Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Όλα καλά θα πάνε δεν είναι τίποτα η μέθη μην σε ανχωνει εδώ θα γίνεις μανα η μέθη θα σε τρομοκρατήσει ! 

      @Jo1984 Μα η μέθη είναι το ωραίο της υπόθεσης!!!!  εγώ αυτή σκεφτόμουν α και έπαιρνα κουραγιο !!😝

      On 8/10/2024 at 10:26 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα κοριτσάκι και τώρα προσπαθώ για το δεύτερο,αύριο ξεκινάω τα σικλακουρ και σε δύο εβδομάδες θα πάμε για εμβρυομεταφορά,θα βάλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει❤️Ευχαριστω πολύ ❤️ 🥰 

      Σε μένα θα στείλεις το τεστ!!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

λοιπον τα πηρα τα αποτελεσματα και το ζαχαρο ειναι 82...αλλα βρηκε στη γενικη ουρων οξονη λεγετε 2σταυρους!!τωρα περιμενω αυριο να με παρει ο γιατρος να μου πει


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

λοιπον τα πηρα τα αποτελεσματα και το ζαχαρο ειναι 82...αλλα βρηκε στη γενικη ουρων οξονη λεγετε 2σταυρους!!τωρα περιμενω αυριο να με παρει ο γιατρος να μου πει

βασικα οπως κ να χει πρεπει να προσεξεις την διατροφη για το ζαγχαρο,νομιζω κ η οξονη εχει να κανει καποιες φορες με τον διαβητη κυησης κ καποιες φορες οταν η διατροφη σου ειναι ανεπαρκη κυριως απο πολλους εμμετους στην αρχη της εγκυμοσυνης!

Δυστυχως Μεταξια ο διαβητης κυησης δεν εχει να κανει σχεδον καθολου με τα κιλα...αστα πονεμενη ιστορια....περαστικα σου κ συντομα να εισαι περδικι!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

ναι απο οτι διαβασα ομως ειναι και να εχεις ωρες να φας και εγω επρεπε να μεινω 12ωρες νηστικη αχ θα σκασω

καταρχας σιγα μην σκασεις,βρε δεν ειναι τιποτα!απλα αν τελικα εχεις θεματακι με το ζαγχαρο θα ξεκινησεις διατροφη,το μπεμπε δεν παθαινει τιποτα,εσυ απλα θα πεινασεις χιχιχι!εγω τι να πω,απο την 5εβδομαδα κανω διατροφη,κ το μπεμπε μου μια χαρα ζωηρο ζωηρο ειναι!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Ξερω και εγω μηπως επειδη το εχω αφησει τοσο καιρο μην εχει γινει καμια στραβη.αχ ελπιζω να μην ειναι τιποτα η αν ειναι να προσεξω και να μην παθει τιποτα το μπεμπε


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξερω και εγω μηπως επειδη το εχω αφησει τοσο καιρο μην εχει γινει καμια στραβη.αχ ελπιζω να μην ειναι τιποτα η αν ειναι να προσεξω και να μην παθει τιποτα το μπεμπε

ναι σιγα,συνηθως το ζαγχαρο κυησης το ανακαλυπτεις με την καμπυλη ζαγχαρου γυρω στην 23βδομαδα κ μετα,οποτε αν υπαρχει θεμα μια χαρα νωρις το καταλαβατε!!!!!!!!κ να ξερεις το μεγαλο παρτυ κ τα ας πουμε προβληματα για το μωρο ξεκινουν μετα την 22βδομαδα!οποτε μην αγχωνεσαι καθολου!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτουσ απο περιεργεια τις εξετασεςι στα 2παιδια και ολα ειναι φυσιολογικα ακομα και η καμπυλη,ρε γαμωτο τι να πω...Αχ με καθυσηχασες λιγο αννουλα ευχαριστω


:-D

Link to comment
Share on other sites

Κοιτουσ απο περιεργεια τις εξετασεςι στα 2παιδια και ολα ειναι φυσιολογικα ακομα και η καμπυλη,ρε γαμωτο τι να πω...Αχ με καθυσηχασες λιγο αννουλα ευχαριστω

κοιτα μπορει κ να μην ειναι τιποτα τελικα,ο γιατρος σου θα σου τα πει καλυτερα!φιλια!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Ξερω και εγω μηπως επειδη το εχω αφησει τοσο καιρο μην εχει γινει καμια στραβη.αχ ελπιζω να μην ειναι τιποτα η αν ειναι να προσεξω και να μην παθει τιποτα το μπεμπε

Annia μου να δεις που όλα είναι μια χαρά με το μπεμπέ

82 σάκχαρο δεν είναι πολύ!!

