Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Όλα καλά θα πάνε δεν είναι τίποτα η μέθη μην σε ανχωνει εδώ θα γίνεις μανα η μέθη θα σε τρομοκρατήσει ! 

      @Jo1984 Μα η μέθη είναι το ωραίο της υπόθεσης!!!!  εγώ αυτή σκεφτόμουν α και έπαιρνα κουραγιο !!😝

      On 8/10/2024 at 10:26 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα κοριτσάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο,αύριο ξεκινάω τα σικλακουρ και σε δύο εβδομάδες θα πάμε για εμβρυομεταφορά,θα βάλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει❤️Ευχαριστω πολύ ❤️ 🥰 

      Σε μένα θα στείλεις το τεστ!!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Μαρία, τρως από όλα;

αμ δεν μου φαινεται βρε Φεφη οτι τρωω απο ολα??:tongue::tongue:

τρωω καλη μου, απο ολα, τις πρωτες 40 μερες ειχα λιγο προσεξει τα πολλα πρασινα και δεν ετρωγα ντοματα και οσπρια επισης, αλλα μετα μια χαρα, ετρωγα απο ολα απλα οχι τοσο συχνα.

Ενταξει κοριτσια εγω ειχα ευκολο θηλασμο αλλα και παλι πιστευω πως ηταν η θεληση μου τοσο ισχυρη ετσι ωστε εκανε την διαδικασια τοση απλη και δεν ειχα και αγχος, ειμουν χαλαρη..

Δεν με αγχωνε το ποσο βαρος θα παρει η μικρη ή αν θα κοιμηθει παραπανω..

γενικα εγω ειμαι και εκ φυσεως μη αγχωδης και ηρεμος χαρακτηρας και πολυ αισιοδοξη...

και δεν ακουγα κανεναν παραεξω...

Υ.Γ η μικρη γεννηθηκε 2950... σαμιαμιδι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κορίτσια, σας έχω καινούργιο κουίζ. Τις τελευταίες μέρες η κόρη μου τρελλαίνεται να μου φτιάχνει απογευματινό καφέ. Δε με αφήνει να πιάσω το μπρίκι γιατί της αρέσει να παίρνει μπράβο γι' αυτό που φτιάχνει. Σήμερα λοιπόν για να μ' ευχαριστήσει αποφάσισε να βάλει κάποια καινούργια γεύση στο νεσκαφέ που μου έφτιαξε. Μαντέψτε τι .....(αν και αμφιβάλλω αν θα το βρείτε) ένα θα σας πω για βοήθεια, δε μου άρεσε καθόλου.

τί μαθαίνω!

Άκου πώς γίνεται. Σε ένα μπρίκι βάζεις μια μικρή ποσότητα τσικουδιάς, με το μάτι ρίχνεις περίπου ένα δαχτυλάκι του κρασοπότηρου, βάζεις και δύο ασπιρίνες μέσα και το ζεσταίνεις ανακατεύοντας λίγο να διαλυθούν οι ασπιρίνες. Μόλις τσιτσιρίσει το κατεβάζεις και πριν κάνεις εντριβή στην πλάτη του αρρώστου, βεβαιώνεσαι ότι δεν καίει η τσικουδιά. Αρκεί να κρυώσει τόσο όσο να την αντέχει το χέρι σου, αλλά να είναι αρκετά ζεστή.

εκεί που πλένω πιάτα χθες λέω στην Σύσα ορίστε δίνοντάς της το κουταλάκι που ήθελε για να παίξει. κ μου απαντά "ορίστε φάτο":p

βγαίνω ση βεράντα για τσιγάρο κ περιμένουμε τον μπαμπά μας να επιστρέψει από ταξίδι επαγγελματικό. η σύσα στα κάγκελα κρεμασμένη φωνάζει "μπαμπούλη λέγε!"

Όλα μου αρέσουν όσα λέει και όσα κάνει.

καλημερα κοριτσια μου.μαλλον καλησπερα!να σας ρωτησω ,εχω βγαλει κατι και με ανησυχησε λιγο.εβγαλα ενα πραγμα ''σαν'' σπυρι απο την αριστερη μερια στην κοιλια.ειναι σαν φουντουκι στο μεγεθος και ειναι μωβ-κοκκινο.συγνωμη που σας λεω τετοια μεσημεριατικα αλλα φοβηθηκα λιγο.εχει τυχει σε καμια??????

Πρώτη φορά το ακούω. Με εντυπωσίασε το χρώμα που δεν είναι μόνο κόκκινο αλλά μωβ μαζί με κόκκινο. Πήγε το μυαλό μου σε φλέβα εξαιτίας του χρώματος. Μήπως σου έχει σπάσει κάποια φλέβα και μαζεύτηκε το αίμα; Ούτως ή άλλως, μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Οπωσδήποτε να πας στο γιατρό και ενημέρωσέ μας, για να έχουμε κι εμείς υπόψιν μας.

