Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Είμαι καλύτερα αλλά όχι καλά:?. Για σήμερα είχαμε φακές που μου βγήκαν πεντανόστιμες!

Καταρχήν, να πω ότι διαβάζω τα κατορθώματα όλων των παιδιών του καφέ μας και χαμογελάω μέχρι τ' αυτιά!!:D (Αγγελικούλα, θα έρθω κι εγώ για ψώνια μαζί σας...:tongue:)

Φούμπι, να σας ζήσει το μωρό!!

Κάντυ μου, υπομονή κοριτσάκι μου και περαστικά σας!!

Σμαρτάκι, πολύ ωραία ως εδώ! Και θα δεις που και στη συνέχεια, ΟΛΑ ΚΑΛΑ θα είναι!!!

Εβίρι, να σου πω την αλήθεια έχω μπερδευτεί λίγο με τα μαθήματα της κορούλας σου.

Δωράκι, καλά αποτελέσματα!!!!

Μαράκι, μεγαλώνει η μπουμπού σου και κάνει αισθητή την παρουσία της!

Ελένη, εκτός από ωρλ, μήπως να έβλεπες και ορθοπεδικό (για αυχενικό)?

Μπίγκι, αυτό το μηχάνημα μου πρότεινες?:rolleyes: Που δεν μπορεί να σταματήσει άμα κάνεις λάθος?:rolleyes: Αν εκείνη την ώρα το βγάζατε από την μπρίζα?:roll:

Συμπαθάτε με αν ξεχνάω κάτι. Τα έχω πάρει λίγο και με το δίπλα...

Γιατι τι εγινε διπλα?

Ζωπ, ευχαριστω ππολυ, θα το κοιταξω δε το χα σκεφτει αυτο!Εσυ πονας ακομα?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μπίγκι, αυτό το μηχάνημα μου πρότεινες?:rolleyes: Που δεν μπορεί να σταματήσει άμα κάνεις λάθος?:rolleyes: Αν εκείνη την ώρα το βγάζατε από την μπρίζα?:roll:

Ναι αλλά το δικό μου είναι παλιό μοντέλο (το έχω 9 χρόνια). Μπορεί τα καινούρια να σταματάνε. Αν και γενικά δεν είναι πρόβλημα. Ποτέ μέχρι τώρα δεν έχει χρειαστεί να το σταματήσω. Ούτε και τώρα θα χρειαζόταν αν δεν είχε βρεθεί στο δρόμο μου ο έξυπνος ο άντρας μου :evil:

Αν το βγάλεις από την πρίζα έχω την εντύπωση ότι δεν μηδενίζει, αλλιώς αν έψηνες ψωμί και είχες έστω και μια στιγμιαία διακοπή ρεύματος, θα έπρεπε να το πετάξεις και να ξεκινήσεις από την αρχή.

Αν το είχαμε απλά βγάλει από την πρίζα, θα ξέραμε τι γίνεται, αλλά δεν το βγάλαμε από την πρίζα. Γκρρρρ.

Ελένη, να στείλω μια φέτα σταφιδόψωμο, να στείλεις δυο κομμάτια γαλακτομπούρεκο; Μα καλά, με δουλεύεις κοπέλα μου, έχεις γαλακτομπούρεκο στο σπίτι και λιγουρεύεσαι το σταφιδόψωμο που δεν έχει γίνει ακόμα;;;; ο-ε-ο;;;;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το δικό μου είναι παλιό μοντέλο (το έχω 9 χρόνια). Μπορεί τα καινούρια να σταματάνε. Αν και γενικά δεν είναι πρόβλημα. Ποτέ μέχρι τώρα δεν έχει χρειαστεί να το σταματήσω. Ούτε και τώρα θα χρειαζόταν αν δεν είχε βρεθεί στο δρόμο μου ο έξυπνος ο άντρας μου :evil:

Αν το βγάλεις από την πρίζα έχω την εντύπωση ότι δεν μηδενίζει, αλλιώς αν έψηνες ψωμί και είχες έστω και μια στιγμιαία διακοπή ρεύματος, θα έπρεπε να το πετάξεις και να ξεκινήσεις από την αρχή.

Αν το είχαμε απλά βγάλει από την πρίζα, θα ξέραμε, αλλά δεν το βγάλαμε από την πρίζα. Γκρρρρ.

