αχχχχχ!υψηλες επαγγελματικές προσδοκίες που έχει το σπλάχνο μου!:rolleyes:

ο άλλος πάλι ετοιμάζεται για τις δύσκολες μέρες που έρχονται...μάλλον διαβάζει κρυφά τον οδηγό του περιστεριού ,δεν εξηγείται διαφορετικά.Πάει και κρύβει τα μπισκότα του στα πιο απίθανα μέρη και μετά πάει και τα ξετρυπώνει,με αποτέλεσμα να είναι πάντα με ένα μπισκότο στο χέρι και να αναρωτιώμαστε όλοι που στο καλό το βρίσκει.Δεν ξέρω ποιο θα είναι το επόμενο μέρος που θα κάνει αποθήκη...

:lol:

κοριτσακια μου μολις γυρισαμε,ολα καλαααααααααααααα!!!ειμαι τοσο ευτυχισμενη,ο μπεμπης ειναι σουπερ κ το ιδιο κ ο τραχηλος μου καθως κ ο πλακουντας ανεβηκε κ ειναι οπισθιος(αν τα γραφω σωστα)!!!!!!!εχουμε εναν ζωηροτατο μπεμπη γυρω στα 580γρ κ κατι μερες μεγαλυτρος!!!!!ουφ ξαλαφρωσα!!!!!!!!!!!!!!!σας ευχαριστω ολες μα ολες για τις ευχες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

η Παναγιά να είναι μαζί σας, να γεννηθεί με το καλό το μαναράκι σου!

μήνυμα ελήφθη περί φ.μπ!

Εμεις πηαγαμε στον καρδιολογο που μου εκανε καρδιογραφημα και ηταν οκ!

Μου ειπε οτι εχω πολυυυυυ αγχος και ισως οφειλετε κι εκει,

αλλα επειδη θελει να ειναι καλυμμένος θα μπουμε σε μια σειρα εξετασεων.

Αχ ξαλαφρωσα λιγακι.

Τωρα θα επικεντρωθω στη διατροφη του μικρου μου!!!!

Φιλια

κ εγώ χάρηκα πολύ που δεν έχεις τίποτα.μάκια σας!

εμεις ειχαμε παει σε μια φιλη ετοιμογεννη σε διδυμα κοριτσια και νωριτερα εκοβα βολτες με την κορη μου, χορτασα περπατημα..

Για βραδυ δεν μαγειρεψα, εκανα τοστ του αντρουλη και εγω κουακερ με γαλα και μπανανα, μουρλια!

Λοιπον τα λεμε αυριο!!! φιλια!!

φιλιά!

το λεπόν, χθες με το που γυρίσαμε τάισα το παιδί κοτόσουπα, λίγο έφαγε, έπλυνα τη γάστρα μου, την τακτοποίησα, αφού έβαλα το φαγητό σε τάπερ, έβγαλα το πλυντήριο πιάτων που είχε βάλει ο φέφος, άλλαξα το μανάρι μου, προσπάθησα να παίξω μαζί της μαθαίνοντάς της να πίνει με το ποτήρι-θέλουμε πολύ δουλειά!

ήπια έναν φρέσκο χυμό,

μετά καθάρισα τις τουαλέτες μου κ αποφάσισα να καθαρίσω τη θήκη του πλυντηρίου ρούχων για πρώτη φορά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το τι είδαν τα μάτια μου!...σοκ! πόσο χάλια ήταν!

το λαμποκόπησα! θα το κάνω μια φορά το μήνα.-

έβαλα κ μια πλύση με σόδα κατά τα γραφέντα της κάντυς μας!

είχε βάλει νωρίτερα πλυντήριο ο φέφος, το άπλωσε!

έπαιξα με το φεφόπαιδο. τελικά ξεκουράζομαι με το παιχνίδι! άλλη διάσταση!

την ξανατάισα αφού είχαμε ξετινάξει το τσουρέκι, ήπιαμε γάλα κ κάναμε νανάκια!

σήμερα δεν ξέρω τί θα κάνω, παίζουν πολλά με υποχρεώσεις...θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Λοιπόν θα σας πω τι μου έβαλε στον καφέ το καμάρι μου για τον κάνει καλύτερο. Το ήξερα ότι δε θα το βρείτε.