Τωρα στα δικα μου.

Βγηκαν τα αποτελεσματα για το θηροειδη...

ΑΡΝΗΤΙΚΑ!!!!!!!

Σε λιγο φευγω για καρδιολογο....και Ο Θεος βοηθος!!!!!!

Σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα από το γιατρό Δωράκι. Για το παιδί μην ανησυχείς με τις βιταμίνες και το σίδηρο παραμάσχαλα δε θα το προφταίνεις στο φαΐ μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!!!!

Εβίρι μου,

ευχαριστώ για την συμβουλή το ξέρω κι εγω αυτό το κόλπο :wink: έκανα εντριβες, έχω πιει και bisolvon βέβαια και σήμερα ανέβασα το 39άρι μου το πρωί...

περιμένω τον γιατρό σε λίγο να δω αν θα μου γράψει άδεια...

Η κόρη μου με έκανε αλοιφή:

Μιλάμε στο τηλ. με την πεθερούλα να την ρωτήσω πώς είναι τα παιδιά κλπ και με ζήταγε ήθελε να μου μιλήσει, παίρνει λοιπόν το ακουστικό κι αφού με ρώτησε αν είμαι καλά μου λέει "να πω ταγούδι μαμα μου ????" της απαντάω ναι...τί μου τραγούδησε

"Καλημέρα τί κάνεις να 'σαι πάντα καλά, κι όταν είσαι κοντά μου κι όταν είσαι μακριά,

να 'ναι κάθε σου μέρα μια καινούργια αρχή...

καλημέρα τί κάνεις ? Σ' αγαπάω πολύυυυυ "

Φυσικά με πήραν τα ζουμιά.... δεν θέλω και πολύ... όταν την ρώτησε πού το άκουσε αυτό το τραγούδι μου είπε "Λία μου" την δασκάλα της...:rolleyes:

Αυτά για την ώρα... 2 μέρες έχω κάτσει σπίτι και μου έχουν φανεί αιώνας ... φιλάκια σε όλες !

Link to comment
Share on other sites

Κάντυ περαστικά!Ακόμα βρε κοριτσάκι.Μπες να μας πεις τι σου είπε ο γιατρός.

Καλά ε΄δω κόντεψα να βάλω τα κλάμματα εγώ μ'αυτό που σου τραγούδησε η κορη σου,φαντάζομαι εσύ!

Εβίρι να πω αυτό που μου έρχεται πρώτο και το έχω κάνει πολλές φορές κι εγώ κατα λάθος...αλάτι? ή μήπως σου έβαλε ηθελημένα κάτι θέλοντας να απογειώσει τη γεύση?

Λοιπόν χθες ο γιόκας μου έριξε ένα μαξιλάρι με κορδόνια στην πλάτη και έκοβε βόλτες στο σαλόνι...ξαφνικά με πλησιάζει και μου λεει...μήπως θες κανά σιντί?:shock:

αχχχχχ!υψηλες επαγγελματικές προσδοκίες που έχει το σπλάχνο μου!:rolleyes:

ο άλλος πάλι ετοιμάζεται για τις δύσκολες μέρες που έρχονται...μάλλον διαβάζει κρυφά τον οδηγό του περιστεριού ,δεν εξηγείται διαφορετικά.Πάει και κρύβει τα μπισκότα του στα πιο απίθανα μέρη και μετά πάει και τα ξετρυπώνει,με αποτέλεσμα να είναι πάντα με ένα μπισκότο στο χέρι και να αναρωτιώμαστε όλοι που στο καλό το βρίσκει.Δεν ξέρω ποιο θα είναι το επόμενο μέρος που θα κάνει αποθήκη...

Αννα μου μπράβο για την εξέταση.Χάρηκα πάρα πολύ.Σε σκεφτόμουν και έμπαινα να δω νέα.

Δωρακι τι έγινε κοριτσάκι ,πήγες στον καρδιολόγο?


Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου μολις γυρισαμε,ολα καλαααααααααααααα!!!ειμαι τοσο ευτυχισμενη,ο μπεμπης ειναι σουπερ κ το ιδιο κ ο τραχηλος μου καθως κ ο πλακουντας ανεβηκε κ ειναι οπισθιος(αν τα γραφω σωστα)!!!!!!!εχουμε εναν ζωηροτατο μπεμπη γυρω στα 580γρ κ κατι μερες μεγαλυτρος!!!!!ουφ ξαλαφρωσα!!!!!!!!!!!!!!!σας ευχαριστω ολες μα ολες για τις ευχες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο Άννα, με το καλό! :D

Καλησπέρα κούκλες, πάω να διαβάσω. Σήμερα έμπλεξα (με τη δουλειά και γενικώς) και έτσι δεν μαγείρεψα τίποτα. Θα τη βγάλουμε με γιαουρτάκια.

