Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κορίτσια μου σήμερα έχω ξυπνήσει από πολύ νωρίς...Λοιπόν προχτές με πήρε ο γυναικολόγος μου και μου είπε ότι στις προγεννητικές βρέθηκε το ζάχαρο ανεβασμένο στα 100 και έτσι σήμερα πρωί-πρωί το επανέλαβα και το απόγευμα θα έχω τα αποτελέσματα,αχ ελπίζω να μην είναι ανεβασμένο θα σκάσω....Αννούλα σήμερα έχετε β'επιπέδου??Με το καλό όλα θα είναι τέλεια!!!!!

Σήμερα θα κάνω πατάτες γιαχνί με μαϊντανό και μακαρονάκι κοφτό μιαμ μιαμ


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου σήμερα έχω ξυπνήσει από πολύ νωρίς...Λοιπόν προχτές με πήρε ο γυναικολόγος μου και μου είπε ότι στις προγεννητικές βρέθηκε το ζάχαρο ανεβασμένο στα 100 και έτσι σήμερα πρωί-πρωί το επανέλαβα και το απόγευμα θα έχω τα αποτελέσματα,αχ ελπίζω να μην είναι ανεβασμένο θα σκάσω....Αννούλα σήμερα έχετε β'επιπέδου??Με το καλό όλα θα είναι τέλεια!!!!!

Σήμερα θα κάνω πατάτες γιαχνί με μαϊντανό και μακαρονάκι κοφτό μιαμ μιαμ

Ιωάννα ίσως κάτι μετρήθηκε λάθος. Ελπίζω η νέα εξέταση να βγει καλή!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

.Λοιπόν προχτές με πήρε ο γυναικολόγος μου και μου είπε ότι στις προγεννητικές βρέθηκε το ζάχαρο ανεβασμένο στα 100 και έτσι σήμερα πρωί-πρωί το επανέλαβα

Ιωάννα μου μη φοβάσαι, εύχομαι να μην είναι ανεβασμένο στη δεύτερη εξέταση, αλλά ακόμη κι αν είναι, ο γιατρός θα σου δώσει ειδική δίαιτα για εγκύους και απλά θα αποφεύγεις κάποιες τροφές και θα συνδυάζεις κάποιες άλλες. Το ζάχαρο εγκυμοσύνης φεύγει μόλις γεννήσει η γυναίκα. Και δε βλάπτει το μωρό εφόσον η έγκυος ακολουθεί πιστά τις διατροφικές συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια ερώτηση ο πόνος της περιόδου έχει καμιά σχέση με το ότι είχα πάρει αντιβίωση τον προηγούμενο μήνα κ αναλγητικά λόγω δοντιού;

κάνω κάτι συσχετισμούς ώρες ώρες!!!!!

μου 'ρχεται να τσιρίξω.........

Link to comment
Share on other sites

Όχι Φέφη μου, δεν επηρρεάζουν αυτά τα φάρμακα. Ειδικά τα παυσίπονα μόνο ευεργετικά θα δρούσαν στους πόνους. Αλλά αφού είναι τον περασμένο μήνα, η επίρρειά τους έχει γίνει παρελθόν, το ίδιο και της αντιβίωσης.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή fefi! Κι εγώ θέλω να σχολάσω, όχι για να οριζοντιωθώ αλλά γιατί μου την δίνει πολύ εδώ μέσα ώρες-ώρες!

Κορίτσια υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να φύγω αύριο το πρωί για Γιάννενα εκτάκτως! Είναι εκεί ήδη ο αντρούλης μου και θα πάω κι εγώ για κάποιες δουλειές αλλά και για να ξελαμπικάρει λίγο το μυαλό!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με πηρε τηλ ο καλος μου.....

πηρε τηλ για τα αποτελεσματα του θησαυρου.....

Η φεριτινη...ειναι μολις 2,4....ενω επρεπε να ειναι πανω απο 10!!!!!!

:(:confused::confused::confused::confused:

Και το σιδηρο ειναι εξισου πεσμενο....δεν θυμοταν ποσο του ειπαν ακριβως...