Έβαλε κορνφλέιξ (αυτά τα τρεσόρ τα τετράγωνα που είναι γεμιστά με σοκολάτα) τον είχε ανακατέψει πολύ ώρα, τόσο που αυτά έλιωσαν, διαλύθηκαν κι έγιναν κομματάκια μαλακά σαν σβωλάκια από κακάο. Το σούρωσα, αλλά να σας πω την αλήθεια η γεύση ήταν εντελώς διαφορετική και δε μου άρεσε. Έτσι έφτιαξα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα κ μια πλύση με σόδα κατά τα γραφέντα της κάντυς μας!

Φεφη πως το έκανες; Για πέτο και σ'εμένα γιατί δεν το γνωρίζω το κολπάκι!

Έβαλε κορνφλέιξ

:shock::shock::shock: χαχαχαχααααα!!!! Καλά, φοβερό!!!!:lol::lol::lol:

Δεν θα πήγαινε το μυαλό μου με τίποτα!!! Φαντάζομαι της είπες ότι είναι υπέροχο!;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!!!

Εβίρι μου,

ευχαριστώ για την συμβουλή το ξέρω κι εγω αυτό το κόλπο :wink: έκανα εντριβες, έχω πιει και bisolvon βέβαια και σήμερα ανέβασα το 39άρι μου το πρωί...

περιμένω τον γιατρό σε λίγο να δω αν θα μου γράψει άδεια...

Η κόρη μου με έκανε αλοιφή:

Μιλάμε στο τηλ. με την πεθερούλα να την ρωτήσω πώς είναι τα παιδιά κλπ και με ζήταγε ήθελε να μου μιλήσει, παίρνει λοιπόν το ακουστικό κι αφού με ρώτησε αν είμαι καλά μου λέει "να πω ταγούδι μαμα μου ????" της απαντάω ναι...τί μου τραγούδησε

"Καλημέρα τί κάνεις να 'σαι πάντα καλά, κι όταν είσαι κοντά μου κι όταν είσαι μακριά,

να 'ναι κάθε σου μέρα μια καινούργια αρχή...

καλημέρα τί κάνεις ? Σ' αγαπάω πολύυυυυ "

Φυσικά με πήραν τα ζουμιά.... δεν θέλω και πολύ... όταν την ρώτησε πού το άκουσε αυτό το τραγούδι μου είπε "Λία μου" την δασκάλα της...:rolleyes:

Αυτά για την ώρα... 2 μέρες έχω κάτσει σπίτι και μου έχουν φανεί αιώνας ... φιλάκια σε όλες !

περαστικα κοριτσακι , ελπιζω σημερα να εισαι καλυτερα. λιωμα εγινα με την κορακλα σου:D:D
Λοιπόν χθες ο γιόκας μου έριξε ένα μαξιλάρι με κορδόνια στην πλάτη και έκοβε βόλτες στο σαλόνι...ξαφνικά με πλησιάζει και μου λεει...μήπως θες κανά σιντί?:shock:

αχχχχχ!υψηλες επαγγελματικές προσδοκίες που έχει το σπλάχνο μου!:rolleyes:

ο άλλος πάλι ετοιμάζεται για τις δύσκολες μέρες που έρχονται...μάλλον διαβάζει κρυφά τον οδηγό του περιστεριού ,δεν εξηγείται διαφορετικά.Πάει και κρύβει τα μπισκότα του στα πιο απίθανα μέρη και μετά πάει και τα ξετρυπώνει,με αποτέλεσμα να είναι πάντα με ένα μπισκότο στο χέρι και να αναρωτιώμαστε όλοι που στο καλό το βρίσκει.Δεν ξέρω ποιο θα είναι το επόμενο μέρος που θα κάνει αποθήκη...

προνοητικα τα παιδια σου φουμπακι, προσεχω για να εχω!!!πολυ γελασα!!!

κοριτσακια μου μολις γυρισαμε,ολα καλαααααααααααααα!!!ειμαι τοσο ευτυχισμενη,ο μπεμπης ειναι σουπερ κ το ιδιο κ ο τραχηλος μου καθως κ ο πλακουντας ανεβηκε κ ειναι οπισθιος(αν τα γραφω σωστα)!!!!!!!εχουμε εναν ζωηροτατο μπεμπη γυρω στα 580γρ κ κατι μερες μεγαλυτρος!!!!!ουφ ξαλαφρωσα!!!!!!!!!!!!!!!σας ευχαριστω ολες μα ολες για τις ευχες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μπραβο αννακι, τελεια τα νεα σου απτο παληκαρακι μας!!!!
Εμεις πηαγαμε στον καρδιολογο που μου εκανε καρδιογραφημα και ηταν οκ!