Ελένη, να στείλω μια φέτα σταφιδόψωμο, να στείλεις δυο κομμάτια γαλακτομπούρεκο; Μα καλά, με δουλεύεις κοπέλα μου, έχεις γαλακτομπούρεκο στο σπίτι και λιγουρεύεσαι το σταφιδόψωμο που δεν έχει γίνει ακόμα;;;; ο-ε-ο;;;;

Δε σχολιαζω....τα συμπερασματα δικα σας:tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τι εγινε διπλα?

Λογοπαίγνια κι ειρωνείες που μου φέρνουν εμετό. Άσε φεύγω γιατί θα εκτροχιαστώ, πάω να διαβάσω.

Το χέρι πονάει λιγότερο αλλά σωματικά - γενικά - δεν είμαι στα καλύτερά μου...

(Μην αμελήσεις τον αυχένα!)

Μπίγκι, ηρέμησε... Κακιά στιγμή ήταν...

Πολλά φιλιά και καληνύχτα σε όλες!!

υ.γ. ΤΡΙΑ κομμάτια γαλακτομπούρεκο και σε μένα παρακαλώ...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λογοπαίγνια κι ειρωνείες που μου φέρνουν εμετό. Άσε φεύγω γιατί θα εκτροχιαστώ, πάω να διαβάσω.

Το χέρι πονάει λιγότερο αλλά σωματικά - γενικά - δεν είμαι στα καλύτερά μου...

(Μην αμελήσεις τον αυχένα!)

Μπίγκι, ηρέμησε... Κακιά στιγμή ήταν...

Πολλά φιλιά και καληνύχτα σε όλες!!

υ.γ. ΤΡΙΑ κομμάτια γαλακτομπούρεκο και σε μένα παρακαλώ...

Παιδια, ατυχησατε.. ο αντρας μου εκανε επιδρομη στο ψυγειο και εχει μεινει μονο ενα κομματι γαλακτομπουρεκο! Θα φτιαξω κι αλλο ομως :P

Τους ιλιγγους τους εχω απο ατυχημα μ αυτο το βλακα τον πρωην μου..τεσπα..φιλια ζωπυρον καληνυχτα και ελπιζω αυριο να σαι τελειως καλα!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν μες στη βιασύνη μου ξέχασα να βάλω τον αναδευτήρα και όταν άρχισε να ζυμώνει και το κατάλαβα προσπάθησα να σταματήσω τον αρτοπαρασκευαστή, δεν μπορούσα, οπότε έβγαλα τον κάδο όλο και άδειασα τα αλεύρια σε ένα μπωλ, βίδωσα τον αναδευτήρα και ξανάβαλα τα αλεύρια ενώ ο αρτοπαρασκευαστής προσπαθούσε να ζυμώσει... ως εδώ όλα καλά. Ήμουν και γρήγορη και νόμιζα ότι θα το σώσω :rolleyes:

Το είχα πάθει κι εγώ. Πότε ξεχνούσα να βάλω τα μικρά αναδευτήρια και πότε ένα απ΄αυτά έβγαινε από τη θέση του. Μου είχε τύχει κι εμένα να πατήσω το στοπ αντί το πόουζ. Μαντάρα τα είχα κάνει. Στο τέλος, χρησιμοποιούσα μόνο το πρόγραμμα ζυμώματος και έβγαζα το ζυμάρι, το έβαζα σε ταψί και στο φούρνο. Μετά ξεκατινιάστηκε στη μεταφορά ο αρτοπαρασκευαστής, και σήμερα δεν έχω να κάνω τη δουλειά μου.

Αλλά λογάριαζα χωρίς τον ξενοδόχο. Επειδή έβριζα και καταριόμουνα, με άκουσε ο άντρας μου που έπαιζε με τον μικρό στο σαλόνι και ήρθε στην κουζίνα να δει τι έγινε. Του εξηγώ (ενώ έβαζα και έβγαζα άλευρα). Ακούει αυτός το μηχάνημα που συνέχιζε να γυρίζει και μου λέει "γιατί δεν το κλείνεις;" Του απαντάω βιαστικά "γιατί δεν κλείνει". Και τι κάνει τότε το αστέρι μου; Πατάει το κουμπί που λέει Start/Stop και το κρατάει πατημένο, οπότε ακυρώνεται όλο το πρόγραμμα!!! Ορίστε, μου λέει όλο χαρά, κλείνει

χαχαχαχαχαχαχαχα

Ηθικό δίδαγμα: όταν σας συμβεί κάτι αναπάντεχο στην κουζίνα, μην βρίζετε δυνατά.

