Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Όλα καλά θα πάνε δεν είναι τίποτα η μέθη μην σε ανχωνει εδώ θα γίνεις μανα η μέθη θα σε τρομοκρατήσει ! 

      @Jo1984 Μα η μέθη είναι το ωραίο της υπόθεσης!!!!  εγώ αυτή σκεφτόμουν α και έπαιρνα κουραγιο !!😝

      On 8/10/2024 at 10:26 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα κοριτσάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο,αύριο ξεκινάω τα σικλακουρ και σε δύο εβδομάδες θα πάμε για εμβρυομεταφορά,θα βάλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει❤️Ευχαριστω πολύ ❤️ 🥰 

      Σε μένα θα στείλεις το τεστ!!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

για μένα χτυπούσαν οι καμπάνες! που τα βλέπω όλα ροζ...καρδούλες...ουράνιο τόξο...

Μια από τα ίδια!!!!:tongue:

Ελενιτσα μου τα γλυκα για διαβητικους εχουν ουσιες που δεν κανει στην εγκυμοσυνη!πχ την ασπαρταμη μου την εχουν απαγορευση στην εγκυμοσυνη...αστα ο διαβητης κυησης ειναι γνωστος ως ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΕΡΗΣΗ βρε παιδι μου!!!!!!!

Τόσο πολύ ε;

Δεν πειράζει μωρέ... θα είναι μια χαρά ζωηρο το μπεμπάκι μας!

μωρε ειναι τοσο ζωηρο το στρουμφακι που σιγουρα θα τα δειξει τα καλλη του οπως λεει κ η Φεφη!

Για να παίρνεις και κουράγιο... Κι εμένα στην κοιλιά ήτανε πολύ ζωηρή η κυριά, αλλά μόλις βγήκε ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ μιλάμε!

Ασ'τα πονεμένη ιστορία.Εγώ με τις "σοφές "οδηγίες τους κατάφερα ν'αποθηλάσω στον πρωτο μήνα στον μεγάλο και στους

Το ίδιο έπαθα κι εγώ...

2.5 μηνες θηλασα κι εκείνο με συμπλήρωμα!

λοιπον σας αφηνω,να φαμε κ να ετοιμαστουμε για τον υπερηχο!φιλακια πολλα κ σας ευχαριστω για τις ευχες!

Καλή επιτυχία Αννούλα!!

Όλα θα είναι τέλεια!!!!;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα κοριτσια μου.μαλλον καλησπερα!να σας ρωτησω ,εχω βγαλει κατι και με ανησυχησε λιγο.εβγαλα ενα πραγμα ''σαν'' σπυρι απο την αριστερη μερια στην κοιλια.ειναι σαν φουντουκι στο μεγεθος και ειναι μωβ-κοκκινο.συγνωμη που σας λεω τετοια μεσημεριατικα αλλα φοβηθηκα λιγο.εχει τυχει σε καμια??????σημερα θα φαμε κοτοπουλο απο την γιαγιακα μου με ρυζι στο ταψι!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να δηλώσω παρούσα!!!

Από το πρωί με πετάει έξω εκεί που πάω να ποστάρω...

Γι' αυτό παράθεση δεν διακινδυνεύω...

Να ευχηθώ καλά αποτελέσματα στην Αννούλα μας!!Περιμένουμε νέα

Φούμπι περαστικά

Φαίη μου δεν μου έχει τυχει,καλά κάνεις και ρωτας.Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό

Link to comment
Share on other sites

Περί θηλασμού έχω αρκετά να σας πω,αλλά φοβάμαι να γράφω και να γράφω μη με πετάξει όξω και μείνω με το πληκτρολόγιο στο χέρι

Περιληπτικά να πω ότι θήλασα σχεδόν 9 μήνες,βγάζοντας γάλα με το θήλαστρο.Τους 5 αποκλειστικά και τους 4 στην αρχή και στο τελος του θηλασμού με συμπλήρωμα.