Μου ειπε οτι εχω πολυυυυυ αγχος και ισως οφειλετε κι εκει,

αλλα επειδη θελει να ειναι καλυμμένος θα μπουμε σε μια σειρα εξετασεων.

Αχ ξαλαφρωσα λιγακι.

Τωρα θα επικεντρωθω στη διατροφη του μικρου μου!!!!

Φιλια

μπραβο, ειδες που δεν ηταν τιποτα???χαλαρωσε λιγο...αγκαλιτσααα...
Kαλημέραααααα!!!! Παρασκευή τι ωραία μέρα!!!!

Μέσα στην μούχλα και πάλι βέβαια, αλλά που θα πάει... Θα τον διώξουμε αυτόν τον αρρωστημένο καιρό!;)

Για σήμερα έκανα συκωτάκια πουλιών με κους κους και σαλάτα μπρόκολο

καλημερα ελενιτσα.και εγω ηλιο θελω.μπαφιασαμε με τις βροχες πια!!!
σχόλασα κ δεν χαιρέτησα. το συνηθίζω η γαϊδούρα;)δεν πειραζει, πλακα κανω φυσικα

για το θηλασμό...ένα θα σας πω έχω απωθημένα!

πάντως τα υπόλοιπα στο φ.μπ. μην τα θυμασαι και συγχιζεσαι

το λεπόν, χθες με το που γυρίσαμε τάισα το παιδί κοτόσουπα, λίγο έφαγε, έπλυνα τη γάστρα μου, την τακτοποίησα, αφού έβαλα το φαγητό σε τάπερ, έβγαλα το πλυντήριο πιάτων που είχε βάλει ο φέφος, άλλαξα το μανάρι μου, προσπάθησα να παίξω μαζί της μαθαίνοντάς της να πίνει με το ποτήρι-θέλουμε πολύ δουλειά!

ήπια έναν φρέσκο χυμό,

μετά καθάρισα τις τουαλέτες μου κ αποφάσισα να καθαρίσω τη θήκη του πλυντηρίου ρούχων για πρώτη φορά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το τι είδαν τα μάτια μου!...σοκ! πόσο χάλια ήταν!

το λαμποκόπησα! θα το κάνω μια φορά το μήνα.-

έβαλα κ μια πλύση με σόδα κατά τα γραφέντα της κάντυς μας!

είχε βάλει νωρίτερα πλυντήριο ο φέφος, το άπλωσε!

έπαιξα με το φεφόπαιδο. τελικά ξεκουράζομαι με το παιχνίδι! άλλη διάσταση!

την ξανατάισα αφού είχαμε ξετινάξει το τσουρέκι, ήπιαμε γάλα κ κάναμε νανάκια!

σήμερα δεν ξέρω τί θα κάνω, παίζουν πολλά με υποχρεώσεις...θα δείξει!

μπραβο νοικοκυροκοριτσο μου εσυ. εγω καθαρισα τα εσωτερικα των ντουλαπιων της κουζινας μου και αυριο θα συνεχισω με τα εξω και με καθαρισμα φουρνου, ωστε να γινει μια καλα γενικη . αν εχει καλοκαιρο, θα πλυνω και τις κουρτινες της κουζινας.αχ και εγω εκανα προχθες πλυση πλυντηριου με σοδα και ξυδι και χθες εκανα και των πιατων

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Λοιπόν θα σας πω τι μου έβαλε στον καφέ το καμάρι μου για τον κάνει καλύτερο. Το ήξερα ότι δε θα το βρείτε.

Έβαλε κορνφλέιξ (αυτά τα τρεσόρ τα τετράγωνα που είναι γεμιστά με σοκολάτα) τον είχε ανακατέψει πολύ ώρα, τόσο που αυτά έλιωσαν, διαλύθηκαν κι έγιναν κομματάκια μαλακά σαν σβωλάκια από κακάο. Το σούρωσα, αλλά να σας πω την αλήθεια η γεύση ήταν εντελώς διαφορετική και δε μου άρεσε. Έτσι έφτιαξα άλλο.

ευρηματικη η κορουλα σου.