αλλα τωρα που θα ερθει σπιτι θα ξανα παρει στο μικροβιολογικο να μαθει ακριβως για να μιλησουμε με παιδιατρο.

Εμμμ οταν λεω εγω δεν τρωει τιποτα:rolleyes::(:(:(:(:(


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολη την παρεα!!

εμεις καλα ειμαστε, σημερα ειχαμε παιδιατρο αλλα μας το ακυρωσε γιατι ειχε πολλα αρρωστουλικα..

Ειμαστε καλα, ολη μερα θελει να στεκεται ορθια, και ολη μερα μας χαμογελαει..!

τι γλυκουλααα!!!!
αφροδίτη, σήμερα λέω να σχολάσουμε τουγκέδερ! τί λες;θελω θελω. θες να σχολασουμε τωρα και οχι στις 5???

χθες φάγαμε την κρεμούλα μας, σιδέρωσα λιγάκι κ το έστρωσα στην τηλεόραση. είχα καιρό να δω το τούρκικο! χαζομάρα, αλλά έτσι για να ξεφύγω...

το μικρό μου μίρλιζε για βόλτα για πολλή ώρα! τί χωράφια κ ποτάμια ζητούσε, τι να πάμε στη νούνα, πολλή γκρίνια κ αφού δεν έφαγε από το φαγητό της παρά μόνο 2 κουταλιές ζήτησε γάλα νωρίς κ ξεραθήκαμε μαζί στον ύπνο από τις 10παρά!και η δικια μου χθες βολτα ηθελε.μου εφερνε τα παπουτσια και μου ελεγε, σηκω μαουλα, βοτα παμεεεε...

σήμερα πονάω περισσότερο!περαστικουλια σου, φιλακια και αγκαλιτσα σου στελνω

QUOTE]

Καλημερα στα μαγειροκόριτσα

Μπαίνω με δυσκολία στο καφέ.Χθες βραδυ με πετούσε συνεχώς έξω.Εχει και ο υπολογιστής πρόβλημα...

Αλλη μια μουντή ημέρα,δεν έχει σταματήσει να βρέχει.Βαρέθηκα πια αυτόν τον καιρό

Τι κάνουν τα υπόλοιπα κοριτσάκια;

Ποια θα μου πει τι είναι η περπατόπιτα και πώς φτιάχνετε;Να φτιάξω ένα γλυκάκι και να το βαφτίσω έτσι;Για πείτε...

η περπατοπιτα ειναι γλυκο συνηθως ταψιου, το φτιαχνεις μολις περπατησει το παιδι, και καλα για να περπαταει καλα και να μην πεφτει.εγω εφτιαξα καρυδοπιτα. το μοιραζεις και το κερνας.
Καλημέρα από την βροχερή Θεσσαλονίκη.... Δεν λέει να στρώσει ο καιρός με τίποτα!!

Χθες κι εμείς πήγαμε για ψώνια και έπαθα σοκ από πολύ πολύ γνωστη αλυσίδα σ/μ, με το πόσο ψηλά πήγε τις τιμές!!!:shock::shock:

Βρήκα όμως και ένα καινούριο σ/μ που έχει φανταστικές τιμές!!!

Για σήμερα έκανα φακούλες!

/QUOTE]καλημερα ελενιτσα, παντου βροχες σημερα, αμαν!!!

καλημερουδια απο μια βροχερη Θεσσαλονικη,αμαν η υγρασια με νευριαζει!!!!!!!!!!!

Φουμπη να το χερεστε το νεο νινακι σας,μωρε τι ομορφες στιγμες!μπραβο στην αδερφουλα που τα καταφερε μια χαρα!!!!

Ελενιτσα ποιο σ/μ βρηκες με καλες τιμες?στειλε κανενα μηνυμα να κ επιτελους σημερα κ καμμια για την Βεπιπεδου,αντε να περασει η σημερινη μερα να θαυμασουμε το στρουμφακι μας!!!

φιλακια πολλα σε ολες!