Δεν αγχώθηκα να μην του δώσω ξένο γάλα,από την αρχή ήπιε.Αλλά δεν βολευόμουν να θηλάσω στο μαιευτηριο.Κόσμος πήγαινε κι ερχόταν...Δεν με αποθάρρυναν οι μαίες,αλλά δεν με ενθάρρυναν κιόλας.Σε λιγότερο από 40 μέρες αντλούσα πάνω από 1,5 λίτρο την ημέρα και κάλυπτα τις αναγκες του μικρού.Πήγα νωρίς για δουλειά,20 ημερών ήταν ο μικρός,οπότε με το θηλαστρο με βόλευε μια χαρα ο θηλασμός.Το παλεψα και για κανονικά τους 2 πρωτους μηνες,αλλά δεν τα καταφερναμε...Επαιρνε πολύ ώρα κι εγω με τη δουλειά δεν μπορουσα αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω...τα περί θηλασμού

Ο παιδίατρος δεν ήταν αρνητικός καθόλου να θηλάσω.Ισα ίσα.Μου ελεγε μάλιστα να του δίνω πρωτα το δικό μου γάλα και μετα το ξενο,εφόσον ήθελε.Μολις εδραιώθηκε αυτού του τύπου έστω ο θηλασμός σταμάτησα να δινω ξενο και του εδινα μονο δικό μου 5 μηνες σερί.Μετα άρχισε να μειωνεται.οπότε εδινα και συμπλήρωμα.Αρχισε και τις στερεες τροφές,άλλαξαν τα δεδομένα

Πάντως ταλαιπωρία-ξεταλαιπωρία πολύ το χάρηκα

Και με βοηθησε πολύ κι ο αντρας μου,γιατί όταν αντλούσα γάλα,αυτός τάιζε τον μικρό,για να κοιμάμαι και λίγο.Γενικά ξενυχτούσαμε μαζί τα τρια μας...για πολύ καιρό,σχεδόν μέχρι τον 8ο μήνα.

Πολλά άτομα με ενθάρρυναν και κυρίως μανούλες που θηλασαν τα παιδιά τους.Οσες γνωρίζω που δεν τα θηλασαν ήταν αρνητικές και καχύποπτες.Ακόμα και γυναικες με παιδια στην ηλικια μου...Η μανα μου πχ δεν μας θηλασε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ αυτος ο θηλασμος,βλεπω τελικα πως ειναι πονεμενη ιστορια!κ οχι τιποτα αλλο σου βαζουν κ εμποδια οι γιατροι κ ειδικα στις κλινικες!αισχος!πρωτα ο θεος θελω μονοκλινο μονο κ μονο για να το χω συνεχεια διπλα μου το στρπυμφακι ωστε να το θηλασω χωρις να του δωσουν με το ετσι θελω ξενο γαλα!!!

λοιπον σας αφηνω,να φαμε κ να ετοιμαστουμε για τον υπερηχο!φιλακια πολλα κ σας ευχαριστω για τις ευχες!

όλα θα είναι τέλεια!

περιμένουμε λεπτομερή περιγραφή προσόντων, στάσης κλπ!:D

θα θηλάσεις όσο κ όπως θέλεις. εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε. σου έχω έτοιμα λινκ όποτε χρειαστείς να διαβάσεις.

βάλε μητρικός θηλασμός στο γκούγκλ κ θα μάθεις πολλά! κ σωστά!

Για να παίρνεις και κουράγιο... Κι εμένα στην κοιλιά ήτανε πολύ ζωηρή η κυριά, αλλά μόλις βγήκε ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ μιλάμε!

ζωηρή στην κοιλιά, αγγελούδι μέχρι να χρονίσει κ μετά ζωηρή!

έλεν, μάτς μούτς, γιατί σε νιώθω! κ με νιώθεις!;)

καλημερα κοριτσια μου.μαλλον καλησπερα!να σας ρωτησω ,εχω βγαλει κατι και με ανησυχησε λιγο.εβγαλα ενα πραγμα ''σαν'' σπυρι απο την αριστερη μερια στην κοιλια.ειναι σαν φουντουκι στο μεγεθος και ειναι μωβ-κοκκινο.συγνωμη που σας λεω τετοια μεσημεριατικα αλλα φοβηθηκα λιγο.εχει τυχει σε καμια??????σημερα θα φαμε κοτοπουλο απο την γιαγιακα μου με ρυζι στο ταψι!

δερματολόγο!

σήμερα τη μέρα της γιορτής της γυναίκας γίνονται πολλές δωρεάν εξετάσεις σε δημόσια νοσοκομεία. μήπως να το ψάξεις;

κ για όσες ενδιαφέρονται για τεστ παπ κλπ μέχρι κ ειδικότητες ορθοπεδικών διάβασα. σαφώς κ για δερματολόγους!

εγώ στο 2ο, όταν το αποφασίσουμε, θέλω να θηλάσω όσο κ όπως κρίνω εγώ! δεν θέλω να ακούσω κιχ!:mad: δαγκώνω!