εγω οπως ειπα ασχοληθηκα με την κουζινα αφου παιξαμε και κοιμηθηκε το σπλαχνο μου. επισης σιδερωσα και οολα τα ρουχα και τωρα ειμαι οκ για το σκ. δεν εχω ουτε σιδερο ουτε πλυσιμο. γιουτι!!!!(που λεει και η κορη μου) μακια. παω να δουλεψω, θα τα πουμε αργοτερα...σας φιλω και σας καλημεριζω ολες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!!!!!

Σήμερα έχουμε υπέροχη λιακάδα.Πήρε ο Φούμπος τα παιδιά βόλτα κι έμεινα πίσω να κάνω καμιά δουλειά.

Σήμερα έρχεται και το ανήψι επιτέλους.Να το δούμε έστω κι απ'το παράθυρο γιατί κοντά δν πλησιάζουμε έτσι όπως είμαστε οικογενειακώς.

Μαριά τι ωραία σχέση που έχετε με την νονά σας.Φτου φτου!

Ελένη τι γκουρμέ πιάτα ετοίμασες σήμερα!Μα να μην μπορώ να κάνω τπτ.Δεν τρώει τίποτα αυτός ο άντρας μου.Εγώ είπα να κάνω σήμερα σπανακόρυζο,εκείνος θα την βγάλει με αυγά τηγανιτά.

Φέφη ,ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πότε προλαβαίνεις και τα κάνεις όλα αυτά...φτου σου κοριτσάρα μου!

Εβίρι εγώ θα τον έπινα τον καφέ...ωραίος μου ακούστηκε!Εχει φαντασία πάντως η κόρη σου.

Αφροδίτη μου είσαι καλύτερα σήμερα?Τι ωραία που ξεμπέρδεψες με τις δουλίτσες.Κοίτα να ξεκουραστείς το σκ!

Πείτε καλέ αυτό το κόλπο με τη σόδα!

Και πείτε και καμιά συνταγή με πατάτες και τόνο.Κάτι τέτοιο μου ζήτησε ο άντρας μου αλλά δεν ξέρει κι εκείνος πως το θέλει.Καμιά ιδέα?

Ζωωωωωωωωπ που είσαι?


Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια σημερα εχουμε ηλιο λεω να κανω καμια δουλιτσα να ξεβρωμισουμε χιιχιχι:tongue::tongue:,χτες με πηρε ο γυν.ολα καλα μου ειπε και το ζαχαρο και η οξονη ηταν επειδη ημουν νηστικη;) ειδε και το ιστορικο μου απο τις αλλες εγκυμοσυνες και ετσι σε 2-3εβδομαδες θα επαναλαβω το σακχαρο νηστειας..Σημερα μαγειρεψε η πεθερα γεμιστα και ετσι θα ειμαι χαλαρη απο μαγειρεμα


:-D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες ο γιόκας μου έριξε ένα μαξιλάρι με κορδόνια στην πλάτη και έκοβε βόλτες στο σαλόνι...ξαφνικά με πλησιάζει και μου λεει...μήπως θες κανά σιντί?:shock:

αχχχχχ!υψηλες επαγγελματικές προσδοκίες που έχει το σπλάχνο μου!:rolleyes:

ο άλλος πάλι ετοιμάζεται για τις δύσκολες μέρες που έρχονται...μάλλον διαβάζει κρυφά τον οδηγό του περιστεριού ,δεν εξηγείται διαφορετικά.Πάει και κρύβει τα μπισκότα του στα πιο απίθανα μέρη και μετά πάει και τα ξετρυπώνει,με αποτέλεσμα να είναι πάντα με ένα μπισκότο στο χέρι και να αναρωτιώμαστε όλοι που στο καλό το βρίσκει.Δεν ξέρω ποιο θα είναι το επόμενο μέρος που θα κάνει αποθήκη...

Πεθανα απο τα γελια με τα παιδια σου φουμπι μου να τα χαιρεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Λοιπόν θα σας πω τι μου έβαλε στον καφέ το καμάρι μου για τον κάνει καλύτερο. Το ήξερα ότι δε θα το βρείτε.

Έβαλε κορνφλέιξ (αυτά τα τρεσόρ τα τετράγωνα που είναι γεμιστά με σοκολάτα) τον είχε ανακατέψει πολύ ώρα, τόσο που αυτά έλιωσαν, διαλύθηκαν κι έγιναν κομματάκια μαλακά σαν σβωλάκια από κακάο. Το σούρωσα, αλλά να σας πω την αλήθεια η γεύση ήταν εντελώς διαφορετική και δε μου άρεσε. Έτσι έφτιαξα άλλο.

