Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Όλα καλά θα πάνε δεν είναι τίποτα η μέθη μην σε ανχωνει εδώ θα γίνεις μανα η μέθη θα σε τρομοκρατήσει ! 

      @Jo1984 Μα η μέθη είναι το ωραίο της υπόθεσης!!!!  εγώ αυτή σκεφτόμουν α και έπαιρνα κουραγιο !!😝

      On 8/10/2024 at 10:26 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα κοριτσάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο,αύριο ξεκινάω τα σικλακουρ και σε δύο εβδομάδες θα πάμε για εμβρυομεταφορά,θα βάλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει❤️Ευχαριστω πολύ ❤️ 🥰 

      Σε μένα θα στείλεις το τεστ!!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

ρε κορίτσια, άνθρωποι είμαστε. κάποια στιγμή θα φωνάξουμε! δηλαδή θα μιλήσουμε πιο έντονα, πιο θυμωμένα! δεν θα ουρλιάξουμε! ούτε θα πούμε χαρακτηρισμούς ή ασυναρτησίες όταν τα μαλώνουμε! ούτε ειρωνείες!

αλλά πρέπει να ακούσουν κ όχι! κ να στερηθούν κ παιχνίδια, όταν μετά από πολλά μη κ όχι συνεχίζουν ακάθεκτα στην εγωκεντρική τους συμπεριφορά, γιατί αυτή τη φάση περνάει το δικό μου. νομίζει ότι είναι το κέντρο του κόσμου!

όμως για να μπορέσουμε να ασχοληθούμε με εκείνη της εξήγησα χθες ότι δεν πρέπει να χαλάσει την τηλεόραση, την τραπεζαρία, τον η/υ, γιατί ο μπαμπάς κ η μαμά δεν έχουν άλλα λεφτά για να πάρουν καινούργια κ τότε; δεν θα έχουμε καθόλου!!

γούρλωσε ματάκια η μέχρι εκείνη την ώρα ατίθαση κ ανεπηρέαστη σύσα που κουδούνιζε το ποντίκι πάνω στο λαπ τοπ κ έκανε χαρακιές στην σκαλιστή μου τραπεζαρία με το ξύλινο παζλ με τα σχήματα!, το οποίο πηγαινοέφερνε μπροστά στην 42άρα!!!!!!!μεταξύ άλλων...

το είπα με άλλα λόγια ξανά αργότερα κ μάλλον έδειξε να μπαίνει στο νόημα!

μπαμπάς ντουλειά, μαμά ντουλειά, σύσα ντουλειά λετά![/QUOTE]

το ποσο γελασα με αυτο δεν λεγεται!!!και με κοιτανε και οι γυρω μου με απορια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

να γραψω μονο στην φουμπι 2-3 πραγματα..

Φουμπακι, οποια γυναικα θελει πολυ να θηλασει θηλαζει.. τελεια και παυλα!

Πες της αδελφης σου οτι ενας ειναι ο τροπος, το μωρακι πολυ συχνα στο στηθος, καθε μια ωρα αν ειναι δυνατον, να το εχετε διπλα σας συνεχεια και να το βαζετε στο στηθος συχνα.. η Αρχη ειναι το ημισυ του παντος..

Και να μην κοιτατε ρολογια, το μωρο να κοιτατε οχι το ρολοι..

και το γαλα ερχεται μονο απο το ερεθισμα του μωρο στην θηλη.. οχι αμα περασουν οι μερες..

Και επισης να ξερεις οτι αν κανει υπομονη 20 μερες και εγκατασταθει η γαλουχια θα τα καταφερει μια χαρα και για πολυ καιρο..

Απλα υπομονη και επιμονη και να μην ακουει κανεναν γιατρο και μαια.. να ακουει το ενστικτο και το μωρακι της!!!

καλη αρχη στο υπεροχο ταξιδι του θηλασμου...

Link to comment
Share on other sites

φαιη μήπως γυρισε καμια τρίχα και σου έχει κάνει απόστημα;

Όπως και να 'χει καλό είναι να σε δει δερματολόγος και μην το καθυστερήσεις!

Ελπίζω ότι δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ!

κι εγώ αυτό σκεφτηκα!

Μην το λες... κι εγώ το ήθελα πολύ αλλά με τις οδηγίες που μου δώσαν μου κόπηκε το γάλα....

Να φανταστείς ότι δεν χρειάστηκε καν να πάρω χάπι για να κοπεί το γάλα!

εγώ να δεις πόσο το ήθελα...κι εγώ και στα δύο δεν πήρα χάπι:-(

να μην πω για την πεθερά μου κ το θηλασμό...έχει καταντήσει ανέκδοτο! σε όλα τα αρνητικά που αναφέρετε κατά καιρούς για διάφορα πρόσωπα, εγώ έχω σταθερό τζόκερ!!!!!!