Το σταφιδόψωμο έγινε τέλειο πάντως!!! :-P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, σας έχω καινούργιο κουίζ. Τις τελευταίες μέρες η κόρη μου τρελλαίνεται να μου φτιάχνει απογευματινό καφέ. Δε με αφήνει να πιάσω το μπρίκι γιατί της αρέσει να παίρνει μπράβο γι' αυτό που φτιάχνει. Σήμερα λοιπόν για να μ' ευχαριστήσει αποφάσισε να βάλει κάποια καινούργια γεύση στο νεσκαφέ που μου έφτιαξε. Μαντέψτε τι .....(αν και αμφιβάλλω αν θα το βρείτε) ένα θα σας πω για βοήθεια, δε μου άρεσε καθόλου.

Καρότο; Λεμόνι; Μαρμελάδα βατόμουρο;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Φουμπακι, οποια γυναικα θελει πολυ να θηλασει θηλαζει.. τελεια και παυλα!

Εγώ πάλι αυτό δεν το πιστεύω. Δε νομίζω ότι ο θηλασμός είναι τόσο εύκολος. Και δεν το λέω από προσωπική πείρα, γιατί εγώ θήλασα και μάλιστα εύκολα, αλλά ακούω να λένε "ήθελα αλλά δεν μπόρεσα" κοπέλες που πραγματικά θέλανε και το παλέψανε, αλλά και πάλι δεν μπόρεσαν. Επίσης από συζητήσεις με γιαγιάδες-παπούδες έχω καταλήξει ότι και παλιότερα δεν θήλαζαν όλες οι μανούλες. Έχω ακούσει απίστευτες ιστορίες για το τι δίναν στα μωρά αντί για γάλα.

Επίσης δεν είναι πόσο το θες αλλά και πόσο αντέχεις. Μπορεί να το θέλεις πολύ αλλά αντικειμενικά να μην έχεις αντοχές.

Κολλήσαμε οικογενειακώς!Πωπω γλέντια!Ξεκίνησε απ'το μπεμπε,μετά πήρε η μπάλα τον μπαμπά μας και τώρα το πρωί ξυπνήσαμε εγώ και ο μικρός με συνάχι και πονόλαιμο.Ελπίζω να μείνει εκεί και να μην χειροτερέψουμε.Δεν μπορώ να πάω να δω και το μπεμπεδάκι μας.

Περαστικά σας!! Το ανηψούδι πώς είναι; Συνεχίζω το διάβασμα, αν έχεις πει μην ξαναλές, θα τα βρω!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

το face δεν με πιστευει οτι ειμαι εγω κ με μπλοκαρε οποτε θα σας στειλω αιτημα για να γινουμε ξανα φιλες ως Τζούλια Ν....ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΧΙΧΙΧΙΧΙ!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Εβίρι μου,

ευχαριστώ για την συμβουλή το ξέρω κι εγω αυτό το κόλπο :wink: έκανα εντριβες, έχω πιει και bisolvon βέβαια και σήμερα ανέβασα το 39άρι μου το πρωί...

περιμένω τον γιατρό σε λίγο να δω αν θα μου γράψει άδεια...

Αφού δε σου έχει υποχωρήσει ο πυρετός μάλλον αντιβίωση θα σου γράψει. Εκτός αν περιμένεις και αύριο.

Η κόρη μου με έκανε αλοιφή:

"Καλημέρα τί κάνεις να 'σαι πάντα καλά, κι όταν είσαι κοντά μου κι όταν είσαι μακριά,

να 'ναι κάθε σου μέρα μια καινούργια αρχή...

καλημέρα τί κάνεις ? Σ' αγαπάω πολύυυυυ "

Αχ τι γλυκούλα που είναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κοριτσακια μου μολις γυρισαμε,ολα καλαααααααααααααα!!!

Τα νέα σου είναι υπέροχα Αννούλα και φυσικά όπως τα περιμέναμε. Μπράβο στον μπεμπούλη.

Το σταφιδόψωμο έγινε τέλειο πάντως!!! :-P

Αχ ναι και μύριζε και τόσο ωραία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ ναι και μύριζε και τόσο ωραία.

Μωρέ μια χαρά μύριζε και τέλεια γεύση είχε... για τον καφέ δεν μας είπες! Ποιο ήταν το μαγικό συστατικό;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

=foubi;1489498

Λοιπόν χθες ο γιόκας μου έριξε ένα μαξιλάρι με κορδόνια στην πλάτη και έκοβε βόλτες στο σαλόνι...ξαφνικά με πλησιάζει και μου λεει...μήπως θες κανά σιντί?:shock:

αχχχχχ!υψηλες επαγγελματικές προσδοκίες που έχει το σπλάχνο μου!:rolleyes:

Milame κατουρήθηκα απο το γελιο!!!!!:lol::lol::lol:

Γερα να ειναι τα αγαρακια σου!!!!!!