έχει φαντασία το κοριτσάκι σου!:lol:

Φεφη πως το έκανες; Για πέτο και σ'εμένα γιατί δεν το γνωρίζω το κολπάκι!

το διάβασα από την κάντυ μας! είναι περισσότερο νοικοκυροκόριτσο η βελουδένια μου!

έβαλα σόδα μαγειρική στη θήκη του απορρυπαντικού κ το έδωσα μια πλύση στο σύντομο πρόγραμμα! έτσι λέει η κάντυ μας ότι καθαρίζουν τα σωθικά του. της το έχει πει μάστορης πλυντηρίων!

την πρώτη φορά το είχα κάνει με σόδα μαγειρική κ ξύδι λευκό. χθες βιαζόμουν, γιατί είχα φάει πολύ χρόνο στο να καθαρίζω τη θήκη...ηταν ένα μάτσο χάλι!-κ έτσι έβαλα μόνο σόδα που είχα στο παταράκι πάνω από το πλυντήριο. εκεί έχω τα απορρυπαντικά, σύνεργα καθαριότητας, στη μικρή τουαλέτα!

μπραβο νοικοκυροκοριτσο μου εσυ. εγω καθαρισα τα εσωτερικα των ντουλαπιων της κουζινας μου και αυριο θα συνεχισω με τα εξω και με καθαρισμα φουρνου, ωστε να γινει μια καλα γενικη . αν εχει καλοκαιρο, θα πλυνω και τις κουρτινες της κουζινας.αχ και εγω εκανα προχθες πλυση πλυντηριου με σοδα και ξυδι και χθες εκανα και των πιατων

αν ξεκινήσω την κουζίνα εσωτερικά...θα τελειώσω του χρόνου! θέλω ένα πρωινό μόνο για κουζίνα από μέσα!

κ εγώ θέλω να καθαρίσω καλά τους φούρνους, κουζίνας κ μικροκυματων. χθες έκανα ένα πέρασμα μόνο.

πλυντήριο πιάτων κ εγώ θέλω να το αποσυναρμολογήσω κ να το λαμποκοπήσω! το έχω στο νου μου!

ευρηματικη η κορουλα σου.

εγω οπως ειπα ασχοληθηκα με την κουζινα αφου παιξαμε και κοιμηθηκε το σπλαχνο μου. επισης σιδερωσα και οολα τα ρουχα και τωρα ειμαι οκ για το σκ. δεν εχω ουτε σιδερο ουτε πλυσιμο. γιουτι!!!!(που λεει και η κορη μου) μακια. παω να δουλεψω, θα τα πουμε αργοτερα...σας φιλω και σας καλημεριζω ολες...

μάκια σου!

γιούτι!!!!!ντούπι η δικιά μου!!!:lol:σιδέρωμα έχω ελάχιστα...

αλλά από υποχρεώσεις φουλ!

Καλημέρα!!!!!!!!

Σήμερα έχουμε υπέροχη λιακάδα.Πήρε ο Φούμπος τα παιδιά βόλτα κι έμεινα πίσω να κάνω καμιά δουλειά.

μας έστειλες!!!!:o

Σήμερα έρχεται και το ανήψι επιτέλους.Να το δούμε έστω κι απ'το παράθυρο γιατί κοντά δν πλησιάζουμε έτσι όπως είμαστε οικογενειακώς.

να το καλοδεχτείτε!

Μαριά τι ωραία σχέση που έχετε με την νονά σας.Φτου φτου!

όντως! σκόρδα!

Ελένη τι γκουρμέ πιάτα ετοίμασες σήμερα!Μα να μην μπορώ να κάνω τπτ.Δεν τρώει τίποτα αυτός ο άντρας μου.Εγώ είπα να κάνω σήμερα σπανακόρυζο,εκείνος θα την βγάλει με αυγά τηγανιτά.

προτιμώ τα κεφτεδάκια της Μαρίας! δεν τα μπορώ τα συκωτάκια...πουλιών,

Φέφη ,ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πότε προλαβαίνεις και τα κάνεις όλα αυτά...φτου σου κοριτσάρα μου!