ήμαρτον!!!

πάω να φουμάρω, να ξελαμπικάρω!

εμένα η μάνα μου...τι πόλεμος ήταν αυτος...λες και ήθελα να κάνω κακό στα παιδιά μου.

αννα με το καλο η εξεταση, περιμενουμε τα καλυτερα νεα. αννια ευτυχως δεν ηταν τιποτα, τελος καλο ολα καλα. φουμπι περαστικουλια σας αγαπη. Ευχαριστώ!Εκανα κοτοσουπίτσα να στανιάρουμε!φεφακι μου γλυκο, και εμεις με τον αντρα μου αυτο το θεμα συζηταμε τις τελευταιες μερες. η μικρη εχει θηριευσει επικινδυνα. θελει οτι ζηταει να γινεται αμεσως. αν δεν γινεται, τοτε χαλασμος. αν δεν της δινουμε σημασια αρχιζει και φωναζει. αχ πολυ με απασχολει αυτο. δεν θελω σε καμμια περιπτωση να χρησιμοποιησω το ξυλο. οταν κανει κατι μη επιτρεπτο της το λεω ηρεμα και επειδη το καταλαβαινει κλαιει για να το κανει. εγω δεν της δινω σημασια και της λεω οταν θα σταματησεις να κλαις αγαπη μου, η μαμα θα σου εξηγησει γιατι δεν ειναι σωστο. τοο καλο ειναι βεβαια οτι ξεχνιεται ευκολα. μπορει δλδ να θελει κατι , να κλαιει να χτυπιεται και εγω να της αποσπασω την προσοχη με κατι αλλο. μηπως φταιει οτι ειναι μοναχοπαιδια???αν ειχαμε και αλλο μηπως θα ηταν πιο συνεργασιμα???

χμ.Εμένα ο δικός μου έχει εκτροχιαστεί από τότε που γεννήθηκε ο αδερφός του.Πρίν ήταν υπόδειγμα.

ρε κορίτσια, άνθρωποι είμαστε. κάποια στιγμή θα φωνάξουμε! δηλαδή θα μιλήσουμε πιο έντονα, πιο θυμωμένα! δεν θα ουρλιάξουμε! ούτε θα πούμε χαρακτηρισμούς ή ασυναρτησίες όταν τα μαλώνουμε! ούτε ειρωνείες!

αλλά πρέπει να ακούσουν κ όχι! κ να στερηθούν κ παιχνίδια, όταν μετά από πολλά μη κ όχι συνεχίζουν ακάθεκτα στην εγωκεντρική τους συμπεριφορά, γιατί αυτή τη φάση περνάει το δικό μου. νομίζει ότι είναι το κέντρο του κόσμου!

όμως για να μπορέσουμε να ασχοληθούμε με εκείνη της εξήγησα χθες ότι δεν πρέπει να χαλάσει την τηλεόραση, την τραπεζαρία, τον η/υ, γιατί ο μπαμπάς κ η μαμά δεν έχουν άλλα λεφτά για να πάρουν καινούργια κ τότε; δεν θα έχουμε καθόλου!!

γούρλωσε ματάκια η μέχρι εκείνη την ώρα ατίθαση κ ανεπηρέαστη σύσα που κουδούνιζε το ποντίκι πάνω στο λαπ τοπ κ έκανε χαρακιές στην σκαλιστή μου τραπεζαρία με το ξύλινο παζλ με τα σχήματα!, το οποίο πηγαινοέφερνε μπροστά στην 42άρα!!!!!!!μεταξύ άλλων...

το είπα με άλλα λόγια ξανά αργότερα κ μάλλον έδειξε να μπαίνει στο νόημα!

μπαμπάς ντουλειά, μαμά ντουλειά, σύσα ντουλειά λετά!

Φέφη εννοείται και πως θα φωνάξεις και πως θα το μαλώσεις.Είναι σωστό να ξέρουν τα όρια τους.Γι αυτό μπορείται να καθορίσετε μαζί με τον Φέφο ποια είναι αυτά τα μη αποδεκτά πράγματα και τι συνέπεια θα έχουν.Θα είναι στέρηση προνομίων,τάιμ αουτ κλπ.Και θα είστε σταθεροί σ'αυτό,Πχ κάθε φορά που θα το κάνει θα ακολουθεί η "ποινη".

Δεν τα γράφω αυτά για να το παίξω κάπως.Αν σας γράψω τα λάθη μου θα βαρεθείτε να διαβάζετε.Αυτές είναι παρατηρήσεις που έκανα παρακολουθώντας πως αντιδράει ο γιος μου σ'αυτά που του λέω εγώ και σ'εκείνα που του λέει ο μπαμπάς του.Εμένα που είμαι πιο σταθερη σ'αυτά που του λέω με ακούει πιο εύκολα.Ο μπαμπάς του πρέπει να υψώσει φωνή για να τον ακούσει.