ο θηλασμός είναι ό,τι πιο δυνατό έχω ζήσει στη ζωή μου! απόλυτη αγάπη!!!! το νοσταλγώ!

Link to comment
Share on other sites

Φεφακι μου γλυκό όλα τα παιδάκια είναι έτσι.Πες του Φέφου να μην κάνει κάτι το οποίο είναι σίγουρο πω θα το μετανιώσει.Δεν διορθώνεται μια κατάσταση απ΄τη μια μέρα στην άλλη.Θέλει υπομονή και επιμονή.Τα ίδια μου είπε ο Φούμπος για την πειθαρχία μια μέρα.Οχι για ξύλο-γιατί ξέρει την αντίδραση μου -αλλά ότι και καλά πρέπει να του βάζουμε καμιά φωνή.Είδε το μάτι μου που άστραψε και το έκοψε εκεί.

Καλό είναι πιστεύω να μπαίνουμε στη θέση του παιδιού που και που.Φαντάσου αν εμάς θα μας άρεσε να μας αγνοούν.

Βρείτε κάτι να της αποσπάτε την προσοχή όταν θέλετε να συζητήσετε.Βάλτε την να ζωγραφίσει ή στην ανάγκη ας δει ένα παιδικό.Θυμώνω πολύ -ακόμα και με τον εαυτό μου -όταν βλέπω πως έχουμε απαιτήσεις ενήλικα από ένα νήπιο.Αυτό εκείνη την ώρα δεν μπορεί να καταλάβει την σοβαρότητα της συζήτησης.Απλά νιώθει πως το παραμελούμε.

Το ξέρεις πως αυτά στα λέω με πολύ αγάπη.Είχα την ίδια συζήτηση με τον άντρα μου το πρωί.Απλά του είπα να σκεφτεί την σκηνή σαν τρίτος ,αν θα του άρεσε αυτό που βλέπει.Κατάλαβε πως κάποιες αντιδράσεις είναι λάθος,αλλά δεν το καταλαβαίνουμε όταν είμαστε μέσα στην "δράση".Εμένα αυτό με βοηθαέι να ηρεμήσω όταν βλέπω πως πάω να ξεφύγω.

Συμφωνω μαζί σου Φούμπι και το παλευω,γιατί η υπομονή μου είναι μηδενική ,ε τις ταρζανιες του μικρου

Κι είναι νωρίς ακόμα

Δυστυχώς του εχω φωνάξει

Και μετα μετάνιωσα,αλλά εκείνη την ωρα δεν το σκέφτηκα καθολου,δεν μπορεσα να συγκρατηθω

Κι είναι ανοησία μου,γιατί είναι πολύ μικρός

αυτό ο φέφος δεν το αξιολογεί καν.

βέβαια, έχει δίκιο όταν λέει ότι δεν γίνεται να περιμένουμε πότε θα κοιμηθεί η σύσα για να μιλήσουμε! ούτε να γίνεται το δικό της πάντα...

!

Συμφωνω και με φεφο απόλυτα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου.μαλλον καλησπερα!να σας ρωτησω ,εχω βγαλει κατι και με ανησυχησε λιγο.εβγαλα ενα πραγμα ''σαν'' σπυρι απο την αριστερη μερια στην κοιλια.ειναι σαν φουντουκι στο μεγεθος και ειναι μωβ-κοκκινο.συγνωμη που σας λεω τετοια μεσημεριατικα αλλα φοβηθηκα λιγο.εχει τυχει σε καμια??????σημερα θα φαμε κοτοπουλο απο την γιαγιακα μου με ρυζι στο ταψι!

φαιη μήπως γυρισε καμια τρίχα και σου έχει κάνει απόστημα;

Όπως και να 'χει καλό είναι να σε δει δερματολόγος και μην το καθυστερήσεις!

Ελπίζω ότι δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ!

Αν Φούμπι η αδερφή σου το θελει πολύ, θα θηλάσει με όποιο τρόπο.Γι' αυτό τα γράφω αυτά, κι αν μπορω να φανώ κάπου χρήσιμη ρωτα με ό,τι θες

Μην το λες... κι εγώ το ήθελα πολύ αλλά με τις οδηγίες που μου δώσαν μου κόπηκε το γάλα....

Να φανταστείς ότι δεν χρειάστηκε καν να πάρω χάπι για να κοπεί το γάλα!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να μην πω για την πεθερά μου κ το θηλασμό...έχει καταντήσει ανέκδοτο! σε όλα τα αρνητικά που αναφέρετε κατά καιρούς για διάφορα πρόσωπα, εγώ έχω σταθερό τζόκερ!!!!!!