Τωρα για το άλλο δεν ξέρω...

Αλλά ίσως να ειναι αυτό που σου είπε η Αννουλα μας,να θελει προσεγμένη διατροφή γενικότερα

Οσο για τα κιλά...

Δεν παίζει!

Εγώ που ήμουν μπουλντόζα,όταν έμεινα έγκυος,είχα σακχαρο νηστείας το πολύ 80!!

Πριν από λίγους μήνες μάλιστα που είχα πάει στην ενδοκρινολόγο για τον θυρεοειδή και πιάσαμε στο άσχετο μια κουβέντα για το σάκχαρο,μου ειπε ότι από τον Σεπτεμβρη άλλαξαν τα ιατρικά δεδομένα λόγω έξαρσης του διαβήτη κύησης.Πλέον η καμπύλη γίνεται κατευθείαν με 75 γρ.γλυκόζης κι όχι με 50 και μετα επαναληπτική με 100γρ.Κι ότι αν στην αρχή της εγκυμοσύνης η έγκυος έχει σάκχαρο νηστείας 90 και πάνω,μπαίνει αυτομάτως σε παρακολούθηση!!!Τι κι αν είναι εντός ορίων η τιμή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιωάννα μην ανησυχείς καθόλου. Ζάχαρο δεν έχεις, η τιμή είναι μια χαρά φυσιολογική. Η οξόνη στα ούρα μπορεί τον ένα μήνα να βρίσκεται αυξημένη και τον άλλο μήνα καθόλου. Έχει να κάνει με το αν είσαι πολλές ώρες νηστική πριν δώσεις αίμα. Ούτε καν να το σκέφτεσαι ότι τα αποτελέσματά σου δεν είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

βασικα τα φ.ορια στο διαβητη κυηση ειναι παντα χαμηλοτερα.δηλ εως <93 σε νηστεια(πρωινο) κ εως <1.35 1ωρα μετα το γευμα..ενω η μητερα μου που εχει κανονικο διαβητη εχει οριο νηστειας <1.10 κ 2ωρες μετα το φαγητο <1.40...θελει μεγαλη προσοχη κ κυριως ειναι η στερηση απο φαγητα κτλ αλλα στην τελικη κανεις την ιδανικη διατροφη,βαζεις ελαχιστα κιλα κ αυτο ολο βοηθα κυριως το μωρο!οποτε η ανταμοιβη ειναι μεγαλυτερη!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

ναι περιστερακι??εγω και στα 2παιδια εκανα την μεγαλη γλυκοζη των 100 με τις 4μετρησεις!!!Εβιρουλα και εγω αυτο πιστευω οτι επειδη ειχα να φαω 12ωρες για αυτο ειχε αυτο το αποτελεσμα η εξεταση


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

ξυπνησα νωρις σημερα μιας και για δευτερη μερα κοιμηθηκα η περδικα μου εκανε την χαρη και ξυπνησε μονο 2 φορες..

χτες την αφησα με τον μπαμπα της και πηγα για χορο, περασαν ωραια και εφαγαν κιολας μαζι..

Μολις γυρισα το σκατουλι μου εκανε κατι χαρες, λες και ειχε να με δει μερες.. Καλα ελιωσα η χαζομαμα..

Ιωαννακι μου, δεν θα ειναι τιποτα θα το δεις, αλλα και να ειναι καλα τα λεει το Αννακι, θα κρατησεις την κορμαρα που εχεις και το μπεμπε θα ειναι μια χαρα!!

Σημερα θα φαμε μπιφτεκακια με σαλατα βραστων λαχανικων.

Link to comment
Share on other sites

:D

Τι κάνετε γαλιάντρες;

Γαλιαντρίζετε,όπως πάντα!

Το ζουζούνι μου κοιμάται και θα το ξυπνήσω για να πάω κι εγώ στις δουλίτσες μου

Εβλεπα μια ωραία ταινία που την ξεκίνησα χθες.Ετσι τις βλέπω εγώ,σε δόσεις

Αφροδίτη μου,το βλέπω ότι πάλι ραντεβού στο γνωστό μέρος θα έχουμε απόψε.Το βλασταράκι μου θα αργησει να κοιμηθεί πάλι για βράδυ

βαλε μου απουσια. πονουσα τρομερα και ξαπλωσα πολυ νωρις...εσεις τλκ κοιμηθηκατε με τους βρυκολακες παλι???πως παει το περπατημα???
αχ κοριτσάκια μου δεν σας πρόλαβα!