Και μην αφήνετε τον άντρα σας να πατάει κουμπιά. χαχαχαχαχα

Εισπνοες/εκπνοες..οοοοομμμμμμμ.......:P

χαχαχαχαχαχαχα

να δεισ τι καλα σημερα!!!νευριασα πολυ!σαπισαν οι βολβοι!

Κρίμα μωρέ, κρίμα τον κόπο σου, τη χαρά που έκανες......Δεν πειράζει εσύ να είσαι καλά και λουλούδια θα φτιάξεις πάλι.

Και οοοοομμμμμμμ και αααααααμμμμμμμμμμ έκανα και καπνούς από τα αυτιά έβγαλα.............

χαχαχαχαχαχαχαχα

Γύρω στα μεσάνυχτα υπολογίζω να έχουμε σταφιδόψωμο :rolleyes:

Πρόσεχε όμως, μόλις το ρολόι χτυπήσει 12 ακριβώς πρέπει να πάρεις το σταφιδόψωμο και να φύγεις, γιατί τα μάγια θα λυθούν και θα γίνει πάλι αλεύρι.

Ασχετο αλλα σας ειπα οτι το γαλακτομπουρεκο μου βγηκε κο-ρυ-φη???

Ααααα μη μας δελεάζεις, τέτοια ώρα.

Είμαι καλύτερα αλλά όχι καλά:?.

Κι αυτό καλό είναι. Θα πει ότι άρχισε η βελτίωση.

Καταρχήν, να πω ότι διαβάζω τα κατορθώματα όλων των παιδιών του καφέ μας και χαμογελάω μέχρι τ' αυτιά!!:D (Αγγελικούλα, θα έρθω κι εγώ για ψώνια μαζί σας...:tongue:)

Κάνε μεγάλη λίστα με σαπούνια, ανταλλακτικά σαπουνιών, αφρόλουτρα, ντους, κάτσε λίγη ώρα και στα σαμπουάν και μετά να πάρετε ψωμί του τοστ, φρατζόλα για το μεσημεριανό φαγητό, ψωμάκια για σάντουιτς, ψωμάκια για μαρμελάδα, ψωμάκια για μερέντα, ψωμί για το τυρί, κρουασανάκια, και τα άλλα καλά και νόστιμα που έχουν αυτά τα ράφια. Το παιδί θα ξετρελλαθεί. Να το ρωτάτε και τη γνώμη του, μην αγοράζετε χωρίς να ξέρει τι παίρνετε.

Εβίρι, να σου πω την αλήθεια έχω μπερδευτεί λίγο με τα μαθήματα της κορούλας σου.

Πού να δεις εγώ τι μπέρδεμα έχω.

Συμπαθάτε με αν ξεχνάω κάτι. Τα έχω πάρει λίγο και με το δίπλα...

;);););););););)

Αν το βγάλεις από την πρίζα έχω την εντύπωση ότι δεν μηδενίζει, αλλιώς αν έψηνες ψωμί και είχες έστω και μια στιγμιαία διακοπή ρεύματος, θα έπρεπε να το πετάξεις και να ξεκινήσεις από την αρχή.

Ναι έτσι είναι. Συνεχίζει από 'κει που έμεινε όταν το ξαναβάλεις στην πρίζα, δε μηδενίζεται.

Λογοπαίγνια κι ειρωνείες που μου φέρνουν εμετό. Άσε φεύγω γιατί θα εκτροχιαστώ, πάω να διαβάσω.

;););););););););)

υ.γ. ΤΡΙΑ κομμάτια γαλακτομπούρεκο και σε μένα παρακαλώ...

Εμένα φέρτε μου το κουτάλι και το ταψί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ατυχησατε.. ο αντρας μου εκανε επιδρομη στο ψυγειο και εχει μεινει μονο ενα κομματι γαλακτομπουρεκο!

Τελικά τζάμπα χαρήκαμε κορίτσια.... :tongue:

Το είχα πάθει κι εγώ. Πότε ξεχνούσα να βάλω τα μικρά αναδευτήρια και πότε ένα απ΄αυτά έβγαινε από τη θέση του. Μου είχε τύχει κι εμένα να πατήσω το στοπ αντί το πόουζ. Μαντάρα τα είχα κάνει. Στο τέλος, χρησιμοποιούσα μόνο το πρόγραμμα ζυμώματος και έβγαζα το ζυμάρι, το έβαζα σε ταψί και στο φούρνο. Μετά ξεκατινιάστηκε στη μεταφορά ο αρτοπαρασκευαστής, και σήμερα δεν έχω να κάνω τη δουλειά μου.