φτού μου που κοιμάμαι την ίδια ώρα με το παιδί κ αφήνω τον φέφο μόνο του!!!!!:P

Πείτε καλέ αυτό το κόλπο με τη σόδα!

Και πείτε και καμιά συνταγή με πατάτες και τόνο.Κάτι τέτοιο μου ζήτησε ο άντρας μου αλλά δεν ξέρει κι εκείνος πως το θέλει.Καμιά ιδέα?

Ζωωωωωωωωπ που είσαι?

θα βράσεις πατατούλες, θα βάλεις τόνο, κρεμμύδι φρέσκο ή κ ξερό, κ αναλόγως την όρεξη προσθέτεις...από μαγιονέζα ή γιαούρτι με μουστάρδα, από κασέρια, αλλαντικά ώς κάππαρη, ελιές, πιπεριές, ό,τι θέλεις!

πείνασα πάλι!;)

φιλάκια Μαρία!

Καλημερα κοριτσια σημερα εχουμε ηλιο λεω να κανω καμια δουλιτσα να ξεβρωμισουμε χιιχιχι:tongue::tongue:,χτες με πηρε ο γυν.ολα καλα μου ειπε και το ζαχαρο και η οξονη ηταν επειδη ημουν νηστικη;) ειδε και το ιστορικο μου απο τις αλλες εγκυμοσυνες και ετσι σε 2-3εβδομαδες θα επαναλαβω το σακχαρο νηστειας..Σημερα μαγειρεψε η πεθερα γεμιστα και ετσι θα ειμαι χαλαρη απο μαγειρεμα

ήλιο κ εκεί;

μπράβο για τα καλά νέα! με το καλό!

γεμιστά θα μου κάνει κ η μανούλα μου. θα την παρω τηλέφωνο τώρα που το θυμήθηκα, να δω πώς πέρασε χθες που ξεπόρτισε ένεκα η γιορτή της γυναικός!

καλημέρα σμαρτάκι μου! πώς είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Δε σας είπα ότι μαγειρεύω σήμερα φασόλια μπαρμπούνια.

:shock::shock::shock: χαχαχαχααααα!!!! Καλά, φοβερό!!!!:lol::lol::lol:

Δεν θα πήγαινε το μυαλό μου με τίποτα!!! Φαντάζομαι της είπες ότι είναι υπέροχο!;)

Φυσικά, της είπα ότι είναι πολύ ωραίος. Αλλά της είπα να μη μου ξαναβάλει για να μην καταπιώ κανένα κομμάτι και πνιγώ. :):):)

Σήμερα έρχεται και το ανήψι επιτέλους.Να το δούμε έστω κι απ'το παράθυρο γιατί κοντά δν πλησιάζουμε έτσι όπως είμαστε οικογενειακώς.

Με το καλό να έρθει το φρατζολάκι.

Εβίρι εγώ θα τον έπινα τον καφέ...ωραίος μου ακούστηκε!Εχει φαντασία πάντως η κόρη σου.

Φαντασία έχει, αλλά ο καφές είχε πάρει μια περίεργη γεύση, γιατί είχε 2κ.γ. ζάχαρη και πήρε και τη γλυκιά γεύση από τα κορνφλέιξ και έκανε ένα συνδυασμό που δε μου άρεσε. Αλλά γέλασα πάντως.

Και πείτε και καμιά συνταγή με πατάτες και τόνο.Κάτι τέτοιο μου ζήτησε ο άντρας μου αλλά δεν ξέρει κι εκείνος πως το θέλει.Καμιά ιδέα?

Αν εννοείς τόνο κονσέρβας είναι ιδανικός για σαλάτες. Αφού θέλει με πατάτα μαζί κάνε πατατοσαλάτα και βάλε μέσα ότι υπάρχει στο ψυγείο και στα ντουλάπια. (κρεμμύδι ξερό σε ροδέλες, ελιές, κάπαρη, καρότο βρασμένο, τυρί κίτρινο, αρακά, μαϊντανό, ζυμαρικά βρασμένα, μουστάρδα, μαγιονέζα, λάδι, ξίδι, αλατοπίπερο). Από τα υλικά αυτά μπορείς να βάλεις κάποια της δικής σου επιλογής ή όλα.

Αν εννοείς φρέσκο τόνο εγώ μόνο ψητό στο φούρνο με πατάτες μπορώ να σκεφτώ, αν θες το κάνεις άσπρο λεμονάτο ή κοκκινιστό πλακί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...