Κορίτσια, σας έχω καινούργιο κουίζ. Τις τελευταίες μέρες η κόρη μου τρελλαίνεται να μου φτιάχνει απογευματινό καφέ. Δε με αφήνει να πιάσω το μπρίκι γιατί της αρέσει να παίρνει μπράβο γι' αυτό που φτιάχνει. Σήμερα λοιπόν για να μ' ευχαριστήσει αποφάσισε να βάλει κάποια καινούργια γεύση στο νεσκαφέ που μου έφτιαξε. Μαντέψτε τι .....(αν και αμφιβάλλω αν θα το βρείτε) ένα θα σας πω για βοήθεια, δε μου άρεσε καθόλου.

Χμμμμμμμμμ............Κανελα;Πιπερι;Χυμο πορτοκαλι;

ευχαριστώ για την συμβουλή το ξέρω κι εγω αυτό το κόλπο :wink: έκανα εντριβες, έχω πιει και bisolvon βέβαια και σήμερα ανέβασα το 39άρι μου το πρωί...

Ακομα βρε κοριτσακι;Πωπωπωπωπω!!!!

Περαστικα!!!!!!

Η κόρη μου με έκανε αλοιφή:

Μιλάμε στο τηλ. με την πεθερούλα να την ρωτήσω πώς είναι τα παιδιά κλπ και με ζήταγε ήθελε να μου μιλήσει, παίρνει λοιπόν το ακουστικό κι αφού με ρώτησε αν είμαι καλά μου λέει "να πω ταγούδι μαμα μου ????" της απαντάω ναι...τί μου τραγούδησε

"Καλημέρα τί κάνεις να 'σαι πάντα καλά, κι όταν είσαι κοντά μου κι όταν είσαι μακριά,

να 'ναι κάθε σου μέρα μια καινούργια αρχή...

καλημέρα τί κάνεις ? Σ' αγαπάω πολύυυυυ "

Φυσικά με πήραν τα ζουμιά.... δεν θέλω και πολύ... όταν την ρώτησε πού το άκουσε αυτό το τραγούδι μου είπε "Λία μου" την δασκάλα της...:rolleyes:

Εδω εγω εγινα λιωμα!!!!!!

Αυτά για την ώρα... 2 μέρες έχω κάτσει σπίτι και μου έχουν φανεί αιώνας ... φιλάκια σε όλες !

κοριτσακια μου μολις γυρισαμε,ολα καλαααααααααααααα!!!ειμαι τοσο ευτυχισμενη,ο μπεμπης ειναι σουπερ κ το ιδιο κ ο τραχηλος μου καθως κ ο πλακουντας ανεβηκε κ ειναι οπισθιος(αν τα γραφω σωστα)!!!!!!!εχουμε εναν ζωηροτατο μπεμπη γυρω στα 580γρ κ κατι μερες μεγαλυτρος!!!!!ουφ ξαλαφρωσα!!!!!!!!!!!!!!!σας ευχαριστω ολες μα ολες για τις ευχες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:p:p:p:p:p:p:p:p

Εμεις πηαγαμε στον καρδιολογο που μου εκανε καρδιογραφημα και ηταν οκ!

Μου ειπε οτι εχω πολυυυυυ αγχος και ισως οφειλετε κι εκει,

αλλα επειδη θελει να ειναι καλυμμένος θα μπουμε σε μια σειρα εξετασεων.

Αχ ξαλαφρωσα λιγακι.

Τωρα θα επικεντρωθω στη διατροφη του μικρου μου!!!!

Φιλια


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Δωράκι, κι εμείς ανακουφιστήκαμε με αυτά που σου είπε ο γιατρός. Εδώ που τα λέμε πώς να μην έχεις άγχος και στενοχώριες; Λίγα έχεις περάσει μέχρι σήμερα; Αυτό μόνο εσύ το ξέρεις. Εμείς μόνο λίγο το φανταζόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πηαγαμε στον καρδιολογο που μου εκανε καρδιογραφημα και ηταν οκ!

Μου ειπε οτι εχω πολυυυυυ αγχος και ισως οφειλετε κι εκει,

αλλα επειδη θελει να ειναι καλυμμένος θα μπουμε σε μια σειρα εξετασεων.

Αχ ξαλαφρωσα λιγακι.

Τωρα θα επικεντρωθω στη διατροφη του μικρου μου!!!!

Φιλια

Μπράβο κοριτσάκι μου.Να δεις που τώρα που θα γίνει η εγχείρηση του θησαυρούλη και όλα θα πάνε τέλεια θα σου περάσουν όλα. Δεν είναι και λίγο τόσο άγχος...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...