Το μπεμπόνι μας έχει πολύ πλάκα.Είναι ένα μικρό γατάκι που όλη την ώρα κάνει κάτι γκριμάτσες και θες να κάθεσαι να το χαζεύεις.Καμαρώνω τον γαμπρούλη μου.Υπόδειγμα συντρόφου και μπαμπα! Η αδερφούλα μου είναι ακόμα πολύ αγχωμένη.Τράβηξε η καημένη όλους τους πόνους και στο τέλος της έκαναν καισαρική!Επαθα σοκ όταν είδα το κεφαλάκι του μωρού.Ζορίστηκε πολύ το μαναράκι μου.Δόξα το Θεό όλα καλά!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

τι καλα!!!τι ομορφα που ειναι τοσο μικρα!!!και ποσο γρηγορα μεγαλωνουν!!!ελπιζω να ξεκουραστηκες
Με φωνάζουν τα τέκνα μου.Αν την παλεύω το βράδυ θα μπω να τα πούμε.

Αλήθεια μου λείψατε γαλιαντρίτσες μου!!!!!!

και μας μας ελειψες
Κόρες καλησπέρα

είμαι με 39.5 πυρετό από εχθές, έχω λιώσει λέμε...και το αριστερό μου μάτι είναι κατακόκκινο και τρέχει τρέχει... χρόνια είχα να πέσω έτσι στο κρεββάτι και σκέφτομαι πόσο πολύ ταλαιπωρούνται τα μικρά μας όταν αρρωσταίνουν !

Τα παιδιά ευτυχώς είναι απύρετα. Το πρωί έριξαν από μια ρουκέτα έκαστος αλλά έχουν πολύ βήχα.Ευτυχώς ήρθε ο παππούς και τα πήρε, αύριο να μην πάνε σταθμό μπας και ισιώσουμε !Φιλάκια !

καντυ μου περαστικα σου και σε σενα και στα μικρα σου. ελπιζω να εισαι καλυτερα σημερα.αμαν αυτες οι αρρωστιες φετος!!!παραγιναν πια!!!το εχουν ξεκανει το καφε μας:rolleyes::rolleyes:
λοιπον τα πηρα τα αποτελεσματα και το ζαχαρο ειναι 82...αλλα βρηκε στη γενικη ουρων οξονη λεγετε 2σταυρους!!τωρα περιμενω αυριο να με παρει ο γιατρος να μου πει
μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι. δεν νομιζω οτι ειναι και πολυ υψηλα.θα πας στο γιατρο και θα τα διευθετησετε ολα. μακια
καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

ξυπνησα νωρις σημερα μιας και για δευτερη μερα κοιμηθηκα η περδικα μου εκανε την χαρη και ξυπνησε μονο 2 φορες..

χτες την αφησα με τον μπαμπα της και πηγα για χορο, περασαν ωραια και εφαγαν κιολας μαζι..

Μολις γυρισα το σκατουλι μου εκανε κατι χαρες, λες και ειχε να με δει μερες.. Καλα ελιωσα η χαζομαμα..

ειδες???ειδες???λιωνουμε σαν ιον με τα μικρουλια μας...τι γλυκια που ειναι??φτου φτου

λοιπον χθες μολις πηγα σπιτι ο πονος αυξηθηκε. ημουν ξαπλα απο τις 8 και χαζοκοιμομουν. ευτυχως ο χαμπυ ειχε αναλαβει το παιδι. μονο ενα πλυντηριο μπορεσα να βαλω και αυτο το απλωσε ο καλος μου.κατα τις 4 ξυπνησα γιατι παλι πονουσα, πηρα παυσιπονο αλλα δεν μεπιανε υπνος. 6 η ωρα ορθια.εβαλα ενα πλυντηριο πιατων, μαζεψα καποια απλωμενα, απλωσα αλλα, μαζεψα κουζινα, παγκους και γενικα οτι κυκλοφορουσε και εχω αφησει το σπιτι σε πολυ καλη κατασταση. σημερα πρεπει οπωσδηποτε να βαλω σκουπα και να ξεκινησω την γενικη της κουζινας.

η κορακλα μου το πρωι ειχε πολυ ορεξη για αγκαλιτσες και φιλακια.και εγω αλλο που δεν ηθελα:D:D

φεφη πως εισαι σημερα εσυ???εγω ποναω αλλα ειναι ανεκτος ο πονος.καλημερα σε ολα τα μαγειροκοριτσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...