με το καλο αννα μου, ολα τελεια θαναι.
Καλημέρα όλη μέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σε λίγο θα ζυμώσω ψωμί και θα μαγειρέψω φακές. Κάποια στιγμή, εντός της ημέρας θα κάνω και μία σπανακόπιτα.

.

φτιαχνεις συνεχεια ψωμακι χρυσοχερα μου..
κουκου!σας έλειψα?

αχ!κουτουλάω απ'τη νύστα.Με ξενύχτησε το ανηψούδι.Αλλά χαλάλι του!χαχα!Πέρασα πολύ ωραία με τον ανηψιό και την αδερφή μου.

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τίποτα γιατί μόλις ήρθα και γράφω βιαστικά πριν ξυπνήσει ο πασάκος που το ξενύχτησε χθες.Ευχομαι όλες να είστε καλά,και ελπίζω να μπω το βράδυ να διαβάσω τα νέα σας.

Φιλάκια!!!!

εννοειται μας ελειψες. να μπεις να μας πεις νεα
ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!

Πολύ γέλιο Εβιρι!!!

images?q=tbn:ANd9GcTvVpS6stwe6EMdYbdNLxuNndag_4NBgLFAw8ufuVmhXHEpdsCGqA Στην υγειά σου!!![/quoteωραιο το καφεδακι αλλα επειδη δεν πινω, μηπως να με κερνουσες τσαγακι η τσοκολατα???

Καλημερες.

Βρεχει σημερα.....

Αννα,με το καλο να κανεις την εξεταση και να δεις το υγιεστατο μωρακι αου!!!!!

Σημερα δεν εχει μαγειρεμα.

Εχουμε μακαροναδα απο χθες και κοτοσουπα για τον μικρουλη μας!!!!

βγηκανε τα αποτελεσματα σας δωρα μου???
Καλημέρα κορίτσια μου σήμερα έχω ξυπνήσει από πολύ νωρίς...Λοιπόν προχτές με πήρε ο γυναικολόγος μου και μου είπε ότι στις προγεννητικές βρέθηκε το ζάχαρο ανεβασμένο στα 100 και έτσι σήμερα πρωί-πρωί το επανέλαβα και το απόγευμα θα έχω τα αποτελέσματα,αχ ελπίζω να μην είναι ανεβασμένο θα σκάσω....Αννούλα σήμερα έχετε β'επιπέδου??Με το καλό όλα θα είναι τέλεια!!!!!

Σήμερα θα κάνω πατάτες γιαχνί με μαϊντανό και μακαρονάκι κοφτό μιαμ μιαμ

θα ειναι μια χαρα η επανεξεταση, μην αγχωνεσαι
πότε θα σχολάσω να οριζοντιωθώωωωωωωωωωωω!!!!!!!

άλλες 4 ώρες κ 30 λεπτά.

κουραγιο αγαπη....
Υπομονή fefi! Κι εγώ θέλω να σχολάσω, όχι για να οριζοντιωθώ αλλά γιατί μου την δίνει πολύ εδώ μέσα ώρες-ώρες!

Κορίτσια υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να φύγω αύριο το πρωί για Γιάννενα εκτάκτως! Είναι εκεί ήδη ο αντρούλης μου και θα πάω κι εγώ για κάποιες δουλειές αλλά και για να ξελαμπικάρει λίγο το μυαλό!

μακαρι να πας αγγελικη μου. με τα παιδια η ανευ???αχ και εγω θελω να σχολασω και για τους 2 παραπανω λογους....

μου φαινεται θα χαπακωθω παλι. ποναει η μεση μου. εχω φαει σαν το γουρουνι απτο πρωι-ενα μικρο πειρναλακι, ενα σταφιδοψωμο, ενα σοκοφρετακι και συνεχιζω ακαθεκτη....

στο σχολειο της μικρης ειναι τα μισα παιδια αρρωστα , ελπιζω να μην κολλησουμε. ειχαμε και χθες ενα σκηνικο με τους γνωστους αγνωστους....και οσο λεω να δωσω τοπο στην οργη, τοσο με κανουν θηριο!!!! φταιω μετα εγω που απομακρυνομαι???

βαριεμαι. μακιαααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...