Το αναδευτήρι δεν έχει φύγει ποτέ από τη θέση του, είναι πολύ σταθερό. Κουμπί pause δεν έχει ο δικός μου (το έψαξε ο σύζυγος ενδελεχώς, διάβασε όλο το μάνιουαλ, δεν σας κάνω πλάκα). Τελικά κι εμείς εκεί καταλήξαμε, ότι έπρεπε να τον βγάλουμε από την πρίζα. Την επόμενη φορά θα ξέρουμε...

Προς το παρόν το σταφιδόψωμο Νο.2 ψήνεται χωρίς άλλα συμβάντα. Σε 1 ώρα και 19 λεπτά θα το έχω στην αγκαλιά μου :D


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τζάμπα χαρήκαμε κορίτσια.... :tongue:

Το αναδευτήρι δεν έχει φύγει ποτέ από τη θέση του, είναι πολύ σταθερό. Κουμπί pause δεν έχει ο δικός μου (το έψαξε ο σύζυγος ενδελεχώς, διάβασε όλο το μάνιουαλ, δεν σας κάνω πλάκα). Τελικά κι εμείς εκεί καταλήξαμε, ότι έπρεπε να τον βγάλουμε από την πρίζα. Την επόμενη φορά θα ξέρουμε...

Προς το παρόν το σταφιδόψωμο Νο.2 ψήνεται χωρίς άλλα συμβάντα. Σε 1 ώρα και 19 λεπτά θα το έχω στην αγκαλιά μου :D

Θα το νανουρισεις κιολας?:D


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά τζάμπα χαρήκαμε κορίτσια.... :tongue:

Μα δε συγχρονιζόμαστε. Να τώρα τι πάθαμε.

Προς το παρόν το σταφιδόψωμο Νο.2 ψήνεται χωρίς άλλα συμβάντα. Σε 1 ώρα και 19 λεπτά θα το έχω στην αγκαλιά μου :D

Να το κοιμήσεις στο κρεββάτι σου απόψε. Πώς έχουν τα παιδάκια αγκαλιά την κούκλα ή το αρκουδάκι, εσύ θα έχεις αγκαλιά το σταφιδόψωμο.

Θα το νανουρισεις κιολας?:D

χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Να το κοιμήσεις στο κρεββάτι σου απόψε. Πώς έχουν τα παιδάκια αγκαλιά την κούκλα ή το αρκουδάκι, εσύ θα έχεις αγκαλιά το σταφιδόψωμο.

Να σου πω... δεν είναι άσχημη ιδέα! Έχω βάλει και κομμάτια πορτοκαλόφλουδας και κανέλλα... φαντάσου τι ωραίο άρωμα θα έχει :mrgreen:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μια τρυπα στο νερο καναμε χθες την ωρα που ηταν η σειρα μας να μας παρει του ετυχε εκτακτο περιστατικο και κατεβηκε χειρουργειο ηρθε ενας απο την ομαδα του καναμε υπερηχο το οποιο ειναι καλο απο οτι μου ειπε περιμεναμε τον γιατρο αλλα απο οτι μαθαμε θα αργουσε οπωτε περιμενω τηλ για την ερχομενη εβδομαδα να ολοκληρωθει ο ελεγχος και να μιλησουμε με το γιατρο.:confused: Τα νευρα του γιου μου δεν περιγραφονται περιμενε οτι θα τελειωνε τι να κανουμε ομως υπομονη.Για σημερα εχω σπανακορυζο.
ολα καλα θα πανε απλα η αναμονη δεν ειναι και οτι καλυτερο , γιαυτο και γκρινιαζει. υπομονη σμαρτακι μου:rolleyes:
Και κάτι άλλο...

Ο μικρός μου τις τελευταίες ημέρες αφήνει τα χεράκια και περπατά κανονικά.Σήμερα μάλιστα κάνει και πολύ περισσότερα βήματα χωρίς να πιανεται

Εχω κατενθουσιαστεί

καλα τρεξιματα και καλο κουραγιο στην μανουλα
Ποιος να του το λεγε του...ταβλωμένου λογιστή ότι έχει γίνει φίρμα στο...μαγειροκαφέ..
χαχαααα
Δεν σας είπα...

Απο χθες βράδυ έχω κι εγώ συνάχι και κυκλοφορώ με τη μάσκα,αλλά σκάω!!!

Και νομίζω ότι είναι ζήτημα χρόνου να κολλήσει ο μικρός,αφού κοιμόμαστε και μαζί.

Με τη μάσκα μεν,αλλά...