Link to comment
Share on other sites

να γραψω μονο στην φουμπι 2-3 πραγματα..

Φουμπακι, οποια γυναικα θελει πολυ να θηλασει θηλαζει.. τελεια και παυλα!

Πες της αδελφης σου οτι ενας ειναι ο τροπος, το μωρακι πολυ συχνα στο στηθος, καθε μια ωρα αν ειναι δυνατον, να το εχετε διπλα σας συνεχεια και να το βαζετε στο στηθος συχνα.. η Αρχη ειναι το ημισυ του παντος..

Και να μην κοιτατε ρολογια, το μωρο να κοιτατε οχι το ρολοι..

και το γαλα ερχεται μονο απο το ερεθισμα του μωρο στην θηλη.. οχι αμα περασουν οι μερες..

Και επισης να ξερεις οτι αν κανει υπομονη 20 μερες και εγκατασταθει η γαλουχια θα τα καταφερει μια χαρα και για πολυ καιρο..

Απλα υπομονη και επιμονη και να μην ακουει κανεναν γιατρο και μαια.. να ακουει το ενστικτο και το μωρακι της!!!

καλη αρχη στο υπεροχο ταξιδι του θηλασμου...

μαράκι στον δεύτερο μου γιο ήθελα σαν τρελή να θηλάσω για έναν λόγο παραπάνω.Επειδή ο μικρός είχε ταλαιπωρηθεί απίστευτα με τις αλλεργίες δεν ήθελα να περάσει τα ίδια και ο μικρός.Ξεκίνησε ο πόλεμος ήδη απ΄το μαιευτήριο αφού τσακώθηκα με τον παιδίατρο γι'αυτό το θέμα. Μετά από μια βδομάδα ο μικρός έπαθε αφυδάτωση και ανέβασε υψηλό ίκτερο αφού δεν τρεφόταν σωστά.Εκεί εγώ πείσμωνα.

Πρόσπάθησα κι άλλο.Να μην μπορώ να αντλήσω σταγόνα.Προσπάθησα πάρα πολύ.Χωρίς ρολόγια,χωρίς πρόγραμμα...κόντρα σε όλα όσα μου έλεγαν...μόνο με όσα είχα διαβάσει στο ίντερνετ,

Οταν στους τρεις μήνες ο μικρός αντί να παίρνει βάρος έχανε παραιτήθηκα.Γι'αυτό δεν θέλω να περάσει το ίδιο η αδερφή μου.Θέλω να την στηρίξω όσο μπορώ.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο θηλασμός δεν είναι δύσκολος.

αλλά ...υπάρχουν κ αλλά!

οι λανθασμένες οδηγίες παιδιάτρων, γυναικολόγων, συγγενών κλπ!

η δυσανεξία του μωρού σε αγελαδινά, σε γαλακτοκομικά,

να έχει το μωρό κολικούς-πονάκια κ κατά συνέπεια στερείται η μάνα όσπρια, πράσινα, μπρόκολο, λάχανο, αναψυκτικά, επεξεργασμένα τρόφιμα, κλπ!

κ μετά από όλα αυτά να σου παρουσιάζει το παιδί πράσινα κακάκια ή αιματάκι σαν κλωστή στα κακάκια του! εκεί τρελαίνεσαι κύριε πρόεδρε κ απελπιζεσαι.

μιλάω για την αδερφή μου, που έκοψε τα πάντα όλα! κ ενώ ο θηλασμός είναι απόλαυση κ το μικρό αναπτύσσεται φυσιολογικά, ... ώρες ώρες θέλει να φουντάρει!

Link to comment
Share on other sites

Καλα κοριτσια εκναα κατι τσιπουρες μουρλια κα ιεγω που δεν τρωω ψαρι το εφαγα ολο:P

στο θεμα θηλασμου την κορη μου δεν την θηλασα παρα μονο 8!!μερες γιατι περασα πολλα στην γεννα αργησε το γαλα να κατεβει πνιγηκε κι ολας με το γαλα και την κρατησε προληπτικα 8ημερων στο παιδων και ετσι κοπηκε μαχαιρι απο την τρομαρα μου και την στεναχωρια μου!!Τον γιο μου τον θηλασα 2μηνες δεν αντεχα πραγματικα ηταν πολυ δυσκολο μωρο φανταστειτε μεχρι 1χρονου που περπατησα ολη την μερα (και μεχρι 8μηνων την νυχτα)την βγαζαμε αγκαλια και με κουνηματα


:-D

Link to comment
Share on other sites

μπράβο άννια! κ εγώ δεν το συμπαθώ το ψάρι. γαύρο κ στο τσακίρ κέφι μια τσιπούρα.