ήμαρτον!!!

πάω να φουμάρω, να ξελαμπικάρω!

Link to comment
Share on other sites

αννα με το καλο η εξεταση, περιμενουμε τα καλυτερα νεα. αννια ευτυχως δεν ηταν τιποτα, τελος καλο ολα καλα. φουμπι περαστικουλια σας αγαπη. φεφακι μου γλυκο, και εμεις με τον αντρα μου αυτο το θεμα συζηταμε τις τελευταιες μερες. η μικρη εχει θηριευσει επικινδυνα. θελει οτι ζηταει να γινεται αμεσως. αν δεν γινεται, τοτε χαλασμος. αν δεν της δινουμε σημασια αρχιζει και φωναζει. αχ πολυ με απασχολει αυτο. δεν θελω σε καμμια περιπτωση να χρησιμοποιησω το ξυλο. οταν κανει κατι μη επιτρεπτο της το λεω ηρεμα και επειδη το καταλαβαινει κλαιει για να το κανει. εγω δεν της δινω σημασια και της λεω οταν θα σταματησεις να κλαις αγαπη μου, η μαμα θα σου εξηγησει γιατι δεν ειναι σωστο. τοο καλο ειναι βεβαια οτι ξεχνιεται ευκολα. μπορει δλδ να θελει κατι , να κλαιει να χτυπιεται και εγω να της αποσπασω την προσοχη με κατι αλλο. μηπως φταιει οτι ειναι μοναχοπαιδια???αν ειχαμε και αλλο μηπως θα ηταν πιο συνεργασιμα???

Link to comment
Share on other sites

αχ φεφακι τι τραβας και εσυ???περιστερω και εγω φωναζω, δεν ειμαι παντα ηρεμη. ανθρωπος εισαι, καποια στιγμη χανεις την ψυχραιμια σου!!!φαιη πηγαινε σε εναν γιατρο σημερα κιολας, μην το αφηνεις

Link to comment
Share on other sites

ρε κορίτσια, άνθρωποι είμαστε. κάποια στιγμή θα φωνάξουμε! δηλαδή θα μιλήσουμε πιο έντονα, πιο θυμωμένα! δεν θα ουρλιάξουμε! ούτε θα πούμε χαρακτηρισμούς ή ασυναρτησίες όταν τα μαλώνουμε! ούτε ειρωνείες!

αλλά πρέπει να ακούσουν κ όχι! κ να στερηθούν κ παιχνίδια, όταν μετά από πολλά μη κ όχι συνεχίζουν ακάθεκτα στην εγωκεντρική τους συμπεριφορά, γιατί αυτή τη φάση περνάει το δικό μου. νομίζει ότι είναι το κέντρο του κόσμου!

όμως για να μπορέσουμε να ασχοληθούμε με εκείνη της εξήγησα χθες ότι δεν πρέπει να χαλάσει την τηλεόραση, την τραπεζαρία, τον η/υ, γιατί ο μπαμπάς κ η μαμά δεν έχουν άλλα λεφτά για να πάρουν καινούργια κ τότε; δεν θα έχουμε καθόλου!!

γούρλωσε ματάκια η μέχρι εκείνη την ώρα ατίθαση κ ανεπηρέαστη σύσα που κουδούνιζε το ποντίκι πάνω στο λαπ τοπ κ έκανε χαρακιές στην σκαλιστή μου τραπεζαρία με το ξύλινο παζλ με τα σχήματα!, το οποίο πηγαινοέφερνε μπροστά στην 42άρα!!!!!!!μεταξύ άλλων...

το είπα με άλλα λόγια ξανά αργότερα κ μάλλον έδειξε να μπαίνει στο νόημα!

μπαμπάς ντουλειά, μαμά ντουλειά, σύσα ντουλειά λετά!

Link to comment
Share on other sites

κ ο έπαινος πιάνει ως κίνητρο. να το πεις προκαταβολικά, δηλαδή χθες "μπράβο σύσα που βοηθάς τη μανούλα κ δεν παίζεις με τα λάδια κ κλείνεις το ντουλάπι!!!"

ντούπι η Σύσα!!!!!αμέσως το έκλεισε το ντουλάπι με τα λάδια!

αφροδίτη, φάση είναι θα περάσει. ψυχραιμία!

μοναχοπαίδια κ εγωκεντρισμός.μμμμμμμμ!

κάθε επιλογή εχει τα καλά κ τα κακά της!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...