πως εισαι σημερα περιστερω???καλυτερα???ο μικρος???
Κορίτσια μου,

Καλησπέρα !

Εγώ τί σας έγραφα χθες ? Και τα 2 με πυρετό.. κι εγώ το βράδυα αργά πρέπει να το χτύπησα τα 38,5...

είμαι ένα μάτσο χάλια και σωματικά και ψυχολογικά...

πως ειστε σημερα???τα παιδια???περαστικα σας κουκλιτσα
έχω ξεμεσιαστεί στον πόνο...

κατά συνέπεια άνοιξα μια σοκολάτα αμυγδάλου ίον-είχα φροντίσει από το πρωί για βασικές προμήθειες!αυτο ειναι το φαρμακ που περνανε ολα...

σε λιγάκι σχόλασα...λεπτά μετράω...αφροδίτη πού χάθηκες από το πρωί; συνήθως μαζί φεύγαμε!κοπηκε το ιντερνετι απο τις 10το πρωι αγαπη και γιαυτο δεν μπορεσα να ξαναπμω. ελπιζω να μην εχουμε τα ιδια και σημερα

πότε θα έρθει ο συζυγάτος μου;;;;;;;;;;;;;;;;;;

να σας πω κάτι που ελπιζω να μη σας πειράζει...αυτό το "οέο" μου την σπάει! μπλιαχ!γιατι???σουχει κατσει στραβα ε???

ξύπνησε ο γκρινιάρης μέσα μου! αργεί η παρασκευή;;;;;; πείτε μου ότι είναι κοντά!!!

αχ αργει η ατιμη!!!
Κοριτσάκια μου γεια σας.

Σας γράφω στα γρήγορα γιατί τρέχω.

Γέννησε η αδερφούλα μου σήμερα!Εναν μπεμπούλη 3300.Ταλαιπωρήθηκαν μανούλα και γιος ,αλλά ευτυχώς όλα καλά.Είμαι απ'το πρωί στο νοσοκομείο,ήρθα για λίγο να δω τα μικρά μου και φεύγω τώρα να πάω να μείνω το βράδυ μαζί της.Ελπίζω να τα πούμε αύριο αναλυτικά.Φιλιά!

να σας ζησει το νεο μωρακι. ναναι γερο και καλοτυχο. ειναι το πρωτο της αδερφης σου???αγοροοικογενεια ειστε ε??:D:D

καλημερα, καλημερα.τι μου κανετε???εγω αδιαθετησα και ποναω αρκετα. εχω χαπακωθει κανονικα. κρυωνω κιολας. καταλλα καλα, τι καλα δηλαδη καλαθια!!!!χθες πηγαμε πληρωσαμε κατι λογσμους , μετα στο μακε(σμ, ετσι το λεει ηξ κορη μου) και μετα σπιτι αγκαλιτσες, μπανακι και νανι.σημερα τρωμε γιγαντες απο καταψυξη , να τελειωνουν. επισης λεω να ξεκινησω γενικη κουζινας σημερα και να σιδερωσω. χθες εβαλα δυο πλυντηρια και μαζευτηκαν παλι μαμωτο...:mad::xθα τα πουμε ργοτερα μακια. ψηθηκε τλκ αυτο το σταφιδοψωμο η μειναμε με την ορεξη???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολη την παρεα!!

εμεις καλα ειμαστε, σημερα ειχαμε παιδιατρο αλλα μας το ακυρωσε γιατι ειχε πολλα αρρωστουλικα..

Ειμαστε καλα, ολη μερα θελει να στεκεται ορθια, και ολη μερα μας χαμογελαει..

Χτες χαθηκα γιατι ειχαμε τον μπαμπα στο σπιτι και ειμασταν εξω για βολτα και δουλιτσες.

Σημερα ευτυχως ξυπνησε μονο δυο φορες και ετσι η μαμα κοιμηθηκε καλα!

Επισης δεν εχω μαγειρεμα γιατι εκανε γιναντες η γειτονονονα.:tongue:

τι κανετε? σας διαβασα λιγακι..

Φουμπακι τι κανει ο ανηψιος???

Ζωπ, ευχομαι να εισαι καλυτερα με το χερι σου.. ποτα θα ξανακανεις γαλακτομπουρεκακι??

Περιστερακι περπατησε ο γαμπρος? να κανεις περπατοπιτα!!

Μεταξακι, πως εισαστε ολοι? καλυτερα?

Σμαρτακι, δεν πειραζει μωρε, ποτε θα ξαναπατε?

Σας αφηνω, θα τα πουμε και μετα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...