έχω φάει κ συναγρίδα κ κάτι άλλα που ...πολύ φασαρία για το τίποτα!

προτιμώ τον γαύρο πλακί στο τηγάνι του φίσλερ με κρεμμύδι, σκόρδο, μαιδανό κ σάλτσα ντομάτας!!!!!!

είμαι παιδί του λαού!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φουμπι για να ειμαι δικαιη εγω ειχα ενα πολυ ευκολο θηλασμο, ειχα και εχω πολυ γαλα, το μωρο επαιρνε βαρος αμεσως, δεν εκανε πολυ ικτερο, και γενικα δεν αντιμετωπισα προβληματα..

Αλλα ειχα διαβασει και ενημερωθει αρκετα και βρηκα και υποστηρικτικη παιδιατρο.

Απλα πιστευω πως τα μωρα δειχνουν τον τροπο και απλα η μαμα ακολουθει..

Δεν θα εχει προβλημα αμα ξεκινησει σωστα..

Link to comment
Share on other sites

Γειαααα!!!!

Τι χαμπαρια;

Εμεις σημερα πηγαμε στον γιατρο για θησαυρο,

Μας εδωσε σιροπι σιδηρο(για 3 μηνες ,παρακαλω....) και βιταμινουχο σιροπι για την ορεξη.

Αν και μας ειπε οτι λογικο ειναι το παιδι να μην τρωει αφου εχει μεγαλη ελλειψη σιδηρου.

Τωρα που θα πινει τα σιροπια θα ξανα ανοιξει η ορεξη του.

ΑΜΗΝ και ποτε λεω εγω!!!!

Τωρα στα δικα μου.

Βγηκαν τα αποτελεσματα για το θηροειδη...

ΑΡΝΗΤΙΚΑ!!!!!!!

Σε λιγο φευγω για καρδιολογο....και Ο Θεος βοηθος!!!!!!

ΑΝΝΑΑΑΑ,

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!!!!

Φιλακια στον αγοραρο σου!!!!

Σημερα φαγαμε φασολαδα.

Για τον θησαυρο εφτιαξα εναν γρηγορο τραχανουλη με φετα

αλλα επειδη πρεπει να τρωει σε καθημερινη βαση κρεας-κοτοπουλο-ψαρι,

του φτιαχνω ψαροσουπα για το απογευμα!!!!!!

Μακια πολλα σε ολες.

Δεν προλαβα να διαβασω τιποτα.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Γειαααα!!!!

Τι χαμπαρια;

Εμεις σημερα πηγαμε στον γιατρο για θησαυρο,

Μας εδωσε σιροπι σιδηρο(για 3 μηνες ,παρακαλω....) και βιταμινουχο σιροπι για την ορεξη.

Αν και μας ειπε οτι λογικο ειναι το παιδι να μην τρωει αφου εχει μεγαλη ελλειψη σιδηρου.

Τωρα που θα πινει τα σιροπια θα ξανα ανοιξει η ορεξη του.

ΑΜΗΝ και ποτε λεω εγω!!!!

Τωρα στα δικα μου.

Βγηκαν τα αποτελεσματα για το θηροειδη...

ΑΡΝΗΤΙΚΑ!!!!!!!

Σε λιγο φευγω για καρδιολογο....και Ο Θεος βοηθος!!!!!!

ΑΝΝΑΑΑΑ,

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!!!!

Φιλακια στον αγοραρο σου!!!!

Σημερα φαγαμε φασολαδα.

Για τον θησαυρο εφτιαξα εναν γρηγορο τραχανουλη με φετα

αλλα επειδη πρεπει να τρωει σε καθημερινη βαση κρεας-κοτοπουλο-ψαρι,

του φτιαχνω ψαροσουπα για το απογευμα!!!!!!

Μακια πολλα σε ολες.

Δεν προλαβα να διαβασω τιποτα.

Δωρακι μου θα του ανοιξει η ορεξη με το σιροπι θα τον βοηθησει και το σιδηρο και θα παει καλα ο θησαυρουλης σου.Περαστικα ευχομαι να μας πεις καλα νεα απο τον καρδιολογο.Φιλακια στον Θησαυρο σου.
Link to comment
Share on other sites

μαρια ελπιδα και περιστερακι μπραβο σας για τοθηλασμο. εγω θηλασα μονο 50μερες, το παλεψα με διαφορους τροπους αλλα δεν...στο επομενο θα προσπαθησω περ/ρο.

δωρακι καλα αποτελεσματα να εχεις αποτον γιατρο και ολα καλα θα πανε με τον θυσαυρουλη. σας αφηνω να μαζευτω σιγα σιγα γαι να σχολασω. παω να χωθω στην αγκαλια της λατρειας μου... μακια.φεφη σχολασες και δεν χαιρετησες?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...